11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • ncc1701
    #11712
    Srácok, ez az új chibi csak az új mapon ad +5 szintet? Centeren kraftoltam párat, egyiket elvittem lvl2-ig, de nem kaptam plusz szint opciót.
  • Rae Apofisz #11711
    Mostanában elég sok időm lesz,igy elkezdtem ismét a konfiggal foglalkozni. Én is próbálom amit csak lehet modot kivenni és ugyanazt megoldani konfig fálj szerkesztésével.Igaz már rettentően hosszú a Game.ini de ha lemondok arrol hogy + resourcekat tudok berakni, meg fészkeket, oil veint,akkor ki tudom venni a simple spawnert. Amik hiányoztak dinók most konfigból raktam be.
    Egy dolgot viszont sehol nem találok. Azt megtudom oldani mod nélkül hogy cuccott lehessen egybe rakni mint a stack modban, viszont a súlyt nem tudom csökkenteni.
    ---------------
    Lentebbi kommentemet helyesbiteném, amiben azt irtam epices arkal lehet modos szerverekre menni. Egy apróság elkerülte a figyelmem.
    Hiába töröltem a steamos arkot, az accountomra belépve feltudok menni modos szerverekre. De ez nem az ark miatt hanem a steam accountom miatt. Többen is jelezték nekik nem müködik a dolog. Utána jártam és ez derült ki. Ha csinálok egy vadi új steam accountot,már nem müködik a stemmal az epices verzió. Ennek is utána néztem hogy miért nem. Kiváncsi voltam hogy megjegyzi-e hogy én megvettem-e vagy nem az arkot, vagy valami más... Azt találtam hogy mivel új accountom van, fizessek minimum 5 USD mert annélkül korlátozott funkciója van a steam accountomnak. És itt elakadtam mivel jelenleg egy árva fillér sincs a számlámon és nem tudom tovább folyatni a dolgot,hogy mi van ha befizetek 5 USD akkor müködne-e az epices ark. Ami a videóban van járható út szerintem de ezt még nem sikerült kideritenem. Ha 5 usd befizetése után sem engedi akkor a steam figyeli milyen játékaim vannak steamon és csak azokkal müködik együtt.
    Cross szerverre tök egyszerüen lehet csatlakozni ip cimmel. Nem kell külön fájlt csinálni meg semmi, csak annyi bekell lépni helyi játékmodba, elinditani bármilyen pályát és a konzolba bekell irni
    open xxxx ip cim.:port számmal együtt. Nem kell semmi jelszó sem,csak ennyi.
    Ha esetleg valakinek van olyan steam accountja amin már valamikor vásárolt minimum 5USD értékben és nincs meg neki a steamos ark
    arra kérem, csinálja meg ami a videóban van és irja le müködik-e a dolog vagy nem.
    Köszi, és elnézést azoktól akiknek téves információval szolgáltam.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.16. 15:37:51
  • T62A #11710
    A végére nem emléketem, elég béna vége lett.
  • ncc1701
    #11709
    Jól hangzik ez a mod, de éppen próbálom csökkenteni a használt modok számát. Számomra elég jó megoldás volt a szerver beállításban limitet növelni. Pláne, h alig van dínóm elöl, 95% el van téve.
  • csabush
    #11708
    Nincsmit :)
  • T62A #11707
    Köszi, ezt láttam már. Azért még egyszer köszi.
  • MarkBlade
    #11706
    Nézd meg ezt a filmet is: The Darkest Hour..
  • T62A #11705
    Uram isten! Ez az, hogy én ezt mennyit kerestem. Nagyon szépen köszönöm, már csak rá kell keresnem a teljes fimre. Köszönöm! Köszönöm!
  • csabush
    #11704
    Skyline (2010) lesz az szerintem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    https://www.youtube.com/watch?v=Zmr3a9B0jHo
  • Rae Apofisz #11703
    Az a kék meg piros folyadék ismerösnek tünik meg a szituáció is,hogy nem hagyja magát irányitani de kb ennyi. Sok filmet láttam mert szeretem az űrlényes filmeket de 4 lábú nem rémlik.
  • T62A #11702
    Szerintem nem, mert nem olyan lényes jelenet ami kiemelkedővé tenné. Inkább jelenet foszlányokra emlékszek. Azt tudom, hogy valami földönkívüli fajok vannak benne, a földönkívüli lényeknek van valamilyen ez nem pontos olyan lényeik amiket úgy tudnak működtetni, ha az emberekből kivonják az eszüket, vagy valamit. A lényeg, hogy amit kivonnak az egy kék szín, ezt gépek segítségével bele teszik az ők szörnyeikbe, és ezáltal lesz hadseregük vagy katonájuk amik támadják az embereket. Lesz benne egy terhes nő, meg egy férfi. A férfi végig húzza az ujjait a nő terhes hasán, és jelét adja, hogy várja a gyerek születését, vagy a szeretet jele, erre sajnos nem emlékszek pontosan. A férfit,és a nőt elkapja ez a gépezet, és a férfiből kivonja ezt a dolgot, bele teszik az űrlénybe, de nála piros színe van. Ami azt jelenti, hogy nem fognak neki tudni parancsolni, ő maga uralja az űrlény testet, közben meghallja, hogy a felesége kiabál kicsit arrébb. Oda rohan mint űrlény nekik 4 lábuk van, de erősek, és megvédi a nőt. A nő megijed, mert azt hiszi az űrlény bántani akarja, de végig simítja az ujjait a nő terhes hasán, és arról a jelről tudja, hogy a férje lénye van benn, és megbízik benne utána együtt menekülnek. De másra nem emlékszek. Igen, és ez nem horror film emlékezetem szerint.
    Utoljára szerkesztette: T62A, 2020.06.14. 20:52:34
  • Caliph
    #11701
    ird le hátha tudunk segíteni itt is :D elfér

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.06.14. 20:38:18
  • Rae Apofisz #11700
    Én nem ismerek ilyeneket. Csak olyant ahol videókat lehet megnézni. Ha csak simán rákeresel google-ban a film jelenetre az nem müködik?
  • Rae Apofisz #11699
    Sziasztok.
    Hoztam nektek egy videót arrol hogyan lehet EpicGames-es kliensel steamos szerveren játszani és modokat használni.
    Nem csalás,nem ámitás. Müködik a dolog.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.14. 19:58:58
  • T62A #11698
    Tudtok nekem abban segíteni, hogy van olyan magyar fórum ahol filmekről van szó? És ha valaki keres egy filmet, de nem tudja a címét csak jelenteket ott megkaphatja a választ, hogy mi a fimnek a címe? Létezik ilyen oldal?
  • Rae Apofisz #11697
    Erre egy tökéletes megoldás a structure saver 2 nevü mod. Én azt csináltam hogy épitettem egy külön álló kicsi kis épültet amiben 2 db cryfridge van és abban tárolom azokat a dinóimat amik éppen nem kellenek vagy pédául túl nagy szintüek az éppen aktuális konfighoz.
    Nos ezt a épületet elmentettem a structure saverben és onnantól kezdve bármelyik pályán megtudom épiteni. Egy kattintással elötudom varázsolni az összeset. De ez a mod ha adminban használod képes az élő lényeket is elmenteni.Mi több, olyan mintha klonoznád öket :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.14. 12:54:52
  • ncc1701
    #11696
    Upsz. Elértem a fő breeder szerveremen a 4000-es tame limitet. Egyedül. Megemeltem 10e-re. Beleszámolja a cryózott dögöket is, mert amúgy 100 alatt van elöl.
  • Rae Apofisz #11695
    A tanácsotokat szeretném kérni. Megtaláltam a megoldást arra hogyan lehet az ingyenes Epices Arkot megcsinálni úgy hogy tudjon csatlakozni steamos szererekhez ahonnana hagyományos modon le is tölti amodokat.
    Szerintetek ez csalás ?
  • Rae Apofisz #11694
    Köszönöm. Megtaláltam már mit szúrtam el. Mit ne mondjak elég ciki, de bekell valljam férfiasan, nem bökte ki a szemem az opciókban a Game library elvolt rejtve. Igy most már megvan.
  • Gepiforditas2
    #11693
    Nem tudom, de ezt kellene látnod, ha nem ezt látod valami baj lehet. Próbáld újratelepíteni. Esetleg net framework 3.5 ...





    Utoljára szerkesztette: Gepiforditas2, 2020.06.13. 12:34:25
  • Rae Apofisz #11692
    Jó ez a SG fórum. Már többször is jártam úgy, leirtam egy problémám utána megoldodott magától
    Kevés a hely a vinyómon.
  • Rae Apofisz #11691
    Arra gondoltam, ha már ingyenes akkor beszerzem epicről is az Arkot. Viszont elakadtam vele. Az ark survivalt nemtudom megvenni mert a gombon Owned felirat van. Az epic kliensem meg ... nos hát azzal nem tudom mi van. Feliratkoztam az ingyenes dlc-kre de nem tölt le semmi, és nem is látja a kliens az arkot.
    Letöltöttem,telepitettem,frisitettem... valaki tudna ebben segíteni,hogy mit szúrtam el ?

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.13. 10:09:04
  • Rae Apofisz #11690
    Ez az alap elképzelésem.
  • Rae Apofisz #11689
    Úgy nézem azért van pár kisebb gond ezzel az új dlc-vel. Egyik magában a teljes mérete. 6.4 Gb. A másik,hogy annak ellenére hogy kivettem 2 modot amik összesen kb 200mb volt, amit eddig soha nem csinált a g-portal, túl terhelődik és leáll a szerver egy idő útán. Alapból 6gb lenne ami rendelkezésre áll, de eddig simán elment még 13 moddal is. Most meg van 9 és nyekereg. A pályán kivül a modjaim teljes mérete,1,4Gb. Vagyis kb 5Gb csak a pálya igénye. Jó lenne valamit optimalizálnának rajta.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.13. 07:13:06
  • mckenziess
    #11688
    Ha esetleg masnak is meggyulne a baja a magyaritas beallitasaval Epic luncher eseteben, akkor a kovetkezo a megoldas:
    Epic luncher "Settings" menujenek aljan fel vannak sorolva a telepitett jatekok. Ott lenyitod az ARK: Survival Evolved-et, majd bepipalod az "Additional Command Line Arguments"-et. A szovegdobozba pedig ird be, hogy: -culture=hu
  • Rae Apofisz #11687
    Hát nagyon úgy tünik ez a mostani update maguknak a hostingoknak is okoz kemény kihivást.
    G-portalon ben vagyok játszok,egyszer csak össze omlott a szerver,de olyan szinten még a mentést is elfelejtette, és magától beindult a reinstall. Synhostingon is gond van. Nem vették ki a régi crystalisles pályát steamról és az a dlc-sel idönként össze akad vagy nem tudom mi van de küzdenek a hostingok is. Synhostingál például megtagadja már a 100kb nál nagyobb game.ini fájlt.
    Egyenlőre úgy tünik rendben van minden de szerintem legyetek óvatosak.
  • Rae Apofisz #11686
    Ha én szerveremre gondolsz ahhoz nem kell. Azért volt rajta jelszó mert belepiszkált a konfigba a gportal rendszere és vissza állitgattam. Csak ugy eltüntet sorokat a konfigból meg ilyenek. Még teljesen van toppon ez az új dlc.
    Rohadtúl utálom amikor belepiszkál a rendszer automatice. Én szép sorba rendezem az utasitásokat ábc sorrendbe erre belepiszkál, összekeveri meg töröl belölle
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.12. 18:36:14
  • banita32
    #11685
    Most már csak egy jelszó kellene :) A szerver már megvan :P
  • Rae Apofisz #11684
    Bocsi, elkerülte figyelmem ez az apróság.
    Mint lejjebb irtam, g-portalon megjelent egy újjabb beállitási lehetőség a szerver beállitásokban. Gyanitom más szerver hostingoknál is.
    Ez az ugy nevezett crossplay. 3 féle képpen tudom beállitani. Csak steam, csak epices és mindkettö vegyesen. Azonban hiába állitanám be bármelyik epices lehetőséget mivel vannak modok a szerveren igy nem tudna csatlakozni senki aki epices kliensel játszik. Én még nem találkoztam olyannal de lehet hogy vannak mod nélküli szerverek. Arra tippelnék a szerver nevébe ezt valahogy felis tüntetik, vagy crossplay vagy epic-re utaló névvel.
    A nyelv beállitással egy tippem lenne. Fogalmam sincs müködik-e de próbáld meg beirni culture=hu. Ezt elvileg az intási opciókba kéne beirni kötöjellel az elején de ha jól gyanitom epicesben olyan sincs. Próbáld beirni abba amit Fred mondott
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.12. 17:48:56
  • mckenziess
    #11683
    Koszi, de az Epic-es valtozattal probalom mukodesre birni, nem steam-el. Probaltam belepiszkalni a konfig fileba + inditasi parameterrel is probalkoztam, de egyelore sikertelenul :(
  • PiszkosFred
    #11682
    Nincs mit, de akkor koszond meg, amikor mukodik :) Kb masfel eve hasznaltam utoljara igy, azota nem, nem tudom mukodik e meg egyaltalan, vagy akar az EGS kliens szereti e ezt.
  • Rae Apofisz #11681
    Ha támogatja a kliensed a magyar nyelvet akkor a steamban jobb klikk a játék nevére, ott Tulajdonságok, majd ott a Nyelv lapon betudod állitani.

    Ez tök szuper. G-portalon már be lehet állitani a crossplayt. Epic game playerek is tudnának csatlakozni, ha nem lennének modok :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.12. 14:17:48
  • huntamas
    #11680
    Köszönöm szépen a választ!
  • mckenziess
    #11679
    Tud esetleg segiteni valaki, hogy a magyaritast hogyan tudnam elocsalni a jatekban?
  • banita32
    #11678
    Szuper! Köszönöm az információt. Este megyünk szerintem. Én szeretem a kihívásokat, na jó csak módjával
  • Rae Apofisz #11677
    Bocsi a dupla posztért csak kifutottam az időből.
    Ez egy yellow lootcrate tartalma és benne a Queen Boss teleporthoz hogy mi kell.
  • Rae Apofisz #11676
    Nem tudom ismered-e a crystalisles pályát. Volt a havas területen egy kopar üres terület. Ezt a területet arra használtam,hogy beraktam oda különféle resourcekat,első sorba kezdöknek egy kisebb könnyitésként. Ne kelljen keresgegélni például fémet,obszidiát, de raktam oda csontokat amiből kitint lehet kapni,element dust köveket stb. Az ilyen területre,hogy azért legyen benne kihivás is,örzöket raktam be, mint raptor, rex ilyesmi. De raktam oda oil veint is. Ez kb 2 napomba telt mire megcsináltam. Hát ez a terület most igen csak dús növényzetet kapott és a terület jelentős része vizalá került. Ezért ezt átraktam a sivatagba. Kivettem 2 modot amik excti és genesis dinókat rakott be,helyette manuálisan oldottam meg ugyanezt. Azonkivül átirtam a lootcratekat és letiltottam. Ebből az lett hogy nem jelennek meg sima loot cratek csak duplák. Amiknek van egy gyürü körülötte. Random helyeken értékes tartalommal jelennek meg. Már csak info panelt kell megirnom. A külföldiek számára angolul kéne ugy hogy értsék is. Na ez már nagyobb kihivás mint berakni mondjuk egy oil veint :)
    Jut eszembe. Crystal isles pályán megjelent terminalban egy új,eddig nem létező boss aréna amihez szintén kellenek ereklyék.
    Még ezt megkell oldalnom, ami az ereklyék beszerzését illeti. Ha már bent vagytok és van bázis helyetek szóljatok és adok 1 db oil veint amit oda raktok le ahova akartok. Mindenki kaphat egy ilyent,csak még ez nem szerepel a leirásban mert még nem tartok ott.
    Ami változást találtam,hogy van egy barlang ahol óriás méhek vannak és rengeteg mézet meg organikus polimert lehet gyüjteni. Eddig szelidek voltak a méhek, elmenekültek a támadás elöll, Most azoban agresszivak lettek és a tenger már nem átlátszó.
    Egyenlőre nem tervezek olyan modositást ami restartot igényel.
    [HUN]Company
    IP:176.57.168.15:28015
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.06.12. 10:15:26
  • banita32
    #11675
    Várom hogy van e valami változás vagy megy e a szervered. Ma este ha jó minden, lehet megnézem. Úgyis wipe volt a szerveren ahol játszottunk.
  • PiszkosFred
    #11674
    Csinalj egy blablabla.bat filet ezzel a tartalommal:

    ShooterGame.exe +connect ip:port +password "jelszó"
    (ahol az connect IP a server IP-je, a port a portja, a jelszó meg a jelszó, ha van)

    vagyis nagyjából kamu adatokkal
    ShooterGame.exe +connect 193.2.200.122:7777 +password "ugrifules"

    Egyelore az Epic fele ARK nem tamogatja a mod hasznalatot (idovel igen, most nem), igy csak azokra az unofficial szerverekre tudsz becsatlakozni amelyek nem hasznalnak kulso asseteket, modokat, csak maximum a server valtozoit/szorzoit szabtak testre.

    Volt anno egy konzol parancs is, amely akár singleplayerben jatszva is azonnal atrakott az adott IP:port talalhato szerverre, mintha a fomenubol csatlakoznal, de arra mar nem emlekszem.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.06.12. 09:19:05
  • huntamas
    #11673
    Sziasztok! Az EGS en megjelent free ARK-al, hogyan tudok IP címes szerókra csatlakozni? Ehhez kérek segítséget! Köszönöm!