11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Rae Apofisz #11672
    Ha valakit érdekel, 18.-áig ingyenesen megkapható az Ark Survival Evolved alap játék és persze az ingyenes dlc-k az Epic Games Store-ban.
    A irás szerint együttmüködik ez a steamos verzióval.
    https://www.epicgames.com/store/en-US/
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.12. 00:51:02
  • Bal0924
    #11671
    Köszi.
    Végül feltettem, pár nap múlva úgyis lesz újra kivel játszanom..
    207GB a végleges méret. (alap +4DLC, Primitive+ nem tettem fel)
  • Rae Apofisz #11670
    Szerintem primitive+ ne töltsd le. Nem fogod használni. Pontosan nem tudnám most megmondani de emlékeim szerint kb 250gb rémlik. Szerintem számolj 300 gb helyet az összes ingyenessel együtt.
  • Bal0924
    #11669
    Sziasztok!

    Gyors kérdés.
    Mennyit foglal maga a játék?
    És mennyit foglal a játék + az ingyenes kiegészítőkkel? (Amik steam-en ingyenesek, 5 DLC) (Valquero, Center, Ragnarok, Crystal isles, Primitive+)
    Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2020.06.11. 17:50:13
  • Rae Apofisz #11668
    12.4 Gb, csekélység :)
  • JonasSandor
    #11667
    Ingyenes lett.
  • Rae Apofisz #11666
    Sziasztok.
    Egy kérdésem lenne egy kisebb probléma megoldáshoz. A Game.ini-be amit szeretnék beirni az rettentöen sok, nagyon hosszú a lista és ez okoz némi betöltési idö növekedést. Nem tudom müködne-e és nem tudom megoldható-e valahogyan de arra gondoltam talán jó lenne valamilyen módon ezt a hosszú listát egy külön fájlba rakni és valahogy utasitani a szervert hogy ezt a külön,egyéni fájlt is olvassa be.
    Ismer valaki erre valamilyen megoldást vagy mindenképpen egy nagy fájl kell hogy legyen ? Előre is köszi szépen.
  • Rae Apofisz #11665
    Most egy sima moddolt pálya a Crystalisles. Pár mod segitségével beraktam a kedvenc hiányzó dinóimat, mint a velona, gacha, hóbagoly, stb. Egyenlőre bent van az érdekesség kedvéért a genesisből pár lény mint megalochelo, ferox stb. Ezek a dlc nélkül is használhatóak. Legalábbis nekem müködött annélkül hogy telepitve lenne a genesis vagy exctingtion. Filozok azon lehet kiveszem a genesises modot mert ugy nézem senkinek nincs szüksége rá. Pedig a hegyekben van astrocetus,az óceánban megalochelon de nem izgul rájuk senki. Nekem egyedül a velona ami fontos ahhoz pedig nem kellene az exctingtionos kieg sem. Egy másik kisebb modal például tudok berakni fészkeket, oil veint, resourceokat stb. Ezeken kivül automated ark és super struktures van. Hétvégeken beszoktam kapcsolni a dinó mindwipet,amivel dinók statjait lehet resetelni, és persze stack mod, meg hasonlo kisebb modok. Hogy holnap mi lesz nem tudom. Egyenlőre mentek,aztán majd kiderül.
  • Caliph
    #11664
    igen,ezt a részét is megértem a dolognak. mármint hogy laggoltatott
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.06.10. 19:13:55
  • Caliph
    #11663
    igen,450 a dinó szint és az indominus eléggé op... én sem szeretem
  • PiszkosFred
    #11662
    Offival csak ovatosan, ha holnap tenyleg befut - egy hetes csuszassal - az EGS-re az ingyenes ARK, akkor lehet nem lesz egyszeru az elet par napig az alap mappokon... :)
  • banita32
    #11661
    Én nem szoktam túl nagy bázist csinálni (vagyis építettni az emberrel) igazából pár kis épület meg szabadban vannak az állatok.
    Bár abból mániás vagyok mert minden fajból szeretek begyűjtni egy hímet meg egy nőstényt :P
  • banita32
    #11660
    Anno mikor játszottunk akkor valami külföldi szeron voltunk. Elég sokat kihagytunk most a párom mondta hogy nézzünk szét megint. Közben megvettük a gyereknek is, úgyhogy alapvetően 3-an vagyunk, nem gond ha nem nagyon vannak magyarok.
    Nem tudom hogy az milyen térkép meg hogy megvan e, mert csak az alapjáték van meg a gyereknek.
  • Rae Apofisz #11659
    Az a baj az épitési limittel,hogy a túl nagy bázisok miatt laggolhat is a szerver.
    Badco szerverről meg csak annyit, előre megjósoltam már anno hogy ez lesz. Mára többen vannak az onnan elüldözöttek és menekültek mint akik ott maradtak még. Vérmókusok meg tehetnek egy szivességet
  • banita32
    #11658
    Igen mi is megnéztük. Alapjában tetszett volna is, de kezdő helyen is 400 feletti dögök vannak és 2 nap után az egész bázisunkat felzabálta egy Indominus valami... ami a kezdő helyen hát nekem kicsit fura...
    Akkor egy kicsit elment a kedvem a Bad-tól...
  • Caliph
    #11657
    csak a badco a szeróra egy rossz szót se,mert a vérmókusok neked esnek :D wipe után levették az építési limitet 1500ra(rohadt kevés) aztán egy playerrel beszélgettünk h pve szeróra az építés miatt is járnak,arról meg nem tehetek hogy sokan hatalmas tesco kockát építenek,én szeretek formásan építeni bármit is,aztán jöttek a vérmókusok hogy el lehet menni akkor máshova...persze végül igazam lett,sok lett a rinya hogy kevés a limit és fel is emelték nemrég.

    amúgy a banda jó,és az admin is normálisnak tűnik eddig
  • Caliph
    #11656
    nem tartom valószínűnek hogy elsőre sikerül majd berakni a wildcardnak a pályát...ha sikerül is,1 hétig bugos lesz mint állat :D tapasztalat :D
  • Rae Apofisz #11655
    Rab gamingon én is játszottam egy ideig. Ott 10-es szorzó van mindenre azért olyan gyors. Mivel vannak páran rab gamingon akik badcoról menekültek oda nem tudom te közéjük tartozól-e de nálam is van szerver ha nem felelne meg neked a badco. 1-5x exp. 10x taming, crystalisles pálya.
    Van pár mod is de jelenleg nincsen magyar csak külföldiek. Ha ez nem zavar látogasd meg. (Mielött még a 20. ember is megkérdezné a HunCompany név nem a Badcompany koppintása. Már kb 2004-ben is ez volt a klánom neve )
    [HUN]Company /Gene&Ext/
    IP:176.57.168.15:28015

    Azért azt még hozzá tenném, elvileg holnap dlc lesz a crystalisles. Fogalmam sincs mi fog történni a jelenlegivel. Szerintem ha meg is nézed még ne mélyedj el benne mert lehet bukás lesz a mentésben.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.10. 17:05:05
  • lammaer
    #11654
    Hát, ha 3-5x szorzókkal gyorsan haladsz akkor nincs más alternatíva, csak az offi. Menj PVPre, ott lesz majd gyakori wipe :)
  • Caliph
    #11653
    én badcompanyn vagyok,múlt hét szerdán volt az éves szeró wipe,xp tame breed 5x,harvest 3x
    szeró cluster szóval több szerver van amik átjárhatóak,van center és island is.
  • banita32
    #11652
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni. Keresnék lehetőség szerint magyar PVE szervert, amin kb olyan 3-5x szorzó vannak. Island, Center érdekelne elsősorban. Új kiegek nincsenek meg.
    Most a Rab gaming szerveren játszunk ami nagyon jó, segítőkész játékosok vannak, meg maradnánk is csak valahogy nagyon gyorsan haladunk... Lehet én vagyok a hülye, de azért szeretek kicsit kinlódni
  • Rae Apofisz #11651
    Párszor megjártam azzal hogy rossz helyre épitkeztem. Volt hogy egy update után a barlang amiben laktam lények spawnoltak, vagy éppen meteor rongálta meg a házam, vagy ragadozóktól kellett védekezni,... Most rákattantam az óceán platformra. Kicsit költséges azon épitkezni de eddig úgy tünik megéri.Csak óvatosan kell bánni nehogy véletlen azt vegyem fel például egy rosszul lerakott alap helyett. :) Mert már olyan is volt :) De most elkészült egy verzió. Remélem ebbe nem piszkálnak bele.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.06. 15:18:25
  • lammaer
    #11650
    NE aggódj, ha tartják magukat a szokásaikhoz, ezt a DLC térképet is szépen kiherélik és csak árnyéka lesz MOD korabeli önmagának...
    (bár végülis a ragna annyira nem volt gáz, ott csak félkészen jött ki... aztán persz szépen le is nerfelték).
  • Rae Apofisz #11649
    A fene egye meg,pedig úgy vártam már ezt az updatet. Furcsa lenne ha egyszer pontosan idöben adnának ki valamit.

    https://survivetheark.com/index.php?/articles.html/a-message-from-studio-wildcard-r1563/
  • Rae Apofisz #11648
    Kénytelen voltam bevetni egy modot,hogy megtaláljam a hiányzó explorer notekat. Egész jó kis mod. Kell egy kis gyakorlás hozzá de nem vészes.
    Ha valaki más is vadászna a jegyzetekre.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1631378184
  • T62A #11647
    Köszi.
  • Rae Apofisz #11646
    Szia.
    Nem kell lecserélni. Egy idöben azt irta az S+ fejlesztője hogy már nem foglalkozik vele aztán meg meggondolta magát és frissitett rajta. Ez a mod nyilt forráskódú, vagyis bárki szabadon használhatja. Ezért csinált belölle valaki egy klónt, az SS modot. Lényegében ugyanaz mind a kettö.
  • T62A #11645
    Sziasztok!
    Nem játszottam az ARK-al 2019. 12. 10- óta. Ide azért felnézek, néha néha. Láttam írtátok, az s+ móddal kapcsolatban, hogy többet nem frissítik a módot vagy valami hasonló. Kíváncsiságból megnéztem a steam-on belül. Az van kiírva, hogy
    Frissítve: máj. 31., 22:56 és ez az a mód, akkor nem kell cserélni?
    S+
  • Rae Apofisz #11644
    Majd szólok az ukrán fiúknak, csak mond a cimet hova küldjem
  • lammaer
    #11643
    Biztos world of tanksra fizettél be, küldd át nekem , én használom úgyis :D
  • Rae Apofisz #11642
    Van Epic Games accountom. Igy sikerült megszereznem pár játékot. Még régebben próbálkoztam az ark devkittel de akkor még a ratyi gépem volt. Azota megváltozott az Epic Game szerkezete és nem találom sehol az Ark Devkitet. Párszor próbáltam letölteni netről de a 3. virus után feladtam. Szerettem volna megpróbálni pályát vagy modot késziteni de mivel nem találtam a szerkesztőt igy modokat és konfigokkal probáltam elérni amit szerettem volna létre hozni. De aztán rájöttem kb 13-15 modot kéne felnyomni szerverre és buherálni a konfigot. Amit elképzeltem az sajnos ugy állna össze hogy több mod-ból egyes részek. Fejben, elméletben már régóta megvan egy mmo stilusú ark játék verzió. Tök állat lenne szerintem úgy ahogy elképzeltem de ugy tünik elmélet marad.
    Hogy szketptikus... talán igazad van. Kb 15-16 éve költekezek különféle dolgokra a neten. Ez idö alatt 1x ebayról nem érkezett meg amit megrendeltem, onnan vissza kaptam a pénzt. Azon kivül egyszer huztak le,de részben az is az én hibán volt. Ha a videó kártyára gondolsz az szándékos volt részemről. Viszont amikor lehuztak kb 20.000 ft al, az félig az én hibám is volt. Az volt a playarkos sztorim.
    Amikor nem lehetett befizetni a havidijat csak paypal belső egyenlegből. Nincs rá bizonyitékom de megvagyok győződve róla hogy köze volt a playark supportnak hozzá. Felettéb gyanus nekem hogy a playark egy ukrán supportja válaszol a levelemre majd pár nap múlva egy ukrán pénznemben nyúlnak le pénzt tőlem a paypal segitségével. Én balga,megkérdeztem tőlük hogyan tudnám befizetni a havidijat és megemlitettem hogy van paypalom, hiszen azzal fizettem elötte is. Álmomban sem jutott volna eszembe hogy valahonnan automatikus kifizetés fog megjelenni paypal számlámom, és ha azon nincs pénz leveszi a számlámról. Ja csak éppen nem playarkra ment hanem valami ukrán tankos játékba amivel soha életemben nem játszottam. Ezek az átverések egyre kifinomultabbak.
  • lammaer
    #11641
    Azért örülök hogy már szkeptikusabb vagy, de it most nincs szó átverésről vagy trükkről.

    Természetesen itt is van hátsó szándék a fejlesztők részéről, nyilván az alapjáték már nem fogy, és úgy általában nem termel bevételt, ezért azt kiadják, tudva hogy ha valaki rákattan, előbb-utóbb úgyis beruház a DLCkre, és mostmár úgyis csak abban van nekik pénz.

    De ha eddig még nem volt Epic Games accountod akkor érdemes beszerezni, mert nagyon sok jó cuccot adnak ingyenesen, kb hetente/kéthetente van valami. VAn amikor noname olcsó cucco, de sokszor volt komolyabb játék is (és tényleg ingyenes, nincs semmi trükk, max annyi hogy többnyire alapjáték bár ez se mindig igaz, lásd a GTA V)

    A steamet próbálják befogni/lealázni, hogy ők is olyan nagynév legyenek... most épppen húzós széria megynáluk, volt ingyenes a Civilization 6, a borderlands 2, GTA 5, és sanszosan a következő az ARK lesz.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2020.05.29. 15:47:38
  • JonasSandor
    #11640
    Most a borderland van.
  • Caliph
    #11639
    epic game store bizony ingyen ad,múlt héten a gta 5 volt,most a civilization 6ot szerezhetted volna meg ingyen tegnapig elvileg.
  • Caliph
    #11638
    epic store kövi ingyenes játéka lehet az ark. természetesen érdemes beszerezni. valószínűleg az alap játékot kapod az island pályával,kiegészítők nélkül. simán van benne igy is jó sok óra,el lehet tökölni az alap játékkal is,továbbá vannak ingyenes dlc mapok,pl ragnarok vagy crystal isles lesz hamarosan ami ismét ad hozzá pluszt illetve lényeket ami alap játékban nincs benne.

    ahogy cimborám mondja: ingyen még az ecet is édes :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.05.29. 12:27:13
  • Rae Apofisz #11637
    Nem tudom mi lesz ingyenes,de légy óvatos. Általában semmit nem adnak ingyen. Nem néztem utána mi lehet az amire gondolsz,de vigyázz nehogy becsapjanak. Ha valami csoda folytán ez a játék lesz ingyenes, maga a játék megéri,de hogy majd 60 eurororól ingyenes lenne azt esetleg csak idö limitesben tudom elképzelni.
    De inkább arra tippelnék hogy nem jót néztél meg. Megkell venned az alap játékot amihez van pár ingyenes kiegészitő.

    https://store.steampowered.com/app/346110/ARK_Survival_Evolved/
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.05.29. 09:24:42
  • JonasSandor
    #11636
    Jövőhéten ingyen lesz érdemes beszerezni?
  • ncc1701
    #11635
    Az a teachers valami című gyerekre gondolsz? Váltás tek cucc nélkül, egy szál shotival, meg 4-500 lőszerrel egyedül lenyomta. És ja, eléggé nyugodt maradt, én is szoktam azért izgulni. :)
  • ncc1701
    #11634
    Centeren nincs semmi jegyzet. Islanden viszont bőven van víz alatt, tipikusan a barlangokban.
  • Rae Apofisz #11633
    Egy kérdésem lenne. Víz alatt is vannak jegyzetek ? Még hiányzik 10%. Scorhead, aberation és center amire tippelek,hogy valahol még rejtözhet jegyzet. De ez csak tipp. Genesis kivételével azt hiszem az összes pályán végig repültem, benéztem szinte minden kő meg rom mögé,de nem találom ami hiányzik. Azt valahogy meglehet nézni,hogy mik azok amik hiányoznak és azt hol találhatom ?