749
Mafia 3
  • hellboy4591
    #468
    Nem tudom hogy ez volt e már. Nem sok vigasz, de legalább vizsgálják a problémát.
    Bocs a dupláért!
    Utoljára szerkesztette: hellboy4591, 2016.10.09. 21:23:42
  • hellboy4591
    #467
  • Maxtreme
    #466
    just for you :D
  • hellboy4591
    #465
    Inkább azt a hátteret mutasd csak! :D :D
  • Maxtreme
    #464
    Ha valaki nem vágná miről beszélek

    Ez alapból korlátozotton van. Állítsátok teljesre, és megnyílik egy új (monitor) színvilág előttetek...
  • lwb
    #463
    OK. Kösz. Tolom még egy picit, aztán meglátom. Egyelőre az atmoszféra jó, de erős Assassin's Creed 1 flashbackjeim vannak a főszál küldetéseitől. Az meg nem oké 2016-ban.
  • Maxtreme
    #462
    nem játszottam a játékkal (nem is fogok) de sok esetben a qrva fxaa homályosít iszonyat sokat.


    Am én általánosságban beszéltem, nem feltétlen a mafiáról :)
  • hellboy4591
    #461
    Kipróbáltam ezt az anizotróp szűrést ráerőltetni a Radeon panelből és érezhetően jobban fut, kösz a tippet! Viszont ez a sweet fx nekem annyira nem jön be. Sokkal színesebb lesz a játék az tény, viszont az égbolt meg a víz olyan fehér lesz tőle hogy kifolyik a szemem. Remélem ezeket a fény hibákat is javítani fogják előbb vagy utóbb.
    Utoljára szerkesztette: hellboy4591, 2016.10.09. 21:03:54
  • ratgab
    #460
    Nézzük csak példának a Gears of WAr 4-et pc-n és xbone-on..Alig látni különbséget...Szerintem ez csak simán designbeli döntés volt a Mafia esetében. Amúgy a sok blur általában ápol és eltakar (már aki szereti, mert én zsigerből kapcsolom ki mindenben). Egyébként nem értem miért kellett ennyire homályosra csinálni a játékot...Ebben azért nem nagyon kell takarni a textúrákat, mert szépek ezek alapból is.
  • Maxtreme
    #459
    Most lehet hogy óriási baromságot fogok kérdezni de... nem lehet a konzolok egy kicsit más színprofillal dolgoznak mint az asztali PC-k?
    Mert nem is tudom melyik játékot láttam anno pc-n és x360on is ugyanazon tv-re kötve, a PC-s színvilág sokkal fakóbb volt.

    szerk: A másik meg hogy az nv kártyáknak alapból korlátozva van a kimeneti dinamikatartománya!!
    Ezt driverbe át kell lőni!
    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2016.10.09. 20:59:28
  • ratgab
    #458
    Fegyvert és upgradeket vehetsz (autót lehet tuningolni belőle, meg Lincoln képességeit pl hány adrenalin lehet nálad.

    Később majd belerakják a ruházkodást, illetve további kocsituningot (átfestést ígértek), de ezekre egyelőre még várni kell.
  • ratgab
    #457
    Én se értem...Pedig a srác csak a színvilágon állított egy kicsit meg leszedte a blur-t és voilá milyen baromi jól néz ki.
  • NiGhTM4R3
    #456
    Alapból miért nem így jönnek ki a játékok mostanában? divat lett a fakó színvilág, meg ez a sejtelmes "köd-effektus". Pár éve a zöld még zöld volt a kék meg kék, most meg mintha napszemüvegen keresztül játszanánk. Csomó más AAA-játéknál kell használni sweetfx-et, mert alapból borzalom a színvilág.
    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2016.10.09. 20:41:54
  • mike01010101
    #455
    Abbahagyom a sírást, csak egy érdekesség. A tényleg jó teljesítményű, játékra kihegyezett asztali gépem mellett van egy notebookom (az asztalihoz képest szar grafikus teljesítményű) Intel I7-es proci, 4 GB ram, Geforce 940M 2GB és azon megy. Akadozik, lebutítva de fut. Nem tudom ezt feldolgozni. Az egész directX-nek az (lenne) a lényege, hogy függetlenül a hardware-tól a gép és a játék közt egy grafikus felületként dolgozzon az előre megirt függvény könyvtárából, hogy a játék fejlesztőknek ne kelljen mindenegyes hardware-re külön megírni a dolgokat, drivereket, stb a directX ezeket lekezeli. Nem hiszem, hogy a processzorok SSE 4.0a és az SSE4.1 közt akkor különbség lenne, hogy ne futassa az alkalmazást akár kompromisszummal. Bosszant, hogy elővétellel egy vagyonért megvettem és ha játszani akarnék (nem fogok) akkor egy vérszegény notebook-on egy warez játékot kéne használnom.
  • lwb
    #454
    Egyelőre nem fogott meg a játék nagyon. Aki már tolja egy ideje, az meg tudja mondani, hogy lesz valami értelme a pénznek? Mert fegyvert azt vehetek, de sok értelmét nem látom, mert bármit fel tudok venni és a legtöbb küldetést így is végiglopakodom inkább (jobb is úgy a játék, mint lövöldözve). Ruhát nem lehet venni, kosztumizálni a karaktert egyáltalán nem lehet.

    Mi a pénz értelme a játékban?
  • ratgab
    #453
    Már van reshade...https://sfx.thelazy.net/games/preset/6205/
  • Gabor77
    #452
    1-másfél óra játék után...annyira nem fogott meg a történet. Massacre, majd akkor most álljunk bosszút.. Viszont itt a karakterek mozgása, mimikája..brutálisan ki van dolgozva. Amikor bemennek Marcanohoz az elején, és mindenki undorodik a meláktól, zseniális.
    Gépigény a látványhoz képes nagyon magas. Este jól néz ki a környezet, de nappal...szerintem is milliószor szebb a gta5 (kiv. karakterek).
    Zenék viszont rohadt jók. :)
  • MikX
    #451
    Hát kiprobáltam. Mitmondjak. Szörnyű az egész.
    Megy 60al, de mondjuk ez nem előny, ez alapnak kell legyen. Főleg ezekhez a mosott homály texturákhoz.
    A post process valami kritikán aluli, tulszaturált az egész, sok a kontraszt.
    Az irányitás rendben van végülis amig nem ülök autoban, mert arra szavak nincsenek milyen, még szimulácio vagy milyen modban is. Semmi suly, nem erezni hogy ez most egy auto lenne.
    Majd ha lesz valami értelmes sweetfx, reshade cucc amivel rendbeteszik ezt a fakezű munkát, akkor ránézek, mert hiába a 70es évek, blues, rock, izomautok, meg minden, ha ez elrontja az egész élményt
  • totyak
    #450
    Az a processzor tudja az SSE 4.2-t is. Ha csak 4.a lenne, akkor nem indulna el.
  • hellboy4591
    #449
    Ma az hogy nem sokkal szebb?! :D A karakterek kidolgozottságán kívül mindenben alul marad a GTA-hoz képest.
    Utoljára szerkesztette: hellboy4591, 2016.10.09. 19:44:38
  • bakkerman
    #448
    Ugy hogy azt jol optimalizaltak,ezt nem :D
  • hellboy4591
    #447
    Engem inkább a Batman: AK-ra emlékeztet, abban is az autókázás volt játszhatatlan. Szerencsére az AC Unityhoz nem volt szerencsém. :D
  • ricsei50
    #446
    Most lehet meg fogtok kövezni, de sztem nem sokkal szebb a graf mint a gta 5ben. Akkor hova ez a nagy gépigény?
  • bakkerman
    #445
    En konzolra ertettem. Meg szerintem ratgab is.
  • El Gigante
    #444
    Nálam is, mintha fel lenne gyorsítva! Amúgy a grafika/gépigény páros hagy némi kívánnivaló, hogy finoman szóljak fospermet!
  • kill3r21
    #443
    hogy csináltátok? én 9ezerért vettem
  • youtubeGM
    #442
    Nvidia Geforce 920m/4gb ram/N3540

    Utoljára szerkesztette: youtubeGM, 2016.10.09. 19:05:54
  • BreakDown89
    #441
    Azért szerintem vicc, hogy egy i3-6100-as procival, amd r9 380-as (4gb)-as vidikarival 20-25 fps-t tud csak produkálni a városban a játék. Mindezt úgy, hogy amit lehetett lehúztam, hátha ki tudok csikarni fix 40-50 fps-t. Zárt helyen, missziókon nincs probléma, de a kocsikázás közbeni mini szaggatás valami rémes. Remélem egy patch jön ez ügyben hamarosan, mert ez így AC Unity beütés eddig - ott is várnom kellett vagy 3-4 javításra, mire játszható lett...

    Pedig maga a játék egyébként nekem eddig bejön, de az autókázás így elég körülményes.
  • Voltan
    #440
    AF, mint anisotropic filtering? Az Nvidia menüből?
  • Hexex86 #439
    Am mindenkél kicsit gyorsan váltakozik a felhő árnyéka? Mert pc-n szinte minden vidibe ezt láttam meg nálam is ez van. (Eredeti a game!)
  • El Gigante
    #438
    Painted Black jelenettel megvettek! Ugye nem csak egy bosszú sztori lesz...?
  • bajgunar
    #437
    FX 6300
    8 Gb RAM
    GTX 660 OC
    És megy simán ~Medium beállításokkal 1080-ban.
    30 FPS sem volt zavaró. Nem mértem az fps-t, de sokkal nem lett gyorsabb, mert látványos gyorsulást nem vettem észre. Tehát így ~30 körül "tekerhetett", ezen a f*s SSE4/4a cpu-s gépen!
    De a bug-ok nem tűntek el.
    szvsz:
    Játékélmény 10/5
    Gépigény 10/3
    Grafika 10/3
    Ár/érték 10/4
    De hogy a graf menyire k*la, ahhoz képest mekkora gépigényt kér...
    Max ~5k-et megér, de 14k-et NEM.
    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2016.10.09. 18:35:14
  • bajgunar
    #436

    Imádom, mikor "vérpistike" ilyen ökörséget kérdez...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Istenem...
    És az én gépemen hogy menne?

    Core i7-6800K
    HyperX Fury DDR4 32GB 2666MHz
    SLI 2db ASUS STRIX-GTX1080

    Megvegyem? Vagy inkább a Dishonored 2 Collectors Edition-t:

  • ratgab
    #435
    Gyengébb a procim, fele annyi ramom van, vga ugyanaz...Elfut 30-40 fps-en gyári beállításokkal full hd-ben (egyel lentebbi hsz-ben épp írom, hogy ráerőltetve még + cuccok nvidia vezérlőpultból érdekes módon még jobban fut...gyanítom valami a beállításoknál van elszarva, de nagyon.)
  • ratgab
    #434
    Reflection például, meg a volumetric effects leginkább....NA nem látványban, csak ha beállítod ezeket.

    Amúgy meg az AA úgy el van szarva, hogy az félelmetes. Egyrészt mindig high-on van beállítva akárhogy is indítod a játékot (nem jegyzi meg), másrészt érdekes módon egy AF-et ráeröltetve a cuccra sokkal jobban és több fps-el fut mint előtte.

    Gyanítom valami a beállításokban nagyon el van szarva (amit egy ráeröltetéssel kvázi meg lehet oldani és úgy már bizony jól is néz ki a játék).
  • ricsei50
    #433
    Akkor gondolom ha menne is, akkor is csak szaggatva? Mert akkor felesleges megvenni :-(
  • Bandicoot
    #432
    Töltsd le,vagy várj vele. Jelen formájában nem ér meg 10.000 forintot.....
    És igen,menne.
  • manacz
    #431
    Sajnos nem...
  • bazccka
    #430
    Á, felejtős...
  • ricsei50
    #429
    Sziasztok! Sztetek hogy menne a gépemen a Mafia 3? Érdemes megvennem?

    Intel Core i7-4790
    16 GB ram
    NVIDIA GeForce GTX 970