11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Ironman2
    #11272
    Én nem tudom,de szerintem az kizárt dolog hogy trójai vírusokat enged át,akkor eleve nem is használná 10 milka felhasználó,ennyi az Ublock Origin felhasználóinak száma,a hivatalos oldala szerint.
  • Rae Apofisz #11271
    Nem tudom mi volt a neve amit régebben használtam reklám blokkolót de ugy blokkolta a reklámokat hogy közben trójai pacikat kaptam. Azota inkább kerülön azokat.

    Az Auction House mod-ban lehet ezt megtenni. Amiről irogattunk lentebb ncc-vel
    Nem tudom miért nem tudta használni,csak tippelgetni tudnák. Amit én vettem ncc-től azokat simán kikeltettem.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=898049820
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.12.19. 23:49:05
  • Ironman2
    #11270
    Volt olyan hogy a dinófarmunk annyi tojást termelt hogy azt se tudtuk hová tegyük őket,még a kibbléhez is sok volt,teli volt a nagy hűtő is vele.Mondjuk jó ötlet lenne vele üzletelni más cuccokért.LOL

    Minden reggel úgy ment hogy kimentem a dodók alól összeszedni a tojást,mintha tyúkfarmon lennék.hehe A dilók piros tojásáról nem is beszélve.Nekem nagyon tojt mindegyik.Ja a farkasok is úgy elkezdtek szaporodni a ketrecben,azt hittem valami nimfomániás himet vittem oda,mert a sok nősténytől rengeteg kicsije lett.DDD
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.12.19. 23:44:52
  • Ironman2
    #11269
    Mióta lehet tojást vásárolni?
  • Ironman2
    #11268
    Mert sok hiba van a fórummal! Nekem se jelzett régebben privát üzeneteket.Egyelőre az a megoldás hogy sűrűbben kell törölgetni a sütiket a böngészőben,akkor megjelennek az üzenetek.Szerintem a reklámok teszik tönkre a fórumot,még jó hogy nem látom őket,mert nálam blokkolva vannak.

    ublock origin a megoldás,az nagyon jó reklám blokkoló bővítmény,már több böngészőre is elérhető!
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.12.19. 23:38:00
  • Bozi_Vilag
    #11267
    Most nekem sem jelzett ironmannál
  • Rae Apofisz #11266
    Lenne egy kérdésem.
    Most jelzett az Sg egy piros csíkkal,hogy üzenetem van. és valóban ma irt privátba valaki de mellette van egy régi üzenet számomra.
    Eddig miért nem jelzett hogy hahóó van egy üzenete ??!!

  • Bozi_Vilag
    #11265
    Semmi gond :)
    Úgysem adnák oda, mert pvp, és kinézhetném az összes bázist, más állatait stb
  • Rae Apofisz #11264
    Értem és bocsi a félre értelmezéséért :)
    Ha hozzá férsz valahogy a szerver mentéséhez, ha például oda adja az admin, megteheted hogy letöltöd saját gépre és akár sajátodat is tesztelheted akár más valakiét.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.12.19. 19:05:50
  • Bozi_Vilag
    #11263
    Nem, nem szeretem az addolást (kivéve játékhiba/szerberhiba miatt), de nem is tudnék, szerveren játszom, nem én vagyok a zadmin.
    Csak néha le kell tesztelni valamit singleben mielőtt megteszem szerveren, "élesben". Pl. ilyen statú giga max szinten mennyit sebez, 20 ilyen rex megöli-e ezt vagy azt a bosst ember nélkül, egy ekkora nyereg mitől mennyit véd, satöbbi. És ugye olyankor nem a kicsit jobb és a kicsit rosszabb között érdemes lenni.
    (Ugye egy ascendant nyereg simán van 80 és 150 között, és nincs kedvem így addolni ha nekem 110 és 130 között kellene)
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.12.19. 18:27:56
  • Rae Apofisz #11262
    Ne vedd sértésnek de megvagyok lepödve rajtad. Ugy tudtam te nem szoktál addolni magadnak, vagy mi törpént ?
  • Bozi_Vilag
    #11261
    Legalább nem csak úgy odavágják mint az előzőket.
    Bár kérdés, mit kezd az aki mondjuk márciusba veszi meg a játékot
  • ncc1701
    #11260
    Na, lehet 100x annyi alpha állatot spawnolni. :) Kaptunk 5 szintet, de küzdeni kell érte.
  • Bozi_Vilag
    #11259
    Köszi! Ezt a random addolást ismertem, a cucc is több a semminél.
  • Rae Apofisz #11258
    Addoláshoz én csak tárgyaknak tudok csak a minöséget, hogy például isteni fegyver.
    Egy példa.
    cheat giveitemnum 2 1 0 0
    A 2 azt jelenti hogy ez egy Assault riffle.
    Az 1 hogy 1 db
    a két nullábol az első a szintje a második hogy kié lesz. Ha nulla akkor a tied.
    Tehát cheat giveitemnum 2 1 5 0 hogy ez isteni szintü lesz. Ha ebből addolsz mondjuk 20 db -ot mindnek más lesz a statja.
    A statjainak a modositásához már a Tcs reward nevü modot javaslom. Abban simán betudod állitani a stakokat is. De csak ruha és fegyver esetében. Dínohoz nem ismerek statosat csak azt hogy hányas szintü legyen és hogy vadon élöt spawnolsz vagy egyből tameltet.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1260983937

    Van róla egy régi videom is.


    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.12.19. 17:40:28
  • Bozi_Vilag
    #11257
    Üdv!
    Tud valamelyikőtök olyan modot/parancsot, amivel konkrétan meg tudom határozni az addolt dolog adatait?
    Értem ezalatt azt, hogy nem csak az állat szintjét határozhatod meg, hanem mondjuk hogy 50 pontja legyen ezen vagy azon a staton, vagy egy eszköz pontos duráját/sebzését.
    (vagy akár olyat, amivel nem ilyet addolok, de már létezőt ilyen módon tudok változtatni)
  • Bozi_Vilag
    #11256
    Áh, ARK már csak ilyen :D
    Jobb mint a vault újradolgozásnál, amikor a bazinagy vaultfalak lyukasak lettek :D
  • ncc1701
    #11255
    Akker, van itt két quetzám, ugyanazon szülőktől, és más a színük. Érdekes.
  • ncc1701
    #11254
    VOlt szerver restart, cryo, feltöltés, amit akarsz, de semmi. Amúgy érdekes, hogy nem az összes régióról tűnt el a szín. Egyszer már jártam így, mikor a rexeket átdolgozták, akkor jó pár napi munkább ment a levesbe.
  • ncc1701
    #11253
    Ez megvan, de eleve a transzfert is tudod letiltani.
  • Rae Apofisz #11252
    Bármilyen lényt ki lehet tiltani, vagy lecserélni. Csak annyi a lényege,hogy csere esetén olyant kell megadni a konfigban ami spawnol vele együtt. Mert például megalodon helyett nem valoszinü hogy fog spawnolni mondjuk trike. csak ennyi kell hozzá,
    NPCReplacements=(FromClassName="Pegomastax_Character_BP_C",ToClassName="Turtle_Character_BP_C")
    NPCReplacements=
  • ncc1701
    #11251
    Úgy tudom, be lehet állítani, hogy egyes mapokra milyen állatot tölthetsz le. Azaz islandról ki tudod tiltani a sárkányokat plö.
  • ncc1701
    #11250
    Annyira nem érdekel a dolog. Amúgy a gigák, és a tusók ilyene hirtelen, bár mintha az ankylóm, és a velóm is máshogy nézett volna ki picit. A giga háta, és oldala az érintett régió, de nem minden szín tűnt el, egy piros hátú plö megmaradt, de volt leparkolva egy zöld-sárga, illetve egy kék-zöld, azok most kopp fehérek. Albínók. :)
  • Ironman2
    #11249
    Nálam nincs zene a főmenüben,pedig fel van húzva max-ra.
  • Ironman2
    #11248
    Ebből is volt dilemma anno,mert voltam olyan ARK szerón,már nem emlékszem a nevére,ahol nem volt semmi szorzó.Milyen szar volt egyesével szedni a köveket,meg fákat,aztán az admin nagyon is ragaszkodott hozzá hogy ne legyen szorzó,mert azt mondta hogy az állatok a legnagyobb segítségek a játékban,és azt el kell érni,mert utána már egyszerű az egész.Csak ugye addig eléggé nyögvenyelős volt az egész. Nem mindenkinek volt a tameléshez kibble az elején,igy kénytelen voltál nyershúst,meg növényeket farmolni,szedni.Aztán egyre inkább olyan szerót kerestünk ahol könnyebb boldogulni.Ennek a játéknak kell szorzó,szinte azért kiabál,mert nagyon komplexxé tették az egészet.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.12.18. 01:17:23
  • Ironman2
    #11247
    Én tökéletesen egyetértek veled,anno a 7days topikban is felajánlottam hogy legyen egy közös nagy szerver,aztán sajnos nem jött össze,mert pár ember indított bérelt szerót ilyen-vagy olyan beállítással,én azt se tudtam melyikhez menjek,egyszer ide,egyszer oda,szóval eleve halott ötlet volt,pedig jó is lett volna ha kb 30-40 emberke játszik egy közös nagy pályán,és aki akar az beszállhat a támogatásba.G-portalon rohadt egyszerű a támogatás,csak el kell küldeni lóvét a linkemre aztán kész,azt a pénzt csak a cloud szerverre lehet felhasználni,sört nem tudok belőle venni.Nagyon egyszerü ötlet,és jól működik.Nemrég bővitették is a memóriákat a G-portalon,mert sokan panaszkodtak,és ez igy igaz,mert olvastam a fórumát neki,némelyik játékra kevés szerver memóriát adtak.Januárba indítottam a Conan szervert,de jó is volt,élt kb 5 hónapot,de az alatt az idő alatt csúcs volt,pl áprilisban húsvét ideje alatt teli volt a szerver,alig fértek be.Sokat tanultam idén a Conan Exilesből,még most is minden megvan az emlékezetemben,sajnos eljött a május,és leapadt a szerver,márcsak 1 ember ha volt rajta,nagyon sajnáltam,de meg kellett szüntetni,utána próbálkoztam a Valgueroval,és a 7DAys-el,de mindegyik csődöt mondott,aztán ősszel hagytam veszni a cloudot.A regisztráció még megvan,csak be kéne fizetni ha új szervert akarok indítani.
  • Rae Apofisz #11246
    Én is örülök neked. Akkor örülünk egymásnak. Ezt megdumáltuk. :)
    Amugy sok hely nincs. Mindössze 2. Hogy idegesitő lenne a sok kommentem ? Hát, nem kötelezö elolvasni. Inkább próbáld átgondolni miért vagyok idegesitő számodra.
  • Trafalgar
    #11245
    Az aukciós házat én is ismerem, egy külföldi szerveren játszottam vele. Az elv nagyon jó, de ahhoz sok player kellene. Például: kezdek ragna kék obinál, pár nyersanyagért legyártom a hozzávaló dolgokat, és 100 fémért kapok egy low pterrát. Fémet még egy kezdő is tud hamar égetni, és nem kell vacakolnia a befogással. Kezdésnek nagy segítség. Csak aztán leszoktak a nyersanyagos fizetségtől, és már coinokat kértek mindenért, amit persze pénzért lehetett venni. Innentől elvesztette a lényegét. Pedig milyen jó volt, amikor a saját tenyésztett agrijaimat árultam fémért, amiért meg sárkányt tudtam venni. DE az elv jó, és egyszerű, amíg megfizethető árat kérnek a dolgokért.
    (Apofisz, amugy elég idegesítő tudsz lenni, ezzel a sok hozzászólásoddal, hogy akárhová megyek, mindenhol a te nevedbe ütközök.)
  • Rae Apofisz #11244
    És még valamit. Tegyük fel van egy hely ahol beszélgethetnek az emberek. mint akár itt. Van 20 ember aki szereti a valguero pályát. Ebből a 20 emberből 10 ember az alacsony szorzókat szereti. Ebből a 10 emberből 3 ember azonos modokat szeret. Miért nem tudják megtenni hogy összedobják a pénzt és közösen bérelnek egy szervert ? Havi 6.000 ft ból már simán lehet bérelni normális szervert. Ez fejenként mindössze 2.000 ft.
  • Ironman2
    #11243
  • Rae Apofisz #11242
    Van egy mod, a Editable Server UI (WBUI) Open Source
    Ez lényegében nem több, csak egy infó panel a szerveren. F1 gomb megnyomására elöjön egy infó panel amit az admin szerkeszthet. Még link gombokat is lehet berakni. 1 kattintás és megnyitja a berakott linket. Beállitottam ezt a fórumot. Ha van itt szerver admin, biztatnám hogy használja ezt a modot ő is.
    ----------
    Én már az elején letiltottam azokat az idgesító lényeket. Nekem is agyamra mentek. El lopták a holmimat.
    Én ugy látom lassan leáldozik a clustereknek. kezdenek rájönni a playerek hogy felesleges. nagyon jó példa erre amit irtál a Badco szerverek. Minden rossz szándék nélkül mondom, közel sem olyan jó játszhatóság szempontjából nézve mint sokan hiszik. A tulaj nagyon komoly pénzeket öl bele. Szerverenként lehet számolni havi szinten 50.ezer huffal. Plusz hogy saját szerver gépe van szerver teremben elhelyezve. Ő pénze, ő dolga mire költi... de nagyon sokan azért mentek oda játszani mert ott sokan játszanak. Aztán elkanászodtak az adminok,... nem sikerült legyürni pár szerver gondot, és most a tizen pár szerveren alig pár ember lézeng.
    Mert miért is kll az embereknek a cluster ? Hogy bizonyos nyersanyagért átlehessen menni, vagy valami dinóért,... mert esetleg már unja a pályát... na itt jöhetne képbe ez az Auction House mod. Nem kell átmenni másik pályára,nem kell cluster,elég ha fut ez a mod.
    Jó ideig próbálkoztam azzal hogy valahogy öszegyüjtsem egy csoportba azokat akik szervert bérelnek valahol.
    Nem ide tartozik de leirom. Valamikor régen, a Call of Dutyval játszottam. Olyan szinten toltam hogy a hivatalos magyar cod weboldalon felkértek adminnak. Én készitettem el a magyar leirását ahhoz a játékhoz az egyik modnak. (AWEUO) Akkoriban sikerrel valósitottunk meg egy nagy közös magyar cod csapatot. Nem ennyire kiterjedt de volt ott is konfig fájl. Össze dugtuk a buksink és megbeszéltünk egy azonos szerver beállitást és játék modot. Ha jól rémlik kb 15 szerver vett részt benne. Egy meghatározott, azonos idöben inditottunk warokat. Minden szerveren egyszerre. Aztán szükült a kőr és végül lett egy csöztes csapat. Minden résztvevő 1 havi szerver bérleti dijat adot be, az volt a fő nyeremény. 1 évig ingyen volt a szerverük. A dolog müködött, mindenki tök happy volt. Rengetegen készültek a versenyekre, szerették az emberek. A lényege hogy volt egy nagy közösösség amihez jó volt tartozni. Én a mai napig tátott szájjal csodálkozok azon, jön egy új player és első dolga tribet létre hozni. Ezek a tribe nevek mögött nincs teljesitmény, nincs arc mögötte. Van ugyan egy néhány, mint a Badco csapat, Kockaparty, stb Ha ezeket össze lehetne fogni egy csoportba, simán meglehetne oldani akár egy komplet költözést egyi kszerverről a másikra. Cluster nélkül. De ami a lényeg, nem egymás ellen dolgoznának a szerverek. Nem azon menne a küzdelem hogy megfeleljen a szerver a játékosoknak. Mert most ez megy. Azért bérlünk szervert hogy aztán megfeleljünk más emberek igényeinek ?
    Hát nem, a lópikulát. Ide az hiányzik,hogy legyen egy olyan hely ami közös minden magyar játékos részére. Én mindössze 2 ilyenről tudok. Egyik a facebook csopot, a másik pedig ez a sg fórum. AZ FB csopi minösitést most kihagyom. Egy normális weboldal kéne egy tisztességes domainnal. Amit minden magyar megtalálhat és minden magyar magáénak is érezhet.
    Nekem már volt több weboldalam is. De már nincs rá energiám se idöm hogy egyedül pepecseljek vele. Viszont anyagilag is támogatnák egy ilyent ha lenne egy megfelelő. Nem egy szervhez tartozót hanem ami össze tudná fogni azokat. Már a tárhely se vészes havi kiadás.
    Az FB csoport már annyiből is vicces hogy az admin már rég nem játszik arkal. És elmondta hogy már rég törölni akarta csak azért nem törölte mert még sokan járnak oda.
    Bocsi a regényért,de én ezt érzem szükségesnek mint ötlet.
  • Trafalgar
    #11241
    Sziasztok! Mi pár napja indítottunk egy 3 clusterből álló, Ark PVE szervert. Ragna, Island, Extinction mapokkal. Xp-H=4x T-B=8x
    Módok: S+ / Classyk Fly / Spyglass / Resource Stacks ---mindegyiken. Islandon CKF, Ragnán Platform Plus építkezős mód van. Excire várunk ötleteket, ami passzol a map kialakításához. Karácsonyi event már aktív.
    https://www.battlemetrics.com/servers/ark?q=Anarhia&sort=score&countries=DE
  • Ironman2
    #11240
    Itt még ugye találhatók nagyobb magyar szerverek,átjárható pályákkal,de tök jó hogy pl a BAD Company 8 szerverén összesen csak hárman játszanak jelen pillanatban.

    https://ark-servers.net/country/hungary/
  • Ironman2
    #11239
    Persze jöhetnek az ötletek pm-ben,csak nem biztos hogy azonnal be is tudom rakni,meg szerkeszteni,de azért igyekszek.Nekem volt a Valguero pályán nemrég szerverem,aztán a kutya nem jött fel,totál egyedül voltam,pedig érdekes egy pálya.Most is tudnék bérelni pár kattintással a g-portalon,de ha nincs rá igény akkor semmi értelme.Ilyen clustereket meg nem akarok,jól el is cseszték vele az egész játékot hogy mindenki cipelgeti az állatait egyik pályáról a másikra,láttam már sárkányokat is Islandon valamelyik szerveren,na mondom jól van,szépen tönkretették az egészet.Tök jó dinós játék volt az elején,még a TEK cuccokat megértem,mivel némi sci-fi beütése is volt a kezdetektől,de hogy már mindenféle teremtmények kószálnak összevissza pályákon keresztül,az kicsit nonszensz.Úgy lett volna jó ha minden pályának megmarad az egyedi stílusa és lényei.Na és a másik meg az hogy már az elején mikor indult a játék,már akkor idegesítettek a kis dilók,mert halálra martak egyből ébredéskor,most meg ugye jönnek ezerrel ezek a kis tolvaj szarságok is idegesíteni,földön,levegőben,nem beszélve a többi lényről.Valgueron persze jó hogy van egy safe sziget ahol lehet tevékenykedni,és nem zavar senki se,de úgy emlékszem rá hogy be is lehet állítani a safe zónát is bárhova,bármelyik pályára.Az lett a baj az játékkal,ha nincs átjáró szervered másik pályára,akkor egyszerűen nem fognak jönni játékosok.Ezt nagyon elkúrták.Azért ahhoz mélyebben bele kell nyúlni a zsebbe hogy ilyen szervereket béreljünk.Akik összefognak,és fizetik közösen,azoknak megéri.
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2019.12.17. 23:41:56
  • Rae Apofisz #11238
    Amugy szuperek a velonák. Darálnak ahogy kell. Köszi.
  • Rae Apofisz #11237
    Én meg átestem a ló másik oldalára a szerverrel. Megfeleldkeztem a "kontrol" hiánya miatt hogy már nem egy ócska gépem van. 13 mód fut a szerveren de simán belépek. De ma egy illető elmondta hogy lemérte, neki bizony 10 percig töltött mire betudott lépni. És erről panaszkodott egy másik player is. Lemértem ezek után én is. 3 perc alatt bent vagyok. Amit felraktam legutobb 2 részből álló modot a Pyria, egyedi lényeket rak be. Izgalmas és új lények. Mint a sellő, vagy a 3 fejü hydra...és nem tudom mitévő legyek. Tetszik a mod de igy nagyon kevesen lépnek be. Azért a 10 perc az tényleg sok. Sajnálnám kivenni. Jó lenne valami belépés gyorsitó dolog...
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.12.17. 22:44:14
  • Bozi_Vilag
    #11236
    Mindenük fehér mindennek, vagy csak a mutált színek?
    Próbálj cryozni, fel-le tölteni, szervert restarolni, mentést singleben megnézni, esetleg újratelepíteni
  • ncc1701
    #11235
    Remélem, ez valami rossz vicc. A szines, mutált állataim patch után fehérek.
  • Bozi_Vilag
    #11234
    Köszi a segítséget, nem tudtam, hogy figyeled a topikot.
    Csak azért mondtam, mert nem akartam vkit csesztetni aki itt sincs :D De ha van itt valaki aki ért hozzá és aktív, akkor szerintem oké így.

    (Akkor pmben írhatok pár ötletet? :))
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.12.17. 19:44:16
  • ncc1701
    #11233
    Hozzám bármikor jöhetnél, de én ugye egyedül játszogatok a szerveremen, de pvp a beállítás szerint. Center nálam az alap map (redwood vízesés mögötti nagy barlang), de ezen kívül még egy mapot clusterbe tudok tenni, a harmadik már necces, mert kevés a 16G memória a szerverben, bár most mintha kevesebb memóriát enne a játék. Islanden is van szép nagy bázisom, plusz ott még nincs meg az alpha tek cave, állandóan tervezem, de még nem vettem magamon erőt, hogy megcsináljam. Mindenesetre kb akármikor menne.
    Ragnán sosem voltam, nem adott semmi extrát nekem, SE-n van egy lófütty pici bázisom, de alapvetően tetszik a map. Aberration sosem jött be, megvan nekem is a dlc, de nem léptem be rá, extinction mapon is van egy közepesebb bázisom, onnan ugye kellett az element gacha, a velo, plusz a tek ruha blueprintek. Most hanyagolom az extinctiont, mert egy ideje már dropozni sem lehet egyedül, mert ha elmászkkálok legyakni az eltévedt állatokat, despawnol a drop. A valguero szintén felejtős lett, terveztem, hogy ránézek, de stílusban ugyanaz, mint az island-center-ragnarök, így mivel nem adna pluszt, ezért hagyom. Szépek ezek a mapok, de ezen kívül csak az időmet vennék el.