11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Rae Apofisz #9150
    Az elmúlt pár napban, mióta új gépem van és újra raktam az Arkot ki crashel a játék. Újra felrakam amik csak eszembe jutottak c++ meg directx stb, és mégis, vagy szerverre belépés közben vagy játék közben ki dob egy szép nagy hiba üzenettel amiben ilyen dllekre hivatkozik.
    Steamban is beállitottam mindent úgy ahogy voltrak. Még mit rakjak fel ? mert kezd bosszantó lenni. Még inditási opciókat is vissza raktam, hátha... de hiába.
  • ncc1701
    #9149
    Ja, nyerget plö barlangi dropokból tudsz szerezni. Rohadt kis esélyed van rá, h találj, de nagy számok alapján kell csinálni. De nyilván víz alatti dropok is játszanak, és azt hiszem, csak pirosból.
  • ncc1701
    #9148
    Alap nyereg a sebzés 40%-át csökkenti, egy 100-as meg plö a 70%-át. Egy jó ascendant pedig mondjuk 85%-al csökkenti a sebzést. Süti pedig a sweet veggie cake, de csak növényevőknek jó.
  • LaLee67
    #9147
    Mit befolyasol egy nyereg, es hogy tudok jo nyerget szerezni? Milyen sutit? Nem ertem ezt a sutis fele Healelest.
  • LaLee67
    #9146
    Nem lenne rossz,csak akkor kis ido mulva elvesztene a jatek az elvezetet.
  • ncc1701
    #9145
    Pontosan, s+ hatchery nagy király cucc.
  • ncc1701
    #9144
    Nem sajna. Ha szaporítod őket, akkor az anya, illetve az apa témeléskori statjait kapja meg az állat.

    Boss ellen jó nyereg kellene, illetve részemről a pontok felét hp-ra, a pontok másik felét sebzésre tenném. Raqadozó esetén. Mert mondjuk ha therizinót viszel, annak elég kevesebb hp, viszont tennék beléjük sok sütit, mert az durván healeli őket.
  • Bozi_Vilag
    #9143
    Nem befolyásolja.
    A befogáskor/születéskor adott statot örökíti tovább. Tehát, még imprinting előttit. Vagy, miután felállt, de szintet nem raktál rá. Jó is lenne, mindegyik generációnál ráraksz +50 HP-statot, és a végére végtelen HP-d lesz :D
  • LaLee67
    #9142
    @ncc1701 , ha a paroztatasra kiszemelt 2 dinom elviszem harcolni, hogy sok pontot tudjak elosztani es a kapott pontokat Hp ra teszem, az befolyasolja majd a szuletendo dinok Hp-jat? Esetleg valami tanacs, hogy erdemes oket minnel kemenyebbre kepezni, Boss ellen?
  • LaLee67
    #9141
    Es Yutit is, tegnap ott sikerult 2 150 est elkapni ,persze elotte ki kellett parszor a brigadot nyirni, mert kis szintuek voltak. :)
  • LaLee67
    #9140
    En az S + nak hasznalom a Keltetojet, ami nagyon bejott. Bekapcsolt allapotban a kozelben parosodo dinok tojasait beszippantja es 1% ra leviszi a kikelesi idot. Utana csak fogom oket es vagy klima vagy tuz amit igenyel radobom es par mp utan mar ki is keltek.
  • T62A #9139
    Tudtok arra valami trükköt,hogyan tüntessem el azokat a köveket amit már kibányásztam,de nem tűntek el,de át tudok sétálni rajta?
    Mondjuk lehet már kérdeztem akkor bocs.
  • T62A #9138
    Valamit nem értek,ha pároztatni szoktam állatot utána elkezdem kikeltetni,de mielőtt kikelne kb 5 mp el előtte felveszem.Ha összejön kb 3 vagy több akkor kikeltem folyamatosan 2-3 perc elteltével,hogy ne egyszerre akarjanak törődést.Nem állítottam át semmit 1,0 van a kikeltetési sebesség.Tegnap egy tek rex tojást elkezdtem kikeltetni egy mód segítségével,ebben a módban van az ami a tojást is szedi meg a csiga pasztát.Elkezdem kikeltetni,kb 33 percet írt ki,és 10 mp után már mászkált a rex,csak néztem,mondom megpróbálok egy másik tojást,és az is kikelt.Igen örülhetnék neki,hogy nem kellett megvárnom az a fél órát.De jobb lett volna mert váratlanul ért,és többet szerettem volna egyszerre.Meg ilyenkor szeretem tudni,hogy van minden elérhető tápból hátha kér.
    Utoljára szerkesztette: T62A, 2018.12.17. 16:41:00
  • ncc1701
    #9137
    Én mikor új mapra megyek, akkor feltöltök egy komplett bázist, állatokkal, mindennel. Kedvencem a quetz, így azzal rohangászok. Eléggé mutált egy dög, úgyhogy kb minden bír. Tek transmitter inventoryban, megkérkezek, kiteszem, állatot előkapom, transmittert felveszem, és annyi. Easy részen spawnolok, nyilván.
    Ha nincs tek transmittered, akkor vinnék magammal egy hajót, és valahol egy szimpatikus obi mellett spawnolnék, ahol víz is van, ladikot a vízre dobnám, és a part mentén lavítoznék az obihoz közel. Ha az obinál ragadozók vannak, akkor sniper puskával leszedném őket még távolról. Vinnék focal chillit, az ad 30% movement speedet, meg pár egyéb praktikus levest, jó shotit sok skulóval, és odaszaladnék az obihoz a b@szó állatért.

    Centeren a ragadozó szigeten, ha mész pár erős állattal, és irtod a populációt, akkor rengeteg nagy rexet, és gigát tudsz fogni. Legjobb témelős map.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2018.12.16. 17:07:45
  • T62A #9136
    NCC1701
    Ha jól emlékszek egyszer azt mondtad,a legnagyobb bázisod Centeren van,és te is szeretsz utazgatni a pályák között.Megértettem miért ott van,a Centeren elég sok Rex van lehet miből válogatni.Tegnap csak úgy visszamentem én is,elsőre találtam még egy tek Rexet nőstényt.Két vagy három dinó parancs törlése után találtam egy tek hím Rexet.Van már három,kettő nőstény egy hím.Te hogy közlekedtél a Centeren,még az elején?Azért kérdezem mert tegnap feltűnt valami,és csak lestem,a bálna olyan kis vízbe ki tud menni,hogy nem értem ha hajóval közlekednék.Könnyen szétverné,Izlandon lehet közlekedni közvetlen a part mentén mert ott biztonságban van,de itt nagyon kint van a szélén.
  • LaLee67
    #9135
    Koszi neked is, Boss lesz belole.
  • LaLee67
    #9134
    Koszi, akkor azt teszem en is .
  • Bozi_Vilag
    #9133
    Ők még nem futtattak vele ARK-ot :D
  • PiszkosFred
    #9132
  • Rae Apofisz #9131
    Kiváncsi voltam az Ark devkit-re. Nagy örömömre szinte pár másodperc alatt betöltött, ami eddig megsem mozdult. Utána már viszont elkezdett gondolkodni. Mégegy memoria bővités és lesz belölle valami :) Egyszer majd szeretnék egy pályát késziteni, olyan igazi magyaros és fantázia keverékét :) Sok elképzelésem van amit szeretnék megvalósítani majd.
  • lammaer
    #9130
    Valami bugos ott még... elvben amit láttál az az engram, ami a gyártáshoz kell (tehát nem magát a replikátort kaptad meg csak a tudást). Viszont:

    1. legyártani city terminalban nem tudod, max a boss terminaloknál
    2. Egy idő múlva eltünik

    Szóval mi úgy oldottuk meg hogy átmentünk islandra és lenyomtunk egy gamma bosst. Nemtudom az extinction bugos e vagy csak mi nem értettük hogy akarják, de nem küszködtünk...
  • lammaer
    #9129
    The House always wins!
  • topaktuell
    #9128
    Az invertoriban a gyártásnál nem látható. A TEKGRAMok között fel kellett, hogy oldja. De, ha már előtte voltál bármilyen boss fighton, akkor már. nincs mit feloldania. Ez az egyetlen tekes engram amit bármely boss old.
  • ncc1701
    #9127
    Nem akartam beírni, de az ilyesmin úgy lehet nyerni statisztikailag, ha kimarad belőle az ember.
  • lammaer
    #9126
    Ha jól értelmezem a képet ez eddig -5000 HUF... :O
  • Rae Apofisz #9125
    Én tényleg rajta vagyok az ügyön de ugy tünik az kevés

  • PiszkosFred
    #9124
    Hat, az ARK ota mar kijott egy frissebb unreal motor, ez talan jelent majd valamit.

    #9123
    Az idsek midnig is tudtak, mitol doglik a legy, akar ott van/volt Carmack, akar nem. Ezert sem ertem, hogy a testver Bethesda GS miert szop folyamatosan azzal a fos motorral 15 eve, miert nem veszik at es alakit(at)jak at az id tech X szamut...
  • ncc1701
    #9123
    Elég ha megnézzük a doom utolsó részét, annak olyan grafikája van, és úgy fut gyenge gépen is, h az ember a haját leteszi.
  • lammaer
    #9122
    Ja, hát a papír mindent elbír.

    Amúgy ki tudja, hátha tanultak az Arkbl, és most olyan motort választottak ami jobb teljesítményt hoz. Mert azért ne felejsük el, a játék motorját nem ők csinálták, szóval nem mindenért a wildcard felelős szerintem.

    Lehet egyszerüen rossz motort választottak, vagy túl nagyot álmodtak amit az nem bírt el (azért komplex a játék, a térképek se kicsik)

    De persze a 4 giga az hülyeség.. Oprendszer megeszik annyit, kizárt hogy azon lehessen rendesen játszani.
  • lammaer
    #9121
    Értem, ez esetben elnézést és igazad van, ha kukázni kellett mindent akkor nincs mese. De videókártya helyett elöször ramot vegyél majd! :D
  • PiszkosFred
    #9120
    ...es ezert is vicces, amikor az Atlas minimumjanal meg 4 gigat kernek :D Elindulni elindul, persze, csak hat minek?

    Memoriabol sosem eleg, amiota az eszem tudom, ez a mondas mindig igaznak bizonyult.
  • ncc1701
    #9119
    Nagyon igazad van, ez a játék kifut a 8G memóriából is.
  • Rae Apofisz #9118
    Eddig 4GB memoriám volt és csak DDR2 -es most 8Gb és DDR4-es ami 2300MHZ-es. Az az alaplap amiben a DDR2 volt annak az volt a maximum. Nem tudta kezelni a se ddr3 se ddr4-et. processorból is a maximum P4 et tudott kezelni. Lévén hogy 775 ös foglalatu. Ha most ebbe raknák egy full extrás videó karit ugyanugy laggolna, talán még jobban is. Tehát az alaplapot mindenképpen cserélnem kellett. Vele együtt a procit és a memoriát is. Ezen az alaplapon van utp, hang és vga kimenet is. Ez kellett is mert pcie illesztő sines a hang és utp ami nincs még.
    Eddig is 10 fps-el játszottam és azt a 1-2 hónapot már kibirom mire lesz vga karira pénzem. De legalább most nem kell annyit várnom mint eddig. Ha bekapcsolom a gépet olyan gyorsan tölt hogy elsem tudom olvasni mit ir ki. :) Csak azt sajnálom nem tudtam I5 öt venni,de azon kivül megvagyok elégedve vele :) Sőt ezt a 10 fps-t eddig gyenge beállitáson produkálta most ugyanezt már közepesen is tudja :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2018.12.15. 11:30:25
  • lammaer
    #9117
    Csak tudnám minek kérsz tanácsot ha nem fogadod meg...

    Rakd bele a drága VGA kártyát, és ugyanúgy szar lesz a játék ha csak 8GBd van. Mint ahogy az is várható volt hogy a CPU csere se fog segiteni (FPSed ugyanaz maradt)... attól nem laggolsz annyira, hogy 4GB helyett mostmár 8ad van - ugyanis attól akad a játék, hogy a memóriából folyamatosan a háttértárra kell pakolgatni az adatot, és az rohadt lassú. De még mindig a memória mennyisége a szük keresztmetszet (ha megnézed a task managert tutira 100%on lesza memória foglaltság ha fut az Ark, eleve a windows megeszik vagy 3-4et alapból), öntheted bele a pénzt az upgradeba, nem fog javulni.

    Ugye azon lehet segiteni a beállítások hangolásával ha gyenge a VGAd vagy a CPUd (felbontás, textúra részletesség, látótáv stb), de ha kifutsz a szabad memóriából (mert az oprendszer is eszi, a játéknak is kell), azzal semmit nem tudsz tenni.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2018.12.15. 11:06:58
  • Rae Apofisz #9116
    Meg az is majd. Nem töltött be a régi windows, újra kellett rakni.Viszont nem akart aktiválódni. Mindigazt irta ezt itt nem lehet használni. De szerencsére a telefonos aktiválás bevált. Már csaka firefox jelszavaimat kéne valahogy vissza varázsolni, mert azt a kb 120 felhasználó név és jelszó kombinációimat fájna ha elbuknám.Mentésben megvan de az a firefox kiegészitő amit használtam megszünt. Bocsi hogy nem ark téma de nagyon jó lenneegy kis segitség. A Password exporter nevü kiegészitőt szoktam használni hogy a jelszavakat elmentsem. Meg is vannak xml fájlban. Simán megtudom nyitni mint szöveges dokumentum de a firefoxba nem tudom betölteni. Igy viszont egyesével kell kibogarásznom melyik weboldalon milyen felhasználó névhez milyen jelszó tartozik. Erre lenne valakinek ötlete ?
  • LaLee67
    #9115
    ok, koszonom :)
  • ncc1701
    #9114
    Meg még memória. :)
  • ncc1701
    #9113
    Ha a gamma broodmother a cél, akkor igen, de számíts elhullásra. Fogj be daeodont, és yutit, az segít sokat.
  • Rae Apofisz #9112
    Hát megtörtént a nagy hardver csere. I3 proci,8Gb memoria, maradt a vga kártya és maradt az fps, de már nem laggolok. Ugyanazzal a beállitással és inditási opciókkal is, 13-15 fps. Nem látok külömbséget a -lowmemory paraméterrel sem. Csak eddig ha kiléptem a játékból nagyon kinlódott, kellet vagy 5 perc mire észhez tért a gépem. Most szinte azonnal kilép. Még egy rendes vga elkéne neki :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2018.12.14. 21:08:50
  • LaLee67
    #9111
    10-15 200 szint feletti rex es ilyen szintu velonasaur ugyanennyi, eleg lesz boss ellen?