749
Mafia 3
  • djcom
    #589
    HA valaki megmondja, hogyan tudom a .sds file-okat megnyitni és szerkeszteni, akkor szívesen nekiállok. De ahogy utánaolvastam, sajnos nem olyan egyszerű ez a történet...
  • ReszegKoldus
    #588
    A Goodfellas se full olasz sztori, mégis jól átjön benne a maffia hangulat. (Vagy játékoknál a
    Sleeping Dogs is ilyen, ami kb kedvenc játékom)

    Egyébként megkövetek mindenkit a sztori miatt, korábban a háromból csak két befejezést próbáltam, de a
    harmadik...na az az igazi. Így legalább valamit sikerült javítani a gagyiságon :)

    #583
    "A rendes sztori küldetések élményszámba tudnak menni, csak kár hogy ezeket nem lehet spontán
    tolni,mindenképpen kell tolni a repetitív foglalgatósdit."
  • BoneDragon
    #587
    Ha figyeled, mindig foggal körömmel védi azt amiért pénzt adott, akármennyire is sz*r. :)
  • Aborg
    #586
    Engem szorakoztatnak ezek a baki-videok :) Szerintem nem baj ha ezen szorakozik a vilag, talan ettol jobban odafigyelnek majd a fejlesztok arra hogy mit adnak ki a kezuk kozul. Igenis erdemes ramutatni a hibakra.

    Amit a jatekosok szo nelkukul hagynak az idovel talan meg jobban leepul. Peldaul a Mafia1 meg szimulator szinvonalu vezetessel rendelkezett, kormanytamogatassal, manualis valtoval, kuplunggal! Kb. vele egy idoben jelent meg a GTA3 aminek szinten nagy volt a sikere, annak ellenere hogy abban a szimulacio sehol se volt (bar a jatek maga ennek ellenere nekem is tetszett). Talan ezen felbuzdulva jelentek meg olyan szornyu arkades vezetesi modellek mint peldaul a Sleeping Dogs vagy a Saint Row. Minek is kinlodnanak a fizikai modellel a fejlesztok ha egyszer nem kovetelik a jatekosok? Persze ez nem a legjobb pelda, a Mafia3 esete a bugokrol szol.
  • Kit--Kat
    #585
    Én is szeretek krúzolni a városban és a megjelenés óta ma futottam bele eaz első jelentős bugba, egy fejreálló autóba. Lehet szerencsém van, de nálam a közlekedés és a járókelők AI-ja is rendben. A város él, ebből a szempontból a French Ward a leghangulatosabb.
  • Prince23
    #584
    Melyik küldetést fejezted be legutóbb? :)
  • Bandicoot
    #583
    Nem a kocsiból kilövést hanem a kocsi szélvédőjén BE lövést írtam.:)
    És igen kihívják - ritkán szemtanúk..Aztán vagy jön jard vagy nem.... Máskor meg egy totál elhagyott sikátorban fejbelősz valakit tanúk nélkül és rögtön kőrözöttség és 3 rendőrautó....

    Nincs mit,tényleg én nem ócsárolni akarom a játékot. Vártam. És végig is fogom vinni. De nekem ebben a jelenlegi formájában élvezhetetlen. Szeretek az ilyen játékokban csak úgy kocsikázni,nézelődni. Itt úton útfélen az idióta bugok,AI ezt tönkreteszik. A rendes sztori küldetések élményszámba tudnak menni, csak kár hogy ezeket nem lehet spontán tolni,mindenképpen kell tolni a repetitív foglalgatósdit.

    Ezért is írtam én félreteszem egy ideig hagy patchelgessék, illetve hagy készüljön pár mod ami javítgat a dolgokon.
  • Prince23
    #582
    Hát nem csak ő
  • joceruza
    #581
    Az a lényeg hogy te meg vagy elégedve azzal amit a pénzedért kaptál....
  • ratgab
    #580
    Jólesik a sajnálatod, de nem szorulok rá
  • Prince23
    #579
    Rám egyfojtába hívtak zsarut, már kedvem sem volt, hogy kocsikat lopjak, Mindig volt szemtanú...De átálltam gyilok módba, kivégzem a tanúkat most már... Elegem van a sok zsaruhívásokból...

    Nemrég szöktem meg egy 2 perces hajszából is, házról házra mentem, nagyon hangulatos volt. De a kva anyjukat a civil bejelentőknek mostmár. Mindet lefogom teriteni mától... nem fogom kímélni...
  • joceruza
    #578
    Gta 3, Gta 5, Gta 123, AC 1,AC 1495, Mafia 1,Mafia 2, Mafia 15674.......
    MIÉTR is kell bármihez hasonlítani?!? Ez az alkotás így ebben a formában egy hatalmas nagy hulladék. Ha a sorozatot szerették volna folytatni,nem jött össze. Ha pedig nem is tudom ezzel a címmel mit is akartak,az sem jött össze. A legnagyobb baj az,hogy ezért ebben a formában pénzt mertek elfogadni.
    Aztán most jöhettek a hűdejó zenével,pöpec átvezető videókkal meg az esőcseppekkel,aki ezt az optimalizálatlan bughalmazt élvezi, azt csak sajnálni tudom.
  • ratgab
    #577
    1. Gumit ki lehet lőni szélvédőn keresztül...gyalogosokat nem néztem
    2. Nem figyeltem, de megnézem
    3. Ez jogos! Ott lenne a sín is de soha nem megy azon vonat
    4. Engem speciel idegesített a korábbi rendszer. Időhúzásnak éreztem. Egyébként ez tényleg butult, tehát jogos.
    5. Itt is kihívják..Rám már hívták ki. Habár nem azonnal teszik ,ami nem tudom, hogy szándékos-e vagy bug. Egyébként ha kirabolod őket és eltűnsz a helyszínről kijönnek a rendőrök és ha nem is vagy már ott akkor no enter van és bezár a boltajtó...Zsaruk meg beszélnek a boltossal
    6. Autótuning egyelőre nagyon fapados, elméletileg ingyenesen ígérik ennek kibővítését, valamint a ruházkodást is....megjelenés után 30 nappal 3 új fegyver várható szintén ingyenesen.

    Azért a játékok 90%-ában ugyanazt csinálod. Nyilván ha már az elejétől nem élvezed akkor hagyni kell az egészet a fenébe.

    Azért az előnyök és hátrányok megítélése eléggé szubjektív dolog. De mindenesetre köszönöm, hogy leírtad ezt így ilyen részletességgel.
  • Prince23
    #576
    Hidd el hogy lennének akkor is sírások, ha nem Mafia 3 címmel jön. Mindenki azzal jönne akkor hogy egy kibaszott Mafia klón... mivel ugye bűnszervezetben játszik a főhősőd....
  • ratgab
    #575
    Igen ezt már más topikban is átbeszéltük...Nem kellett volna ezt Mafia néven kiadni és akkor nem lennének ilyen elvárások, mint amik most vannak a játékkal szemben. Ami így persze nem tud megfelelni az olasz gangszter sztorit elváró fekete főhőst ferde szemmel néző közösségnek. Azt megértem ebből, hogy nem ezt várják el az emberek egy Mafia címtől. De akkor utána kéne nézni egy játéknak mielőtt vakon beleugrunk egy olyan játékba ami már ránézésre is iritáló számunkra. Számtalan videó volt amiből lehetett látni, hogy ki a főhös és hogy milyen a játékmenet nagy vonalakban.
  • Prince23
    #574
    Mond, te játszod a hülyét, vagy divat majmoló vagy?
    Mi az hogy visszafejlódött a gameplay? Te döntöd el, hogy lopakodva mész minden egyes küldetésen, vagy rambózva. GTA 3-an vagy a GTA 5-ben hol tudtál löpakodva menni?
    A gameplay a főküldikben eddig kurva jók, és emlékezetesek. Ne mondd már hogy nem volt egy élmény a szajréval meglógni az alagutban csónakkal. Ne mondd már, hogy nem élvezted az aligátoros vudu falu lerohanását, akár loapkdova, akár lopakodva-rambü kombó stílusban? Ne mondd már azt, hogy az első bosszúd a vidámparkban nem volt élvezetes.... és még sorolhatnám

    Mafia 2--től ezerszer jobb, mivel már tennivaló is akad bőven a városban... kokósok, prostik, etc.

    Ez neked visszafejlődés gamepalyben, hm??

    Apropo: rambó. kevés a lőszer mi? nem tudtok lövöldözni benne. Csináljátok vegyesen. ne csak lőjjetek, próbáljátok füttyel, ragadozó módjára leteríteni az ellent. És már nem fogrtok sírni. Attól hogy kevés a lőszer, nem fejlődött vissza a gameplay...
    Utoljára szerkesztette: Prince23, 2016.10.13. 21:22:48
  • Bandicoot
    #573
    1. Szélvédőn keresztül lelőni valaki - vicc hogy itt fröccsen a vér de nem történik sokszor semmi...
    2. "Populáció" életszerűsége - totálisan mű amit a Mafia 3-ban leművelnek az emberek, főleg mikor zöld lámpánál állnak pirosban meg elindulnak...Az egymással szembe lerakott egymást néző emberekről nem beszévle...
    3. Tömegközlekedés teljes hiánya
    4. Rendőrség totális sötétsége és negativitása - 200-al pirosláma? Semmi...Autót rabolsz az orruk elött??? Semmi.....
    5. Boltosok reakciója ha kirabolod őket - bizony a Mafia 2-ben rendőrt hívtak akik kijöttek helyszíneltek..Ha lelőtted a boltost bezárták a boltot. Itt semmi ilyen nincs, sőt egy "No enter" szintű kiáltással lerendezik ha kipakolod a kasszát...
    6. autótuning kicsit átfogóbban élvezetesebben
    7 Fizika...
    8...
    9...

    Lehetne még hosszasan sorolni kértél olyan elemet mondtam párat. Elhiszem hogy van akinek ez fenékig tejfel, de nem abszolút nem erős túlzás az AC-hez hasonlítani ahol csakúgy mint itt 1-2 féle feladatot ismételgettünk a dögunalomig. Settenkedünk,gyilok van ezerrel,rajtunk áll,kivéve amikor nem akarta a fejlesztő...Attól meg hogy XY emberre leosztom fél perc alatt a városrészeket még nem lesz a gameplay hű de változatos.
    Mész a rémesen mű városban ahol állandó jelleggel mindig ugyan azt és ugyan azt csinálod ráadásul túlnyomórészt annyira fantáziátlanul hogy ugyan oda kell újra és újra visszamenned... Ez baromi kevés. És ehhez hozzájön hogy a már herélt 2. részben még jelen lévő aprólékos kidolgozottságot (lásd összevető videók) maximálisan elhagyták,egy összecsapott gagyi munkát raktak az asztalra gagyi akcióval és játékmenettel amiben az egyedüli ami menti a menthetőt az a sztori és a velejárók...Oké még a zenék...De ennyi sajnos nem több.

    Hiába van a játéknak előnye ha a negatívumok a mérlegen sokkal de sokkal nagyobb számban nagyobb súlyt nyomnak.
  • Kit--Kat
    #572
    Én arra is kíváncsi lennék, hogy a Mafia 2-höz képest miben fejlődött vissza.
  • ReszegKoldus
    #571
    Az aligátoros dolog jópofa, ez volt az egyik első dolog, amivel találkoztam, amikor bedobtam a legelején 1 embert a vízbe.
    Én egyébként írtam a rádióról (ami a földúton kívül pl. ütközésnél, alagútban, mélygarázsban is torzul).
    A történet és a történetmesélés nem tudom miért tetszik sokaknak mondjuk :D

    Szerintem ezt inkább valami spinoffként kellett volna kiadni más címen...
  • ratgab
    #570
    Mondj légyszives olyan elemet amiben visszafejlődött a gta 3-hoz képest vagy a mafia 1 és 2-höz képest kérlek. Mi az amiben annyira le van butulva a játék szerinted? Valaki írja már le legyen szíves részletesen, mert kíváncsi vagyok mire gondoltok.
  • ratgab
    #569
    Számomra nem. Én nem tudok egy olyan játékot dicsérni ami sandbox, de nincs a nagy büdös szabadon bejárható területen semmi amit csinálni lehet. AC 1 unalmasságához mérni azért szintén erős csúsztatás. Eleve másképp dönthetsz, hogy kinek adsz területet is, tehát eleve nem tud annyira unalmas lenni, mint egy totálisan lineáris AC 1. Harcot is fel lehet dobni: Mehetsz lövöldözni, vagy mehetsz settenkedve, esetleg behívhatsz segítőket, hogy ők végezzék el a piszkos munkát ,vagy nem ölsz meg senkit és csak simán besettenkedsz a célodhoz...De persze ez így totál unalmas.
  • Bandicoot
    #568
    Lévén a sztori és a karakterek + kor hangulata kizárólag az autók és zenék miatt az egyedüli pozitívumai....De sajnos mindezt letiporja a techno hiányossága, a számtalan bug és az hogy minden létező játékmenet elemében visszafejlődött,de még egy GTA 3-hoz képest is, nemhogy az előző Mafia részekhez képest.... Ez fölött lehet van aki szemet tud hunyni de aki élvezetes játékkkal szeretné eltölteni az idejét annak nem elég egy sztori ami mellett kínszenvedés az egész játék...
  • ratgab
    #567
    Amúgy az is érdekes, hogy az összes hibáját látjuk a Mafia 3-nak (van neki bőven ezt elismerem: Techinkailag csapnivaló, optimalizálatlan, sok esetben nem is szép, van benne grind rész is sajnos), de az előnyeiből szinte semmit.

    Nem érzékeljük a kivételes történetmesélést (ha valamit egyszer meg kell tapasztalni a mafia 3-ból az a történet tálalása), a zseniáils cutsceneket, az érdekes karaktereket, a fantasztikusan összeválogatott zenéjét. A lövölde rész elismerem nem túl új és izgalmas, volt már láttunk ilyet máskor is semmi extra, a vezetést se nevezném kifejezetten forradalminak, egynek elmegy dolog...

    Ellenben a város hangulatos és bárhova megyünk beszélgetnek a népek az aktuális dolgokról és néha elég meghökkentő témákról esik szó (rasszizmus erősen előtérben van a játékban).

    EGyszer nem olvastam még itt a topikban arról, hogy pl a mocsárban megtámadnak az aligátorok ha sokáig úszkálsz vagy hogy ha bedobsz egy hullát a vízbe azt elragadják ezek a lények. Nem olvastam sokat arról, hogy ha földútra mész megzavarodik a rádió, vagy arról, hogy a rendőrök csak akkor jönnek ki ha kihívják őket (ellenben az agyonhypeolt GTA-ban ahol varázsütésre tudják, hogy mikor hol mi történik) vagy ha szemtanújuk voltak egy bűnténynek. Nem olvastam arról sem hogy az értesítésük npc-k által történik akiket ha semlegesítünk akkor nem hívja ki senki az egyenruhásokat, vagy ha leállunk lövöldözni akkor valaki mindig hívni akarja a rendőröket.

    Azt se említette senki, hogy ha rendőr szeme láttára karambolozunk akkor kapásból utánunk jön és nem bárgyun továbbhajt, mint a gta-kban. Nem láttam képeket arról sem, hogy ha elkezd esni az eső, akkor a betont ugyanúgy elkezdi pettyezni a víz mint a valóságban amikor esni kezd.

    És mindezek alapján el kell ismerni, hogy sok kis szórakoztató apróság bekerült a játékba annak ellenére, hogy tényleg sok hibája van. Nekem az a bajom, hogy elkezdenek a játékosok valamit kipécéznek, rászállnak és apró cafatokra szedik még akkor is ha amúgy vannak jó elemei. És aki nem tolt a játékba legalább 10 órát az ne jöjjön nekem az észrevételeivel mert sokat nem látott a játékból. Többek között valószínűleg a alvezéreink különböző ajándékaiból se látott szinte semmit, a területkiosztás okozta esetleges konfliktusokból sem semmit.

    De ilyen ez a mai gémer társadalom. Ami hibával rendelkezik azt a padlóba tapossák még ha lennének jó elemei akkor is. Tömegpszichológia.
  • Bandicoot
    #566
    *a 2 ehhez képest szuperjó -sajnos - nem csak úgy....
    És igen a 2 már herélt volt az első részhez képest,mégis ez a 3. rész minden létező tekintetben egy bivalyerős visszalépés még a 2-höz képest is....
    Szét patchelve szét modolva pár hónap múlva érdemes egyetlen végigjátszás miatt elővenni,de ennyi. Ha már annyira repetitív és dögunalmas mint az Assassins Creed legelső része,legalább a bugok ne idegeljenek ki,és pár mod talán majd javít az AI-n és egyéb anomáliákon...
  • ratgab
    #565
    Nem értek egyet. Ebben semmi védés nem volt, csak már unom, hogy valamire rákapunk mint valami gumicsontra és nem eresztjük el...Egyszerűen unalmas itt napok óta ugyanazt olvasni. És még meg is van támogatva videókkal is...Egymásra rálicitálva szidjátok a játékot...Mire jó ez? Leírtátok, hogy szar...Hova kell ezt még ragozni?

    Gyanítom egyébként az első rész imádatához nagyban hozzájárul a nosztalgia faktor. A 2. rész imádatát meg egyszerűen fel nem foghatom. Egy kiherélt sandbox játék volt (nem volt tartalom benne a főszálon kívül..semmi) erős főszállal, de ennyi. Nálam egyébként az is az egynek elment kategória volt (grafika nem minden). Egyébként nagyon érdekes a dolog, mert megjelenésekor azért azzal is volt bőven baj minden szempontból, azt is szidták és tessék eltelik 5 év és már szuperjó az is.
  • jocking
    #564
    Az egyhez képest a kettő is egy raklap szar. Sőt, ez több játékra is igaz, nem csak a mafákra, ld. pl. GTA, abból is a legelső ütötte a legnagyobbat anno.
  • jocking
    #563
    Az az érdekes dolog derült ki a játékról, hogy amikor fut, és lerakom tálcára, akkor nincs a win7 alatt semmilyen hang. Se a videók alatt, se skype kicsöngés, se semmi. Ez valami bug, vagy valami beállítás van elcseszve?
  • DantesHUN
    #562
    Teleszemetelni sem kell, de védeni sem kellene a mafia 3-at. Ami önmagában : még nem volna rossz, és elmegy, de az elsőhöz viszonyítva egy raklap szar.
  • ratgab
    #561
    Részemről semmi.... A közelébe nem megyek. Az első rész nekem bőven sok is volt.
  • AnuluWork #560
    És mi lesz itt a Watch Dogsnál?! :D
  • Krisztiam #559
    lol :DDD
  • ratgab
    #558
    A gyenge történet az mondjuk egy kicsit erős, de jó legyen...Ez is egy vélemény...

    És ettől most jobb, hogy teleszemeteljük a topikot ilyen videókkal? Most jól betartottunk a játéknak, a fejlesztőknek és mindenkinek akit érint?

    Megnyugodott tőle a pici lelkünk, mert akkor rakjatok be még vagy 18 ilyen videót. hogy biztosan tudjatok éjszaka aludni.
  • joceruza
    #557
  • DantesHUN
    #556
    Van.
    Csak épp ez:
    bugos
    gyenge történet
    semmi olyan amit eddig másban ne láttunk volna
    nem túl szép grafika
    gyakorlatilag semmi köze az eredeti Mafia-hoz, ez egy gyenge GTA klón. Ami nem lenne baj, ha nem ennyibe kerülne és nem Mafia lenne a neve.
  • ratgab
    #555
    Mert más játékban nincs bug...
  • Fpocok
    #554
  • Fpocok
    #553
  • Aborg
    #552
    Ha nekem tetszett a vezetesi modell ezekben a jatekokban: Mafia2, GTA 4...
    de nem tetszett ezekben: Saints Row 3, L.A. Noire, Sleeping Dogs...
    akkor szerintetek a mafia 3 vezetese fog tetszeni?
  • Ironman2
    #551
    Ez a dokumentumfilmes felvezetés nagyon király!! Magyarítás készül hozzá?
  • Krisztiam #550
    tükröm tükröm mondd meg nékem ki a legszebb e vidéken? :DDD

    Utoljára szerkesztette: Krisztiam, 2016.10.13. 13:39:37