11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • ncc1701
    #10751
    Á, 33db kaptár, tényleg nem vagy 100-as. :Đ Én azt szoktam csinálni, h macival szedek mézet, ha nagyon kell, csak 1 kaptáram van. Illetve s+ modban tudsz kaptárat csinálni is. :)
  • T62A #10750
    Hát halljátok, én beteg vagyok azért jó értelemben. Szerettem volna csinálni sütit, ahhoz meg méz kell csináltam is vagy 130 db ott a theráknak. De mivel én mindig többet viszek mint ami kell, biztos ami biztos alapon. Átalakítom az Izlandi bázison a méh kaptártárolót. De kevés lett, ezért elmentem fogni, elindultam a vörös erdő egyik szélén, és teszek egy teljes kört, és az összes kaptárat leszedem a fákról, igaz egy két állat magasabbra repült én meg nem követtem. Két napja csinálom és 33 db-nál járok, de olyan idegesítő 2-és 4 óránként esik az eső, és nem látok lóf@szt sem, meg jön a köd. Van admin parancs milyen óra legyen, reggel, vagy este, délután stb. De jó volna ha volna az eső elállítására is.
  • T62A #10749
    Köszi
  • ncc1701
    #10748
    Egy párat mindig érdemes letenni, ha más nem, wild onlyra állítva. A fenének hiányzik, h bekóboroljon valami random szermét, és felfalja az esetleg passzívon hagyott állatomat.
    Vagy egy fix passzív állatra ráülsz, arra ráfütyülsz egy gigát, amit már neutrálra állítasz. :) Akkor a giga sem szalad el messzire, és megvédi a sajátjait.
  • T62A #10747
    Nem, csak a sima turrettet. De azt se mindig.
  • Bozi_Vilag
    #10746
    Eddig nem használtál Tek Turretet? :O
  • T62A #10745
    Köszönöm megnézem.
  • Bozi_Vilag
    #10744
    Azt használja lőszerként a Tek Turret, meg a Tek Geni is műkszik vele
  • T62A #10743
    Sziasztok
    Az element szilánk az mire jó? Mire tudom felhasználni? Próbálgattam tek ruhához, meg Tek Replicator de nem jó egyikhez sem, nincs ötletem mire volna jó. Használjam arra, hogy szétbontom, és gyártsak belőle mást, de az sem jó mert van pl 1000 db szilánkom azt lebontom element dusra. Majd csinálok belőle elementet de csak 1 db ot. Sok a veszteség, arányaiban nem jó.
  • Bozi_Vilag
    #10742
    Nagyjából
  • ncc1701
    #10741
    Részemről therizinókat fogok vinni. Képzés alatt vannak. :)
  • ncc1701
    #10740
    Nekem az a tapasztalatom, h a felső 10%-ot fogom be. Azaz 150max lvl esetén 135-től kezdve.
  • Bozi_Vilag
    #10739
    Ascendhez a legegyszerűbb a rex... Azt jól kihúzni, jó nyereggel, és kövessenek mind (nagy távolságon). Esetleg kereshetsz valakit, aki segít (+1 ember nagyon sokat tud segíteni)
  • Rae Apofisz #10738
    Köszönöm a választ.
    Természetesen keltettem, nevelgettem de nem igazán bonyolódtam be a dolgokba de elöbb utobb kénytelen leszek oda figyelni ezekre a dolgokra is. Még csak elméletben tervezgetem,milyen utat válasszak az ascendeléshez.. Muszály lesz vinnem valamilyen dinót is. Valószinüleg egyedül próbálkozok majd, csak elkéne döntenem hogy mit, mennyit, és milyen dinókat. Jó lenne valami kis méretü teherhordó lény, ami sok cuccot elbir, az se baj ha mozgékony. Aztán jól jönne valami ami tud kábitani,sokkolni, kéne ami tud healelni, kéne tank és warrior.... valahogy igy képzelném el :)
  • Bozi_Vilag
    #10737
    A lényeg az, hogy a szintje a dinónak valamilyen szinten független a statjától.
    Azért szoktunk a legnagyobbra utazni, mert több pontja van elosztva, tehát potenciálisan nagyobb az esély arra, hogy a fontos statra is többet kapott.
    Persze lehetnek zsákutcák, mert ha valamiből mondjuk 60 pontot szeretnél, az a 65-ös dinotól kezdve a 150-esig (most direkt alapbeállítással mondom, mert azt nem tudom, nálad hogy van konfigolva) bármelyikben meglehet. Csak minél nagyobb a szint, annál több rá az esély, mert nem valószínű, hogy (majdnem) minden pontját csak egy bizonyos statra kapja.

    Szóval, mi 120-tól fogdossuk az állatokat.(ha mondjuk 900 nálad a max, akkor 800 körültől érdemes). És persze, már előfordult, hogy a legelőször tamelt, 115-ösnek jobb az egyik statja, mint azoknak, amiket már 135 felett fogtunk be, folyamatosan. Ez ebből a szempontból teljesen véletlenszerű
  • Bozi_Vilag
    #10736
    Igen, azt tudom, hogy 40-50 körül már nagyon kell örülni. Csak egyik tribetársam elég maximalista, és nem elégszik meg a 46-47 körüli ankyloval (ami amúgy aberrant is, tehát jobb a dmgje) :D
    ((Zárójeles megjegyzés: ha ez így van, akkor ezen logikán 224 pontja is lehet egy bizonyos staton, mert ugye van, hogy alap HP-val vagy alap oxyval (vagy bármelyik stattal alapon) éled le. Az más kérdés, hogy ennek az esélye (1/7)^223 az egyhez. Na mindegy, igazából annak az esélye, hogy 50 pontot találsz, meg (1/7)^50, ami szintén elég kicsi))

    Köszi a választ!
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.08.01. 10:27:08
  • Rae Apofisz #10735
    A szerveremen több féle mód is van. Az egyik amivel lényt lehet keresni. Ez ki irja a level szintet. Általában a legnagyobb szintüt szoktuk keresni tamelési céllal. Egy másik mod a spyglas már közelebbről megmutatja a statokat is. Ezzel nem nagyon szoktunk foglalkozni mert ebből a modból ami érdekel minket hogy mutatja a torporját és hogy mivel kell tamelni. Viszont ha én felveszem az admint, kapok hozzá egy puska kinézetü eszközt aminek 3 funkciója van. Az egyik, elég aprólékosan megmutat elég sok mindent. Tegnapi kommentek után kiváncsiságból egy kicsit körbejártam a pályán nézegetve a vad dinók statjait. És egy számomra érdekes dolog tünt fel. A vad dinók level szintje elvileg 800 körül van. Megnéztem néhány ankylot. Azt vettem észre hogy vannak olyan lények amik bár kisebb szintüek mégis egyes stat pontjain sokkal több van mint akár egy nagyobb szintünek. Elképzelhető,hogy esetenként jobban járnák ha egy valamivel kisebb szintüt tamelnék mint egy nagyobb szintüt ? Ez mellett kiváncsi voltam más valamire is. Hogy van-e maximum ami adható egy adott statra és az mennyi. A konfig fájlban a sebzés statot drasztikusan megnöveltem. Azt a pontot hogy amikor 1 pntot rakok a sebzésre akkor mennyi %-ot kapjon. Arra gondoltam hogy gyorsabb és látványosabb eredményt kapjak beirtam 100.000 -ret. Aztán addoltam egy tamelt ankylot. Meglepödtem mert milliós értéket kapott sebzésre amire akár 129 pontot is tudtam rakni. Ki se tudtam olvasni pontosan mennyit mert nem fért ki. Gyakorltailag 1 csapásra megtudott ölni egyszerre akár mennyi brontót vagy raptort,bármit. Aztán vissza állitottam alapértékre és újra körbe néztem. Végül teljesen belekeveredtem és elmentem aludni :) Szóval, akkor ha tamelni szeretnék egy dinót, érdemesebb megnézni egy kisebb szintü statjait is vagy a bevált szokás a jobb,hogy minnél nagyobb level szintü legyen ?
    Több képet is készitettem ilyen statokról de valamiért csak ez az egy készült el. Ezen már ilyen össze-vissza statolt van.

  • ncc1701
    #10734
    Csak mák kérdése. Ugye 150-es állat témelve 224-es, azaz 224 pontja van szumma. Minden állatnak van 7 féle statja, azaz akár 224-7 pontja lehet egy staton. :)
    Van olyan saberem, aminek 52 pontja van staminán, meg fogtam egy therit, ami movement speedre (=kuka) kapott 50 pontot. Én úgy tapasztaltam, h a 45 pontnak már nagyon kell örülni.
  • Bozi_Vilag
    #10733
    Majdnem, de azért köszi a választ!
    Arra vagyok kíváncsi, hogy amikor szelidítesz egy állatot (ami ugye alapbeállításokon max 150-es szintű lehet), akkor van-e valami határa annak, egy adott statra mennyit kaphat. Nem a mutációkra gondolok, az már más tészta.
  • Rae Apofisz #10732
    Én ennyire mélyen nem ismerem a nevelgetös dolgot, csak kérdezem, a #10707 kommentjében nem arról irt ?
  • Bozi_Vilag
    #10731
    NCC, nem tudom ilyen későn (vagy már korán, fene tudja) fent vagy-e még. Egy kérdésem lenne:
    Van arra (alap játékon belül) limit, hogy egy vad állat maximum hány pontot kaphat egy bizonyos statra? Tehát például egy 150-es ankylo semmilyen módon nem kaphat több pontot DMG-re, mint 50. Csak az alapból, tamelés előtt állapotra értem, nem a szintezésre
  • Bozi_Vilag
    #10730
    Értem. Bocsánat, kicsit fáradt is voltam, meg a videó egyáltalán nem is indult el. Szóval inkább feltettem itt a kérdést.
    #10729 Igazából a helyzet az, hogy tényleg nem érdemes telepakolni ismeretlen moddal. Mert nagy modot ugye sokan látják, és az biztos nem egy "noname" (bocsi a használatért, úgy értem erre, hogy nem sokak által játszott) szerverre fog betörni. Kisebb modnál meg ugye ha kárt akar okozni, felmegy bárhova ahol ez van.
  • Rae Apofisz #10729
    Ezeket a jelszavakat adtam meg.
    szerver jelszó. PapirTigris6ezer54
    rcon. StarGateUni9ezer7ven6
    Túlzottan nem értek hozzá de szerintem ha kód kereső dolgozna eltartana neki egy ideig. De nem keres semmit, hanem azt ami éppen aktuális elküldi a mod készitöjének, úgy ahogy van. És teljesen mindegy, bérelt dedicalt szerver vagy helyi játék, vagy akármilyen szerver. A lényeg fut a mod és van internet kapcsolat,és már küldi is az adatokat a moddernek, ha az berakta azt a parancsosort amit Lacee talált. Aztán,hogy a modder mire használja ezt az információt már más kérdés. Én próbálok abban bizni,hogy az az ember aki modot készit jó szándékkal teszi és nem azért készit egy modot hogy aztán majd vissza éljen vele.
  • Rae Apofisz #10728
    Nem akartam megelözni Lacee-t, ezért utólag irom le, annak aki nem látta a videót.
    Szóval Lacee talált egy nevezzük biztonsági rés-nek a mod készitő programban. Abban amivel modokat készitenek. Elmondta, mindössze egy rövid kis parancs beillesztésével, bármilyen mod segitségével meglehet szerezni a szerver jelszót vagy akár az admin jelszót.
    Ez lehet bármilyen mod. Akár classic flyer vagy S+ vagy bármelyik. A mod készitőjén kivül senki még csak észre sem veszi hogy a háttérben mi folyik. Ez a parancssor egy megadot cimre elküldi a GameUserSetting.ini -ből a szerver és admin jelszót is több más adattal együtt.
    Ezt kiróbáltuk még tegnapelött este majd pedig megismételtük live adásban is. Ezért raktam jelszót a szerverre. Tök mindegy milyen hosszú vagy bonyolult a jelszó, mert nem kigenerálja hanem egész egyszerüen elküldi a mod készitőnek. Ezért szerettük volna felhivni a szerver üzemeltetök figyelmét erre a kis apró biztonsági rés-re. Ellene nem tudunk tenni semmit, mert az Ark support ezt a jogot megadta a mod készitőknek. Szabad kezet adott. Valahogy igy fogalmazta meg Lacee. Persze ez nem jelenti azt,hogy most rettegnünk kéne, mikor jön egy modder, Nem jelenti azt hogy ezt megteszi mindegyik. De elég egy elvetemült félnótás és megtehet bármit. A felhivás lényege kb ez volt. Hogy emberek, csinján a modokkal, lehetőleg nem halmozni őket, és nem árt ha alaposan megnézzük mit is használunk, ki készitette,... és tudjunk róla, ilyen is lehetséges.
  • ncc1701
    #10727
    Nálam el sem indul a videó. De biztonság technikailag az ark tuti kifogásolható, és éles szerveren tuti nem futtatnám. Gondolom a kód minősége csapnivaló, és bőven hekkelheto. Szerencsére linux alatt semmire nem mennek, steam user alatt fut, aminek semmi joga nincs.
  • Bozi_Vilag
    #10726
    Apofisz, jól értem, hogy a szervered le lett kódolva, nem mehet fel akárki? Vagy ez egy másik szerver?
  • T62A #10725
    NCC az S+ ITEM COLLECTOR szedi a gacha kristályt, és szedi a Snow Owl köpetet, plusz szedi a székletet. Hogyan tudom megoldani, azt hogy ne rakja a köpetet a komposzt ládába? Szerintem ez a mód Egg N Poop Collector / Incubator, küldi. Nekem fontos mert van benne olyan ami sárga tartály, és szedi a kész trágyát.
  • Rae Apofisz #10724
    Sajnos ettől rosszabb a helyzet. Nézd meg és meglátod miről van szó. Szerintem sokan lesznek akik átgondolják az Ark játékot.
  • Bozi_Vilag
    #10723
    Örülök, hogy segítesz ebben.
    Egy apró probléma van, hogy biztos lesz legalább harminc ember, aki szerint a jelszót megadtad neki, vagy te nevezted ki...

    #10722 Még szerencse! :D
  • lammaer
    #10722
    A legelső teaser konkrétan azt írta ki hogy NEM ARK 2 :)
  • Rae Apofisz #10721
    Sziasztok.
    Ha esetleg van itt olyan aki nem tagja a facebook csoportnak, vagy valami más okból nem olvasta a mai kiirást az ma 18:00-kor lépjen fel youtubera az alábbi linken.
    A Badco admin befogja mutatni milyen veszélyekkel jár ha valaki modokat használ. Elözetesnek csak annyit,hogy a jelszavas szerveremet élő adásban felfogja törni és adminnak nevezi ki magát.A többit a linken. Nézzétek meg !

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.07.31. 15:12:47
  • T62A #10720
    Meg ott van az is ami ha jól tudom móddal elérhető. Mikor mi magunk vagyunk az állat, nem rajta ülünk, hanem mi vagyunk. Mondjuk az nem nagyon értem hogyan működik, testem ottmarad a bázison. És ha egy másik állatba szeretnék menni, akkor előbb vissza kell menni a testemhez, majd elmenni ahhoz az állathoz amit irányítani szeretnék.
  • Bozi_Vilag
    #10719
    Egyébként igen.
    A nagy kár csak az, hogy tényleg sok dolgot beharangoznak, mint "új ingyenes DLC", de igazából Center esetében semmit nem kaptunk. Ragnarok és Valguero esetében pedig csak 1-1 új állatot.
    De az ARK-ban még mindig nagyon sok lehetőség nyitva áll, biztos ki fogják használni. Ott az Arat Prime amiről már évek óta hadoválnak, meg a víz igazából kimaradt... És ugye a Tek tier nagyon sok lehetőséget ad, amivel kb. bármivé lehetne alakítani az egészet
  • Ainz
    #10718
    Nem lesz ARK 2 szerintem még egy jó ideig.. Igazából kb felesleges is.. Nagyon sok idő és munka lenne most egy teljesen új játékot csinálni.. DLC-t viszont kb minden aktív és még az inaktív emberek is megvennék.. Nem is nehéz munka egy új térképet pár itemet és dinót átskinezni etc és ingyen pénz nekik.. Szerintem most az Arat Prime DLC lesz, amire már több utalás is volt pl tegnap is.. Vele együtt valószínűleg jön a következő season pass amiben 3 DLC lesz.. később meg TLC még + a mod contest is most ért véget.. jövőre kb tuti jön a nyertes térkép megint ingyenes DLC-ben
  • Bozi_Vilag
    #10717
    ARK 2? Már csak az kéne
    Nem is értem mi értelme lenne. A sztori lezáratlan, akkor kéne új játék, ha egy másik sztori kezdődik. És egyébként több embert lehet a vásárlásra rávenni úgy, ha plusz egy DLC-t adnak ki egy játékhoz, ami sokaknak van meg. (akiknek megvan szinte biztos hogy megveszik a dlc-t)

    Max akkor lenne értelme, ha más játékmechanikát akarnak, esetleg teljesen másik stílust. De akkor meg nem kéne ARK 2-nek hívni, mert akkor köze sincs az ARK (1) játékhoz
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.07.30. 22:05:11
  • ncc1701
    #10716
    Esetleg Ark2, amit elképzelhetőnek tartok kis eséllyel, de inkább egy dlc-re szavazok.
  • lammaer
    #10715
    Vannak még számmisztikusok, akik pl olyanokból indulnak ki hogy a Ragnarok (mint térkép DLC) 2017 Juniusában jött ki, decemberben jött az aberration....

    A valguero ugyanúgy juniusban jött ki, tehát idén lesz még egy aberration kaliberű DLC
  • ncc1701
    #10714
    Plusz ugye ott a ~10 napos visszaszámlálás, kíváncsi vagyok, mi lesz ebből. Valguero elött ilyen nem volt, úgyhogy ez több lesz, mint egy sima új map.
    Most visszanéztem megint, de valóban nincs semmi igazi konkrétum.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.07.30. 15:39:44
  • lammaer
    #10713
    Csak tippel mint bárki más, az alapján ami hintek el voltak rejtve az extin.

    Pl most hogy az új rejtvényben szerepel az Arat Prime, arra saccolnak hogy egy DLC ami azon a helyszinen fog játszódni (az Arat prime az a kutaóbázis ahonnan az ark projektet is vezérelték - van aki szerint a föld sötét oldala (a világos ugye maga az eextinction DLC).
  • Bozi_Vilag
    #10712
    Összefoglalnád a kedvemért röviden légyszi? Én egy percnél feladtam, idegesített a hangja :D