960
banner
  • IXEMGabeo
    #760
    viszont Troyt alakito szinesz jol vegzi a dolgat, mert valoban irritalo, baromarc, nem normalis, de gyilkologep viszont es tulelo tipus...megertem Madisont, hogy "kell" neki, de, azert azon nem tudom tultenni magam, hogy minden emberen bosszut allt, csak, mert nem volt hajlando o alkalmazkodni az indianokhoz...9. resz lenyegeben rola szolt es nagyot alakitott...meg alakulhat boven a karaktere, de akkor is az lett volna az igazi, ha mondjuk o is elmegy es majd a jovoben osszefutott volna a csoporttal...
  • IXEMGabeo
    #759
    pontosan...koszonom a kiegeszitest...WD-ben azert eleg jol megoldjak reszletesen a civileket is, akik ott vannak a hatterben es nem nyirnak ki mindenkit azonnal egy helyen, hanem pl attelepulnek azok a civilek pl Rickekkel es mondjuk a masik helyen eri oket baleset...ilyen eset pl Tyreese (igaz o fo karakter volt)...
  • SzinesGeza
    #758
    Daryl - szerintem - sosem volt ilyen irritáló.
  • Quantumleap
    #757
    Remélem, hogy nem. Róla sose lehetne elhinni, hogy végleg megváltozott.
  • Kori
    #756
    Troy lesz a FWD Daryll-je
  • SzinesGeza
    #755
    Szerintem eleve baromság volt ez "a föld alá bújunk a zombik elől" ötlet.
    Ha Troy egyetlen M79-essel tudta terelgetni azt a hordát, akkor miért nem próbálták továbbterelni őket onnan?
    Troy-t pedig még mindig senki nem akarja fejbe lőni?! Ez is nevetséges.
  • Kaplan
    #754
    A WD első évadának végén eljutnak egy kutatólaborba, ahol ha jól emlékszem tanulmányozzák a vírust/kórt/bármit és ott mondja el a tudós Rick-nek, hogy ez mindenkiben alapból benne van.

    Egyébként szerintem ez a fulladásos sztori egészen jó ötlet volt, abban tényleg van logika, amit IMEXGabeo mond, miszerint azért Alicia mellett életben maradhatott volna még pár civil. De aztán ezt úgy is meg lehet magyarázni, hogy nem mindenki halt meg, hanem az élőhalottak falták fel őket. Alicia-n ott feküdt a zombi, akit kinyírt, tehát mondjuk őt azért nem zabálták meg, mert nem érezték.

    Azon már nem akadok fent, hogy a témákat tényleg rohamtempóban dobálják ránk és hagyják lezáratlanul, de az életszagúságból az rettenetesen elvesz, hogy a civilek, mellékszereplők általában feltűnnek, ott vannak díszletként, majd maradéktalanul eltűnnek. Nyilván nem lehet évadonként a fennmaradó emberekből behozni ötöt főszereplőnek, de az igazán vicces, hogy ilyenkor MINDENKI meghal, csak a főszereplők nem. :D
  • sertrex
    #753
    A WD az valamivel később játszódik, mint ez és csak egy adott csoport mozgását, mozgató rugóit ismerjük. Nem tudjuk, hogy vannak-e olyanok akik kutatják az ellenszert és nem tudhatjuk, hogy mikor futnak össze egy ilyen csoporttal. Egyébként is többször ki lett hangsúlyozva, hogy minden kommunikáció megszűnt, már a FTWD-ben is. Rick és csapata meg már egyáltalán nem találkozott még tudósokkal, se ex kommandóssal, se senkivel akik valaha a kormányt képviselték vagy az alkalmazásában álltak. Az is lehet, hogy vannak túlélők a mittudomén milyen hegységben, atombiztos helyen és dolgoznak a szérumon vagy azok is már zombulnak, bár a zombi szó még egyik sorozatban se hallottam. :))) Mindesetre Rick-ék között egy virológus sincs vagy valami ilyesmi. Viszont mihelyt felcsillant a remény elkezdték elkisérni Washingtonba, Eugenet. Szóval igény volt rá. Ha emlékszel a Fear elején már jártak a karanténzónában, Nick ott találkozott Stranddel és találkoztak olyanokkal akik az ellenszert keresték, de elég hamar kiderült, hogy halott próbálkozás, mert még a vírust se tudták azonosítani, tehát vírus nélkül nincs ellenszer. Azóta meg nem találkoztak senkivel, aki ebben segíthetne, a legkomolyabban eddig Troy tanulmányozta a folyamatot. :))) Tehát az igény itt is megmutatkozott, de nem nőtt túl a szereplők szintjén. Mint mikor a Baywatchban atombombát hatástalanítanak. :DDD Tehát ez inkább jó pont a filmnek.
    Az utólsó mondatomba, magamat is belevettem, mint láthatod. Tehát a 10 millió magyar, amelynek egy része még nem tud olvasni a másik része meg nem is használ internetet és tulajdonképpen az a 20-30 ember aki esetleg idetalál ebbe a topikba, majd valahogy túléli és talán még érti a korábbi és mostani mondat utáni, :DDD jelzést. "Humorérzék nélkül azt sem tudnánk felfogni, ha tragédia történik." -mondta Strand. :DDD
  • grebber
    #752
    Ezt a zombiságot egy vírus okozza... Walking Dead-be még az elején volt értelme hogy mentek valamerre és keresték a megoldást most már ott sincs nyomokban sem ilyen. Itt még fel sem vetődött a gondolat sem hogy ellenszert kéne találni rá.

    Az utolsó mondatod meg nettó röhejes baromság..ezzel most leírtál 10 millió magyar embert hogy nincs bennük élni akarási ösztön...
  • sertrex
    #751
    Miért nincs célja? A túlélés a célja. Mire számítottál? A főhősök majd szépen karrierbe kezdenek? Újra építik a világot? Nick a Wall streeten próbál szerencsét? Nem, ez kérem szépen, hétköznapi emberekről szól akik még mindig reménykednek, félnek, de egyetlen céljuk van és az a túlélés. Ha logikát keresek ebben az egész történetben, akkor logikusan csak az az egy kérdés vetődik fel, hogy miért akarnak az emberek egy világvégét túlélni? A válasz természetesen az ösztön, viszont abban nincs logika. Deeee, Isten áldja Amerikát, mert fegyver az van bőven. :)) Mi magyarok már rég hörgő, csoszogó járkálók lennénk, mert valószínű még akkor is a kormánytól várnánk, hogy oldja meg és ha nem tudja, akkor mondjon le. :DDD
  • grebber
    #750
    És akkor mivan? Arra legalább megint tud 4 évad épülni ,hogy keresik egymást..... Ezzel a sorozattal is fullra az a baj mint a Walking Dead-el semmi felé nem tart a sorozat nincs is célja....


    Utoljára szerkesztette: grebber, 2017.10.04. 07:42:42
  • IXEMGabeo
    #749
    kurvara nem tetszett, hogy eppenhogy megfulladt mindenki mar alakultak is at, valamikor pedig az alapsorozatban is eltelt fel akar 1 ora is mig valaki atalakult halal utan...dontsek mar el az ido intervallumot halal es halal kozt...az lett volna a realis, ha paran nem alszanak el csakugy, mint Alisha es harcoltak volna a zombikkal netalantan 3-4 emberrel tobb tulelo lehetett volna Alishan kivul...

    kiscsajjal nem volt bajom, mert o vitte a hatan az epizodot es az is tetszett, hogy nem omlott ossze Jake halala utan teljesen, hanem elhatarozott lett es dontott az anyja beleszolasa nelkul...nala erzekelem a legnagyobb karakter fejlodest igy o pozitivum...dramaisag is utott amikor beszelgetnek a szoke csajjal egyszer csak elalszanak...ezzel nem volt gond hisz volt 2 oraig fulladasig...problemat leirtam fent....

    helikopteres jelenetet maximum oda tudom tenni, hogy Nickek igy legalabb szetkaszaboltak par zombit, amugy kesobb pont egyszerre jottek Madisonekkel ez is micsoda veletlen...amugy nem lattam tul sok ertelmet

    az egeszet Troy csinalta vegeredmenyben es akkor mivel Madison fegyvernek tartja a sracot meg kepes magaval vinni azok utan amit tett:D en inkabb elkuldtem volna a picsaba nem erdekelt volna mennyire badass a csavo...raadasul meg Jake halala is inkabb rajta szarad, mint NIcken aki leutotte Jake-t, ugyhogy Nicknek jocskan koszonetet mondhat....tulajdonkepp az evad elso fele nekem nagyon tetszett amig Walker a teruletet kovetelte azota kb semmilyen szerepe nincs miota az oreg meghalt (ez volt a vagya), majd most hirtelen meghalt mindenki nem is reagalt semmit csak bamult ki a fejebol es mar nem is fontos neki az egesz amiert annyit harcolt:DDD

    nem tudom hogy vagytok vele, de cikkcakkban huzgaljak a sztorit az irok mindig bedobnak valami temat aztan pedig hirtelen valtanak...az elso 8 resz feludules volt ilyen szempontbol hiszen a farmot nem a zombik fenyegettek...a gond az, hogy ugyanazt az otletet vettek elo a fiokbol, amit az alapsorozatban bejatszottak amikor elleptek a zombik Hershelek farmjat....kicsit lehetnenek kreativabbak ettol fuggetlenul ez az evad nem volt rossz valahogy a 10. resztol az egesz elment hulye iranyba...
  • RatBaG #748
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    vajon mekkora az esélye annak, hogy alisha eleve kamu helyszínt mondott, nickéket meg majd lerázza, és felszívódik? :D
  • stargatelost
    #747
    Most mi baszott fel? Már két napja lement a rész, még spoilerbe se kérne írnod, de szerencsére van spoiler tag

    Egyébként szerintem kurva jó rész volt, csak jobban belegondolni nem kell, mert akkor kitűnik, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    mekkora plot armor volt Alishán, és hogy így oldották meg az írók, hogy vége legyen a "farm, ahol élünknek". De amúgy elég durva volt, hogy mindenki megmurdált.
  • IXEMGabeo
    #746
    ez a resz most nagyon felbaszott...alapkoncepcio nem lett volna rossz es Alisha pedig nagyot alakitott benne, o jelenleg, aki nagyot fejlodott jellemileg es hiteles a jateka is ebben az evadban....a tobbiek olyan semmilyenek meg Nick is visszaesett pedig a korabbi evadokban brillirozott...ezt az evadot az oreg, akit Nick lelott, Troy es Alisha viszik a hatukon...sajnos Strand nem sokat szerepelt eddig, Salazar is maximum 3 epizodot kapott igy o roluk sokat nem tudok mondani meg...

    meg nem spoilerezem le, de pokolian nem tetszett az egesz szituacio, ami tortent es nem ertem az irokat hogy varjak el, hogy logikus legyen, amit kitalaltak:S...tudom, hogy ez a sorozat nem arrol szol, de na hulyenek lettunk nezve...
  • IXEMGabeo
    #745
    Troy jo nagy gane es ahogy varhato volt egy baromsag miatt meghalt a testvere Jake:) a poen az, hogy Nick is ludas volt benne, mert leutotte mielott megolni keszult Troyt...amugy is mindenki gyengenek tartotta alig szerepelt es a farmot se tudta vezetni, azert nem ilyen halalt erdemelt
  • IXEMGabeo
    #744
    hat ez erdekes resz volt ez a 12-es...eljatszottak azt, ami volt a 6. evadban is mikor probaltak a hordat terelni Rickek a sima szeriaban...viszont szamomra nem logikus a zombik miert nem mentek el a lakokocsik mellett amikor hulla csendben volt mindenki? kocsi alatt direktbe maszo zombik meg megint vicc kategoria volt mintha tudnanak gondolkodni...
  • akyyy
    #743
    amikor az autópályán ott volt a sok roncs, meg zombi, miért nem állt meg sokkal korábban (biztos látta volna pár km-el odébb, hogy mi van ott), ne adj isten pont lett volna ott egy átjáró a másik, szembejövő sávba, ami tök üres volt.
    de akár meg is fordulhatott volna, elég szélesnek tünt az egész.

    de az indián akkorát ásított, hogy én azt hittem lesodródnak és nekicsapódnak valaminek
  • SzinesGeza
    #742
    Illetve nem elég 8 liter egy napra? :)
  • grebber
    #741
    Az is milyen már ,hogy eddig dudaszóra kaptak vizet az se biztos hogy jutott mindenkinek...most meg hogy osztogatják kocsiszám lázadoznak..mondjuk ez hűen tükrözi a real világot mert a valóságban is kb ilyen dolgok mennek
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2017.09.13. 14:46:59
  • grebber
    #740
    Mikor volt ez a sorozat reális? :)

  • RatBaG #739
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    megtalálták victort, hamarosan találkoznak salazarral is, hurrá.
    viszont azt magyarázza már el valaki, hogy miközben pattanásig feszültek az idegek, egymásnak estek a vízért, készültek betámadni egymást, stb... jake hova az anyja picsájába tűnt el? elfeledkeztek róla az írók? mintha köddé vált volna troy száműzése után. walker kiruccant az anyatigrissel, a farmot meg alicia és nick próbálja egyben tartani, és jake sehol. full irreális volt az egész.
  • RatBaG #738
    érdekes, amit én szedtem le másfél órásat, az csak simán 9. rész, pedig a szokásos megbízható release (Fear.the.Walking.Dead.S03E09.720p.HDTV.x264-AVS).
    külön van 10. rész, de beletekertem a 9be és a felétől ugyanaz.
    anyjukat kavarják meg...
  • Dynamic
    #737
    Leszedtem 1 fájlt, de FTWD...9-10 a neve és másfél órás. Szóval tényleg az lehet, hogy csak 2×43 perces epizód jött ki.
  • RatBaG #736
    nem éppen.
    3.09 - Minotaur: 1:26:12
    3.10 - The Diviner: 43:25
  • stargatelost
    #735
    Az csak a release neve, nem rakták bele a 10-et, de az a 9., 10. rész egyben. 43+43 perc.
  • RatBaG #734
    igen, de a 9. rész 1:26 hosszú!
  • Dynamic
    #733
    Hogy tripla rész? Nem a 9-10 jelent meg?
  • RatBaG #732
    visszatértünk. tripla résszel? tyűű
  • Gabe18
    #731
    Zseniális dolgok vannak itt...
    Hát az egészen nyilvánvaló hogy az ellenség táborából éppen elzavart valakit a saját táborom konyhájára rakom had csináljon amit akar.

    De amúgy az egész sorozatra igaz, hogy bármilyen hihetetlen kb. az összes szereplőt gyűlölöm az ilyen olyan megnyilvánulásai vagy nyomorai miatt. Talán az egy szem Alicia a kivétel, de az is csak azért mert nem sok vizet zavar, csak csapódik a többiekkel éppen ahova lehet. Hát arról nem is beszélve, itt már a zombik maximum vendégszereplők egy-egy családi dráma oldalvizén...
    Ennél az alap sorozat fényévekkel jobb, pedig ugye pár évad óta az is küzd mint "malac a jégen"...

    Most jöhet a kérdés hogy akkor minek nézem. Nem is tudom, megszokásból. Fél évente ez a 8 rész 2-3 nap alatt még így is belefér.
  • Szabi #730
  • Prof William
    #729
    Miért is nézzük még?

  • Quantumleap
    #728
    Volt, többhelyütt is.
  • Prof William
    #727
    Pedig micsoda remek Crossover családi összeborulós részek lehettek volna a két csapat között. :)
  • RatBaG #726
    volt ilyen teória?
  • Quantumleap
    #725
    Lényeg, ami lényeg: Innentől kizárhatjuk azt a teóriát, hogy Madison Rick húga.
  • IXEMGabeo
    #724
    viszont nekem tetszik a sztori, ami kerekedett belole

    Ottoek anno pert is megnyertek Marcus ellen mig nem jottek a zombik, utana pedig ez a meccs az indianok fele dolt hisz ebben a vilagban barki barmit megtehet (pl hollokkal valo megetetes buntetlenul)

    Mindket felt meg lehet erteni mi alapjan van vagy volt ez a viszaly viszont ez, hogy Opheliat otthagyta a sivatagban pontosan ez a tette utott vissza ra es Marcusnak ez segitett, hogy megszerezze a "fejet"...

    Madison mikor elmondta a sztorijat berosaltam, es vilagossa valt miert tette azt, amit...am valoban szvsz a rossz oldalon allt sot igazsagszerint jobban jartak volna, ha ugy, mint Dana otthagytak volna a farmot mielott a bonyodalmak kezdodnek...en nem avatkoznek bele ilyenekbe hisz a csaladjat igy is ugyis kockara tette...es Travist ezzel az ugymond bosszuvagyaval amugy se hozta volna vissza hisz valoban nem o volt a celpont...

    Durva fel evad volt, amilyen bugyutan indult ez az evad hihetetlen jo most FTWD...Salazar epizodja is utos volt es Strand beszelgetese az urhajossal is badass volt...
  • SzinesGeza
    #723
    Nem arra céloztam, hogy miket tesznek, hanem mire hivatkoznak!
  • RatBaG #722
    új világ van, bárki bármit megtehet..
  • SzinesGeza
    #721
    Azért az nonszensz, hogy most követelik vissza azt a földet, amit anno az őseiktől vettek el, megint csak rég halott fehérek.
    Ilyen alapon az egész USA területén követelőzhetnének az indiánok leszármazottai.
    (attól nem beszélve, hogy több száz éve az indián törzsek meg egymástól vették el a területeket, állandóan háborúztak érte)