1997
1644257819.png





  • MasterMason
    #1637
    Köszi a tippeket megnézegetem majd. Pack file menedzsert én is leszedtem már azonositom benne a dolgokat, mi hol melyik pack fájlban van pontosan stb... Kicsit bele fogok "nyúlni" én is a játékba, ha már a fejlesztőknek sikerült így elbaszarintani egy ilyen csodálatos meseszerű játékot, ami velünk együtt sokkal többet érdemelne egy ilyen szar AI-nál.

    Jászottam vele ma is, és volt egy csatám(bár más lord-al ezt már egyszer letoltam) ami valami elképesztően hangulatos volt, sok volt a veszteség minden oldalon, de ilyen csatáknál nem bánom, egy ilyen nagyon kevert csapat jött, egy rakás dino, Treeman-nek, wood elfektöl egy csomó féle szerzet, akkor a gyikemberektöl is volt pár egység, szóval egy ilyen igazi internacionalista frakció volt amely ugye őrzi az első könyvet tomb kingeknél...

    Marha hangulatosak ezek a lények, ...

    Persze végére azért ma is volt egy olyan csata ami majdnem megint kiverte a biztosítékot...


    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.10. 03:19:31
  • Madi92
    #1636
    SFO2höz új játékot kell kezdeni mindenképpen.

    Itt van néhány mod, amit én használok. Mivel SFO2 a fő irány, így próbáltam e köré építeni a többit, van olyan közöttük, ami külön compatibility patchet igényel.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Diplomatic Option - No confederations: Utálom, mikor játék közepén-végén, már csak a nagyok vannak + meg 1-2 kicsit frakció. Így sokkal érdekesebb számomra a játék. Én személy szerint átírtam PFM-ben, hogy Bretonnia és Wood elfek továbbra is tudjanak konfederálni, mivel technológiájuk is van rá.

    JR's Old World Skill Overhaul: Skilleket javítja, teszi jobbá.

    LBO II Battle Overhaul: Teljesen megváltoztatja az egységek statját, több HP ergó hosszabb csaták + sok sok minden más. Illetve teljes Spell overhaul is egyben, végre minden spell hasznos és erős. Nálam SFO 2 mellett ez is must have kategória.

    Leylos's Regional Occupation: TWW1 regionális területfoglalás. Nekem ez jobban bejön. Persze a clima megmarad, csupán annyi, hogy ami egy faj számára teljesen lakhatatlan ott nem tud letelepedni, ami meg csak kellemetlen számukra ott elég nagy debuffokat kapnak.

    Old World Rites: Old world frakciók is kapnak rítusokat. Még nem próbáltam ki, mivel jelenleg Dark elf kampányt játszok, de jókat írnak és elvileg SFO kompatibilis.

    SFO: Unit Rarity: Limitálja az elit egységek számát, amit bizonyos épületekkel lehet csak növelni.

    Faction Officers: Ez inkább kozmetikai mod, de szerintem nagyon jó. Minden egységben lesz egy tiszt aki "vezeti" az egységet. Szerintem ez is must have.
  • Daermon
    #1635
    Passz. Nekem annyi rémlik, hogy a Norsca májusban kerül be.
    Meg talán Albion majd, mint következő frakció.
  • davidbog
    #1634
    Nagyon jó ötletek vannak benne megvalósítva. Én ennek ellenére nem tudom eldönteni hogy szeressem vagy utáljam.
    Olyan játékhoz amelyhez még készülnek tartalmak nem nagyon szeretek olyan modokat használni amelyek a befolyásolják a játékmechanikát és gameplayt. Ezért a WTW2-höz is csak néhány grafikai modot használok a SFO2 nem nagyon.

    Tényleg mi lesz a következő DLC? Ha jól emlékszem valami Nemes Elf lordnak kéne jönnie. Lehet Eltharion ő Tor Yvresse hercege, Alarielle az Everqueen vagy Alith Anar a Nagarythe hercege.
  • MasterMason
    #1633
    Kicsit pihentetem, aztán ha lenyugodtam akkor megint nekiesek majd...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Köszi megnéztem SFO2 modot de ott tomb kingeknél sajnos még inkább el van szabva valami. Pl birodalom íjászainak azonnal kétszer akkor lett a hatótávja mint az enyém, ráadásul szörnyeket komplett gyalulta és az addig tier 3-as egységeket tette tier 5-be.
  • silverchain
    #1632
    Én SFO2 mod nélkül már nem is játszok. Az annyira alap lett.
  • MasterMason
    #1631
    Pedig marha lassan lehet ám felhúzni tier 3-ra egy fővárost a tomb kingsek esetében! Azzal nincs baj, hogy legyenek lázadok de nem lehetnének olyan katonákból ezek a lázadok a területeden amely lázadó egységed neked nincs is.

    És érdekes módon, pl sem a vortex sem a mortal kampányban ilyen nem is volt pl nemes elfekkel játszva! Ott is voltak lázadok, de nem gyártottak le sárkányokat meg dragon princeket meg főnix gárdistákat úgy, hogy neked nem is volt még...

    Szerintem itt a tomb kings-nél azon belül is Arkannál valamit elkurtak.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.09. 11:26:07
  • Madi92
    #1630
    Most ez olyan, hogy a városok védői is hamar olyan egységek lesznek, amiket alapból nem tudsz gyártani. A lázadók mindig adott provincia fővárosát támadják, szóval nem hiszem, hogy bármilyen nehézséget kéne okozniuk. Egy Tier 3-as főváros szerintem 1v1ben le tud hozni egy lázadó sereget.
  • MasterMason
    #1629
    Lehet kipróbálom majd ezen módokat. Amúgy normálon végig lehet tarolni pillanatok alatt, szóval az már nem pálya... És igazából nekem már az is elég lenne ha a játék a saját szabályait nem szegné meg, pl visszatérve kicsit a rebellisekre, mivel ugye lázadókról-zendülőkről van szó ezért mi lenne ha max csak olyan lázadókat illetve egységeket toborozhatna ott helyben a gép amilyen egységeim nekem már lehetnek, mert hát hiszen nálam nem lázadhatna olyan egység amilyen még ki sincs fejlesztve... Ez is egy ilyen apróságnak tűnik, de sokkal realisztikusabb lenne... De mondom ez is csak itt Arkan esetében volt ennyire szembetűnő, nemes elfeknél meg még direkt hagytam is olyan provinciát, amelyben szar volt a Public order és az otthon maradt két "védő csapat" vezetőjét ott toltam fel xp-vel... Szóval mondom, szerintem itt Arkan esetében van valami komoly probléma, amellett, hogy tényleg sokszor szemed elött csal a játék ami rontja az élményt, ha nem látná az ember akkor szerintem nem is zavarna senkit, pedig tudnád hogy akkor is csal csak nem pofátlanul.

    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.09. 02:41:28
  • Madi92
    #1628
    Én kérlek Hardon játszom. Normálon nem kap az AI szinte semmi bónuszt, hogyha ez zavar, akkor játssz normálon. Én a csata nehézséget szoktam very hardra rakni, mivel csatákban még azért tud érdekes dolgokat csinálni, de azért az SFO meg Luckyspade battleoverhaulja eléggé kikupálta a dolgokat ilyen téren.
    Ha felraksz egy SFO-t, akkor a Hard olyan very hard, legendarynak felel meg az alapjátékhoz képest, csak ahelyett, hogy a player kapna egy rakás negatív buffot az AI meg pozitívat, az SFO próbál úgy lavírozni, hogy ne legyen ennyire egyszerű a dolog.
  • MasterMason
    #1627
    Thx. Már letöltöttem a pack file menedzsert, meg letöltöm az egyéb progikat és először inkább megnézem pontosan, hogy mire és mekkora boostokat kap az AI, mert ha tudja az ember pontosan milyen hátrányban van, akkor már könnyebben tud ellene kalkulálni, illetve akkor tudsz vele számolni. De van egyéb boost is még itt mortalon, még valami extra bonuszokat is kap a gép. De ez már egy kicsit sok, kb olyan ez mintha egy sakkjátékban az AI minden körben kétszer léphetne mondjuk a királynővel, meg négy bástyája lenne mellé...

    De olvastam más fórumon is, hogy utolsó patch óta bizonyos fajokkal játszhatatlan lett legendary-n, míg előtte játszható volt.

    Amúgy milyen nehézségen nyomod?! Mert nálam nem hogy nem fúj semmiféle visszavonulot, hanem kapásból három frontos háborúba visz... Szóval hiába is nyomom le az egyiket, ott van másik kettö a friss csapattal... Nem beszélve arról, hogy multkor is ott volt mellettem egy törpe, akinek egy provinciája volt két épülettel, és gyakorlatilag abból a két épületből képes fellállítani meg finanszírozni 3 darab 20 fős sereget, és ha lerombolom a kisebb városát (márpedig nyilván hogyan másként akarnád megtörni hanem gazdaságilag elsőként), akkor sem kezd el ám fogyni a serege (mint neked ha beüt a csöd mert ugye törpéknél is pénzbe kerül a sereg fentartása, amit valamiböl finanszirozni kell.), nála valahogy nem, vagy kereskedelemböl vagy valami másból boostot kap.

    Na mindegy, valahogy kisakkozom akkor is, ha másként nem akkor pár modot felteszek és kiprobálok...

    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.09. 01:09:04
  • Madi92
    #1626
    Néz körül a modoknál. Sok van, ami befolyásolja az AI-t. Van ami csatában van ami kampányban.
    Én jelenleg meg vagyok elégedve az AI-val. Ha nem figyelsz, pillanatok alatt ott van és foglalja el az őrizetlenül hagyott területeidet, ha pedig elindulsz, akkor visszavonulót fúj stb stb. ( Fő mod ként az SFO-t használom, e köré választottam a többi modot, hogy kompatibilis maradjon minden mindennel)
    Van olyan mod is, ami visszahozza a Tww 1 regionális területfoglalását vagy olyan mod ami korlátozza az elitebb egységek számát. Tehát ahhoz hogy legyen 2 steamtankod több épületet kell építened, ami ad +kapacitást. Az AI-ra is vonatkozik ez, szóval nem fog 10 sárkánnyal mászkálni. Illetve a játék elején használt egységek sem lesznek haszontalanok, hanem a sereged magját fogják képezni.

    Szóval érdemes körülnézni, mert eléggé testre lehet már szabni a játékot.
    Utoljára szerkesztette: Madi92, 2018.03.09. 00:19:32
  • MasterMason
    #1625
    Kicsit utána olvasgattam meg megnéztem egy pár dolgot és ha minden igaz akkor az van, hogy az AI tudása igazából abszolut nem változik a különböző fokozatokon, csak annyi a különbség, ahogy egyre nehezebb fokozatokra állítod egyre nagyobb és nagyobb bonuszokat kap a gép a csatához(pl támadás, védekezés, morál stbstb), a kampányhoz, az auto resolve-nál is és mindennél... Ezért van az is, hogy a gyengébb csapatú ellenségnél is olyan értéket mutat az auto resolve, mintha közel olyan erös lenne mint te, ő bonusz értéket kap erre is, tehát sokkal jobb eredményt fog elérni auto resolve-val, mintha te lejátszanád... Emellé még persze ott az initial challenge is amivel viszont te kapsz mínuszokat vagy pluszokat bizonyos dolgokra, pl diplomáciára, a public order-ra és egyéb dolgokra.

    Szóval akkor itt a nehézségi fok nem arról szól, hogy jobban fog játszani az AI mert "okosabb lesz" nem lesz okosabb és nem fogja jobban irányítani a csapatokat vagy ilyesmi, hanem csak egyre több bonusza van mindenre mind az egységeinek mind a lordjainak, vagyis egyre nagyobb hátrányból indulsz ellene...

    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.08. 23:56:13
  • MasterMason
    #1624
    Hagyjál már a hülyeségeddel!
    Bárhol utána olvasol mindenhol azt irják, hogy csal a gép... Meg egyből a lecsóba, 100 óra után azért nem egyböl, arról beszélek ha tudnál olvasni, hogy Tyrionnal Settrával meg a többivel szépen fel lehet fejlödni legendary fokozaton is, érdekes ott lehet, itt Arkannál nem lehet?! De biztos velem van a baj, csak azt tudnám, hogy akkor más karakterekkel miért lehet legendary-n is tolni?!

    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.08. 20:53:36
  • Maala
    #1623
    Spam off plz, és vedd le a nehézséget, ha nem megy. Fokozatosan lehet beletanulni a játékba, nem egyből a lecsóba vágva.
  • MasterMason
    #1622
    Pedig akkor is addig megyek amig el nem taposom őket!

    Nem lesz könnyű, meg csalhat nekem a gép akkor is meg fogom ölni mindet!
  • MasterMason
    #1621
    Oké, hogy legendary-n legyen erös, de nálam gyakorlatilag nem tud hibázni meg tisztességesen játszani a gép, nálam mindig már rögtön az elején három ellenség szakad a nyakamba akik az alap két városomat azonnal támadják, két sereggel megyek aztán neki egynek amelyik erősebb bár egyes vezetővel van és a két seregem vezetője meg plusz 2 hős nem tudja megölni közelharcban az ellenség vezetőjét!

    Ott van rajta 4 hős és képtelenek megölni, de ez képtelenség! Gondold már végig, hogy mind a négy vezetönek ilyen 400 körüli a sebbséze, képtelenség, hogy 4 hős ne tudjon megölni egy hőst 15 perc folyamatos attack alatt?! Képtelenség!

    Úgy csal nálam a gép hogy használhatatlan most ebben a formában a játék illetve az Arkan The Black, nem velem van a baj, több mint száz órám van már benne, nemes elfekkel lehet verni a gépet legendary fokozaton is meg ha nehezebben de fel lehet fejlődni (mortalon is), Settrával is elég sokáig el lehet jutni, ellenben a Arkan esetében valami iszonyatosan el van baszva!...


    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.08. 19:07:10
  • MasterMason
    #1620
    Nekem is megvan mind dlc-kel együtt. A 3. rész illetve újabb területek és fajok biztos dobnak még majd az amúgy is marha jó hangulaton. Viszont új fajok meg területek mellett pár dolgon még csiszolhatnának, pl lehetne sokkalta mélyebb a gazdasági rendszer, mert itt most gyakorlatilag még az adó mértékét sem lehet állítani, ami általában minden stratégiai játéknál tök alap. Persze ez a játék inkább a csatákra van kiegyezve mint a város építkezés-menedzselésre. De jó lenne ha mélyebb lenne azért picit ez a része is. Jó lenne még nagyon az is, ha a magasabb szintű várak városok közelében beépülnének a területek sok kis házikó stb, ez még sokat dobna a hangulaton.

    Emellett meg ugye a tengeri csaták, gyakorlatilag teljesen kiszámíthatatlan az automata csata, amit amúgy is utálok főleg a játék elején, mert ha te játszod le akkor vesztesz kb 50 embert ha a gép játssza le neked akkor meg 600-at, és amig nincs magas replenishment értéked a vezető illetve hősök xp pontjainak köszönhetően, addig nem is szabad a géppel lejátszatni még a kis csatákat sem, mert köröket lehet vele veszteni...

  • MasterMason
    #1619
    A probléma abból adódott, hogy ugye még csak két seregem volt abból az egyik elég gyengusz mert itt tomb kingseknél az elején nagyon lassan jön a pénz meg lassan épül ki viszonylag stabil és jól védhető hátország, nem beszélve a "gigászi" szörnyekről. Szóval Arkan The Black-el akartam menni hódítani, míg a másik csapat meg próbálna a hátországban rendet tartani bár egy helyen voltak Settra fenyegetése miatt ami vissza lett verve... Viszont a gyengébb csapattal mentem volna vissza és mire odaértem már egy halberds meg sima tomb gardokkal felszerelt egységekkel plusz a skorpiójukkal kerültem szembe amivel már nem igen lehet mit kezdeni, persze így is azért meg lettek ritkítva, skorpió viszonylag hamar le lett nyomja, de a tomb gardok azért sokkal jobbak mint a sima lándzsás csontijaim... Reszkettek a csontjaik amikor meglátták azt a csapatot, bár amúgy is reszketnek minden csata elött ott a csatatéren, szoktam is nézni ahogy fleshelnek...

    Én amúgy SurrealBeliefs meg SulkyLighter tomb kings-es videóit szoktam nézegetni, ö legendary fokozaton nyomja, bár ahogy elnéztem ö nagyon mákos hozzám képest, nálam sokkal sunyibb és aljasabb a gép.

    SurrealBeliefs videói a legjobbak szerintem, nagyon jól nyomja és marha jó a hangja is hozzá, plusz nagyon látványosan kezeli a kamerát a csatákban, bár ö nem legendary-n hanem "csak" very hardon tolja.

    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.08. 11:57:43
  • MrStokes
    #1618
    Mostansag PartyElite Tombkings campaign Let's play sorozatat nezegetem YT-on es nala fordult elo, meg viszonylag az elejen, hogy 2 lazadas alkalmaval is volt a lazadok csapataban Hierotitan. (Ha jol emlekszem hard/very hard nehezsegen jatszik High Queen Khalida-val.) Hat, mondanom sem kell, neki is elegge ketteallt a fule, amikor meglatta, de mivel tudja mit csinal, igy sikerult lenyomnia oket. Szerintem ha engem ilyennel megkinal a gep, egybol ment volna minimum a reload.
    Utana elnevezte a varost Titan's Fall-nak :DD
  • MarkBlade
    #1617
    nem hiszem.. az nagyon korai lenne. Még semmi hír nincs róla.
  • Daermon
    #1616
    Szerintetek év végén jön a 3?
    Azt számoltam, hogy elég brutál lesz úgy már nekem, mert eddig mind a 2 rész és faj dlc megvan :D
    A 3-ban meg úgyis jön még 1-2 faj, meg bízom benne, hogy lesz rendes hajó csata is, aztán SSD-re rakva mehet a Mega Mortal Empire :D
  • MasterMason
    #1615
    Talán kezdek kicsit megnyugodni, remélem azért, hogy nem lesz rendszeres ilyen mértékű pofátlan csalás a gép részéröl... Érdekesség, hogy Settrával játszva azért nem volt ennyire pofátlan már "rögtön az elején"... Most Arkannal tolom, és ugye először lenyomtam a Settrát két sereggel, rá 3 körre már megint ott volt a környéken 20 egységnyi sereggel, ezt se értettem, hogy picsába lehet az, hogy pár kör után megint ott van, mikor legalább 5 kör míg megvan az új sereg, már ha "instant felkel a halálból"...

    Akkor is megkurom őket!...
  • MasterMason
    #1614
    Elég szomorú mert rögtön elveszi a kedvét az embernek ettől az amúgy elképesztően hangulatos és jó játéktól... Nem tudom akkor lehet én is csalni fogok, nem tökmindegy?! Ha már nem a stratégián hanem konkrétan csaláson múlik egy stratégiai játék akkor inkább csalok én mint csaljon nekem a gép, nézegetem a csatákat amíg élvezem aztán törlöm ha meguntam...
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.07. 18:58:35
  • Daermon
    #1613
    Egyszerű: a gép sokszor csal. Ez sajnos a TW-k velejárója.
  • MasterMason
    #1612
    Azért az is egy vicc, hogy egy sima 6 fős rebellis csapatból saját város nélkül 3 kör alatt míg odaérek tomb gardok meg halberds tomb gardok meg elit katonák garmadája lesz plusz egy harci skorpióval...

    Hogyan lehet neki egyáltalán olyan egysége ami alapból korlátozott vagyis konkrétan épülethez van kötve a száma?! Ez így sajnos nem fair, hát kb ez olyan mintha letöltenél valami csalást a játékhoz és te mondanád azt a gépnek, hogy na akkor gyere mert olyan csapatom van amelyet akarok anélkül hogy még lehetne...

    Nekem nincs még meg nem lehetnek még olyan és pláne annyi egységem ezen katonákból hiába van már 5 városom... Akkor egy helyben szedett rebellis csapatnak hogyan lehet?!

    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.07. 17:18:02
  • Daermon
    #1611
    Köszi, így tisztább a kép, de akkor a GW furcsán kezeli a WH fantasy könyveit.
  • MasterMason
    #1610
    Ami a gépet illeti, túlzás vagy nem túlzás sajnos ennyit kérnek a jobb kártyákért, és meg is tehetik mert a kriptovaluta vadászok úgy veszik a kártyákat mint a cukrot. Szóval amikor marha nagy a kereslet, olyankor elszállnak az árak... Mondjuk az biztos, hogy előbb utóbb be fog szakadni az e-valuta piac de hogy mikor azt nem tudni...
  • MasterMason
    #1609
    "de oda nagyobb mennyiségű szörny kell majd"

    Korlátozott a száma a szörnyeknek, ugye épületek mennyiségéhez van kötve mennyi lehet, plusz még egy két modon lehet növelni a számukat, és igazából nem ezzel van a gond. Már irtam egy régebbi posztban, hogy kb a 150. kör környékén 8 darab fullos sereget hoztak a kedves kis törpikék ennek nagy része 25-ös vezetövel, és ugy lépkedett ezzel a nyolc sereggel, hogy tényleg csak pislogtam hogy mi a franc történik, tényleg olyan volt mint egy sakkjáték szó szerint terrorizált az AI.

    Persze megint leszögezem nekem azért még nincs akkora harci meg stratégiai tapasztalatom ebben a játékban, de a késöbbiekben ezért még nagyon csúnya bosszut fogok állni a törpökön.
  • Prof William
    #1608
    Ha minden igaz a Tuan kiadó tervez újranyomást a Felix és Gotrenk regényekből, valamint elkezdik kiadni az új részeket is. Pl az Koponyák Útja most jön hamarosan.

    És elméletileg idővel jönnek az End Times idején játszódó könyvek is.

    Az Archaon trilógia magyar kiadásának nagyon örülnék.
  • davidbog
    #1607
    Annyira pusztulnak, hogy a többszöri nagy veszteségért járó képesség már 3. szintű Settránál. Így már +20%-al több a HP-ja, egész pontosan 9688. :D
    A törpökkel még nem háborúztam, de oda nagyobb mennyiségű szörny kell majd, azok talán bírják majd. A törpök ellen nem szeretek hadakozni, mert már az első részben is mindig velük kellett és már kicsit unom. Ha nem a vámpírokkal vagy orkokkal voltam és nem tudtam az elejétől kezdve támadni őket akkor mindig szuperhatalom lett belőlük. Akárhányszor voltam Birodalommal soha nem kellett orkok ellen harcolnom, mindig le lettek nyomva.

    Az én gépem már több mint 4 éves, az új játékoknál már nem mindig bírja a strapát. Tervbe van új gép és nem 200k-ért vennék gépet. De a komolyabb VGA-kért azért erős túlzásnak érzem a 250-350k-s árat...

    Daermon:
    Korábban a Szukits kiadónál jelentek meg Warhammer könyvek. Csak aztán a Games Workshop gondolt egyet és ha jól emlékszem úgy döntött hogy csak 5 nyelven jelenhetnek meg Warhammer könyvek. A magyar nem volt köztünk, úgyhogy ugrottak a kiadási jogok. Aztán pár év múlva átgondolták ezt a döntést. És nagy nehezen a Tuan kiadó kapott jogogat a kiadásra.

    A Szukitsnál jelentek meg:
    -Konrad 1-2? Ebben nem vagyok biztos hogy Szukits könyvek. Ezeket nem is olvastam, beszerezhetetlenek.
    -Félix és Gotrek könyvek. Ami összesen 12 könvy. lletve van még egy Félix és Gotrek novella gyűjtemény.
    -A Sötétpenge Malus sorozat. Ez 5 könyv és egy sötét elf főnemesről szól. (A Sötétpenge Malus 5 részes sorozatához is jelent meg még két könyv de csak angolul.)
    -Illetve az Ulrika a vámpír sorozat. Ez pedig 3 könyv.

    A Tuan kiadónál a A Koponyák útja megjelent magyarul. Ez a Félix és Gotrek sorozathoz tartozik. A további 5 könyvből az első.
    Illetve megjelent A háború vihara ami viszont már Age of Sigmar könyv.
    A Szukits a könyveknek egy része valamilyen E-book formátumban innen-onnan letölthetőek. A Tuan pedig folyamatosan adja majd ki magyarul a könyveket. Remélem a fanatsyból nem csak Age of Sigmarost hanem a régi klasszikusból is fordítanak és adnak majd ki.

    Azt tudni kell, hogy amiben a Total War játékok is játszódnak az a Warhammer The End Times. Ami a klasszikus Warhammer Fantasy része, pontosabban annak a befejezése. Alapvetően úgy működik a rendszer, hogy kiadnak seregkönyveket a táblás játékhoz (merthogy ez eredetileg táblajáték). Minden kiadás kicsit tovább megy az időben és kap valami kerettörténetet, amihez aztán regényeket, novellákat írnak. A The End Times volt a 8. kiadás és ezzel le is zárták és el is pusztították ezt a világot. 5 könyvet adtak ki amelyek ezt a lezárást és elpusztítást összefoglalják:
    The return of Nagash
    The fall of Altdorf
    The curse of Khaine
    The rise of the Horned Rat
    The Lord of the End Times

    Viszont a korábbi könyvek tekintetében kicsit kusza a dolog, mert a The End Times történései nem követik, hanem felülírják a Storm of Chaos (az előző kiadás) történéseit. Tulajdonképpen a Storm of Chaos meg se történt. Ami a könyvek történeteinek az elhelyezésében és cselekményében egy kis zavart okoz, mert azok nagy része a Storm of Chaosban játszódott. Például talán az Embervadászban Gotrek nagyon maga alatt van hogy nem tudott részt venni Middenheim ostrománál és nélküle verték vissza Archaont, miközben a The End Times ez nem így történt. Így az se tiszta hogy mikor játszódik az Ulrika sorozat. De például a Sötétpenge Malus történetben nem volt meghatározva semmilyen időpont vagy fontosabb esemény, így az összhangba lehet hozni az The end Timesal (legalábbis azt az 5 könyvet amit olvastam).

    Miután törölték a régi világot létrehozták az Age of Sigmart. Ez egy másik bolygón játszódik, de sokan át tudtak menekülni valami dimenzió kapun keresztül a régi világból. Azok a hősök akik túlélték a The End Timest azok nagyrészt összeolvadtak korábbi istenekkel és istenek lettek az Age of Sigmarban.

    Amúgy az Age of Sigmar a régi rajongókból elég komoly ellenszenvet váltott ki. A Warhemmer 40k jóval népszerűbb és sikeresebb mint a fantasy. Sokan úgy gondolják, hogy emiatt kellett vesznie a régi szériának. A Games Workshop a fantasyt is hasonlóan kedveltté akarja tenni mint a 40k-t, többek között úgy hogy átemel népszerű 40k-s elemeket. Például új fajokon keresztül átülteti a Warhammer 40k űrgárdistáit és Istencsászárát a fantasyba...
    Utoljára szerkesztette: davidbog, 2018.03.06. 18:16:31
  • MasterMason
    #1606
    Szerencsére azért nem mindegyiknél ilyen, illetve ott bent azon a "patkánytanyán" mélyen bent is folyt még a várban harc... Viszont egyéb szabadtéri ütközetnél sajnos nélkülözhetetlen, mert jobb magasabbról elrendezni a csapatot, meg jobb a csatákat is nézni közelebbről földközeliből, most toltam egy tombs king csatát én voltam Arkan-al és Settrát nyomtam le két sereggel, kurva erös az a warsphinx, a skorpióm meg jó sok átok illetve varászlás kellett mire kimúlt a tetvedék.

    De szenzációsak tudnak lenni a csaták, kivéve amikor vesztesz mert olyankor azért annyira nem tetszik.

    Ami még szenzációs, hogy el lehet menteni a csatát és utána vissza lehet nézni, iszonyat jók!

    Nekem már kb úgy 100 órám van benne legalább, de én is tanulgatom csak még illetve folyamatosan figyelem meg tesztelem a különböző egységeket, elég összetett a dolog, szóval szerencsére ez nem az a játék amit 60 óra alatt ki lehet pörgetni meg fullra meg ki lehet ismerni.
  • Daermon
    #1605
    Utána néztem a Warhammer könyveknek magyarul. Elszomorító, hogy ez is olyan Warcraft szindrómás :/ (az az, az újak nincsenek magyarul). Konrad 1-2, meg a Felix és Gotrek 1-8 jelent meg magyarul, ezek is 2000-es évek elején.
    Pedig biztam benne, hogy van valami jó könyv az Empireről, High meg a Wood Elfekről.
  • MrStokes
    #1604
    Hat akkor az ugy szivas! :S
    Egyebkent nem lehet a jobb oldali filtereknel kikapcsolni az epuletek megjeleniteset ostromnal, mint a hagyomanyos csatak soran pl. a fak lombozatat?

    En csak a mult heten vettem meg a jatekot es kemeny 6-7 orat tettem bele eddig, annak is nagy resze olvasassal, ismerkedessel telt (teljes advisor mod bekapcsolva), na meg par tutorial YT video megnezesevel.

    Utobbiakbol tudok a debug kamerarol is. Meg csak 3-4 csatan vagyok tul, de igy total kezdokent is ugy erzem, hogy hasznos lenne, ha jobban ki tudna az ember zoomolni a csatak soran ezert ugy erzem, muszaj lesz minnel elobb aktivalnom a debug kamerat. :D
  • MasterMason
    #1603
    A másik kontinensről is tudod őket békíteni a befolyással (már ha van elég insurance), meg persze össze is lehet ugrasztani őket...
  • MasterMason
    #1602
    Hullanak az egységek tomb kingsnél mint a legyek főleg az elején, aztán egy pici nyugi oszt jönnek a törpök és akkor komoly bajok vannak.

    Amúgy nyilván csak az én képzeletemben illene a legjobban ez a szerep egy nemes elfhez, őszinte leszek nem nagyon vagyok otthon a warhammer világában, Tolkien világában inkább... De az meg egy másik történet...

    Nekem amugy nagyon komoly gépem van 16 magos procival meg 1080ti-al persze nincs is problémám sem a töltésekkel sem az fps-el, 4K és ultrán van minden egy 43 incses monitorral. Amugy fontos az ssd is, mert onnan sokkal hamarabb tölti be.
  • Daermon
    #1601
    Warhammer könyvek vannak magyarul? Mert Szukitsnál csak csak a W40k könyveket láttam, az meg nem érdekel.

    Közbe kellett nekem szövetséget kötni... :D 3 elf frakcióval lettem military alliance. 2 kör múlva 2 egymásnak esett, én meg egyiknek se segítettem, mert másik kontinensen a Dark Elfeket dózerólom be az anyaföldbe :D
  • davidbog
    #1600
    "Talán ez a szerep illene a legjobban egy nemes elfhez, hogy nem akarja leigázni a békés (defensive) népeket is a "jó ügy érdekében", hogy aztán hadjáratot vezethessen a gonosz ellen..."

    Gondolod te. :D Az End Timesban miután visszaverték az Ulthuanra támadó démonokat Tyrion miatt egy komplett polgárháború robbant ki a 3 elf faj között. A végére elég érdekes felállásban harcoltak egymás ellen.

    Én Settrával kezdtem egy kampányt a ME-ben. olyan 100. körnél tartok. Ezeknél a tomb kingseknél olyan last man standing csaták vannak. És amíg nem voltak szörnyeim csak csonti egységek 80% feletti veszteségeim voltak. Piszok izgalmas csatákat kellett megvívni. Persze a törpök az ultra brutál lenyomhatatlan szuperhatalom. Már megint... Amúgy a káosz ME-ben mikor jön, mert még semmi hírük? Amúgy jó lett ez az ME, csak kicsit nagy ez a térkép és ezek a töltési idők... Illetve nálam amikor visszatöltődik a kampány térkép iszonyatosan leesik az fps és sok másodpercre ki is fagy a játék.
  • MasterMason
    #1599
    Fentről jó elrendezni a csapatot, csak ostromoltam egy várost és bent a városban két lehetőség volt, vagy valamelyik épület teljesen kitakarta a harcot, vagy fullra belesüllyedt a kamera a földbe, szóval pont egyik esetben sem láttam semmit abból ami történik.
  • MrStokes
    #1598
    Gondolom az a debug camera-t engedelyezi, aminek az a lenege, hogy "teszoleges mertekben" ki es be tudsz zoomolni, nincs ugymond limitalva ennek merteke. Cserebe van az altalad emlitett dolog. Szerintem ennyit boven meger, hogy sokkal jobban atlathatod a csapataidat.