11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • T62A #10391
    Köszi hogy segíteni szeretnél.Valószínű élni fogok vele,de a türelmedet kérem egy valamit ki szeretnék próbálni még.Az összes kő mennyezetet alá szeretném támasztani ami alul van.Tudsz ilyen videót belinkelni erről a zip fájlféle becsomagolásról,nem magáról a játékban a mentéséről hanem a menetéről,de ha nem tudsz.Akkor megkeresem én,csak így eggyel közelebb lennének a megoldáshoz,ha nem kéne keresgélnem.
  • ncc1701
    #10390
    Úgy tudom, h 2.5% van a mutációra.

    Amúgy a fene tudja. Én ilyet direkt nem csinálok, de próbáljátok ki. Az biztos, h az a lány, aminek 20 mutációja megvan, az már nem mutálódik sehová. Amit esetleg tudtok csinálni, h egy fiúra átbreedelitek a jó sebzést (többi stat úgyis mindegy gigánál), és azt a fiút pároztatjátok egy nulla mutációs nősténnyel, hátha. De tényleg csak hátha, én azért sok energiát nem tennék bele.
  • ncc1701
    #10389
    Saját szerón. :)
  • Bozi_Vilag
    #10388
    A nagy breederekhez szólna a kérdésem:
    Adott nekünk egy nőstény giga, aminek (a csapat következetlen össze-vissza breedelése miatt) már több, mint 20 mutációja van. Ha egy 0 mutációs hímmel rakom össze (aminek persze nem ilyen jó a statja), akkor mutálhat a nőstény statjára is, de úgy, hogy az apaoldali mutációkat növeli?
    (Illetve, hány százalék van a mutációra? Mert mindenhol más adat van)
  • Bozi_Vilag
    #10387
    Melyik szerveren?
  • ncc1701
    #10386
    Nem baj, én is szerveren nyomom. :)
  • Rae Apofisz #10385
    A mentés mappából a pálya és karakter mentést ha becsomagolod .zip fájlba és elküldöd mellékletként mondjuk az [email protected] -ra vagy valami más formában eljuttatod nekem, szivesen megnézném mi a baj az épületeddel.
  • Bozi_Vilag
    #10384
    Majd ha arra járok ránézek, nemsokára megyek szerintem (igaz, ez szerver)
  • ncc1701
    #10383
    Nincs róla tudomásom. Struktúra limitet lehet emelni adott területen, de ha ez a gond, akkor ki is írja, h elérted a limitet.
  • T62A #10382
    NCC amit belinkeltél nekem oldalt,ahol GameUserSettings.ini file: lehet parancssorokat pakolni.ezek között lehet olyan parancssor ami a magasság építését ki lehet tolni,vagy nem korlátozza?
  • ncc1701
    #10381
    Majd próbáld már ki, ha arra jártok, tényleg kiváncsi vagyok. :) Mondjuk jelenleg 20 ájró, megvárok valami felezős acciót vele.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.05.07. 19:10:05
  • Bozi_Vilag
    #10380
    Most voltunk, majd nézd meg előtte szerintem friss verzióban ;)

    Nem is egy szál semmiben. Jó kis rock drake nyereggel, arra felülsz, menekülsz a lila szaroktól, meg a halálsugártól, téged harapókat leölöd állattal, bosst lövöd.
  • ncc1701
    #10379
    Lehet változtattak, de ami videót láttam, ott egyik sem esett be. Single playerben egy szál semmiben nem túl jó, mert spawnolnak egy idő után a reaperek is.
  • Bozi_Vilag
    #10378
    Nem keverem (nem is keverhetném, nem voltam még TEK Caveben), nekem úgy rémlik, hogy beleesik, persze colostokkal nem mértem le, és nem is teszteltem. Nekem úgy tűnt, hogy sok ahhoz a hely. De sokkal inkább a lövést javaslom, persze ez singleplayerben kicsit nehezebb
  • ncc1701
    #10377
    Ez éppen tudom, pont nem esik be az element tóba, a tek barlangan esik be a lávába. Szerintem ezzel kevered:) Állat oda tanknak kéne.
  • Bozi_Vilag
    #10376
    Rexet biztos hogy nem, azt hiszem, nem sok állatot lehet, aminek nincs aberrált verziója.
    Amúgy egy sima dropnál is elindítható a boss. Mi úgy szoktuk, hogy lőjük fegyverrel, mert állat beleesik az elementbe azt hiszem.
  • ncc1701
    #10375
    Ja, én islanden kezdenék ismerkedni, de relatív hamar átmennék ragnára/centerre a magasabb szintű állatok befogása miatt. Islanden 100-as szint jónak számít, de amúgy később rájön az ember, h nem az igazi, csak elbszta vele az idejét.
  • ncc1701
    #10374
    Srácok, megfordult a fejemben, h aberrationon behajtom a bosson azt a +15 szintet solóban. De maga a map nem tetszik, nem szeretnék túl sok időt ott tölteni, úgyhogy ha lehet, vinnék állatokat, amiket használhatnék esetleg. Rexet ki lehet dobni labdából, át lehet transzferálni? Esetleg therizinót? Vagy ott lent úgyis sugárzás van, amit nem bírnának?
    Repülő lényekből mi játszik? Ptera/quetza?
  • Bozi_Vilag
    #10373
    Ugyanmár, csak sikerült átnéznem a fél mapon a bázisunkról, az már bugnak számít? :D
  • lammaer
    #10372
    Center a legbugosabb map mind közül - de hát ezt te is tudod :P
  • Bozi_Vilag
    #10371
    Mintha a Ragna és/vagy a Center nem kapott volna szeretetet a kidolgozás közben a kedves moddertől
  • lammaer
    #10370
    Én is úgy g ondolom hogy a Rockdrake kimondottan aberrationra való állat - pontosan azért mert ott ugye nem lehet repülni, ezért a repülés helyett kellett valami alternatíva - ez lett a siklás.
    Repülő állatokkal szemben a Rockdrake mindig hátrányban lesz.

    Szóval HUnterm a tanácsom:

    A. Ha rockdrakezni szeretnél, akkor teljes gőzzel az aberration kiegészitőre feküdj rá, mert a rockdrakenak csak ott van értelme
    B. Egyelőre hanyagold a rockdraket, és élvezd azt amit pl a Ragnarok vagy Island térkép kínál. Aberrationt hagyd későbbre, az egy kicsit nehezebb térkép.

    Én a B-t javasolnám, sőt ha lehet úgy hogy az Islandon kezded, és ahogy kiismerted mész a többi térképre. Island és Ragnarok közt nincs nagy különbség (illetve de: az Island több szeretetet kapott a fejlesztőktől, hiszen az volt az első térkép).
  • Bozi_Vilag
    #10369
    De nem úgy repül :D
    Kicsit olyan, hogy "ha az allo olyat harapna mint a giga akkor használnám". Rock drake csak szimplán egy sikló-kapaszkodó állat (ugye abira, ahol szükség is van ezekre), míg a mana egy ugró-sikló állat (extire, ahol a magas helyek dominálnak). Mana egyébként átvihető abira is.
  • T62A #10368
    Ez az állat Rock Drake is úgy repülne mint ez Managarmr nem volna gond.Akkor máshol is jól lehetne használni.Ez Managarmr jól tud úszni is,igaz fogy a levegője.
  • Bozi_Vilag
    #10367
    Na, hát akkor most kapsz egy Apofisszal ellentétes véleményt is, döntsd el melyiket választod (nyílván én az enyémet, ő az övét fogja javasolni, szóval ez mindegy :D)
    Szerintem érdemes kicsit emelt szorzók (5-10x) keretében megtanulni a játékot, első körben modok nélkül (igen, van sok "alap" mod, de nem mindenhol található meg, és zavaró, ha valamit megtanulsz használni, mint alapvető kellék, de valahol nincs, saját példámon is tudom mondani).
    PvE javasolt, ha nem akartok szívni az állatok mellett még a szemetekkel is, vagy valami nyugisabb PvP (A PvPvE hazugság, nem azt jelenti, hogy amit választasz, az van. Igazából, ez PvP csak a gyökér Wildcard így hívja).
    Ne kezdjetek el most nagy távlatokban elmélkedni, mint amiket Apofisz, NCC, T62, (vagy akár mi is) mutatunk, mert ők/mi már régóta játszunk, volt időnk mutációval, sok-sok tame dologgal foglalkozni, és ha még a szerveren az állatok szintje is 600-ra van emelve, akkor végképp elkeserítő lehet a "csak" 280-as állat.

    NCC igazat mond, bár menő a Rock Drake, az igazán Aberrationre, vagy esetleg Extinction területén a városban hasznos, mert repülni nem tud, csak siklani (egyenesen, picit lefele), és ahhoz, hogy messze juss, magaslat kell. Abin sincs, de ott legalább lehet lefele haladni, meg hát nincs túl sok választásod.
    Első körben (ha nem abin játszotok alapból) akkor a pteranodon, majd az argentavis egy nagyon jó repülő állat. Viszonylag könnyű befogni, sok dologra jó. Extin választás lehet még a hóbagoly és a managarmr (ez utóbbi eléggé nerfelve lett, de közlekedni és közelharcolni még jó).
    Lista pár alap dologról a spoilerben:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Island: alap pálya, az itt megtalálható élőlények szinte mindenhol vannak és engedélyezettek, bár aberration nagyon sok dolgot letilt. Itt érdemes első körben tanulni
    Center: élőlények és tárgyak tekintetében ugyanaz mint az island, de más a pálya.
    Scorched Earth: sivatagi pálya, itt van sárkány/wyvern, és a sivatagi dolgok itt tanulhatóak ki. Egyik legnehezebb pálya
    Ragnarok: keveri az előző kettőt (hármat), van sivatagosabb része is, meg tojáslopós is, de a legnagyobb terület picit dzsungeles hatású, van sok víz is, meg egy különleges sárkány
    Aberration: nagyon sok letiltott állat, itt van sugárzás, valamint szükséges a fény, mert lentebbi szinteken ha nincs fény, könnyen megölnek, és alig sebzed őket. A sugárzás szép lassan megöl, és a legtöbb állatot is. Itt van a rock drake, és a reaper. Különlegessége, hogy függőlegesen szintezett, tehát nem oldalra, hanem lefelé haladva változik, a többivel ellentétben
    Extinciton: a legújabb, és talán a legérdekesebb pálya. Aberrationt kivéve mindegyiket egyesíti, és jópár új ötletet is hoz be. Röviden: van a "város" középen, ez leginkább biztonságos. Corrupted zóna, vagy "wasteland", sivatagi jellegű, meleg van, nincs víz, és sérült/corrupted állatok vannak, amik picit gyengébbek, de azért elég veszélyesek. Itt a dropokat védeni kell, nem csak simán kiveszed, és elementet is könnyen szerzel. Van egy erdős rész, ami picit veszélyes. Van rendes sivatag, de itt egy kis víz van. Ezek hasonlóak a többihez. A havas részen van a managarmr és a hóbagoly. Erről tudnék a legtöbbet írni igazából, de lehet hogy már ezt senki nem is olvassa :D Ha érdekel még, kérdezz nyugodtan.
    Modolt pályák: van pár támogatott mod, de ezek leginkább az előzőeket keverik valamilyen úton.

    Ha engem kérdezel, kezdőként az Island-Center-Ragnarok, vagy esetleg az Extinction mapot érdemes kipróbálni.
  • Rae Apofisz #10366
    A Hun flamingosoknak több szerverük is van. Ha szeretnétek megismerkedni pár dologgal ha megfelel nektek a pve szerver ajánlom figyelmetekbe az én szerverem. Amissa nevü pálya fut ami annyiból lenne megfelelő nektek,hogy ezen a pályán Aberratinos és Exctingionos lények is megtalálhatóak illetve ezek a dlckről pár részlet. Az a lila szinü mutálódott lény szerintem exctingtionos corrupted lények voltak. Azok mind agresszivak és nem tamelhetőek. A playerek aktivsága mondhatni hullámzó. Vannak idöszakok amikor többen is fent vannak,de most éppen mély ponton van. Ha tribe- ba szeretnétek lépni keressétek Dakaara -t.
    88.198.43.217:27031
    EU-HUN-PVE-UnOfficial-Lv500/Ex5-Hx5-Tx15-Bx20

    Sorolhatnám a szorzókat de a harvestben minden tételnek saját szorzója van. A többi a szerver nevében.
    És ahogy Lammaer is javasolja, apránként ismerkedjetek. Vannak modok amik nagyon sok unofi szerveren futnak. Mint például a Classic flyer, Stack plusz, meg még néhány. Szerintem kezdjétek azokkal az ismerkedést.
  • lammaer
    #10365
    Haladjatok apránként, szerintem a játék legnagyobb élménye az ahogy kezditek felfedezni a lehetőségeket.

    Drake tojás lopáshoz szükségetek lesz pár garnitúra vegyvédelmi ruhára illetve pár magas szintű aberrant megaloszaurusra. AZokon lovagolva lementek az aberration mélyére, szétharapjátok a drakeket és elviszitek a tojást.

    Célnak jó, de ezt kezdőként (!!!) nem fogjátok 1-2 nap alatt elérni. Ha pontosan tudod mit csinálsz, akkor is minium olyan 1 hét amg nulláról el lehet oda jutni, nektek tovább fog tartani (még ezen az emelt szerveren is).


    Ja: ha jól emlékszem a Flaming skulls az magas szorzós (10+) fun PVP szerver, szóval nem lepődnék meg ha 1x-2x funolós emberek nullára rombolnak titeket... szóval lehet, teljesen kezdőként PVE szerverre kéne menni.
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.05.07. 11:11:13
  • lammaer
    #10364
    Mindig figyelj arra hogy az ARk szarrá konfigurálható, kismillió beállítás és mod van hozzá.

    Ha bármikor mond valaki valamilyen adatot, mindig meg kell kérdezni hogy a hivatalos alapbeállításokkal játszik (úgymond official beállításokkal) vagy nem.
    Youtuberek szoktak marhára megtévesztőek lenni, mert sokszor szuperbeállítású szervereken csinálnak videót hogy "igy kell megölni a bosst", csak éppen az nem az lesz amivel te találkozol egy hivatalos szerveren.

    Kérdéseknél is illik jelezni hogy modolt szerverről van e szó, ha nincs oda írva akkor mindenki feltételezi hogy alapbeállításokról beszélünk - és a válaszadóknak is illik az alapbeállítások szellemében válaszolni. És feltételezni hogy a kérdező nem akarja telerakni az Arkot minden moddal, mert sok esetben nem AZ a megoldás :)

    ui: csókoltatom Hent-et a Flaming Skullson :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.05.07. 11:06:32
  • ncc1701
    #10363
    Ja, a v2-es gigám. Ez 570% dmg-t jelent imprintelve szintezés nélkül. Piros a háta, sárga a teste, és fehér a hasa. A v1-es gigám piros-babakék-lila. :)
    Elég atom, szintezve megvan neki a 4700-as sebzés.
  • ncc1701
    #10362
    Hát úgy, h saját szervert üzemeltet, ahol vagy 900-as szintű állatok vannak. :)

    Rock drake-nak sok értelme nincs aberrationon kívül, sík terepen az nem az igazi. Akkor már extinctionról fogjatok managmárt.
  • Hunter of Deer
    #10361
    Hogy a francba lehet ekkora szintű dínót ilyen statokkal összerakni? :D
    nekem pl a Taperaja speedjét nem is lehet húzni :/
    HUN Flaming Skulls (PC) szerveren toljuk 2 haverral.
    próbáltunk tamelni lila színű mutálódott dinokat de azokat nem engedte csak meghaltak :/
    Tegnap össze futottam egy mutálódott Gigával és szépen kinyírta a 300as Rexemet :/

    Esetleg van valami leírás, hogy melyik DLCben mi az amiket meg lehet szerezni?
    Csak mert így hogy nem nagyon ismerjük még a játékot csak mászkálunk céltalanul :)
    Majd az Abberation kiegre akarok átmenni és lopni Drake tojást.
    Ilyet kaptam még multkor egy sráctól aztán szépen el is buktam mert szét verték a házunkat és buktunk mindent :/
    Esetleg innen tolja valaki ezen a szerveren és tud nekünk adni pár tanácsot hogy mit hogyan érdemes? :)
    Utoljára szerkesztette: Hunter of Deer, 2019.05.07. 10:43:17
  • ncc1701
    #10360
    Azért inkább ne vedd ki a modot. :)

    Én azt szoktam csinálni, h a fő bázisomon csak a játékban alapból meglévő elemeket használom. Nem szeretem a meglepiket.
  • T62A #10359
    KEDVES NCC!!!
    Nem akarom elkiabálni,de szerintem sikerült KÖSZÖNÖM!!!
    És én is segítek annak akit érdekel,ha minden igaz csak használatra kell használni az s+ módos kő mennyezetet.Én kiléptem a játékból majd újra be,és nem tűnt el amit előtte építettem.Leraktam egy kő alapot.az engedi a sima kő mennyezetet lerakni kettőt egymás után.A harmadik az piros,viszont ha s+ módos kő mennyezetet rakunk utána azt engedi,utána rátettem a módosra a sima kő mennyezetet,mármint amit a játék ad maga kő mennyezetet.Utána megint kettőt engedett,majd megint s+ módos,azt kicserélni megint a sima kő mennyezetre.Így megmarad szerintem még akkor is ha kivennénk az s+módot.Mivel nálam az összes kő mennyezetnek van írva,tehát nem írja az s+ a kő mennyezeteknél,mivel kicseréltem.És tényleg true kell.
  • ncc1701
    #10358
    A true kell, szorri. :)
  • T62A #10357
    Köszi
    De nálam valamiért nem engedi,csak kettő mennyezet egy kő alap után,ez nem csak szerverre van?Mert én nem azon játszok.
    Észre vettem a videóban NoFoundationsRequired=True van írva,én meg false-t írtam mint te.Az egyik az hamis
    a másik meg igaz.Megnézem a true mit csinál.
  • ncc1701
    #10356
    Elvileg ennyi a dolog. Én nem állítottam be ezt a szerveremen, de ezzel elég őrült dolgokat lehet csinálni. Leteszel egy alapot, onnan bármerre tudsz építkezni, nem kér több alátámasztást.
  • T62A #10355
    Kedves NCC köszönöm.
    Nagyon sokat segítettél már nekem,és a többiek is.
    A GameUserSettings.ini-be legalulra beraktam
    [StructuresPlus]
    NoFoundationsRequired=false
    Mivel ilyet nem találtam se ezt [StructuresPlus] sem pedig ezt NoFoundationsRequired=false és gondoltam nem ez alá kell közvetlen berakni [ServerSettings].
    De nem veszek észre semmit,próbáltam az s+ mennyezetet lerakni nem engedi alátámasztás nélkül próbáltam egy tök új helyen is.Próbáltam a sima mennyezetet is,azt se lehet,próbáltam a föld alá rakni a kő alapot,folytatni ahol abbahagytam,de oda se enged rakni már.Miben segít ez nekem,vagy mit nem csinálok jól?És bocs.
    Nálam az működött,hogy elemeket olyan helyre is rakhassak ahol bele ütközne a tereptárgyakba.Az be is volt kapcsolva a játékon belül.Azzal van gondom,hogy el szeretném rejteni a kő alapot a talajba,de ott szerintem szabályozva van,milyen mélységig engedélyezett.Ha végig rakhatnám egyenesen nem volna gondom,vagy ha lépcsősen rakom a kő alapot,és a játék ezt elfogadná,és nem kérne alátámasztást a mennyezet lerakásánál,meg volna oldva.
  • ncc1701
    #10354
    GameUserSettings.ini file:
    [StructuresPlus]
    NoFoundationsRequired=false


    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.05.05. 14:55:15
  • Rae Apofisz #10353
    Amikor kézzel beleirsz ezekbe a konfig fájlokba attol tud megváltozni ha helyi játékot inditasz és bármit változtatsz akár minimális mértékben is akkor fellül irja a konfig fájlokat a játék. Olyankor nem csak azt irja át amit változtatsz hanem minden beállitást újra bele ir.


    Én most egy más jellegü dologgal kisérletezgetek helyi játékban. A régi bérelt szerveremen még maradt 1 hónap befizetés,hogy ne vesszen kárba amit eddig nem tettem, most a pvp dologba próbálok bele mélyedni.
    Sok helyen hatalmas exp szorzók vannak, pikk-pakk el lehet érni a maximum level szintet. Az jutott eszembe,hogy ennyi erövel tök feleslege a szint lépésekkel bibelődni. Meglehet oldani azt is hogy akár egy új játékos belép a szerverre és azonnal maximum level szintü. Azt is meglehet oldani az engramokat se kelljen egyesével tanulgatni. Most ezt tesztelgetem. Hogy milyen lenne egy olyan szerver aminél azonnal max level szintü mindenki, eloszthatja a pontjait, megtanulhat minden engramot, jó magas harvest szorzó. Lényegében farmol egy kicsit, és pikk pakk felépithet akármilyen bázist. Hogy a pvp és a pve kedvelőinek is kedvező lehessen, be lehet állitani hogy például a játékbeli idö szerint reggel 6 tól este 6 ig pve van utána este 6 tol reggel 6 ig pvp. Hogy azért ne legyen ennyi egyszerü a dolog letiltva engramokban a c4 robbanó anyag. Amit szeretnék még megoldani,akár valamilyen mod segitségével,hogy szeretném 2 részre osztani a tanulható engramokat. Például a klasszikus kézi fegyverek,mint kard, pajzs, dárda stb,... és a lőfegyverekre. Ezekhez társitanák engramokat,olyan fomrában hogy minden csoportnak lenne elönye és hátránya. Olyasmire gondolok,hogy például kardos csoport tudna fém épületeket is gyártani, mig a lőfegyverek csak kő épületeket. Valahogy megoldani hogy aki egyszer választott egy csoportot, az ne tudja megtanulni a másik csoport engramjait. Egyenlőre megoldhatatlannak tünik de még nem adom fel a kutakodást.
  • T62A #10352
    ncc1701 #10349.Igen fent van,mondjuk ezt csak ilyen szépészeti dolgokra használom épületeknél.Ha összekötő résznek használnám,eltűnne ha kiveszem a módot,és nem tudok átmenni.De egy ötletnek nem rossz meg is nézem,hogy tényleg működik-e egy tesztet megér.Köszi

    Rae Apofisz #10351 igen benne van mindegyik,viszont ennél ilyet ír,de nem rémlik,hogy babráltam volna vele TheMaxStructuresInRange=10500.000000
    A videót köszi,nem volna rossz itt se,ha a talaj alatt nem volna üresség,vagy elfogadná,ha lépcsősen rakom a kő alapot felfelé,ahogy emelkedik a talaj,csak a talajban,hogy ne látszódjon.