1997
1644257819.png





  • Lacc 88
    #1757
    Bazzzmeg, mekkora trailert kapott a DLC :D Baromi jó volt ez a Predator filmből kiragadott jelenet. Lassan ki kellene már próbálnom a skaven kampányt is.
  • Daermon
    #1756
    Be is zsákoltam :)
  • Darkman86
    #1755
    The Prophet and the Warlock dlc bejelentve. Április 17.-én jelenik meg. The Prophet and the Warlock
  • Darkman86
    #1754
    Április 6-7 rendezik meg a következő Everchosen tournamentet ahol bemutatják a még be nem jelentett következő dlc új egységeit is. :)
  • Edorn
    #1753
    Pár kérdés:
    - Csapatok fölötti jelzőket lehet valahol kapcsolgatni, hogy ne látszódjanak mindig minden csapat fölött a csíkok?
    - Esetleg a csapatok alatti kijelölés jelzőt (hogy minden figura alatt van egy kis sárga kör, ha föléviszem az egeret) ki lehet kapcsolni?
    - dx12 mennyire ajánlott? Vagy próbáljam ki és ha nálam nem okoz hibát/lassulást, akkor használjam?
  • Lacc 88
    #1752
    Frissítés hírek
  • Darkman86
    #1751
    Van hivatalos CA beta patch ez a Coast Beta, ha felteszed ez a problémád megszűnik max néhány mod nem lesz vele kompatibilis.
  • Voronyezs
    #1750
    Srácok ti se találtatok még gondolom semmit se patchről... Kezdem unni, hogy a Vampire Coast óta ott kell állomásoztatnom két sereget Sartosa mellett, mert ha elfoglalom/földig rombolom Aranessa városát, kifagy az asztalra... Holott igencsak kellenének délkeletre a katonák mert szerencsétlen törpéknek 3 váruk van(abból kettő kvázi enklávéként a határaimon belül), Grimgoréknak meg még mindig van 30 (nem is hangzik rosszul a 65 után)... tw centeren is valami "Coast_BETA" dologgal jöttek elő páran, de az eléggé homemade jellegűnek tűnik számomra...

    Amúgy azok ellen a rohadt Black Orkok ellen mi a legjobb gyógyszer gyalogságon belül? Greatswordot leaprítják, az alabárdos srácokat leaprítják, a kezdő lándzsás/kardos egységeket meg se említem. Nem emlékszem, hogy fél évvel ezelőtt is ilyen nehéz lett volna őket eltakarítani :D Értem én, Reiksguardot a hátukba, de így eléggé OP-nek tűnnek, főleg hogy a lovasságot nem tudom a tüzérségre zavarni, mert ezek a rohadékok úgy mennek át a védelmemen mint kés a vajon :D
  • Drakonis
    #1749
    3K után jön, előtte már nem fog új DLC jönni csak a Beta Festag update lesz véglegesítve.

    A Skaven vs LM pack mellé valószínűleg egy LM FLC lordot kapunk és Greenskin update-t.

    Más: Nincs meg valakinek a Plaugebearer acsi? Ami arról szól, hogy multiban CA staff membert győztél le?
  • Darkman86
    #1748
    Még az első résznél volt egy leak ahol a 4 káosz isten seregeit írták a 3. részhez a káosz törpéket és az ogrékat meg dlc-nek,majd meglátjuk mi valósul meg belőle. Én látok benne fantáziát és így a Warriors of Chaos is kaphatna egy reworkot :D. Tengeri csatánál szerintem tök frankó lenne ha a mapok hasonló mágikus víz alatti helyek lennének mint a Vámpír kalózok utolsó Vortex csatájánál.
  • Lacc 88
    #1747
    Ha akarnának tengeri csatát most lett volna a megfelelő alkalom. Nekem nem hiányzik. Már azzal is elégedett vagyok, hogy a tengeri csatát le tudom játszani a szárazföldön.
    Még korábban olyasmit olvastam, hogy a harmadik rész a Káosz kidolgozására fog koncentrálni. Külön megjelennek a Káosz istenei és egységei. Ogre királyság, Káosz törpék, stb.... Akad még lehetőség, amiből bőven lesz még tartalom. Egy Nagash visszatérést még várnék vagy a közönség kedven Gotrek és Félix csapat megjelenését.
  • Darkman86
    #1746
    Szinte biztosra veszem, hogy nem lesz tengeri csata, főleg úgy ha jól tudom a következő területen, ami ugye a Darkland lesz, nem igazán tartalmaz tengeri területet. Amugy engem már egyre jobban izgat hogy a következő rész mit fog tartalmazni, ezt a második részt eléggé kimaxolták, persze lehetne még dogs of wartmeg amazonokat betenni, de ezt nem tartom valószínűnek.
  • Darkman86
    #1745
    Mióta kijött a dlc nem nagyon követtem a híreket. Van már esetleg valami infó, hogy a következő dlc, ami ugye remélhetőleg a mindenki által nagyon várt skaven vs lizardmen lord pack lesz, mikor fog jönni? A 3K előtt január-februárban(én nagyon a január végében reménykedek) vagy majd csak utána? Az azt jelentené hogy megint eltelne 4-5-6 hónap ami eléggé túlzás lenne, főleg ha figyelembe vesszük azt hogy lassan már a Warhammer 3-nak is jönnie kell ha 2020-ra be akarják fejezni a trilógiát, ahogy azt eredetileg tervezték.
  • Daermon
    #1744
    Esélyesen a 3. részben bekerül, mivel az hiányzik nagyon.
  • Angelus1991ster
    #1743
    És lesz tengeri csata mód ebben a fantázia világban? Csorogna érte a nyálam.
  • silverchain
    #1742
    Van empire rework az SFO2 modban. Csak most frissítik a vampire coast miatt, arra várok, hogy kész legyen.
  • Lacc 88
    #1741
    Van konkrétum is, hogy miket akarnak? Szerintem ahogy jönnek a kiegészítők/népek/javítások stb... velük együtt várható, hogy kapnak kisebb-nagyobb ráncfelvarrást a kezdeti népek is. Ahogy a vámpírok kaptak most ezt-azt. Minden csak idő kérdése. Remélhetőleg még a második rész alatt ezek be is következnek.

  • Darkman86
    #1740
    A community már hosszú hónapok óta könyörög egy Empire reworkért, szerintetek lesz abból egyszer valami?
  • davidbog
    #1739
    Vladot választottam, most már nem kezdek újat. De mindegy is mert Isabella már az első körben behozható, be is hoztam és átpakoltam hozzá a vámpírokat.
    Drakhenhoffal kapcsolatban a lerohanás mellett döntöttem. Mannfred Essen körül fosztogatott így csak egy pár osztagos sereg maradt a várnál. Ezért a 8. körben be is támadtam Drakenhofot. Összesen egy seregnyi csontváz és zombisereggel, plusz az elején kapott Blood Dragon Knightsokkal és Vargheistekkel, denevérekkel, vámpírokkal. Hát elég kemény ostrom volt, egész konkrétan egyetdül Isabella élte túl. A csata után persze visszakaptam 1/3 HP-n egységeket. Utána a visszajövő Mannfred befoglalta East Sylvania két északi városát tőlem, de neki is csak csontváz és zombi serege volt, a feltölött sereggel már levertem és egyesítettem East Sylvaniát.

    Közben haladtam a Archaonos kampánnyal is. A legutóbbi patchben Archaon és a teljes serege kapott 5%-os Ward Safet, nem rossz. :) A Warhammer 2-ben eddig háromszor kezdtem chaos kampányt és Wintertoothal mindig háborúba kerültem, pedig semmilyen kontaktusba nem kerültem vele, így nem lesz nagy káosz szövetség. :D

    Szerencsére nem törölte magát. Remélem nem is fogja, nem örülnék ha ismét le kéne töltenem a hitvány netemmel.
    Úgy tűnik nem a tálcázástól ömlik össze nálam a játék. Archaonnal néha csak úgy a csaták után jön a lentebb említett probléma, vagy amikor új törzset hozok létre egy elfoglalt területből. Illetve a Vámpíros kampánynál egyszerűen csak crashel a játék, amikor megjelenik a Redhorn Tribe beastmen frakció. Mivel ez nem fix körhöz kötött event, ezért az autosave betöltése után nem biztos hogy megint azonnal bekövetkezik, tehát lehet haladni tovább.
    Utoljára szerkesztette: davidbog, 2018.11.13. 15:36:59
  • Daermon
    #1738
    Nem :D
  • Lacc 88
    #1737
    Nálatok csinált már olyat a játék, hogy letörölte magát? Be akartam lépni de a Steam elfelejtette az automatikus bejelentkezés adatait, szóval azt újra be kellett írnom. A játék meg törölte magát, és most megint telepíti. Este még simán ment. Érdekes....
  • Daermon
    #1736
    Megnyugtatlak Tyrion is brutál lesz :D
  • KingPunisher
    #1735
    Isabellaval probald meg. Vlad nagyon hamar behozható mellé. Én Isabellával ugy toltam hogy Vampire herok voltak szinte csak a seregbe. 5 csaj szétkapott mindent olyan buffokat ad nekik isabella hogy lényegébe az elején bármit bedarálnak. Ugye meg még ott van Vlad papa is és ha együtt mennek harcba akkor ők is brutálisak lesznek.

    Most utoljára Dark elfekkel toltam ki, hát eléggé odzkodtam az elfektől de azt kell mondjam egyik legizgalmasabb legjobb végigjátszás volt. Malekit valami eszméletlen volt a végén, Khane kardjával egy Black Dragonon mint kés vajba ugy ment át mindenen, Archaon is esélytelen volt, varázslatokkal megspékelve brutál erős LL.
    Most sima elfekkel tolom Tyrion a kis lovacskaján messze nem olyan hatékony.. Egy csillagsárkányon talán más lenne :P
  • Daermon
    #1734
    Én Vladdal a legelején oda álltal a határhoz, és amint átment az egyik kis városba, ment is a támadás.
    Akkor van az igazi mák, ha teljesen a provincia határig kimegy. Mert onnan nem tud 1 kör alatt vissza jönni. Úgy már, ha lejátszod a csatát, akkor simán megvéded a várat, utána már esélye nincs kilábalni.
  • Madi92
    #1733
    Még az elején hadat üzensz neki, közben a serget ambushba rakod valami jó helyen. Aztán reménykedsz, hogy kijön.
  • Lacc 88
    #1732
    Köszi a választ. Majd én is akarok egy kört futni Luthorral is, csak Noctillus valamiért szimpatikusabb volt így elsőre.
    Nekem a Zombivadász könyv miatt egyik nagy kedvencem Kemmler és baromira imádom a Krell idézést. De nem igazán örülök, hogy kiszedték Mannfred mellől, jobban örülök, ha egy nemzethez több Legendary Lord is tartozik, így némi hiányérzetem van.
    Ha vámpírokkal játszottam Kemmler miatt mindig Mannfred frakcióját választottam. Fogalmam sincs mi a jó taktika Vladdal. De két utat tudnék elképzelni. Az egyik a gyors letámadás, ahogy alkalom nyílik rá. Gyorsan le kell szedni Mannfred karakterét, akkor hátha a serege is hamarabb elporlad. Úgy tudom Vlad a keményebb karakterek közé tartozik nem okoz neki gondot elintézni Mannfredet, csak valahogy el is kell jutni hozzá. Valamiért nagyon szeret a várában csücsülni és akkor kitámadni, amikor igazán sebezhető vagy. Szóval elég esélyes, hogy ott kell elkapnod valahogy.
    Esetleg a másik taktika, hogy békét kötsz vele az elején és az embereket vagy környező településeket puhítod, hogy felhúzd a sereged. Majd amikor Mannfred elég távol van a vártól, akkor lazán hátba támadni. Akár őt is lenyomhatod, amikor nincs a várban vagy a várat szétkapni és kifosztani, hogy gyengébb legyen a védelem.
    Esetleg gyorsan kiépíteni a megfelelő épületet, toborozni egy Banshee-t, felhúzod az assassin képességet és Mannfredet eltenni láb alól. Nélküle a serege gyorsan elhal. Nemtom ez mennyire járható út még.
    De talán az is jó taktika lehet ha toborzol egy újabb Lordot és tele pakolod idézhető zombikkal/csontvázakkal/stb... Lehet a kincstárad lenullázod de úgyis csak 1 körig kellenek, amíg lenyomod a csatát. így ugyan két sereged lesz és bajosabb irányítani, de erre a célra létrehozott csapat nyugodtan elhullhat. Ők mennek előre puhítíani a népet, addig a fősereg döngeti a kapukat vagy második hullámban mászik fel a létrákon/ostromgépeken ha várat támadsz.
    Nehéz a vámpírokkal játszani, mindenhonnan ellenség veszi körül és kereskedni se nagyon akarnak velük.
  • davidbog
    #1731
    Luthornál különbözű traitek váltják egymást, ahogy változik a személyisége. Az elején őrült volt (The Mad) ami adott neki +25% Weapon Strenghtet, +15 Melee Attackot és Rampage képességet. Majd gyávára (The Coward) váltott ami +15% Speedet, +15% Missile Damaget és -15 Leadershipet adott. Azóta nem játszottam vele, nem tudom milyen állapotok vannak. Lehet hogy bizonyos kör lepörgetése után változik, vagy csatánként.

    Vámpíroknál jó pofa ez a vérvonal dolog. Heinrich Kemmlert átrakták a Grey Mountainbe (a Birodalom és Bretonnia közti hegység) egy új frakciónak. De nála is lehet vérvonalat választani. Amikor összejött a 3 pont kiválasztottam az egyiket és a toborozhatró lordok közt ott volt a vérvonalból kapott lord is. A másik négyet nem zárolta, remélem ha ismét összejön a kellő mennyiségű Blood Kiss akkor a többit is lehet választani. Ugyanúgy megmaradt a két vámpír frakció. Aminek nem örülök mert Mannfredet utálom, Helman meg nem érdekel, tehát Vladot vagy Isabellát kell választanom az elején. Neked velük mi a taktikád?
    Úgy gondolom, hogy Castle Drakhenhofot valahogy meg kéne szereznem, hogy legyen elég pénz. Nem akartam hogy megerősödjön Mannfred, gyorsan befoglaltam egész Sylvaniát Drakenhof kivételével. Minél hamarabb meg kéne szerezni, de nem tudom melyik a jobb megoldás? Ostrommal elfoglalni az első 20 körben elég húzós még akkor is ha nincs ott Mannfred. Ha ott van kb lehetetlen, az 40 osztagnyi ellenfél és negyede Grave Guard meg szörny. Konföderációhoz viszont sokkal erősebbnek kell lennem mint Mannfred, amire sikerül lehet már nem is lesz sok jelentősége van Drakenhofnak.

    Viszont nálam néha szétesik, elcsúszik az interface textúrájának egy része. A jobb oldalon megjelenő híreknél az ikonok és azoknak a keretei. Az unit cardok és a hős portré. Ezek után vagy kifagy vagy nem, ez is változó. De ha nem akkor tovább adom a kört és újra jó lesz. Modokból csak pár grafikai modokat használtam, de mivel ezeket se nagyon frissítették a probléma után leiratkoztam róluk, de ugyanúgy jelentkezett a fentebb említett jelenség. A legfrisebb VGA driver van feltelepítve. Lehet azt nem bírja ha letálcázom majd vissza a játékba? Furcsa mert korábban nem volt vele gondja.
  • Lacc 88
    #1730
    Érdekes, hogy nálam Vortex kampány elindul, de a sima nem akar. Gondolom a rakás mod közül valamelyik bekavar. Remélem gyorsan frissítenek, már nagyon tolnék egy vámpír kampányt, hogy megnézzem az újításokat. Viszont a Vortex alatt egészen jópofa az új kampány. Count Noctilus egészen jó. Azt tudja valaki, hogy Luthor Harkon tudathasadásos személyisége milyen módon nyilvánul meg a játékban?

  • Madi92
    #1729
    Lesz az két hét is, ha nem több.
  • silverchain
    #1728
    Na, akkor 1 hét szünet, amíg nem lesz új SFO.
  • Daermon
    #1727
  • Daermon
    #1726
    DLC mellett ingyenes dolgok is jönnek a novemberi frissítésben
  • Terawatt
    #1725
  • Daermon
    #1724
  • Darkman86
    #1723
    Curse of the Vampire Coast! November 8 a megjelenési dátum

    Campaign Pack Contains:
    4 new Legendary Lords
    New School of Magic: The Lore of the Deep
    A suite of all-new campaign mechanics
    Unique upgradeable ships for each Legendary Lord
    Eight new Regiments of Renown
    Unique tech tree unlocking four unique Vampire Coast Lords
    Reward your undead Admirals with new Fleet Office Roles befitting their loyalty
    New roster: command towering constructs, ghastly pincered sea-beasts, ghoulish horrors and musket-wielding piratical zombie hordes in battle!
    Vampire Coast factions are playable in the Eye of the Vortex and Mortal Empires campaigns. They are not involved with the race for the Great Vortex however; they have agendas of their own…

    New Campaign Features and Mechanics:

    Objectives
    The great Merwyrm Amanar has been awoken from its slumber by the vacillations of the Great Vortex. It terrorizes the sea lanes, summoning vast storms and attacking coastal ports on a whim. Only one who wields the Star-Metal Harpoon will tame the beast and become immune to its ravenous hungers. However, the Harpoon must first be found, and invigorated using the three verses of a secret, ancient sea-shanty.

    Each playable Legendary Lord must grow their dread reputation to become the most Infamous pirate on the seas. Certain opposing Pirate Captains know the three verses of the ancient shanty and, as your Infamy rivals theirs, they will seek you out in attempt to destroy you. If you best each in battle, you’ll learn each of these verses, all three of which are required to magically charge the Star-Metal Harpoon.

    Only with the fully-powered Star-Metal Harpoon in hand can you embark on the final, fateful battle, bend Amanar to your will, and become the greatest sea-scourge the world has ever seen!
    Infamy
    As your faction wins battles, takes territory and establishes Pirate Coves (see Pirate Coves below), Your Legendary Lord’s Infamy grows amongst the ranks of pirate lords and ladies. This is the route by which you reach ultimate victory in a Vampire Coast campaign (please see Objectives above).

    Pirate Coves
    After a victorious port-settlement battle, Vampire Coast factions may choose a new post-battle option. Instead of taking, sacking or razing the port, the faction may choose to establish a Pirate Cove in the vicinity. These secret sub-settlements can siphon a steady flow of income from the main settlement, and bring other benefits related to any upgrades the player chooses to build in the Cove. The Cove can only be destroyed if the settlement itself is razed. In addition, a competing Vampire Coast faction which conquers the settlement may commandeer the Cove for itself.

    Upgradeable Ships and Building Trees
    Legendary Lords sail in their own unique ships. Details of these ship are accessed via the Lord in the same fashion as Horde Buildings for Horde Factions, and contain many powerful upgrades for the Lord and his army. This does not make them a standard Horde faction however. Vampire Coast lords may also occupy settlement like any other non-horde faction, and may develop it using the unique new Vampire Coast building tree. In short, they benefit from the best features of both Horde factions and Settled factions.

    Pieces of Eight!
    Carefully hidden around the world are eight unique golden tokens. Locating each and defeating its powerful guardian army will grant access to the Vampire Coast Regiments of Renown, powerful elite variants of units in the terrifying Vampire Coast roster.

    Treasure Maps
    Pirates of folklore buried great treasures around the world. As you win battles at land and sea, you may find the treasure maps marking their rough location. Solve the riddles that shroud them, and they can be yours for the taking...

    Unique Rites
    Vampire Coast factions gain access to four unique new Rites, granting a variety of bonuses. Curse of the Queen’s Cannon, for example, grants access to Queen Bess, a vast, one-off ship’s cannon which fires colossal cannonballs in a high parabolic arc, dealing tremendous area-effect damage and slowing those affected by the shockwave. Another, Curse of the Sea Mist, shrouds all your regions with a clinging maritime miasma, causing attrition to your enemies and granting Vanguard Deployment to your Monster units.

    New battlefields
    New Island Maps Broaden Total War: WARHAMMER II’s battlefield environments and, for the first time, players may now attack and defend Dark Elf Black Arks in battle, fighting with their assembled land forces on the lofty slopes of these vast seagoing structures. These new maps will be available to all WARHAMMER II players, regardless of Curse of the Vampire Coast ownership.

    Legendary Lords
    The dread Legendary Lords of the Vampire Coast will be revealed in due course…

    Unit Roster
    The horrific constructs, vast undersea beasts, ghoulish revenants and piratical hordes of the Vampire Coast will be revealed in full soon…
  • Prof William
    #1722
    Durván ki kell dolgozni, hiszen mindegyik népnek mások a hajózási szokásai.

    Az új népekre is kíváncsi leszek. Szerintem némi kreativitással lenne elég anyag egy Cathay-hoz vagy akár Nipponhoz (Az eggyik a középkori Kína míg másik Japán) is de erre sztem kevés az esély.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2018.10.04. 11:57:03
  • Daermon
    #1721
    Még ez hiányzott. Vártam, hogy a 3-ban behozzák 1-2 új nép mellé. Így nagyon tuti játék lesz :)
  • Prof William
    #1720
    Tengerre fel? Remélem.
  • Darkman86
    #1719
    Total War hivatalos facebook oldalán.
  • Daermon
    #1718
    Ez hol bukkant fel?