11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • ncc1701
    #11352
    A jó hír az, h a dolog megoldható, a rossz az, h te nem fogod tudni megcsinálni. Itt egy srác megírta a clusterchat programot, amit kitett a githubra, de ez egy külső program, és csak a szervert üzemeltető admin tudja beizzítani. Azaz az, akitől bérled a szervert. És a program linuxos, azaz windowson futtatott szerveren nem menne.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2020.01.09. 19:16:23
  • Rae Apofisz #11351
    Sziasztok.
    Egy kis helpet szeretnék kérni. Mára már elfogyott a türelmem a keresgélésben.
    Ha 2 szervert össze kötök clusterbe, melyik az a beállitás hogy mindkét szerver globál csetje közösbe legyen ? Hogy mindegyik szerver egy közös globál csetet használjon ? Illetve mi kell ahhoz ? Elöre is köszi ha tudja valaki.
  • Rae Apofisz #11350
    Hát nekem csak esztergagépek szoktak eltünni. De mióta kirúgtak a badco szerverröl azota megvannak :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.01.06. 23:25:48
  • ncc1701
    #11349
    Nem. Ma újra próbálom, hátha.
  • Rae Apofisz #11348
    Nem használod az Automated Ark modot ? Mert az össze szok szedni mindent. És konkrétan a cryofridgeból is kiszedi nekem,ezért a hatósugarán kivül kell leraknom.
  • ncc1701
    #11347
    Srácok, jártatok már úgy, hogy eltűnt a cryo hűtőből a dínó?

    Tegnap pakolásztam, rendet raktam. A bázisomon van egy szint, ahol van kb 20db cryofridge, de össyze-vissza voltak. Átrendeztem a szobát, ide-oda pakolgattam. Ugye az egyes hűtőkbe én csinálok "könyvtárakat" is, amibe beteszem a dínókat, igy sokkal rendezettebb. Na, az egyik hűtőből eltűnt minden. És biztosan bele tettem, volt benne 5-6 könyvtár, amiben voltak a dínók (konkrétan therizinók), emlékszem, hogy sakkozni kellett, hogy beleférjenek. Teljesen üres lett, 0/72. Mentésből kellett visszatennem, mert ebben voltak plö a therizinó base állataim is.
  • Rae Apofisz #11346
    Megfeledkezzel arrol,hogy ez unofical szerver. itt senki nem rohangál kőbaltával. Volt aki simán leölte 1-2 wyvernel. A pálya még nem kész talán ezért nem találjuk az összes ereklyét ami kellene bosokhoz. Ezért tettem elérhetövé 2-3 bosst külömbözö félre eső helyeken ahol általában senki nem jár vagy nagyon ritkán. Automatikusan spawnol és el is tünik egy adott idö után. Bár azt is megtudnám csinálni hogy rakok le egy terminált amibe mindenki letudja hivni azt amit beraktam. Ez esetben akkor jelenne meg amikor valaki lehivja. Beállithatom,hogy milyen tárgyakat kelljen berakni a spawnoltatásért. De mi legyen az, 100.000 öntött fém ?... esetleg element... igy egyszerübbnek tünt de persze még újdonság nekem is, majd kiforrja magát a dolog. A legnagyobb előnye hogy ki lehet váltani vele sok kézi irogatást és pár modot is. Például valgueron alapból nincsen velona, hó bagoly, gacha stb. Hogy legyen ahhoz egy külön modot bekell rakni a valguero dino exctension modot. Nem nagy mod de ez csak pár dinót tud berakni. Viszont ezzel a moddal bármi berakható. Akár meglévő lényeket is lehet tök egyszerüen szabályozni melyikből mennyi legyen. Tegyük fel valaki ugy gondolja túlsok ez vagy a dinó vagy csak ugy szeretné meghatározni hogy hány db trike legyen, hány db rex stb... Egy kis trükkel bármi megoldható. A videóban csak egy összezsúfolt infót látni. Én 2 napig bibelődtem vele, ennyit képtelenség videóra venni. Mint mondtam ennek a modnak nincs kimondottam egy adott célja. Ugy értem nem az hogy bosst lehessen berakni, vagy nem az hogy x tárgyak jelenjenek meg. Ez pusztán kibőviti hatalmas mértékben az admin lehetőségeit. Vegyük példának az eventet unofical modra. Ez sok esetben maximum ugy zajlik egy mod által valahol megjelenik egy bos aztán mindenki rohan leölni. Esetleg az admin össze gyüjti magához a playereket és aztán beirja konzolba a kodot és megjelenik egy bos. Össze kell egyeztetni ki mikor lesz online, aki nem az lemaradt róla. Ezzel szemben párkattintással akár automatizálható is egy ilyen event. De még sorolhatnám a lehetőségeket. Mást ne mondjak, talőán láttad milyen hosszú sorokat kellett beraknom a Game.ini -be hogy átirjam asuply crateok lootját. A szerver kicsit kinlódik egy ilyen hosszú konfig fájlal. Ez a mod viszont még ezt is megtudja oldani. És hab a tortán, még szerver rerstart sem kell a változtatások érvénybe léptetéséhez. Igy első körben ha negativumot akarnék találni benne az ha rossz kezebe kerül ez a program. Olyan szerver admin kezébe akinek fogalma sincs mit csinál,aztán majd jön hogyez vagy az nem jó :)
  • ncc1701
    #11345
    Még nem néztem végig, de gondolom, ezeket a titánokat nem a szervereden spawnolod be. Kicsit zavaró lehet, mikor valaki egy szál kőbaltával szmbenéz a king titánnal. :)

    Régen volt egy olyan mod, ami betett bossokat a mapra. Én azon gondolkodtam sokáig.
  • ncc1701
    #11344
    Ragnán a sivatagi dropok fölé építettem kis 3x3-as épületet, ugye 5db-ot. Bele ágy, és vault, tusó nyeregre vadásztam. Ez volt egy hete, kb minden nap átjöttem, körbejártam a dropokat. Mostanra meg is lett, ascendant nyereg, kissé túl jó is, mert 58k fiber kell egy nyereghez. Tenyésztettem 22db tusót, ezeket fel kell nyergelni, mire jön az új dlc a víz alatti bossal.
  • Rae Apofisz #11343
    Bár elég sokára,de végre megtaláltam azt a kis modot ami mindig is hiányzott nekem. Bár elöbb ráleltem volna.
    Ezen a videón talán első ránézésre nem tünik semmi furcsának. Talán annak aki ismeri Amissa pályát.
    Aki szemfüles és figyelmes az ugyis észre vesszi miről szól a videó. Töprengtem azon közre adjam-e, népszerüsitsem e ami videóban van aztán a korlátozott információ mellett döntöttem.
    Ha, és akit, érdekel....


    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.01.03. 23:44:12
  • Bozi_Vilag
    #11342
    Hát ja, zabál, mint az állat
  • ncc1701
    #11341
    Cryóztam a csöppséget. Már beevett 1 elementet.
  • ncc1701
    #11340
    Faja. Köszi, ezt nem is tudtam. Akkor lehet cryozom, bár tettem bele elementet.
  • Rae Apofisz #11339
    Gratula. Majd figyelj rá mert hajlamos éhen halni.
  • ncc1701
    #11338
    Craftoltam egy meket, 303-as lett, kb 60k hp-val, és 540% sebzéssel. Mindwipe volt elötte, asszem, elég jól sikerült. :)
  • Rae Apofisz #11337
    Nem a megnézésel van a gond hanem a googlefordítóval :) És valóban, volt kérdésem ? Én nem emlékszek rá hogy kérdeztem volna. Bár igy szilveszter felé már bármi megeshet Ezek ilyen lények. Fel lovagolnak a hegyekbe és kampec :)

    A googleforditóból :)
    veszélyei
    Az Arthropluera elleni közelharci támadások jelentősen csökkentik a fegyverek tartósságát, és kárt okoznak a játékosnak. A lénytől egy jól célzott lövés megfosztja a páncélját egy játékosától (vagy nagyon közel hozza a törési ponthoz). Győződjön meg róla, hogy előre észreveszi őket, így nem kapnak első ütést. A nyársuk szintén üthet téged, miközben fellovagol egy hegyre, és mégis megtörhetik a páncélodat, a nyárs még jóval több károkat okoz páncél nélkül.

    A v280.130 verzió óta az Arthropluera bármilyen formájú szerkezetet károsíthat. Ez önmagában teszi egy meglehetősen veszélyes lényt, hogy az alap közelében szaporodjon, mivel azonnal megpróbálja áttörni a szerkezetek falait. Rossz ötlet az is, ha a szerkezetet falként használjuk, csak annak megölésére. "
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.12.30. 22:47:51
  • topaktuell
    #11336
    Nem nekem van kérdésem. Apopfisznak válaszoltam Ha a wikit megnézné.akkor megtalálná a kérdésére a választ.
  • lammaer
    #11335
    Mi a kérdés? ezegy ilyen savas szörny, ha ütöd akkor is sebez, rádfröccsen asav, a köpete meg pikkpakk leeszi rólad a ruhát.. mint az alien kb :D
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.12.30. 17:54:50
  • topaktuell
    #11334
    m mondják el, de akkor ez mi?
    "Dangers
    Melee attacks against the Arthropluera will significantly reduce weapon durability and cause damage to the player. One well-aimed shot from the creature will strip a player of his/her armor(or bring it very close to breaking point). Make sure you spot them in advance, so they do not get the first hit in. Their spit can also hit you while riding a mount and can still break your armor, the spit does a good bit more damage without armor on.

    As of version v280.130, Arthropluera can damage any form of structures. This alone makes it a rather dangerous creature to spawn close to the base as it will immediately try to break through the walls of the structures. It is also a bad idea to use structure as a wall just to kill it."
  • lammaer
    #11333
    Sőt, van még a robbanás jellegű sebzés is, ami pl számít nyergeknél, mert másképp csökkentik a harapásokból és lövésekből és másképp a robbanásból eredő sebzést.
  • Rae Apofisz #11332
    Sokat tesztelgettem, föleg ruhákat. Sajnos a mérgezések ellen nem véd semmi. De a gázálarc na az még nem jutott eszembe nekem se.
    Amit nem mondanak el az arkról, hogy 2 féle sebzés van. Van a fizikai sebzés, mikor leharapja fejem a rex, és van a debuffos. Mint az antropluera vagy a pók, scorpió, a zizis hal stb. (Zizis amelyik ráz)
    Az már feltünt,hiába full extrás a páncélom,leköp egy 101 lábú hernyó és ennyi volt. Nekem ami a legjobban bevált védekezésnek az a kard jó nagy dmg-vel. A távcsőves, a sörétes stb lőfegyverek vagy lassan tüzelnek vagy kifogy pont akkor amikor húde nem kéne. A kard viszont mindig kéznél van. Kard és pajzs a legtökéletesebb. Persze csak amig lenem megy a durabja.
  • Bozi_Vilag
    #11331
    Elvileg a tek helmet (sisak) helyettesít mindent (legalábbis oxyt ad víz alatt, látsz sötétben és víz alatt is, látod a szövegeket) de azért érdemes tesztelni
  • ncc1701
    #11330
    Ez jó ötlet, köszi. :) Full tek ruha nem elég?
  • lammaer
    #11329
    Húzzál fel gázálarcot, probléma megoldva.

    Hivatalos (nem modolt) beállításokkal villámsárkányon gázálarcban lovagolva a legbiztonságosabb... mert a két legveszélyesebb sari a villám és a méreg... ha villámsárkányon mész az semlegesíti a villámsárkány kábitó támadását, a gázálarc meg a mérgezést :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2019.12.30. 09:36:44
  • ncc1701
    #11328
    Én egy csomót láttam. :) De mivel nagy a map, ezért kb a térkép közepén csináltam egy kis bázist magamnak egy magaslaton. Pár tek híd lefele, hogy a földi állatok le tudjanak menni, 4db turret veló, hátha arra téved egy sárkány... Szerencsére azt már kiteszteltem, h egyrészt 250% movement speedes quetzám otthagyja a sárkányokat, másrészt pedig lazán leölöm őket. Csak a mérgezős sárkánytól félek, tudtommal az a playert bántja. :)
  • Bozi_Vilag
    #11327
    Jó, a Goa'uld fajnak mi tetszik, az megint más
  • Rae Apofisz #11326
    Mégsem birtak egy olyan helyet csinálni ami nekem is tetszene :)
  • Bozi_Vilag
    #11325
    Azért, hogy beleférjen minden, és legyen sok hely az embereknek :D
  • ncc1701
    #11324
    Repkedek a ragnarokon, hát. Szép, szép, tényleg nagyon durván jól megcsinálták, de mi a töknek ekkora? Fél óra körberepülni.
  • Rae Apofisz #11323
    Értem, és köszi
  • ncc1701
    #11322
    Virtuális gépben soha nem fogsz arkot futtatni, de nem is kell. Csak csinálsz egy vm-et, odaadod neki a fele memóriád, és a fele procit, és elindítod a vm-et. Nem kell futtatnia semmit, de fele jut a fizikai vasadnak.
  • Bozi_Vilag
    #11321
    Az is lehet hogy virtuálisban lefoglalod valamivel, és utána normálon elindítod
  • Rae Apofisz #11320
    Erre én is gondoltam csak túl macerásnak bizonyult. Ez esetben nem kavar ez be a steamos accountomnak ? Feltételezem a virtuálisba is újra kell telepitenem az egész arkot és lehet hogy azonositanom kell a steam belépést mert ugy tekinti hogy az egy másik gép ?
    Különben tök poén az egész. Simán elmenne full grafikán az ark, csak éppen meghalok uton utonfélen ha nem használom a spyglast mert nem látok semmit a sok gaztól. És volt hogy simán besétáltam egy raptor csapat közé :)
    A másik meg az hogy full grafikán megjelenik rohadt sok apró kavics a földön,de azok csak terep tárgyak nem lehet felvenni öket és nehéz megkülömböztetni attol amit fel lehet venni puszta kézzel
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.12.27. 11:44:43
  • ncc1701
    #11319
    Feltelepítesz egy virtaulboxot, csinálsz rajta egy virtuális gépet, aminek odaadod a fizikai vasad felét mondjuk. Utána a fizikai gépeden indítod a játékot, és kész is a lassú gép. :)
  • Rae Apofisz #11318
    Bocsi a dupla posztért. Egy apró kérésem lenne. Ha van valaki akinek alsó kategóriás gépe van és általában sokáig tart neki belépni egy szerverre,attól szeretném kérni,ha megtenné hogy belépne a szerveremre,úgy hogy miután már levan töltve minden, a belépés gombra kattintástól a belépésig lemérné stopperel hogy mennyi idöbe tellik a belépés ? Egy kicsit elszaladt a paci. Nekem pikk-pakk belép de volt aki megemlitette hogy neki 10 perc volt. Azt a 2 modot amik ezt okozták kivettem és ezért szeretném tudni hogy most egy átlagos géppel mennyi ideig tart ez.
    Előre is köszönöm szépen.
    Ez az ip cim.
    176.9.18.90:7107
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.12.27. 00:28:32
  • Rae Apofisz #11317
    Tök jó az a beacon nevü kis program amit a múltkor említettem és fel lett rakva google tárhelyre.
    Ma kicsit kiveséztem és sikerült átirnom a hód vár tartalmát és az összes Supply Cratet. Végre tudom szabályozni melyikből mit lehessen kapni. Egyik ilyen Supply crateba berakta randomra 1000 db elementet. Nagyon ritkán adja és csak egy féle szinü de akinek mákja van annak jó napja lesz :) Müködik helyi játékban is. Ha valakit érdekel itt eléri a teljes listát ha puskázni szeretne.
    Game.ini-be csak bekell másolni.
    Game_ini_be.txt


    És találtam egy modot amivel le lehet nullázni a tamelt dinókat és újra osztani pontjaikat.
    https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=932816570
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2019.12.27. 00:00:37
  • ncc1701
    #11316
    Persze. Giga nehéz eset, de a többi állatnál én úgy vagyok vele, hogy ha 40 pont van a kívánt staton, az már jó. A 44-46 pont már iszonyat ritka (100 témelésből talán 1), de a neten láttam argentet 52 stamina stat ponttal. Nekem a legjobb az 50, saber staminája, illetve egy therizinóm wasted pontja (ami ugye a kuka). :)
    De ilyen 40-42 körül már elkezdhetsz vele foglalkozni, hamarabb lesz mutációd, mint hogy fogj jobbat.
  • Bozi_Vilag
    #11315
    Ja, csak gondolom jobb, ha 40-50 pontról indulnak, mint ha 25-30ról.
    Azért kérdeztem, hogy mi a reális kezdőszint
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2019.12.26. 13:38:29
  • ncc1701
    #11314
    Igazából bárhonnan indulhatnak, mert a vége fix, 254 pont egy staton.
  • Bozi_Vilag
    #11313
    Jaja, gúy gondoltam hogy honnan mutáltatnak, köszi!