102
  • Tetsuo
    #102
    :-D
    Magadat rajzolod körbe. Most veszek Apple-t és nálam jobban nem utálja itt senki sem a szocializmust; de ez lényegtelen, nyomasd tovább. ;-)
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.04.30. 19:55:35
  • M2 #101
    Amúgy az Apple tényleg ideális célpont: megtestesít mindent amit utáltok, nem üt vissza és mindenhol ott van. Otthon egy kényelmes fotelből, a monitor előtt pötyögve lehettek virtuális forradalmárok! És legfőképp persze: különbek minden más embernél, akik mind vakok és hülyék.
  • M2 #100
    Szép lassan kirajzolódik az Apple hater-ek csoportja: antikapitalista, antiglobalista kommunisták, akiknek elkeseredésükben (merthogy a rendszerük látványosan megbukott) már csak egy dolog maradt, bízni a világ végében.
  • Papichulo
    #99
    Nagyon valószínű, hogy kétszáz éven belül össze fog omlani civilizációnk struktúrája.

    Nagyon magas szint, hogy te ilyen intervallumban is tudsz prediktalni. Elvegre a 200 evvel ezelotti joslatok is egytol egyig bejottek. Szakmai kerdes, ezeket kavezaccbol vagy kakastollbol olvasod ki... esetleg megint a Jupiter rakoncatlankodik? :)

    Ajándékot mindig vehetsz, küldöm a címet.

    Kuldd es vard! :)
  • NEXUS6
    #98
    Vazze, az nem '12-ben volt?! Lemaradtam valamiről?
    XD
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2015.04.29. 23:35:29
  • Tetsuo
    #97
    Nagyon valószínű, hogy kétszáz éven belül össze fog omlani civilizációnk struktúrája. ;-)
    Európában - szerintem - húsz éven belül gyökeres változás lesz.
    Ajándékot mindig vehetsz, küldöm a címet. ;-)
  • Papichulo
    #96
    Iden kataklizmalunk vagy csak jovore? Karacsonyra azert keszuljek ajandekokkal? :)
  • Tetsuo
    #95
    CSAK egy "reset" segíthet már, semmi más. Valami, mindent elsöprő kataklizma, hogy a mára globális társadalom írmagja se maradjon... és ez be is fog következni.
  • UUUU
    #94
    Csak az Apple hívők hisznek a mesékben. Mindenki más reálisan látja, hogy a reklámszövegük a hűlyítés része és a fele sem igaz műsorba se kapnának ezzel bebocsátást.
  • Papichulo
    #93
    Ezeknel a kinai cegeknel mi a "magas hozzaadott ertek"? Es mibol gondolod, hogy ezeknel barmennyire is szempont - es eredmeny - a kornyezettudatossag?
  • NEXUS6
    #92
    Olcsón, magas hozzáadott értékű terméket árulna online, kevés adminisztratív/marketing/dizájner/léhűtő háttérel?

    Ja, hát nem ezt csinálják a kínai cégek!?
    Eszem megáll!
    ;)
  • Tetsuo
    #91
    Életedben előszőr nem mondtál hülyeséget. ;-)
    A kapitalista felfogású cégek úgy lennének a legkörnyezettudatosabbak, ha abbahanynák működésüket.
    Ezen a szar rendszeren kívül (túl) is van "élet", ami ráadásul fenntartható. ;-)
  • M2 #90
    Mit is tudna tenni az Apple, amire te azt mondanád, hogy na igen, ez tényleg pozitív volt és környezettudatos?
    Semmit.
  • NEXUS6
    #89
    Jó, tehát az Apple logikáját folytatva, akkor a környezet tudatosság csúcsa, 1 db termék eladása (egy telóé mondjuk) 100 Mrd dollárért, (merapiac megveszi, nincs ez túlárazva kérem!), persze gyártatva Kínában vérvörösre festve közben a Sárga-folyót, emellett 30 000 nagyrészt adminisztrativ léhűtőmunkásv + bolthálózat fizetése (miaza netes kereskedelem!?) igaz maxixuper ökolégkondis irodában.

    Király, de szerintem meg nem ez a XXI. szd.
    Na császtok!
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2015.04.28. 15:43:06
  • M2 #88
    Minden gyártónál ezeket a számokat és arányokat látnád, csak szólok.
  • M2 #87
    He-he. Itt a konkrét cikk felül, tényekkel. Cáfolni még semmit nem sikerült belőle senkinek, csak a zsigerből beírt gyűlölködés megy. Ennek meg vázoltam az okait, nem nagy ügy.
  • M2 #86
    Hazudnék ha azt mondanám, hogy többre számítottam tőled egy "hülyegyerekezésnél".

    Mesélj, mióta érzed úgy, hogy belelátsz más emberek fejébe?

    Mert egy szóval nem írtam, hogy rajongó lennék. Annyi történik csak, hogy javítom az ide beírt nyilvánvaló hazugságokat és tévedéseket. Neked meg ez fáj valamiért. Beszélj egy szakemberrel a dologról, mielőtt súlyosbodik! :-)
  • Papichulo
    #85
    nézzél rá a Sony és egyéb prémium gyártók termékeire is, mert sikerült kiemelned a Samsungot

    A Sony egyelore egy mukodo ujjlenyomat olvasot nem volt kepes osszehozni...
  • Papichulo
    #84
    Nos, itt Te állítod azt, hogy az Apple környezettudatos.

    Ezt nem en allitom, hanem a cikk, ami alatt commentelsz ;)

    Meg ezek a jelentesek is:
    Environmental Responsibility Report 2015 Progress Report
    Supplier Responsibility 2015 Progress Report

    Érzed a kettős mércédet?

    A kettos merce az, hogy gyorsan elhallgattal a "túlárazott hypolt szarok"-rol, amikor meg kene tudnod mutatni, hogy hol tudsz joval olcsobban venni egy Retina iMac-kel megegyezo gepet, ahogy azt a #71-ben olyan elozekenyen felajanlottad ;)
  • TokraFan
    #83
    Jaj kiscsillag, ferdítesz megint de már csak röhögök az erőlködéseden!
    Majd ha lesz rá minimális agykapacitásod, nézzél rá a Sony és egyéb prémium gyártók termékeire is, mert sikerült kiemelned a Samsungot, akikről ebben a topikban is elhangzott már, hogy újabban az Apple útját járja a csúcskategóriában. Vagyis semmit ad el hülyébbeknek, mint pl. neked az Apple.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2015.04.28. 12:11:39
  • TokraFan
    #82
    "Argumentációs alapelv, mely szerint, ha valaki állít valamit, annak bizonyítania kell állítását."

    Nos, itt Te állítod azt, hogy az Apple környezettudatos. De bizonyítanod még nem sikerült. Érzed a kettős mércédet?
  • TokraFan
    #81
    Mondod ezt Te, aki gyermeki lélekkel rajong egy cégért! :-D Mega LOL, hülyegyerek!
  • M2 #80
    Tényleg brutálisan túlárazott az iPhone:



    hagyjukmárezt!
    Utoljára szerkesztette: M2, 2015.04.28. 09:37:11
  • Papichulo
    #79
    Minek kellene bebizonyítani? Neked?

    "A bizonyítás kényszere

    Argumentációs alapelv, mely szerint, ha valaki állít valamit, annak bizonyítania kell állítását."

    (Eddig is fittyet hánytál a bizonyítékokra legyen szó tudományról, történelemről, bármiről...)

    Hat persze, itt is csak ugy elhalmoztal bizonyitekokkal, forrasokkal (ld. #69)... ;)
  • M2 #78
    Hát persze Pistike! A legkörnyezettudatosabb cég az, amelyik nem csinál semmit, mert akkor az öko-lábnyoma nulla. Ekkora baromságot, eh! :-)
  • M2 #77
    Nagyjából az ovis nagycsoportos kornál kell elérnie a gyerekeknek azt a szellemi szintet, hogy megértsék: az igényeik és izléseik nem teljesen egyformák. Pistike a piros traktort szereti, Julcsika a rózsaszín babát...

    Nem tudom hány éves vagy, de ezt a szintet nem sikerült még megugranod. Pedig sokat segítene a világ megértésében és feldolgozásában. Sajnállak. :-(
  • Tetsuo
    #76
    LOL
    Minek kellene bebizonyítani? Neked? És annak mi értelme lenne? (Eddig is fittyet hánytál a bizonyítékokra legyen szó tudományról, történelemről, bármiről...)
    Egy jogi perben szívesen bebizonyítom, hogy az Apple is egy kapitalista cég és csak a profit vezérli, de akkor akasszanak is! Úgy lenne igazságos. ;-)
  • Papichulo
    #75
    Én ugyanis nem álíltottam soha, hogy a CHS-ből összerakott PC-m környezettudatos lenne.

    Ez a resz vicc volt. Gondoltam a mondat utani smiley az eleg eros utalas... de ugy tunik nem mindenkinek :)

  • Papichulo
    #74
    Most szedjek össze én is ilyen árlistát neked

    Igen, bizonyitsd be, hogy van ugyanolyan, esetleg jobb parameterekkel rendelkezo brand gep joval olcsobban! Itt van peldaul a Retina iMac. Hajra!

    Nem mintha nem lenne agyrem egy iPhone 6+-t egy Sony Xperia Z3 Compact-tal osszehasonlitani, de ha megszakadsz sem raksz arra a Sony-ra iOS-t. Igy viszont mar az ar is lenyegtelen, mivel ezt a kulonbseget hogyan arazod be? Ez a tulajdonsag mindenkinek mas osszeget er, de mint mondtam tobb, mint 1 milliard embernek minimum annyit, mint az Apple kert erte.

    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2015.04.27. 21:42:00
  • TokraFan
    #73
    Tehát mégegyszer: Telefonok! Elég konkrét bizonyíték a túlárazásra...Olvasol is, vagy csak handabandázol?
  • TokraFan
    #72
    "Az individualis termekek fogyasztasa csokkent. De beszelj csak TokraFan-nal, hogy az o 500W-os CHS-ben osszerakott desktop PC-je mennyire kornyezettudatos! ;)"

    Megint tévesen érvelsz. Én ugyanis nem álíltottam soha, hogy a CHS-ből összerakott PC-m környezettudatos lenne. Ezt itt Te állítod a favoritodról, tehát neked kellene bizonyítanod, hogy nem csak marketing bullshit-ről van szó. Nos, eddig még nem sikerült, de én bízom benned!
  • TokraFan
    #71
    Látom, ez a cikk a Te Bibliád...:-D Most szedjek össze én is ilyen árlistát neked, hogy lásd, mennyire nem 5 dollár az a különbség? Nem lesz nehéz. Csak nézd meg milyen szórás van az üzletek között, tehát nagyszerűen lehet ferdíteni ezen is...
    Telefonok esetében már írtam konkrétumot, ott vannak az aktuális árak feketén-fehéren,...elegánsan sikerült is elkerülnöd a témát...;-)
  • Papichulo
    #70
    Meg azt sem voltal eddig kepes bebizonyitani, hogy tularazottak lennenek az Apple szamitogepei. Egesz pontosan en bizonyitottam be az ellenkezojet...
  • Papichulo
    #69
    Akkor hívnám környezettudatosnak az Apple-t, ha tevékenysége nyomán kisebb lenne a fogyasztás

    Az individualis termekek fogyasztasa csokkent. De beszelj csak TokraFan-nal, hogy az o 500W-os CHS-ben osszerakott desktop PC-je mennyire kornyezettudatos! ;)

    mert hosszútávra is kielégítő a termékük.

    Az Apple termekek sokkal ertekallobbak, mint a legtobb mas gyartoe! Pontosan ezert.

    Ezekután tökmindegy milyen invazívfajú, monokultúrás "erdőben" bohóckodik, akárhány négyzetkilométeren...

    Bizonyitsd be, hogy konkretan ilyen erdorol van szo!
  • TokraFan
    #68
    Még mindig ezen lovagolsz, pedig senki nem állította, hogy ezek a termékek nem piacképesek!
    Túláraáson azt is lehet érteni, hogy a termék valódi, kézzel fogható értéke (minősége, szolgáltatásai stb.), a piacon megtalálható egyéb eszközökéhez -vagy a felhasznált technológia előállítási költségéhez mérten- reálisan jelenik meg a végfelhasználói árban, avagy nem. Ha nem, akkor a különbözetért nem kapsz valós értéket, csak egy üres életérzést, amit aztán utólag kell magyarázni mindenféle erőlködéssel (azért veszek k. drágán mert ez minpségibb, mert a gyártó megígérte nekem, hogy együtt jobbá tehetjük a világot, bla bla..).
    Ez nem jelenti azt, hogy a termék ezen az áron ne lenne piacképes. Piacképes, de a piacát képező emberek nem kapnak többlet értéket. Aki ezt felismeri és érti, annak ezek a termékek túlárazottak! Ennyi.
  • Tetsuo
    #67
    Akkor hívnám környezettudatosnak az Apple-t, ha tevékenysége nyomán kisebb lenne a fogyasztás (a készülékek vásárlása globálisan csökkene), mert hosszútávra is kielégítő a termékük. Sajnos nem így van, ők is egyre többet és többet akarnak eladni. Ezekután tökmindegy milyen invazívfajú, monokultúrás "erdőben" bohóckodik, akárhány négyzetkilométeren...
  • Papichulo
    #66
    "The Mac Clone
    Custom built PC to order Matched to baseline Mac Pro
    Supermicro MBD-X7DWE-O Dual LGA 771 $429.99
    Intel Xeon X3360 Yorkfield 2.83GHz x 2 $1109.98
    Kingston HyperX 2 GB ECC FB-DIMM $134.99
    Seagate Barracuda 320 GB SATA 3.0 $79.99
    Sapphire Radeon HD 2600XT 256 MB $34.99
    Creative Sound Blaster Audigy SE 7.1 $27.99
    Cirago BTA Bluetooth 2.0 + EDR USB $9.99
    SYBA 1394a FireWire400 Controller $12.99
    SYBA 1394b FireWire800 Controller $29.95 on outletpc.com
    Lite-On DL-DVD Burner $23.99
    Lian-Li PC-A71A Aluminum Full Tower $229.99
    Thermaltake Toughpower W0155RU $319.99
    Keytronic E06101USBC Keyboard $38.99
    Microsoft Wheel Mouse Optical OEM $11.99
    Microsoft Windows Vista Ultimate $277.49
    Total price $2773.33
    Price difference $5.67

    The above is essentially a baseline Mac Pro replicated using the cheapest minimum required components to build. The difference? A negligible $5.67. Those who claim that they can build "the same" PC for half the price are at this point baseless." (forras)
  • TokraFan
    #65
    Igen, a te érveid lényegesen jobbak amikor idekeversz egy, a kérdés szempontjából teljesen irreleváns kereskedőt, mintha annak bármi köze lenne a felhasznált alkatrészek minőségéhez??? Nem beszélve arról, hogy bevonod a témába a notebook-ot amiről szó sem volt. PC-ről és telefonról volt szó, ha figyeltél volna.
    PC-nél maradva tehát, szerinted van különbség egy iMac-be szerelt Intel i7 processzor, és a CHS-ben vásárolt között? Mert ha te ezt komolyan gondolod, az valóban agyrém...A "de a support" kezdetű handabandát javaslom, hogy el se kezdjük.
  • Tetsuo
    #64
    Ne etesd a trollt. ;-)
  • Papichulo
    #63
    Az Apple soha nem volt igazán jelentős hw gyártó cég, úgy értve az alapalkatrészekben nem nagyon

    Az alaplap az nem "alapalkatresz"? Vagy a CPU? Hmmm...

    jómagam nem szívesen lépnék bele az inkompatibilitás Apple-féle elefántcsont tornyába,

    Igazabol az Apple hardware-en tobb software fut, mint a joval elterjettebb wintel gepeken, mivel ezeken az osszes OSX es Windows alkalmazas mukodik ;)

    A gagyi trendi kütyük, ami viszont a pofitjuk 80%-át adja mástészta. Az bizony jócskán túlárazott

    Mar megint ez a tularazott mantra. Amit ilyen peldanyszamban el tudnak adni, az nem tularazott, hanem maximalisan piackepes. Mindazonaltal ha iOS platformot akarsz hasznalni, akkor annak ez az ara. Az mar megint szubjektiv, hogy kinek ez mennyire fontos, de ugy tunik, hogy tobb, mint 1 milliard embernek az... Es meg tudod mi az erdekes, hogy sokkal nagyobb a migracio a tobbi mobil OS-rol iOS-re, mint a masik iranyba?! Bizony, mozognak at az emberek a "joaras" keszulekekrol, ezekre a tularazott szarokra :)