11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • ncc1701
    #8870
    A griff sajna tudtommal nem tud jobbra-balra menni. De amúgy közel van hozzá, de nem olyan.
  • Bozi_Vilag
    #8869
    Még tán a griff, de az sokkal nagyobb, nem is olyan gyors, és nem tenyészthető.
    Nekem leginkább a kis méret, nagy sebesség, előre-hátra, meg a többszemélyesség kéne
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2018.11.13. 14:05:01
  • ncc1701
    #8868
    Tudtommal nincs olyan repülő, ami olyan irányíthatósággal bír, mint a tape. Ugye előre-hátra, jobbra- balra, fel-le, mint egy helikopter. Egyedi.
  • Bozi_Vilag
    #8867
    Ismerem az argentet is (tudtommal az előbb volt, mint a tapejara), de az sajnos túl lassú, mióta nem lehet speedre is rakni.

    #8866
    Köszönöm, bár failnak csak a sebesség miatt látom.
  • ncc1701
    #8866
    Nincs.

    Az argentes tipp több okból is fail.
  • Stief
    #8865
    Szia! Argentavis
  • Bozi_Vilag
    #8864
    Heló
    Már rég nem ARK-ozom, de most terveztem megint menni, csak már annyi változás volt, hogy nem tudom fejben tartani.
    Az lenne a kérdésem, hogy van-e már olyan madár, ami hasonló a tapejarához teherbírás, mobilitás (méret és irányíthatóság) és sebesség terén, mert sajnos a régi tapik mind meghaltak a szerveren.
  • Rae Apofisz #8863
    Ark esetében nem tudom hogyan van de találkoztam olyan játékkal aminél külön fájlok voltak a grafikai teljesitményhez.
    Arra értem hogy például a Low grafika beállitáshoz kisebb fájlok voltak mig a high-hez kb a duplája. Szerintem az Arknál is igy lehet.
    Talán eért van az ha átállitod restartilni kell a gamet. Egyébként meglepődtem ezen az új pályán egész jól fut. Azt hittem majd laggolni. akadozni fog.
  • Ironman2
    #8862
    Nekem annyi idő nem kell,mert uninstallálom,és újra felrakom.Többet nem megyek agyonmoddolt szerverre sem.
  • ncc1701
    #8861
    Érdemes olvasgatni a fórumot, direkt beítam, h egy 2 órácskát szánjon az ember a frissítésre.
  • PiszkosFred
    #8860
    Mert nincsen tomoritve semmi sem, ezert pro: gyors a betoltes de kontra: sok helyet foglal. Peldaul ezert is tolt 5-6 percig SSD-n, es akar 15-20 percig HDD-n a primitive plus, amely tomoritett formaban erkezett meg ingyenes kiegkent.
  • Ironman2
    #8859
    Na menjen a p.csába a steam is! Játszani akarok vele,erre 18 gb-t akar letölteni? Ráadásul 1 órás időre?
  • ncc1701
    #8858
    Gondolom a sok bug sok helyet foglal. :)
  • ncc1701
    #8857
    Na, úgy gép megvan, és nem kellett csalódnom, ezzel is borul a játék időnként. Ryzen 5 2600+ddr4 16G, maradt a radeon rx 470, 35-60fps megvan, epic/high grafikával. Ég, és föld, de egy jobb vga már kellene.
  • Bal0924
    #8856
    Miért foglal annyit? (174GB-ból, akár 3+ játék is telepíthető, mai GB méretekben mérve..)
  • T62A #8855
    Szia!Bocs ha jól látom elnéztem abban vannak a mentések,de egyben az Izlandival,ez így elég rossz.
  • T62A #8854
    Szia!
    Nem az a baj,hogy egy mappában van minden,hanem az új pályának a mentés mappája nem jelent meg.
  • Rae Apofisz #8853
    Szia, Nekem is 1mappában van minden. Nem te hoztad létre a mappákat a mentéshez ?
    C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\ARK\ShooterGame\Saved\SavedArksLocal
  • T62A #8852
    Sziasztok!
    Mászkáltam egy kicsit,az új pályán,hogy létezik az,hogy nem jött létre új mappa a Saved mappán belül?Meg kellene jelennie az új pályáé,Extinction de ilyen nevű mappám nincs.A többiét megvan.
  • ncc1701
    #8851
    Mondom, próbáld ki egy alap game.ini, és egy alap gameusersettings.ini fájllal. Abban írtál át valamit, amire nem emlékszel. Illetve egy destroywilddinos is praktikus lehet.
    Nekem plö akkor spawnolt 10-es csapatokban rex, mikor a giga helyett configból rexet spawnoltattam. Szürreális volt, annyi rex mászkált.
  • Joob81
    #8850
    A DinoCountMultiplier alapra (1) van véve. Ez a probléma csak ennél illetve a Ragnarok mapnál jeletkezik. A többinél minden rendben van.
  • ncc1701
    #8849
    Tégy fel egy alap game.ini, illetve gameusersettings.ini fájlt. Vmit elböktetek a szerver configban.
  • PiszkosFred
    #8848
    Valoszinuleg megszaladt a szorzo a DinoCountMultiplier esetben :) Allitsatok vissza alapra (1), nyirjatok ki mindet konzolbol es majd szepen respawnolnak megfelelo szamban.
  • Joob81
    #8847
    Sziasztok!

    Olyan problémába ütköztünk ismét az új mapon, hogy rengeteg a vadon élő dínó. Csoportosan mászkálnak a Gigák, a hódok 30 fős gombolyagban vannak. Van erre valamiféle szerverbeállítás?
  • Rae Apofisz #8846
    Nekem 174GB a teljes Ark mappa az összes dlc-vel. De ebben benne van 2 egyéni pálya ami kb 5GB. Óvakodj attol hogy full megpakold a C: meghajtod. Ne feledd, azon lévő üres hely adja a virtuális memoriát. Ez ahogy fogy úgy lassul a géped.
    És patcheléskor mindig 2x annyi hely kell. Mert kell hely a letöltéshez és kell hely ahova kibontja majd.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2018.11.09. 08:10:37
  • Ironman2
    #8845
    Annyira kb számíthatsz,hát ha még be kell tölteni modokat a szerverek miatt.
  • Bal0924
    #8844
    Úgy megvenném a kiegészítőket, de eleve az alap játék foglal több mint 117GB-t (semmi + mod)
    És ha megveszem a kiegészítőket 200GB körüli lesz?
    Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2018.11.08. 20:02:09
  • ncc1701
    #8843
    Éppen ezért lehetnek olyan modok is, amik bármelyik pálya állatati lespawnolják egy másik mapra.
  • lammaer
    #8842
    Sztem azért, mert az aberrationon található tárgyakat, állatokat bárki használhatja/láthatja játélkban, még ha nincs is meg neki a DLC. Ha nem lenne nálad meg mondjuk a Rock Drake fájlja, akkor vicces lenne hogyan jelenitse meg nálad a rendszer a draket amikor vki akinek megvana dLC elsuhan feletted egy drakevel :)

  • ncc1701
    #8841
    Azért én most breedelem azt a quetzát, amivel sárkányokra fogok vadászni. :) Nem egy vacak dolog az állatok hurcibálása a szerverek között pedig.
    De amúgy ja, islanden nem kell nagyon a témeléssel foglalkozni, mert nagyon ritka a magas szintű állat.
  • Ironman2
    #8840
    Ha az téged zavar,akkor ne játssz Islandon,hanem az új pályákon.Nekünk ez évekig nem volt probléma hogy 200-as alatti dinókkal,és állatokkal játszottunk.Persze az új pályák miatt lett nerfelve a szárnyasok is,mert már vannak náluk ezerszer erősebbek,pl sárkányok,meg griffek,de azok kurvára nem hiányoztak az alap pályáról.Ezért is irtam hogy maradjon minden szintü állat a saját pályáján.Kár volt bevezetni a lényátvitelt.
  • Ironman2
    #8839
    Nálam is vannak Aberration fájlok,pedig nem vettem meg,és jó nagy helyet foglal el.
  • ncc1701
    #8838
    Végre, az element 100-asával stackelődik. Nem értettem a 10-et soha.
  • T62A #8837
    Bocs amit írt ironman2,én remélem az nem jön be,én szeretem ide oda vinni az állatokat,főleg,hogy Izlandon,kis szintűek jelennek meg.
  • PiszkosFred
    #8836
    Ha van ilyen akcio most, akkor tuti az lesz a megoldas - mert gondolom a steam automatikusan beXeli a dlct ilyenkor es tolti is lefele.
  • T62A #8835
    Bocs,hogy nem értek hozzá,de most tölt le valami 19 GB-t nyí fájlt.
  • PiszkosFred
    #8834
    Amikor megjott az Extinction elso infoja, kepe es teasere, nagyon orultem neki. Imadom a posztap vilagokat, foleg azokat, amelyek a foldi elet pusztulasa utan a maradvanyok kozott jatszodnak, ures, enyeszete valo varosok, stb. Elso kepeken ezt lattam.

    Na most ami jott, az mar nekem is tul sok. Tudom, az elejetol kezdve tisztaban vagyok azzal, hogy ez egy scifi (errol sokat beszelgettunk is itt anno), de ez mar tul high tech, tul gepies, tul... sok. bar baromi latvanyos, es kurva jol nez ki, de szamomra az ARK az a regi vanilla verzio az alap terkepekkel, esetleg SE, de ami utana jott, az meg egy prim+ total conversionnel nyakon ontve sem hiszem, hogy vissza fog rantani hosszabb idore.

    Kiprobalni mindenkeppen ki fogom az Extinctiont, mert a latvany tetszik es kivancsi vagyok ra. :
  • T62A #8833
    Egyszer vettem egy pakkot,amibe benne volt mindegyik pálya kivéve az Aberration mert akkor még nem volt elérhető.Utána megjelent,és kb egy évig bent volt a kívánságok között,és kaptam rá kedvezményt,majd azt is megvettem,de ezt nem.Gondolom ez egy új pálya mint anno az Aberration.
  • topaktuell
    #8832
    Nem a vasárnapig tartó ingyenes kipróbálási lehetőség végett?
  • PiszkosFred
    #8831
    Season passt nem vetted meg anno?