11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • ncc1701
    #10711
    Hát ez bizony ez új dlc.
  • ncc1701
    #10710
    Kitiltottam megint a gigákat, helyette rexeket spawnolok. Elég jól adja, 4-5-ös csoportokban sétálnak, jönnek a gigámra, aminek a csoport 1 harapás. Könnyű meatrun, és prímán adja a bőrt is. :)
  • Bozi_Vilag
    #10709
    Valgu mod volt, azt vették bele
  • T62A #10708
    Szerintem ha a régieket is felturbóznák, a pályákat elég jók lehetnének. Például Islandon lehetne olyan mint az Extinction, ami kijön a földből és azt meg kéne védeni. Majd elementet lehetne kinyerni belőle, csak nem fertőzött állatok támadnának, hanem a vadon élő állatok. Akkor nem volna olyan meleg egy erdős részen mint pl a sivatagos pályán 45 fok, reggel 06:30 kór, meg egyáltalán nem. Csinálták ez a valguero pályát, sokat nem voltam rajta. Sőt single playerben még nem, de videó alapján a föld alatt elég szűkösnek néz ki, mintha minden össze lenne préselve, a járatok is kicsik. Szerintem ez is Rock Drake kaphatna olyan mozgási fizikát mint ez Managarmr. Ne csak siklani tudjon, és lehetne sík terepen is használni, jeges fagyasztása ne legyen.
  • ncc1701
    #10707
    Giga téma: a 66. mutációnál van az, h minden egyes pont, amit sebzésre teszek, 10% feletti sebzés-növekedést eredményez. Azaz kimaxolva most vagyok valahol 1850% körül, de még kaphat 4 mutációt, mielött beleütközök a 255-ös stat plafonba.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.07.28. 07:15:12
  • Bozi_Vilag
    #10706
    Egyébként valami jó kis Tekes pályát megnéznék. Amin mondjuk csak tek állatok vannak (vagy nagyrészt), szinte rendes rész nincs is. És egy ilyen frankó elhagyatott részt is. Ha jól néz ki be is költözök :D
  • ncc1701
    #10705
    Pontosan, talált pénz. Ugyan 20 dolcsit nem adok dlc-ért, mert spúr vagyok (hacsak nem csinálnak must have kategóriát), de most is megvettem az aberrationt, meg a sivatagos mapot 9-9-ért, pedig 90%, h sosem fogok rajtuk játszani. De annyit megért.
  • Bozi_Vilag
    #10704
    Kell nekik a pénz
  • ncc1701
    #10703
    Itt is tippeltem. Nincs rá okuk, h ne csináljanak új dlc-t. Az új mapokat nem ők csinálják, van rá idejük.
  • Bozi_Vilag
    #10702
    Redditen tippelgettek páran...
  • Ainz
    #10701
    Új fizetős DLC, ha isten is úgy akarja vagy csak a VR támogatás, bár remélem hogy nem csak annyi..Teaser
  • T62A #10700
    Nem tudja valaki mitől van az, hogy ha támadok egy állatot egy állattal, és utána meg szeretném enni. Akkor pár másodpercre megakad a játék?
  • T62A #10699
    Hoztam át vagy 12 db Gachat, gömbben Izlandra. Közöttük volt 3 db 30-as szintű, két nőstény egy hím. Azok lettek volna a pároztatók, element dusnak. Egy nőstény nem élte túl az utat közülük, és azon kívül eltört még kettő. Tehát csak az adott pályán érdemes nekem használni, ide oda hozni vinni pályák között rizikós a gömbben. Egyébkén a legkisebb megjelent Gacha nálam 21, nem találtam kisebbet.
    Utoljára szerkesztette: T62A, 2019.07.26. 23:16:54
  • ncc1701
    #10698
    Megvan az első 8000 felett sebző gigám, vad giga 10 harapás neki. :)
  • ncc1701
    #10697
    Basszus, tök igazad lehet. :)
  • Rae Apofisz #10696
    Én egyszer Shigoisland pályán spawnoltattam adminból egy level 1 szintü pók bosst. Kiváncsi voltam hogy néz ki vagy hogy milyen de a biztonság kedvéért csak lv 1-el próbálkoztam. A spawnolási parancsban nem gondoltam végig a dolgot, mert nem határoztam meg a tőlem való távolságot, igy kb az orrom elött jelent meg. nem volt rajtam se god mod meg semmi. Mire lenyomtam volna a tab gombot már meg is haltam. Az a sok kicsi franc amiket maga mellé idéz meg ő maga is kereket oldott. Kénytelen voltam adminból leölni az összes lényt a szerveren. Hogy mennyi hp-ja lehetett, fogalmam sincs. Pedig ez csak egy lv 1 -es volt. 1 köpött és meghaltam.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.07.20. 06:32:29
  • Bozi_Vilag
    #10695
    Bossokon a dínóknak is érdemes :D
    (De megnéznék egy olyat, hogy a bossnak 50 HP-ja van és ököllel kell kinyírni
  • Rae Apofisz #10694
    A Survival részt van aki úgy értelmezi,hogy a dinóknak kell túlélni :)
  • ncc1701
    #10693
    Múltkor láttam olyan videót, ahol a srác ököllel sebzett 4000 felett. Na, odáig néztem csak, valami nagyobb rexet ütött le 2 ütésből. Mondom, jóvan, köszi. :)
  • Bozi_Vilag
    #10692
    Persze, nyilván ugye a modok és dlck azért vannak, hogy színesítsék az alapjátékot. Így van ez mindennel.
  • Rae Apofisz #10691
    Bocsi a véleményemért de szerintem pont az alap játék az ami legkevésbé tetszetős. Szerintem sokkal jobbak a moddolt pályák és egyéb modok. Nyilván van aki az alapot szereti. Én az Ark-ot olyannak látom mint a pc számitósgép. Van az alap és sok egyébb kiegészítő amik nagyszerüvé teszik. Például ilyen volt a Valguero map is. Vagy ott van a crystalisles pálya, vagy amissa. Ezekben én látok fantáziát,de mondjuk az island pálya olyan "ne itt egy sziget játsz"
  • Rae Apofisz #10690
    Ez a tesó! Nem szólt hogy pillants egy kicsit jobbra hogy észrevedd a pálya nevét
  • Bozi_Vilag
    #10689
    Miért lenne? Bárki bárhol játszhat.
    (De mint mondtam, leginkább a Magyar [HUN] ARK Szervereket ajánlom
  • ncc1701
    #10688
    Island, Ragnarok, Center, Valguero mapok freek. Ooa tudsz menni. Extinction, ScorchedEarth, és az Aberration pedig fizetős dlc-k.
  • shaba23 #10687
    A felsorolt szervereken nem feltétel a legújjabb dlc-k megléte? Most csak az alapjátékot vettem meg, a többi majd ha tetszik.
  • ncc1701
    #10686
    Egy pvp szerveren, ha az admin is játszik, az erősen bizalom kérdése. Onnantól pedig szerintem jogos a mondás, h a bizalom alapja az ellenőrzés.
    Én is admin vagyok otthon, ez be is van állítva, de őszintén, fogalmam sincs, mi az admin jelszavam. Generáltam egy random 8 karakteres jelszót, és az van a szerver beállításban, sosem használom. Ha valami nagyon félremegy, akkor visszatöltöm a szervert mentésből. A félremegy alatt azt értem, h plö tek barlang közben összeomlik a játék, azaz nem saját hülyeségből. Ha valami gebasz van saját hülyeségemből, azt nyilván el tudom fogadni.
  • soo277
    #10685
    Köszi megoldodott,csak szegény tesom nem mondta, hogy átállította a szerot Valguerora
  • Bozi_Vilag
    #10684
    Persze, megoldható. De aki csal, az nem fogja ezt beállítani :D
    Plusz hogy néz már ki, hogy próbára teszed az admint?
  • ncc1701
    #10683
    Ja. Center, redwood vízesés mögötti nagy barlang. Elkezdtem azt, amitől régóta húzódoztam, mert tudtam, h bazi sok idő lesz, a bejáratot teljes magasságában elfalazom, rendes "death-wall"-t csinálok belőle. Tek kapukkal, mindennel. Az egyik oldalára farmolást nem számítva ráment már 3 napom, és messze nem vagyok kész vele. Van/volt 4db plafonig érő turret tornyom teli turretekkel, relatíve kevés elemből, mert akkor még jóval lassabb volt a gépem, és nagyot esett az fps. Nálam 1000 a turret limit, ilyen 6-700-akat ír ki, ha ránézek egy turretre. :)
    De mocsok jó lesz, majd csinálok videót róla.
  • ncc1701
    #10682
    Amúgy be lehet úgy állítani a szervert, h belépéskor minden playernek kiírja egy ablakban a használt admin parancsokat. És kivétel nincs. Ez a legegyszerűbb. Ha valami gyanús, és online az admin, akkor megkéred, h csináljon valamit adminként. Mondjuk állítson időt. Ha beállítja, és jön az üzenet, akkor ok a dolog, ha nem állítja be, hanem sumákol, akkor tudhatod, h csítel.
  • Rae Apofisz #10681
    Szerintem van a szerveren valamilyen mod amihez időközben jött frissités. A kliensed frissitette azt a modot de a szerveren még a régi fut.
    Elvileg kiszokta irni hogy modverzio eltérés van de már velem is történt ilyen,hogy nem irt semmit. Ha a szerver nem tudja automata frissiteni a modokat akkor az adminnak kell erre figyelnie, és ftp-n feltölteni saját klienséből a már frissitett modot. Persze lehet más oka is. Azt kellene tenni hogy megkérsz valakit próbáljon meg belépni.Ha neki sikerül akkor nálad van valami gebasz. Ha neki sem akkor a szervernek.
    Nézd meg a feliratkozásaidnál a frissitések dátumát. Ha a legutobbi játék után volt valamelyiknél akkor az a ludas. De azt is megcsinálhatod,hogy le iratkozol azokról a modokról amik a szerveren futnak. Az se baj ha manuálisan törlöd azoknak a maradék mappáit a gépedről. Majd megpróbálsz belépni.ismét Lefogod tölteni a modokat. Ha még ekkor sem enged be megvan a hiba. Ftp-n feltöltöd a modokat, majd szerver restart. Ha ez után se enged be, fogd meg két kézzel a billentyüdet és teljes erővel verd szét az asztalon.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.07.18. 06:35:46
  • Ainz
    #10680
    Úgy írtam mint egy 10 éves tele hibával, sorry érte.
    Amúgy ha official kérdésed van, akkor én tudok neked rá válaszolni.
    Játszottam rengeteget pvp-t nagy híres alliancekban.
  • Bozi_Vilag
    #10679
    Unoffis vagyok, kb. 2300 órát toltam ott le, hadd egészítsem ki saját tapasztalattal.
    Ezidő alatt 3 szerveren játszottam rendesen (1. szerver 1200 óra, 2. szerver 100-150 óra, 3. szerver lassan 1000 óra).
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És fontos megemlíteni, hogy amit írok, saját tapasztalatot és hiteles történetmesélést is tartalmaz! Bár szerencsére előbbiből van több, majd jelzem hogy hol van az "elmesélt" rész.

    Zárójelben írom, mettől meddig játszottam.
    1. HUN Hydra PvP szervercsoport (2016-2018)
    Ez már megszűnt, szóval nyugodtan mesélhetek.
    16-ban kezdtem el egy ismerősömmel, végül egy viszonylag jó törzsbe kerültem be (Hősök vagy Csokis Hősök, ha mond valamit). A Hydrát két korszakban gyűlölték: a REBELS/Teddy Bear/Apex Predators korában, amikor Hent és Saw admin volt. Tény és való, ők tényleg sokat addoltak, de Naradicsom utána kivágta őket a francba, és sokáig nem volt baj (persze a hatelés azért megmaradt). 2018-ban kezdődött újra, hírek keringtek arról, hogy Nara is addolni kezdett (én egyébként itt már nem játszottam, barátaim és admint ismerők mondták a dolgokat). Lényeg ami lényeg, tényleg történtek gyanús dolgok, és végül állítólag egy adminbarátja player is admint kapott, ami hát tudjuk, mivel jár. A szervercsoport egyébként abba bukott bele hogy az Extit nem nyitották meg "bizonyos okokból".
    2. BadCompany PvE szervercsoport (2018-2019)
    Nem sok órát töltöttem itt, de az mind pozitív volt. Ez mivel PvE, még ha addolnak is leszarom, mert nem ellenem vétenek, csak maguknak adnak előnyt. Sok modjuk van, és admini segítség az maximálisan működik. PvE miatt meguntam, 1800+ óra PvP után sok volt a változás. Ha PvE-t keresel, javasolnám, csak nem érdemes modokkal kezdeni.
    (Sok jó tapasztalatot meséltek itt játszó aktív playerek egyébként. Ajánlom PvE-re.) badco.hu
    3. Survivor's Empire PvP Szerver (2018-2018)
    Na, ez az a szerver, amit konkrétan azért hagytam ott, mert igaz rá mindaz, amit írtál. Adminon látszott, hogy csalt. Amikor egy kicsit ártottunk nekik (belerepült a veloinkba, amikor szóltunk hogy egy fél óráig ott vagyunk, vigyázat), egy mondvacsinált indokkal leraideltek (egyébként adminhelp volt a megtalálásunk is). Egyébként azóta is hallom, a szerveren nem mi voltunk az egyetlenek, akikkel ezt tették (mindig a vérvonal lopása volt az indok). Aki többet játszott ott, mesélte, hogy aki nem tetszik az alfaadminnak, annak kampec, amúgy nyugis (tehát a PvP egy részt tiltott). A szabályzat semmit sem ér itt. (Ha van itt Survivor's Empirés, akkor helló, mi voltunk a Menekültek :D) Elvileg wipeolni fogják, tehát a belefektetett 100-150 órámból megmaradt pár dolog kuka :c
    (Ezt nem ajánlom, de ha valakinek kéne: survivors.hu)
    4. Magyar [HUN] ARK Szerver (2018-)
    Jelenleg futó, PvP szerver. És igen, ez itt a reklám helye. Itt is van hate-hullám (ahogy látom, nincs szerver ami ellen bármi miatt nincs). Az admin segítőkész, elsősorban a playerekkel és a szerverrel foglalkozik, sőt, még helyettese is van.
    És igen, itt is játszó adminról van szó, de! Kapta már az ívet, és a csávó nem lett kibannolva, rollback sem volt, és a megtorlás is egy baráti tribe által volt (és ők sem kaptak adminhelpet, megbízható barátom van az említett törzsben fontos pozícióban).
    Egyébként az összes nem modos map megvan clusterben, a szorzók nem túl elszálltak, de munka/család mellett is élhető. Egy kis dolog van: egy stackbe kétszer annyi fér bele, de a súlya nem lett változtatva, csak kétszer annyi fér a 300 stackbe bele.
    Aki szeretne jönni, nyugodtan. Van sok kezdő aki itt tanult, nyitottak az emberek, és nem túl vérPvP, de nincs rá szabály. arkhungaming.hu
    (((ÉS NEM, NEM ÉN VAGYOK AZ ADMIN, SŐT, MOST KAPTAM EGY TELJES WIPEOT EGY TÖRZSTŐL
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.07.17. 23:13:17
  • ncc1701
    #10678
    Persze.

    Official pvp valóban necces, még a profik is szenvednek, h naponta raidelik őket porré. Régebben még az volt, h nem b@szogatták a kicsiket, ma már ez sincs, mert a nagyok unatkoznak, és simán felrobbantják a kő bázisokat is.

    Szóval, unofficial szerókat keress, vannak magyarok, állítólag jó csapattal.
  • Ainz
    #10677
    Miért ne lenne érdemes?
    Ha official szerverre még és pve-zel, akkor simán tudsz csinálni mindent amit akarsz.. persze rengeteg szerver már be van építve etc, de mindig indulnak új szerverek (új map mikor megjelenik) kb fél évente vagy kicsit több.. pont most jött ki nemrég a Valguero map.. ami teljesen új szervereket hozott pve és pvpben is.
    PVP már kicsit necces.. officialon soloba meg pár emberrel kb semmi esélyed.. ha csak nem bírod h naponta 10 építed fel a bázisod.. nagy tribeokba bejutni csak haveri kapcsolattal lehet, ehhez nem ár ha kitartó vagy és 100x is felépíted újra a baset amit kiraideltek.
    Officialon amúgy rengeteg időt követel meg a játék.. pve és pvp egyaránt.. Napi 1-2 óra játékidővel el is felejtheted..
    Unofficial szerverek más tészta, ott mindenféle szorzót tudsz találni..én special nem szeretem az unoffit, mert tele van csomó moddal ami szvsz idegesítő meg pvpbe és pvebe is addolnak az adminok etc etc
    Mondjuk offi se sokkal jobb, de ott legalább ha elérek valamit, akkor úgy érzem h tényleg elértem.
  • shaba23 #10676
    Sziasztok!
    Érdemes még elkezdeni a játékot? Steam-en venném meg. Full kezdőként :)
  • ncc1701
    #10675
    Régebben létezett jobb rakétából blueprint. Ezt már kiirtották a játékból? Csak mert én sosem találtam.
  • ncc1701
    #10674
    Ezt gondold át, mert 40000 élete van, szeretik használni pvp-ben. :) Több c4, és azt meg kellemetlen lepakolni, miközben a turretek lőnek. Amúgy elég ha egy kis falat berobbantasz, már bemehetsz. Teljesen mindegy, h kis lukon mennek be, vagy nagyon.
  • Bozi_Vilag
    #10673
    Igen, azt nagyon sajnálom... Bár nem biztos hogy gyakran használnám, bázisomra (az épületre) alapból nem szerelek nagykaput (még dinót sem) építeni, mert ha berobbantják, hatalmas lyukat ad. 12 magas házat nem építek, és a területet ne fallal veszem körbe.

    Az XXL fal igazából semmire nem jó, egyet berobbantasz és ott van előtted az egész bázis.
  • ncc1701
    #10672
    Jaja. S+ xxl wall pedig 12 magas, pont behemoth gate kompatibilis. Sajna azt pont nem vették át.