749
Mafia 3
  • Voltan
    #509
    Igen, ez tényleg így van.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az első küldetésnél, amikor a haiti bandát kell elmeszelni, végiglopakodtam, és valaki meglátott, onnan tűzharc (nettó 15 másodperc) és vissza lopakodásba. Ott be volt triggerelve a nagy leszámolás a végén, és nagyon élveztem, de később tény, hogy csak végiggugolsz a pályákon, azért ezt nem nevezném lopakodásnak, semmi Thief, Dishonored, vagy akár szájbakúrt Assassins Creed feeling nincs, aztán ha lőni akarsz, akkor lősz. Eddig annak sem volt sok következménye

    Engem ez annyira nem zavar, az utóbbi hetekben 10-12 órákat melóztam, jól jött ez a kis chill, de tény, hogy azért ez nem tartós öröm :S

    Szóval újra elővettem a Mortal Kombat-ot, meg a Doom-ot.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2016.10.10. 22:48:23
  • hellboy4591
    #508
    Pontosan így látom én is lassan 10 órányi játék után, de hogy a harc az működik az erős túlzás. Nálam már az betette a kulcsot, hogy jóformán lőni se lőttem még benne, mert fütyüléssel meg lehet oldani szinte minden helyzetet. Egy másik fórumon, de lehet hogy itt kérdezte valaki, hogy egyszerre csak két fegyver lesz végig a főszereplőnél vagy ez bővülni fog majd a játék során, mert kevésnek érzi. Innen üzenem neki hogy a két lőfegyvert el is dobhatod, mert a fütyüléssel meg a "Rambo-késsel" te leszel az ász. Annyira szörnyen hülye az AI, hogy már komolyan az arcom kapargatom néha.
    Mondok egy példát ami már többször is előfordult velem: X és Y rossz arcú beszélget tőlem nem olyan távol. Füttyentek egyet mire X megszólal hogy "Figyu már Y, megnézem mi volt ez a zaj!" Elindul a hang irányába, Y meg a neki kijelölt útvonalon elkezd járőrözni. X odaér hozzám és szépen levágom. Y közben visszaér a kiindulási helyére, de nem tűnik fel neki hogy valami nem stimmel, mert a haverja még mindig nem végzett a kutatómunkával. Jól van, mondom ebből már több úgy sem lesz. Még egy fütty, Y elindul felém, odaér és én véget vetek bűnözői karrierjének. Aztán a többi idiótát ugyanezzel a módszerrel egyesével levadászom. Úgyhogy nálam ennyivel ki is merül a harc. Pedig nagyon szeretem az olyan játékokat, ahol hosszas lopakodás után egy kis hiba miatt borul minden és Ramboként kell befejezni az adott feladatot.
    Nagyon reménykedtem benne hogy a BF1-ig el leszek vele, de bármennyire is érdekel hogy végződik Lincoln bosszúhadjárata valószínűleg majd csak jó pár hónap múlva fogok újra visszatérni a játékba, remélve hogy addigra a legtöbb hibát kijavítják.
  • gabo91
    #507
    3óra után ott vagyok, mint a legtöbb Uborkasoft játéknál 10 óra után... unom...Felesleges ekkora térkép, 1/3-a elég lett volna ha legalább tartalmas. Alkatrész gyűjtés stb is baromi unalmas nem látom értelmét.
    Ami tetszik az a kocsik irányítása, iszonyat élvezetes. A zenék viszik az egész játékot
    GTA -ban is lehetnének ilyen minőségi zenék :)
    Scarface játékban voltak hasonlók, bár az '70-es években játszódott.

    Mafia 2-vel fogok inkább játszani. Minden téren színvonalasabb
    Utoljára szerkesztette: gabo91, 2016.10.10. 22:28:02
  • ratgab
    #506
    Te most konkrétan mire gondolsz?
  • Voltan
    #505
    Sajnos magam is így vagyok vele. A 30 fps-t, meg a borzalmas technikai káoszt még elnézném, mert a hangulat jó, a főszereplő is jó, a sztori remekül kezdődik, és még a harc is működik, de így 8-10 küldetés után mindegyikben ugyanaz jön elő, és ez sajnos nagyon kevés.
    Eddig olyan nagyon sokféle autó sincs benne - lehet, hogy ez később változik, nem tudom - a zenék persze zseniálisak, de ezt hadd ne rójam fel a készítők javára, hiszen ha a kor zenéire dobálózik az ember kővel, akkor szinte mindig örök klasszikusokat talál el.
    Ez így eddig egy erős kezdés után nagyon-nagyon uncsinak ígérkezik. OK, még valami, az átvezetők zseniálisak, a mimika, a karakterek nagyon jók, az animáció is top-notch tényleg többre mutat, mint ami. De sajnos ehhez képest a tartalom eddig édeskevés.

    És sajnos ez az, amit a peccsek sem fognak tudni megoldani...

    Nagy kár... :(
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2016.10.10. 21:29:53
  • koschwarz
    #504
    Az első részt kb. 10x játszottam végig, a másodikat egyszer, nem volt rossz, de semmi maradandó, de ez...pfff.
  • koschwarz
    #503
    Ubisoftos "toronyfoglalós" játékmenet. Már mindenki unja. Gáz.
  • H Ádám
    #502
    Sajnos én jó néhány óra után azt kell mondjam, hogy unalmas a játék, az elejét nagyon eltalálták, csak az a baj hogy az egész játékot nem fogja tudni végig vinni a vállán az eleje. Mindegyik mafia játékot szerettem, mert mindig jól lett adagolva a tennivaló, illetve változatos volt, na de itt...... Többször eszembe jutott az assassins creed syndicate, az volt még ilyen unalmas játékmenettel fűszerezve. Lehet hogy lesz még benne jó pár fordulat, de olyan szinten unom a játékot, hogy nem is érdekel. Pedig mint írtam mindegyik részével játszottam, többször is, de ez valamiért nem megy..
  • Timbu
    #501
    Annyira szánalmas azon rágódni (már a Mafia 2 óta), hogy nincs vonatozás...
    Új konzolok, új motor, új megvalósítás. Ebbe nem fért bele.
    (Ráadásul a Mafia 1 kezdetben PC only volt, nem kellett a konzolok teljesítményéhez, irányításához igazítani. Aztán hiába lehetett benne vonatozni meg indexelni, ha a későbbi konzol port nem sikerült olyan nagyon jól, ezért nem produkált akkora bevételt, mint amennyit tudott volna.)
  • Krisztiam #500
    jah sorry, ha volt már
  • Fpocok
    #499
    Ismétlés a tudás anyja.
  • Krisztiam #498
  • bakvarnyu
    #496
    Akkor még szárnyallt a cseh játékfejlesztés, Vietcong, Hidden and Dangerous, Operation flashpoint, Mafia, ezek mind legendásak.
  • mike01010101
    #495
    Próbálkozom vele, de egyenlőre nem sikerült. Az Oculus VR service programot feltettem, ez kell hozzá, de nem indul el, hibával kidob és ez kell ahhoz hogy az SSE emulator aktiv legyen. Mikor a hiba ellenére tovább küldöm és utána elinditom a Mafia-t, feljön az ablaka, akarna valamit csinálni, de mivel a háttérbe az Oculus nem fut, ez sem működik. Szóval elvileg akár jó is lehet. Ebbe az AMD SSE emulator irányba kell keresgélni.
  • Forolto
    #494
    Srácok pár kérdés,hátha ti tudjátok a választ.

    Amikor megkapod,hogy tudsz autót hívni a standartd autót le lehet cserélni amivel épp játszol?A másik kérdés,hogy csak ennyi autód lehet amennyit lehet hívni?Találtam egy full tuningos gépet és nem akarom elveszíteni.:P
  • Krisztiam #493
    szégyen ez a játék.. főleg a tükör :DD
  • MarkBlade
    #492
    Lehet meg is itta.. :)
  • Mr_no_NaMe
    #491
    Sweet fx szarságon kívül létezik bármilyen fix a fagyásokra, esetleg a blurra? Sajnos sweet fx beállításokkal 3 percenként fagy a játék 60 fpsen..
  • Danecay
    #490
    MUST-HAVE Texture Blur Fix
  • Shep
    #489
    Elmondta 3x, hogy Bloody Mary? .DDDD
  • MikX
    #488
    Mert tök más fejlesztette azért.
    Amugy megnéztem ezt a sweetfx-es dolgot is, de hagyjuk is. A homály eltűnt, de lett helyette atomvillanás sárga effekt, király. Számomra ez a förtelem skip, az biztos. Plusz full low-on is 55fps, meg mediumon is, feljebb meg 45. Érthetetlen, hogy még minimumon sem éri el a 60-at.
  • LSSAHPAUL
    #487
    Van rá gyógyír! Majd jelezz vissza pls hogy így jó lett e mert ha nem én meg se veszem, nekem is phenom II x4-em van :)
  • Maxtreme
    #486


    LOL :D

    Ph-ról loptam. :)
  • simonl #485
    Ugye, ugye, a végén még Grebber kollegának igaza lesz:)
    El kell engedni a játékot a pi...ba és megvenni húsvétkor 5 vidám EUR -ért:)
    Nálam is alap vétel lett volna egyébként.
  • ricsei50
    #484
    Elég durva ja. Miért nem tudják ezeket belerakni, ha ez a játék folytatása? Az ember azt várná, hogy minden régi dolog benne van, ami az elődbe és még ezek felett plusz dolgok. De sok másik játéknál is megfigyelhető ez a hiba. Na nem baj, a 2. résszel se játszottam, ezzel sem fogok, az már biztos :-D
  • AnuluWork #483
    A kimeneti színmélység maradjon?
  • NiGhTM4R3
    #482


    Véres lábnyomok, látható töltényhüvelyek, szétverhető autók, indexelés, sebváltás, élethűbb üvegtörés, objektumoknak jobb fizika meg még kitudja mennyi minden amit jobban megcsináltak 2002-ben.. ami.. 14 évvel ezelőtt volt.
    Utoljára szerkesztette: NiGhTM4R3, 2016.10.10. 00:37:58
  • ReszegKoldus
    #481
    Nyomva kell tartani a középső gombot az egéren és a feljövő menüből választani valamit.
  • rage
    #480
    Valaki írta, hogy a játék indítása után egyszerűen visszadob az asztalra, minden hibajelzés nélkül
    Nálam is ez volt, nekem a vc_redist.x64.exe feltelepítése a játék saját install mappájából megoldotta ezt.

    Utoljára szerkesztette: rage, 2016.10.09. 23:39:58
  • senna1994
    #479
    Nekem olyan gondom lenne ,hogy innen nem tudok tovább lépni.Tudna valaki segíteni?.Előre is köszönöm!!
    "Calling associates hold.Then select the associate using mouse"
  • Krisztiam #478
    köszi szépen
  • ratgab
    #477
    Később majd meg tudod rendelni, de ennél többet nem mondok, mert spoiler volna.
  • ratgab
    #476
    Pontosan, ahogy mondod! Ez a lényege.
  • JaSoN HuNTeR #475
    Hány óra a végigjátszás?
  • Krisztiam #474
    sziasztok
    eltűnt a fekete kocsi, ami az elején volt, azt hol találom meg?
  • hellboy4591
    #473
    Ugye a Field of View-vel a látószög növekszik? Ha igen, akkor gondolom azért az fps csökkenés, mert több minden lesz megjelenítve. Hasonlót tapasztaltam én is a Doom-nál, ott is vissza kellett vennem az alapértékre.
  • ratgab
    #472
    Ha valaki még ezt próbálná... Field of View-val vigyázzunk ,mert megdobja kicsit a gépigényt, legalábbis nálam elvont jó pár fps-t.
  • JaSoN HuNTeR #471
    Beállítások, nekem 30-40 fps el megy.

    Depth of Field: On Field of View: Personal preference, higher is better. I use 90 Global Quality Preset: Custom Fullscreen: On Vsync: Off <-- Optional but I disable it. Ambient Occulsion: High Motion Blur: On Geometry Detail: High Shadow Detail: High <-- Reducing to low effects distant shadows but doesn't seem to effect fps much Reflection Detail: Low <-- HIGH fps cost, negligible visual difference Volumetric Effects: Low <--- HIGH fps cost, negligible visual difference Antialiasing: High <-- Works best with current sharpening setting
  • JaSoN HuNTeR #470
    sziasztok a sweetFX-et mindenkinek ajánlom, sokat javít a játékon.

    "Beledobtam 1 SweetFx-et. Hazudnék ha azt mondanám,hogy nem lett szebb. :) Konkrétan nem akartam elhinni,hogy ennyit javult a grafikája. Igy már kellemesebb a játék. Ja.. és 40 FPS felett vagyok"
    Csak simán letöltitek ott alul és bemásoljátok a mafia 3 mappájába és megy is.

    SweetFX



  • ratgab
    #469
    Én is csak kipróbáltam és utána töröltem.

    Egyébként ami nekem még bevállt és mindenkinek javaslom: Fps - unlimitedre állítás....Ha 60-ra állítod mikroszaggatást okozol vele, ha korlátok nélkülire akkor ez megszűnik, vagyis enyhül.