11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • ncc1701
    #10791
    Úgy számolom, h a 31-i hétvégén valamikor most már tényleg le kellene gyakni az alfa tek barlangot, elötte 3 napot szabin vagyok. Azaz ezen a hétvégén, meg a jövő hét végéig még beeshet jó pár mutáció, jövő hétvégén már ki kell keltetni azt a 20 "végleges" therit, amit viszek magammal a harcra, plusz utána még van pár napom szintezni őket, illetve összekészülni. Faja lesz, sok ellenállásra nem számítok. :)
  • Bozi_Vilag
    #10790
    Nagyon :D
  • ncc1701
    #10789
    Köszi szépen.


    Az milyen beteg therizinó már, hogy official statos szerómon 28k hp-val bújik ki a tojásból? :)
  • Bozi_Vilag
    #10788
    Az szerencsére nem
  • ncc1701
    #10787
    Srácok, scorcheden a tek generátor is sérül menet közben?
  • ncc1701
    #10786
    Belenyúlhattak a mutációba, therizinó simán mutálódott tovább, most szenvedek vele, mint kacsa a jégen. Ad mutációkat, de arra a statra, amire kell, arra nagyon ritkán. De nem adom fel. :)
  • Rae Apofisz #10785
    Szia.
    Az egyik nap találkoztam egy számomra új dologgal. Sokáig nem használtam az S+ modot igy nem is foglalkoztam vele. Viszont most találtam valamit ami talán érdekel téged is. Nem tudom használod-e a S+ modot,ha igen akkor van hozzá a GUS.ini-be irgalmatlan sok parancs.
    Amikor mondták,például hogy a viz szivattyút nem kell vizbe rakni,akár fübe is lehet rakni és jön belölle viz nem kicsit meglepődtem.
    Némi kutakodással és segitséggel megtaláltam a konfigba való dolgait. Ebben találtam például olyan utasitást,hogy ugye alap esetben ha az alap szélére raksz mennyezetet, akkor 2 db távolságig kitudsz kimenni vele. Nos ezt lehet növelni akár 15 mennyezetig is.
    Ha gondolod nézd át a listát. Másold be google forditóba. Nagyon sok érdekesség van benne. Talán ez megoldás lehet a régi épitkezési problémádra is.
    Structure Plus konfig
  • Rae Apofisz #10784
    Én most nagy részt próbaként, kibéreltem még egy szervert hogy legyen cluster. Kiváncsi voltam hogy miként müködik ez a dolog.
    Ez kapcsán letöltöttem kb 10 moddolt pályát és átnéztem az összeset hogy melyiken van obeliszk és melyiken van tek cave. Sajnos a lények átvitelénél van egy kis próbléma. Vagyis nem probléma mert logikus, csak jó lett volna. Például a crystalisles pályán is, vannak egyedi lények. Mint például a tropical wyvern. Ezek nem agresszivak és passzivan lehet tamelni öket. Nagyon szép szineik vannak de sajnos nem lehet átvinni másik pályára. Ilyen keresgélés közben figyeltem azt is melyik pályán van a legtöbb fajta lény. Ha valaki több külömbözö lényt is szeretne,annak javaslom az Amissa pályát. Ezen a pályán vannak lények exctingtionról és vannak aberrationról is.
    Van element, és minden engram elérhető. Nem túl nagy de szépen kidolgozott pálya. Van kb 5 dungeon és van olyan obeliszk ahol meg lehet jelenitettni a Desert Titan-t. Sajnos tek cave az nincs,de ezt leszámitva szerintem jó kis pálya.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.08.09. 19:55:53
  • Rae Apofisz #10783
    GameUserSettings.ini -be letilthatod a ködöt.
    DisableWeatherFog=True

    A napi ciklusokat, hogy mi mennyi ideig tartson a nappal/éjszakA és milyen hosszú legyen 1 játékbeli nap szintén szabályozhatod.
    Ennél nem javaslom hogy találomra,hasból irj be számokat mert ha hibás adatokat adsz meg megáll az óra. Nálam ez igy van beállitva.
    De van ehhez egy generátor is ami kiszámolja neked.

    DayCycleSpeedScale=0.318000
    DayTimeSpeedScale=0.345000
    NightTimeSpeedScale=1.859000

    Szerintem ez egy tökéletes generátor. A day cycle sorba megadod hogy mennyi valós ideig tartson 1 játékbeli nap. Például 2 óra. Ez percben 120. Ezt a 120 percet kell elosztanod hogy ebből legyen mondjuk 100 perc nappal 20 perc éjszaka. A generált számokat meg csak beirod ezekbe a sorokba.
    ARK DAY CYCLE GENERATOR
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.08.09. 19:39:25
  • ncc1701
    #10782
    Mert arra van parancs, h elindítsd az esőt, de arra nincs, h megállítsd. Nincs a listában.
  • T62A #10781
    "Na most vagy megviccelt a játék vagy működik" Nálam nem az a baj,hogy nem esik hanem túl sokszor esik, és nem tudom elállíttatni. Lassan jár az idő de ennek ellenére kb 2 óránként esik, meg jön az a rohadt köd. Nem lehet csinálni semmit ez idő alatt, a látási távolság szinte nulla. Nem tudok megszáradni,mert már jön a következő eső.
  • Rae Apofisz #10780
    Na most vagy megviccelt a játék vagy müködik. Beléptem islandra, beirtam conzolba, ce makeitrain, lenyomtam az entert és elkezdett esni az eső. Bármit irok be nem áll el az eső.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.08.09. 12:03:44
  • T62A #10779
    Izlandon, az jó ha nem lehet. A fene egye meg.
  • ncc1701
    #10778
    Melyik mapon próbálod? Mert islandon nem lehet elállítani, nincs olyan parancs a listájában.
  • T62A #10777
    Próbáltam ezeket a parancsokat: ce makeitrain, CE makeitrain, ce stop_makeitrain, CE STOP_makeitrain.
    Ha az emlékezetem nem csal a kis ce makeitrain ezzel elő tudom hívni az esőt. De elállítani nem tudom egyikkel sem, azt nem is írja csak a másik pályáknál.
  • Bozi_Vilag
    #10776
    Igen, de ezzel az egész törzset magadhoz veszed
  • Rae Apofisz #10775
    Nem kell semmi admin trükközés. A Localplayer nevü fájlok a lényeg. Ami van kikell törölni,helyére bemásolni az ujjat, és ennyi.
    Dedicalt szerverről letöltött mentéseket sokszor használtam helyi játékban, és forditva. Annyi az egész,hogy dedicalt szervereken egy jó hosszú számsor a fájl neve. Az a steam id. Azt kell bemásolni helyi játékmappáiba és átnevezni LocalPlayer -ekre. (2 ilyen nevü van)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.08.08. 16:58:41
  • jbl2001
    #10774
    Korábban itt az hangzott el, hogy az utódok a szülők befogás előtti statjait örökölik meg, és ez lenne logikus számomra, de a tamelés utáni statokat örökölik meg.
  • jbl2001
    #10773
    Bozi elég ha ránézel egy tárgyra és a TakeallStructure -vel, az összes tárgyat birtokba veszed. Dinónál a TakeAllDino -val megtehető, vagyis nálam eddig működött.
  • ncc1701
    #10772
    Izé. Ez mióta az eszemet tudom, így volt. Két random dolog van, míg hozzád kerül egy állat, egyszer dobja a kockát a játék, mikor legenerálja az állatot (statjait), másodjára mikor témeled.
    Viszont. Ha már elkezdted tamelni, és gondolsz egy ravaszat, kilépsz, mentessz, visszalépsz, látod, h hú ez nem jó, visszatöltöd, és hát ugyanaz lesz. Valahogy a témelés kezdetekor beledrótozódik az állatba, h mi lesz belőle.
  • Bozi_Vilag
    #10771
    Van egy parancs, ha megnézi, hogy mi a kódja a törzsednek (setcheatplayer 1 és ránéz a struktúráraI), a TakeTribe <szám> paranccsal átveszi.

    (Egyébként én is megnézném ezt a mapot, érdekelnének az állataid)
  • jbl2001
    #10770
    Köszönöm, majd bíbelődök vele, a dínók, tárgyak átvételére van admin parancs már használtam. Ill. nem tudom hogy észrevettétek-e már de egy ideje megváltoztatták az utódok stat öröklési szabályait. Először azt hittem hogy nekem valamelyik mod állította el, de miután wikin is ezt olvastam, nagyon mérges lettem. Ugyanis nem a befogási statokat örökli az utód hanem a szelídítési statokat. Hiába fogtam alapból jó dmg/hp-s rexet, gigát, random dobálta rá a pontokat és az utódok pontosan ezeket örökölték meg. Nézd/nézzétek meg hogy nálatok mi a helyzet.
  • ncc1701
    #10769
    Center mapról készült komplett szerver mentést tudok küldeni. Meglepő, de tömörítve csak 8M körüli, ezt valahogy át tudod rakni single player alá. És tán emailben is elfér egy ekkora file.

    Az biztos, h s+ mod kell, mert nélküle egy rakat dolog el fog tűnni, nincs jelentősége tán. Onnan kicsit majd adminkodnod is kell, mert van kb 1000 turretem csak a bejáratnál, elég nehéz lenne bemenni, de biztos van rá admin parancs, h átvedd a dolgokat.

    Szerk: rar majdnem 6M-ra nyomta össze.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.08.08. 14:08:34
  • jbl2001
    #10768
    Sziasztok!

    NCC engem érdekelnének a gigáidból tojások ha kaphatok, mert elég sok időt pepecseltem mutálással de lassan haladtam, meg többféle mod kombóval is nyomulok és csak single playerben tolom ott meg nem telik állandóan az idő.
  • ncc1701
    #10767
    Ahogy elnézem, sok dolguk lesz a gigáimnak. :)
  • Ainz
    #10766
    Képek a következő 2 DLC-ből.




  • ncc1701
    #10765
    Amúgy megint írom, akinek szerver mentéssel tudok segíteni, azt megbeszélhetjük. Egész jó állatkáim vannak, kár, h csak én használom őket.
  • ncc1701
    #10764
    Na, szóval, nálam az új mutáció a bal oldali számlálóra szokott jönni, de mikor ezt szaporítom tovább egy nullás nősténnyel, akkor átvándorol a jobb oldalira.

    Amúgy a giga plö mutatorral is nagyon nehezen mutálódott, küzdött ellene. A therizinó ellenben iszonyat gyorsan dobálja a mutációt, igaz, ez is mutatorral megy, de kb fele-harmad annyi tojás kell hozzá, mint a gigához. Nála párhuzamosan viszem a hp-dmg vérvonalakat, hétvégén megvan a napi 2-2 mutáció is.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.08.08. 06:07:02
  • ncc1701
    #10763
    Ja, bocs, 71 mutációs gigám van...
  • ncc1701
    #10762
    Az semmi. Új vizi biom, vizi bossal! :)
  • ncc1701
    #10761
    Ha van egy 20-a hímed, és egy nullás nőstényed, akkor simán tudod tovább mutálni. Először a game eldönti, h lesz-e mutáció, vagy sem, utána eldönti, hogy melyik statra. Ha mondjuk a rexed 20 mutációja mind sebzésre ment, akkor attól független tud tovább mutálódni a sebzése . A számlálót nem vágom, h melyikre fog menni, de én utána úgyis fiút csinálok belőle, úgyhogy nálam a jobb oldali számláló szokott úgy kinézni, h mondjuk 63/20. Kivéve, mikor színre teszem össze az állatot, mert akkor már elég vad számokat ír ki.

    Annyi a dolog, h egyesek szerint a 20 mutáció után már csak fele a mutációs esély. Én simán érzésre negyedelném, de ez csak annyit jelent, h ennyivel több nőstényt kell lerakni. Messze nem lehetetlen a dolog.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.08.08. 06:01:55
  • Bozi_Vilag
    #10760
    Megvan az, hogy mire volt a számláló.
    Lesz egy új Season pass két DLC-vel, úgy mint tavaly az Abi-Exti.
    Annyit lehet tudni, hogy az első idén decemberben, a második meg jövő télen fog érkezni.

    Ja igen, a számláló csak este 7-kor fog lejárni, de a PlayStation Storeban már elérhető. Ennyit a nagy titkolózásról.
  • Bozi_Vilag
    #10759
    Basszus én itt kisebbségi komplexusos leszek az ilyen számok mellett :P (Tudom hogy S+ mutatorral tolod de akkor is)
    Engem meg most b*szogatnak hogy milyen kicsi az a negyvenvalahány pont a giga DMG-n, meg a többiek itt törlik a rexek mutációját hogy többet tudjanak ráhúzni...

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    BTW lenne egy kérdésem még: ha van egy rex hímem, aminek full a mutációja, és összerakom egy szar, de 0 mutás nősténnyel, akkor a bemutálhat a hím statjára, de a nőstény "számlálójára" az utód? A csapattal nem értünk egyet ebben teljesen

    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.08.07. 22:12:30
  • ncc1701
    #10758
    Therizinóim alakulnak, kb 140-140 pontjuk van a hp-dmg pároson, ez azt jelenti, hogy a tojásból 24k hp-val, és 910 sebzéssel kelnek ki. Plusz imprint. Eléggé ütősek lesznek. :)
  • T62A #10757
    Köszönöm szépen megnézem. Mert 2 óránkénti eső esés már idegesítő.
  • ncc1701
    #10756
    Ó, köszi. Nem túl konzekvensek a srácok.
  • Bozi_Vilag
    #10755
    Az időjárás állítására van parancs, itt leírja az összeset
  • T62A #10754
    Kaptárat nem, de méhet igen. Legalábbis a tek adó az látta a méhet, tehát gondolom feltölthető.
    Utoljára szerkesztette: T62A, 2019.08.06. 12:59:32
  • ncc1701
    #10753
    De nem veszem ki a modot. :) Extin múltkor valamiért kikerült, de visszatettem a modot, meg a mentést.

    Kaptárat nem tudsz mapok között átvinni. Nem értem én sem a logikáját.
  • T62A #10752
    De az eltűnik ha kiveszed a módot. Nekem két pályán lesz nagy kaptár bázis, így mindig tudok csinálni majd sütit. Mivel az Extinction nagyon kevés kaptár van, és nehéz megtalálni, és a hozzáférés is kicsi. Ott lesz a másik, viszek Izlandról majd oda. Egyébként még csak 33, lesz az még több is.