11997
12731609321433338337

Hivatalos oldal | WIKI | STEAM | ARK Fórum | Facebook csoport | REDDIT | DISCORD csatorna
Aktív magyar szerverek:(katt ide!)
A szerverek infói bizonyos időnként frissülnek,nem mindig az aktuális állapotot mutatják!! Több részletért katt a képekre!
Szerver hozzáadása játékhoz:steam/nézet menüben megkeresni a szerverek választást,a kedvencek menüben lehet hozzáadni a szerver IP-ét,és a port-ot is,majd úgy már benne lesz a játékban a kedvenceknél! (nem mindegyik szervernél,van amelyiket csak steamból lehet indítani,ugyanott a kedvenceknél van a csatlakozás)
F.A.Q (akinek akadozik a játék)

..Akinek gyenge gépe van,vagy laggol a játéka,az válassza a launch menüben a directx10 low end graphics beállítást!
Vagy akinek még kevesebb memóriája van,az az extremely low memory-val inditsa a játékot!
SINGLEPLAYERT lehet indítani a HOST/LOCAL menüpontban,bal oldalt alul van a PLAY SINGLEPLAYER gomb!
Aki nem hajlandó rá egy vagyont fizetni,és mégis játszani akar vele,annak ajánlom az Xbox Game Pass alkalmazás letöltését,és befizetni 2 hónapra 600 ft-ot,mert így tudtok vele játszani.További hónapok,havi 4200 ft. (az alap pályával természetesen,azt nemtudom hogy a többi ingyenes pályát leszedi-e vajon)
https://www.xbox.com/hu-HU/xbox-game-pass/pc-games


  • Rae Apofisz #11552
    Köszönöm. Sajnos ebben nincs benne.
  • ncc1701
    #11551
    Ez volt az az oldal, de hogy a súllyal csinál-e valamit, a fene tudja. Nekem csak kb 5db cuccra kellett. Méz, süti, organic poly, meg ilyenek, amikből idióta módon működött alapból.
  • Rae Apofisz #11550
    Bocsi a dupla posztért de letelt a 10 perc :)
    A classic flyert már sikerült lecserélnem konfiggal. Már ki is vettem. Megtudom oldani,hogy konfigból megadni a tamelt dinók sebességét. Húzni nem lehet rajta de megtudom adni hogy gyorsabb legyen mint alapból lenne. Már csak a tolatást kéne kiagyalni valahogy :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.03.10. 01:28:34
  • Rae Apofisz #11549
    Ncc1701. A segitségedet szeretném kérni. Illetve ha valaki más is tudja akkor úgy.

    Nekem úgy rémlik egyszer régebben linkeltél itt a fórumba egy weboldalt ahhoz hogy itemekből többet lehessen egyberakni , amit a game.ini-bekell beirni és úgy emlékszek abban mintha benne lett volna a súly csökkentésre vonatkozó rész is. Szeretném kivenni a modok közül a stack módot és helyette konfigból megirni hogy miből mennyit lehessen egybe rakni,de ha egybe rakok 500 db követ az 500kg. Sehol nem sikerült megtalálnom a neten azt a részt ami a súlyra vonatkozik. Mindenhol csak azt irják hogy a stat pontokra mivel ad többet de nekem nem az kellene hanem az inventorimban a tárgyak súlya. Jól emlékszek hogy erről irtál régebben valamit ?
    Egy csomó oldalt vissza olvastam de nem találom. Ez ráadásul egy újjabb gondot is generált nekem. Átirtam például miből mennyi kell a cement paszta gyártáshoz. De ha berakok valamilyen stack modot meg ez nem müködik. Szóval ja :) Ha van stack nincs crafting cost modositás ha kiveszem meg baromi nagy súly van :)

    Ez az új projectem. Mod nélkül beállitani hogy a dinók dropoljanak cuccokat. Azok a dinók amik dobnak batyút amiben van valami azokba mást is be lehet rakni. Ebben a videóban kezdeti tesztek, még egy kicsit elvan túlozva a drop,de ez csak próba volt. De müködik.

    A másik kérdésem ehhez kapcsolódna. Tudna valaki ajánlani egy free videó konvertert amivel avi videót lehet tömöriteni ? Az msi afterbornben lehet videót felvenni de full grafikára állitom baromi nagy fájl mérete lesz. Egy 3 perces videó majdnem 9gb lett.
    Nem kéne hogy full 8k -ban vegyen fel csak hogy olvashatóak legyenek a szövegek a videóban és ne legyen nagyon csúnya.
    Köszi.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.03.10. 01:19:57
  • Caliph
    #11548
    Köszi megoldódott...amÍg töltött le a frissítés,jött a steamre egy kis patch...fél órával később már ment is,meg én is aludni :D
  • Rae Apofisz #11547
    Szerintem csak rakd újra a játék mappából a vcredistet, ami a visual c+++ ok.
  • Caliph
    #11546
    na beruháztam a abira meg az extire,frankón felfrissített,aztán induláskor megszólal a zene majd azzal a lendülettel hibaüzenet nélkül crash. file ellenőrzése,utánna ugyanaz... :D
    ötlet? vagy várjak a patchre...1 hónapja semmi baja nem volt
  • Rae Apofisz #11545
    Ma a bázisom oldalánál egy oszlopba elvolt akadva egy fönix mikor beléptem. Gyorsan körbe épitettem majd betameltem. kicsivel késöbb viszem a kaját a gacháknak és az egyik elvolt pusztulva a gacha gavagerben. Amit nem tudok,hogy a gavagerben lévő gacha támadható ? Megölhette esetleg a fönix mielött be akadt ? Vagy mitől halhatott meg ? A másikat gyorsan le is klonoztam és elraktam crypodba. És mitől fogyott az oxygene ? Ugyan közel a viz de nem ér bele csak a kő alap amin a gavager van


    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.03.07. 23:26:21
  • ncc1701
    #11544
    Tudtam, h lehet az egyes statokat boostolni, de nem foglalkoztam vele. Nálam a breedelt tusóknak szintezés után úgyis van 100k életük, és 1400-1500% sebzésük.
    Most basilóra mentem rá, mert úgy tűnik, az genesisen jobb lesz.
  • Rae Apofisz #11543
    Mivel szoktál nevelgetni dinókat meg a statjaikat fejleszteni eszembe jutottál egy program kapcsán amivel sok mindent lehet szerkeszteni a konfigba. Eddig felsem tünt de van benne egy érdekes rész. Alapból ugye a repülő dinóknak nem lehet húzni a speed staját. A playereknél meg ha csinálsz a statok alap esetben minden 100% van. Healt,stamina, food stb. Na most ezeket ugye meglehet változtatni,hogy például már kezdéskor mondjuk minden 200, vagy akár a súly már új karakternél is mondjuk 1000. Aztán réjöttem ezt be lehet állitani a dinóknál is. Külön tamelteknél és külön a wild dinóknak. Például lehetne a teknős sebessége akár 10x olyan gyorsan is tudna futni mint mondjuk a raptor.
    Na ezeket nézegettem a programban és arra gondoltam ha már kivettem a classic flyer modot 1-2 madárnál picit rásegitenék a speedre. Mondjuk a ptera és a quetza esetében. És azt vettem észre minden egyes lénynek más az a szorzó ami kapt sikeres tamelésnél és akkor is más amikor a tameltnek a szintjét emeljük. Gyakorlatilag az összes lény az arkban levan butitva alap essetben. Mert az összes lénynél vannak olyan statok amik nulla egész valamennyi és nem 1.0. vagyis alap esetben kevesebb. Például a pterranodon damageja amit kap szint emeléskor 0.66% mig mondjuk tapejara 0.44% Vagyis szerintem van egy fix szám mindenhez. Legyen mondjuk a dmg 100. Ez pteránál nem ennyi csak 66dmg-t eredményez ming egy tapejaránál már csak 44-et.
    Ezen a képen kiválasztottam a tusot. Ha megnézed alap esetben komoly hp-ja lehetne de alapjában is levan butitva mindössze 0.2 -re.
    Nem tudom számit-e neked a breedelésekhez de itt egy kép róla.
  • ncc1701
    #11542
    Gyenge kezdés utáni erős visszaesés jellemzi. :)
  • Rae Apofisz #11541
    Ezer bocsi,nem spamnak szánom de nem bírom ki ne mutassam meg. Ezt szerintem látnia kell mindenkinek.Érdemes megnézni a megtekintések és a feliratkozók számát. Én kész vagyok
  • ncc1701
    #11540
    Azok leszállnak mindenhol. Mondjuk nálam nem nagyon, mert leszedik az agresszív velók. :) De pterát egy ideje már nem nézek, mikor mutáltattam őket, akkor olyan volt a kiinduló állat, h minden stat pontja 42, vagy 43 feletti volt. Quetza dettó.
  • Rae Apofisz #11539
    Nekem pterrák szoktak igy házhoz jönni tamelésre :) Bármennyire is furcsa de sokszor elsem kell hagynom a bázisom, mert oda jön házhoz.
  • ncc1701
    #11538
    Múlt héten nekiálltam a basiló breedelésnek, és mutációzásnak, lett is 5hp mutációm azóta, de elég vacak állat volt a kiinduló alapom. Erre látom, h úszkál egy 150-es basiló a bázisom elött, 34hp ponttal. Befogtam, lett belőle 48hp pont. Dobhatom a hp mutációs vonalat a fenébe, kezdhetem újra, de nem sajnálom, ez sokkal jobb állat. :)
  • Rae Apofisz #11537
    Szia
    Milyen hibákra gondolsz ? Én is g-portalon bérlek, nem is egy szervert. Nekem eddig a müködéssel nem volt problémám.
    Én több helyen is kipróbáltam a bérlést,de szerintem a g-portalos ami megfelel nekünk. Nitrádo drága, playarkot nem tartom biztonságosnak a pénzügyei miatt. Van egy magyar a synhosting, ott túl gyenge a szerver, állandóan kifagy, újra indul, fizetni kell minden francért külön. G-portal sem tökéletes de szerintem ennyi bele fér az árába.
    Ha gondolod szivesen segitek, csak ird le részletesen mi a gond vele.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.03.03. 19:44:28
  • Moriarty03
    #11536
    Üdv!

    Talán ti tudtok segíteni, hol érdemes saját ARK szervert bérelni ami megbízható?
    Van egy g-portal szerverem de két hónap tökéletes működés után sorba jönnek elő a hibák.
  • Rae Apofisz #11535
    Egy érdekes dolog tünt fel ezen a genesis-en. Nem tudom az e de szerntem bug. Van egy hely a mocsras részen ahol elkezdtem épitkezni. Mély szakadk peremén, elkezdtem lefedni és korlátot rakni a szélére,hogy ne essek bele. És azt vettem észre ha felveszek valamit akár a végén is amit utoljára raktam le lerombolodik. Hiába nagy, akár 20 alappal odább veszek vissza mondjuk egy korlátot, a másik végén amit leraktam kapu összedől. Egy kicsit vicces igy épitkezni. :)
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.03.01. 16:47:00
  • Bozi_Vilag
    #11534
    Magmasaur nem tamelhető, az is ugyanúgy tojáslopós, mint a sari, de breedelhető és kell rá nyereg (tehát ebből a szempontból olyan mint a deino)
  • Rae Apofisz #11533
    Kiváncsi voltam be lehet-e rakni más pályákra genesis lényeket. Ferox, magmasaur és óriás teknőst próbáltam és simán engedi berakni öket. A genesisről még elég hiányos a wiki. Igy nem tudom eldönteni ez most valós lehet,hogy az óriás teknőst pár db mézzel is lehet passziv tamelni ? Ez igy egy kicsit elértékteleniti szerintem. Nem tameltem be csak megnéztem. Ha esetleg ezek közül valamelyiket tamelt már valaki léci irja le melyikhez mi kellett és kb mennyi. Köszi.

    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.03.01. 13:21:13
  • Rae Apofisz #11532
    Bocsi kivettem Ah -ból a tervrajzot. Ugy döntöttem bele vetem magam és kivesézem ezt a modot és betanulom mire képes. Ez többé kevésbé sikerült. Van pár érdekes vonása. Például scannelés alatt besétált a területre egy vadon élő moscop. Megépitettem a tervrajzból de ott már mint tamelt dinót rakta be nekem. Életemben nem tameltem moscopot :)
    Azon kivül lemásolja a tamelt dinókat, a crypodot. De ehhez admin modba kell lépni. Playereknek ezt nem engedi. Nekik az épitést csak úgy ha rendelkezésre állnak a megfelelő épitö elemek. Viszont alkalmas lehet arra hogy a szerveren mint admin elmentem a játékosok bázisát.
    Lescennelem és oda adom nekik a tervrajzot örizzék meg. Végül is, nem rossz kis mod. Azt már elértem hogy 30 element-be kerül 1 scennelés és óránként 1x engedi alapból, ezt lecseréltem 1db fa a fizetség és percenként engedi.
    Azon kivül úgy döntöttem a farm szimulátor 2019 szerver helyett ark genesis lesz. Igy vissza raktam clusterbe öket. Már csak rendet kéne raknom mert rettentő kupit csináltam a bázis helyemen. :) De majd ha nem bánod cserélhetnénk tervrajzot, hogy egyáltalában engedi-e másét megépiteni.
  • ncc1701
    #11531
    Holnap meglesem.


    Néhány állatomnak visszajött a régi színe. De nem mindnek. PT-m gyönyörű zöldje úgy tűnik, elveszett.
  • Rae Apofisz #11530
    Beraktam egy tervrajzot az ah-ba. Ha gondolod probáld megépiteni. Admin mod nélkül csenneltem, talán még használni is tudod. Jóó nagy sík terep kell neki. Kb 25x25 alap területetnél nagyobbon probáld ha kipróbálod.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.02.28. 14:06:14
  • Rae Apofisz #11529
    Én ezen a structure saveren filozok most. Valami motoszkál az agyamban,de még pontosan magam se tudom mi :)
    Csak elgondolkodtatott az hogy lemásolok egy épületet és tök ugyanazt bárhol megépithetem. Azon jár az agyam hogy például lehet-e modulokból házat épiteni. Vagy mondjuk hogy megépitem egy tenger parton ahol sok kő van, lemásolom és megépitem egy hegytetőn vagy olyan helyen ahol nincs kő. Megspórolva a mászkálást farmoláshoz. Kipróbáltam a tervrajzot engedte berakni ah-ba. Igy viszont bárki megépithetne magának valaki más házát is. Ark -os Ingatlan ügynökség :) Lenne kedved kipróbálni ?
  • ncc1701
    #11528
    Amúgy ahogy elnézem, összelpokodtak egy csomó ötletet, megvalósítást egy rakat modból. Ami alapvetően nem baj.
  • Rae Apofisz #11527
    Nekem a mocsaras és a havas rész ami még ugyahogy elmegy 2 kávéval. Viszont a havas mindössze 1 db hegy és annak a környékéből áll.
    A mocsarason volt egy rész amit kinéztem mint táborhely. Harcba keveredtem egy raptorral,amit ugyan sikerült megölni de azota nem találom a táborhelyem. Össze vissza mászkáltam a környéken de nem találom. Ez roppantúl nem egyszerü hogy pár méter után nem látszódik a tanya. A térképet meg hiába nézem, azon semmi nem látszódik csak a nagy zöld semmi. Van pár eleme a dolognak ami majdnem olyan mintha ellopták volna az ötletem. Mintez a pont gyüjtögetös dolog,hozzá a shop és maga a küldetés rendszer. Csak én nem igy valósitottam volna meg. Szerintem ez miatt is van területekre osztva a pálya. Ha beraknánk valamit a játékba amit egy területre szeretnénk korlátozni ami például random helyeken jelenik meg annak ez a legegyszerübb módja. Azok a gichek szerintem random jelennek meg. Ha nincs területi korlátozás össze vissza fognak megjelenni. Nem tudom észre vette-e valaki de néhány dolognak megváltozott az admin spawn kódja. Ez más modokban okozhat némi kellemetlenséget. A konzolba beirható kodokra gondolok. Amig egy számot beirva mondjuk adott gázolajat most ad helyette valami mást. És ez egyes modoknak nagyon nem kedvez. Sok mod készitőnek most újra átkell nyálaznia a kod listát.
    Utoljára szerkesztette: Rae Apofisz, 2020.02.28. 09:08:23
  • ncc1701
    #11526
    Én csak yt videókat nézek, van még elég dolgom az alap játékban. De egyelőre nem gyerebe, majd egy hónap múlva lehet máshogy látom. Ha lehet rendesen transzferálni majd dolgokat, akkor később megveszem, egyelőre nem adok 30 ájrót egy dlc-ért.
  • lammaer
    #11525
    No, és kinek hogy jön be az új kiegészitő?

    Én személy szerint kicsit csalódott vagyok, nem ilyesmire számítottam, szívem szerint valami Aberration jellegű speciális mechanikákkal rendelkező térképre.

    Ami pozitív hogy láthatóan próbáltak valami radikálisan mást építeni mint egy szimpla új térkép pár extra állattal, ami negatív hogy elindultak ugyan egy tök más irányba csak az az irány nekem nem tetszik.

    Ez a pontgyűjtögetés meg ezek e küldetések valahogy ötlettelen grindnek tűnnek, hogy szétszedték a nagy open world térképet ilyen szekcióra totál érthetetlen számomra, a beépített teleportálással együtt. Értem hogy viccesnek szánták a dodófocit meg a rájaversenyt, de vhogy ez ilyen kisgyerekes MMO jelleget ad a játéknak, ez nem az ark.


    Az új álllatokból még csak azt a pókot sikerült kipróbálnom, de az egész ötletes - tetszik hogy mindenhova fel lehet mászni vele és poénos hogy pl befogásnál lehet huzgigatni vele az állatokat és mint egy kötéllel visszatartani amig a haver kialtatja őket. Mondjuk ugrálás közben amikor a két hálót kilövöm és elkezd a pók búgócsigaként pörögni, az már már hányinger érzés, ha VRben tolnám (amit ki akarok majd az arkban próbálni) tuti rókázás lenne belőle :D

    Valahogy a koncepcióját nem értem a térképnek (mi ez a tréning szimuláció, hogyan jön az ark sztorivonalba, technikailag miért kellett igy szétszabdalni a nyilt világot)
  • ncc1701
    #11524
    Majd szólj, ha genesises bosshoz kell jó tusó. Bár nem tudom, jó-e ellene, csak feltételezem.
  • Rae Apofisz #11523
    Nincs mit. Én meg az alá valót köszönöm. Nagyon tetszik :)
  • ncc1701
    #11522
    Faja, ez egy maxos veló nyereg, köszi. :)
  • T62A #11521
    Köszönöm.
  • PiszkosFred
    #11520
    Akkor nem tudom. A lejátszási listán belül van ". . ." (három pont), amiben van a törlés opció.
  • T62A #11519
    Nincs nagyítva.
  • PiszkosFred
    #11518
    Pedig ott lennie kellene egy "Mégse" és egy "Törlés" gomboknak. Nem lehet, hogy nagyítva van az oldal/böngésző és emiatt elcsúszott a gomb, néha szokott ilyet csinálni?
  • T62A #11517
    Megtaláltam Nagyon szépen köszönöm!!! Törölni hogyan lehet, mert nekem nem engedi?
    1
    Nem mutat semmit amit kiválaszthatnék.
  • Rae Apofisz #11516
    Bug az van. Ma is jött valami frissités és azota a szerverrel küzködök mert vagy nem akar be engedni vagy nem látszódik vagy valami nyögete van mindig
  • PiszkosFred
    #11515
    Kedv mindig van, idő nincs :) De mindenképpen kipróbálom az újat, csak hagyok nekik minimum egy hónapot, hogy a nagyobb bugokat kigyomlálják.
  • PiszkosFred
    #11514
    1. A youtube irányítópult/stúdió
    2. bal oldalon "Beállítások" (ekkor felugrik egy újabb ablak)
    3. "Csatornát" válaszd ki!
    4. Alul megjelenik a "Csatorna testreszabása"
    4. Új lap nyílik és ott tudsz hozzáadni dolgokat a nyitóoldaladhoz: lejátszási listákat, paneleket, stb.

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2020.02.27. 15:33:38
  • T62A #11513
    Megtaláltam, csak egyet nem "youtube csatid nyitóoldala beállítások között tudod megjeleníttetni"
    Nem értem mi az a csatid. Meg véletlenül az egyikből kettőt hoztam létre, és nem engedi törölni. Kiírja hogy "Lejátszási lista törlése
    Biztosan törlöd ezt: Conan Exiles?
    Megjegyzés: A lejátszási listák törlése végleges, és nem vonható vissza" Igen de nem rak be semmit, hogy le okézzam.