11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • ncc1701
    #10831
    Akkor ezek szerint változtattak. Megjegyzem, a wiki írja azt, h a titán mindig dob tek ruha tervrajzokat, ami pedig nem is így van. :)
  • Rae Apofisz #10830
    Kicsit még jobban utána néztem a dolognak. Ez a valguero mappon történt. Szóval van ott egy uniq barlang, egy pók barlang.
    Ha a szerveren OverrideOfficialDifficulty= -ban amit beállitok annak a 3x level szint jelenik meg ott. Antropluera szokott lenni legmagasabb.
    Nem jártam be csak a creature finder kereső mig lv 300 a max wild dinó szint ott van pár db 880-as is. Viszont nincs hatással a bossokra a wild dino level szint beállitás. A bossok fix statosak gamepedia szerint. Én az Alpha részben voltam bent, és ott mindegy mi van beállitva, Manticore 160k hp, dragon 970k hp. Ugyhogy lényegében független a kettö és igy majdnem még jobb is ha minnél magasabb a dinó max level szint,amihez viszont nem árt hozzá hangolni a player level szintet. Hát, érdekes teszt volt számomra.
    Köszönöm a válaszokat.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.09.02. 01:04:52
  • Bozi_Vilag
    #10829
    "Felesleges mek alkatrész tervrajzokat, számomra haszontalan mek skulókat."
    King titán ellen, vagy csak szimpla raidnél mind nagyon jól jön :D (Egyébként a színes mek+pajzs egyébként is egy jó kombó még békés játékmeneten is). Tény, a két fegyver tényleg csak titánok ellen vagy raidnél fontos, de azért nem rossz egyik sem.
  • Bozi_Vilag
    #10828
    Manticore le szokott szálni. SE-n a manti easy boss, nem kell különösebben OP rex+yuti. (Megjegytem villámsari playerrel egyszerűsíti)
    Dragon az még alapon is nehezebb, mi végül manákkal toltuk le az alfát, de azóta volt még nerf szóval az inkább ragnán esélyes (ott viszont nagyon könnyű)
    Pók - szinte a legkönnyebb boss, csak jól kell rá húzni.
  • ncc1701
    #10827
    Nem tudom, egyátalán lehetséges-e megcsinálni 4x erősebb ellenfelek ellen. Már eleve az islandes dragon boss is túl durva normál szorzók mellett is. Ketten aligha mehet a tek barlang sem ilyen feltételek mellett, már lejutni a bosshoz is érdekes lehet. Hardon ha jól tudom van lent két giga, amik, mint a többi dög valami 600-as (?) szintűek. Nálad ez 2400-at jelent. Bár a témelt állatok is annyival erősebbek, szóval fene tudja. :) Lent is az állatok számítanak, ha a játékosnak lábon kell harcolnia, akkor az már régen rossz.
  • Rae Apofisz #10826
    Igen de igy ilyen 2-3 fős csapat mire éri el azt a szintet hogy lebirja gyözni bármelyik bosst és ascendelhessen,1 év ?
  • ncc1701
    #10825
    Fegyvereknek, páncéloknak van egy maximuma, erre vannak beállítva az ellenfelek. Egy 4x erősebb ellenfélnél kb annyit ér egy ascendant cucc, mint normál szerveren egy prim felszerelés. Azaz sokat nem. A játék fejlesztők általában sok időt töltenek azzal, h kiegyensúlyozzák a dolgokat. Ebbe bele lehet kotorni, de nem biztos, h jpbb lesz.
  • Rae Apofisz #10824
    Köszönöm a választ. Akkor utána nézek most mi a helyzet. Engem nem túlzottam érdekeltek a bossok,de a szerveremen volt némi panasz ez ügyben. 2-3 fős csoportra kalkulálok boss ellen,de ha nekem ilyen fullos szetben nem jött össze akkor mire számitson akinek még ilyen szettje sincs. Azt hiszem ebből a szempontból hibás ötlet volt a wild dinó 600 max szint és a player 500. Nem marad más lesz egy ujjabb tesztem, lv 100-135 szinthez igazitva.
  • ncc1701
    #10823
    Régebben a bossok statjai igazodtak a játékban beállított nehézsségi szintedhez. Azóta nem tudom, változtattak-e rajta. Azaz ha 600 a max lvl, akkor az 4x erősebb bosst jelentene.

    És ez a játék nem arról szól, h a játékos karaktere gyakja le a bosst. Arra valók az erős dínók. :)
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.09.01. 19:19:16
  • Rae Apofisz #10822
    És mégegy kérdés. Az utobbi pár napban ezen a weboldalon megjelenik egy fekete négyzet mintha videó akarna lennide tök gyorsan eltünik allul. Az mi lenne valami új reklám féle ?
  • Rae Apofisz #10821
    Én kiváncsi voltam,hogy vajon a játékban ruhák és fegyverek tekintetében mi a maximum ami egyáltalán létezhet. Ugy értem,hogy a statokat is beleértve. Adminból addolt tárgyakon random ad statokat. hiába addol valaki mondjuk isteni kardot,azn random van valamilyen stat. De én arra voltam kiváncsi mi a plafon. Hát teljesen véletlenül fedeztem valamit ami segitségével ezt meg lehet nézni.
    A Tcs Reward modban a playerek egy pontot gyüjtenek amiért vásárolhatnak abbol amit az admin berak egy szekrény szerüségbe. Ott viszont bele lehet nyúlni a statokba is. Hogy például azon kivül hogy isteni mennyi legyen a tartóssága vagy a sebzés stb...
    Nem az addolás a lényeg hanem hogy ki lehet próbálni, meglehet nézni. Információ, tapasztalat szerzés céljából szerintem ez egy jó lehetöség.
    Amugy minap egy-két bosst is leteszteltem. Bementem egy két helyre admin modba és addoltam tamelt lényeket. Kiváncsi voltam melyik lény hogy birja,mi az esélye.Elöször manticore hoz mentem be. Ugye sokan rexeket meg yutit meg ilyeneket javasolnak boss ellen.
    Hát igen, de például rex nem sokat ér egy repülő lény ellen,föleg amelyiknek még rakéta vetője is van. 20 lényt lehet bevinni. Hát félre áltam és spawoltam elöször 20 griffet. Nem variáltam velük csak amit adott random. Mielött letelt volna az idö mégcsak megsem sebezték,csak fogocskáztak. Aztán kiprobáltam argentavisokat is. Ezek kicsivel hatékonyabbnak tüntek de semmi lényeges kárt nem okoztak. Ugyanigy leteszteltem a dragon bosst is. Hát ez már vicces volt. Szinte egész idő alatt körbe körbe röpködtek, fogocskáztak annélkül hogy bármelyik sebzett volna akár egy minimálisat is a másikon. Dragon velem nem is foglalkozott. Amint megjelentek repülő lényeim elkezdett körözni a magasban.
    Aztán kipróbáltam egy addolt isteni maximum szintü maximum statos hosszú csövü puskát a manticoren. 1 lövéssel kemény 87-et sebeztem.
    Aztán jött a tek ruha. Isteni maximum statokkal.1-etlen lövéssel ami betalált megölt.
    És jött a pók bos. Ez tünt a 3 teszt alany közül a legbrutálabbnak. A rexeket levegöböl spawoltam de mire földet értek meghaltak.Bármit spawoltam oda másodpercek alatt kimúltak. Még a repülő lények is. Wyvern nem tudtam bevinni de kiváncsi voltam és spawoltam párat. Esélyük sem volt. Szinte holtan jelentek meg spawnolásból.
    Ehhez hozzá tartozik az is hogy a szerveren bár lv 600 a max wilddinó szint, a bossok lv -1 eseknek tüntek de amit nem tudtam megnézni, és már türelmem se volt hozzá. Hogy ha egy boss lv 1 nek tüik a statjai is ugyanazok ? Arra értem ha például lv 100 lenne a max wild dinó szint a bossnak ugyannyi hp-ja lenne mint ha lv 600 a max wilddinó szint ? Mert például Manticorenak 160k volt a hp-ja. Ez vajon igazodik a szerver beállitáshoz vagy ez egy fix stat neki ?
    Nekem ebből a tesztből az lett a tapasztalatom,hogy 1 ember ebbe a formában képtelen megölni a bosst. A 20 dinó mellé mehetne be 10 ember. De akkor mi kell a 10 ember kezébe hogy az adott idö alatt képesek legyenek ennyi sebzést bevinni ? Minden bos más igy mindegyikhez más dinó össze tételt gondolok,de mi a helyzet a ruhával és fegyverrel ? Nekem túl gyengének tüntek pedig adminból addoltak voltak és a fentiek szerintek amit a játék képes adni abból a maximumok.
  • ncc1701
    #10820
    Megint nem adott semmi értelmeset. Felesleges mek alkatrész tervrajzokat, számomra haszontalan mek skulókat.
  • T62A #10819
    Ezt nem tudtam köszönöm.
  • ncc1701
    #10818
    Persze. Titánok, és red-lila drop tudja dobni.
  • T62A #10817
    Ezt úgy érted, hogy pl a tek kesztyűből van az alap, és lehet olyan tervrajz ami pl lila, vagy kék mint az isteni tervrajz aminek több a tartóssága?
  • ncc1701
    #10816
    De ezek blueprintek, amiből tudsz sokkal jobbat craftolni, mint a primitív.
  • T62A #10815
    Ezt nem tudtam, köszönöm.
  • lammaer
    #10814
    Csak a desert titant legyŐzni összehasonlithatatlanul könnyebb és kevesebb előkészitést is igényel...
  • T62A #10813
    De azok megszerezhetőek Izlandon is. Bossok legyőzésével. Alfa Broodmother Lysrix (fejes), gamma Megapithecus (kesztyű).
  • ncc1701
    #10812
    A hivatalos Igéretetekhez képest a desert titan csak 50% eséllyel ad tek cucc tervrajzot. Sajnálom, de kell még egy fejes, és a kesztyű. :)
  • Rae Apofisz #10811
    Sziasztok.
    Csak tanulságnak irnám le egy kellemetlen esetem. Talá más nem esik ebbe a hibába.
    Valguero mappon, futott a valguero extenson mod is. Ami berak valokat, gacha-t stb. Aztán kipróbáltam egy kereskedő ház modot. Ebben lehet vásárolni és eladásra berakni mindenfélét. Ruhát,fegyót,dinót stb. Be lehet állitani hogy andom adjon valami vásárolható listát vagy csak amit valódi playerek beraknak. Kiváncsi voltam és vettem pár velonát. Aztán azt vettem észre volt olyan aminek a mutációja 486/20 volt külön apai és külön anyai ágon is. Nem kicsit meglepödtem,de aztán hajtott a kiváncsiság és elkezdtem szaporitani öket,egymásközt is és amit én tameltem be azokkal is. Szépen átörökitették ezt az über mutációt. Végül leöltem ezeket és csak azokat hagytam meg amit én tameltem és vásárolt párositásból születtek de mutáció nélkülek. 18 db velonám volt,mind lv 700 felettiek. Aztán jött egy kérés pálya váltásra, crystalisles-re. Csakhogy ezen a pályán alapból nincsen se gacha se velona. Igy beraktam crystalislesre valguero extension és crypodba rakva átvittem az összes dinómat. Majd mikor kivetem öket a 18veloná-ból 1 kivételével, és azon kivül az összes minden más dinom lv 1 lett. Amiket átvittem rex és egyébb tojásokat kb70% életerövel birtak, de ahogy kikelt a quetza és a több azonnal elpusztult. Még annyi idöm se volt örökbe fogadjam.nem tudom a crypod hibája lehet-e de a valguero extension modra tippelek. Illetve nem tudom, talán az hogy vadon élőt ha tamelek, és ami modbol származik nem szabad pároztatni. Pedig ezek a velonák az kereskedő ház mod nélkül is elvoltak még valgueron. Csak a baj másik pályán kezdödött.
    Egy kép az egyik velonáról. Ilyenre is képes egy mod.
  • ncc1701
    #10810
    Ahhoz mondjuk element dustos gatcha kell. Az meg kb ezerből egy, ha van.
  • urbi
    #10809
    köszönöm
  • Bozi_Vilag
    #10808
    Ki kell nyitni "E" betűvel (a use buttonnal)
  • urbi
    #10807
    kristályom az van rengeteg.abbol hogy lessz dust?
  • Bozi_Vilag
    #10806
    Production fülön ki kell választani, hogy Element dust.
    Utána valamivel meg kell etetni (én a bogómagot javaslom, Iguanodon készít neked), és persze a Snow owl pellet. Aztán dob kristályt, ami ha alap, akkor abban van a dust.
  • urbi
    #10805
    sziasztok.valaki leírná nekem.hogy csinálnak elementet . van 2db gatchám. 2db bagoly sehogy se akarnak
  • Rae Apofisz #10804
    Sziasztok.
    Sajnos már nem emlékszek hogy ki és hol de valaki emlitette egyszer hogy a g-portalon aki szervert bérel az megtudja csinálni hogy a slotokat összevonja. Na most ha nekem van mondjuk 2 db bérelt szerverem és mindegyik 10 slotos hogyan tudom megcsinálni hogy 1 db 20 slotos legyen ? Vagy valamit félre értettem ? Esetleg tudja valaki erre a választ ?
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.08.27. 17:48:31
  • T62A #10803
    Köszönöm.
  • ncc1701
    #10802
    Á. A 255 egy szép kerek szám binárisan, én arra gondoltam, h ennyi bitben tárolják a statot, de nem. Az állat statok pedig nálam ugyanazok, mint officialon.
  • Bozi_Vilag
    #10801
    Az lehet a helyzet, hogy te nem az alap szorzókat használod, hanem emelteket.
  • Bozi_Vilag
    #10800
    Na, ezt ne vedd biztosra, de talán.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A lényeg az, hogy a csatorna nevét megváltoztathatod, de attól még az azonosítója ugyanaz marad. Például, ez a Youtuber már Kenry26 néven van fent, de az azonosítója borzseidavid maradt (linkben láthatod).
    Ezért lehet, hogy mivel a Marcus elég gyakori név, oda nem sorol ki.
    Szóval javaslom, amit Apofisz is mondott, valami egyedit találj ki mellé. Akár egy másik szót, egy számot, a lényeg az, hogy ne legyen rá találat, mert nekem erre a névre vmi zenekart vagy mit dobott fel :D
  • ncc1701
    #10799
    Ja, megleltem a wiki oldalt, amin hülységet írnak, a 255 stat cap-ról, ami nincs is. Ki kéne javíttatni. :)
  • ncc1701
    #10798
    Nos. Itt tartok a therizinóval, kiváncsi voltam, h a 255 max stat pont az urban legend-e. Nos az, itt már fölötte van a dög. Úgyhogy megy tovább, hp-re akarok még pár pontot vésni, az csak 197 pontnál van, valami 35k hp-val születik meg a kicsike.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.08.24. 17:55:20
  • T62A #10797
    Az engem nem zavar, hanem az hogy hiába megyek rajta végig, nem vagyok ott.
  • Rae Apofisz #10796
    Szerintem az a probléma,hogy millió Marcus találat van. Felhasználó névben és videó cimben egyaránt.
    Nekem például ezért lett Rae Apofisz a nevem. Egészitsd ki valami egyéni, még nem létező névvel a marcust. Valami jellegzetes magyar karakterrel, vagy szóval. Ahogy nekem az Apofisz névben az sz. Ugyanis eredetileg Apophis nak kéne irni de az sz miatt magyaros és egyedi. Viszont van még néhány magyar Apofisz, viszont Apofisz65 és Rae Apofisz csak 1 van. Azon kivül kb 2004 óta egyedi profil képet használok mindenhol a neten. Tán 1-2 hely kivételével. Már a google is jóformán csak engem talál meg :)

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.08.21. 10:03:37
  • T62A #10795
    Sziasztok!
    Szeretnék segítséget kérni, bocs nem ark téma!
    Régen volt egy youtubos profilom, ezt a profilt átírtam másik névre. Mivel megtetszett a Gears of war játékban a főkarakternek a neve azaz a Marcus. Átírtam de azzal a névvel nem adja be a youtubon a profilt, viszont a régivel meg igen, de már nem az a nevem. Hogyan lehet véglegesen úgy átírni, hogy a Marcus-ra ha valaki rákeres ott legyek én is? Félreértés ne essék, én nem azért kérdezem mert arra vágynék, hogy több százezer feliratkozom legyen. Aki szeretne feliratkozik aki nem az nem, én nem is kérem úgy mint mások a videóiban. Nekem ez egy szórakozás, és az egy öröm ha valakit megnevettetek, vagy mutatok valami ötletet.
  • T62A #10794
    Köszi. Használom az s+ módot, de nem használom ki minden lehetőségét, én csak azt ami nagyon muszáj.
  • Rae Apofisz #10793
    Gratula a videóhoz. Szerintem ha már használsz modot akkor használd a S+ modot is. Azon kivül figyelmedbe ajánlom az Automated Ark modot. Abban ami nekem tetszik,hogy frankón rendszerezni lehet minden nyersanyagot. Hozzá lehet rendelni ládákhoz, külön-külön egyesével. Craftoláskor pedig van egy gomb, ami autotamikusan oda teleportálja a nyersanyagot a munkapadhoz, annyit amennyi kell ls vissza is lehet rakni mindent a helyére. Nem kell össze szedegetni a hozzá valókat. Az s+ modban például 2 oldalas a fal. Nem olyan mint a sima,hogy egyik oldala faléces hanem kö mintás minkét oldala. Van fotocellás ajtó ami magától nyilik ha közelébe mész. És van az S+ modhoz konfigba parancs,amivel akár 17 ceilinget is rakhatsz alátámasztás nélkül.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.08.20. 15:25:10
  • T62A #10792
    Sziasztok!
    Végeztem a Giant Bee kaptár szerzéssel. Ha valakit érdekel berakom a linket ne keljen keresnie.