11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Rae Apofisz #11632
    Én shigoislandon mentem tek barlangba és ott is overses van. Mivel unofical a szerverem egy kicsit elvolt túlozva felszerelésem és a statjaim is. Én annyiból "csaltam" hogy mikor végig értem lava részen ittam egy mindwipe tonicot és újra osztottam statjaim hogy birjam a hideget.
    1 gigát vittem a többi velona volt. Elszúrtam mert a gigával forgolódás közben be estem egy gödörbe és éppen csak letudtam ugrani róla. Végül 1 db velonám maradt amit elvesztettem kiteleportáláskor. Legalábbis úgy láttam maradt 1. Ezek a velonák is túlerösek voltak oda. Ha nem bénázok annyit vagy kicsit rutinosabb vagyok simán meglett volna,csak elkapkodtam a dolgot. Láttam pár videót erröl. A videóban a fickó holt nyugis volt, semmit nem kapkodott, tök laza volt. De hogy a bánatba birt nyugis maradni nem tudom. Én hiába mondogattam magamnak, nyugi, ne kapkodj,.. nem sikerült betartani de végülis aztán meglett
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.05.25. 11:39:28
  • lammaer
    #11631
    Csak modokban van egy kristály ami ad vmi jelképes védelmet.
    Modolatlan játékban nem tudsz semmilyen módon armort tenni sárkányra.
  • ncc1701
    #11630
    Van valami bigyó, amit a sárkány inventoryba kell tenni, és ad védelmet, mint a nyereg, csak már nem emlékszem, mi. Nincs is jelentősége.

    Gachák által én is önellátó vagyok. :) Plant y termést esznek a gachák, amit meg termelnek, azt le lehet darálni, 9-10 gacha embertelen mennyiségű cuccot ad.

    Alfa overseert sem csináltam még meg. Pedig csak tek szerkó kell hozzá, jó shoti, meg sok skuló, egyetlen állat sem kell hozzá, fél órán belül megvan. Csak a motiváció hibádzik már.
  • Rae Apofisz #11629
    Én úgy tudom nem létezik wyvern nyereg, csak a classic flyer modban. Ez a mod viszont már nincs fent a szerveremen. Még régebben csináltam olyant,hogy a tcs reward modban ami egy jutalmazó rendszer, van egy páncél szekrény amiben a playerek azt tudnak venni a jutalom pontokért amit én beállitok. Amolyan extra jutalmazásként mint szerver sajátosság csináltam abban isteni szintü wyvern nyerget amit megvehetettek a playerek. Már nem emlékszek arra hogy adtam volna ice sárkányt,de nem kizárt. Régebben szoktam lopni tojást mert jó móka volt de már nem foglalkozok velük, csak crystalislesen a gyönyörü szép szines passzivan tamelhető wyvernekből disznek néha egyet-egyet. Az sem kizárt hogy az valaki másé volt amit elhagytak és én meg örökbe fogadtam. Ha nem tudtad kivenni crypodból szerintem azért mert vagy elérted a maximum tamelhető lények számát vagy mert a konfigod szerint az adott pályán nem spawnoltak ice wyvernek. Ezekkel sok pályán baj volt. Lehet javitottak valami bugot ami ehhez kapcsolódik, nem tudom.
    Én már közelitek a 100% automata önnellátás felé :) Klonoztam pár gachát, mindegyik mást termel. Van egy regiment ültető ládában y gyümi. Jóformán ki sem kell mennem a házamból és megvan minden. Gachák majdnem mindent megtermelnek. Ami hiánycikk néha csak azt gyüjtöm be de velonával vagy a gigával pikk pakk megvan. Már lassan én nem is kellek mert nélkülem is dolgozik a gazdaságom :)
    Egy ideig csináltam azt hogy clonoztam például egy deino hadsereget és addig bossoltam mig elnem fogytak. Sőt már megvan mind 3 felemelkedés. Még hiányzik valamelyik boss ölése meg pár db jegyzet ahhoz hogy meglegyen a 100% teljesitmény. Eddig 28/32 vagyok ami 87% és a jegyzetek 90%-a van meg. Ugy sejtem valamelyik dlc ből. Abberationon szinte nem is játszottam eddig, de exctin se sokat voltam. Valószinüleg ezeken lesz ami hiányzik még.
    Csak egy tipp.
    Crystalisles hamarosan hivatalos dlc pálya lesz. Ha minden igaz juni 4.-én.
    Nem tudom mit változtatnak meg, vagy igy hagyják ahogy most van de szerintem akit érdekel az még most tameljen passzivan tamelhető wyverneket. Csináljon mentést a pályáról aki használja.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.05.24. 10:04:33
  • Caliph
    #11628
    ha használsz classic flyer modot,akkor van benne egy olyan kütyü hogy wyvern stone,az olyasmi mint a nyereg és ad neki armort
  • ncc1701
    #11627
    Nem tudom, emlékszel-e, régen adtál egy 480-as ice sárkányt. Anno cryopodba betettem, utána többé nem tudtam kidobni. Tegnap rápróbáltam, sikerült. Elég erős jószág lett, első sárkányom. :) De a nyereg hiánya fájó neki.
  • ncc1701
    #11626
    S+ -> SS csere megvolt. SOk változást az origi s+-hoz képest nem látok. De plö apró lett a tek replikátor.
  • ncc1701
    #11625
    Ú, ez így nem lesz jó, mert én csak alap elemekből építkezem, és ezen nem tervezek változtatni. A toolokat kerestem, az omintoollal tegnap szórakoztam, de max 5 percet. Mostanában sajna nem köt le a játék, és mivel vissza kellett jönnön dolgozni, ezért már időm sincs rá sok (inkább sportolok, edzek, meg a család).
  • Rae Apofisz #11624
    A crypod bunkeromon van egy fém ajtó. Eddig magától kinyilt, most nem. A kő rampából épitett emelti feljáró sima egyenes volt. Magától átváltott lépcső kinézetre. A klonozó olyan kapú félevolt, most meg mintegy nagy gacha gavager. Pact ota még nemhasználtam hogy kinyilik-e vagy mit csinál.... több apró változtatás. Van pár dolog benne ami tetszik én csak az miatt használom. Ilyen például az hogy konfigon keresztül meglehet oldani hogy a vizcsőt ne legyen kötelező vizbe rakni.Bárhonnan jön víz,akár egy szalma mennyezetből... vagy például a szélgenerátor. Belehet állitani,hogy szélcsendben is termeljen áramot. És még néhány ilyen apróság miatt használom én.
    Szerintem ami konfigjában szabályozható önmagában is többet ér mint amik engramban vannak. Persze ezt nyilván szerver adminok érzik jobban ennek a hasznát. Általában olyan apróság felsem tünik az embereknek hogy például a mozsár hány slotos. Pedig ez is S+ ban szabályozható. Na ezek azok amiket remélem nem variálnak meg.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.05.20. 21:12:19
  • Caliph
    #11623
    automatikusan kivette mindazt az alap elemet ami van s+ változatban is,szal amiből van s+ csak az jelenik meg. gondlom szerver beállítással visszamódosítható,sztem igy átláthatóbb,és ahol fentvan a mod többnyire úgyis mindenki s+ elemből építkezik
    a pisztolyos toolokból lett egy multitool,meg egy omnitool,mindent tudnak amit korábban külön külön tudtak ,és még többet is pl távoli dino scan,stb stb
  • ncc1701
    #11622
    Amúgy tudja valaki mi történt? Egy rakat dolgot kivettek az s+-ból. Vagy mostantól a hivatalos szervereken is benne van ez a maradék s+? Kicsit lemaradtam.
  • ncc1701
    #11621
    Érdekes ez az s+ történet.

    Szerencsére nem használtam alapvetően s+ építő elemeket, bár lehet a centeres szerveremen van, még nem merek átmenni. Pár hete már alig játszom. Ami kellemetlen, h az eddigi s+ dedi storage visszaváltozott hagyományosra. Én a padlót szoktam kirakni velük, a stock dedi storage-nak meg nem lehet beállítani, h a tetején jelezze az ikonokat. De ez mondjuk apróság.
  • Caliph
    #11620
    nekem tek elemekből van a bázis,azt nem bántotta ennyire,de vannak elemek amiket lefelezett életügyileg. de ha összedőlt volna a bázis,én is csuklottam volna
  • Rae Apofisz #11619
    Jó lett ez a S+ update. Szerencsére nem tünt el a házam csak máshogy néz ki a klonozóm. De azért reménykedek nem támad meg egy dodo mert összedöl az egész házam. A falak körbe xl glass wall-ból van. De jó, gyárthatom újra mert nem lehet javítani. :)
    Na meg az új konfigja, na az király. Bogarászhatom mi ami új benne :)
  • Rae Apofisz #11618
    Én azt hiszem maradok az S+ nál, már csak a feliratkozott többség miatt is.
  • Caliph
    #11617
    s+ overhaul ma estére halasztva

    early patch note
  • Rae Apofisz #11616
    Hát úgy tünik,hogy mégis csak az SS mod lesz az S+ utoda. S+ hoz már majdnem 1 éve nem jött frissités, SS-hez viszont ma. Próbáljon kiigazodni ezeken az ember...
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/changelog/1999447172
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.05.17. 22:44:42
  • Rae Apofisz #11615
    Érdekes lesz ha mindegyik mod integrálja magába a másikat. A nagy kérdés az lesz akkor melyiket használjuk ?
  • Caliph
    #11614
    hopp,derült égből villámcsapás: s+ mod overhaul érkezik ha minden igaz vasárnap :)
  • Rae Apofisz #11613
    Üdv.
    Playark lejjebb adta. Már nem csak 100 slotos szervert lehet bérelni hanem 50 is. Ezen még elgondolkodok.
    Egyenlőre maradok. Ha valakit érdekel pve pc szerver 176.57.168.15:28015 ip cimet megtalálja. Ragnarok szerver fut pár kisebb moddal.
    Bent van excting és genesis dinók nagy része is.Reward rendszer automated arkal és s+ helyett SS mod. Al 10x

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.05.10. 20:07:20
  • Rae Apofisz #11612
    Üdv.
    Sokan használják az S+ modot. Pontosan nem tudom,hogy mi történt az S+ moddal, avagy a készítőjével de megjelent egy mod ami az S+ modnak a folytatása. Én azt hámoztam ki belölle,hogy az S+ már nem lesz tovább fejlesztve. Viszont a Super Structures vagy ahogy röviditik, az SS modban minden benne van az S+ modból és ez viszont bővitve lesz, folytatja a fejlesztését egy másik fickó.
    Ha valaki abban gondolkodik,hogy esetleg lecserélné az S+ modot erre az SS modra simán megteheti. Egy szerveren bár a csevegésben valaki azt irta vigyázni kell vele mert könnyen el lehet bukni az épületeket vagy ami az S+ modban van ezért nem akartak kockáztatni. Nos hát én kipróbáltam saját szerveremen. Semmi extra nincs a dologban, tök egyszerü az egész. Nekem az egész bázisom egy fém óceán platfomon van.Ha balul sül el a poén elsülyed az egész bázisom mindennel együtt mint Atlantisz. De semmi nem történt.
    A recept egyszerü.Szerver STOP. Feltelepit az új mod.GameUserSettings.ini-ben. A [StructuresPlus] átkell irni [SuperStructures] és alatta átkell irni mindössze 4 sort.
    SPlusAutoTurretSlotCount -> SSAutoTurretSlotCount
    SPlusCraftingStationSlotCount -> SSCraftingStationSlotCount
    SPlusHeavyTurretSlotCount -> SSHeavyTurretSlotCount
    SPlusCraftingStationCraftingSpeed -> SSCraftingStationCraftingSpeed

    Ha benne van ebben a GUS konfig fájlban a AllowIntegratedSPlusStructures=true akkor az maradhat úgy True. Bár ezt még nem teszteltem hogy mi van ha kiveszem. Én benne hagytam.
    Mentés,törölni S+ modot szerverről majd szervert START.
    És ennyi. Onnantól kezdve minden ami S+ nevü volt ezentúl SS nevü lesz. Minden maradt a régiben minden marad a helyén.
    Ez egyébként le is van irva a leirásban. Ha érint valakit
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1999447172
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.05.05. 23:50:50
  • Rae Apofisz #11611
    Annak ellenére,hogy tudom ez csak egy virtúális dolog,egy játék,de ez a catania pálya nagyon durva tud lenni vihar idején. Főleg első alkalommal. Totál igazinak tünik amikor villámlik. Bevilágitja még a sötét erdőt is villogva, ugyanugy mint az igazi.Félelmetes látvány a fel-fel villanó raptor ahogy felém halad a sötétben,idönként megvillan, és minden villanásnál közelebb van.Még nagyon új,friss ez a pálya és van pár apró hibája de szerintem nagyon jó. Én arra tippelnék egyszer még dlc lesz ez is. Van minden,sok más dlc ből. Nem túl nagy mégis elég pár fős unofi szerverre. Sajnos a modok nem minden müködik, söt, inkább hogy kevés ami müködik. Én most kiszemeltem a gaia modot,de ez pont hogy alig megy. Viszont a gaia mod és a crystalisles pályának ugyanaz a készitője igy ez a kettös már kompatibilis.
    Igy visszaváltottam crystalislesre. Ha vonz a vihar dolog próbáld ki a Catania pályát. :)
    Azoknak akik nem szeretnek modokat használni szerintem szuper pálya. Kidolgozottságában szerintem felveszi a versenyt crystalislessel.
  • Caliph
    #11610
    az állandó esőt nem szeretem,de egyes vihar effektek nagyon faják a játékban,scorched elektromos vihar vagy centeren a sima vihar...igazi életben is szeretem a jó kis villámos dörgős szeles időjárást,persze csak ha nem jéggel vagy viharos széllel tolja :D
  • Rae Apofisz #11609
    Igen és remélem akkor javitva lesz a bug. Mert jelenleg ha elkezd esni az eső nem áll el. Napi 24 órában esik az eső.
  • Caliph
    #11608
    crystal isles hivatalos ingyenes dlc map lesz, nyár körül
  • Rae Apofisz #11607
    Én pár napja tesztelgettem egy zombi modot. Kicsit túl löttem a célon mert a házamban bellül is megjelentek zombik és romboltak. Sérültek a falak, a tárolószekrény stb. Beállitottam egy velonát turret modra és mellette egy raptort is agreszivra raktam,plusz engedélyeztem a vándorlásukat.
    Ezek a zombik kicsit mások mint a sima dinók mert nem támadta meg öket a velona sem a raptor,csak akkor ha már a részükröl történt attack. Amig csak mászkáltak össze vissza addig nem. Vissza állitottam agresszivról passzivra elöször a velonát. De mivel szabad vándorláson voltak össze vissza mászkáltak. Ráfütyültem y -nal de mire odaértem és kikapcsoltam volna a szabad vándorlást újra elindultak. A raptor még agresszivn volt. Amikor a raptor harcba keveredett ment a velona is. Pedig az már elvileg passzivon volt.
    Némi fogocska után sikerült kikapcsolnom a vándorlásokat és passzivra rakni öket. És van egy olyan is a dologban,ha egy dinó hátán ülve magamra fütyülök más dinót hogy kövessenek ha leszállok a dinóról nem engem fognak követni hanem azt a dinót amin ültem.
    Egyesével végig kell zongorázni az összes dinónál a vándolrást és a célpont választást is. Azt is észre vettem nem elég tiltani a vándorlást rá is kell fütyülni y-al hogy maradjon helyben. Szerintem csak valami hasonló apró baki lehet a dologban.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.04.27. 10:55:59
  • ncc1701
    #11606
    Akkor nem mehetnének arrébb...
  • Caliph
    #11605
    moddal hitch post és kikötöd őket hozzá,vagy telirakod kővel hogy ne tudjon mozogni :D
  • Tikal #11604
    sima passive-n vannak, ezért nem értem.
  • Bozi_Vilag
    #11603
    Ne passive fleen legyenek, hanem sima passiveon.
  • Tikal #11602
    mit kell még beállítani ahhoz hogy a passive dino-k ne mozduljanak el akkor se ha éppen valami harc van mellettük? Jön valami madár, megcsípi valamelyiket és az összes megbolondul, pedig passive-n vannak :D
  • Rae Apofisz #11601
    Ha esetleg érdekel ez az új pálya discordon betudsz kukkantani élő videóban
    https://discord.gg/Vuzkws
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.04.25. 19:15:40
  • ncc1701
    #11600
    Ha van s+ modod, akkor keress fertőző piócát a szerveren. Az terjeszti.
  • Rae Apofisz #11599
    Köszönöm. Körbejártam a mocsaras részt de akkor ezek szerint nem mindegy melyik pályán vagyok.
  • ncc1701
    #11598
    Genesis bog biomban tuti elkapod. Amúgy fertőzött pióca kell hozzá. Kigyógyulni meg főleg tek ágyban szoktak, vagy átmennek másik szerverre. De gyanítom a hivatalos antidot kellene, h ez meglegyen.
  • Rae Apofisz #11597
    Üdv.
    28/32 a teljesitményem állapota. Még hiányzik pár dolog. Eddig a szerveremen kivolt kapcsolva a betegség.
    Hogy lehet elkapni és kigyógyúlni a mocsári lázból ?
  • Rae Apofisz #11596
    Felvettem videóra csak nem lett jó. Én kő alapot raktam mellé,rá egy wireles generátort, tek pajzs generátort. És müködik. Néha 1-1 átlaggol az eröteren de többnyire nem tudnak átmenni rajta
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.04.20. 14:55:25
  • Rae Apofisz #11595
    Kipróbáltam. Ha telibe találja keményen rombol. Ha mellé esik akkor is rombol de akkor már kisebb mértékben ha kb akkora távolságon bellül van mint a resource respawn távolság.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.04.20. 14:17:17
  • ncc1701
    #11594
    Frankó. Akkor nem kell kipróbálnom a dologt. Pedig faja lett volna a lila drop köré építeni egy erődöt. :)
  • Rae Apofisz #11593
    Amikor azt a lőtéres videót készitettem,szerencsére messze a bázisomtól épitettem. Kisérleteztem az admin parancsokkal,hogy miket tudok egy adott konkrét pontra spawnoltatni,például a vad dinókat amiket aztán lődözhettem. Amellett hogy pve a szerver, volt egy spawn kód amiről ránézésre nem tudtam megállapitani hogy mi az. Beirtam konzolba és amikor meghallottam a hangját akkor ugrott be hogy az ilyen orbit. A ház tetön álltam. Már nem volt vissza út. Becsapódott az épület közepére a tetőre. Minden szétrobbant.Ha emlékszel, jó nagy épület volt tek épitő elemekből. Az épületből csak pár db alap maradt. Egy kisebb atom robbást okozott. Maga az orbit ott maradt a levegőben. Hiába omlott le az épület az ott maradt a levegőben. Ezért vagyok bizonytalan a dologban. Most egy olyan barlangba épitkeztem aminek 2 kijárata van és a tetjé egy nagy lyuk amin betud potyogni dinó. Lehet feláldozom a próba kedvéért. Hiába messze csapódik be,megremeg az egész környék és elég ilyesztő hangja is van.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.04.20. 12:20:22