3294
banner
  • Tinman #3254
    180k lélek az semmi már ezen a szinten. Lothric castle tábortűz, 3 lovagot + 3 healert levágod, max 2 perc a run, 20 perccel később megvan a 180k lélek és chunk is esik (ha kell esetleg) vagy ha maxolnád a játékot, akkor esélyes a sunlight medal is.

    Tessék, visszamentem, bénáztam, rusholtam agyatlanul, kijöttem a gyakorlatból mióta arra jártam, de továbbra is egy jópofa rész, és abszolút nem nehezebb, mint amilyen boss harcokon eddig túl vagy. Ha ez most felcseszett, akkor a Dragonhoz be se menj :-/ De menj! Folytasd, tök jók a DLC-k és a vége felé jársz már! Kitartás!

  • Tinman #3253
    Nem próbálom megfejteni senki OCD-jét, csak felismerem, amikor jelen van. Nálam is a souls cuccok kimaxolása egy gyenge OCD hajlam. Mert farmolni covenant itemeket, néha 20 percet várni, hogy végre beidézzen valaki, hogy aztán 1 perc alatt ölesse meg magát n00b módon, vagy 30 percet farmolni egy nyomorult sunlight medalt? Ezek egyike sem szórakozás. Mint ahogy az sem, hogy addig tekered, csűröd csavarod a játékot, amíg a 3/4 játék mellett szó szerint elfutsz, közben meg betanulod az utadba kerülő bossokat az utolsó frame-ig, hogy ne tudjanak megütni. Ezt is lehet, mindent lehet, de ez munka... amiért fizetés se jár, mert mire ebből a YT-on meglesz a kifizetés az nem két hét...

    Persze tőlem aztán lehet bongóval is tolni ezeket (van is ilyen), de romantikát látni belé, meg szórakozást, hát azt hadd ne vegyem be...
  • caps lock
    #3252
    Kár, a java még visszavan és nem lesz kedvesebb a játék. De ne érezd hogy elbuktál, a DLC azoknak készül akik extra kihívást keresnek.
  • McFrost
    #3251
    Nekem most lett elegem ebből a fospermet szarhalmazból az utcájával együtt! A faszom kivan hogy napok óta itt szopok a semmiért, elbuktam 180 ezer lelket, húzzák meg az annyukat nyomkövetős varázslattal, a 6 behemóttal egy helyen, a falon átszurkáló láng lovagjaikon át a 0 estusnál megjelenő faszkupakkal együtt! Anyád!!!! Törlés!
  • Chipii
    #3250
    Ha szenvedés lenne, és nem élvezném, nem csinálnám, hidd el, nem vagyok saját magam ellensége. Nem öltem bele több időt mint amit rengeteg ember beletol multiba. Tény, inkább játszok évente 4-5 játékkal, mint hogy hetente újat "pörgessek ki".
  • Tinman #3249
    Naná... Havel gyűrűje rajtam + equip load elég magas.

    Pontosítok: Gyorsan tudok gurulni, tehát nem, nem lassan és nem, nem rezeg közben a controller :-D
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.10.18. 18:16:26
  • McFrost
    #3248

    Tudsz gurulni? :D
  • Tinman #3247
    TUDTAM!

    Nem maradt ki egy sem!!! Lecsekkoltam az összes helyet és nem maradt ki!

    Mondom a megoldást: A FROM egy fasz!!! Egy ócska gyökér prosztó fejlesztőcég, ahol nettó elmebetegek dolgoznak. Miért?

    Ez a szar RANDOM jelenik meg többnyire az alapjáték UTOLSÓ mimic ládájának HELYÉN! Tehát: Nem hiába csapod le a 13 + 1 mimicet (DLC) és hiába szerzed meg a tartalmukat, nagyon is esélyes, hogy a legutolsó mimic SEM fogja dobni a Symbol of Avarice-t!

    Helyett az ALAPJÁTÉK utolsó mimic ládájának ÜRES helyén RANDOM néha megjelenik a Symbol of Avarice... vagy nem jelenik meg. Lehet akár 10x is odamenni Dragonslayer Armour-tól visszafelé futva oda, ahol a Sunlight Straightsword volt a ládában és ha éppen kegyes hozzád a From random istene, akkor ott lesz a Symbol.

    Proof, 3. próba!

  • gregoryan
    #3246
    imádom a kiejtését a gyereknek..
    Ájm Olredi Tájred....
  • Tinman #3245
    Sose értem meg, hogy mi ebben a jó. Ebben valami őrületes mennyi munka és gyakorlás van, ami helyett letolhatna más, tök szórakoztató játékot, vagy ölhetné ezt az időt egy másik hobbijába, ne adja ég fordíthatná a családjára.

    A gaming az nettó szórakozás, de az, hogy órákon át azon görcsöljek, hogy meg ne üssön valami, az nettó OCD, magyarul SÚLYOS kényszerbetegség... aminek amúgy pont az első foka az, hogy MINDENT láttam a DaS 3-ban már, de azért egy részem piszkál, hogy kimaxoljam ezt is, mint eddig az összes souls cuccot, beleértve a Bloodborne-t is. Szvsz már amin én gondolkodom se normális, ez meg egyenesen kezelendő.

    A másik meg az, hogy ezek a játékok iszonyúan durván betanulhatók. Elég idővel, türelemmel és egészséges idegrendszerrel bárki képes erre, csak ne kelljen neki dolgozni, tanulni menni, meg ne kelljen a családjával lenni. Ez valahol egy komoly önként vállalt büntetés, aminek az eredménye felejtős.

    Sosem felejtem el, hogy anno amikor először toltam a Demon's Souls-t cirka 2 napig szenvedtem 1-1-ben kb. a vár bejáratnál... valami egészen elképesztően szar voltam. Hónapokkal később kiplatináztam, volt olyan boss ami meg sem tudott már ütni, legtöbbször elsőre lazán levertem őket. Learn, adapt, overcome.

    A másik példám, az ICO. Amikor először játszottam vele cirka 10 óra alatt játszottam végig. Aztán láttam, hogy van egy olyan trofi, hogy 2 óra alatt told le a játékot... aztán, ha már így alakult, elkezdtem speedrunt művelni vele. Kb. a 11-12. végigvitelem a VILÁGON a 2. legjobb időt érte, csak nem rögzítettem, így nyilván nem hivatalos :-(

    A fenti példákból is látszik, hogy ezek inkább kényszeresség szülte eredmények, sem mint valódi teljesítmény, vagy skill van mögöttük. Bárki képes erre, aki egészséges, csak adj neki rá elég időt.
  • Tinman #3244
    Na baz... akkor most nézegethetem leírás alapján, hogy hol maradt el. Komolyan nem tudom megéri-e kimaxolni. Egy részem szeretné, a másik meg ordít a fülembe, hogy nem kéne te marha! :-/
  • Tinman #3243
    Nagyon jó az a rész... szétplunge-oltam ott az agyam :-D
  • Chipii
    #3242
    Friss, ropogós, egyelőre csak alapjáték, all content DLC-kkel talán majd egyszer :)

    Utoljára szerkesztette: Chipii, 2019.10.18. 03:07:08
  • Myselor
    #3241
    biztosan kimaradt egy mert nekem is első végigjátszásra nagyon nehezen lett meg pont az utolsó kidobta :D elhagytam visszakerestem és amúgy igen kimaxoltam párszor ^^
  • McFrost
    #3240
    Nincs gond, csak túl sokan vannak és túl sok a mindenük :)
    S valahogy mindig elkurelok valamit, ami miatt nehézzé teszem magamnak.
  • Tinman #3239
    Na de várj... azt természetes úton is állítólag dobják, akár már előbb, mint, hogy minden mimicet kinyírtál volna.
  • McFrost
    #3238
    Biztosan kihagytad, mert nekem megvan a Mimic tökfödő.
  • Tinman #3237
    Mi a gond? Mainly plunge attack.

    A "lyukas lovagok", meg rém egyszerűek... tüzes kard, 4-es combo, majd ledarálod. Very easy-k.

    Nekem annyira kedvencem az a rész, hogy még farmoltam is ott párszor lelket, hogy az achizáshoz megtudjam venni a varázslatokat, pirot, etc.
  • Tinman #3236
    Há' de az a gondom pont, hogy NG-ben vagyok és nincs egy nyamvadt mimicem se már szerintem. Ezért nem értem, hogy valahol kihagytam egyet, vagy ebben a 3. részben nem kapok fejfedőt, ha mind meghal adott NG-ben???

    Na de végül is te kimaxoltad a DaS 3-at?
  • McFrost
    #3235
    Itt kezdek becsavarodni.....
  • McFrost
    #3234
    Még messze vagyok. Most értem a lukas lovaghoz, meg az utcához a hidakkal, ahol 3 behemót kóricál.
  • Myselor
    #3233
    hát elvileg úgy működik a sisak na de körülbelül kilehet farmolni a legelső mimicből is miután szereztél undead hunter charmot! valamelyik ash után a mamika is árul már körülbelül 20 próbából kilehet szedni ha szerencsés vagy még gyorsabban. rá dobálod a mimicre és hátha amég el nem fogy az 5 ami nálad lehet.majd újra és újra egyszer csak kidobja:)
  • Tinman #3232
    Thx, de most kipihent vagy nem? Akkor sima ügy lesz meglátod!

    A dragon nekem kicsit nehezebben ment, de a te karid gyorsabban kaszabol, neked szerintem könnyebb lesz.
  • Tinman #3231
    Thx :-)

    Most nézegetem, hogy lehetne kimaxolni achi szempontból, de OMG!!! Teljesen putri... nem is az NG+ és NG++-os gyűrűk zavarnak (bár azok is), hanem a covenant itemek. Ezen a szinten attól tartok vérveríték lesz összeszedni őket :-(

    Ráadásul Symbol of Avarice-em (mimic ládás fejfedő) sincs, ami megdobná az item droppot, mert arra is gondoltam, hogy néha farmolnék egy keveset, ha éppen majd útba esik NG+-oknál.

    Szóval, ez most nem úgy van, mint a régi DaS-okban, hogy az ÖSSZES ládát, ha lecsapod, akkor mindenképpen megkapod a logó nyelvű ládás fejfedőt?

    Te kimaxoltad?
  • McFrost
    #3230
    Grat! Szép volt, kétlem, hogy ezek nekem ilyen lazán meglennének...
    Hétvégén nem játszottam, kollégás összetartáson voltunk a Zselicben, ott igaziból vágtuk a lápi szpiriteket, ahogy az egyik kollégám ecsetelte egy esti horgászat alkalmával :D
  • Myselor
    #3229
    na grat :D szerintem is nagyon jó kis harc és annyira nem nehéz sister friede és midir nehezebb több dolog miatt is.:) rám is jellemző ez a hp figyelgetés mindig meg ilyenek én is sokszor szívtam meg emiatt már de hát ez ilyen :d
  • Tinman #3228
    Gael is lement. Hmmm... fura volt. Sokkal nehezebbre számítottam. Azt írják, hogy a DaS 3 + DLC-k legnehezebb boss harca. Talán 1-2 halállal kevesebből meglett, mint a dragon.

    Jó harc volt? Igen! Feltétlenül! Nagyon nagyon szépen felépített 3 fázisú, dinamikus, 1 vs 1 küzdelem volt. Gael esetében amúgy egész korrektnek éreztem a réseket, amikor betudok ütni... sokszor bevállaltam anált is... wait... szóval bevállaltam, hogy tudtam, hogy megfog csapni, de akkora charge-os támadást raktam rá, hogy megérte mindig.

    A vicc az, hogy FELE ennyi halálból, vagyis már kb. az 5-6.(!) próbánál megöltem volna, a "Slave" szó Sl betűig levertem, vagyis kb. 2 pici csapás elég lett volna, de totálisan kifogytam és ahelyett, hogy támadtam volna, próbáltam a biztosra menni, és beleszaladtam a hülyeségeibe. Tipikus Tinman-féle baromság... sokszor túlEstusolom magam, próbálom nagyon a maxon tartani a HP-m, de ez nem mindig jó taktika, mert a csík figyelgetése helyett harcolni kéne -.-


    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.10.12. 12:25:40
  • Myselor
    #3227
    én is így gondolom különben,ja és igen muszáj közel maradni mert a lézer 1 hitel :D nekem 3 óra volt ,nem nagyon éreztem ahogy sister friedet sem.nekem ezek voltak a legnehezebb harcaim na meg talán a nameless king de ő annyira nem vészes .a többi meglepően könnyen ment még a 2 dlc utsó bossa is:) kíváncsi vagyok neked mennyire lesz meg az az egyik legkirályabb boss az egész souls sorozatban^^
  • Tinman #3226
    Thx :-)

    Őszintén? Élveztem alapvetően, de túl sok dragont öltem már meg ezekben a játékokban, így nyilván egy csomó mindent előre sejtettem. Mondjuk a lézeres one-hit-et azt k. nem és egyetlen 1x sikerült azt rendesen evadelnem, utána hamar ráébredtem, hogy távolság = halál.

    Szerintem a BB-ban (chalice dungeonok) továbbra is vannak nehezebb harcok, sőt a DaS 2 Scholarban meg főleg.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.10.11. 22:51:05
  • Myselor
    #3225
    grat.és mit gondolsz milyen volt a fight?:D
  • Tinman #3224
    A k. anyját! Ez azért elég húzós volt. Kb. 10-12. próba után lett meg. Valami betegesen komoly védelme van. (Közben lement a Halflight - Spear of the Church is, de az teljesen komolytalan volt, említésre se méltó.) Asszem' 1 boss harcom van hátra... izé, meg a base game final boss még, de szerintem a 2 DLC annyira felpaprikázott, hogy azt darabokra tépem elsőre.

    Bloodborne-al is így jártam. A final boss előtt megcsináltam a DLC-t, meg az ÖSSZES chalice dungeont. A final boss szerintem 30 mp alatt hullt el a kezeim által :-D


    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.10.11. 21:53:48
  • Tinman #3223
    Sárkánnyal, hogy állsz? Elsőre 50%-ig levertem, de kinyírt. 2.-ra 40%-ig, de elfogyott az Estus. Nem tűnik nehéznek, a legtöbb támadása jól elkerülhető, viszont nagyon hosszú harc.
  • McFrost
    #3222
    Grat!
    Nekem több nekifutás kellett, olyan 6-8 körül, és egyszer én is túl mohó voltam, kellett volna még bele 2-3 nyissz.
  • Tinman #3221
    Nekem így sikerült, 3.-ra.

    1.-re: 2 dög lazán megoldva, de a Demon Prince lecsapott kb. csak 25%-át vertem le lányos zavaromban. Ezek a totál más fázisok elsőre mindig megijesztenek.

    2.-ra: 2 dög lazán megolda, Demon Prince 2 csapásra volt a haláltól. Fúúúú de ideges voltam :-)

  • darkSectorxxx #3220
    Valaki tudna adni pc-re egy mentést Champion Gundyr előttről?
  • McFrost
    #3219
    Necces volt:
  • McFrost
    #3218

    Ők 2-ra meglettek, érdekes volt, mert az úton ugye 2x jött be a kutya, és tőle sokkal többször elhullottam.
    RC-ben elértem az első csatához, és, hát, ő, kevésnek ítéltetett a 15 estus, az 1 ember és 1 divine blessing :D
  • Tinman #3217
    Server down... éppen amikor kipróbálnám a Hollow Arénát... so typical -.-
  • Tinman #3216
    Megyek RC-be, a jeges tó kitakarítva, Valorheart meg a nyüzüge farkasa előre leverve. Gyíkok voltak rettenetesen Sisterékhez képest :-)

    Szerintem ne vegyél drága játékokat, amíg ilyen Metro Exo, meg AC Ody vannak még hátra...
  • McFrost
    #3215
    Azt nem tudom, hogy mi lesz akkor ha az Ángyomnak oda adom a szemeket, az számít valamit?
    Közben az is leesett, hogy amikor a Farron watchdogs tagja voltam, mindig megidéződtem egy harcra, ahol sorra buktam, na most vissza kellene mennem bosszúból.