960
banner
  • Madi92
    #680
    Jó részek voltak szvsz.
    Főleg a második rész.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Kivéve ha kitalálják, hogy mégsem halt meg. Akkor abbahagyom ott és akkor. :D
  • Norbi1990
    #679
    Elkezdődött a harmadik évad, egyből két résszel.
  • Jim Morrison
    #678
    nem baj, jó lesz majd ide is biztos :D
  • RatBaG #677
    ja, most akartam reklamálni, hogy ki törölget már megint...
  • Madi92
    #676
    Szerintem ezt a másikba akartad. :D
  • RatBaG #675
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    jajj, ez az "elveszem tőled a lehetőséget, bemegyek egyedül, feláldozom magam, még nem jött el a te időd" annyira klisé...
  • grebber
    #674
    Az 1 perc alatt nem jöttem rá nemsokminden történik :)
  • Prof William
    #673
    Miről szól?
  • grebber
    #672
    Elkezdődött az új webepisode sorozat ami 16 részes lesz a szokásos kb 1 perces intervallumban.
  • Prof William
    #671
    Az a REC. c. film :)
  • Micsu
    #670
    Az eskuvon egy perc se kellet es az oreg atalakult
  • Prof William
    #669
    Az első évad nagy része még inkább nyomozós. Az apokalipszis igazán a második évadban kezdődik.
  • Kaplan
    #668
    OFF:

    Én elkezdtem nézni a kolléga tanácsára, nem rossz, már a második évad harmadánál járok. Itt tényleg valamivel jobban kikacsintanak, de nem olyan mértékben amennyire én igényelném. Másrészt ez egy klasszikus vámpír sztori, én meg valamiért nem igazán kedvelem őket. Ettől függetlenül most már ledarálom. :)
  • IXEMGabeo
    #667
    engem a tajekoztatasod felkeltette az erdeklodesem...meg fogom az elso reszt nezni koszonom, hogy leirtad

    OFF vege
  • Prof William
    #666
    Igen. A 4-ik évad lesz az utolsó. Tehát nem lesz rétestészta. Lezárják a sztorit.
  • Quantumleap
    #665
    Megsasolom. Azt jól tudom, hogy a sorozatból már csak egy évad lesz?
  • Prof William
    #664
    Na akkor...

    Quantumleap:

    Nincs vírus a levegőben. Csak az alakul át aki megfertőződik. Főleg harapással de kifröccsenő testnedvek is közel 100% ban fertőznek. Aki meghal az 1-2 órán belül már át is alakul, aki életben marad a harapás után az meg 1-2 nappal.

    Az elején még inkább zombi szerűen esetlenek, de van egy 3 hetes fejlődési periódusuk, ami közben egyre gyorsabbá és ügyesebbé válnak. Ez a 3-ik évadban már nagyon látszik. Strigoiknak hívják őket.

    Viszont igen ahogy DarthMushroom írta itt van egy központi vezérlő intelligencia a "Mester" aki valamiért nagyon szeretne vámpírzombi apokalipszist kirobbantani de pontos tervei még most sem ismertek. Ő amolyan "tökéletes" Strigoi. Vannak emberi (akik lepaktáltak vele ) és intelligens "Kiválasztott" Strigoi segítői is.

    Terjedés.

    Az első évadban még csak fű alatt terjedt (egyre több hiányzó ember, miért nem jön be senki a suliba stb...) de a második évadban már nyilvános Stigoi kór léte és a rendőrség fel is lép ellene + karanténba zárják New Yorkot.

    A 3-ik évad elején a vírus már átterjedt Amerika más nagyvárosaira is és a 3ik évad 6-ik részétől fogva már Amerikán kívül is egyre gyorsabban terjed.

    Mivel a sorozat főleg New York -ra koncentrál ezért a világ többi részéről csak TV + egyéb hírek meg a szereplők elmondásai alapján tudunk meg dolgokat.

    A totál apokalipszistől még messze vagyunk de jó úton haladunk felé.

    Szerintem nézz bele. Az első évad(főleg az első fele) nekem még kissé túl lassú volt amolyan bevezető jellegű, de aztán egyre jobban felgyorsulnak az események.
  • Kori
    #663
    ha követitek a strain-t akkor a 3/6. részben már kitérnek a világméretre is
    és tudatosan tevékenykednek
    Utoljára szerkesztette: Kori, 2016.10.14. 13:31:59
  • Darthmushroom
    #662
    Igen, "sima" haláltól nem alakulnak át az emberek. viszont ott nem lassú zombi szerű lények vannak, kicsit másképp kell elképzelni a dolgot meg ezek a lények egy "mesterhez" tartoznak.
  • Quantumleap
    #661
    Végülis az nem gond, mert nemrég jártam ott, tehát bele tudom élni magamat. :)
    Na meg igazából, ha úgy vesszük a Walking Dead-ben sem olyan nagy térségben mozognak, pláne az utóbbi időben.
  • Quantumleap
    #660
    De ott csak az fertőződik meg, aki általuk hal meg?
  • Darthmushroom
    #659
    Szerintem igen, de azért az hozzátartozik h bár vannak utalások a fertőzésre máshol is, azért inkább csak egy városra (New Yorkra) koncentrál a story. Viszont ott szépen bemutatja az egészet az első fertőzött emberektől.
  • Prof William
    #658
    Inkább apokalipszises jellegű. :)

    Ha szereted a "Lassú apokalipszist" akkor érdemes megnézni.

    Egy vírus van benne ami az embereket "vámpírrá" változtatja de ezek ilyen agyatlan zombiszerű vérszívó lények. A fertőzés terjedése hasonló. Akit "megharapnak" vagy megölnek szintén átváltozik.

    Az első évad 3/4 -e inkább még ilyen nyomozgatós rejtélyes természetfeletti cucc de aztán ahogy a Strigoik(így hívják őket) létszáma előbb lassan majd egyre gyorsabban nőni kezd úgy lesz egyre jobban apokaliptikus a sorozat.

    A második évadban már az egész világ tud a lények és vírus létezéséről és rendőrség próbálj megfékezni a járvány, most a 3-ik évadban meg már egyre jobban elszabadul a pokol. A rendőrség és a hadsereg már szabályos csatákat vív a strigoikkal és miközben az állam és a közrend egyre jobban szétesik.

    Ráadásul bemutatja tipikus "felpuhulásokat" pl a az állam többé nem tarja fenn a börtönöket mert "Egészséges emberek ne vakációzzanak miközben megy a harc." szóval a rabok mehetnek "büntetőszázadba" ha akarnak. Ha meg nem akarnak akkor a hullaházba.

    Talán ez a sorozat mutatja be legjobban a "Lassú apokalipszist". Amikor először halottam a Fear-ól valami hasonlónak képzeltem el.
  • Quantumleap
    #657
    Az a sorozat posztapokaliptikus jellegű? Eddig csak annyit tudtam, hogy vámpíros meg természetfeletti. Ha a Walking Dead bejön, érdemes elkezdeni nézni?
  • Prof William
    #656
    A Strain c. sorozatban -bár ott vámpírszerű agyatlan vérszívó lények vannak, de a fertőzés módja közel azonos- a nem túl nagy költségvetés ellenére ezerszer jobban be van mutatva az egész társadalom szétesése. Ahogy a városban egyre jobban eluralkodik a káosz. Ahogy előbb a rendőrség majd hadsereg próbálkozik fenntartani a rendet és megfékezni a fertőzést de egyre kevesebb eséllyel...

    Szinte példaszerűen mutatják be a "lassú apokalipszist"

    Nem értem hogy a Fear ezt miért nem tudta meglépni. A zombulás kitörésére egész ÉVADOKAT lehetett volna ráépíteni, izgalmas történetászlakkal stb... Erre nem ők rohamtempóban letudták az egészet! 4! rész alatt és azóta Walking Dead 2-megy.

    Főleg úgy hogy ott fogadkoztak hogy majd bemutatják hogyan kezdődött az egész...

    Egyszerűen hihetetlen hogy egy jó alapötletet milyen szinten képesek voltak kihasználatlanul hagyni...
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.10.14. 08:57:27
  • DasIsFuck
    #655
    Olyan szinten semmi értelme ennek, hogy arra szavak nincsenek.
    Komolyan, történik ebben valami még a tizenegyedik résztől felfelé?

    Nézem a részeket, de még háttérzajnak is unalmas.
    Őszintén, hatalmas blamázs ez a sorozat, szerintem a készítőknek sincs ötletük, hogy mit kellene ezzel kezdeni...
  • Quantumleap
    #654
    Én ami kérdést már a FTWD első évadánál is feltettem:

    Ha itt a főszereplők kezdettől tudják, hogy nem csak akkor zombulsz be, ha harapás által halsz meg, akkor hogy lehet, hogy az anyasorozatban több, mint két hónap alatt sem jöttek rá, csak miután Shane feltámadt és Rick elmondta, amit a járványügyistől hallott?
    Utoljára szerkesztette: Quantumleap, 2016.10.06. 21:50:07
  • IXEMGabeo
    #653
    foleg, hogy a sima sorozatban a borton kordonjait is ledontottek mert annyi mennyisegben voltak vagyis falecek tartottak a keriteseket eletben (4.evad)...ezenkivul pedig Madisonek mikor berugtak Victorral pillanat alatt ott teremtek a zombik a hangra es betortek a kocsma falait, ajtajat:DDD

    nagyon odafigyelhetnenek ezekre
  • MoRT2195
    #652
    Hát igen, az oké, hogy valakibe beleharapnak egyet, azt elmenekül. De hát annál a zombi falnál pont az a cél, hogy még több zombi védje a helyett. De hát annyi zombinak csontig kéne ennie azt az 1-2 embert aki beszokott menni. Ezért már sok esetben akartam szólni, de a zombi falnál erre mentség nem lehet.

    A másik. Ezt mondjuk még azért úgy ahogy elnézem, de ez is hülyeség. Ott van ugye több száz zombi kb aki védi a helyet. Na de a falusiaktól egy kis drótkerítés választja el őket, ami eleve elég rozoga állapotba van. Hogy a fenébe nem döntötték még le? Eleve ott karattyolják fél óráig azt az imát amikor feláldoznak valakit, de a kerítés közelébe valamikor 1 zombi se megy, valamikor meg csak pár darab, holott más esetben ha 1 kis zajt meghallanak, akkor rögtön elindul arra az összes, és semmi nem áll az útjukba, hogy elérjenek oda. Szóval ebben két hülyeség is van, bár az egyik üti a másikat.
    1. Az a rengeteg zombi, hogy nem tört át a kis drót kerítésen?
    2. (És ez üti igazából ez elsőt, de sajnos a helyzeten nem javít, mert ez így akkor is hülyeség.) Miért nem indulnak a zombik a kerítéshez és miért nem akarják felfalni a falusikat? Nem voltak bekenve zombi trutyival.

    Nem lenne rossz sorozat ez, de tényleg iszonyat mennyiséggel árad belőle a hülyeség. Nem vagyok egy nagy kritikus ember, a legrosszabb sorozatokat és filmeket is megnézem szó nélkül, és nem is keresem a hibákat ebben a sorozatban, de egyszerűen ordít a sok hülyeség benne.
  • Prof William
    #651
    Ez igaz. Van akit csontig rágnak van aki meg csak kap egy helyre kis harapást a kezére vagy a nyakára és máris mehet zombulni.

    Persze ha teszem azt valaki elmenekül harapás után az nagyjából oké, de amikor több száz/ezernyi zombi teper le valakit abból nem sok maradna.
  • IXEMGabeo
    #650
    ennyi...
  • MoRT2195
    #649
    Azt én se értem, hogy a zombik mi alapján döntenek? Mert valakit megesznek, valakibe meg csak bele harapnak aztán úgy vannak, hogy most már ő is a testvériség tagja és nem eszik meg vagy mi? Mondjuk amikor ugye ez a bolond Alejandro beáldozta az embereket, akkor azzal ugye az volt a célja, hogy több zombi védje a helyet. Na de most a zombik miért nem eszik meg azokat az embereket? Mert elméletileg mindent megzabálnak ami hús.
  • IXEMGabeo
    #648
    pontosan nagyon jo pelda...az eleg dramai jelenet volt...

    1. evadban pokolian eltalaltak a hangulatot, amit kevesbe tudtak tulteljesiteni...de legalabb a WD kepes megujulni.

    Azt erzem ebben a sorozatban sok a hiba pedig a koncepcio jo lenne a helyszin a sztori is...hajoval paran Mexikoba eljutnak San Diegobol, plusz a hotelos kornyezet se rossz...igazabol a bugyutasagokat meg a nezok hulyenek gondolasat kellene surgosen elfelejteniuk
  • Prof William
    #647
    A Walking Dead első évadában az egyik pali akit az oldalán haraptak meg napokig beteg volt. ÉS még akkor is élt amikor ott hagyták az erdőben.

    Ha nem halálos a harapás és nem is életveszélyes akkor sztem akár egy szűk hétig is bírhatja a delikvens...
  • IXEMGabeo
    #646
    ott volt benne a zombihordaban tehat nem igen tudott elmenekulni...vagy ha igen kint a kapukon tul tudott volna atvaltozni...nem tudom nekem fura, hogy szinte mindannyian ott voltak...mivel jelentektelen szereplok voltak nem fognak tobbet mutatni

    Most epp azon agyalok, hogy Madison es Travis mennyire elrontottak ezt a hotelos lakhelyuket...biztos pont volt
  • IXEMGabeo
    #645
    kiscsavo testvere,aki atpartolt a bandahoz o is (asszem Enrique volt a neve) ott volt feher poloban meg meg jo paran...visszatekertem meg 3x legalabb...

    szerintem gazos jelenet, mert a zombik el is kezdtek enni akkor meg kellett volna egyek oket...
  • Dynamic
    #644
    Aki csak könnyeben sérül, annál változó mennyi idő alatt változik át, viszont aki meghal, az szinte egyből. Na már most én úgy emlékszem csak a szakállas ellenség faszit mutatták, hogy zombi lett. Vagyis simán történhetett az, hogy halálosan megsérült, de még el tudott menekülni, aztán rövid idő múlva meg is halt, hiszen jól láthatóan a nyakából volt kiharapva.
  • IXEMGabeo
    #643
    a masik problema az, hogy a zombik meg sem ettek oket, hanem ott voltak atvaltozva...Alejandro tobb, mint 24 orat kibirt, de a csavo akinek az orrat haraptak le meg a csaj is, akinek a kezet megharaptak ugyanugy meg eltek siman mikor bealdoztak oket

    Madisonek mikor odaerhettek tuti nem telhetett el olyan sok ora...ennyi ido alatt nem valtoznak at...vagy megeszik a zombik oket, ha korbeveszik vagy pedig jo par ora utan valtozik at barki is
  • IXEMGabeo
    #642
    WD masodik evadzarojanal Hershel farmjan
  • IXEMGabeo
    #641
    ja igen mondjuk az poen volt h nyitva hagyta a busz ajtot es egyetlen zombicsek nem ment be:DDD. 2. evad zarasanal pedig pillanat alatt ott teremtek a lakobusznal...