11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • T62A #10471
    Irigyelem az eszeteket,meg a tehetségeteket ebben a mutációs dologban.Bár ha értenék hozzá se biztos,hogy használnám.Mivel a sárkányaim gyengék lennének.De nagyon ügyesek vagytok NCC1701,BOZI_VILAG, a mutációban.
    Utoljára szerkesztette: T62A, 2019.05.25. 14:23:55
  • Bozi_Vilag
    #10470
    Gratula! Hogy sikerült összehoznod? Nagyjából 400 kikeltett tojásnál vagyok, de se mutációnullázás, se plusz mutáció :( (CSAK és kizárólag színre, természetesen)
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.05.25. 14:14:55
  • Bozi_Vilag
    #10469
    Nem látok valami jól, de én is ki tudom azt olvasni :D
  • ncc1701
    #10468
    Itt a 29-ik mutációs gigám, 100 pont a sebzésben.
    Közben már megy a therizinó is. :)
  • T62A #10467
    Köszi.
    Lehet én vak vagyok,de 720p hd,ban néztem meg a videót újra miután felraktam.Önellenőrzés gyanánt,ha bármi nem úgy sikerül ahogy azt elvárom,már törlöm is.Én kitudom olvasni a parancssort,és még nincs is felrakva 1080p hd-be ami még szebbé rakná a képet.
    De azért köszi.
  • Rae Apofisz #10466
    Van pár szépség hibája de gratula hozzá.
    Nem kötekedésként, csak szeretném ki igazitani a videód.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az elején mutatod a konzolt hogy mit kell beirni. Na abbol sajna semmi nem látszódik, olvashatatlan a youtub keményen gyenge videó minösége miatt. Ez nem a te hibád,sajnos ilyen a youtube. Hiába töltesz fel hd filmet, azt átkonvertálja flv-be és nagyon gyenge lesz a képminöség.
    Azokat amit kapsz ha meghalsz, a beállitásokban kikapcsolhatod. Alapértelmezett túlélő tárgyak használata -a neve.
    Nem tudom szoktál el kisérletezni dolgokkal a játékban, én igen. Ebből osztanák meg pár infót veled.
    Kiváncsi voltam arra vajon nekem milyen stat pont elosztás lenne ideális az én játék stilsomhoz és ebből indult nálam egy kisérlet.
    Az első amire kiváncsi voltam a hömérséklet. Mert ugye a ruhák is adnak védelmet hideg és meleg ellen de az is számitén mire hány stat pontot adok. A ruhákkal viszont az a baj váltogatni kéne amit én kinem álhatok. Hiába, férfi vagyok, utálok öltözködni. Jobb szeretek mindent egy ruhában csinálni. De sajnos a ruháknál ugye egyik mondjuk hideg ellen véd jobban a másik meleg ellen, van olyan ami ad némi szomjuság türést,... Szóval kerestem egy jó hideg helyet,ragnarok pályán egy hegy tetön kapásból volt -64 fok. Teljesen mesztelenre vetköztem és fél perc alatt megfagytam. Párszor rákészültem és vissza mentem, feltoltam maximumra level szintem majd töröltem amnézia tonikkal hogy legyen jó sok elosztható stat pontom. Aztán elkezdtem pakolni a szivóságra és figyeltem mikor változik a "Megfogsz fagyni" jelzés és mikor tünik el teljesen. Nos hát minusz 63 fokban annyi szívósság kell ami 1328 kihülés szigetelést ad. -28 foknál pedig 738 kihülés szigetelés.Aztán ugynigy megnéztem melegben is. +66 fokos hőségben 675 túlhevülés szigetelés kell. Ehhez hozzá kell tennem hogy ezt kint a szabadban mértem. Ez azért fontos mert zárt épületben kaphatsz vagy plusz vagy minuszban pontot a szigetelésekre.
    Mint például sivatagban fém épületben hőségre.
    Aztán jobban szemügyve vettem a ruhák statjait is, hideg és meleg elleni védelem tekintetében.
    Hideg ellen. például szörme kabát 917 pont, kesztyü 470. Ez igy összesen 1387 hideg szigetelés.Vagyis 1 kabát és 1 kesztyü elég -64 fok hideg ellen. Meleg ellen pedig a Védő ruha, (ha jól látom ez vegyvédelmi ruha) véd legjobban, minden egyes része 846.4 pontot ad. Vagyis egy gumi kesztyü simán megvéd +66fokos sivatag ellen. Ezt azért irtam le,hogy lásd miként alakulnak. Ez az öltözkésben annyival befolyásolhat,hogy könnyebben eltudod osztani a stat pontokat hogy mire mennyi tegyél. Hogy ne csak ugy ráérzésből. Nekem a 300 szívósság lett az ideális. Igenám de hogy ennyi legyen ha jól rémlik kb lv 150 kell legyek. De akkor még nem raktam se súlyra se kitartás se oxigen se semmi másra.és szépen kiszámoltam hogy nekem az Ark játékban amivel kényelmesen tudok játszani az minimum lv 500 player szint. Ennyi stat pont elosztás ami számomra kényelmes. Tudok rakni mindenre amit gondolok. Nyilván a legjobb statokat a tek ruhák adják.
    És itt kitérnék a blueprintre. Ugy értem a tanonc, mester, isteni megjelölésre a ruhákon. Mit is jelentenek ezek ? Persze, egyre jobbak a statok rajta. Ugy lesz jobb az isteni a többi fokozatnál hogy minden eszköznek van egy maximális stat értéke amit adni tud.Van egy felső határ aminél nem lesz nagyobb.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.05.25. 01:25:11
  • T62A #10465
    Sziasztok
    Csináltam egy videót,méghozzá PISZKOSFRED segítségét felhasználva,hogy hogyan kell utazni a pályák között,nekem sorozat kép formájában mutatta meg.Én meg megvideósítottam,amit utólag még egyszer köszönöm.
    Ez azért készült,hogy könnyebb legyen mindenkinek eligazodni rajta,hogy hogyan is kell,aki még nem tudná.
  • Rae Apofisz #10464
    Értem én. Csak infó volt,hátha :)
  • ncc1701
    #10463
    Na, ez az. És még adminkodni sem kellett. :)
  • T62A #10462
    Nekem ez nem volt megterhelő.Tudod miért?Mert kb 4 fordulóra megvolt az egész,még úgy is,hogy vagy 5000 db fém korlát kellett.Csak én tek adóban vittem oda,mert lehet sokan nem tudják de az a tárgy egy nagyon jó dolog.Csak kell hozzá egy olyan mód amivel fel lehet venni.Én a szekrény közelébe leraktam a bázison,bekapcsoltam és feltöltöttem a fém korlátokat,mintha egy másik pályára vittem volna át,majd a vízi bázisnál leraktam bekapcsoltam.És kivettem apránként belőle a cuccot.
  • Rae Apofisz #10461
    Gratulálok az épitményhez és a sok munkához. Szeretnék egy kis infóval segiteni amivel megspórolhatsz sok munkát,ha admint használnál.
    Az admint másként is használhatod. Beirod consolba cheat gcm
    Ekkor kapsz egy admin fegyvert. jobb egér gombal változtathatod a szinét és funkcióját. Ha kék szinü akkor teleportálásra használhatod, ha sárga akkor infót mutat, ha piros akkor pedig bármit megöl 1 lövésre és vagy rombol épitményt. A másik nagyszerü funkciója ennek a gcm parancsnak az,hogy bead minden engramot és gyárthatsz bármit nyersanyag nélkül. A teherbirásod megugrik 99999 kg-ra és a viz alatt nem kell levegő. Bármeddig a viz alatt lehetsz és nem hat rád a hömérséklet, nem fogyasztasz se vizet se élelmet. Nem kell munkapad se semmi. Ott azonnal helyben gyárthatsz bármit. A cheat givetome parancsal is forcetamelhetsz. Ilyen nagy munkánál sokszor jön jól valami amivel egyszerüen vissza bontható bármi. Ehhez nagyon jó az Automated Ark mod.Abban van egy távirányitó kinézetü eszköz. Ha ezt kézbe veszed olyan messziröl feltudsz venni bármit amilyen messzire ellátsz. Egy kis forgó gömb a célkeresztje.Ezzel például meglehet találni a föld alatt felejtett vizcsővet vagy alapot ami olyan mélyen van nem látni.Bármit felvesz 1 kattintással.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.05.23. 07:43:33
  • T62A #10460
    Köszönöm
  • ncc1701
    #10459
    Ez nagyon komoly, jó sok meló van benne, látszik. :) Én simán oszlopokat szoktam letenni, mondjuk azon van, ami bejön, de a turretek azt intézik.
  • T62A #10458
    Sziasztok
    Készen van a videó,akinek tetszik annak örülök,meg ha valamit tudtok belőle használni.Mint ötlet.
  • ncc1701
    #10457
    Amúgy. A 28-ik mutációnál tartok, imprint nélkül 510% a sebzése tojásból kikelve. Még egyet rányomok, h meglegyen a 100. Asszem a 25-ik mutációs gigám lépte át először az 1000% dmg-t.
    Utána előveszem a kedvenc állatomat, a therizinót, 100hp, és 100dmg pont a cél. :) Most van neki 80-85.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.05.20. 18:18:45
  • ncc1701
    #10456
    Most nézem, szép szürke lett, zöld hassal. Marha jól néz ki, ha felnő, teszek be képet. :)
  • ncc1701
    #10455
    Működik az s+ mutator. Igaz, nem minden tojás lesz mutált, de kb 30-ból kijött a megfelelő variáció. Mondjuk ez belekerült vagy 60-80 elementembe.
  • T62A #10454
    Nekem elég sok időmbe telt a bázist megépíteni,ha úszol nagynak tűnik,de mégis szórakozni kell,hogy a tusoval jól kanyarodjak,mert nem találom el a tek behemót kaput.
    A birkáról jut eszembe,tegnap átvittem 21 db birkát egyet ebben a Cryopod de csak kis szintűt hátha eltörik a Cryopod. De szerencsére nem,viszont tele volt teljesen,és mikor kivettem 2d mutatott csak,a másik meg úgy jött ki mintha meg lenne nyírva.Lesz egy 2-3-vagy 4 db farkas mint terelő juhász akik majd vigyáznak a birkákra.De ez majd még a jövő.
    Csinálok róla videót,a vízi bázisról nem tudom melyik nap nem felejtem el.Most a wot megy a frontline mód.
  • ncc1701
    #10453
    Víz alatti tek bázison én is filózom, most már 6-7 element gachával az alapanyag is meglenne hozzá. De igazából olyan mélyre mennék a centeren, ahol a basilo már sajna halódik. Még arra gondoltam, hogy beteszek a tek kockába egy healelős malacot, így nem halna el a basilo, illetve mikor nem vagyok ott, akkor cryoznám úgyis. Teleportert meg tennék be. És nem is kéne túl nagy, ilyen 3x3x2 körüli. Asszem centeren van valami nagyon sunyi víz alatti majdnem mesh spot.
  • Rae Apofisz #10452
    A birkákat meg is lehet nyirni. Néha kell gyapjú is 1-2 dologhoz. A birka hús meg tameléshez is jó.
    Amikor unatkozok szoktam olyant is csinálni hogy a zárt udvaron adminból spawnoltatok jó sok birkát,dodot meg minden félét. Befekszek valahova jó messze és sniperrel gyilkolászom öket csak úgy unolamüzőnek
  • Bozi_Vilag
    #10451
    Majd mutasd már meg :D Régóta foglalkoztat az underwater base gondolata, de a csapatom nem örült neki, úgyhogy ez el lett kaszálva :( Majd egyszer

    Más:
    Most néztem, mondták nekem, hogy a játék bugjából adódóan random véletlenül törlődik mindkét oldalról a mutáció, ha az egyik szülő vad.
    Na, gondolkoztam ezen. Mivel most ez az egész amúgy is veszett fejsze, annak is a nyele, gigán kipróbálom. Most event alatt napi 50 kikeltett tojás volt, holnaptól ez "csak" 20-30 körülre csökken. Mindenképpen beszámolok az eredményről.

    A rendes bázisállat nincs meg, de mondták, hogy az eggyel ezelőtti mutációról (amikor csak 2 mutáció volt, egy jó, egy nem fontos) van egy nőstényünk, majd ő is jön a hárembe ;)
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.05.12. 21:13:42
  • ncc1701
    #10450
    Bkker, és erre beadta. Már 450%-al kel ki a tojásból a kicsike, 23-ik mutáció.
  • T62A #10449
    Felhasználom az ötletedet apofisz. Mondtad neked a dodok jöttek be,mert zajosak,vagy különleges hangot adnak.Én ovis (birka) farmot fogok csinálni.Már fogtam elég sokat,de Izlandon.A kicsi szintűekből szaporítok,ha kellene birka hús,mennek a vágóhídra.
  • T62A #10448
    Készen vagyok a vízi bázissal a Ragnarokon. Majd még csinosítom lehet,hát elég sok alapanyag kellett hozzá,de megérte.Olyan jó néz ki,hogy a vad állatok nem tudnak bejönni,harapdálják a fém korlátból körbekerített falat.Maga a terület nem egy nagy dolog,mert csak körbe van kerítve nincsen különleges megoldással megoldott épület.Egy pár kapszula le van rakva a víz alá,de semmi extra.
  • ncc1701
    #10447
    Gondolkodom ezen az s+ mutatoros dolgon, asszem ki kell próbálni. Most így nagyon gyér a mutáció sajna...
  • ncc1701
    #10446
    Hát, pedig pár cryopodot megért volna. Gondolom ez a tanulópénz.
  • Bozi_Vilag
    #10445
    Csakhogy nincs meg
  • Hunter of Deer
    #10444
    Tolja innen vki a badco szerveren?
    Ott honnan lehet meg szerezni a tek replikator recit.
  • ncc1701
    #10443
    Ha megvan az eredeti szülő, akkor jó dolgod van. :)
  • Bozi_Vilag
    #10442
    Ezeken csak dmg mut van
  • ncc1701
    #10441
    Amúgy alpha tek cave srákány = alpha island sárkány?
  • ncc1701
    #10440
    Ugyanezt gondolom, még nekifutok a következőnek, de ennyit nem pöcsölök vele.

    Therizinó. De komolyan. Adsz nekik 25-30k életet, többi megy sebzésbe. Adsz nekik jó sok sütit, és szeva. Kissebb, mint a rex, könnyebben manőverezi magát, az obinál könnyebben körbe rakod őket, és hossza a rex erejének a 75%-át. Plusz, mivel növényevő, ezért a tűz fele annyira sebzi.
    Van videóm róluk. Sajna volt egy hősi halál, de asszem azt a láva csinálta ki.
  • topaktuell
    #10439
    Ha a 23. nem lesz meg a szokásos 200-300 tojáson-on belül, akkor én neki sem állok a rexeket tovább húzni. Ezekkel így is minden bosst leölök. Kivétel TEK Cave és az Islandos sárkány. Szerintem az sem a rexek hibája. Már 3 adag rexet zabált fel az a fránya béta sárki.. Már unom nagyon. Azért egy garnitúrát tenyészteni, felnevelni és az SE-n 56 szintet rájuk húzni hát nem két nap. Ráadásul még ugyanennyi asc 115%-os nyeregre össze kell gyűjteni a nyersit.
  • ncc1701
    #10438
    Nos, beadta a 22-ik dmg mutációt, de ára volt. Szerintem 7-800 tpjásból jött ki, egyszerűen sokkal ritkább lett a mutáció.
  • ncc1701
    #10437
    A számok szintezés utániak, természetesen.
  • ncc1701
    #10436
    Én nagyon javaslom, h indítsatok új vérvonalat. Azért érdemes egy statot mutálni egyszerre, mert több az esélyed arra, h a jó statot adja be. Plusz amúgy tudsz csinálni közepesen jó állatokat, de amit írtam, úgy bszó brutál állatokat lehet breedelni. Az elején végigvittem én is vegyes mutálciókkal, nem volt egyszerű.

    Megnéztem a vegyes vérvonalamat, 50khp/1000dmg vs 64k hp, 1400%dmg. Nem mindegy.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.05.11. 17:48:35
  • topaktuell
    #10435
    Hááát a bázis állatokon nem igen kellene mutáció. /Nem mutat jól rajtuk./
    Nem írom le mert már ncc leírta.
    "Nagy lesz a csábítás, h vegyesen csináld, de ha matekolsz kicsit, akkor rájössz, h úgy sokkal kissebb az esélyed."

    Ráadásul sokkal könnyebb sok tojást kezelni.
  • Bozi_Vilag
    #10434
    Átolvastam megint, hát sajnos az a baj, hogy nekem már megvannak a bázisállatok (kb. fél éve tenyésztjük), de mindegyiken van mutáció...
    Akkor itt go a hármas pontra?

    Egyébként köszi a linket, de nekem ez még magyarul is bonyolult lenne, nem hogy angolul :D
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.05.11. 08:48:53
  • T62A #10433
    Nem mondta senki ez igaz.Viszont gondolhatja.Egyébként nincs fordítva,csak keverve a s+ mód kőfal,a simával.Mivel ez a frankó fejlesztők nem úgy csinálták meg a ferde sarok elemeket,hogy lehessen fejjel lefelé is beilleszteni.Ezért kevertem az s+ móddal,mert akkor adta ki nekem azt amit szeretem volna elérni az építésben.
  • Bozi_Vilag
    #10432
    Jaja
    BTW a sarinál nem kell unclaimelni az állatot