49
  • bdzsana
    #9
    Elfogadom az álláspontodat, bár én pont az ellenkezőjét gondolom. Én pont a cégek állami támogatásait büntetném. Jelenleg is elég nagy hátrányból indulsz Magyarországon, ha világpiacra szándékozol termelni.
    Egyszerűen nem tudsz versenyre kelni az amerikai, német, kínai állam által jól megtámogatott hasonló kvalitású cégekkel.

    Ha nem mindegy milyen országból indulsz, akkor hiába papolnak ezen országok a szabad verseny védelme mellett, amikor már az elején mellbe rúgják azt.

    Az amit te mondasz pont azt okozza (szerintem) amit írtam, és ha ezt még jobban kiteljesítik, akkor tényleg nem a rátermettebb cég lesz jó pozícióban, hanem akit jól ki tudott tömni az anyaállam.
  • Tetsuo
    #8
    Az USA is lop technológiát folyamatosan. Ed Snowden erről is tesz említést és evidens is. Megteheti és meg is teszi, mert ilyen szinten (ma már) sem kormányok esetén, sem vállalatoknál, nincsenek erkölcsi gátak.
  • Jakuza1
    #7
    Mert mas nem ezt csinalja a piacon ? Dehogynem az USA ugyanezt csinalja, csak annyi a kulonbseg, hogy o nem a technologiat lopja, el, hanem a licenszeket, majd as nagy profit remenyeben megy kinaba a rabszolgakat dolgoztatni.
    Lehet am otthon is gyartani es akkor nem lopjak el a technologiat es a sajat munkaerot megfizetve dolgoztatni.
    Bar naluk a rabszolgamunkara befogjak a latin bevandorlokat.
  • Tetsuo
    #6
    No nem azt mondtam, hogy Kínának olyan értékesek az állapolgárai, hogy mindent megtesz értük. :-)
    Csak ez az egy momentum olyan, amit pl. más országoknak is játszani kéne... feltéve, hogy igazságtalan és hazug a kapitalizmus ill. a köré nőtt társadalmi ideológiák. (Én úgy látom, igen.)

    Látni kell, hogy (valójában nem országok az igazi szereplők, de leegyszerűsítve) USA világuralmi törekvéseit ill. veszélyes egypólusú rendszerét bizonyos országok nem nézik jó szemmel és néhány ezek közül még tehet is valamit.
    Kína komoly gazdasági és egyéb növekedése révén megteheti, hogy már nyíltan keresztbetesz az Egy. Áll.-nak. Oroszország mellett ez még komolyabb.
    Ma viszont még nem pont nem annyira erős Kína és Oroszország, hogy csak ők legyőzhesség az Államokat, így a nyitott kérdés az, lesznek-e valódi szövetségeseik, amit az "ellenség" komoly sikerekkel próbál folyamatosan akadályozni.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2015.02.11. 12:20:40
  • MuldR
    #5
    "megszívatott cég kormánya" Az USArol beszelsz? Na az izmozhat kinaval. :D
  • Narxis
    #4
    +1
  • bdzsana
    #3
    Egy hazájáért lojális állam talán picikét jobban védené a munkavállalókat a nagy cégek gyáraival szemben.
    Egyébként ha a vádban igazuk van, akkor egyetértek az intézkedéssel, de ha tényleg csak arra megy ki a játék, hogy a másik céget tönkretegyék akkor viszont a jó k. anyjukat.

    Behívják a sok külföldi céget, ellopják a technológiát amit saját céggel visznek tovább, ezután a külföldit módszeresen tönkreteszik. Ha esetleg ez utóbbi igaz, akkor bizony atomérettek lettek.
    Utoljára szerkesztette: bdzsana, 2015.02.11. 11:10:29
  • Cat #2
    Na igen, csak ezt a játékot két fél játsza, és ha a megszívatott cég kormánya is elkezd ugyanígy izmozni, akkor mivel bezárulnak a helyi piacok, végeredményben a fogyasztók veszítenek mindkét országban.
  • Tetsuo
    #1
    "Mindazonáltal megfigyelők szerint a nagy külföldi vállalatok elleni eljárások nem mellékesen a belföldi vállalatok versenyképességének megerősítését is szolgálják. "
    Valójában erre megy ki a játék, mint minden, hazájáért lojális kormányzat esetén.