11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Rae Apofisz #9070
    Tudom nem éppen a játékról szól ez a kommentem de nézzétek el.
    Hogy öszinte legyek, eddig azt se tudtam hogy létezik vagy hogy mi az a steam punk. A játékban láttam elöször ezt a modot. Rézből készült tárgyak, épületek. Nekem nagyon tetszik. Jó ideig felsem merült bennem a kérdés hogy ez mi is pontosan. Azt hittem a készitőjetalálta ki az egészet. De aztán láttam egy elektromos cigit aminek a neve Tesla punk. Ezt a steam punk stilúst utánozza. És ekkor merült fel bennem a kérdés hogy ez mi franc ? Hát kicsit utána jártam a neten, és amit találtam nagyon megtetszett. Eféle ismeret bővitési célzattal egy videó amin csak ámulok hogy ez mekkora munka lehetett megcsinálni :)
    Hát ime, a valóságból egy Steam Punk stilús. Hát nem lenyügöző ?
  • lammaer
    #9069
    Oda kell adni a gyereknek - vagy ha nincs, a szomszéd kissrácnak, csinájla ő! :)
  • ncc1701
    #9068
    Van visszaút, úgy hívják, h clonezilla. :)

    Amúgy ott vettem észre, h öregszem, h mondjuk 10 éve, ha megvolt az új vas, akkor nem bírtam volna ki napokat a beépítéssel. Most meg úgy voltam vele, h már fizetnék azért, h vki tegye össze, és telepítse fel rá a windowst.
  • PiszkosFred
    #9067
    Abszolute nem problema - az eddigi palyafutasom alatt nem raktam fel osszesen huszszor oprendszert, igy aztan ha van is ilyen limit, nem okozhat gondot. :)
  • Rae Apofisz #9066
    Ennek az úja és újra instalálásnak van egy hátránya. Amit anno én se tudtam.Win 10 esetében nem tudom van-e de win7 és régebbi verziók esetében az engedélyezett aktiválások száma 20. Vagyis 20x aktiválhatsz egy windows példányt. Ha ezt túlléped már csak telefonos aktivlás lehetséges. Vagy, erre is vannak trükkök amivel ezt ki lehet kerülni de nem árt észben tartani.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2018.12.12. 09:42:06
  • PiszkosFred
    #9065
    Aktivalas nem gond, jogtiszta a rendszer (szarert-hugyert lehet venni mar, anno egy akcio kereteben behuztam 7k-ert egy win10 prot), ami miatt lusta vagyok egyelore a procit upgradelni, az az, hogy jelenleg faszan megy minden es jol belaktam a rendszert (pluginek, driverek, appok, stb). Marpedig ha valami mukodik, ahhoz jobb nem nyulni :)

    De, egy-egy ujabb jateknal mar erzem, hogy a procim a "bottleneck" (i5 4460) es lassan ideje cserelni. Van ra ember aki megcsinalja, van ra penz is, nagykerbol meg a proci is beszerzesi aron jonne - egyedul a friss rendszerrel jaro ujratelepiteseket utalom (kozben w7-rol valtanek w10-re is).

    Viszont, igy, hogy van esely arra, hogy csaladon belul upgradelve a rendszer kibirja, akkor az unnepek utan teszek egy probat. Csak hat ez ugyebar olyan, hogy ha megsem birja ki, akkor nincs visszaut :) Win10-re meg tudok kesobb is valtani, windowson belul, az mar akkor nem okozna gondot.

    Jatek reinstall szinten nem szempont, mert minden jatek kulon hdd-n es ssd-n van, a steam/origin/uplay/stb meg felismeri a korabbi installokat, igy azok hamar meglennenek.

    Na mindegy, nem akartam offtopikot, csak ha mar szoba jott a dolog, gondoltam itt is rakerdezek, mert sok mindenhez konyitok, de ehhez nagyon keveset. :)

  • ncc1701
    #9064
    Sosem tudhatod, mit hoz a jövő. :)

    És az alaplapi hang, és hálózat abszolút jó. Nem tudom, miért szenvedtél az előzővel, de semmi baja nem kell legyen. Ok, ha valaki hifi buzi, akkor vehet egy rendes hangkártyát, amit még meg is patkol, h jól szóljon, de az én szintemen nincs jelentősége.
  • Rae Apofisz #9063
    A mostani bővitésemnek van egy számomra kicsit kellemetlenebb része is
    Ez a mostani gépem már bő 10 éves. Ennyi ideig megfelelt. Ha ezt veszem alapul, amit most rakok össze ha 10 évig kiszolgál,.. talán már az utolsó gépem. Azon egyszerü okbol hogy most vagyok 53 éves. 10 év múlva 63 leszek ha megélem. Nem tudom valaha is ráunok-e a játékra a gépezésre,majd kiderül
  • Rae Apofisz #9062
    Nem túl gyakran esett meg velem ez a fajta hardver csere,de nálam egy windows telepités nem tart semmiből. Vannak apró trükkök amivel életre lehet kelteni egy másik gépből származó op rendszert. Ami problémás lehet az aktiválása. Nekem nem a win instaltól áll fel a hátamon a szőr hanem a sok újra letöltögetés. Igaz 100 megás a netem de kiváncsi leszek mennyi időbe fog telni az Ark újra letöltése. Amit lehet elmentek, még nem tudom müködik e az Ark ha valahova átmásolom és majd újra a helyére.
    Amivel apró gondom van az inkább hardveres. Ebben az új alaplapban már pcie -es a hangkártya illesztő sine. A régi hagyományos pci nincs benne. Igy nem fogom tudni használni a mostani hangkártyám és a hálózati kártyát. Az eddigi tapasztalataim alapján nem szerencsés bizonyos esetekben az alaplapi utp, és hang használata. Például volt idő amikor ha például videó játszottam le akár a youtubon akár a gépemen belaggolt lejátszás közben. Csikorgott a hang. Ha az egeret olyan terület fölé vittem ahol egy kis buborékban megjelent valami szöveg szintén belaggolt a gép mig elnem vittem onnan az egeret. Sok sok újra telepités és káromkodás után jöttem rá mi okozta ezt a hibát. éppen az hogy alaplapi utp használtam és telepitve volt az nvidia driverből a HD Audio rész. Valamiért ez a kettö nem szerette egymást. Ami még emlékezetes szivatás volt a windowstól számomra az szoftveres dolog volt. Volt régen egy program a call of duty és hasonló játékhoz ami lényegében egy szerver kereső program volt. Volt olyan amikor windows telepités után akármit csinltam egyszerüen nem indult el. programok és egyébb kiegészitők tömkelegéttelepitettem, töröltemés nem indult el. De máskor meg már windows telepités után egyből elindult. Hetekig a windows telepitettem újra és újra hogy rájöjjek mi a franc okozza ezt. Végül aztán meglett a bünös. A windows xp telepitésekkor ki lehet választani a telepitendö programokat. Ha nem telepitettem a windows fax szolgáltatás ha megfeszültem se indult el, mert egy fájl abba a program csomagban volt. Azota ha kell ha nem full telepitem a windowst.
    -----
    Tudom hogy nem a proci a leggyengébb láncszem a gépemben de a jelenlegit már nincs hova bőviteni. Max a memoriát törnázhatnám feljebb de sokat nem változna. Sajnos ez csak igy egyben oldható meg. Az alaplap csere mindenképpen kell. Vehettem volna DDR3 as memoriával amiveljelentösen olcsobb lett volna, talán még vga kártyára is futotta volna, de ugy döntöttem DDR4 -es választok. Ez 2133Mhz-es lesz, a mostani felhuzva is csak 1066Mhz. 4 Gb helyett 8Gb os lesz.Ez mindenképpen hatalmas lépés. Késöbbiekben már csak apróságokat kell beszereznem. Pcie hang és utp kártya, és persze egy jobb fajta vga kari. Nagyon nem válogathatok az ára miatt de ezt még megengedhetem majd magamnak.
    GT 1030
  • PiszkosFred
    #9061
    Ket nap mulva nem, csuszik dec 19-re az EA kezdete...

    #9056
    koszonom
  • Bozi_Vilag
    #9060
    Na az biztos...
    Sokan mondják, hogy minőségi, meg az OP-rendszere szuper és folyamatosan updatelik...
    De igazából PC-re szinte soha nem kell update, és onnantól ugyanúgy megszokás kérdése.
    És abból nincs sokezerféle, csak kettő vagy három.

    #9059
    Én meg a SPAR-hoz járok be bibibi :P
  • lammaer
    #9059
    Én meg begyalogolok hozzájuk, mert 3 percre dolgozom onnan
    Most megrendelem és mindjárt a kezemben is van.. bibibiiiii :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.12.11. 15:40:24
  • lammaer
    #9058
    Eh, hiába irkáltam neked facen... nem a proci volt a leggyengébb láncszem a gépedben... de ne legyen igazam...
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.12.11. 15:27:40
  • lammaer
    #9057
    "Néha bánom annak idején nem machintosra váltottam az Amigáról hanem Pcre "

    Nézted már hogy egy Mac mennyibe kerül? Ha valami túl van árazva, akkor az biztosan....
    Arról nem beszélve hogy a játékellátottsága is a béka segge alatt van...
  • ncc1701
    #9056
    Akkor megúszod a reinstallt jó eséllyel.
  • PiszkosFred
    #9055
    Egyebkent ha procit cserelsz (de marad a csalad i3 -> i5, i5 -> i7, stb.), de az alaplap marad, akkor az teljes win reinstallal jar, vagy megbirkozik vele a rendszer?
  • Bozi_Vilag
    #9054
    Igen, Bestmarkt jó gyorsan kiszállítja. Nekem is 2-3 nap volt :)
  • ncc1701
    #9053
    Simán. :) Én is másnap kaptam meg a cumókat.

    Ami nem semmi, xiaomi mérleg anyának, szombat reggel megrendeltem, hétfőn délelött hozta a futár. Hűtő rendelés osanból pedig előző kedd reggel kifizettük, ma hozták. Nem gond, hideg van, teraszon elvolt a kaja. :)
  • Rae Apofisz #9052
    Hehe,ezám a tempó. na kérlek, ez a I3 sebessége. Tud ilyent az a ryzen vagy mi ?
    Kb 10 órakkor rendeltem meg
    Tisztelt Címzett!
    Ezúton értesítjük, hogy a BestMarkt - Hardverker Online Kft.
    csomago(ka)t készített össze Önnek.

    Amennyiben a 214590783 csomagszámú küldeménye ma feladásra kerül,
    úgy 31190 HUF utánvét összeg fizetendő, melyet bankkártyával is
    kiegyenlíthet a futárnál. Munkatársunk a csomagot a feladást követő
    munkanapon 8 és 17 óra között kézbesíti a következő címre:

    És holnap már itt is van.
  • Rae Apofisz #9051
    Néha eszembe jut szegény nagymamám. .. Mikor neon megszakitóból csináltam villogó fényeket a BRG MK27-es magnóhoz. Bejött a szobába, meglátta a villogó villanykörtét és rám kiabált
    "Mit csinálsz te gyerek. Azonnal kapcsold ki. Nem látod, valami érintkezik !"
    Neki se lehetett megmagyarázni hogy az nem az aminek látszik.Valami ilyesmi az intel fanatizmus
  • ncc1701
    #9050
    Használt, az más. Mert mikor 50+e egy i3, akkor nem sok érv van egy ryzen 5 ellen. Már a fanatikus intel hívőket leszámítva. :)
  • Rae Apofisz #9049
    Ha arra gondolok, milyen lehetett a sötét ókor, mikor még azt hitték lapos a föld, vagy boszorkányság volt ha valaki tudott úszni, az ember önkéntelenül is mosolyog rajta. De vajon rólunk mit fognak gondolni az unokáink hogy mi valaha a C64 idejében kocka fejü lényekkel meg több pixel méretü golyókkal milyen jól elszórakoztunk ? :) Manapság már a porszivívó is inteligensebb mint azok a gépek voltak.
    Tök poén,... fél napig a basicet zongoráztam mire több óra munka eredményeként egy pötty pattogott ide-oda :) Most meg panaszkodunk a kevés fps-re :)
    -----
    Már évtizedek óta inteles gépem volt/van. Lövésem sincs az amd cuccokról. Néha bánom annak idején nem machintosra váltottam az Amigáról hanem Pcre de már maradok ennél. Az I3 procit már meg is rendeltem. Használt de csak 32.000 huf.
  • ncc1701
    #9048
    Gondold át, mert i3 árból kijön egy ryzen 5-ös proci, ami nem kicsit erősebb.
  • PiszkosFred
    #9047
    Nem tudom, ket nap mulva megmondom :) Engem mindig felcsigaz a kalozos tema (anno gyerekkent winetou akartal lenni, vagy fekete/feher ninja, a szokasos rendor/katona/stb. mellett - na en kaloz, koszonhetoen a c64es Pirates!-nek), igy belevagok es megnezem.

    Csodat nem varok, de az ARKba is belenyomtam kozel 1000 orat az elso par evben, a sok hulyeseg, bug es nerf ellenere (igaz, kb egy bo fel eve ma rnem jatszok vele), hatha ezzel sem lovok melle nagyon. Tetszik a jatek koncepcioja, a nagysaga, komplexitasa, viszont pont emiatt felek is, mert lattam, hogy az ARK-bol mit hoztak ki, pedig mit (is) lehetett volna :)

    Hetvegen tobbet tudok majd (ha tartjak magukat a dec13-hoz)
  • Rae Apofisz #9046
    Végre eljött amit már annyira vártam. A héten talán összejön az új gépemnek az alkatrészei. Ugyhogy részemről a fizetős játékok egyenlőre kimarad. Szerverem kifizettem 3 hónapra. Az új gépem I3 procival DDR4 8gb memoriával lesz tuningolva.Vga egyenlőre marad a régi gagyi GT 710, de legalább ha szebb nem is lesz de talán gyorsabb.
  • Bozi_Vilag
    #9045
    Aztán ahogy látom, sok-sok textúrát használ az ARKból fel
  • Bozi_Vilag
    #9044
    Akkor jól láttam. Szerintem az ARK ütősebb, mert az NPC-knek nincsenek olyan dolgaik, mint a playereknek.
  • PiszkosFred
    #9043
    Van rakas NPC, sot, a legenysegedbe is - ha nincs ismeros -, akkor vehetsz fel NPC-ket.
  • Bozi_Vilag
    #9042
    Ha jól láttam, valamiféle hajót/várost kell irányíts, kicsit ARK-féle stílusban. Azt nem tudom, NPC-k azok az emberek vagy nem.
  • lammaer
    #9041
    Remélhetőleg annyira fogja követni az ARkot, hogy lesz majd humblebundléban is 12 dolcsiért :D

    Napersze először meg kell néznem mi ez.. mert az hogy Wildcard, csak arra garancia hogy megint trehánykodni fognak, de nem feltétlenül fog tetszeni a játék.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.12.11. 11:05:08
  • lammaer
    #9040
    Fertőzött állatot nem lehet megszelidíteni.
  • PiszkosFred
    #9039
    Nem. ARK fele megoldast koveti ez is, vagyis EA idoszakban 20-30 dollar korul lesz, aztan teljes arra valt a premierkor. Kb 2 evig lesz EA es ezuttal nem terveznem fizetos dlct az EA alatt (kiveve ha megint nem pereskednek, mert az viszi a penzt)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2018.12.11. 10:32:50
  • Rae Apofisz #9038
    Vajon ingyenes lesz ?
  • Dondark
    #9037
    Sziasztok! Az Atlas az Ark készítőinek új játéka ezért aktív arkosként úgy gondoltam létrehozok egy facebook csoportot. Akit érdekel itt csatlakozhat :)
    Atlas Hungary
    Utoljára szerkesztette: Dondark, 2018.12.10. 23:17:53
  • ncc1701
    #9036
    Hűtő 2.5 éves volt, 2 év gari rajta. Samsung, de már rohadt az alján a fém, nem is sokat gondolkodtam azon, h megcsináltatom.
  • T62A #9035
    Ezt őszintén írom!!!Sajnálom,hogy egyszerre ment tönkre,és nem csak azt hogy egyszerre hanem azt is,hogy tönkre ment!!
    Itt az év vége,szinte megérzik a műszaki cikkek,nálam a mobil romlott el,egyik nap azt írta ki:"A telefonindítás sikertelen.Forduljon a márkakereskedőhöz." Úgy nézem egy darabig még akadni fog,de legalább már tudom mi a baja.
  • Bozi_Vilag
    #9034
    Az ékezet hiánya nem zavar.
    Azért kérdeztem, mert én angolul játszon, és alapból mondanám angolul az egészet, csak akkor aztán lehetne gugliznod, meg gondolkodni.
  • T62A #9033
    A hétszentségit,rá nem jöttem volna egyedül játszok nincs kinek átadni.Én meg dobálom kifele őket aztán nézek,hogy húzzák a lóbőrt.Köszi szépen.
    Megint találtam egy olyan dolgot ami már nálam nem működik,megvédtem ilyen lila valamit ami a földből kilóg.Ütöm ankyval,ütöm Doedicurus,de semmit nem ad de szétverik.Kénytelen voltam csákánnyal csinálni,pedig elementet szerettem volna gyűjteni,és az egyik videóban sokat adott mikor ankyval csinálta.
  • LaLee67
    #9032
    Koszonom a valaszod, holnap kiprobalom :) Magyar nyelven jatszom, mar amennyire magyarositva van. Nemetben elek, nemet billentyuvel jatszom, ezert nem irok ekezetet. Bar nem igazan ertettem a nyelvre iranyulo kerdesed :)
  • ncc1701
    #9031
    Off: Ne tudd meg. Nem akarok panaszkodni nagyon, mert nem a stílusom. Múlt hó elején elhalt a sütő, vettünk másikat, haver szerezte, ott dolgozik, 70e lett a 120e helyett. Utána vettem a géphez alaplap+proci+memória párost, nettó 108e, áfát a melóhelyem lenyelte. TV-t évek óta húztuk, volt egy régi crt 20 éves valamint, fekete péntek, tényleg jó akcióban 180e. Ekkor már kiesett a szemem, de hó végén elhalt a hűtő, 105e. Szeva...
    Szerintem nézz vmi használt i7-et alaplappal, de ddr3-asat. Meg vmi használt vga-t 45-60 körül, így kijössz 100-120e környékén.