11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Joob81
    #8670
    Sziasztok!

    Jelenleg Ragnarok map-on játszunk kis társaságommal, de újfent abba a problémába ütköztünk, mint korábban. Mintha sokkal több vadon élő állat lenne, a kelleténél. lehet ezen állítani valahogy vagy ez egy bug a map-nak?
  • Rae Apofisz #8669
    Én kb 2 hétig ezzel kisérleteztem. Ahogy irtad is, a gond az hogy nem egyforma a dinók tamelési, nevelgetési stb ideje. A nagy dilemma nálam az volt hogy a beállitásoknál melyik lényt vegyem alapul. A dilo mellett döntöttem. Az is szerepet játszik hogy level hányas szintü a keltetett dinó. Igy lett lv 100 dilo nálam az alap beállitás. Ez azt eredményezte kb 3 nap mire felnött lett a sárkány a keltetéssel, ölelgetéssel és mindennel együtt. Sárkány esetében érdemes utána járni még keltetés elött hogy a sárkány tej tartóssága kitart.-e. Mert jártam úgy hogy mire magától ette volna megromlott.
  • ncc1701
    #8668
    Tegnap lecraftoltam a 18db ascendant theri nyerget. Nem mondom, kibírtam nevetés nélkül, mire összefarmoltam az 535e bőrt 4x szorzón. Ráment még kb 500 slot metal, a wood, és a fiber az egyszerű eset. Drágaszágok lettek. :)
    Még kell állatonként kb 100-150 fert rex tojást kikeltetnem, azzal meglesz mindnek olyan +55 szint, 30k hp, és 1400-1500% dmg a cél. Közben gyártok ezerrel sütit.
  • MekNzi
    #8667
    Gyertek a szerverre srácok!!
  • Ironman2
    #8666
    Ez bekerült a bannerba,bocs Bandi932,csak most vettem észre az üzenetedet,Sg megint nem jelzett szokás szerint:

  • ncc1701
    #8665
    Megvan a jó kis mutált therizinóm. A HP-ja nem volt valami fényes a témelt hp alapnak, de ez van. Talán ma sikerült befejezni a nyergekhez a farmolást, és ha igen, akkor elvileg holnap meglesz velük a beta, és az alpha dragon.
    Ha HP-val megállok 30k-nál, akkor lesz nekik 1500% sebzésük, azaz kb annyi, mint a rexeimnek.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2018.09.29. 10:18:12
  • ncc1701
    #8664
    Második, mert nálam is változott az imprint idő.
  • topaktuell
    #8663
    Én úgy gondolnám, hogy a második. A jelentését változtathatták meg. Ezelőtt -tól, -ig egy random érték volt most fixen 8 óra.
  • lammaer
    #8662
    Kérdés hogy csak annyit csináltak hogy megduplázták a BabyCuddleIntervalMultiplier -t 2.0-ra, vagy megváltoztatták az 1.0 jelentését... :)
  • ncc1701
    #8661
    Ezzel a beállítással kiadja. Amúgy már egy ideje 7.5 óra körüli az official két imprint közötti idő. Kibalhézták az emberek.
  • lammaer
    #8660
    A BabyCuddleIntervalMultiplier a kulcs MekNzi barátunk kérdéséhez.

    A cuddle alapállaporban (1.0) értéknél olyan 3 óra körüli. Minél kisebb értékre állítjuk, annál gyakrabban (és ebből kifolyólag rövidebb időaszakonként) kér törődést az állat. 0.1 esetén olyan 20 perc körül van a törődési intervallum (1.0 = ~180 perc, a 0.1 kb ennek a tizede).

    Ami fontos, hogy minél gyakrabban kér törődést az állat, annál kevesebb %-ot ad egy törődés. Elvben a rendszer kiszámolja a BabyMatureSpeedMultiplier és a Cuddleinterval alapján hogy egy törődés mennyi %ot adjon... ncc lenti konfigjánál, ha a
    BabyCuddleIntervalMultiplier -t megduplázná, akkor a rex 3 imprinttel is meglenne 100%os...

    Akkor van gond ha a speedet annyia megnöveli azember, hogy a rövidebb növekedésű állatok (pl Ptera) esetén nem fér bele egy imprint se a nevelésbe... szóval kell egy kis kisérletezés.

  • ncc1701
    #8659
    Nálam ez van beállítva, így megvolt mindennel a 100% imprint, rex asszem kért 6-ot :
    BabyMatureSpeedMultiplier=55.0
    BabyFoodConsumptionSpeedMultiplier=1.0
    BabyImprintingStatScaleMultiplier=1.5
    BabyCuddleIntervalMultiplier=0.073
    BabyCuddleGracePeriodMultiplier=2.0
    BabyCuddleLoseImprintQualitySpeedMultiplier=0.2

    De mióta az s+ modba bekerült a nanny, azóta az automata imprintel 100%-ra.

  • Bandi932
    #8658
    Sziasztok!

    Ajánlom mindenkinek a szerveremet (légyszi tegyétek ki a szerverlistába)
    XP 3X, Harvest 3X, Taming 8X
    Pénteken és szombaton az offline raid védelem kikapcsolva.





    Utoljára szerkesztette: Bandi932, 2018.09.25. 21:35:20
  • MekNzi
    #8657
    Haló! Kérdés
    Mit kell ahhoz babrálni, hogy a rex ugyan 2 óra alatt nő fel (50x szorzó körüli érték) viszont 4 percenként kér törődést.. :D A cél az lenne, hogy elérhető legyen a 100% imrpint, 2-3 törődéssel, de ha ez a szám kevesebb az sem baj, a lényeget értitek úgyis :)
    Támpontként ilyen infot kaptam
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Baby Mature Speed Multiplier
    57
    Babys growing speed. Baby Cuddle Interval Multiplier
    0.01
    How often Babies wanna cuddle. More often means you'll need to cuddle with them more frequently to gain Imprinting Quality. Baby Imprinting Stat Scale Multiplier
    25
    How much of an effect on stats the Imprinting Quality has. Set it to 0 to effectively disable the system. Baby Cuddle Grace Period Multiplier
    1
    A multiplier on how long after delaying cuddling with the Baby before Imprinting Quality starts to decrease. Baby Food Consumption Speed Multiplier
    1.0
    How fast a baby can eat. Baby Cuddle Lose Imprint Quality Speed Multiplier
    1.0
    A multiplier on how fast Imprinting Quality decreases after the grace period if you haven't yet cuddled with the Baby.
  • ncc1701
    #8656
    A therikkel amúgy az a terv, hogy 30k hp-ig húzom csak őket. És vicc, de csak 1 pont kell nekik, és megvan a 20k hp imprinttel együtt, persze.
  • Bozi_Vilag
    #8655
    Mindig van tovább :)
    Egyébként is, HP-val tényleg nem sokat érsz, inkább damádzs
  • ncc1701
    #8654
    Na, akkor a meteor volt a gond, mert mire fújt egyet, addigra már 36k hp-nál volt egyik másik. Mediumot még megnézem velük hét vége felé, majd mozgatom őket, de egyedül elég nehéz ügy.
    És most őszintén, majdnem 1400% a sebzésük. Hova a fenébe húzzam még? :)

    Therit meglátom, mindenképp rá fogok próbálni, jelenleg a 16. damage mutációnál tartok, ma nem jött össze a 17. sajna.
  • lammaer
    #8653
    Hát nyilván meteort illik nem bekapni :)

    A probléma az hogy a sárkánytűz százalékosan sebzi a rexeket, ha jól tudom 20%ot fújásonként. Tehát én nem HPra húznám őket, hanem sebzésre.... mivel egy 30Ks meg egy 50Ks is 5 fújásból purcan ki, a cél hogy minél hamarabb megöld a sárkányt, nem az hogy tankolják a rexek.

    Mi annó 20K HPs rexekkel mentünk (most néztem meg a törzsi dokumentációt) medium/hard dragonra.... a majomnál kellett a HP, a sárkánynál inkább sebzésre voltak húzva a rexek. Igaz, ez nem ma volt de az elv ugyanaz szerintem.

    Therivel valamiért nem voltak sikereink, az elmélet nem ment vmi jól (tűzálló meg süti gyógyítás)
  • ncc1701
    #8652
    Az lesz. Illetve nem kardfogút szoktam erre a célra használni, hanem thylakólát. Nagyobb, masszívabb, és majdnem ugyanolyan jól szedi..
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2018.09.23. 16:31:23
  • Caliph
    #8651
    5-6 nagy szintű kardfogúval párszor végigjárod a szigetet lesz ott hide :)
  • ncc1701
    #8650
    Van egy ascendant 330-as theri nyereg bp-m. Na, ebből kell craftolnom 18-at, kiszámoltam, mi kell:
    fiber: 300 006, hide: 534 402, metal: 103 122, wood: 225 000. Szép lesz 4x szorzón. :) A hide több, mint necces.
  • ncc1701
    #8649
    Na, szép. Nézem, h a weight quetzem nem kapja tovább az xp-t, megvan a max szintje, 71-et tudtam rátenni, 7150 weightje lett.
    Nézhetek másik hóhér állatot.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2018.09.22. 08:29:43
  • ncc1701
    #8648
    A kedvedért mondjuk csak azért is megcsinálom therikkel. :)
  • ncc1701
    #8647
    Igen, néztem is, h elővették a rhinókat, nekem tetszik a dolog.

    Islanden mostanában a szarvast veszik elő, alámennek, és akkor nem sebzi a dragon, és leszedik puskával. De mivel egyedül vagyok, ezért csak a brute force működik nálam.

    Most őszintén, mint rutinos player szemével, szted mit szúrtam el? Esetleg még mozgathattam volna a rexeket, hogy ne kapják be a meteorját, de az keveset sebez. Baromira meglepődtem, hogy mikor először ránéztem a rexekre, láttam egy 36k hp-t. Ergo a meteórnak is lehet szép %-os sebzése.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2018.09.21. 19:39:51
  • lammaer
    #8646
    Hát, a Ragnarokos dragonnak semmi köze nincs nehézségben az islandhoz. De komolyan, mig egy alpha dragon islandon egy brutális mészáros és sanszosan bukó még jó állatokkal is, ragnán alig jelent kihívást.

    Amúgy a ragnás bossokra nálunk mostanában rhinókat használnak a srácok.. rohamozva irdatlan nagyokat sebeznek, és mivel növényevők lehet gyógyitani sütivel őket (és elvben a növényevőket kevésbé sebzi a tűz)
    Viszont ha jól tudom a rhinok maguktól nem rohamoznak, zóval ez csak akkor nyerő ha van 5+ játékos (ami neked nincs, ha jól emlékszem )
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.09.21. 18:54:01
  • ncc1701
    #8645
    Ok, de tudtommal azért szokták a ragnarökön gyakni a dragont, mert ott könnyebb. Most csak ezért nem akarok átmenni oda. :)
    Persze, official settings minden, kivéve az imprint bónusz, az nálam 20% helyett 30%, nem egy nagy diffi.
  • topaktuell
    #8644
    Ne hülyülj már. Ami statot a 3. másodpercben látok azzal 19 rex 100+-os nyergekkel és 1 yuti buff a ragnán az alpha dragon és mantikor röhögve lemegy. Persze, ha offis a beállításaid. Még csak a gólemeket sem kell kerülgetned mint a szart bedarálják őket is:) Mi 30k hp-val és 1000-1100 meelevel 124-es nyergekkel megyünk neki másodmagammal. Daedon nélkül, yuti buffal.
  • ncc1701
    #8643
    Dragon gamma boss vs rexeim. Elég para a dolog, de még daeodont nem vittem, azzal a beta meg kell, hogy legyen, 100k foodból tud healelni kb 200k hp-t szumma, igaz sajna 10-15 másodperc alatt ki is fut a kajából, és hiába teszek bele kibblét, szerintem ha nem tudom force feedelni, akkor lassabban fog enni.
    A sárkány tűz sebzése az, mikor fújja, vagy az elején a golyó, amit dobál, az is sebez?
    Viszont az alpha dragonnak nem mennék neki a rexekkel, mert nem szándékozom veszteni egyet sem. Amin gondolkodom, hogy a 20hp/20dmg mutált theriket megvárom, a 20hp mutáció megvan, a dmg 13-nál tart. Elvileg ők jobban bírják a tüzet, illetve a süti elég jól healel, miközben hozzák egy rex 80%-át erőben. Nyereg bp-m meg van hozzá eleve 330-as, igaz, brutál anyagigénye van, de craftolható legalább a tek replicatorban.
  • ncc1701
    #8642
    Nem panaszkodom, de most havonta fogunk kapni +1 max szintet?
  • ncc1701
    #8641
    Alap nyereg ugye 40% sebzést nyel el, és egy jó ascendant tart a 90%-hoz asszem, amit sosem ér el. Alapvetően nem vészes diffi, de azért számít, h 80, vagy 350-es.
  • Bozi_Vilag
    #8640
    Persze, hogy van, de arányaiban nem annyi, mint amennyit az ember várna.
  • topaktuell
    #8639

    Rex váltott nyereggel vs. 150-es giga:

    Nyereg 60,5 Sebzés 394
    Nyereg 82,6 Sebzés 313
    Nyereg 105,5 Sebzés 258
    Nyereg 120,2 Sebzés 232

    Azért egy 60-as és egy 100-as nyereg között van némi különbség
  • ncc1701
    #8638
    Az üresen is lagol. Hát még, ha teli van. :)
  • lammaer
    #8637
    Nem picipepe szerverét mondtam... :)
  • lammaer
    #8636
    De az már a múlt.. irány Ragna. Most!
  • ncc1701
    #8635
    Az én bázisomon is 15-20fps-em van. De év végén kariajinak veszek magamnak egy ryzen 5 2600-as gépet, oszt jóvan. :)
  • MekNzi
    #8634
    Te is tudod, hogy az az fps mennyiség ami ott volt, hosszú távon öngyilkossághoz vezetett volna.. :D
  • lammaer
    #8633
    Mindig a kifogások közlegény :)
    Na mennyé csak fel a Hydrára és jelentkezz Jacksonnál munkára :)
  • MekNzi
    #8632
    Akkor még nem volt "jó" gépem és azon a bázison 10 fps em lett volna, valahogy nem vágytam rá :D
  • lammaer
    #8631
    Hát, akkor kellett volna velünk játszani amikor játszottunk, nem külön bázist felhúzni a térkép túloldalán :P

    Amúgy hydrán Ragnarokon vannak aktív tagok a törzsből, ha annyira ki vagy éhezve hajrá.... de amúgy jah, az is egy megoldás hogy az extinctionig letörlöd... :)