3294
banner
  • Chipii
    #3214
    Gratula mindkettőtöknek , Friede nem könnyű falat, talán a legnehezebb harc első végigjátszásnál, persze játékosonként más lehet, hogy kinek milyen ellenfél passzol a stílusához.
  • McFrost
    #3213
    Most a nagy unalmamban felfejlesztettem a dupla katanát is 10-re, megyek vele aprítani. A RC szerintem a legnehezebb rész, mármár idegtépő elemekkel, egyszerre jön a mérgezés az átkozás meg a lézerágyúzás egy mocsár közepén. Majdnem a dupla cicás rávezetés szint. Itt nem is tudom milyen nehezek lesznek a bossok?! Lehet azokat le sem tudom majd verni!

    Most azon agyalok, hogy következő játéknak megvegyem az első részt, vagy a Remnant-ot, Red Dead 2, CodeVein? Ki kellene még vinnem az AC Ody-t és a Metro 3-at, ezek telepítve is vannak :D
  • Tinman #3212
    Thx :-)

    Amúgy őrületesen könnyű az 1-2. fázis. Az elsőben néha még backstab is befigyelt, bár néha baromi gyorsan elugrik előle. A 2. fázisban a Sister szinte csak a fagyos szarját spammeli, a fater lassú csapásait meg rém egyszerű evadelni. Nem tudom ott ki és mit ütött, de én végig a fatert... nagyon gyorsan leverhető a HP-ja, amikor meg gyógyítani a sister, akkor meg arra mehet egy bazi nagy maflás. Mire az ember hozzászokna a 2. fázishoz, már jön is a 3.

    Úgy vettem észre, hogy ott a minél több stamina és Cloranthy ring alapvetés. Ritka az a rés amikor biztonságosan lehet 1-2 ütést bevinni neki. Többnyire amúgy amikor felugrik és eltolja a dark dmg-es szarját utána lehet büntetni, addig meg lehet húgyos bohócként elugrálni előle. A frostbite nagyon zavaró volt benne... simán támadthantám, de alattam odaqrta a jeget rengetegszer, ergo el kell onnan gurulni, mert jön az ice dmg.

    Nem rossz harc volt összességében, de a Bloodborne Defiled Chalice még mindig nehezebb ennél jóval.
  • McFrost
    #3211
  • Tinman #3210
    :-D

    Közben a nővért úgy megraktam, hogy 8 estusom maradt + Tears of Denial se ment le rólam :-D


    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.10.08. 18:41:51
  • McFrost
    #3209
    Anor Londoban hagytam el az estus töredéket :D Bele sem néztem a ládába, pedig ott álltam mellette párszor :D
  • Tinman #3208
    Pár próbát csináltam, de a 3. fázisra még nem érzek rá jól. Az 1-2. fázis piece of cake, volt, hogy 12 estussal mentem a 3.-ba, hogy aztán megdögöljek 1 percen belül, tele estussal :-D

    Jóvanna' azt ott ki kell tanulni és sokféle támadása van.

    Amúgy grat, jó hír, hogy sikerült :-) Az eltűnős támadása ellen a legjobb védelem, hogy folyamatosan rajta vagy. A 3. fázisban meg nem katasztrófa, ha eltűnik, csak utána evadelni kell a baromi erős dark támadását.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.10.08. 17:35:12
  • McFrost
    #3207
    Ok, végignézem újra, Ringed City-be kelleni fog.

    Ariandel kivégezve, sokadik nekifutásra. Érdekes volt, hogy nem ment pajzsal sem nekem, mert mikor eltűnt mindig felhúzott a kaszára :) A 2. etapban sosem haltam meg, az 1-ben, ha az első ugrás nem jött össze, akkor végem volt, elvesztettem a ritmust, a 3-ra szerintem is minimum 10 estus kell + ember, hogy a nagy csapásokat kihordjuk lábon, agresszív a banya ekkor és gyors is, én hagytam kitombolni magát aztán ráfutottam, majd megint távolság betartása jött. Kötelező a dupla gurulás.
  • Myselor
    #3206
    akkor is sok és indokolatlan a 3 fázis.az estus miatt problémás igen nekem is 3 órámba telt mert sose maradt estus a végére :d nehéz
  • Tinman #3205
    Igen... 4 van alapból + 11 shard szerezhető, én 15-el nyomom. Itt vannak.

    Részemről továbbra sincs gondom a 3 fázisú boss harccal, azzal annál inkább, hogy rémesen megtévesztő volt, hogy itemet adtak Phase 2 után. Phase 3 után kellett volna, ahogy mindig is történt eddig is az összes ilyen játékban.

    Amúgy párszor mentem már újra Sisterhez meg faterjához, hamar le is vertem a 3. fázisban 40%-ig, de elfogyott az Estus, jobban kell vele spórolni, most arra gyúrok, hogy legalább 10 maradjon ha odaérek, mert rémesen agresszív a 3. fázisban a nő.
  • McFrost
    #3204
    Írtad, hogy 15 estus lehet, nekem 14 van és nem tudom hol hagytam el.....

    Én azért játszom, mert élvezni akarom, nem azért, hogy szopjak, arra ott a meló minden nap.
  • Tinman #3203
    Nekem kb. 5 slab-em van, nem akarok a többivel mit kezdeni, mert 1 fegyót maxoltam, oda 1 kellett.

    Az alapjáték letudása nélkül is lehet menni a DLC-be, így is tettem, közvetlenül a final boss előtt mentem az 1. DLC-be. Ellenben jó nagy baromság lenne idejekorán a DLC-be menni, mert egyértelműen endgame/near endgame content, és nem a cirka LVL30-40-nek való (Cathedral of the Deep-be ilyen szint körül jut el a player). Igen, tudom, bezzeg aki dobbal, meg nádihegedűvel lvl1-en tolta végig...
  • McFrost
    #3202
    Legyen nehéz, csak ne azért mert keci módon jön a 3. felvonás elsőre.
    Nem tudom, hogy alapjáték kivégzése nélkül lehet-e menni dlc-be.
    Nekem van vagy 3-4 slab-em, nem tudom mire kellene elköltenem.
  • Tinman #3201
    Nem sikerült megérteni :-(
  • Chipii
    #3200
    Friede az egyik legjobb boss az egész játékban. Az, hogy 3 kisebb hp-bar van részletkérdés, lehetne egy közös is, több hp-val, nincs különbség. Igen, a meglepetés faktor ott van, hogy van egy 3. fázis is :)
    A slab-ot fel tudod használni hogy fejlesztd a fegyvered +10-re, ha nem lenne, pl ha valaki korábban kezdi a dlc-t, mielőtt szerezne az alapjátékban, vagy több fegyvert fejleszt pl.
    Amúgy nem értem, azt szeretnétek, hogy elsőre leverjétek? Akkor meg az lenne a baj, hogy túl könnyű.
  • McFrost
    #3199
    A hétvégén nem játszottam, nem vagyok kész rá lelkileg. Meg a slab sem kell már ilyenkor a kutyának sem.....persze ng meg ilyenek. Sokkal faszább lett volna egy máglya és utána szopattak volna be vele. Ebben a dlc-ben csak Ők vannak vissza, többi halt.
  • Tinman #3198
    Oh, akkor nagyjából beértelek... pedig nagyon kevés időm van tolni :-/

    Nem adom fel, talán később még ránézek, de ez most elvette a kedvem. Nyilván a Souls nem a kedvességéről híres, de ez kreténség volt... minek adnak Slab-et Phase 2 végén, ha van még Phase 3? Vicc.
  • Tinman #3197
    Alapvetően lehet tőlem 5 fázis is, csak szokás szerint az ember nem tud semmit. Nincs előtte egy NPC, aki elmondja, hogy mittomén' Sister Friede-t fagy, tűz és dark "járja át". Ekkor legalább sejteném, hogy baz 3x jöhet, de így tényleg abszolút áldozat ott mindenki, aki elsőre bemegy és a készítők ultranagy gecisége, hogy a 2. fázis végén odabaxnak egy Titanite Slab-t! De miért???? Az összes soulsborne cuccban itemet KIZÁRÓLAG akkor kapsz, ha vége az összes phase-nek! Ez így elég nagy parasztság volt tőlük. Simán tudom, hogy levertem volna, ha nincs ez a "meglepi". -.-
  • Myselor
    #3196
    ott meg túl van tolva a hp a bossoknál nevetségesen :d semmit nem érsz karcolgatsz bármilyen szinten
  • McFrost
    #3195
    Ez geconság szerintem. Elsőre simán átmentem a 3. szakaszig, de simán elkapott. Utána már alig jutok el oda, sőt, már a 2. részig is csak szenvedek. Aztán, mikor éreztem, hogy meg van a ritmus, elfogyott az estus....
    Gondoltam átnézek Ringed City-be, na az nehéz lesz, vannak végtelenig termelődő ellenfelek.
  • Myselor
    #3194
    hát igen ez ilyen.sok az a 3 phase szerintem is.
  • Tinman #3193
    Engem eléggé zavart a téli táj, kicsit eluntam már a DaS 2 + Bloodborne miatt, meg az állandó hószálingázós, a rövid látótáv se a kedvencem. A terület néhány részen nevetségesen tele van ellenfelekkel, de oké, lehet húzni 1-2-öt és megy a menet csak lassan. El is értem Sister Friede-hez. Abszolút nem tudtam róla semmit. Bementem.

    Levertem elsőre. Na mondom ez tuti nem ennyi. Valóban nem, faterja is csatlakozott. Levertem őket elsőre. Titanate Slab beugrott. Na mondom végeztem, el is lazáztam rögvest, nem is potiztam, gondoltam már nem kell, erre a 3x feltámadt Sister egy csapással megölt. Ki is léptem.

    Olyan fasza ez a trial&error mechanika de télleg'... mondjuk boss harcnál tuti nem erőltettem volna. 3x full HP csíp, a 2. fight dual. Nem gond, csak nem tudtam, le is csapott a szaros -.-
  • McFrost
    #3192
    Múlt hétvégén megvettem a Season pass-t, és el is kezdtem az Ariandel-t. Oda a karakterem teljesen rendben van, bár az ottani lovagok nagyon erősek: sokat sebez, sok a hp-ja és nem lehet kibillenteni a mozdulataiból. Maga a dlc küllemre és úgy minden részletében szuper!
    Közben utána olvastam a Siegward sztorinak, azt is letudtam, de magamtól képtelenség lett volna....
  • Tinman #3191
    Grat!

    Most mehetnék final bosshoz, de Archdragon Peak-et még ki kell takarítanom (dragon nyilván már döglött), meg lecsaptam úgy egy invadert, hogy Havel is kergetett. Na az kemény volt. Ha ez meglesz jöhetnek végre a DLC-k.

    Te nem akarod letolni a DLC-ket? Egyikbe belenéztem még kisebb szinten pár perc erejéig, amit addig láttam annak alapján jó lesz ez.
  • McFrost
    #3190
    Végeztem az alapjátékkal. Még bele futottam Havel haverba, persze a páncélját sosem találtam volna meg.....
    Annyi hiányérzetem van, hogy a Hagymaembert még meg kell keresnem, ha megtalálom egyáltalán, majd utána olvasok.
    Király gém! 70%-os lett a gyűjteményem.
    A vége képekben:


  • Chipii
    #3189
    Sage után lehet menni egyből Ariandel DLC-be, leveritek Friede-t, és akkor mehettek Ringed Citybe :)
  • MrAndree
    #3188
    Nem kell hozzá leverni a final boss-t, elég ha az utolsó bonfire megvan.
  • caps lock
    #3187
    A "The Ringed City" DLC csak a final boss után elérhető, az a közvetlen folytatása a játéknak. Az Ariandel viszont már jóval a vége előtt is kipróbálható, bár azt is ajánlott későbbre hagyni. Én a főjátékot 100-as szinten fejeztem be és a DLC-k alatt fejlődtem még tízet.
  • Tinman #3186
    +1

    Első végigjátszásomkor kb. 3 éve is észrevettem és most is fenntartom, hogy az az egyetlen souls játék, ahol úgy érzem, hogy nagyon lassan lehet csak a fegyót fejleszteni. Pl. lvl 80 vagyok Lothric castle és még mindig komoly probléma a chunk, de Twinkling is a lizardokon kívül gyak. nem is esett, egyetlen fegyót fejlesztek twinklinggel, sehol se vagyok még vele. Korábban meg a large shard nem akart jönni, persze később jobban potyogott.

    Íjjal én csak pull-t tolok, az elég cheap as fck módszer, hogy a biztos távolból 50 nyílvesszővel lenyomom... ez nekem így kicsit CoD. Persze irritáló sárkányok ellen oké, de máshol hagyom az ilyesmit.

    Én azért szeretem a boss harcokat is, csak ebben a játékban ezek nagyon lájtosak lettek... talán majd a DLC.
  • McFrost
    #3185
    Sokkal jobban izgat egy-egy terület átfésülése, a karakter+fegyver fejlesztése, a páncélok variálása, mint egy-egy boss harc. Sokkal menőbb 2-3-4 ellenfelet, akár sokadjára is letaktikázni, mint mindig ugyanúgy kifingani egy boss-tól.
    Az első íjjamat +10-re húztam, azzal messziről lecsípkedem az ellent, ha olyan, aztán kardot nekik :D
  • Tinman #3184
    Megnyugodtam
  • McFrost
    #3183
    14 estusom van, ez egy akció közben kép :)
  • Tinman #3182
    Izé... 15 lehet, nem 13, bocsi, elírtam. :-)
  • Tinman #3181
    Igen, sajna az ember leírás nélkül fizikai képtelenség, hogy ezeket a questeket normálisan megcsinálja. Tiszta hülye a From, hogy azt képzeli, hogy ezt bárki csak úgy kitalálja! Anri questline-ja esetében is van egy csomó buktató, de mások esetében pl. van olyan, hogy eszed ágában sem lenne adott helyre visszamenni, ott megkeresni az idéző jelet aztán levágni egy fantomot egy másik világban.

    Chaos blade k. jó dexes fegyó... nekem most is str buildem van, nekem ez így kihívás. Lepuffogtatni varázslatokkal mindenkit távolról nekem Call of Duty lenne, kösz nem.

    Viszont kimaradt pár Estus Shardod... mondjuk semmi pánik, max 13 lehet, még találhatsz, de nekem jóval korábban már maxon volt, ehhez viszont nem használtam semmi leírást, csak alaposan takarítok, meg csapkodom a falakat :-D

    DLC-t szerintem a final boss elé igazítom, most már LVL80 körül vagyok, a Aldrich, meg a Dancer borultak meg tegnap este. Iszonyatosan, rémesen, nevetségesen könnyűek ezek a bossok a Bloodborne Defiled Chalice boss harcaihoz képest. Szanatórium nekem az egész játék, de élvezem, mert végre nem hemzseg hibáktól... alig várom már a DLC tartalmat, azt még soha nem láttam :-)
  • McFrost
    #3180
    Nincs még meg. Mikor megvettem, úgy voltam vele, hogy az alap is elég kihívás lesz. Megjelenés után kipróbáltam a virágbótit, de ott akkor még az első boss-on sem tudtam túljutni.
  • Chipii
    #3179
    Kizárt dolog, hogy eligazodjak a magyar nyelvű menüben :D
  • Chipii
    #3178
    DLC-k nincsenek meg? Azok a legjobb részek, meg persze a nameless part.
  • caps lock
    #3177
    A katanákat egyszer én is próbáltam de számomra túl lassúak. A Broadsword vált be legjobban, nyolc végigjátszásom alatt mindig ezt használtam, az első és második részben, sőt még a Demon's Souls-ban is. Raw gem-el eléggé fel lehet húzni a sebzését, de a legfőbb erénye a gyorsasága és a kis súlya miatt kevés staminát igényel.
  • MerlinW
    #3176
    Lelketlenség, energia, klassz :D
  • McFrost
    #3175