749
Mafia 3
  • BoneDragon
    #549
  • jocking
    #548
    Nincs "de így". A grafika másodlagos, a történet a lényeg, legalábbis nekem. Én úgy is szívesen játszanék ezzel, ha Mafia1 grafikája lenne. :)
    Az egyedüli dolog ami zavar a grafikában, az az, hogy a tükröződés effekt furán kezeli a krómozott cuccokat, így azok hol tök szürkék, hol matt fehérek, hol tényleg krómnak néznek ki (általában este). Pedig mediumon van a reflection, kipróbáltam highon is, de ott sem jobb.
  • aru
    #547
    Szépen meggyalázták az előző két részt ezzel. A grafika maxon is fos, az irányítás meg konzolosan pocsék! Ez az állandó sephia ami rá van tolva a játékra még külön ront a grafikán... A történet jó lenne de nem így!
    Utoljára szerkesztette: aru, 2016.10.13. 00:31:08
  • Kit--Kat
    #546
    Azt adom, hogy kézzelfogható az első részhez köthető részletesség hiánya egyes dolgokban, úgy mint üvegcserepek, töltényhüvelyek, de ezeket valamilyen okból az összes modern játék mellőzi, pl. a GTA V-ben sem marad meg.

    Az viszont nem igaz, hogy csak úgy összehányták a játékot. A város, a vidék, a sztori, és a járművek nagyon kidolgozottak, az animációk is gyönyörűek, látszik, hogy rengeteg időt és energiát öltek bele. A bugok és grafikai hiányosságok inkább a kiadót terhelik, akik a minél korábbi kiadásba kergették a fejlesztőket.

    A fütyülős rész na igen, az érdekes szisztéma, de aki szerint megöli a játékot az kihagyhatja és nyomulhat stealth+melee+weapon kombóval füttyögetés nélkül.
    játékot, az lopakdohat és használhat lőfegyvert, csak rajata múlik, ha a füttyentésekkel igykeszik abszolvákni az akció részket.
  • Ironman2
    #545
    Harry Potter,te vagy az?
  • Hypo #544
    Egyetértek
  • AntiHero
    #543
    Akkor a végén marad az üres város aztán slussz passz?
    Én még a közepén járok azért kérdezem. :) De gondolom utána semmit nem lehet már csinálni a városban.
  • wedge31
    #542
    Már végigtoltam és tartom a véleményem, hogy nem lett szar, viszont rémesen középszerü, tipikusan egyszer végigjátszom és hamar elfelejtem kategória nálam.
  • hqx
    #541
    Hm... milyen igaz. Van még pár videó, ami bemutatja a hiányosságokat, bugokat stb. Ez az egész játék, visszafelé fejlődött.
  • ReszegKoldus
    #540
    Én azután írtam a véleményemet, hogy végigjátszottam a fő szálat. (Csináltam mellékküldetéseket, a gyűjtögetős dolgokból is összeszedtem valamennyit, de nem az összeset)
  • grebber
    #539
  • AntiHero
    #538
    Vannitt olyan aki vegigjatszotta vagy tolja még?

    Mert én ahogy haladok elore annal jobban szeretem ezt a játékot.

    Az kis főnökök leölése pl baromi jol felvannak épitve.
    (Nem nem a helyi csicskákra gondolok akik egy gyárat vagy boltot vezetnek)

    Vagy csak az elejét láttátok a játéknak és megy a fikázás?

    Pl most is nyilt meg új opció. Hogy kinek adom a varos részeket. Fel kell osztani a "barátok" között.
  • Voltan
    #537
    Igen, onnan már eléggé a "vótmá" kategória.
  • dartonite
    #536
    Ebben igazad van, a nosztalgia baromi eros kotodes tud lenni.
    De azert azok sem tevednek akik csalodaskent elik meg ezt a reszt.Ilyen szinten repetitiv jatekmenettel nagyon ritkan talalkozom.Utoljara a Mad Max-nel ereztem azt hogy "nab@zmeg megint es megint ugyanazt kell csinalni?"
    Ez a jatek meg arra is ratesz egy lapattal es a baromi jo atvezetok es remek sztori nagyon keves hogy elfedje a jatekmenet monotonitasat.Szamomra legalabbis.Egyelore felre is tettem, nincs kedvem ugyanazt a futty, pofancsap, odebbmegy, futty, pofancsap, odebbmegy, futty....blabla.Ez nagyon keves 2016 vegen.
  • simonl #535
    Nem ide tartozik, bocsánat, de nekem idén a legjobban várt játék idén a COD4 MW Remastered, csak reménykedem, hogy PC -n kiadják.
    COD2 intróját mai napig megkönnyezem
  • simonl #534
    Azért azt ne felejtsétek el, egy közel 10 évet áthidaló összehasonlításban, hogy a "nosztalgia faktor" erősen befolyásolja az embert.
    Főleg minket 40 -es férfiakat:)
    A technikai részében nyilván igazad van.
  • JakyHUN
    #533
    Már a mafia 2 sem fogott meg igazán, ez a 3 meg 12 egy tucat... az elsőnek volt stílusa, hangulata, ez a harmadik már olyan semmilyen... megnéztem az összehasonlító videót is, és igen, ott még figyeltek a részletekre. Ezt már csak úgy összehányták.
  • ReszegKoldus
    #532
    A zenék nagyon jók, különösen tetszett, hogy (persze ez szubjektív) a legjobbakat tették az elejére és a végére. :)
    Jó hangulatú az egész város, bayou, kicsit hiányoltam a motorokat, meg valahogy hiába vannak sínek, úgy tűnik se vonat, se villamos nem jár rajtuk...
    Tök jó, ahogy torzul a rádió hangja bizonyos helyeken, ilyenre más játékból nem nagyon emlékszem.
    Összességében nagyon tetszett, pár pontot azért levonnék a gagyi sztori, főszereplő, polkorrekt és egyéb marhaságok miatt, de még ezek ellenére is jó lett.

    (Látom, hogy sokaknak tetszik/tetszett a sztori, engem egészen addig érdekelt, amíg be nem következett a "bosszú okát kiváltó esemény", onnantól már csak )
  • Bandicoot
    #531
    Wd2 pont abban fog vérezni amiben ez jò. Sztori, karakterek.
    A gameplay kiderül.
    Mindenesetre ha választanom kell hogy a repetitívség, gyengébb graf és bugok korrekt sztorival és szereplőkkel, VAGY a jobb graf talán kevesebb buggal és kevésbé repetitív játékmenettel, ugyanakkor egy klisés hipszter hülyegyerekeknek alkotott "fákkjeee" álomvilágban ahol a jòk az anarchista szipus csőcselék szuperhekker parkourmesterként vannak ábrázolva főszerepben egy 40 kilòs kis buzival és a maxiklisés társaival vs gonosz fehércsòka aki annyira mindent megfigyel a városban hogy hőseinkre nem képes rátalálni noha azok nagy DEDSEC firkával ellátott kocsival kolbászolnak és a bázisukhoz közeledve rohamosan nő a grafitik mennyisége.....Nos inkább a Mafia 3 a maga durva gyengeségeivel.... Ha van valami ami nem kell, na azok a gyerekded "megmentjük a világot a gonosztò' " szintű divatszemetek főként nem ilyen agggyonklisés irritálòan ripacs szereplőkkel...

    Sztori és karakterek terén a Mafia 3 kb a Keresztapa ....A Wd2 pedig a "Beavatott" című tiniszemét (csak a kontraszt miatt, nehogy azlegyen hogy buuu miféle Keresztapa)
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.10.11. 18:08:20
  • ratgab
    #530
    Nehéz ezt jól kivitelezni. HA kapásból odamehetnél a helyi vezetőhöz (mert hogy az nem elvárható, hogy egy egész várost egy boss irányítson) és kinyírhatnád akkor meg az lenne a gond...
  • ratgab
    #529
    Watchdogs videók alapján én azt láttam, hogy az egy az egyben ugyanaz lesz mint a előző rész...Én meg azt unatkoztam végig.
  • ratgab
    #528
    Akkor lehet ezért tetszik nekem a hibái ellenére is. A Godfather mindkét részét imádtam a hibáik ellenére is.
  • djcom
    #527
    Írtam a magyarítások portálnak fordítás ügyben, hogy nekiállnék a fordításnak, egyenlőre nem jeleztek vissza. Ha bárki érez késztetést ez ügyben, keressetek privátban. E-mailt ne küldjetek, mert sajnos a beállított e-mail cím nem müxik évek óta, megváltoztatni pedig nem tudom.
  • djcom
    #526
    Nekem is nagyon tetszik a játék. Elég finnyás vagyok, évente max 3-4 játék van ami leültet a gép elé, viszont ez nagyon jó eddig. A sztori zseniális, a hangok, a játszhatóság is. Egyetlen vagyis 2 bánatom van a játékkal kapcsolatban. Az első és számomra legfájdalmasabb a grafika. Ezt egyáltalán nem nevezném szépnek. Pedig fullon játszom. A másik, egy ilyen játékba, ahol fontos érteni a dialógusokat, miért nem lehetett magyart beletenni? Van benne minden nyelv, de magyar még véletlenül sem. :(
  • jocking
    #525
    A legnagyobb baja ennek a játéknak nem az, hogy bugos, vagy optimalizálatlan, ma már ez teljesen normális (sajnos) egy frissen megjelent játéknál. Majd szépen felpatchelik normális szintre.
    Csalódás max. azoknak lehet, akik valódi folytatásra vártak, mert ez a játék már csak a nevében Mafia, inkább egy lebutított gta-s nigger-bűnügyi manager játék. Hasonló a régebbi Godfather játékokhoz, csak a keresztapás téma nélkül. Nekem nem voltak nagy elvárásaim, nem is ért akkora csalódásként. Csak nem szabad rá folytatásként tekinteni, és nem szabad érte teljes árat fizetni, egyébként arra megfelel, hogy ideig-óráig lekössön.
  • hellboy4591
    #524
    Igen, tudjuk! Csak hát vannak ilyen hülyék mint én, akik még bedőlnek a nosztalgikus érzéseknek. Nem lehet leírni azt az érzést amikor gyerekként elsőnek játszottam a Mafiával. Hihetetlen hogy eltűntek az ilyen elfelejthetetlen dolgok. Tudom vannak kivételek, de nagyon kevés van és nagyon ritkán. Szerettem volna ha a Mafia 3 is idetartozik majd, ezért is mertem az elsők között előrendelni, de sajnos egy katasztrófa lett.
  • koschwarz
    #523
    Én úgy tudtam, hogy már vagy 10 éve tudjuk, hogy nem szabad semmit előrendelni.
  • bakvarnyu
    #522
    'Még egy fütty, Y elindul felém, odaér, és én véget vetek bűnözői karrierjének :DDD'
  • MikX
    #521
    Hát ez már nagyonrég igy van. Marad kb évente 2-3 cim amiben bizhatsz, de a többit érdemes kihagyni az elején, aztán ha rendberakták még olcsobb is lesz.
    Sajnos eljutottunk oda, hogy megjelenés után :3-4-5 honappal van kesz egy cim
  • AntiHero
    #520
    Engem is.
    Igrn unalmas egy idő után a kis vezérek leölese meg a kár okozas a nagyfőnököknek. De kárpótol erte az összes atvezető meg törtenet.

    Grafika is hagy kivettnivalót..de este szép. A belső terek meg nagyon jól bevannak rendezve.

    Vannak mellék küldetések is! Mivel a csapattagok kérnek tőlled szivességeket. Azok után is kapsz kis atvezetőket ami a storyhoz ad plusz infokat.

    Itt küldetések terén egyedül ezt a terület foglalós részt kellet volna eldobni mondjuk a 3.-4. terület után. Aztán valami új módszert bevezetni a főnökök kiiktatására.

    Ennek ellenére én elvezem a játékot 10+ órám már benne van...és csak 4 kerületet foglaltak el.
  • hellboy4591
    #519
    Már csak abban reménykedem hogy a Watch Dogs 2 ennél többet fog tudni felmutatni. Ma már tényleg eljutottunk oda hogy semmit nem szabad előrendelni, sőt a legtöbb esetben jobban járunk ha a megjelenés után még 1-2 hónapot várunk a vásárlással.
  • hqx
    #518
    Elvileg lesz SSE 4.x patch, de, hogy tényleg megcsinálják, azt nem tudni. Szerintem nagy hiba volt ezeket a procikat kihagyni a "játékból"... hibát hibára halmoztak. Nem nekik kellett volna ezt a játékot fejleszteni.
  • grebber
    #517
    " de legalább az tényleg profi lesz" Pont ,hogy a kardozos rész mivolta öli meg az egész játékot. Gothic ,Skyrim, akármilyen rpg cucc harcrendeszerével biztos jó volna de ezzel amit erőletnek
  • koschwarz
    #516
    A területfoglalós, repetitívküldetéses, helyivezérelőcsalogatós baromságra. Ami jó volt pár éve, de ma már unalmas számomra, főleg ha egy Mafia játékról van szó. Olyan narratívát szerettem volna, mint az első részben.
  • Kit--Kat
    #515
    Engem minden hibájával együtt is beszippantott. A város nagyon részletesen ki van dolgozva, éjjel pedig kimondottan szép. Nagyon fílinges volt a French Wardban, a történelmi negyedben este esőben bárról bárra menni.

    valószínűleg a Take2 miatt összecsaptak az optimalizációt, de idővel javítják. Az viszont látszik, hogy a fejlesztők sok energiát öltek a játék világának a kidolgozásába és nagyon autentikus lett.
  • AnuluWork #514
    Kingdom Come Deliverance-t csinálják az ős Mafia 1esek. :)

    A gáz csak annyi, hogy ott meg a faxom FPS nézetet eröltetik, amit én spec egy kardos játéknál utálok, de legalább az tényleg profi lesz. :)
  • Voltan
    #513
    Nos, a Vietcong érdekes példa, merthogy ugyanaz a cég alkotta, ami a Mafia első részét, és persze ennek a csudálatos Mafia 3-nak a fejlesztőgárdájában is ott voltak a régi csapat bizonyos tagjai.
    A Vietcong és a Mafia első része örök klasszikus. De akkor mi a fene történt itt?
  • Madi92
    #512
    Még nyár elején eladtam a videókártyámat. Azóta sajna nem volt lóvé újra, de szerencsére felfedeztem egy csomó új/régi játékot, ami nagyon szuper. :D (Vietcong, Kingt and Merchants, Rimworld, Faeria) Vártam én is a mafia 3-at, de amiket olvasok, az lul.
  • Bandicoot
    #511
    Ò ez jòval maradandòbb lesz mint a 2. Rész....Ekkora cím folytatásábòl senki nem nézte volna ki hogy ilyen elavult teknyòs, optimalizálatlan, Stalkert bugokban megszégyenítő repetitív szemét lesz...
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.10.11. 00:03:48
  • Voltan
    #510
    OK, ennyi, én végeztem ezzel. Küldetésben a-ból b-be mentem, gyorsan (még mindig bent hagyom a 30 fps-t, mert úgy legalább stabil, és nem vág ki 20 percenként), a teljes lighting és post processing mintha lemaradt volna a kocsim mögött, és hirtelen úgy nézett ki a játék, mint a Driver első részében anno kétezerkettőben, vagy olyasmikor. Nem is jött vissza. Ilyen volt már egyszer a peccs előtt, de most megint.

    Ennyi, ezt benéztem, végeztem ezzel a játékkal jó sokáig. Sokat vártam, most buktam is, hálistennek ez az első ilyen idén, pedig sok játékot vártam, de nagy csalódás volt a többségük. Azokon legalább anyagilag nem buktam. Hát ezen igen, sajnálom, annyira vártam ezt... Talán visszanézek pár peccs után.