11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Caliph
    #11432
    privát :)
  • ncc1701
    #11431
    Na, ehun a raft. :)
  • Bozi_Vilag
    #11430
    Érdekesnek tűnik, ha esetleg valaki megtalálná szólhatna, tetszik :D
    Hátha továbbfejlesztették
  • ncc1701
    #11429
    Ez baromi jól hangzó mod amúgy. :)

    Nekem bénább megoldásom van, csinálok róla videót, megszámolom miből-mennyi kell, és újra összeállítom.
  • Rae Apofisz #11428
    Ja, már azt hittem találtál valami megoldást erre. Mert mondjuk a nevére már nem emlékszek de van egy mod ami ebbe be tudna segiteni.
    Van egy olyan mod,hogy van benne valami oszlop szerüség, ami kb úgy müködik mint egy 3D scennel. A kész épület mellé lekellrakni. Lényegében ja, be scenneli, megszámolja milyen épitő elemből hány db -ból áll és ezt elmenti. Majd egy másik helyen ha van nálad annyi épitő elem, csak lerakod ezt az oszlop szerü akármit, egy kattintással megépiti. Viszonylag látványosan dolgozik,mert ugyan gyorsan csinálja de lehet követni az épités menetét. Amikor teszteltem sajnos csak maximum kő épitő elemekkel tudott dolgozni. De azért okos kis mod volt.
  • ncc1701
    #11427
    Darabokban viszem át. Nyilván feltöltöm az elemeit, majd az új mapon megépítem.
  • Rae Apofisz #11426
    Ok hogy mobil, de ezt most nem értem. Ez ugy hangzott mintha átvinnéd másik pályára a mobil házat ?
  • ncc1701
    #11425
    Holnap körbe videózom. :) Amúgy az a nagy ötletem, h ugye egy rakat mapon nem vagyok igazából jelen, de víz azért általában van, így egy mobil bázis praktikus tud lenni.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2020.02.20. 21:36:07
  • Rae Apofisz #11424
    Légyszi mutass róla képet. Tek hajóval még nem volt szerencsém.
  • ncc1701
    #11423
    Csináltam egy tek hajót. Teli tettem s+ cuccokkal, rákerült 12db s+ heavy turret, grinder, chem bench, tek shield, tek generátor, teleporter, minden, egy mini bázis. Egyedül a nagy industrial forge-ot nem tettem rá, mert bazi nagy, de még dondolkodom azon, h félig a vízbe téve kipróbálom, hátha működik.
  • Rae Apofisz #11422
    Szerintem nem töltötted még le a Valguero dlc-t
  • lammaer
    #11421
    Üzenet van?
  • Bozi_Vilag
    #11420
    Többi mappal is így van? Amúgy viszi a géped az ARKot?
  • vortex72
    #11419
    Sziasztok! Segítséget kérnék. A Valguero mapra szeretnék fellépni de azonnal kifagy a játék. Valaki tapasztalt hasonlót? Mi lenne a megoldás?
    Köszi
  • Rae Apofisz #11418
    Ezt tudom,de ő azt irta nem tudja vissza váltani külsö nézetre a képernyőt azóta.
  • Bozi_Vilag
    #11417
    Ez nem bug. Ha lefekszel valamibe, vagy valami rádfekszik (nem az X gombos!), akkor külső nézetbe kerülsz.
  • Rae Apofisz #11416
    Ezt nem teljesen értem. Ps4-en ha raptor leszed a nyeregből akkor bugos lesz kép nézeti mód ? Mert Ő azt mondja utána lett ilyen hogy nem tudja vissza állitani a nézet modot külsöről belső nézet modra. Mert ha ilyen aprósággal is gond van hogy nem lehet vissza állitani én nagy ívben dobnám ki az ablakon.
  • ncc1701
    #11415
    Én nem is számolom őket. Ugye elértem a maximális stat szintet mutációkkal a hp-dmg statokon (254-254 pont), és kb 750-es szintűek a dögök. Mindezt 150-es wild lvl mellett. Kb minden egy harapással elintéznek, 14k dmg üt, mint a kalapács. Meg kéne próbálnom egy lila dropot, de sok kedvem nincs hozzá. :)

    Solo playerben ugye a régi mapokon nem nagyon kellett ekkora állat. Pvp az ugye nagyon más.
    Utoljára szerkesztette: ncc1701, 2020.02.15. 16:00:21
  • Bozi_Vilag
    #11414
    Én előtte is függő voltam (raideltem is vele, meg húst szedni király), de hát a csapat alig bírta azt a "sok", majdnem 10 gigát.
    Amióta mindenre IS lehet használni extin, már vagy 70 van (persze ebben segít a cryopod is ;))
  • ncc1701
    #11413
    Extinctionig egy felesleges, haszontalan állatnak tartottam. Nem lehetett bossozni vinni, barlanga túl nagy volt, stb. Extinctionre viszont tök idális. :) És ugye nem szed le róla semmi, olyan mint víz alatt a basilo.
  • Bozi_Vilag
    #11412
    Asszem megtaláltam a hozzám hasonló gigamániást ;)
  • ncc1701
    #11411
    Gigáról tuti nem szed le. Purlovia sem, azzal kell menni. :)
  • Bozi_Vilag
    #11410
    Csak akkor ilyen, ha raptor szedi le és ráfekszik. Ez ellen nincs mit tenni
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2020.02.15. 11:58:35
  • Rae Apofisz #11409
    Szerintem a beállitásokban van valami ami el állitódott. Én pc-n játszok. Nálam a camera bob view az egy külsö, 3. személyes nézőpont. Ez szerintem nem az amit keresel, mert ez olyan mintha egy más valaki szemszögéből látnád magad. Amit te keresel, pc-n ez a camera zoom. Én ezt soha nem változtattam meg, igy nálam ez az egér tekerője. Ezzel váltok nézetek. Én többnyire külsö nézetet szeretem, de ha valamit közelről kell megnézni akkor használom a belsö nézetet. Hogy ps4 en ezek a beállitások hol vannak nem tudom. De szerintem nálad is a camera zoom lesz az.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.02.15. 11:37:38
  • GArpi
    #11408
    Szia köszönöm a válaszod , igen a párom egy raptor rántotta le ugy állt át külsőbe, én Aberationba szálltam a szárnyal és úgy :(
    Nagyon rossz így akkor nincs megoldás ugye? :(
  • Rae Apofisz #11407
    Hát ez nálam igy néz ki.
  • ncc1701
    #11406
    Esetleg mikroraptor. De ugye egér görgővel lehet váltani a nézetet.
  • Bozi_Vilag
    #11405
    Ha lerántottak az állatról, akkor legjobb tudomásom szerint mindig külső nézetből fogod látni. Ha kiszabadulsz, akkor elvileg visszakerül belsőbe.
    (Lerántás alatt raptorra gondolsz, ugye?)
    Utoljára szerkesztette: Bozi_Vilag, 2020.02.13. 17:29:28
  • GArpi
    #11404
    Sziasztok.
    Szeretném a segítségeteket kérni ,hátha valaki találkozott hasonlóval.
    Belső nézetbe volt a játék állítva és mikor lerántottak az állatomról átállt a nézetem arra, hogy látom az egész embert és ez nekem nagyon zavaró.
    Megnéztem az optionsba a camera bob beállítás ki van pipálva és alkalmazva is van mégsem áll vissza. Esetleg ha valakinek van tapasztalata hasonló hibával a játékba ,kérem ossza meg velem hogy tudom visszaállítani. Gondolom valami billentyű kombó ,Ps 4 en játszok .ki bekapcsolás stb volt már . Köszönöm .
  • ncc1701
    #11403
    1000 elementnyi dust fér bele, elcraftolja 15 perc alatt. Tegnap már megvolt a 10k elementem, de még van egy rakat dust, ma befejezem. :)
  • Rae Apofisz #11402
    Ezt a modot nem ismerem. Ránézésre jónak tünik.
  • ncc1701
    #11401
    Fú, köszi, h fáradtál, de ezt a modot választottam. Faján működik.
  • Rae Apofisz #11400
    Hát van egy ami pillanatok alatt elementet csinál belölle :)
    Az auction house modhoz a gameusersettings.ini be ugye van egy lista abban az a rész aminél azt irod be mi legyen az exchangernél.
    Ha oda beirod a cserét pikk-pakk elementet csinálhatsz belölle.

    [AuctionHouse]
    CurrencyExchanger=PrimalItemResource_Element_C,1:PrimalItemResource_ElementDust_C,1000;
    (Csak akkor kell a sor végére pontos vessző ha utána még valami más is van a listában.)

    Ez az én teljes listám.Ha mindet berakod láthatod elég sok mindent raktam be. Első sorban kezdö playereknek egy kis ösztönzés, példul hogy levágott hajért is tud cserélni :) Vagy éppenséggel bos teleportokhoz tárgyak.

    Ezt a két sort hagyd ki a teljes listát másolod mert ez a Tcs Reward modra vonatkozik.
    PrimalItemConsumable_TCsAR_CurrencyARcPlatinum_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1:PrimalItemConsumable_TCsAR_CurrencyARcPlatinum_C,1;

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [AuctionHouse]
    MarketID=HUNARK2019
    ExtraCurrencyItems=
    ManifestRange=50000
    TransporterRange=25000
    DisableCreaturePurchasing=False
    DisableCreatureSelling=False
    DisableFertilizedEggPurchasing=False
    DisableFertilizedEggSelling=False
    DisableItemSelling=False
    DisableItemPurchasing=False
    DisableBlueprintTrades=False
    EnableSingleplayerTrades=True
    PurchaseBlacklist=
    PurchaseWhitelist=
    DinoBlacklist=
    DinoWhitelist=
    PaymentBlacklist=
    PaymentWhitelist=
    PlayersBlacklist=
    DisallowFlyerDinos=False
    DisallowWaterDinos=False
    DisallowCoreClasses=False
    DisallowScorchedEarthClasses=False
    DisallowAberrationClasses=False
    DisallowExtinctionClasses=False
    DisallowModdedClasses=False
    MaxItemQualityIndex=255
    MaxPaymentAmount=100000
    MaxDinoLevel=450
    CurrencyExchanger=PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1:PrimalItemResource_Hair_C,100;PrimalItemResource_Hair_C,100:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1:PrimalItemResource_MetalIngot_C,2500;PrimalItemResource_MetalIngot_C,2500:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1:PrimalItemResource_ElementOre_C,1000;PrimalItemResource_ElementOre_C,1000:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1:PrimalItemResource_ElementDust_C,1000;PrimalItemResource_ElementDust_C,1000:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1:PrimalItemResource_Element_C,1;PrimalItemResource_Element_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1:PrimalItemResource_ElementShard_C,100;PrimalItemResource_ElementShard_C,100:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumable_WyvernMilk_C,10:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumableRespecSoup_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumable_SweetVeggieCake_C,25:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumable_Seed_Citronal_C,10:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumable_Seed_Longrass_C,10:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumable_Seed_Rockarrot_C,10:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumable_Seed_Savoroot_C,10:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumable_Seed_DefensePlant_C,10:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumable_Seed_PlantSpeciesY_C,10:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumable_Seed_PlantSpeciesZ_C,10:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemConsumable_TCsAR_CurrencyARcPlatinum_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1;PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1:PrimalItemConsumable_TCsAR_CurrencyARcPlatinum_C,1;PrimalItemResource_RareDrop_CorruptHeart_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Megalania_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Megalodon_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Spino_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Theriz_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Theriz_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Argentavis_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Sarco_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Sauro_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Boa_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Allo_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Basilo_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Giga_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Tuso_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_Yuty_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_AlphaCarno_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_AlphaRaptor_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_AlphaRex_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_AlphaLeeds_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_AlphaMegalodon_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_AlphaMosasaur_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_ApexDrop_AlphaTuso_C,1:PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,10;PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C,1:PrimalItemConsumable_Honey_C,1000
    FeeCurrencyOverride=PrimalItemResource_AuctionHouseCoin_Gold_C
    FeeFlatAmount=1
    HarvestAmountMultiplier=3
    WorldScanMaxStructures=20
    WorldScanMaxDinos=20
    WorldScanMaxPlayers=20
    UseStructureLimits=False
    PlayerStructureLimit=100
    TribeStructureLimit=100
    ServerStructureLimit=100



    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.02.12. 09:18:12
  • ncc1701
    #11399
    Faja. Teli egy s+ dedi storage element dusttal. Tényleg kellene valami modot keresnem, h ebből elementet gyártsak. :)
  • Rae Apofisz #11398
    óóó a jó öreg Quake... Régi szép idök, mennyit játszottam quake 2,Moha, UT, stb... néha szinte hiányzik :)

  • ncc1701
    #11397
    Persze, értem én, nem is fikázásból mondtam. De van a játékhoz egy minimum, akinek ez nincs meg, az inkább passziánszozzon szerintem.

    Anno még quake3-ban volt olyan, h aki modemezett, az úgy lagolt, h másodpercenként 3-4 helyen jelent meg, nem mozgott folyamatosan. Elég idegesítő volt.
  • Rae Apofisz #11396
    Lehet hogy az de nekem még csúcsminőség amihez szoktam eddig.
  • ncc1701
    #11395
    Nem neked kell megoldani, h nekik normális gépük legyen. Egy i3, és 1060 (ne haragudj), de eléggé low-end kategóriás gép. Mostanra tuti.
  • Rae Apofisz #11394
    Emlékezz, mit kinlódtam az elöző gépemmel hogy játszani tudjak. Ami csak létezik inditási opciók mindet használtam, full low garfikán is csak 1-2 pálya amin tudtam játszani. És azért az a 8-12 fps egy üres szerveren az nagyon ott volt. Akkoriban is próbáltam a linuxal és rémlik valami hogy bárelindult de hasonló vagy mégrosszabb grafikája lehetett. Aki nagyon játszani akar szerintem beéri bármilyen rossz minőséggel csak menjen. Kicsit bosszantó volt például hogy még egy dodot megütni is komoly kihivás volt.
    Ahhoz képest a mostani gépem egy álom. Pedig csak i3, viszont DDR4 -es memoria SSD és 1060-as vga ami 6Gb os. Ez mondjuk egy újjabb próblémát vetett fel. Én simán belépek a szerverremre, kb 1 perc alatt belépek, de vannak akik panaszkodtak hogy nekik 10 perc mire betudnak lépni. Ez még egy megoldattlan kihivás :)
  • Bozi_Vilag
    #11393
    És ez nem is hétvégén, rendes iskolaidőben :D

    #11391
    Nem tudom, ennek így mi értelme van. Persze, lehet ocsmány grafikával játszani, de szerintem az ARK megérdemli a Windowst és mellé azt a gépet (2. gen i5, R7 280 és 12 GB RAM minden mai gépben van, amit játékokra szánnak).
    Nem is tudom, mennyivel kell kisebb gép, ha Linuxon megy