1997
1644257819.png





  • MasterMason
    #1677
    Kíváncsi vagyok norsca mikor jön, tényleg egyáltalán miért nincs benne alapból? Át fogják dolgozni az egész frakciót?

    Meg nézegettem, hátha találok valami infót hogy min dolgozhatnak a warhammeres srácok, de a blogon csak annyi van írva, hogy dolgoznak jelenleg a norscán meg még valamin a warhammerhez, de hogy min azt nem lehet tudni. Látva az első rész dlc-it, gondolom azért ehhez a második részhez is lesznek még bőven fajok és kiegészítők, mielőtt nekiállnak a harmadik résznek is...

    Persze így sem rossz a felhozatal, de nagyon kiváncsi vagyok mi lesz ebből a végére, mekkora lesz a 3. résszel együtt a térkét, mennyi játszható faj lesz összeségében gondolom a 3. részhez is lesznek plusz dlc fajok is...

    Garantáltan hatalmas világ lesz ez a végére. Persze ez még idő, de azért csepegtethetnének infokat többet, amúgy is marha kíváncsi meg türelmetlen forma vagyok.
  • Daermon
    #1676
    Én ME-ben Chaost kezdtem, de 110. körül meguntam, annyira nem stílusom. Úgyhogy inkább neki álltam Vladdal, vámpírkodni jó :)
  • sakkay
    #1675
    Ja, csak ez a sokan vagyunk, mindenfele futunk-nem az én stílusom. Amúgy nem vagyok patkány-raszista
  • MasterMason
    #1674
    Én most a fa elfekkel, a gazdasági részt leszámítva szvsz eddig ez a legkönnyebb frakció csata terén... Very hardon kezdtem a Wood elfekkel és talán már túl könnyű is letarolni vele az ellenfeleket... Meglepően könnyű a harcaz egyéb eddig általam játszott frakciókhoz viszonyítva. Ebben biztos nagy szerepe van a marha jó íjászoknak meg a treeman-eknek is. Fáraókkal sokkalta de sokkalta nehezebb játszani, sokkal erősebb marad az ellenfél "végig", vannak olyan piramisok amiket tényleg csak vért izzadva lehet bevenni.

    Aztán lehet azért ilyen a nehéz a tomb kingekkel játszani mert ugye ez a legújabb, és gondolom direkt alapból is nehezebbre állítottak az értékeket meg a gépi erősséget is, mondván már eleget gyakoroltak emberkék első meg második warhammerrel, így már van-lesz elég tapasztalatuk erősebb ellenfelek ellen is... Meg azt is észrevettem, hogy a mortal mindig nehezebb mint a vortex kampány.

    Igazából szépen lassan végig akarok majd menni mindegyik frakcióval mortálon is meg a vortex-en is. Egyébként jópofák a patkányok is.
  • sakkay
    #1673
    Aha. Most kezdek egyet a darkokkal. A lizard tetszik-de nem tudom rávenni magam jurassik park stratégára. A patkány meg nem az én stílusom, szóval marad ez. Te mivel nyomod? Milyen a mortal kampány?
  • MasterMason
    #1672
    Vortex kampány?
  • sakkay
    #1671
    Na most lettem kész a Legendaryval, nagyon izgalmas volt a végén is. NA ez hiányzott eddig az összes TW-ből, hogy a végéig legyen kihívás.
  • sakkay
    #1670
    Nem is ezt akartam pontosan csak elbasztam. Hasonló, csak az pont bevezeti a vágást váll alá. Valamelyik varázslóé vagy mi. De még itt is megvan amit mondok. Ez így simán rávezeti a vágást oldalról. Nem véletlen, hogy nem nagyon találni ilyesmi igazából.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2018.03.17. 16:54:40
  • MasterMason
    #1669
    Szerintem ezzel a páncéllal nincsen gond. Megvan a védelmi a funkciója, és annyira nem is Csili vili, középkorban százszorta giccsesebb nemesi páncélok voltak, ahol szintén az volt, hogy a harci képeségeknél sokkal többet számított az, hogy azonnal lássa az ember a rangját és státuszát annak aki viseli.
  • sakkay
    #1668
    Persze persze, ezért is várom már az első vidit a Kínairól.
    Talán már új lesz az alapmotor is. Bár pont az a korszak és terület ami nagyon hidegen hagy.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2018.03.17. 16:47:53
  • sakkay
    #1667

    Erre gondolok.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2018.03.17. 16:46:21
  • MasterMason
    #1666
    Jó hát azért még korlátozottak a tömegszimulációk lehetőségei, figyelj ha azt nézed, hogy nem is olyan régen még simán csak pixeleket láttunk pl C64-en ahhoz képest ez nagyon jó... A valósághoz képest, persze nem annyira... De hát ahogy majd fejlődik a technika úgy idővel lesz egyre kiforrottabb.
  • sakkay
    #1665
    A nagy egységeknél jól néz ki-meg azok eleve nem is az életszerű kategória-de amikor egy hős láthatólag a levegőbe csap, és még a mögötte lévő harcos is hátraugrik az menthetetlen. A közelharcok szerintem sokkal ütősebbek ha látni a mozdulat erejét irányát. Éppen ezért a történelmi TW néha iszonyat élethű.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2018.03.17. 16:44:51
  • MasterMason
    #1664
    Szerintem pont ugyanannyi bénaság van benne mozgásügyileg mint bármelyik TW játékban. Persze ez annak tudható be, hogy viszonylag korlátozottak a lehetőségek. De azért szerintem nagyon jó némelyik csatára ráközelíteni, pl tomb kingeknél a harci skorpiónál, a hierotitánnál meg a khemrian warsphinx esetében is kimondottan szuper közelről nézni ahogy osszák az ellenségeket. Az nagyon el van találva...
  • sakkay
    #1663
    Most őszintén
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.artstation.com/artwork/BKG1r
  • sakkay
    #1662
    Na azért ez csak első ránézésre van ám így. A rómaiaknál pl, még a katonai jelvényeknek is +védelmi funkciója volt, itt meg kb akadály és még ránézésre is értelmetlen. A lovagi páncélokat hagyjuk, mert nem ugyanabba mentek tornára, mint a csatába.
  • MasterMason
    #1661
    Mondjuk ha már itt tartunk a "csillogó rikító testpáncélokat" szerintem sokkal inkább a valóságból merítették mint a fantasy mesékből. :D Mind a római mind a középkorban hihetetlen kidolgozású páncélok voltak, mondjuk az tény, hogy nem a közkatonákon hanem leginkább a vezetőkön meg a hadvezéreken... Emellett ugye a középkori páncélok nagy része szerintem mind köz és önveszélyes volt, soknak a súlya és felépítése miatt gyakorlatilag nagyon korlátozott volt benne a mozgás meg a harc is, rohadt nehéz és kényelmetlen lehetett...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.17. 16:30:52
  • sakkay
    #1660
    Ja ja. Ezt még elfogadnám-de kibaszott idétlenül néz ki..
  • Madi92
    #1659
    Úgy tudom a lore szerint is ilyesmik a hősök. Kb mint a Lotrban Szauron. Egyet csap 10en repültek.
  • sakkay
    #1658
    De akkor is megmarad ez a-egyet üt a hős és erre körülötte vagy tízen felugranak a levegőbe.. kb mint a Piedone filmekben ha valakit fejbe ütött fentről az úgy esett össze, hogy először felugrott.
  • Madi92
    #1657
    Van egy rakás reskin mod amik kiveszik az ilyen izékat. :D
  • sakkay
    #1656
    Van aki megcsinálta Elfekkel legendaryn? Igen nehéz, de sajnos a legélvezetesebb tw kampányom volt, most lesz kész. Pedig utálom a meséket
    Ez az első TW. ahol nem is nagyon közelítek a csatákra, mert idegesít a sok csili-villi gyökér ruha, meg az idétlen csapkodás. Nem mintha legendaryn lenne erre idő. Tudom, hogy fantazyban ezek kötelezőek, de pl. piros hajjal, színes ruhákban lopózó erdei rejtőzködő' harcosnő, nekem sok. Meg a-látványra is egyértelműen önveszélyes-mindenféle rikító testpáncélok is. Ezek mellet a legjobb TW játék.Nagyon nagyon remélem, hogy a Britanniát a lent írtak szerint próbálják hasonló szintre hozni mint a WH2-tőt. Talán tényleg egy hibája' van a gazdaság egyszerűsége, de ennyi.
  • sakkay
    #1655
    Ha levesszük a látvány -sárkány, troll ilyesmi-simán lehetne történelmi játékot is csinálni hasonló különbségekkel. Vegyük pl. a Rómát. A római légiók képességei, meg mondjuk egy barbár germán törzs képességei, köszönő viszonyban nincsen egymással. Persze az sokaknak nem feküdt volna, hogy pl a római seregek nyílt terepen legyőzhetetlenek lettek volna mindent egybevéve. Eleve ha nem lett volna balance, más meg sem kaphatta volna a 'hadereg hagyomány' opcióit, meg azt az egész részt ami ezzel foglalkozik. Csak nagy meló (hatalmas)lett volna berakni mindenkinek élethű képességeket. A WH.-ban is csak azért van, mert szerződés kötötte őket. Nagyon komoly tárgyalások előzték ezt meg. Visszatérve a történelmire. Egyszerű lehetőségek:hegyi népek -mint a Törpök. Viszont nagyon ellentétes terepen mínuszokat kapnának. Germánok erdőben plusz lehetőségeket stb. Barbár elit egységek random harci mámorba eshetnének. Bizonyos törzsek extrém rejtőzés képességekkel. Csak bizonyos népek használnának harci gépeket-katapult stb. Különböző harci alakzatokat csak az adott nép vehet föl. Pl egész sereg egy falax és ez bónuszt ad, viszont lenne hátránya-hosszan tudnám sorolni.
    Utoljára szerkesztette: sakkay, 2018.03.17. 09:05:26
  • MasterMason
    #1654
    Őszinte leszek nálam sem volt könnyű kibontakozni Durthu-val... 80. körnél járok, és kikötőkből meg folyamatos fosztogatásból lehet csak valamennyire fejlődni, kb most ilyen 8 ezer a deficitem, amit a folyamatos fosztogatásból próbálok fedezni...

    Fosztogatni kell, skavenblight-ért 100 ezer kreditet kaptam!

    Szóval amellett, hogy főként a kikőtöket próbálom megszerezni a 400%-os extra pénz miatt ami a kikötőkre jár, emellett megyek és taposom el fosztogatom az orkokat, vámpírokat és a patkányokat. Igy hiába van 8 ezer mínuszod a plusz seregeknek köszönhetően, mindig lesz annyi pénz a raze-lésből amiből fedezni lehet...

    Mondjuk ez a 8 ezer mínusz is úgy jött össze, hogy konföderáltam Oriont és a nyakamba szakadt körönként 12ezer deficit, azt sikerült lefaragni ilyen 8 ezerre.
  • MasterMason
    #1653
    Rápillantottam erre a Thrones of Brittania-ra és azt kell mondjam ez nekem nagyon "szürkének" tűnik, persze embere válogatja... Szerintem történelmi total war soha nem lesz annyira változatos mint mondjuk a warhammeres. Azért marha jó ez, mert sok különböző faj van ami miatt nagyon színes meg érdekes a játék. Tehát itt nem azt látod, hogy csak emberek esnek egymásnak különböző ruhákban, hanem különböző fajok. Mellette nagyon sokat dob a látványon és a játékmeneten a sárkányok, a hatalmas szörnyek, a rengeteg varázslat.

    Mondjuk ez a three kingdoms talán még érdekes lehet számomra is, mert európai szemmel a kínai épületek meg egységek is sokkal érdesebbnek tűnnek. Ahogy egyébként a kínaiaknak meg az európai "dolgok" érdekesebbek, mert ugye nekik nem az a "megszokott".

    Szóval reménykedem, hogy warhammer 3 még rengeteg fajt és változatosságot hoz még ebbe a világba, meg igazából plusz faji dlc-re sem sajnálok pénzt kiadni ha tartalmas és jó. Csak ez a fránya AI meg gazdasági rendszer lehetne kicsit vagy sokkal mélyebb. És akkor nem is tudnám letenni a játékot. Bár tegnap is leültem elé délután 2-kor és ma reggel tizkor álltam fel a gép elől, mondom muszáj kicsit aludni. :D


  • Madi92
    #1652
    Sfoban teljesen átdolgozták a WDket lehet érdemes kipróbálni.
  • Lacc 88
    #1651
    Ha Durthu morálja nem fogy el egész seregeket ver le egymagában. Több száz fős skaven seregeket vertem el vele baromi jól nézett ki. Viszont csak úgy élvezem a Wood elf kampányt, ha használom a "no amber cost for units" és "more amber when taking settlements" modokat. Sajnos nálam nagyon el van cseszve az amber miatt a kampány nem lehet normálisan kibontakozni miatta. Az elfoglalt területek védelme meg nevetséges.... Nekem a Wood elf kampány a legnehezebb viszont az íjászaik elképesztőek.
  • Daermon
    #1650
    Én csan normálon tolom, de igen a Wood Elfek nagy kedvencek. Az 1-ben is toltam velük. Most is lehet velük kezdem majd a ME-t. Bár én maradok Orionnál.
  • MasterMason
    #1649
    Csak elkezdtem Durthu-val egy ME kampányt, "csak" very hard-on mert nem toltam még Wood elfekkel igy abszolút nem is tudtam mire számíthatok... De hát Durthu iszonyat erős! Mellé nagyon erős varázslataik vannak a Wood elfeknek nagyon jók az íjászaik, a treeman is marha erős. Viszont nagyon nehéz fentartani több sereget, drágák az egységek, nagyon nehéz megvédeni és megtartani a már elfoglalt városokat, a bevételt és a seregek fenntartásához való lóvét gyakorlatilag csak fosztogatásból tudod megszerezni.

    De elképesztően hangulatosak ezek a fa szörnyek, imádom őket nagyon különlegesek!
  • MasterMason
    #1648
    Én is úgy nagyjából már végeztem Arkan-al, a következő Durthu lesz szerintem (Wood elfek), csak marha nehéz a kezdés vele sokkal nehezebb mint Arkan-al, pedig azzal sem volt könnyű...
  • Daermon
    #1647
    Na csak meglett :D


    Lehet majd folytatom később, mert csak 4 város hiányzik a Longhoz, csak azok rohad messze vannak, feltérképezetlen területen.
    Plusz a Warrior of Chaosnak 3 serege pusztít a környéken, előbb azokat kéne leverni akkor.
    De egyenlőre elégedett vagyok :)
  • MasterMason
    #1646
    Így érthető, én is szoktam mellette mással is játszani, főleg oculussal szimulátorokat, pl elite meg autós szimet is, PC2... Sokszor nehéz eldönteni, mikor mi elé üljön le az ember... Nagyon nagy kár az is, hogy egy ehhez hasonló játékot még nem lehet megcsinálni oculus támogatással. Illetve a skyworld egész jó, csak nagyon rövid és nagyon pici a felülete, de az is rts.
  • Daermon
    #1645
    Élvezem a HE-kel a játékot, de akarom mással is ME campaingot, ezért akarom megnyerni már :)
    Plusz kijött a Final Fantasy 15, amit megint csak játszanék. Áprilisban meg TW: Thrones of Brittania, májusban meg Pillars of Eternity 2, és akkor még a Norsca is visszakerül... Mindezt munka, barátnő, egyéb hobbi és háztartás mellett :D
  • MasterMason
    #1644
    Én kb most a 215. körnél járok tomb kingeknél, ott tovább fog tartani mint High Elfekkel, egyrészt nekem sokkal nehezebbnek tűnik TK lordokkal játszani, másrészt meg ugye én úgy vagyok vele, hogy nem akarom nagyon siettetni a dolgot, amikor már tényleg ki van épülve egy birodalom olyankor már sokkal élvezetesebb vele játszani. Szóval persze ez csak az én véleményem, de nem lehet hogy jobban járnál, vagy akkor volna inkább szerencséd ha a célod elérésével nem spórólnál időt?!... :D
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.14. 16:11:31
  • Daermon
    #1643
    Hát jah 7 Servant sereg jött rám, szerencsére több városra mentek egyszerre.
    Az 1-ben Empire meg Norscaval is olyan 200. kör fele nyerni tudtam, itt most lassabb. Bár a HE-k céljai elég nagy területet fednek le. Ha szerencsém van Empire és a törpök kereskedelemre lépnek velem, aztán után military alliance, mert azzal sok időt spórolnék, mint ha végig kéne darálni mindenkit :D
  • MasterMason
    #1642
    Grat, seregeket is meg a városokat is ujjá lehet építeni, sajnos ezekkel a káosz erőkkel meg kell tanulni együtt élni... Igazából xp-t hoz ez is. :D
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.13. 22:06:57
  • Daermon
    #1641
    Végül rávettem magam és folytattam High Elfekkel. Olyan 10-12 kör alatt visszavertem az idetévedt Káosz erőket, és csak 2 városba és 2 seregbe került. :) Most így állok (fehér az enyém), koncentrálhatok a győzelmi feltételekre.

    Utoljára szerkesztette: Daermon, 2018.03.13. 21:54:03
  • MasterMason
    #1640
    Érdekes hogy a mortal-on is jönnek ezek a káosz seregek... Mondjuk a vortex kampánynál ott legalább fel lehet készülni rá, mert ugye amikor elkezded valamelyik rituálét az 5 közül utána jönnek mindig. Itt a mortalon még nem találtam konkrét összefüggést, hogy miért éppen most jelenik meg megint ez a káosz sereg. :D De "jókor jön" mert pont egy kétfrontos háborúban vagyok, fentröl még jönnének vissza az orkok, jobbról meg a kroq gar bár neki már tuti löttek... :D

    Bár hozzá kell tenni azt is, hogy itt mortálon eddig legalább nem konkrétan be a terület közepére tette be ezeket a seregeket, hanem a tengerre, bár a hóditó seregeim nyilván nem a központban leledzenek, szóval visszaérni velük nem lehet annyi idő alatt, sandstorm valamennyire segit, meg talán a fullos piramisok védőcsapatai is szép lassan lemorzsolják majd őket amíg odaérek.
  • Daermon
    #1639
    Nálam is... Pedig elkezdtem pont az öreg kontinensen hódítani, hogy lassan nyerni tudjak.
    Erre meg megjelent másodszor is a káosz, jó nagy létszámban. Elég hülye célok vannak a High Elfeknek.
    Most a 8 fullos seregem egy részét vihetem vissza védeni. Bár 3-4 fullos van védekezni, de kevés lesz lehet a távok miatt. Kicsit fel is huztam magam emiatt, és félre tettem a játékot.
    De majd folytatom itt az ünnep alatt szerintem.
  • MasterMason
    #1638
    Megint kurva jó csatákat vívtam, szépen helyre tettem az orkokat aztán mindenfele el tudtam kezdeni terjeszkedni, bent tomb kingek mögött van a kroq gar és ott olyan elképesztő mapok vannak, hogy döbbenet! Temple of skulls a legszebb, csodálatosan szép, persze tomb kingeknek is vannak elképesztően jó mapjai pl a black pyramid, de mondom talán eddig a legszebb azok közül amit láttam a temple of skulls a maya piramis mapja, meseszép!

    Amúgy érdekes momentum, hogy sok esetben két sereget is le tudsz verni egyszerre akár legendary-n is, de van, hogy hiába van jó sereged köztük több három aranysávos egység(9-es), a törpét a sarokban alig lehet kirobbantani még két fullos sereggel is, ott neki valami hatalmas extra bonusza van az tuti biztos... És háborút hirdet ellened, de nem támad, csak hívogat csalogat, hogy menj támad meg ott a sarokban, és ha egy sereggel odamész tuti nem bírsz el vele, de két sereggel is csak nagyon nehezen!

    Na mindegy, mostanra nagyon komoly birodalmam van, alapból már nem sok esélye volna senkinek, ellenben most jön éppen a második káosz invázió, vagy 10 darab sereg 25-ös vezetőkkel meg fullos seregekkel. Ezek már rombolni fognak kicsit! Nem lesz egyszerű...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.13. 04:18:54