173
  • VolJin
    #93
    "de az ugye megvan hogy a fák nem termelnek oxigént? csak raktározzák a co2-t és amikor elrohad akkor felszabadul"

    Az ugye megvan, hogy hülyeségeket beszélsz?
    Először is a növények nem raktároznak CO2-t, hanem a szenet építik be a fotoszintézis folyamán, és ezért pont, hogy oxigént termel.

    De nem is a megkötött CO2 a lényeg a klímával kapcsolatosan, hanem az albedo.
  • VolJin
    #92
    Nekem kell elmagyarázni, hogy nem egy személy?
  • Voltan
    #91
    "Máskülönben mind itt halunk meg ezen a szargolyón."

    Nos, ez így is -úgy is megfog történni, bárhogy erőlködünk :D

  • Irasidus
    #90
    Igen, többféleképpen lehet megvalósítani. Mivel Marx nem írta le, hogyan kell. De emberek tömegeit, vagy az emberiséget erre rávenni, csak kényszerítő eszközökkel tudsz. Mert mi van ha én nem akarom? Mint írtam már, voltak kis csoportok akik próbálkoztak vele, közösen, de az is erőszakba torkollott, vagy megunták. Nézz utána. Nem lehet megvalósítani. Puzsért meg mint megmondó embert, szerintem hagyjuk. :D
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.06.22. 14:30:11
  • Irasidus
    #89
    A probléma amiért nem lehet a kommunizmust megvalósítani, maga az emberi természet. Nem sokáig tudnád elviselni, hogy nincs tulajdonod, nincs hazád, nincs házad, nincs feleséged, és persze a család intézményét is le kell rombolni - mivel minden közös. Beleértve a monogámiát is! Akarsz hangya lenni? Szerintem neked fogalmad sincs mi a kommunizmus.

    Idézet, Marx és Engels kommunista kiadványa:

    "A család megszüntetése! Még a legradikálisabbak is felháborodnak a kommunisták e gyalázatos szándékán. Mi a jelenlegi, a polgári család alapja? A tőke, a magánszerzés. Teljesen kifejlett alakban ez a család csak a burzsoázia számára létezik; de kiegészíti a proletár kényszerítő családtalansága és a nyilvános prostitúció."

    1847. december-1848. január

    És még van ilyen okosság benne...

    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.06.22. 14:26:42
  • ostoros
    #88
    Mondom hogy többszázféleképpen lehet megvalósítani bármely rendszert. Ez a fajta gondolkozás, a "nincs alternatíva" igen erős propaganda eszközzé nőtte ki magát az utóbbi években. De igen is van. Több ezerféle alternatíva van. Tényleg nézd meg ezt:
    https://www.youtube.com/watch?v=puAOWr6_80Q
  • gforce9
    #87
    Ez csak szigorú és pártatlan irányítási rendszer megalkotását követelné meg. Na persze erre is lehet azt mondani hogy lehetetlen. Azt könnyű mondani. Egyetlen dolgot tudunk a kommunizmusról. Kisközösségi szinten működőképes, nagyban meg még próbálkozás sem volt rá.
  • torreadorz
    #86
    A kommunizmus elvi szinten sem müködőképes. Ugyanis alapvető emberi tulajdonság hogy mindig egyenlőbbek akarunk lenni az egyenlőbbnél, mindig több pénzt, hatalmat stb. akarunk a többieknél.

    Megjegyzem a liberializmus is pont ugyanebben a cipőben jár, annak meg az az előfeltételezése hogy egymástól nagyban elütő emberek képesek békében együtt élni, miközben alapvető emberi tulajdonság hogy az egymástól való különbségben határozzuk meg magunkat... Ami csoportban mégjobban felerősödik. Ez is egy halott izmus, csak sajnos itt is kell egy rendszerösszeomlás hogy nyilvánvaló legyen a kitalálói számára is
  • torreadorz
    #85
    Nem egyszerüen túlszaporodtak. A hülyék szaporodtak túl. Átvették a hatalmat, majd össze is omlott a civilizációjuk lévén a hülyék hülyék :)
    És mikor a hülyék száma ismét drasztikusan lecsökkent, akkor az okosak megint elkezdték felépíteni azt a társadalmat aminek a végkövetkezménye mindig a hülyék túlszaporododása...

    Sajnálatos módon ha ma megnézed a világunkat, akkor azt látod hogy pont az első és a második fázis között vagyunk (már túlszaporodtak a hülyék de még nem mindenhol vették át a hatalmat). Attól tartok a gyerekeink meg fogják tapasztalni milyen az amikor egy civilizáció összeomlik.
  • Tinman #84
    Azt látom, hogy eddig az összes fejlett civilizáció abba bukott eddig bele, hogy vagy túlszaporodtak és felélték a természeti erőforrásokat vagy u.e. és aztán (vagy a csúcson) esztelen hódításba kezdtek, aminek megint csúnya pofon lett a vége.
  • Skylake
    #83
    Na, mire mindenki elmerülhetne az IoT technológiák, és azt követően az IoB technológiák élvezetében, abban hogy gépi világunk hogyan nyalja körbe a drágalátos lusta fenekét, addigra környezetünk pont totál szét is fog rohadni. Vele együtt meg megyünk mi is a levesbe. Olyanok vagyunk leszünk, mint a mondabéli Midasz király: annak a szerencsétlennek kívánsága eredményeként aranya korlátlanul lett, mivel amihez hozzáért, arannyá változott - így az étel is, amit meg akart enni. Itt be is bukta a dolgot. Mi is annyira iparosítunk hogy az élővilágunknak rövidesen annyi - nem baj, majd a legújabb kütyükkel a környezetünkben dögölhetünk éhen. Ha szerencsénk van - az összeomlás automatán töltődik fel a Youtube-ra, vagy annak jövőbeni utódjára - megnézni már nem lesz ember. Megérte, nem?
  • AgentKis
    #82
    Azért azzal riogatni, hogy az emberek is gerincesek és így kevés esélyük van a túlélésre, finoman szólva is ostoba elképzelés...
    Kikérem magamnak, hogy fajtám valamelyik tagját egy lapon említsük egy hallal, vagy békával, amikor túlélésről van szó! Persze egy hal, mondjuk a víz alatt tovább bírja... XD
    Utoljára szerkesztette: AgentKis, 2015.06.22. 07:54:25
  • steelboner
    #81
    de az ugye megvan hogy a fák nem termelnek oxigént? csak raktározzák a co2-t és amikor elrohad akkor felszabadul. ha bútor lesz belőle akkor jó esetben 100 évig tárolva van a széndioxid a kivágás után is. a föld co2 szintjét a tengerben levő kalciumkarbonát szabályozza. ha sok a co2 a levegőben mivel a vízben oldódva szénsavat alkot a savassá vát tenger a kicsapódott calcium karbonátot vagyis a mészkövet oldja ezzel vissza állitja a tenger ph-ját és leköti a co2-t. ha a levegőben csökken a co2 mennyisége akkor pedig kicsapódik mészkőként és a co2 visszamegy a légkörbe. ezzel együtt a bolygó klímáját is szabályozza, mivel szabályozza co2 szintjét a levegőben. a klímaváltozás és az összes többi sötétzöld okoskodás csak nettó hülyeség.
  • steelboner
    #80
    netto hülyeség.
  • ostoros
    #79
    Azért ez elég egyoldalú álláspont. Működött az, csak versenyben veszített egy versenyre épülő rendszerrel szemben. Egyébként meg több száz féle képpen lehet megvalósítani akár a kommunizmust, akár a kapitalizmust. Itt egy kis gondolat ébresztő.
    A véleményformálók és a sajtószabadság (Puzsér,NyáriG)
    https://www.youtube.com/watch?v=puAOWr6_80Q
  • mrzed001
    #78
    Ne legyünk már gyerekesek. Nekem kell elmagyaráznom mit jelent az ökoszisztéma ?
  • Irasidus
    #77
    Hoppá, ez kicsit megkavarta valami. Elnézést, akkor még egyszer. :D És köszi, hogy szóltál. Amúgy nem működő modell, szerintem. És nem is csinálták meg, még a modellt sem.

    Nem tudom olvastad Marx írásait, konkrétan nincs leírva semmi. Nincs leírva hogyan kell a rendszer vagyis egy államot felépíteni. Akár így is lehetne. Diktatúrában. Viszont valóban nem vált aztán, mert nem lehet megvalósítani. Én pontosan azt írtam: próbálták, nem azt, hogy megvalósították! Nem mindegy. És ez most nem a szavakon lovaglás, ez volt a mondandóm lényege. A szocializmus egy utópia, amit az ember képtelen megvalósítani.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2015.06.21. 23:51:45
  • VolJin
    #76
    Oké, valami olyasmi jött le, hogy szerinted működő modell, csak rosszul tekerték a biciklit...
  • VolJin
    #75
    Na és azzal mi van, hogy biodízel miatt irtsunk erdőt?
    Mellesleg itt pont senki nem szójafogyasztó, ls nem terpeszkedik trópusi fákból készült bútorokban.

    Gondolom olvastál egy cikket, hogy mennyi esőerdőt vágnak ki szójatermesztésre, meg mahagóni bútoroknak, és az volt a végkövetkeztetés, hogy milyen kár, hogy nem biodízelt termelnek helyette.

    És akkor most hirtelen, aki atomerőműpárti, az szóját eszik a mahagóni bútoros étkezőjében.

    Normális vagy?
  • VolJin
    #74
    Azért, mert tanulatlan ostoba gyökerek.
  • Irasidus
    #73
    "Működik, csak nem úgy, ahogy próbálták... erőszakkal nem megy."

    Másképpen sem. Lásd hippik, és különböző őserdei kommunák, hogyan végezték.
  • VolJin
    #72
    Jajj, hagyjuk már ezt a nem jól csinálták, nem úgy ahogy Marx bácsi elképzelte dumát.
    A kommunizmus a star trekben működne, ahol van anyagszintetizátor. Máshol meg nem. Nem azért, mert az emberek ehhez gyarlók, csak egy kicsit meg kellene változtatni őket, és menne minden, mint a karikacsapás.
    Nem, a kommunista eszmék tökéletesen alkalmatlanok a társadalom működtetésére, mert a társadalomnak szükségletei vannak, és azokat nem képes megtermelni.
  • Irasidus
    #71
    Nem, tudom olvastad Marx írásait, konkrétan nincs leírva semmi, hogyan kell egy államot felépíteni a rendszert. Akár így is lehetne, diktatúrában, viszont valóban nem vált aztán, mert nem lehet. Én pontosan azt írtam, próbálták, nem azt, hogy megvalósították. Nem mindegy. És ez most nem a szavakon lovaglás, ez volt a lényeg. A szocializmus egy utópia, amit az ember képtelen megvalósítani.
  • VolJin
    #70






    "Nagyon sajnálom, hogy általános iskolában kimaradt neked úgy kb a 6-8 évfolyam, de legalábbis a biológia óra.
    A gyengébbek kedvéért, a természet önszabályozó."


    Az a probléma, hogy gyermekien gondolkodsz, és élettelen dolgokat ruházol fel élő mivolttal.
    A jelenség, az önszabályozás igaz, csak nem az a valóság, hogy egy élőlényként önszabályozza magát a természet, hanem az a valóság, hogy a természetben vannak önszabályozó folyamatok. A nyelv alkalmatlan a pontos fogalmazáshoz... de ettől a természet nem egy lény.

    Remélem van annyi eszed, hogy megértsd, hogy a másik förumozö a természetnek a lényi mivoltát tagadta, és nem az önszabályozást.

    Ha lényként kezeled a természetet, hülye következtetéseket vonsz le.
  • VolJin
    #69
    A migráció nem valami európai egyensúlytalanságból ered, hanem abból, hogy pár tízezer agyhalott népirt innen nagyon messze.
  • Tinman #68
    Ezt még dekódolnom kell :-D
  • ugh
    #67
    Az egeszben csak az a vicc, hogy egy olyan orszag "tudos sarlatanjai" pofaznak errol akik basznak alairni kornyezetvedelmi egyezmenyeket.
    Nagyjabol ok hizlaljak magukat 300 kilosra a szojaval amit a del amerikai oserdok helyen termelnek az o cegeik a potom penzekert felvasarolt foldeken.
    Puccos butorokat csinalnak a ritka fafajtakbol aminek szinten nem a pl. guatemalai kozepreteg a celkozonsege.
    Nyaljak ki a seggem....
  • ugh
    #66
    Semmi gond mi meg rajtad.
    Kivancsi lennek milyen anyagot hasznalsz?
  • molnibalage83
    #65
    Az utolsó mondaton röhögnöm kell...
  • molnibalage83
    #64
    grammar náci. Gondolod, hogy egy ilyen társalgásnál nézem azt, hogy hány gépelési hiábám van.... Öcsikném nézzed meg a HTKA-s írásokat, amit lektoráltatok, mert az a mérce.

    Eszemfaszom megáll...
  • molnibalage83
    #63
    Megint úgy beszélsz, mintha a természet egy tervezett rendszer lenne... Nincs szabályozást a természetmeg szimplán megtörténnek a dolgok...
  • Tinman #62
    Természetesen nem. Már ált. iskolában ráébred a nebuló, hogy a javak eloszlása ezen a bolygón meglehetősen szélsőséges.

    Viszont én úgy tudtam, hogy az ember intelligensnek mondható faj, már pedig ennek tükrében nem értem, hogy miért vállal be egy rettentő szegény család, egy természeti erőforrásokban szegény területen 3+ gyereket?

    Igen, a rutin választ tudom: Mert abban reménykedik, hogy majd ez egyik többre viszi, mind ő. De ez hibás gondolkodás, mert a megfelelő oktatás hiányában, a jó képességű gyermek ugyan úgy elvész a többi között, mint a rossz képességű.

    Ha nekem is alig jut élelem, nem hiszem el, hogy újra és újra abban látnám a megoldást, hogy gyereket csináljak...

    Zárójelben levőre: Hidd el u.o. hülye vagyok, mint itt bárki más. Pl. én is ivóvízzel húzom le a székletem, holott megtehetném, hogy ezen változtatok...
  • Yagami
    #61
    És szerinted az a 3 milliárd ember azért éhezik, "mert nincs elég kaja?" a bolygón?

    (csak azért intézek egydül hozzád legalább egy kérdést, mert még te tűnsz a legértelmesebbnek az sg-sek közül. Vagyis, legalábbis te gondolkozol...)
  • Yagami
    #60
    Na nézzük a nagyokos világtudós magyar sg-kommentelőket mit hordanak össze megint :)
  • gforce9
    #59
    Attól hogy valamit elneveznek valaminek, még nem válik azzá. Semmilyen módon meg sem próbálták se a szocializmust se a kommunizmust. Egyszerű államdiktatúra volt és kész. A szocializmus meg kommunizmus szövegekkel meg ki volt szúrva a jónép szeme. Ezt a legtöbben akkor is átlátták már. Nagyon rossz példa a múlt rendszerünk arra, hogy működhet e vagy nem az igazságos elosztás vagy épp az egyenlő elosztás, mert szó sem volt róla akkor sem.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2015.06.21. 17:38:17
  • Tinman #58
    A kettő egyáltalán nem kell, hogy kizárja egymást. Lehet a természeti környezettel harmóniában élni.
  • Tinman #57
    Szívből kívánom neked, hogy 20 milliárd másik emberrel együtt élj ezen a bolygón. Fő, hogy legyen áramod és vized. Csak az kell, semmi más. Neked lehet, hogy elég ennyi ;-)
  • Tinman #56
    Működik, csak nem úgy, ahogy próbálták... erőszakkal nem megy.
  • Tinman #55
    Ezt valaki lefordítaná nekem magyar nyelvre?

    Hálás lennék.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2015.06.21. 16:51:31
  • Tinman #54
    "hogy a kommentek mutatják az átlag gyök2 idióta szellemmi színvonalát."

    És erre a szellemit két "m"-el írja, miközben olyan magas lóról pofázik, ahonnan pontosan így lehet csak aláhullni... öregem, hihetetlen nagy arc vagy, ne hagyd abba, kell az SG-re ilyen hugyos bohóc is