1997
1644257819.png





  • MasterMason
    #1597
    Nem tudom gyerekek ez a "better" camera mod ez vajon mitől better?! :D Belemegy a kamera a földbe és főleg városi ostromnál okoz elég sok kényelmetlenséget...
  • MasterMason
    #1596
    Egyre javul mindenkivel a kapcsolatom, és ha hívom a szövetségeseket valaki ellen háborúzni akkor jönnek is. Szóval ugye ott van általában a fajok és frakciók mellett, hogy milyen tulajdonságaik vannak, a védekező fajok nagy része nem hiszem, hogy hátba támadnának. Másrészt meg lehet használni a befolyást is, ugye rontani-javitani magad meg mások között a viszonyt, meg két különböző frakció között is lehet manipulálni ugyan ezen befolyással a kapcsolatokat. Persze majd meglátjuk nem tudom mi lesz a vége.

    Törpék voltak eddig csak gusztustalanok velem, bár egy bizonyos szintű barátság után már azokkal sem volt gond. :D

    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.05. 10:36:59
  • Daermon
    #1595
    Tegnap elkezdtem én is a High Elfekkel. Kb a 60. körben vagyok. 2 fullos, és 2 feles sereg, Tyrion lvl 11, és a páncél quest már megvan, most kaptam meg a fegyverre is a csata küldetést. Arra talán ma pont letudok ülni a gép elé.
    Egyenlőre 3 teljes provincia és a Phonix Kapu az enyém (a két lázadó high elf frakció területei ugye). Többi itteni frakcióval mind jó viszony, átjárás és kereskedelem van.
    Majd lassan áthajózom a Dark Elfekhez.

    Ezt a katonai szövetséges dolgod nem értem. Eddig TW tapasztalataim alapján az AI logikátlanul hülye diplomácia területén, simán a legnagyobb boldogság közepette hátbatámad. Elfoglalál talán 1 várost is mire visszamész, aztán kiirtod, de egy csomó plusz idő elmegyrá. Nem tudom mikor javítanak ezen.
  • MasterMason
    #1594
    9 városom van csak meg három seregem és mégis én vagyok a legerősebb.
    Megpróbálom úgy megcsinálni a mortal kampányt a Tyrionnal, hogy lehetőség szerint ne egy népirtó hadjárat legyen belőle. (majd a patkányokkal meg egyéb káosz fajokkal játszva majd úgy is lesz rá alkalom. )

    Szóval most Tyrionnál az a célom, hogy diplomáciával kovácsolok egy széleskörű katonai szövetséget, és akkor a dark elfeket, orkokat, patkányok és egyéb nem kívánatos elemeket kiiktatjuk ebből a csodaszép mesevilágból... :D Talán ez a szerep illene a legjobban egy nemes elfhez, hogy nem akarja leigázni a békés (defensive) népeket is a "jó ügy érdekében", hogy aztán hadjáratot vezethessen a gonosz ellen...

    Persze majd meglátjuk mi lesz a vége mert lehet a nagy békés összeborulásnak meg szelídségnek lesz majd böjtje is,.

    (Képet muszáj voltam le kicsinyíteni, hogy felférjen ide.)


    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.05. 08:26:08
  • MasterMason
    #1593
    Ahogy nézem a törpék is pont olyanok mint a patkányok! Nem lehet bennük megbízni és hátba támad...
  • MasterMason
    #1592
    Srácok nem tudjátok hogy hol lehet állitani a kampány map textúrájának a blur effektjén, mert egy bizonyos körön túl el van blörözve és biztos lehet állítani valahol, hogy mekkora kör legyen amin túl van blur bár az se volna rossz ha komplett ki is lehetne valahogy kapcsolni, mert nem lenne rossz ha nem blörözné el.
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.03. 09:56:20
  • MasterMason
    #1591
    Nagyon nem kavarhatnak be mert nem korlátlan serege lehet pl Settrának meg a többi tomb kingnek, szóval sok mindenre nem lehet menni egy ekkora mapon, nagyon nehéz hanem lehetetlen kijönni velük a halottak földjéről illetve befoglalni más földrészeket is.

    A birodalommal meg a törpökkel már láttam olyan kampányt videón amivel gyakorlatilag befoglalták majdnem az egész térképet. Én Settrával próbálkoztam, és nem jutottam ki vele másik kontinensre(már hogy befoglaltam volna), bár hozzá kell tenni, hogy én még mindig csak tanulgatom a játékot, a nemes elfekkel meg a Settrával toltam eddig csak, szóval ha kiismerem majd minden fajt és az egységeiket akkor lehet már többre fogok menni én is.


    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.02. 11:19:01
  • Lacc 88
    #1590
    Nálam azon a területen minden játéknál más erősödik meg. Vagy az orkok lesznek szinte legyőzhetetlenek vagy a törpék. Most a Tomb Kings megjelenéssel talán ők bekavarhatnak a két frakció terjeszkedésébe.

  • MasterMason
    #1589
    Azért ez a mortal map nem kicsi, ráadásul jóval nehezebb rajta a játék mint a vortex kampányban. Törpék 8 fullos sereget hoztak ellenem egy provinciába a hallottak földjén ugy kb a 150. kör környékén. Settra meg csak pislogott, hogy WTF?! 8 fullos sereg 25.-ös karakterekkel?! Persze esélyem sem volt... Ráadásul komolyan mondom ugy lépkedett a seregekkel, hogy azt hittem hirtelen ez egy sakkjáték! Minden lépés számít és minden lépésnél azt vettem észre, hogy ruhadt sunyi ravaszak ezek az aljas törpék!

    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.03.02. 10:09:01
  • MasterMason
    #1588
    Jobb lett volna már a 2. részbe, és abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán a harmadik részben lesz e...

    Pedig jó lenne.



  • Daermon
    #1587
    Jó lenne :) Azten egy oriási mega mortal térképet :D
  • Prof William
    #1586
    Kíváncsi leszek hogy a 3-ik részre kapunk-e igazi tengeri csatákat.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2018.03.02. 09:08:33
  • MasterMason
    #1585
    Mondjuk ez a tengeri csata viccnek is rossz, egy jóval gyengébb sereg jön egy 3-as szintű vezérrel oszt csak a gépi csatát választhatod és persze hogy a jóval gyengébb seregnek adja a győzelmet, ennek köszönhetően úgy vesztheted el a sereged, hogy semmiféle taktikai vagy stratégiai tudás nem számit, kb olyan mint bármelyik gépi szerencsejáték, megnyomsz egy gombot és kiírja hogy vesztettél...


  • MasterMason
    #1584
    Hát ez jobb mint az 5 sereg csatája mert a filmmel ellentétben itt te tudsz irányitani + varázsolni meg minden egyéb.

    Mondjuk én taktikai meg okokból szeretem úgy "intézni" (lépkedni az egységekkel), hogy ne csak két sereg csapjon össze egyszerre hanem több!
    Utoljára szerkesztette: MasterMason, 2018.02.23. 18:31:05
  • Lacc 88
    #1583
    Én imádom nézni a csatákat, ahogy 2 fullos sereg egymásnak feszül. Egyetlen gondom a játékkal, hogy talán kétszer ha teljesen befejeztem. Sokaknál még a rövid kampány célok elérése is baromi időigényes. Mire meg eljutok odáig, hogy már csak apróságokat kell érte teljesíteni, miközben legyőzhetetlen lettem, akkor már nem köt le. Ilyenkor meg a gép generál új ellenfeleket azzal, hogy valaki vagy hátba támad vagy két szövetségesem egymásnak esik nekem meg választani kell közülük. Baromi idegesítő. 6 kampányom van így függőben :D
  • MasterMason
    #1582
    Megint beletettem vagy 20 órát egyhuzamban a mortal-ba. Egyelőre még csak csirke fokozaton tanulgatom. :D Hihetetlen ez a játék! Mondjuk azt látom, hogy rengeteget kell itt majd tanulni, mert ki kell ismerni az egységek képességeit, a rengeteg varázslatot meg egy sor egyéb dolgot, és ráadásul minden frakciónál különbözőek az egységek meg a taktika is.

    Borzalmas ez a játék, nem lehet felállni előle! Egy 43 inches 4k monitoron tolom fullos grafikával és döbbenetes!
  • ricsei50
    #1581
    Ma Fenrir Alfa csinál egy élő adást a youtube-on 17:30-kor amiben a Tomb Kings-el fog játszani. Ha valakit érdekel nézzen rá :)
  • ricsei50
    #1580
    Aha, most már jó. Köszi :)
  • Lacc 88
    #1579
    Azt mindig kiírja nálam is. Új játékot kezdtél? Mert ha meglévőt akarsz folytatni nem biztos, hogy menni fog vele. Nem minden mod támogatja a már meglévő mentéseket csak akkor aktiválódik ha új kampányt indítasz.
  • ricsei50
    #1578
    Nem értem most az egészet. Feliratkoztam a Steel Faith Overhaul 2 modra. A játék launcherében ki van pipálva a mod. Amikor játszok a játékkal elvileg Bretonniának új L.Lordoknak kellene lennie és sehol semmi. Mi lehet a probléma? Olyan mintha szarna a modra a játék. Amikor elindítom jön valami warning, hogy ki van jelölve a mod, de az ok-ra megyek rá szval mennie kellene.
  • Lacc 88
    #1577
    Kb minden ami érdekelhet és elég jó ott van az első 5 oldalon ha szűröd őket. Én is mindig onnan válogatok, mert azokat töltik a legtöbben és értékelik a legjobbra. Steel Faith elég hosszú lenne kifejetni de a műhelyben leírja mit tartalmaz és videók is vannak róla. Mintha több mod lenne egybegyúrva. Én még nem próbáltam de tervben van. Vagy 20 mod nekem is le van töltve nagyon szeretem őket.
  • Madi92
    #1576
    Igazából steamen a műhelybe bemész, ott kb 2700 db mod van. :D Egyszerűbb lenne, ha átböngésznéd, mert így lehetetlen ajánlani.
  • ricsei50
    #1575
    Többféle egység, lordok esetleg hősök. Ami feldobja különböző dolgokkal a játékot. Ami pl Borisékhoz ad egy két egységet. Olyat is el tudok képzelni, hogy pl hozzáad még különböző történéseket is stb. A Steel Faith az milyen? Esetleg még valami?
    Utoljára szerkesztette: ricsei50, 2018.01.13. 12:30:21
  • Lacc 88
    #1574
    Vámpíroknál sikerült már valakinek egyesíteni a Vlad és Mannfred frakcióit? Jelenleg azon dolgozom, hogy Vladot valahogyan beolvasszam és tudjak vele is játszani Mannfred mellett. Van ötlet mivel lehetne ezt elérni? Jelenleg úgy állok, hogy Krell idézése miatt Heinrich Kemmler volt a kezdő karakterem és Mannfred feloldásához kénytelen voltam elfoglalni Vlad egyik területét. Neki így maradt 1. Innentől lenne a nagy kérdés, hogy rögtön kössek is vele békét és támogassam, ahol csak tudom hátha idővel csatlakozna majd. Vagy csináljak vele egy Vassal opciót. Viszont ebben az esetben nem hiszem, hogy be tudnám olvasztani maximum akkor ha idővel felszabadítom.
    Vannak tippek hogyan lehetne ezt megoldani? Arra gondoltam még esetleg, hogy Mannfred lesz a kezdő karakterem így nem kell harcba állnom Vladdal, viszont így övé marad Sylvania egy része, ami nem túl szimpatikus.
    Moussilon-t is be akarom majd olvasztani vele könnyebb lesz valszeg a helyzet. Érdekes lenne egy ilyen hármas vámpír frakció.
  • Lacc 88
    #1573
    A grafikára gondolsz meg egységek átalakítására vagy játékmeneti változatosságra? A Steel Faith sokak kedvence. Én most Dyrain's reskin cuccait szedtem le, ami pofásabbá teszi az egységeket. Elég sokat használok ha szűkíted a kört adok pár tippet, vagy megmutatom az összeset, ami nekem van.
  • Daermon
    #1572
    Állíts a monitor színein, egyből más lesz a szín :D
  • ricsei50
    #1571
    Tudnátok modokat ajánlani? Olyanra gondolok ami színesebbé/változatosabbá teszi a játékot.
  • ricsei50
    #1570
    Köszi, végül megtaláltam :)

    Nekem nem jön be ez a "téma" szval maradok a Warhammernél :)
  • ShaiHulud
    #1569
    hah elbarmoltak valamit, szoval muszaj volt nekik vegulis ma bejelenteni :) elobb meg 1 napos visszaszamlalas volt.
  • ShaiHulud
    #1568
  • ShaiHulud
    #1567
    C:\Users\[neved]\AppData\Roaming\The Creative Assembly
  • ShaiHulud
    #1566
    uj era bejelntese 1 nap mulva.
  • ricsei50
    #1565
    Srácok! Tudnátok abban segíteni, hogy hol a f*szomba vannak a mentések? A kampány alatti mentésekre gondolok. Sehol, de sehol nem találom őket...
  • Madi92
    #1564
    Nagyon sok compatibilty patch van SFO-hoz.
  • Lacc 88
    #1563
    Azt én is nézegettem, hogy mennyire pofásan össze lett rakva és remek videót is csináltak hozzá. Csak nem tudom a meglévő és kedvenc mod-ok mennyire mennek mellette. Lehet a következő frissítésnél már letesztelem.

    A Tomb Kings kampánya és játékmódja is érdekes lesz. Csak nem tudom kivel kezdjem a hirtelen bedobott 4 karakter közül.
  • silverchain
    #1562
    Én már csak a Steel Faith mod -dal játszok, nagyon sokat dob rajta, plusz csomó ésszerű változtatást csinál. Az épületek kombinációját is teljesen át kell tervezni, más bónuszokat is adnak, stb:)
  • Darkman86
    #1561
  • sakkay
    #1560
    Azért majd próbáld meg legendaryn is..kicsit más!
  • Prof William
    #1559
    Tudom. A Dark Elfekkel majd Ulthuant tervezem bedarálni. :)
  • silverchain
    #1558
    Na igen, de ez igaz visszafelé is:D