11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Caliph
    #11832
    állítólag epic dolgozik a modolhatóságon,kérdés hogy mennyire sikerül jutni nekik
  • cohors
    #11831
    Hali! Köszi a felajánlást, de egyenlőre maradok az epic-es változatomnál, akkor ezek szerint mod-ok nélkül. Hát rácsesztem, amikor ingyé letöltöttem, de a mod nélküliségről (és valszeg más különbségekről) sem szólt előre az epic (olcsó húsnak-izé-híg a leve). Ha majd akciós lesz a steam-en, akkor megveszem és törlöm az epic-es ark-ot. A többieknek is köszönöm az infókat!
  • Rae Apofisz #11830
    Szivesen segítenék de sajna nem ismerem ezt.
  • PiszkosFred
    #11829
    Nem, az utoljara talan 10 eves koromban akartam lenni, de aztan kinottem :)

    Szeretnem a tervezo asztalnal megnezni az bazisom atepiteset meg azelott, hogy belekezdenek es sok oraval, energiaval es nyersanyaggal kesobb kiderulne, hogy elszamoltam magam. Atlas topik halott, a Conan is, itt meg vagytok paran a regi arcok kozul, akik elegge profik mar ahhoz, hogy esetleg talalkoztak hasonlo webes applikacioval vagy megoldassal. Ha nincs mas, marad a Fortify, de gondoltam egy kerdest/probat meger a dolog.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.07.21. 11:33:38
  • Rae Apofisz #11828
    Remélem nem kamion soför vagy
  • PiszkosFred
    #11827
    Na, gyors kerdesem lenne - es mondanam, hogy a "guglizd ki" es a "csalj vegtelen nyersanyagot es probald" lehetosegeket melloznem. :)

    A kerdesem, hogy a fillerekert elerheto steames (es anelkul is letoltheto) Fortify mellett nincs vmi webes bazis alaprajz tervezo negyzetekkel es szabalyos haromszogekkel, mint a jatekban hasznalhato foundation elemek? Fortifyt hasznalom, de meloban es telefonon necces, igy kellene vmi online megoldas. Valakinek otlet?
  • lammaer
    #11826
    Nem véletlen hogy a modok a STEAM workshopan vannak... az egész modolás alapvetően steam funkcionalitás (amellett hogy természetesen a játékoknak is támogatnia kell).

    Amúgy a reddit népe szerint a wildcard be is ismerte, hogy az epices ark nem pontosan ugyanaz mint a steames, a mod supportot kigyalulták belőle, igy még az sem játszik hogy a steamről letöltött mod fájlokat odapakoljuk az epices verzió megfelelő könyvtárába. Egyszerűen az ark epices verziója ignorálja a modokat.

    Ami végülis jó, mert innentől kezdve ha valaki EPICes kérdez akkor nem válaszolhatsz neki egy moddal, hanem meg kell keresned a modolatlan arkos megoldást :P
  • Rae Apofisz #11825
    Maga a játék ugyanaz mint a steamos. A külömbség pont a steam accountban van. A modok azok steamra vannak feltöltve és akik használják onnan töltik le. Én próbáltam,hogy steamhoz hozzá adtam mint nem steam játék viszont ez semmüködik. Nekem az összes ark megvan steamon. Ha arra az accountra lépek be müködek a modok.Viszont csináltam egy új steam accountot a próba kedvéért,azzal viszont az volt a baj,azt irta steam töltsek fel minimum 5USD manit az egyenlegemre mert addig korlátozott funckiók vannak.Én ezt nem tettem meg mert nem fogok probálgatás kedvéért fizetni,de volt olyan aki már vásárolt steamon de nincs meg neki az ark és azt mondta neki sem müködik.Szóval az egészben a steam a hunyó. Nem tőle vásárolják ne is tudjanak használni hozzá semmit.
    Pár dolgot meglehet oldani konfigon keresztül is mint példáula stack dolog meg még pár apróság.
    Viszont van egy másik lehetöség is. Erről nem nagyon szokott szó esni sehol mert szerintem nagyon kevesen használják ki ezt a steamos lehetöséget.
    A steam beállitásaiban van egy rész, a Családi beállitás. Ennek a lényege,hogy egy accounton lévő dolgokat,akár az egész listát meglehet osztani másokkal. Elvileg családtagokkal, hiszen kivel mással osztanák meg az emberek steam accountjukat. De hát ugye nincssenkinek a homlokára irva ki rokon ki nem. A lényege, a megosztó engedélyezi egy másik steam account számára,hogy használhatjaami nála van.kicsit macerás a sok kiküldött igazoló email miatt de meglehet osztani. A lényege hogy aki megosztja ha éppen nem játszik az tudja használni akivel megosztotta. Nem kell steam account jelszót meg ilyenek megadni mert megjelenik nála is minden ami a megosztónál van. Ugyanugy letudja tölteni,telepiteni és használni ha offline a megosztó. Ha találsz olyan embert aki haver, rokon, barát és neki megvan az Ark és megosztja veled akkor simán tudod használni. Ez bármikor vissza vonható és teljesen biztonságos mert nem tud semmit ellopni vagy megváltoztatni. Ha adsz egy email cimet és egy steam nevet ha gondolod tehetünk egy próbát. Egy időre megosztom veled. Ez akár oda-vissza is müködhet. Ha neked van olyan játékod ami nekem nincs ha megosztod velem tudom használni.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.07.20. 08:37:21
  • Bozi_Vilag
    #11824
    Az Epic nem támagatja a modokat, amíg nem teszik bele funkcióként, akárhogy gürcölsz, nem fogod tudni felrakni a modokat. Illetve, játék fájljaiban túrkálással talán, de abban nem vagyok biztos, nem is tudom, hogy kell, és amúgy sem ajánlanám
  • cohors
    #11823
    Hali, köszönöm a videókat, sokat segítettek! Továbbra is a segítségeteket kérném, hogyan lehetne az epic-es ARK-omhoz modokat konvertálni.
  • Rae Apofisz #11822
    Nincs mit. Nem én oldottam meg hanem te :) Én nem ismerem azt az oldalt konkrétabban ahol vetted,de légy óvatos ha nem hivatalos oldaról vásárolsz. Sajnos még egy befutott, tuti biztosnak tünő dolog is lehet kockázatos.
  • atibacsi1977
    #11821
    Megoldodott...
    Egy oda nem illo mod okozta. Fut rendesen.
    Koszi
  • Rae Apofisz #11820
    Elvileg ha jól értelemezem cd key-t kaptál amit steamban activálnod kell. Ezért müködnie kéne,elvileg. De mivel ez egy külsö forrásból származó activáló kulcs,én nem vagyok benne biztos,hogy ez jó ötlet. Volt már akinek ellopták a steam accountját hasonló módon
  • atibacsi1977
    #11819
    Igen ugy volt. Kiis kapcsoltam mar,de ugysem jo.
  • Rae Apofisz #11818
    Nézd meg steamban,hogy ha jobb klikkelsz a játékra, Tulajdonságok lapon a dlc listában telepitettként szerepel-e
  • atibacsi1977
    #11817
    Sziasztok!

    Tegnap megvettem az extinction kiegészítőt, nem Steamen, hanem egy külső oldalról (Gamivo).
    Mióta megvan, folyton kicrashel a játék úgy, hogy minden bezárul, semmi hibaüzenet. Csak hirtelen az asztalon találom magam.
    Nem mondom, hogy köze lenne az új kiegnek ehhez, de azóta csinálja.
    Valaki találkozott már ilyen problémával? Van megoldás?
    Üdv.
  • T62A #11816
    Ha nem veszed bántásnak, nem reklámozni akarom.
    1
  • Rae Apofisz #11815
    Első javaslatom,hogy mielött bármit csinálsz, csinálj mentést. Ez máskülömben is hasznos lehet,ha minnél gyakrabban megteszed.
    Ezen a helyen vannak a mentések. Nálad kicsit más az eleje.
    C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\ARK\ShooterGame\Saved
    Ha van helyed legjobb ha mindenről csinálsz másolatot. Az egyik fontos mappa a Savegames. Ebben vannak például ha használsz modot, annak a menései.
    A LocalProfiles mappában a PlayerLocalData.arkprofile tartalmazza például a térkép felfedezésedet. Hogy egy adott térképről mennyi van felfedezve. Ezen kivül például ebben van elmentve amit feltöltesz az obeliszbke. Néha megesik hogy nem lehet letölteni egy dinó, vagy hogy azt mutatja a számokkal van bent valami, holott már üres. Ha valami okból újra kell telepitned a játékot elbukod a térképeket amiket már felfedeztél. Ebből tudod vissza másolni.
    Sok pályának külön mappája van. Átutazni ugy tudsz, hogy egy obeliszkbe feltöltöd a tárgyaidat, dinóidat és a karaktered. De vannak tárgyak amik tiltva vannak.Például nem tudsz elementet átvinni. Azon kivül figyelj arra hogy amit átvinnél dinót van-e azon a pályán mert lehet nem fogod tudni letölteni majd. Sőt talán bent is ragad obeliszkbe.Ha csináltál másolatot ezekről a mentésekről, már nyugodtabban próbálkozhatsz.
    De szerintem elöbb csinálj próbát, ne élesbe elsőre.

    Epiceseknek viszont van egy javaslatom. Talán sokan nem is gondolnak erre,hogy ilyen is van a steamban.
    Ha van valaki barátod, rokonod olyan ember akivel megbiztok egymásban és az illetönek megvan az ark steamos verzióban, van arra lehetöségetek,hogy aki epices, csinál egy steam fiókot,amin nem kell hogy meglegyen rajta az ark. Akinek megvan megteheti a családi beállitásokban,hogy engedélyezi más fiók számára a hozzá férést. Amikor a steamos nem játszik, a másik fél letudja tölteni és használni is tudja az Ark játékot abban a formában ahogy a steamosnak megvan. Ez bármikor vissza vonható. Ez arra jó hogy amikor a steamos nem ér rá vagy valami okból éppen nem játszik akivel megosztotta ö tud játszani. Kicsit macerás megcsinálni annyiból,hogy mindenféle kodokat küld emal cimre azonositásra meg ilyenekre de végül meglehet csinálni.
    ---------------------------------------------------
    Bár irtad,nem tudsz modot használni, mert Epices vagy, azért megemlitek egy modot ami Steamosoknak viszont ilyen esetben rettentöen praktikus lenne ha nem bánod. Bocsi hogy egy posztba raktam a kettőt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én azért szeretem ezt mert nem kell bajlódni fel meg letöltésekkel. Tök egyszerü az egész és pillanatok alatt megvan. Nincs kockázata hogy esetleg bent ragad valami obeliszkben.
    Ez a mod a Structure saver 2 nevü mod.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1757259514
    Ez annyit csinál,hogy az egész bázist,a dinóikat, a szekrényekben lévő tárgyaikat, mindent amid csak van, bescanneli és bárhol bármikor újra megépitheted egy kattintással az egészet. Bescanneled,elmented, feltöltöd a karaktered a másik pályán meg letöltöd, és ezzel a moddal ott épithető meg ahol elfér, ahol kedved van. 1 klikk és ott van mindened. Csak arra kell figyelni, hasonló terepre épits,hogy biztosan elférjen. Azért kell admin módba lépni elötte mert annélkül minden egyes épitő elemet újra lekell gyártanod és a dinók nincsenek benne. Ha modot használsz akkor a másik pályán is kell hogy használd. Ha már megépitetted következő inditáskor kiveheted a mod listából ezt a modot, már nincs rá szükség. Viszont figyelj arra ez is a Savegames mappába ment. Elkell mented majd ezt a mappát újra.
    Készitettem egy videót erről a modról és az átutazásról. Arra is figyelj, hogy ha kilépsz a játékból, arra a pályára lépj be ahonnan kiléptél. Mert ha másik pályára lépsz be ott új karakter csinálást fog beadni,mivel átvitted onnan a karaktered.
    Elsőre kicsit talán macerás vagy kinainak tünik ez a mod,de csak elsőre. Sajnos az egér kurzor nyilat nem vette fel, de nézd meg figyelmesen. Én crystalislesről mentem át Ragnarokra. Mint láthatod a videó végén, nem jó helyre épitettem. Ha beirtad konzolba cheat gcm, felveszed az admint. kapsz egy fegyvert amit jobb egér gombal tudod változtatni a szinét.Ha kék, teleportálsz, a sárga infót mutat, ha piros amire rálösz megöli, lerombolja. Ezzel vigyázz mert mindent megöl. Ha rossz helyre épitkeztél, ezzel rombold le és ölj le mindent. Újra tudod épiteni akárhányszor. Amikor lila az épitmény az esc gombal tudsz kilépni belölle. Körbe tudod járni,megnézni elfér-e.Az enyém túl nagy volt. Épités megkezdése elötti lapon jobb szélén ahol disabled felirat van. Ott választhatsz épitő mestert,egy dinót. Óltári lassan épit ha kiválasztol egyet. Minden épitő elemet egyesével visz a helyére. Hagyd disableden, ugy a leggyorsabb. Ja és mint láthatod átvitte crystalislesről blood crystal wyvert ragnarokra.Pedig tudtommal ott nincs ilyen nevü.
    Bocsi ha túl zagyvaság amit leirtam és nem érthető a videó. Nem akarlak összezavarni, tudom igy elsőre talán kinainak tünik. Nekem a 3 év alatt rengeteg dinóm gyült össze. Nincs mindre szükségem de féltem őket. Ezért épitettem egy külön kis épületet a crypodoknak és ott tárolom öket. Ezzel a moddal is elmentettem az egészet.Igy nem kell a dinóimra ügyelni, elég csak ha a mentés fájljaimra ügyelek. Bárhol bármikor megtudom épiteni, csak adminba kell lépnem.
    Ezzel a moddal célszerü ha kisebb bázist épitesz. Figyeld meg a videóban hogy maximumra állitottam a hatósugarát és még a hátam mögött lévő dolgokból is mentett el.
    Remélem sikerült segitenem és hasznodra lesz.Ja, amikor számlál, maradj mellette mert ha elmész nem tudja befejezni.
    Ha nem szeretnéd használni ezt a modot, az esetbenfelkell töltened minden dinódt amit átszeretnél vinni. A bázisod vagy újra épited, vagy szétszeded és feltöltöd az épitő elemeket is.



    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.07.09. 03:05:24
  • cohors
    #11814
    Köszönöm az infókat, illetve a videókat, hát gyakorlom és próbálgatom, több-kevesebb sikerrel, inkább kevesebb. Kérdezném, hogyan lehet a karakteremmel átmenni, utazgatni egy másik map-ra (pl. ragnarok, crytal, the center,valguero), vagy akár visszajönni (the island). Van arra lehetőségem, hogy megmaradjon az elért karakterszintem, vagy újra elölről kell szinteznem? Megmaradnak az építményeim, vagy elvesznek? Epic-es a game, helyiben játszom, egyedül, nem szerveren, módok nélkül.
  • Rae Apofisz #11813
    Hm, tripla poszt.Bocsi.
  • Rae Apofisz #11812
    A Tapejara tamehez én a rare flowert javasolnám. Felülsz egy olyan pterranodonra aminek sok hp-ja van. Keress egy tapejarát. A környéken épits hasonló épitményt mint a videóban van. Szerezz pár db Ritka virágot. Óvatosan bánj vele. Ha megeszed pár másodpercig büzlesz és megtámadnak a lények. Kipróbáltam,sajnos a quetza az pont nem. De a tapejara igen. Igy betudod csalni a csapdába.
    Ha megvan,raksz rá nyerget és hosszan e betünél betudod kapcsolni az utas ülést. Kiválasztod első ülést. Elöször rendesen ülj fel rá,majd szállj le a föld közelébe de ne tedd le a földre, hagyd lebegni. Igy szállj le róla, és ülj az első támlához. Kézbe tudod venni a fegyvert és ? jel gombal fütyülj neki merre repüljön. Quetza tamehez ölj meg pár bárányt,hogy legyen rare mutton hús. (oldalas) Azzal gyorsabb tamelni és több szintet is kap majd .Arra figyelj ha elkábul quetza ne vizbe essen mert megfullad és kereshetsz másikat.
    Ha sikerül, meg dobunk egy shuffle dancet :D

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.07.06. 22:43:38
  • Rae Apofisz #11811
    Én keveset játszottam Islandon,mert más pálya jobben bejön. De átnézve a wiki-ben a listát én egyet tudnák abból javasolni,de azt nagyon nehéz elkapni. A Tapejara. Ez hasonló a pterranodonhoz csak egy picivel ksiebb. Egyik baj vele,hogy ritkábban száll le a földre mint a pterra és nagyon ijedős. Ha egy kicsit is a közelébe mész megijed és elrepül. Ha quetzat szeretnél tamelni mint kezdő játékosnak nekem 2 javaslatom lenne, én hogyan csinálnám. Nem tudom,igy hirtelen fejből van-e islandon kötél csákja, deegyik módszer hogy egy madaradra ráakasztodsz vele, a levegöben lógva füttyögetve irányitod merrerepüljön. Nálam ez a ? jel alatt a vessző. Ez nagyon macerás szerintem de vannak róla videók,hogy igy is lehet. A másikhoz kell némi mázli is. Ezt sokan nem tudják, most egy titkot árulok el :)
    Ha átmész Valguero pályára, a térképen, balra fent északon a havas részen van egy nagy hegy. Ez olyan magas hogy a quetzák a hasukkal surolják.Én már kb 3x tameltem ott quetzat. Vannak fák és szikla peremek. Van hogy beakad egy ilyenbe egy quetza. Nagyon hideg van ottésvannak ragadozók is,de nem lehetetlen.
    Én helyedben rászánnak egy hsszabb időt arra hogy kövessek egy quetzat.Megnézzém merrejár. Gyakran repülnek majdnem ugyanazon az utvonalon. Egy hegy tetöt,egy sziklaperemet kéne találnod ahol lőtávolba repül a quetza. Csinálj láncos bolát.Elöször a legkisebb szintü quetzat szemeld ki. Minnél kisebblegyen a szintje,hogy könnyü legyen elkábitani.Ha egy bolával sikerülne elkapni, villám gyorsan odarepülsz hozzá és gyorsan raksz lemelléje2-3 oszopot, arra mennyezetet, gyorsan körbe kell épiteni ha kiszabadul netudjon elrepülni.
    Ha már van quetzad,akár egy lv 1 es, már elönybevagy. Arra lehet platformot rakni és csapdát épiteni. Szoktak ugy is quetzat fogni hogy ilyen csapdával eléje repülnek. Ha beakad, gyorsan lezárják és márlehet is kábitani. Csak aza lényeg és ez fontos, ekkor nem szabad megmozdulni a csapdát tartóquetzaval mert le esik ami elvan kábitva.Tudom,elsőre kicsit bonyolult lehet ahogy össze hortdam 7 havat. Inkább mutatok videót. Igazság szerint 2 embernek sokkal könnyebb dolga lenne.
    Ha nem sikerül, ne add fel. Tudok rá egy modot,hogyan tudnák adni neked egyet. Ha érdekel szólj.
    Sajnos nem magyar a videó de érthető



    Ez meg Tapejara tamehez egy tipp videó.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.07.06. 21:49:24
  • cohors
    #11810
    Köszönöm az infókat! Helyiben játszom, egyedül, nem szerveren, módok nélkül a sziget map-on. Tudom, alapvetően multira írták, de valahogy el kell kezdeni, én ezt választottam. A "szerencsétlen" jelzőt azért durvának tartom, de betudom annak, hogy hőség van, mindenkinek lehet rossz napja. Már lentebb írtam, hogy kezdő ark-os vagyok, ezért feltételeztem, hogy megértőek lesztek velem, hiszen annak idején ti is "tanulók" voltatok. Biztos sokan elfelejtik, hogy annak idején nem "vágták" csipöböl, azonnal az ark-ot. Eléggé összetett a game, sajnos a magyarítása sem tökéletes, nagyon sok mindent be lehet, be kell állítani, szerintem természetes, hogy a kérdések merülnek fel, ezért segítséget kérek, normális hangnemben. Nos a kapott válasz pedig nem engem minősít. Szóval, most is kérdeznék:a sziget map-on melyik madárról lehet lőni repülés közben?
  • Rae Apofisz #11809
    Had döntse el mindenki szabadon,hogyan akarja megtanulni és ne ted öntsd el helyettük.
    Ennyi, és pont.
  • Trafalgar
    #11808
    Nem kell beleírni semmit, az nem a játék alap tartozéka. Te beírhatsz, amit akarsz a saját szervereden, saját magadnak, nem az a normális. Tudod mi a normális ez esetben? Oda kell költözni, ahol szél van, vagy generátort letenni!!! - nah így kell megtanulni játszani!
  • Rae Apofisz #11807
    Csak egy példát mondok amikor az ini fájlba kell irni. Structure Plusz. Minden modnak vannak alap beállitási értékei.
    Ha például szeretnéd ha a szélgenerátor gyenge szélben is müködjön. Várod amig elkezd fújni a szél vagy belebuherálsz a konfig fájlba ?
    S+ hoz csak ennyi lehetöség van. A leckéztetésedbe meg nemfogok belemenni. Azt hiszel amit szeretnél. Nálam a keresett értékek vannak beállitva. Találd meg te is :)
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [StructuresPlus]
    EnableQuickClimb=false
    NoFoundationsRequired=false
    AdditionalSupportDistanceInFoundations=8
    ElevatorWeightMultiplier=0
    ElevatorSpeed=150
    DisablePickup=false
    DisablePickupWhenDamaged=false
    DisablePickupAfterTimeInSeconds=0
    DisableResourcePulling=false
    ResourcePullRangeInFoundations=25
    DisableAbilityToHideStructures=false
    EnableGeneratorDecay=false
    DisableGeneratorDuringStorm=true
    DisableElectronicsDuringStorm=true
    RemoveScorchedEarthInsulationPenalty=true
    MinWindForTurbine=-1
    TurbineMaxPowerDistanceInFoundations=1000
    GardenerRangeInFoundations=50
    SheepHerderRangeInFoundations=50
    DefaultDoorConfig=0
    LargeWallHP=50000
    XLWallHP=120000
    FenceHP=20000
    GrinderResourceReturnPercent=100
    GrinderResourceReturnMax=100000
    AnimalTenderSlotCount=300
    AutoCrafterSlotCount=500
    BeeHiveSlotCount=50
    BeerBarrelSlotCount=50
    BookshelfSlotCount=600
    CampfireSlotCount=25
    ChemBenchSlotCount=100
    CloningChamberSlotCount=600
    CompostBinSlotCount=500
    CookingPotSlotCount=250
    CrystalCrackerSlotCount=400
    DroneTerminalSlotCount=150
    DyeriaSlotCount=500
    FabricatorSlotCount=300
    FarmerSlotCount=300
    FeedingTroughSlotCount=300
    FireplaceSlotCount=25
    ForgeSlotCount=50
    FridgeSlotCount=500
    GardenerSlotCount=300
    GasCollectorSlotCount=250
    GeneratorSlotCount=40
    GenomicsChamberSlotCount=100
    GrinderSlotCount=500
    HatcherySlotCount=25
    IndustrialCookerSlotCount=250
    IndustrialForgeSlotCount=250
    IndustrialGrillSlotCount=250
    ItemCollectorSlotCount=250
    ItemTranslocatorSlotCount=350
    LargeCropPlotSlotCount=50
    LargeStorageSlotCount=90
    MediumCropPlotSlotCount=50
    MetalStorageSlotCount=100
    MortarAndPestleSlotCount=250
    NannySlotCount=250
    PreservingBinSlotCount=250
    RepairStationSlotCount=500
    ReplicatorSlotCount=600
    SeamlessSquarePlotSlotCount=30
    SeamlessTrianglePlotSlotCount=20
    SheepHerderSlotCount=300
    SmallCropPlotSlotCount=250
    SmallStorageSlotCount=30
    SmithySlotCount=300
    SPlusAutoTurretSlotCount=250
    SPlusCraftingStationSlotCount=300
    SPlusHeavyTurretSlotCount=300
    TekChemBenchSlotCount=350
    TekCookingPotSlotCount=350
    TekForgeSlotCount=350
    TekFridgeSlotCount=250
    TekStorageSlotCount=500
    TekStoveSlotCount=350
    TekTroughSlotCount=300
    TekTurretSlotCount=15
    TreeSapSlotCount=25
    VaultSlotCount=600
    VesselSlotCount=20
    VivariumSlotCount=100
    BeerBarrelCraftingSpeed=5
    CampfireCraftingSpeed=5
    ChemistryBenchCraftingSpeed=5
    CompostBinCraftingSpeed=5
    CookingPotCraftingSpeed=5
    DroneTerminalCraftingSpeed=5
    DyeriaCraftingSpeed=25
    ElementCatalyzerCraftingSpeed=5
    FabricatorCraftingSpeed=5
    ForgeCraftingSpeed=5
    FireplaceCraftingSpeed=5
    FridgeCraftingSpeed=5
    GrinderCraftingSpeed=5
    IndustrialCookingPotCraftingSpeed=12
    IndustrialForgeCraftingSpeed=5
    IndustrialGrillCraftingSpeed=5
    MortarAndPestleCraftingSpeed=5
    PreservingBinCraftingSpeed=5
    ReplicatorCraftingSpeed=12
    SmithyCraftingSpeed=5
    SPlusCraftingStationCraftingSpeed=5
    TekChemBenchCraftingSpeed=25
    TekCookingPotCraftingSpeed=25
    TekForgeCraftingSpeed=25
    TekStoveCraftingSpeed=25
    RestrictDemoGunPickup=false
    ItemCollectorRangeInFoundations=100
    DisableItemCollectorPoopDistribution=false
    FarmerRangeInFoundations=100
    RaidTimerLimitMultiplier=1
    GrinderReturnBlockedResources=false
    CloningSpeedMultiplier=2
    CloningCostMultiplier=0.5
    DisableCloningCostMaximum=false
    ShieldRespawnDelayInSeconds=3600
    ShieldRegenDelayInSeconds=600
    ShieldHealth=500000
    MinShieldPlacementDistanceInFoundations=8
    DisableShieldPlacementOnRaftsAndSaddles=false
    MinTeleporterPlacementDistanceInFoundations=8
    PersonalTeleporterBeaconLifespanInSeconds=300
    DisablePersonalTeleporterBeacon=false
    BeeHiveWateringRangeInFoundations=30
    BeeHiveHoneyIntervalInSeconds=90
    DisableAbilityToPlaceVacuumCompartmentsAboveWater=false
    DisableAbilityToPlaceTekGeneratorOnSaddles=false
    DisableAbilityToPlaceTeleporterOnSaddles=false
    BedCooldownTimeInSeconds=60
    BunkBedCooldownTimeInSeconds=30
    TekBedCooldownTimeInSeconds=10
    HatcheryRangeInFoundations=100
    HatcheryIncubationMultiplier=10
    AllowAdminToDemoAnyTribeWithDemoGun=true
    RemoveFloorRequirementFromStructurePlacement=false
    DisableDinoScan=false
    DisableDinoScanDetails=false
    DisableDinoScanMap=false
    AllowIntakeToPlaceWithoutWater=true
    AllowTekItemBlueprintCreation=true
    MutatorPulseCost=1
    MutatorBuffMaxStackCount=100
    TekGeneratorFuelUseIntervalInSeconds=86400
    NannyRangeInFoundations=50
    NannyMaxImprint=100
    DisableNannyImprinting=false
    MinimumGlassTransparency=0.0
    AnimalTenderRangeInFoundations=50
    FeedingTroughAdditionalRangeInFoundations=35
    TekFeedingTroughAdditionalRangeInFoundations=70
    RemoveLearnedEngramRequirementFromConverter=false
    DisableCrossTeamTeleport=false
    DisableTeleporterOnAbberation=false
    MutatorRangeInFoundations=50
    RepulserMaxStrength=11
    DisableFoundationStacking=false
    PreventTransmitterPickup=false
    DisableShieldRadiationProtection=false
    AllowDynamicPillarNonFoundationSupport=false
    AllowInterDynamicPillarSupport=false
    DisableVivariumPlacementOnSaddles=false
    RemovePowerRequirementFromVivarium=false
    VivariumEggIntervalSeconds=1800
    VivariumOviIntervalMultiplier=0.1
    VivariumMaleEggChanceBonus=0.3
    VivariumFemaleEggChance=0.5
    MutatorPreventBreedingClonedOrNeutered=false
    ChargeInjectorAllowTekGen=false
    NannyIntervalInSeconds=35
    AllowMakingWeaponsAndArmorBPs=true
    AllowPersonalTeleporterInBossArena=true
    ShieldRadiusMultiplier=1
    NannyFeedingStartThreshold=20


    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.07.06. 18:26:03
  • Trafalgar
    #11806
    Most én fogok duplapostolni, csak mert más a téma. Tessék Apofisz, én sem vagyok mindenható, elakadtam egy bizonyos dologban, lássuk, milyen az a fene nagy tudásod, tudod-e rá a megoldást? Ne talágass, nem idníthatom újra a szervereimet 10 percenként. Úgyan az a szolgáltató, mindenre van csuszka-rublika!!, már ha nem vetted volna észre. Szóval, a következőt szeretném: A breeding 10x. 2-3 törődéssel legyen meg a 100%-os inprit. A mellékelt képen 5 adatot lehet megadni ebben a témában, a 10x es növekedésen nem akarok változtatni. Tudom, hogy van rá lehetőség, talákoztam olyannal, hogy 1 törődéssel beadta a 100% ot. Lecke feladva :D

    Elég ha az 1-5-ig számozott helyre mondod hogy szerinted mit kell beírni az 1-esbe, 2-esbe...stb
    Utoljára szerkesztette: Trafalgar, 2020.07.06. 18:11:29
  • Trafalgar
    #11805
    Én mindenki mással türelmes vagyok, álltalaban, csak amit te művelsz, bántja a szemem. Kezdő srácról van szó, hiszen alap dolgokat nem tud, ami nem baj, mert mi sem tudtuk, megtanultuk idővel. Három eset lehetséges, hogy hol játszik: 1. Felment egy random szerverre, mindegy hova, offi-unoffi, és próbál boldogulni, ez esetben SEMMI beleszólási lehetősége nincs, az általad említett buherálásnak. 2. Saját bérelt szerveren játszik, ezt kétlem, mert ahhoz kicsit érteni kell az arkhoz, eltölteni benne pár ezer órát, hogy érezze mi a jó beállítás. Szintén nem leszólás, csak ez így lejött, hogy a saját bérelt szerver is kilőve. (persze mért ne, 3k ft-ért bérelhet bárki) 3. nagy valószínűséggel helyiben játszik, ahol valóban ő az Úr, saját maga adminja. DE, aki meg akar tanulni NORMÁLISAN ismétlem normálisan játszani, azt mért akarod mindenféle csalásra, stiklizésre rábeszélni? Kérdezzen, tapasztalgassa a dolgokat, olvasgasson, nézzen videókat az Arkról, de ne az ini-be kezdjen el írkállni!!!! Ezt te sem gondoltad komolyan...
  • Rae Apofisz #11804
    Szerinted én nem igy kezdtem az arkot ? Nekem is nagyon sok dolog volt amit nem tudtam. Én sokszor jártam pont az ellenkezöjeként. hiába mondtak el ezt vagy azt, nem jött össze. Viszont a konfigba való beirás nem csak ma, már az elején is sokkal egyszerübb volt. Te elmondtad az egyik lehetőséget én a másikat. Egy hibás konfig miatt nem szükséges az újra telepités. Maximum nem müködik. Ebben a kérdésben a repülő dinók staminás dolgában sem a tied sem az én válaszom nem volt teljes körü. De ugye az alap kérdés hogy lehet-e repülés közben visszatölteni staminát. Azt mindketten kihagytuk,hogy pont ezért huzza fel mindenki a kitartást is. És azt is hogy aminek a hátán meglehet állni, például a quetza akkor is pihen ha kilépek az irányitásából és csak lebeg a levegőben. Repülés közben kb mindenki nyomja a shiftet is,hogy gyorsabban repüljön.Még ennélkül is, de ezzel meg méginkább az a helyzet,hogy gyorsabban fogy a stamina mint éhes lenne és ha eszik is kevesebet tölt vissza mint amennyi elfogy.
    A konfig fájlos ajánlásnak is van elönye szerintem. Ezt most minden bántás nélkül mondom,nem célzok senkire, és nem akarok ezzel senkit megbántani,de sajnos van egy tendencia az utobbi idöben. Nagyon sokan bérelnek szervert úgy,hogy még fogalmuk sincs a beállitásokról. Igen, anno én is kb igy kezdtem. De. Ma kb 10 ből 9 ember jobb esetben eljut a webadminig és itt megáll a tudomány. Én anno egy olyanhostingnál kezdtem bérelni ahol a webadmin hibás, bugos volt, nagyon sok dolog nem müködöttés ezt maga a support isszélesre tárt karokkal sajnálta. (Azota is) Már dolgoznak rajta. Rákényszerültem arrahogy utána nézzek a neten a beirható parancsoknak, hogy mi mit jelent. Mihez mit hova kell beirni. Próbáltam segitséget kérni, itt is, face csoportban is de vagy napokat vártam egy válaszra vagy nem is kaptam. Aztán mikor magam néztem néztem utána még keményebben kutatva googleban, bizony több alkalommal is utolag jöttem rá arra,hogy mikor valamit elmondtak, hogy például azt nem lehet, kiderült igenis lehet csak ahhoz bekell irni egy sort a konfigba mert máskéntnem is lehet. Nagyon sok webadmin csak a legszükségesebb dolgokat mutatja. Rengeteg dolgok lehet még azon kivül beállitani.
    És szerintem ez nem helyes,hogy ennyi ember szervert bérel, ugy inditanak szervert,hogy fogalmuk sincs dolgokról.
    Talán önzésnek is tünhet részemről, hogy szeretném megtanitani az embereknek azt amit én megtanultam. Megtehetném,hogy nem adom tovább. Ez esetben mondjuk konkrétan jelenleg még nincs szó arról hogy szervert bérelne a srác. Talán soha nem is fog. De talán tanult is is valamit a lehetőségeiről. És talán te észre se vetted,de jóformán lehülyézted a srácot. Nem ezekkel a szavakkal,de a lényege ez. Te már előre feltételezel róla dolgokat. 1-2 évvel ezelött pont egy ilyen dologgak kezdödött egy vitám egymásik taggal itt. Ő leirta érthetően,hogy mik a próblémái,de egy illetö ezt figyelmem kivül hagyva leoltotta. Erre vszont én kérlek meg. Ne tedd ezt. Vannak akiknek ez sértő,ha őt igy kezelik,hogy szerencsétlen srác azt sem tudja mit hol....
    Légy egy kicsit megértöbb és türelmesebb.
  • Trafalgar
    #11803
    Kérdezem a többiektől: -Tényleg így kell egy szerencsétlen kezdő playernek válaszolni???? Aki jó ha megtalálja a beállításokat, a menűbe, vagy azt sem... Én normálisan, emberi nyelven leírtam, minek kezded megint az ini.-marhaságaid? Egy playernek SEMMI kersni valója az ini-be, mert akkora kárt tud okozni, hogy telepítheti újra az egész arkot, ami 300gb esettében nem kis idő.
    Lehet, hogy jó szándékú vagy, de kb 10% tudással, a többi meg vagy sikerül, vagy nem. Kérlek ne kísérletezz másokon!
  • Caliph
    #11802
    cement pasztához a legjobb a hódvárak. 1 ki kell szedni mindent vagy szétverni utánna hódvárat,hogy mert ha marad benne valami akkor nem fog respawnolni,és nem lesz megint cement pasztád
    2 : ha kifosztod a hódvárat,neked esnek elég nagy távolságból a hódok. földön esetlenek,vízben viszont halálosak :D
  • Rae Apofisz #11801
    Sajnos ha epices vagy nem tudsz steamos modot integrálni. Ugy rémlik ki is javitottam utólag de hanem akkor bocsánat.

    Repülés közben stamina töltéshez, nyisd meg a GameUserSettings.ini fájl

    [ServerSettings] <-Abban ez a sor alá másold be
    AllowFlyingStaminaRecovery=true.

    Egyes irásokban van aki állitja helyi játékban ez nem müködik. Nálam igen és szerintem nálad is fog.
    A csigát tamelni szerintem ugy érdemes ha sok van belölle. Amennyi pasztát ad, máshonnan is betudsz annál többet szerezni.Például lehet hód várból is lopni.Ha crystalisles pályára átmész, kb a pálya közepén találsz pár termeszhangya várat. Ha azt szétvered az egész jól ad kitint. Én 4-5 szoktam találni. Szétverem, várok egy kicsit és újra szétverem. De nálam ezeknek az ilyesmiknek, mint a kő, fa stb újra spawnolási ideje jócskán felvan gyorsitva. Ha te is szeretnéd hogy gyorsabban vissza nőljenek az ilyenek akkor másod be az elöbbi helyre ezt is.
    ResourcesRespawnPeriodMultiplier=0.125
    Ennek 1.0 az alapértéke de ezzel kb 10-15 perc alatt vissza nől minden.
    A farmoláshoz még annyit,hogy nem mindegy mit müvel ütsz és annak mennyi a sebzése.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.07.06. 02:20:22
  • Trafalgar
    #11800
    1.Az F-el nyitod meg az állat invectoryját, amin ülsz, de menetközbe staminát nem tudsz tölteni, mindenképpen le kell ahhoz szállnod. Etetni tudod, hp-zni, vagy pakolászni benne.
    2. A csiga ugynevezett achatina paste-t ad, el is potyogtat, és 100db ot magába tud gyüjteni, de a csigát nem egyszerű megszelíditeni, mert bár ki kell kábítani, ahogy sok másik állatot, de egy speciális kaját, Sweet Vegetable Cake-t kell neki főznöd, ami nagyon sok ritka összetevőből áll. A későbbiekben is csak ezt hajlandó enni.
    Anglergel az más, a csigának nincs köze hozzá. Azt főleg a tenger mélyén lévő anglerfish nevű kishalakból tudod gyüjteni.
  • cohors
    #11799
    Nagyon köszönöm az infókat, módokat nem használok, epic-es az ark-om. Tudom, visszaolvastam és lehet a steamből módokat importálni, majd alkalomadtán próbálkozom vele. Viszont lenne kettő kérdésem.
    1. hogyan lehet repülés közben megetetni az argentavist, mert nem sikerül repülés közben megnyitnom az invetory-át, szükség lenne rá, hogy repülés közben visszatöltsem az stamináját, a kitartását, hogy ne kelljen azért leszállnom és leugornom róla (bill. kiosztásban mit kell beállítanom)
    2. fogtam vele egy csigát, érdemes azt vajon megszelídítenem az anglergel-ért, ami valszeg a széklete lehet. mert a harvest-je húst és kitint ad, ahogy próbáltam értelmezni, bár lehet nem így van...
  • Rae Apofisz #11798
    Ezer bocsánat, már megint dupla posztolok,de ugy tünik nekem mindig utolag jut még valami az eszembe :) Lassan olyan leszek mint a Colombo hadnagy :D
    Vissza olvastam és láttam irtad,hogy helyi játékot játszol, és emlitetted azt is hogy néha szinte a semmiből jönnek elő lények. Ennek megvan az oka.
    A játék ugy csinálja,hogy mindig csak éppen ott aktiv a játék ahol éppen tartozkodsz.
    Talán néha vettél észre olyant mintha a távolban mozdulatlanul állna egy lény és mikor mész feléje egyszer csak elkezd mozogni. Ez amolyan beépitett erőforrás kimélő vagy mi. Ezt ki lehet kapcsolni. Steamban jobb klikk a játék nevére és a tulajdonságok-ra kattinva bejön egy lap. Ott van az inditási opciók gomb. ide különféle dolgokat lehet beirni. Például ha gyenge a gépe a játékhoz. És ide beirva lehet kikapcsolni ezt a távoli hibernált dolgot. Ha még nincs ott ird be ezeket. Az allavailablecore kényszeriti hogy a jáék az összes magot használjaa játék közben. A hibernálós meg kikapcsolja mit irtam.
    -preventhibernation -useallavailablecores
  • Rae Apofisz #11797
    Sajnos én sem ismerek használható ilyen oldalt. De van némi lehetőség. Van a Awesome Spyglass nevü mod.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1404697612
    Ha erre feliratkozól és használod, tudsz csinálni egy kékes szinü távcsővet. Ha kézbeveszed kapsz egy célkeresztet és ha ráirányitod egy lényre, megmutatja a hp-ját, torporját. Ez tamelés közben lehet segitség. Ez mellett megmutatja hogy azt a lényt passzivan vagy KO kell tamelni és melyik kajából mennyi kell hozzá. Ebből és abbol hogy ragadozó-e vagy növény evő, tudható mit eszik. Van pár lény ami különleges dolgot igényel. Például scorpió romlott húst, csiga sütit eszik. (Most hirtelen csak ezek jutottak eszembe.)
    Több pályához is léteznek wiki oldalak. Például ha rákeresel crystalisles resource map, szinte tuti hogy megtalálja a gugli.
    Némelyikhez még spawn térkép is van. Viszont ha pontosabban szeretnéd tudni melyik lényt hol találod akkor szintén egy modot tudnák javasolni ami le egyszerüsiti a dolgot.
    Ez a creature finder deluxe. Ez méter pontosan megmutatja hol van a keresett lény. Tudom,ezek mod használatot igényelnek és vannak akik nem szeretnek modot használni,de nekem ezek tüntek legpraktikusabbnak mert közvelenül játék közben tudom használni.
    Sok lénynek mai napig nem tudom fejből például melyik kibbleval lehet tamelni pedig már rengetegszer tameltem öket. Ha most hirtelen megkérdeznék mondjuk a quetzát, akkor már puskáznom kéne. :)
    Játékon kivül én itt szoktam puskázni. Megkeresem az adott lényt és megnézem milyen kibble kell hozzá.
    https://ark.gamepedia.com/Item_IDs

    Recepteket játékon bellül találhatsz kondérban de készithetsz saját kaját vagy italt. Ahhoz kell Jegyzet tömböt gyártanod és ezen az oldalon megnézheted miket használhatsz. Sőt még egy kalkulátor is van a lap alján.
    https://ark.gamepedia.com/Custom_Consumable

    Én ezeket szoktam használni.


    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.07.05. 18:14:33
  • cohors
    #11796
    Köszi az infót, gondoltam talán van még a hivatalos oldalon kívül, ami közkézen forog köztetek "master"-ek, és megosztanák.
  • Caliph
    #11795
    hiretelen az ark wiki ami itt a fórumkép alatt is van linkelve jut eszembe,viszont az angol,de elég egyszerűen leírja,mutatja képpel hol találod stb
  • cohors
    #11794
    Hali! Amint lentebb már írtam, kezdő ark-os vagyok. A segítségeteket kérem.Hol találok olyan oldalt, ahol összefoglalóan szerepelnek a dinók, azok mit esznek, mire használhatók, hol találhatók (the island), a különböző nyersanyagok hol vannak, a ritka gombák-virágok mire valók, milyen főzeteket lehet készíteni, a receptúrák, stb. Szóval egy összefoglaló útmutató, ha van esetleg magyar nyelven.
  • Rae Apofisz #11793
    Bocsi ilyen sokára irom le,de nem értem rá ma. Ezen a linken fent van ami kell hozzá és a leirás,hogy mit hogyan kell.
    https://drive.google.com/drive/folders/1FXzVUaGfoPQJse1eHz1CxlF6nowWP-7D