11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • topaktuell
    #10031
    Igen. Pl földről a tetőre feljárót csinálhatsz belőle.
  • Rae Apofisz #10030
    A választás mindenkinek megadatott. Igy már látod a külömbséget, mod használattal és annélkül. Ki ezt, ki azt szereti. És egy igy van jól.
  • Bozi_Vilag
    #10029
    Na jó, de nem mindenki modolja szanaszét a szerverét/játékát, hogy legyen ilyen teleportos akármije.
  • Bozi_Vilag
    #10028
    TEK hidat valamilyen építményre le lehet rakni? Mondjuk tető, alap, ilyenek.
  • Rae Apofisz #10027
    "...ki az aki állandóan 30 különböző táppal mászkál,csapdákkal,meg bio kábítóval,meg mindennel ami a szelídítéshez kell. ..."

    Én Bár nem 30 külömböző táppal de van egy taktikám. A steam punkban van teleport kapszula. Ezt ahogy minden mást ha lerakom fel lehet venni,nem kell rombolni. 1 van a bázisomon,1 et pedig mindig viszek magammal. ha tamelek vagy kéne valamiért hirtelen gyosan bázisra menni meg vissza ahol volt, csak lerakok 1 teleportot, például a tamelés alatt lévő dinó mellé. Crypodot is használom. kész a tamelés, berakom crypodba,felveszem teleport kaput és megyek tovább Ezen kivül szoktam lerakni bizonyos helyekre is teleportot. például a legmagasabb hegy tetejére. Vitorlázó szárny mindig nálam van. Tudom hova szeretnék menni, csak felteleportálok a hegy tetöre és onnan levitorlázok. De a többi cucc szinte mindig van nálam.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.03.02. 23:00:35
  • T62A #10026
    Olyan boldog voltam ma,elmentem organik polimerért a Raganarokon mantisból szedni.Megjelent egy Giga hím,és 203-as mondom ez kell igaz hímem már van,de fogtam egy nőstényt a centeren ugyan úgy 203-as,gondoltam szeretni fogják egymást.Hát mire összeszedtem a szelídítéshez cuccot ez a rohadt dög köddé vált,megölni biztos nem ölte meg semmi,mivel elég erősek,de nem hiszem el,hogy ilyen kicsi lenne a megjelenési területük,egy kicsit arrébb megy öldökölni,és ezáltal eltűnik.Miért így kelet megcsinálni,ki az aki állandóan 30 különböző táppal mászkál,csapdákkal,meg bio kábítóval,meg mindennel ami a szelídítéshez kell.
  • ncc1701
    #10025
    Ha valakit érdekel, 15. velo hp mutáció, 6688hp-val születik.
  • Bozi_Vilag
    #10024
    Jogos, ezt elrontottam. Ha újonnan túl olcsó, a többihez képest, az általában kamu. Ez márpedig túl olcsó volt.
  • ncc1701
    #10023
    Én hardveraprón néha szoktam venni. VGA-t is ott vettem, sapphire rx580 8G nitro+, aki ismeri, az tudja, h kb ez a legjobb 580-as. A srác nem adta olcsón, de ez van, én általában nem a legolcsóbbat nézem. És még garis nyár közepéig. Nem kell ezektől azért annyira félni, de persze józan paraszti ész az kell, ami túl olcsó, az kamu. Meg itthon nem ad senki hamis vga-t, mert onnan meg lenne b@szva egyszercsak.

    Ezt a vga-t pedig úgy vettem, h a srác lakására mentem érte. Aki át akar verni, az nem így csinálja. :)
  • Bozi_Vilag
    #10022
    Én meg azon, hogy TE mikor veszed észre, hogy valójában a FB-on egy ember kivételével a téma összes hozzászólója próbálja neked (szépen vagy nem) elmondani, hogy hülyeséget csinálsz.
  • Rae Apofisz #10021
    Azon tünödök vajon mikor veszitek észre hogy rajtatok röhög rajtam kivül még jópár ember aki érti miről van szó. Szerintem hagyjuk is mert ugysem esik le.
  • Bozi_Vilag
    #10020
    Na jó, de arról hogyan győződsz meg?
    Ilyen helyekről nem érdemes ilyet vásárolni. Ha túl olcsó, az kamu, más esetben meg csak szimplán biztosabb, ha boltban veszed meg.

    Többi részével 100%ig egyet tudok érteni
  • topaktuell
    #10019
    Sztem egyszerűen nem mondasz igazat. El nem tudnám képzelni rólad, hogy habokra kiadsz 15 rugót. Mikor régóta siránkozol, hogy nincs jó géped. Nincs meg rá az anyagi lehetőséged. Ezt folyamatosan te mondtad. Vissza lehet olvasni. Ebben az esetben elképzelhetetlen.
    A másik, nem 10% az esély, hogy megjön az ebyos cucc! Közel 100%!!! Ha nem jön meg, akkor csak jelezni kell emailban vagy telefonon és küldik is. Nem éri meg egyikőjüknek sem, hogy ne küldje az árut. Pár eset után kivágják a kereskedelmi láncból. A refund meg egyszerű, mint ahogy Béla is mondta. Ráadásul még segített volna, ha normálisan álltál volna hozzá. Bár tevis meg tudnád írni azt a kibaszott levelet fordítóval. Én sok 100x vásároltam ebayen na meg anazonon is. Eszem ágában nem lenne szám tech cuccot ott venni akár csak bolhapiacon sem. Kivétel, ha bolt árúl mint pl. Mediamartk, Saturn stb.
  • Bozi_Vilag
    #10018
    Komolyan mondom, még el is tudom képzelni. Meg a FBn a leírását xD
  • lammaer
    #10017
    Te Jó Isten... a kínában gyártott elektromos cigik márka "stratégiáját" alkalmazod a videókártya piacra? Hogy csak a matrica a különbség két videókártya közt????

    Gondolom akkor szerinted egy Iphone és egy Samsung telefon közt is csak annyi a különbség hogy más logót tesznek rá... hiszen mind a kettő Made in China....

    Esetleg a magyarországon összeszerelt Suzukik és Audik közt is csak az autó elején lévő logó a külöbség, nem?
  • lammaer
    #10016
    Esküszöm még segítenék is neki hogy az ebayen kapjon egy refundot (írtam meg már másoknak is ilyet), ha nem lenne ilyen ...
  • lammaer
    #10015
    Ha tudtad és most is tudod, akkor miért nem úgy kezded a hozzászólásaidat hogy

    "Sziasztok, van egy hamis ti1050es kártyám".... feleslegesen pörgetsz mindenkit aki nem ismeri a háttérsztorit. Mindent leirsz, hogy milyen benchmarkot futtatsz, milyen a DX11, még beteszed a képet is hogy a rendszerinfó szerint ti1050.... de a leglényegesebbet elfelejted (????) közölni a segítőkész emberekkel....
  • ncc1701
    #10014
    Hagyd, megvan a megoldás, rátölti okosba majd egy 1050Ti firmwarét, oszt utána majd se kép, se hang jelenség lesz. Reméljük a régi VGA-t nem adja el...
    Firmware cserét akkor lehetne csinálni, ha konkrétan tudná, mit vett, de nem tudja. Nem értem, miért nem lehet elállni a biznictől.
  • Bozi_Vilag
    #10013
    De itt nem erről van szó, kár hogy nem érted meg. Ha ez nem 1050, akkor tökmindegy, hogy asus, gigabyte vagy noname. És látható, hogy ez nem 1050...
    Igen, 1050 TIk között tényleg ilyen szempontból nincs különbség. De 1050 TI és mondjuk 930 között van. Pedig ugyanott gyártják. Sajtos pogácsa és lekvátos háromszög között sincs különbség? De miért? Hát ugyanott gyártják.

    Az meg hab a tortán, hogy azt hitted, nem is jön meg, és nemhogy félre tetted volna a pénzt, hanem elvered egy kockázatos esélyű dologra... 710-nél jobbat kétszer ennyiért biztosan kapsz, és az legalább biztosan jó, és biztosan megjön.

    Kedvencem az, hogy a segítő szándékú embereket is elküldöd, mert nem a te véleményedet vallják.
  • Rae Apofisz #10012
    Csak hogy mutassak is valamit. Ennyire gagyi a GT710 -esem hogy ez a régi gagyi Benchmark is megerölteti. Ha van valakinek ideje és kedve hozzá szivesen megnézném másnál milyen számokat hoz ki ugyanez a program. Csak pusztán kiváncsiságból.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.03.01. 11:13:40
  • ncc1701
    #10011
    VGA az máshogy működik, adott a ddr5 ára, amit kb 2-3 gyár gyárt a világon, adott a chip ára, amit vagy az nvidia, vagy az amd ad, annak is adott az ára, ez nagyjából meghatározza a kártya árát. A gyártók csak annyit tudnak ezen felül spórolni, h gyengébb minőségű alkatrészeket használnak, és olcsóbb hűtést. Egy mai 200-220$-os kártyáról csak a memória 80$. És ezt a kínaiaktól nem tudod occón beszerezni.
  • Rae Apofisz #10010
    Tudtam jól már az első pillanatban,hogy ez valami átverés lesz. Még ez a gagyi GT710 -es is többe került. Hogy most mozira költöm, vagy sörözni, vagy veszek egy lutrit, izléskérdése, én adtam egy esélyt a dolognak. Kb 10%- ot adtam arra hogy egyáltalában jön majd csomag. Én is meglepödtem, de megjött. Ha már megjött, kéne vele valamit kezdeni. Ami újnak mondható játék nekem csak az Ark van. Ezen kivül a többi mind kisebb hardver igényü. A benchmarkokból és egyébb vga tesztelőkből pedig ami ingyenes azok is régebbiek. Talán ezért talán másért, az Arkon kivül minden elindul és szépen fut. Próbáltam kideriteni meglehet e kerülni valahogy, van-e valami lehetöség de nem találtam. Helyette ilyen okos embereket találtam mint lammaer. :) Csak azt nem veszi figyelembe néhány ember,hogy akinek valódi komoly vga kártyája van azokat is ki crasheli az Ark, detto ugyanezzel a hiba üzenettel. Ha nem mondom el,hogy ebayról van a kártya teljesen másként áll hozzá sok ember ehhez a kérdéshez. De hát a tudat,hogy onnan van.... már tovább se lépnek a gondolkodásban.
    Vga kártyát már régebben is sütöttem. Kinézetre hasonló volt a hiba. Azota is müködik a havernál az a kártya,tökéletesen. Nem kis mázli volt az is meg ez is. Ez esetben nem segitett. A megoldást viszont megtaláltam. Ugyanugy fog müködni mint egy nagy nevü márkás vga.
    De azt már dac-ból sem fogom leirni hogy mi a megoldás. Találja meg mindenki maga akit érdekel. :) Még igy is hogy arkon kivül minden más gyönyörüen fut szerintem megérte az árát. Kb 2x annyi fps-em van vele mint a GT 710-el.
    Nem ide tartozik,csak megemlitem. Tagja vagyok egy elektromos cigivel foglalkozó csoportnak. Ott is detto ugyanez van az után gyártott és a valódi termékek között. Ami pedig a márkákat, nagy nevü termékeket illeti. Nem irhatok le neveket, de legyen mondjuk a légkondiciónáló berendezések. Vannak kinában cégek amik mondjuk ezt gyártanak. Nem raknak rá semmilyen nevet, logot meg semmit. Megrendel tölük x nevü cég x db-ot. Amikor átveszik a kész terméket ez a cég minöség ellenörökkel adott szempontok szerint le ellenöriztetik. Nem ritka hogy több a selejt mint ami jó. De ezekben a szempontokban például olyan is szerepelhet hogy hogy milyen festés, vagy milyen szinü a minta.
    Erről ha tehetném rengeteget tudnák mesélni. Aztán ami megfelel, a cég ráteszi a maga kis matricáját és onnantól kezdve ugy árusitja mint ha az ö terméke lenne. Pedig nem ő gyártotta, ő csak hozzá értéket adott hozzá. És ez ma már nagyon sok terméknél igy van. Mást ne mondja miért jó egyik távkapcsoló a másik terméhez ?
    Na de off.
  • Bozi_Vilag
    #10009
    Na és akkor mit ajánlasz, hasonló árkategóriában?
    Ennek nem az van tuti, de már épp nyílt lángon akarja sütni, azért írtam, hogy a mikrót ki ne próbálja...
  • ncc1701
    #10008
    Most néztem, 40k alatt használtan sincs, ami igazából egy vicc, mert egy kalap f05 az a kártya amúgy. Már bocsásson meg, akinek olyanja van, de ez van.

    Nem mikróni szokták, hanem sütőzni, de az csak akkor jön be kis eséllyel, ha bga kontakt hibája van. Annak meg nem ez a tünete.
  • Bozi_Vilag
    #10007
    Szerintem feleslegesen mondod neki...
    Megírtam neki, hogy 50K forintért vehetne ténylegesen 1050TI 4GBt, hasznàltan talán 30K... Ez csak a kétszerese. Természetesen, nem fogadta el a tanácsot. Hogy miért? Mert én fiatalabb vagyok, mint ő, és nem látok rá a dolgokra.

    Sőt, amint beírta sgre, már írtam is neki, hogy tutira kamu. Azt sem fogadta el.

    Szóval, ha tanácsokat vga ügyben nem fogadsz el tőlem apofisz, akkor csak annyit fogadj el, hogy a mikrowell nem fogja megjavítani. De ha gondolod, nyugodtan próbáld ki, te járod meg.
  • ncc1701
    #10006
    Pedig a srácnak igaza van, az 99.99%, h nem egy 1050Ti. Vedd le a hűtést, nézd meg mi van ráírva. Nézd meg a memóriákat, gúglizz kicsit, én egy 960/2G kártyára tippelek. Dobd ki a szemétbe, tanulópénz volt, esetleg próbáld meg visszaküldeni, és pénzt visszakérni a hamis kártyáért.
    Vegyél hardverapróról egy rx470-es kártyát 35k körül, ha több pénzt szánsz rá, akkor 50-55k körül rx580-at kapsz, nyilván a jobb hűtésűekre rá kell dobni még 5-10k-t.

    Az egy örök érvényű szabály, h ha valami túl szép ahhoz, h igaz legyen, akkor az nem igaz. Egy 40 ezres kártyát még ebayen sem fogsz megkapni 15-ért, ne légy naív, nem is értem, miért rendelted meg, mikor teli a net a hamis vga hírekkel.
  • lammaer
    #10005
    Még mindig képtelen vagy konkrétumokkal jönni, annak kapcsán mikor NEM válaszoltam a kérdéseidre. Nézd vissza hányszor irtam hülyeséget, és hasonlítsd össze azzal hogy te mennyi ökörséget hordasz össze napi szinten.

    Nem is érdekelnél különösebben, ha butaságod nem párosulna ezzel a hű de nagy magabiztosságoddal. Hogy te már 20 éve szervereket üzemeltetsz, meg nem ma kezdted, ehhez képest égbekiáltó baromságokat csinálsz és írsz újra meg újra.... konkrétan szégyent hozol a korosztályodra azzal hogy még a józan paraszt szintjét se ütöd meg.

    Megsértődni én azért mert buta vagy mint a föld? Miért kellene? Mint ahogy annó nem én sértődtem meg facen se és hagytam el az Ark csoportot...

    Nagyon jól szórakozunk rajtad, tudod van nálunk már egy olyan kifejezés hogy "figyu, megint van napi apófisz", és megyünk fel megnézni ma éppen miféle egetverő baromságot találtál ki megint :)

    Ja, és hogy sokan vannak akik szerint .... érdekes, nem nekem írnak most is hogy helikopter vagyok :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.03.01. 08:16:57
  • Rae Apofisz #10004
    Látom nálad is kiverte ez a dolog a biztosítékot és nem birod még mindig abba hagyni ezt a felengzős okos tojás stílust. Tudod egy közösség megitélése,hogy jó vagy rossz az olyan fos emberek miatt válik szarrá mint te. Keresed folyamatosan a lehetöséget hogy bele köss emberekbe. Ha bárki bármit kérdez te azonnal ott vagy az okoska stilusoddal eljátszhatsd hogy te olyan okos vagy, te mindenhez értesz, mindenkit kiokitasz. De vannak párak akik ezt átlátják nálad és magasról szarnak rá az ilyen megnyilvásulásaidra. Nem csak nálam, másoknál is állandóan kiforgatod, átértelmezed a kérdést. Nagyon sokszor nem is a feltett kérdésre válaszolsz, és nem vagy hajlandó a kérdés mögé látni sem. Tegyél meg egy szivességet. Sértödj meg ismét és tegyél ugy mintha nem léteznél és ne szard össze a közösségi oldalakat az faszságaiddal.
  • lammaer
    #10003
    Kezdetektől fogva tudtuk hogy nem az, csak szopat itt is meg a facebookon is mindenkit eljátszva hogy nem tudja mi lehet a baj... (ha meg nem eljátssza hanem tényleg nem tudja... ne is gondoljunk bele). Ez az ebayes 15ezer forintos 1050ti

    Szerinted egy relative jó kártyát miért egy 2013as benchmarkkal tesztel ultra low felbontáson és miért egy 15 éves játékban elért 200 FPSnek örvendezik?

    Apó: pontosan tudom hogy miért esik szét a kép, de mivel nem szorulsz rám csak tippet adok: nem csak a GPU tipusát hazudták át a videókártya BIOSban... :P
  • Rae Apofisz #10002
    Nem tudsz ajánlani valamit ami ha az elindul akkor az Arknak is kéne mennie ? Mert letöltöttem már egy csomó benchmarkot,vga izzasztó, még játékot is telepitettem, és minden megy, csak Ark nem. Amikor oda ér hogy betölt és adja a karaktert szétesik a kép mint mikor tönkre ment a kártya. Elkapott aharci düh és szétszedtem, megsütöttem sütöben ahogy a nagy könyvben megvan irva :)
    Semmi nem változott. Minden megy tökéletesen csak Ark nem. Na jó, az Atlast még nem volt türelmem megvárni mig letölti de most már csak azért is letöltöm éjjel. Ahogy én vettem észre megy minden dx9 és dx11-en, de d10 -el baja van. Ha van inditási opció ha nincs ugyanazt csinálja. Ami fura még, ha bent van mindkettö memoria mindha nehézkesebben menne a gép, 1 memoriával meg azt érzem mintha megkönnyebülne.Természetesen utána néztem én is ezeknek a fake dolgoknak, van ahol GTS 450-et irnak róla. Leszedtem tök régi és tök új drivereket. Mindig ugyanaz jön elő. Ami még kimaradt hogy újra raknám az Arkot,de ezt nem hiszem segitene. Meg esetleg linux alatt...Az a forest valey benchmark, 1280x768 ultra hd-n 25-35 fps mutat. Dx11-el. De ebben nem engedi dx10 -en tesztelni. Felraktam a régi Half Life 2 -öt. Volt valami 200+ fps-em :) Szerinted ? Süssem nyilt lángon ? :)
  • ncc1701
    #10001
    Ebben az a ciki, h akkor az nem egy 1050Ti, csak hazudja magáról. Ha tutira akarsz menni, akkor leveszed a hűtését, és megnézed, mi van a chipre írva.
    Amd, és nvidia részről felteszed a chip gyártó oldaláról a drivert, és kész. Nincs olyan, h az egyik 1050ti nem megy a gyártó driverével, mert "no name". Akkor az nem 1050, ott valami sumák van.
  • Rae Apofisz #10000
    Az nem compatibilis amit ez a kis kinai árul.Ez olyan no name cucc.
  • Bozi_Vilag
    #9999
    Persze, hogy kompatibilis az 1050TI a Win10-zel.
  • ncc1701
    #9998
    A 1050Ti fenét nem kompatibilis a w10-el. Hogy w7 alatt nem menne, azon nem lepődnék meg.
  • SorRyt
    #9997
    Hollo
    Nekem is 1050-ti az a fajta amit nem is kell tápra kötni elég neki alaplapi áram bár lehet van rajta pin,win 7 dx 11 szerintem néha crash de az nem a kártya baja szerintem
  • urbi
    #9996
    köszönöm.az 1050ti-re nekem volt simán ment az ark vele.lehet nem kapja meg a teljes feszkót.
  • Rae Apofisz #9995
    Az amissa pálya 45% -ban van kész. 3 cave van. Egy a piramisban,egy a piros erdöben és 1 a havas hegy tövében. A piramisban találtam erekjét a ládákban. Piros erdei -ben isteni szintü tervrajzokat és jobb fajta cuccokat kapsz. A végén van egy kút ami a kijárat. Sajnos hibás még ez a rész mert a kút alján van az utolsó láda és mire elérnéd ki teleportál. A harmadikban szintén sima cuccokat adút közben,a végén ami van az ad erekjét de ott meg egy Reaper king vár tárt karokkal. Szerintem türelem még az erekjéhez. A pálya készitője azt igérte 1-2 héten bellül lesz egy nagyobb update. Ezen kivül van még néhány hiba. Még nagyon új ez a pálya.
    -----------
    Ezzel az új gtx 1050ti -vel van egy kisebb gondom. Már bekapcsoláskor is nehezen indul el. Szinte azonnal kikapcsol. A biosban van egy beállitási lehetöség. Valami abnormális power dologról is. Valami védelem lehet. Mert ha kikapcsolom simán elindul a gép.
    A kártyán van egy 6 pin.-es power csatlakozó. Ez nélkül nincs kép. Ha bedubom a tápot meg olyan mintha kevés lenne az áram. Régi a tápm és mindössze 600W-os. Elég jól lelassult a gép. Kivettem az új memoriát hátha tényleg kevés az áram. Simán pörög a gép.
    Az ark ki crashel.Felraktam új drivert, dx-et újra. Inditási opciokba is bele belepiszkáltam. Vagy kicrashel dx11-re hivatkozva vagy pixelesre törik a kép. Ilyent a régi gépem akkor csinált amikor rossz volt a tápegységem.
    Letöltöttem 3 benchmark programot. Gyönyörüen futnak, ultra meg high ultra felbontáson 30-35 fps-t mérnek. Letöltöttem a truck simulatort, szintén simán megy. Most töltöm az Atlaszt. A kártya eladója is irt valamit hogy nem kompatilis ez a kártya a win 10-el és win7 ajánlott. Nekem win7 van. Viszont dx11 van a gépemen és a benchmarkokban is csak dx9 vagy dx11 lehet választani. Elképzelhető hogy ez a gtx1050 ti dx10 en futna ? Vagy miért van hogy más fut csak az ark nem ?
  • Bozi_Vilag
    #9994
    A legyártható tartót?
    Nem tudom igazából, ebben az ügyben Apofisz járatosabb, de nem tudom, melyik tartóra gondolsz
  • urbi
    #9993
    sziasztok.ereklyék találhatók az amissán? (mármint bele van rakva?) tartót megtaláltam de üres
    Utoljára szerkesztette: urbi, 2019.02.28. 17:37:07
  • ncc1701
    #9992
    No, várjál csak, ez még pont semmit nem jelent. Ki szokták cserélni a kártya biosában a típust. Akármi állhatna ott...