11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Rae Apofisz #11031
    Hát, köszi. Mindig van mit tanulni :) Csak ez igy vicces mert amugy is vándorlás tiltva van. Szóval nem nagyon mozogna. De majd legközelebb kipróbálom. :)
  • ncc1701
    #11030
    100db kővel a gacha semmit nem csinál. Abba annyi kő kell, hogy mozdulni se bírjon. :)
  • Rae Apofisz #11029
    Természetesen én is 1esével raktam abba a buborékba. Kaptak pelletet, követ,vasat, húst, bogyót, krumplit,fát,.. meg már nem tom mit. Mindenből 100db-ot. Másnap ugyannyi volt mindenből.
    Amugy nem tudom jól figyeltem-e meg de a phiomiák,terror madarak meg csigát egy nagy épületben voltak. Aztán pár napja épületen bellül el lettek keritve vas korláttal. És egyszeriben mintha drasztikusan lecsökkent volna a termelt trágya,a tojás és a achatina paszta.Létezhet az ha körbe vannak zárva attol csökken a termelésük ? Mert továbbra is a nagy épületben vannak de nincs körülöttük korlát és mintha igy több lennn amit termelnek.
  • ncc1701
    #11028
    Egy kuploa alá csak 1 gacha fér be. Nálam van mindkettő mellett még 2 owl, de nálam gacha pelletre nem ad semmit. És a követ a kupolás bigyóba pusholom az s+ eszközzel, így a 9 gacha nekem ad kb napi 100 elementet olyan 50e kőért.
    A követ meg 5db wanderingre tett doed szedi automatikusan a bázisom elött. Azaz azt csak be kell hoznom. :)
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2019.11.04. 13:01:20
  • Rae Apofisz #11027
    Mindkettö gachámat beraktam oda 1 egész napra. Az etetöbe és az inventorijába is raktam mindenféle gacha kaját. Semmit nem ettek és nem is dropoltak. Mikor kivettem onnan öket egy ideig nem lehetett meglovagolni. Igy aztán leromboltam azokat az izéket.
    Más.
    Unatkoztam ezért kicsit játszadoztam a konfigban a S+ beállitásokkal.
    10x-es generátor pajzs :)


    Ez pedig egy új készülő pálya. Kiváncsi voltam hát megnéztem. Elég szokatlan a szín világa és a felépítése de talán egész jó kis pálya lesz belölle.
    Dragonpunk: Tir Na Nog


  • Terawatt
    #11026
    Érdekel valakit közös játék? Hárman vagyunk jelenleg egy unofficial ENG/GER nyelvű PVP szerveren, utóbbi két hétben 60 plusz játékórával. (Kicsit nekiestünk na... :D) Egyelőre Ragnarokon építkezünk, de a szervercsopotba minden pálya van.

    Szervert adminok tartják rendbe, van közös discord szerver ahova többek között raid időben raideket be kell jelenteni stb stb.

    Privátba írjátok meg a steam profilotok.

    Szerver infó spoiler alatt.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Server Info:

    Harvest x5
    XP x5
    Taming x7
    Breeding x20
    WildDino lvl 150
    WildTekDino lvl 180
    Player Level 105 (+ 15 Island, + 15 Aberration)
    MaxTribeLimit: 10
    Max players in 1 alliance: 10
    CaveDmg x6
    1 Alliance per Tribe & max. 3 Tribes in 1 Alliance
    Offline protection is active after 10 minutes (OGS has to be placed)
    Serverrestart at 06:00am with Wilddinokill.



    Connect Links:
    Ragnarok
    Center
    TheIsland
    Extinction
    Abberation
    Valguero
    Scorched earth



    Mods:
    Offline Guard System
    HG Stacking Mod 5000-90
    Editable Server UI
    Structures Plus (modified)
    Reward Vault
    Bitou2k's Binocular (modified)
    HG Cake Fix V1.0
    HG Changed V1.0
    HG Remap Stack V1.1

    Plugins:
    Better Spawn Distribution
    Some others too

    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2019.11.04. 10:57:40
  • ncc1701
    #11025
    A gachákat így egymás mellé teheted, nem kell nekik sok hely ahhoz, h adják a cuccot. Plusz ha jól tudom, sűrűbben is adják, fene tudja. Nekem így van egymás felett 9db element gacha egy nagy toronyban. :)
  • ncc1701
    #11024
    Köszi. Akkor lehet mégis átnézek ragnarokre. :) Extin csinálom a piros sropokat, már túl vagyok vagy 30-on, de velo nyerget nem adott. Múltkor kaptam viszont mastercraft snow owl nyerget.
  • T62A #11023
    Ha jól emlékszek én is ott szereztem. Meg isteni roham ruhákat.
    Utoljára szerkesztette: T62A, 2019.11.02. 09:18:05
  • ncc1701
    #11022
    Srácok, jól emlékszem, hogy ragnarokon a sivatagi piros dropok "szoktak" adni tusó nyerget?
  • T62A #11021
    Reaper szerzés ha valakit érdekelne.
  • T62A #11020
    Köszönöm.
  • Rae Apofisz #11019
    Én a Bandicam-ot használom felvételre és a Bandicut -ot a vágáshoz
    https://www.bandicam.com/bandicut-video-cutter/
  • T62A #11018
    Sziasztok!
    Tudtok nekem segíteni? Melyik az a legjobb program amivel minőség romlás nélkül össze lehet vágni két videót, és könnyű a kezelése is, és ingyen letölthető?
    Utoljára szerkesztette: T62A, 2019.10.30. 17:49:14
  • T62A #11017
    Sajnos nem tudok segíteni nem használtam még. Viszont az ember tanul mindig, ha hajlamos rá. Eszembe nem jutott volna hogy át lehet festeni a tek kapukat. Az igaz, hogy én általában mindent hagyok eredeti színükön, de jó ha tudja az ember. Néha egy két dolgok kipróbálok, de hagyom eredeti színen. A minap jöttem rá, hogy vannak ilyen több színű cuccok. Események alkalomkor lehet ilyeneket szerezni, fogalmam sem volt mire jó. De találtam videót róla, de eszembe nem jutott volna, hogy meg kell etetni egy állattal, és megváltozik a színe.
  • Rae Apofisz #11016
    Szerintem a napfény nem szükséges viszont az üvegázhatás már igen.
    Össze csaptam egy videót az automated ark mod és az üvegházamról. Meg egy kis festegetésről :)
    Elöző házam kőből volt és csúnya viz beázásos kinézete volt. Aztán nyakamba pottyant pár deino meg rex és szétverték a fél házam.
    Esedékesé vált egy kis felújitás. Már majdnem kész. Nem olyan szép mint a tied mert van benne jópár szépség hiba de nekem tetszik. Egy kis festés sokat dob rajta :) 20-25 ültető láda mellett ha van elegendő trágya gyakorlatilag belefulladok a sok termésbe.
    És egy kérdésem is lenne. Van az a gacha gavagar, vagy mi a fene a neve... ami egy kis kupola alatt eteti a gachát. Azt hiszem.
    Néztem róla videót,néztem a wikiben, de nem sikerül megfejtenem pontosan hogyan müködik és mire való ? A videómban láható is, az egyik gachám már alatta van de nem veszek észre semmit hogy történne valami, csak az hogy nem tudom meglovagolni ha kiveszem onnan.
    Te használtad már azt ?

  • T62A #11015
    Nálam nem tudom mi lehet a gond, csináltam Aberrationon egy nagy ültető ládát, raktam bele citronnail magot ( citrom magot) trágyát, és állat ürüléket is. Igaz nincs üvegház hatás, viszont egy bázison épületen belül van nem megy be fény, nem éri a fény. Azt írja gyümölcs termés, magok már teremtek, de citromot egyáltalán nem adott még, nincs kiszáradva se, mert bekötöttem hozzá a vizet is, igaz most szünetelt a kulacs miatt. Van ötletetek?
  • T62A #11014
    Semmit, kiittam a vizet belőle teljesen, és átváltozott pirosra.
  • ncc1701
    #11013
    Amúgy ez tiszta nevetséges, de tényleg így van.
  • Bozi_Vilag
    #11012
    Egy element extin igazán nem tétel 50 kajáért :D
  • Rae Apofisz #11011
    Igen, de az számomra kb olyan mint az arannyal bevont fagyi. :)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bocs, nem ark csak az arannyal bevont fagyiról. 13 percnél :)
  • Bozi_Vilag
    #11010
    Element porból a legjobb csinálni :)
    105 lvl ráraksz crafting skillre, 10-15 por asszem feltölti kaját-piát maxra
  • Rae Apofisz #11009
    Általában szoktam,de megesik az hogy kevés a trágya és idövel kipusztulnak a növények az üvegházban. Ilyenkor első sorban ami van termés azt inkább a dinóimnak adom.Ami szintén gyakori hogy lusta vagyok ilyenekkel bibelődni,és hát jó a víz is :)
    Az sem utolsó hogy a viz szivattyut már nem kötelező vizbe rakni. Akár sima földre is lehet,sőt az emeleti szinten magába az ültető ládába rakva vagy a alapzatra rakva is jön víz :)
  • ncc1701
    #11008
    Mit tettél vele? Én így még nem jártam.
  • Bozi_Vilag
    #11007
    Már azt hittem saját receptet használsz...
  • T62A #11006
    Köszi.
  • Rae Apofisz #11005
    Erről a hibáról a wiki-ben is irnak. Nekem mondjuk még nem tört el, mert általában elvesztem valahol :)
    https://ark.gamepedia.com/Canteen
  • T62A #11004
    Gyártottam már újat, de a kíváncsiságból megkérdezem. Kettő kulacsomból kifogyott a víz, és nem lehet újra tölteni, se a csapon, se a vízbe ha bemegyek. Piros lett a színe, és egy ferde kalapács, és egy ferde kulcs keresztben kép van előtte. Szerintem javítani kellene, de nem engedi, mivel esztergagépben lehet gyártani ott is lehet javítani. De nem, nem engedi ki se írja milyen alapanyagok kellenek. Próbaképpen beleraktam a munka padba, de ott se lehet. Van tippetek?
  • Rae Apofisz #11003
    Köszönöm szépen a választ.
  • Caliph
    #11002
    Atlasban a tame úgy működik hogy csapdába csalod a dögöt,aztán le kell sebezni halál low hpra,szinte halál közeli állapotra. akkor rá lehet dobni a bollát. amikor hasra vágta magát akkor lehet etetni,egy bola általában 2-3 etetésre tart ki,utánna kiszabadul,megint le kell sebezni,megint bola,megint etetés. és vigyázni kellett ,mert bolában is harapnak,óvatosan kell etetéshez közelíteni.
    Nem tudom Ark modban ez mennyire változhatott meg,de Atlasban így kell.

    Békés állatoknál simán utolsó slotba rakod a kaját,óvatosan lopakodva közelíted és a feje körül be kell adnia az etetést.Ha túl agresszívan közelítessz akkor elfuthat és egy ideig nem engedi etetni


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2019.10.25. 12:20:31
  • ncc1701
    #11001
    Szerver bigyó gondom van, mert islanden sem fut. Hiába engedélyezem a szerver config fájlban (arkopt_ActiveEvent=Halloween). Ha lesz kedvem, még foglalkozom vele, szokott pedig működni.
  • T62A #11000
    Én szívesen válaszolnék kérdésedre, de jelenleg Aberrationon vagyok még. Ott megy, néztem is ki rakott sírt a földre.
  • Rae Apofisz #10999
    Kisérlet képpen felraktam a szerveremre az Animals of Atlas modot. Ez berak egy rakás lényt amik az Atlas játékban vannak. A creature finder talált is párat. Kiszemeltem a Bobcat nevü macskát. Passzivan kéne tamelni valami atlasz beli tejjel vagy hússal. próbáltam keresni a guglin hogy mi s lenne a pontos menete a dolognak mert a szokványos arkos passziv tamelös nem vált be. Még csak felsem jön a szöveg hohy na most lehet etetni. A gugli nekem ilyen Bobcat nével föld munkagépeket ajánl hiába irom mellé a játék nevét :)
    Esetle van itt olyan valaki tamelt már passzivan atlasban ? Lehet másként müködik ott ez a dolog ?
    Azt is próbáltam hogy sarokba szoritottam ne tudjon elfutni de hiába próbálkozok, nem sikerült. Végül aztán mérgemben adminból tameltem. Ettöl függetlenül jó lenne megtudni hogyis müködik ez a dolog.

  • ncc1701
    #10998
    Ugyanitt volt patch notes. Annak is reszeltek.

    Pech, centeren nem megy a halloween event. Extin működik, tudja vki?
  • Rae Apofisz #10997
    Az a baj azt a gamepediát bárki szerkesztheti. Sima mezei playerektől kezdve bárki. Elég egyetlen egy olyan ember akinél elmentek hazúlról és simán törölheti akár az egészet.
    Én ezért használom az Awesome Spyglass modot. Nem kell mégcsak tálcára se lerakni a játékot, kikeresni hogy mit is szeretnék tamelni hanem elég ha egyet találok ránézek ezzel a távcsővel és ki irja még azt is hogy mivel tamelhető, hány db kell stb.
    Az már csak plusz benne,hogy kijelzi a környéken lévő lényeket akár sziklákon keresztűl és full képernyős zoomja van. Szerintem a legjobb spyglass.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1404697612
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.10.23. 16:55:34
  • T62A #10996
    Köszi, majd egyszer talán megnézem. Mindig másikra törekszek, hogy építsek nem egyformára. Meg most beérem azzal mit beraktál dinó kereső móddal. Nagyon tetszik, lett 3 reaper, 2 Karkinos.
    Viszont nem értem ezzel az oldallal mi lett
    Ark dinók
    Itt az összes ark dinó fel volt sorolva kép, és név alapján pályánként. Rámentél és láttad is, szelídíthető, vagy nem. Milyen táp kell hozzá, vagy mi az ami a táp után a legjobb étel a szelídítéshez. Egy komplett leírás az állatról ha kiválasztottál egy állatot. Most meg semmi, legalábbis nálam nem jelenik meg.
  • Rae Apofisz #10995
    Helyesbitenék...
    Van benne, külön tek épületekehez is
  • Rae Apofisz #10994
    Ha esetleg valaki egy kis változatosságra, egy kis újdonságra vágyik annak ajánlom figyelmébe ezt a modot.
    Atlas dinókat rak be ark-ba.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1654255131

    T62A
    Találtam egy modot épitkezéshez. Kipróbáltam helyi játékban és müködik rendesen. Sajnos maximum csak kő épitő elemekkel. Fém és tek nem jó.
    A lényege hogy egy kész épületet, benne a gépezetekkel lemásolja amit újra és újra meg lehet épiteni. Akár máshova is lehet költözni, és amit megépit nem tünik el ha ezt a modot kiveszem. Ki irja milyen épitő elemből hány db kell. Berakom az inventorijába, klikk és megépiti.
    Akár bonyolult csapdákat,emeletes házakat is megépit újra. Ha érdekel nézd meg a mod steam oldalán a videóban hogyan müködik.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1757259514
  • T62A #10993
    Ja én meg úgy kerestem, hogy nem is létezik hozzá :)
  • ncc1701
    #10992
    Látod, nekem egy fokkal könnyebb dolgom van, mert én velóhoz keresek nyerget, de ahhoz létezik is. :) Legalábbis láttam róla képet... Managamar nyerget persze ad a piros drop, már van vagy 4.