11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Bozi_Vilag
    #9030
    (+Kérdés: Milyen nyelven játszol? Hogy legközelebb már azon a nyelven írjam)
  • Bozi_Vilag
    #9029
    Hogyha kidobsz egy állatot, bal alul megjelenik egy időzítő (mint amikor az XP boostot kapod, amikor éhezel/szomjazol, etc.). Hogyha akkor dobsz ki egy állatot, amikor ez az időzítő még ott van, az cryo betegséget kap, vagyis maximum torport. Ezért kell megvárni azt a 280-300 másodpercet. Ha van társad, érdemes neki odaadni a másik labdát, hogy ő dobja ki, mert rajta nincs ilyen.
  • T62A #9028
    van egy olyan cucc amivel fel tudok venni egy állatot egy hengerbe (Cryopod).Én akár hányszor dobok ki Doedicurus az mindig elkábul de nem értem miért.Ha ankyt dobok ki azzal nincs gond.
  • Bozi_Vilag
    #9027
    Torony / turret mode.
    Ha beállítod, hogy aggressive legyen, amikor a rangebe ér valami állat (bármiléyen, ami nem saját), azt lövi.
    Neutrálon (semleges) mindent lő a rangen belül, ami valakit/valamit megtámadott a törzsedben.
    Passive módon nem lő.
    A hatótávolságot/ranget állítsd a legnagyobbra. Ha ráülsz, elveszti a turret modeot. Akkor tudsz lőni, ha rajta ülsz, ha a C betűt megnyomod, és bal gombbal lősz.
    Sokat érdemes szerezni ebből, breedelni, etc. SE-n/Ragnarokon azt csináltuk, hogy 5-6K HP-ra felhúztuk (ha nem ülsz rajta, nincs nagyobb damage) a 6 velont, +2-re felültünk egy haverral (ezen volt több damage, mert rajtuk ültünk), aggressive/turret mode, és a harmadik tag odahúzta nekünk a sarikat. Még a 190 is fél perc alatt kifekszik.
  • LaLee67
    #9026
    Sikerult szereznem egy Velonasaurt, engedelyeztem valami torony modot nala,de ez nekem akkor sem akar loni, ahogy azt youtubon lattam. Hogy tudok vele loni?
    Utoljára szerkesztette: LaLee67, 2018.12.10. 20:50:36
  • LaLee67
    #9025
    Nem talaltam ra erre az Ark fantazi modra :(
  • T62A #9024
    Egy utolsó kérdés mára.Tényleg meg lehet szelídíteni az új pályán a fertőzött állatokat táppal?Nem admin parancsal!
    ark
    Egyedül ez nem ismert számomra miből kell főzni,de majd ha idáig eljutok ránézek. TAME XL
  • T62A #9023
    Hu NCC1701!
    Köszönöm szépen a válaszod!Így már értem,viszont furcsa volt mert beírtam az adatokat,és csak a GPU írja sárgának.De így már értem.Én azt hittem memória baja van,azért szereztem be még egy 8GB-ost.Bár gazdag gyerek nem vagyok,kellett rá spórolnom.
  • ncc1701
    #9022
    Imprint %-ot két szerver változó arányával tudod beállítani, már régebben írtam, nekem mi jött be, abból, és a defaultból már tetszőlegeset tudsz számolni.
    De akár 1% is lehet normális, official szerókon a giga plö 1%-ként imprintelődött, és több, mint egy hét volt, mire felnőtt. F@sza lehetett.
  • ncc1701
    #9021
    Gyenge a procid, illetve a video kártyád. Prociból alsó hangon 4 valós fizikai mag kellene, vga-ból pedig minimum 4G memória kell a kártyára. Egy amd rx480/580, vagy nvidia 1060/6G verzió már jó lenne. Prociból pedig vmi i5, vagy annak megfelelő ryzen.
  • LaLee67
    #9020
    igen, vagy 20 mod van fent biztos. Nagyobbak az S+, Gaia, Ark Futurism Final Ext.,Steam Punk....meg az osszes Dlces egy plusz generalt map. Jatek kozben nincs bajom csak betoltes kisse lassu. Gaia csak azert van mert van egy pisztoly ami a kocsog madaram lesegiti a foldre, ha az nem akar lejonni s en nem tudok ra felugrani.

    Mas kerdes: Az normalis, hogy a bebiknek 2% -konkent megy feljebb a bevesodes? Felgyorsitottam nekik a foglalkozasukhoz szukseges ido gyakorisagat,de a legjobb esetben is max 50-60 /% bevesodesuk lett. Na meg mire jo egyaltalan ez a bevesodes?
  • T62A #9019
    Nálam csak a látótáv van fent maxon,még a felbontás méretarány is háromnegyedig van felrakva.
    Többi a legalsó a gyengén van.
    Utoljára szerkesztette: T62A, 2018.12.10. 17:57:16
  • Bozi_Vilag
    #9018
    Igen, hogy minimumon valahogy elfusson, az a minimum. Gondolom, te maximumon nyomatod.
  • T62A #9017
    CPU: Intel Core i5-2400/AMD FX-8320 or better
    RAM: 8 GB RAM
    GPU: NVIDIA GTX 670 2GB/AMD Radeon HD 7870 2GB or better
    DX: Version 10
    OS: Windows 7/8.1/10 (64-bit versions)
    Tárhely: 60 GB available space
    Ez a minimumi.
    ......................................................................................................................................................
    ilyen az enyém:
    Opr. Microsoft Windows 10 Home 64bit
    RAM:16 GB DDR4
    CPU típusa DualCore Intel Core i3-6100, 3700 MHz
    Videokártya Sapphire Radeon HD 7770 úgy emlékszek 1GB

    Utoljára szerkesztette: T62A, 2018.12.10. 16:53:36
  • lammaer
    #9016
    Pedig vmi gyenge lesz a gépben...
    Vagy már akkora házat építettél magadnak hogy még a te gépednek is sok lett....
  • Bozi_Vilag
    #9015
    Az nincs, de lesz yutink.
  • T62A #9014
    Tudtok nekem segíteni,mi lehet a gond ha a bázis fele megyek elkezd akadni a játék?Akkor is ha nem ott vagyok,de az még kicsit tűrhető nem tudok ott leszállni ahol én szeretnék mert akad,és tovább megy.Szerintem van olyan jó gépem,hogy még a grafikát is feljebb lehetne állítani,de az akadás miatt nem merem.Mintha diafilmet néznék néha olyan.Képkockába mennék arrébb.Annyi beállítási pontok vannak,nem értem még magyarul sem,hogy az mi.
  • ncc1701
    #9013
    Célnak meg fognak felelni, persze lesz elhullás. Daeodon azért tudna kicsit segíteni, ha akad.
  • lammaer
    #9012
    Azt tervezzük ma... alapnyerges rexek amiket az első szembejövő 135+ os rexpárból pároztattunk le. Csak elég lesz :D
  • ncc1701
    #9011
    Gamma pók, elég könnyű legyakni. :)
  • PiszkosFred
    #9010
    Jaja, sima vinyon anno volt 10-12 perc is a Prim+, de ssdn is volt vagy 5 perc minimum. Olvastam anno egy kommentet a prim+ fejlesztok reszerol, hogy azert van mindez, mert a modok altal eszkozolt valtozasok es extra dolgok (fizikailag is) csak ideiglenesek, ezert minden inditas utan a kliensnek ujra es ujra el kell vegezni a szukseges allomanyokkal kapcsolatos osszes I/O muveletet. Elvileg ezen lehetne gyorsitani az allando jellegu telepitesekkel, de mivel olyan surun valtozott a kliens akkoriban, igy nem valositottak meg.
  • lammaer
    #9009
    Aztán némi idő múlva el is tűnik, legalábbis nálunk igy volt. Úgyhogy megyünk inkább bossolni islandra a replikátorért, az a biztos.
  • lammaer
    #9008
    Jól gondolod, a modok dobják meg a töltésidőd, főleg ha használsz valami nagyobb total conversiont is.
    Meséli hogy a gyári primitive+ viszi el ebben a pálmát, ott 10 percekben mérhető a betöltési idő.
    Videókártyának itt nincs szerepe, max a RAM mennyisége meg a háttértár (SSD vagy HDD) játszhat be.
  • ncc1701
    #9007
    Nem. Van olyan barlang, ahová tényleg nem enged berepülni, és az már nem szerver beállítás kérdése. Mint centeren a jumping puzzle barlangja.
  • LaLee67
    #9006
    Bar azt hozza kell tennem, hogy Extincionon a jeges burok mellett alul van barlang ahol a Yetik jegesmedve stb van. Nos ott engem is ledob madar hatrol, gondolom a nagy hideg miatt vagy.....
  • T62A #9005
    Ez kell a hoz,hogy repülhessek barlangba én is?Bár a hozzászólásod nem nekem irányult.
  • ncc1701
    #9004
    Ez ugye dettó szerver beállítás. Allowcaveflyers=true. :)
  • LaLee67
    #9003
    En is sajat gepen jatszom es barmivel tudok barlangban repulni ami repul :)
  • ncc1701
    #9002
    Platformos ágyú szimplán szerver beállítás kérdése. Azt még nagyon régen lehetett, de már alapból nem lehet.
  • T62A #9001
    Köszi.Mivel mentél?
    Ha bármelyik állattal akkor nem értem,van olyan rész,barlangban repülés engedélyezése pvp vagy pvi.Valami hasonló de én nem szerveren játszok.Egyedül a pteranodont nem próbáltam csak sárkányt,és tapejarát.
  • LaLee67
    #9000
    Ok, most mar ertem a droppost. Kozben megneztem barmelyik barlangba be tudok repulni.
  • LaLee67
    #8999
    Epp tegnap lattam egyet es pajzsot csinalt,de epp mennem kellett mert elhalaloztam elotte es egy 55 os gigantot kaptam el. Vegul meg is lett szerencsere. Viszont ha sajat gepen jatszol a beallitasok azt hiszem halado reszenel ki kell pipalni hogy lehessen barlangban repulnod. Most lepek be jatszani es ha arra a barlangra gondoltal ami nagy kiterjedesu a fold alatt oda en repultem mert bazisom volt ott,de most benezek oda :)
  • LaLee67
    #8998
    Nekem a Wyvernjeim nem csinaltak ilyet sosem szintlepeskor akkor sem ha a sebessegre pakoltam. Szerintem valamelyik mod megzavarhatta. Nekem nincs fent az a hazarepuleses mod. Az Automatic death recoveryt tettem fel ezzel nalam marad a felszerelesem ebredeskor, es masik madarral visszarepulok, a halalhelyemhez, ugy a biztos hogy meg van :) A Personal Waypoint-ot is feltettem, ezzel vegre ugy jelzek a terkepemen ahogy akarok, tovabba jelzi a halal helyet is. Eltudom rejteni ha a kijelolt hely irasa zavar a kepernyon es ha hasznalmi akarom azt a waypontot akkor lathatova teszem. Viszont Tapejaranal, nekem nem sikerult ez az elso vagy hatsouleses vadaszat. Semlegesre tettem az agressziojat, beultem az elso ulesre altatopuskaval, majd kijeloltem Azt a celt tamaddal egy Masik Tapejarat, ez meg is indult de sebesitette is a masikat mielott elaltathattam volna. Nem tudtam hogy leallitani es zavaromban leugrottam a madaramrol magasrol es elhalaloztam :)) Quetza fogasra pedig meg kellene tanulnom. Szerintem nem tul gyenge a gepem,de nem is eros, sajna nincs meg benne a gtx 1080 csak 1060 az is csak-3 mas azt hiszem,de ez a jatek lehet a sok mod miatt kb 3 perc mire betolt, igaz utana nincs semmi bajom vele.
  • T62A #8997
    Jönnek az égből a droppok,azokat meg lehet védeni,ha megvéded.Adnak cuccot a végén,és lehet köztük tek replikátor tervrajz amit ha felveszel megjelenik a sivatagos részen a barlangban az obeliszknél,vagy más néven ellátmány tárolónál.Nekem megszereznem már nem kell mert egy profillal vagyok minden pályán.
    Itt van egy videó,bár nagyon én nem szeretem mert minden dolgot amit használ azt valamiért megváltoztatják,mire én használni szeretném.
    ark
    Utoljára szerkesztette: T62A, 2018.12.09. 16:43:09
  • LaLee67
    #8996
    Tek-et es fertozottet is lattam, Minimum kobol csinalj egy keritest vagy falat azon nem gurulnak at azok az orszemek vagy mik. Nekem az megfogta oket. Milyen tek reprikatort lehet milyen dropbol legyartani? Ez erdekelne.
  • T62A #8995
    Köszönöm a válaszod!
    Elég dühítő,másnak működik(vagyis működött)nekem meg már nem.Szerintem azok akik videóznak,és feltöltik,ezek miatt változtatnak rajta.Úgyan így jártam az Aberrationon,mikor sárkánytojást szerettem volna gyűjteni,platformra nem engedte a gépágyút lerakni.Mint a másik játékosnak.
  • ncc1701
    #8994
    Asszem 5-10 perc után elenged amúgy is.
  • ncc1701
    #8993
    Pár hete patchelték ki, azelött be lehetett repülni a barlangba, most már nem. Szokásos wildcard taktika, nekik az a lényeg, h jó sokat legyél bent a játékban. Még ha értelme semmi sincs számodra, akkor is.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2018.12.09. 16:16:16
  • T62A #8992
    Tudtok nekem segíteni leraktam egy medve csapdát a földre,hogy elkapjak egy Doedicurus,az volt a terv a ketrecbe berakom,és bele sétál így nem tud rohangálni.De nem fogta meg,közben kifektettem,de nem figyeltem,és én belesétáltam nem enged el azóta,próbáltam szétverni csákánnyal,visszavenni a pisztollyal.De semmi eredmény,mit lehet ilyenkor tenni?
  • Rae Apofisz #8991
    Nekem sima wyvernem volt de megutáltam öket.2 okból is. Egyik az hogy én ugy vettem észre hog y a sebesség nem azonos más lényével. Úgy értem ha például 150% on van. ez a 150% gyorsabb egysárkány mint mondjuk egy quetza. Ez azt eredményezte nálam hogy mikor szintet lépett a sárkányom öröm ünnepbe kezdett.Elkezdett üvölteni majd hirtelen felpattant és elrepült. Hónapok múlva találtam meg. És hiába füttyögtem neki a kijelölt pont körül olyan sebességgel körözött hogy nem volt képes leszállni. Admin nélkül képtelenség lett volna újra befogni. Pedig gyürü is volt rajta a homing pigeon modbólamvel haza talált volna. Csak ő nem akart. Aztán mérgemben töröltem Azota nem kell nekem sárkány. Beérem pterával vagy tapejarával és quetzaval. De ha repülni akarok, inkább csinálok szárnyat magamnak, az még hasznosabb is.
    Az Ark fantazi mod hasonló a steam punkhoz. Kivettem a steam punkot és ez a fantazi van benn helyette, igy most elbirja a szerverem plusz memoria nélkül is.