11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • lammaer
    #10271
    Raksz bele pár ezerért még 8GB memóriát és meg van oldva. Amúgy sem árt annyi manapság, és az Ark szerintem a maga játékmenetével és komplexitásával megér annyit.

    (anélkül hogy turkálnék a zsebedben, de az I7 proci meg az 1050ti mellé valahogy be kell hogy férjen a 8GB memória)

    Amúgy ncc-vel ellentétben, szerintem egy 1050-en szépen el kell hogy fusson közepes/low beállításokkal, full HD felbontáson. Én speciel egy r9 380-al tolom (az kb az 1050 kategóriája), de ismerősöm Radeon 7850-el is szépen elboldogul. 16GB rammal.

    A memória számít piszkosul.
  • Skipper01
    #10270
    Hát akkor mind1 keresek valami mást :) Köszönöm a segítséget azért :)
  • ncc1701
    #10269
    A 8G memória is nagyon, de nagyon karcsú. Az akadozásokért az felelhet.

    A fix 60fps-hez erőmű kell. Nekem egy ryzen 5 2600+16G 3200-as RAM+ tuningolt 580/8G géppel a bázisomon kb 35fps-em van, kijjebb megvan a 60, igaz, majdnem minden epicen van.
  • Skipper01
    #10268
    Van benne 8GB DDR3-mas de régebben fele ennyivel szépen futott, milliós gép kell már hozzá? Elkeserítő
  • ncc1701
    #10267
    Memóriád mennyi van?

    A 1050Ti hát ize amúgy. Na. Hát, az nem a legjobb vga a piacon. A proci is kezd gyengus lenni. Igazából ez egy rettenetesen pocsékul optimalizált játék, ajánlott gép valami jobb i9, és 2db 2080Ti.
  • Skipper01
    #10266
    Sziasztok. Érdeklődnék hogy egy Nvidia GTX 1050 Ti 4gb és egy intel i7-4770-es procival miért szaggat a játék? Szinte élvezhetetlen, még alacsony grafikán is.
  • ncc1701
    #10265
    Na, mákom volt, a 140-es giga 26 pontból csinált 40dmg pontot, azaz megvan neki a 220% dmg témelés után. :)
  • ncc1701
    #10264
    Azzal már elégedett lennék. Tegnap láttam olyat, h 9 pontja volt a 150-esnek a sebzésen. Az ütős. :) Most van bekészítve egy 26 pontos, azt holnap témelem, remélem, értékelhető lesz a kicsike.
  • Bozi_Vilag
    #10263
    Mi nekünk már jött össze 220 dmg giga tameből (nem egyszer), onnantól meg csak mutáció
  • T62A #10262
    Már megcsinálták,hogy ami a tojást is szedi az a gép szedi a gacha kristályt?
  • ncc1701
    #10261
    Tegnap csináltam egy klónozót, és klónoztam a lvl6-os element gacsámat, 54 elementbe került. De megérte. :) Azt hiszem, még csinálok belőle vagy kettőt. Azt mondják, h 4db element gacha ad óránként kb 100-120 elementet, az nem is rossz. Elég jó ötlet volt befogni a legkissebb szintűeket.
  • ncc1701
    #10260
    Pegóval is megvan a trükkje, rohadt ötletes. Igazán idegesítő emberke lehet. :)
  • Caliph
    #10259
    kösz ránéztem a csávóra,az a dimorph turret zseniális,mindig tenyésztek pár kis dögöt csak úgy,de igy akkor használhatóak is lesznek bázisvédelemben :D
  • ncc1701
    #10258
    Gyerekek, igazán jó gigát nem egyszerű fogni. Eddig a legjobb, amit láttam, vadon volt 28 dmg pontja, témelés után lett 31-es, és ez is csak 195% dmg. Egy rakat hulladék van, plö 150-es 17 dmg ponttal, stb. Nem adom fel, ha lenne legalább 220%-ja, akkor már elkezdeném sebzésre mutáltatni, de videóban láttam 240%-ost is...
    Megcsináltam xonewingx témelő motorboatját a víz alatti rész nélkül, ezzel nevetségesen egyszerű megfogni a gigát. :)
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.04.09. 08:05:29
  • Rae Apofisz #10257
    Szerintem csak olyant kérhet ami az adott platformon elérhető.
  • T62A #10256
    Azóta hogy új tápok vannak,a felnevelni kívánt állatok kérhetnek a telefonos tápból is?Mikor törődést kérnek arra gondolok.
  • Bozi_Vilag
    #10255
    Ha jól véded a bejáratod, nem jutnak el odáig, és nagy HP veszteséggel jut el oda.
    De egyébként mondom, hogy maga a rejtettség a legfőbb védelmi módszer vízalatti bázisnál.
  • ncc1701
    #10254
    Ott meg cryopodból kidobnak paracert/stegót. Mire meghalna a turretektől, addig úgyis megfullad.
  • Bozi_Vilag
    #10253
    Ezért kell jól eldugni a bázist, esetleg oda, ahová nem jöhet be tuso.

    #10252
    Vagy elementpor, vagy legyártja a szükséges dolgokat másik szerveren.
  • Rae Apofisz #10252
    Elementet egy apró trükkel lehet átvinni másik pályára. Gyárts belölle valamit amihez kell element, azt átviszed és dobd be ipari darálóba.
  • ncc1701
    #10251
    Ahogy én elnéztem, víz alá annyit mennek csak szinte, h anglerfish, és silica pearl vadászat. De mindkettőtöknek igaza van amúgy, víz alatt elbújni relatív könnyű, de tusóval is szépen lehet tankolni a turreteket.
  • Bozi_Vilag
    #10250
    No, azért halálosan nem kell mélyre építeni. Sztem ragnán is van 1-2 jó hely. Ha meg picit sérülnek, na bumm, kiraksz egy TEK etetőt (ha már úgyis megy a generátor), és naponta egyszer elmész húsért. Mosa/tuso, 2-3 nagyobb állatot lecsapsz és kész (de ott van még szárazföldre vagy levegőbe a giga vagy a sari). Esetleg a cryopod segíthet a problémádon.

    #10249
    Azért ez nem igaz. HA az ember jó helyre épít, ahová nem fér be a mosa és/vagy a tuso, onnantól nyert ügy van. Nem egy ilyen barlang van, ahol max cryoval viszed be az ilyet, de ha bejáratot levéded, akkor ennyi. És a turretek beállításáról nem is beszéltem még.
    No, és ember be sem tud rohanni. Pajzs nem használható, víz alatt (TEK és Scuba kivételével) lassúak vagyunk, de a kivételek miatt pedig kevesebb az armorunk.

    És ugye, mivel a víz alatt nyersanyagok nem igazán vannak, könnyű olyan locot találni, ahová az ember kb soha nem megy magától, ezért az elrejtés is könnyű. A legtöbb tribe (legalábbis unoffin) víz szempontjából nulla, vagy épp hogy több annál. Ezért az underwater base legnagyobb taktikai előnye a rejtettség.

    Farmolni meg, átmész egy másik szerverre, és áthozod. Fa és metál van centeren, metál dögivel abin, element pedig adott abin és extin is, mint nagy forrás. És esetleg egy áttöltő bázis (2x2, egy terminál mellett, 5-10 turrettel) segítségével még a szerveren belüli mozgás sem nehéz (ugye cluster esetén)
  • lammaer
    #10249
    Van egy ismerősöm aki szintén a vizi bázis létrehozásán pörög már jó ideje. Igazából én 1x kipróbáltam egy megemelt szorzós szerveren, de nemjött be, elképzelhetetlen hogy funon kívül másra jó legyen.

    Lakni benne nagyon rossz, iparilag használhatatlan, PVPre szintén nem jó (mert a vizi állatoknak sok HPja van, és marha könnyű hozzájuk 80+ armoros nyerget találni).. sztem a wildcard egyik legnagyobb melléfogása volt a viz alatti bázis, kár volt a sok beleölt idő.
  • ncc1701
    #10248
    Element dustot enged csak transzferálni a játék. A többihez mod kell.
  • T62A #10247
    Meg is néztem gyorsan látom lehet használni a tek generátort element szilánkkal.Van egy csomó az Extinction,ha jól rémlik utoljára mikor cuccot vittem engedte volna áthozni de nem hoztam.
  • ncc1701
    #10246
    Én mostanában gondolkodok egy víz alatti tek bázis létesítésén, de még nem jutottam el a megvalósításig. A basilók miatt olyan mélységben kellene lennie, ahol még nem sérülnek. Viszont a centeren iszonyat mélységek vannak, jó lenne kihasználni azt.
  • T62A #10245
    Jó sokan vannak.Bocs hogy a képről kiszúrtam de mire használtad a ritka virágot?Mert nem a 0-ás gombon van.
  • lammaer
    #10244
    Nálunk igy nézett ki annó a Nemzeti Tusókutató Intézet telephelye. Nincs kerités, a tusók szeretik a nyilt vizet....

    Ugyanúgy egy tutaj volt a leszállópálya :)
  • T62A #10243
    Köszi.Nem rossz ötlet.Nekem Ragnarokon nincs vízi bázisom,egy hajóm van mellette csináltam egy oszlopot úgy hogy kiér a víz főlé arra csináltam fém mennyezetet mint egy leszálló hely.Mert a quetzal,meg a sárkányok nem szálnak le a hajóra.És az körül vannak a tusok azért gyűjtöm őket mert egy részét viszem át Izlandra.Ha már körbe kerítem csinálok egy ilyen kapszulás víz alatti bázist is.
  • Rae Apofisz #10242
    Bevallom öszintén elképzelni se tudom miért nem tud magasabbra épitkezni T62. Csak tippelgetni tudok. Ilyen tippem az,hogy talán nincs megfelelő alá támasztás. Velem is fordult elő olyan hogy oszlopot fentről raktam lefelé,egy mennyezetről. Allul ugy tünt akkor hogy leért a földig,de nem tudtam épitkezni. Átnéztem az összes oszlopot egyesével és akkor vettem észre még kellett 1 oszlop az egyik alá hogy leérjen a földre. Éppen csak egy nagyon kicsi hézag volt,alig lehetett észre venni. Akkor vettem észre mikor leraktam,hogy nem rombolta az elözöt. Mert ugye ha lett volna és rárakok egy másikat akkor lerombolja.
    Remélem kiderül mi a baj nála.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.04.02. 12:21:15
  • lammaer
    #10241
    Tusóknak meg mosáknak én nem szórakoznék ketrecépítéssel.

    Fogd az egyik állatot, fütyüld passzívra - és állítsd be a fütyülés ignorálását is - ő lesz a horgony.
    Utána ülj rá, és fütyüld magadra az összes többit, és ők legyenek neutral / agresszív izlés szerint, a targeting ranget meg állítsd nagyra.

    Na innentől kezdve akármi jön, nem lesz probléma vele, és a polipjaid se mennek messzire :)
  • ncc1701
    #10240
    Á, ennél sokkal magasabbat lehet építeni simán.
  • T62A #10239
    Én azt most abbahagytam,várok nem tudom mit csináljak.Vagy megsegít egy jó lelkű Tag itt és talál nekem egy parancssort ami nem korlátozza a magasságot,vagy kiadnak egy olyan frissítést amivel magasabbat építhetek,vagy lehet kisebbre veszem.De nem az cél hogy a felső határt elérjem ahol már tovább repülni sem lehet az túl sok volna.Most jelenleg a tusoknak szeretnék egy ketrecet építeni kis bázissal.Mert ha oda megyek megjelennek cápák,majd támadnak,és megérem őket összeszedni,van vagy 5 db,de mind egy nemű.Csak oda is kell vagy majd 2000 db fém korlát.Amit mutattál képet,olyat én is csináltam a víz alá nem emlékszel?Izlandon lekerekítettem fém kerítéssel.Az is elég magas.
  • T62A #10238
    Nem értem elmúlt már 30 be kellett volna adnia.Tegnap is néztem 31 de nem írt semmit.
  • Bozi_Vilag
    #10237
    ennyit simán enged. a toronyházakat nem, de új patchek óta nem tudom
  • Rae Apofisz #10236
    Nem tudom mire jutottál az épitési magassággal,de szeretnék mutatni egy képet ami offical szerveren készült.
    Nem számoltam meg hány szintes,de szerintem látszik igy is. Magas.
  • ncc1701
    #10235
    Nézzél is, ne csak láss. :)

    "294.108
    Released - 30 March, 2019

    Added additional metrics"

    És alatta a táblázat. :)
  • T62A #10234
    Nekem valamiért nem a legutolsó,ez beadja 294.101.De az 294.108,ennél egy táblázatot ad be,amin az összes verzió szám található.
  • ncc1701
    #10233
    Hogy a viharba ne írna. Előző linken pc versions, és ott ha minden frissítés után megnézed, akkor a legutolsó.
  • Rae Apofisz #10232
    Én itt szoktam idönként megnézni mi újdonság van. Most például a lap tetején egy tanulságos cikk.Kicsit vicces ahogy google forditó megszenved vele de a lényege érthető
    https://store.steampowered.com/news/?appids=346110