66
  • culas25hc
    #26
    És a 25-ik válaszoló vagy, ami ugye 5x5. Rádásul 23:47 kor válaszoltál, 2+3=5 És 47-5=42 ami a választ mindenre. 42-5=37 ami megint válasz mindenre.
  • Nikolaosz
    #25
    Én pedig 5-én születtem. Ez kezd egyre érdekesebb lenni!
  • Archenemy
    #24
    ...mondja ezt Chris05. 05, azaz 5! Kell ennél több bizonyíték???
  • Chris05
    #23
    A földönkívüliek, hogy alakultak ki? Mindig ez az első mozgató baromság. Egyszerűen (vagy nagyon bonyolultan) csak úgy alakult minden, ahogy. Én inkább a káoszelméletben hiszek, ha az élet kialakulását vizsgáljuk.
  • formax
    #22
    Józanságra intelek, nehogy nevetség tárgyává váljunk: 42 és 37 közötti 5 egységnyi különbség valóban figyelemre méltó, továbbá bizonyos érvek felhozhatók mellette (hiszen 42=21x2, 21=3x7, amiből kiolvasható a 37 is), de a 42 kétségkívül páros szám, márpedig ez súlyos ellentmondásokat idézhet elő. Gondoljunk csak az Alfa Centaurira! Na ugye?
  • SirBubu
    #21
    súlyos hibát vélek felfedezni a cikkben. azt írja: "a válasz pedig az életre, a világmindenségre és mindenre: 37"

    ha jól értelmezem, végülis maximum csak az életre ad a 37 elfogadható magyarázatot, a világmindenségre meg mindenre nem.

    a válasz e 3-ra -- mindannyian jól tudjuk -- 42. 42-37=5.

    tehát a válasz a világmindenségre meg mindenre 5! ez azért jelentősen megkönnyebbíti a további kutatások célszerű irányát

    (szerk.) az 5 nem mellesleg szintén prímszám (!)

    (szerk.) úú, most nézem, hogy wraithlordnál is befigyelt az 5-ös szám! ez már tényleg nem lehet véletlen!
    Utoljára szerkesztette: SirBubu, 2014.12.27. 16:22:34
  • wraithLord
    #20
    Ráadásul a 13 és a 37 is prímszámok, és ha összeadjuk a 2 szám számjegyeit, akkor 14-lesz belőle, ami a 7 2x-ese. A 7 prímszám. Továbbá ha összeadjuk a 13-at és a 37-et, akkor 50-et kapunk, ami az 5 10x-ese. Itt ismét visszatér a formax által említett, misztikus 10 - ezen túlmenően, mint tudjuk, az 5 szintén prímszám.
    És pont 5 nukleotid kódol a nukleinsavakban. (mert ugye az RNS-ben a timin helyett uracil van, tehát adenin, timin/uracil, guanin, citozin.)

    Ilyen összefüggéseknek a véletlen számlájára írható esélye vajon mennyi?
  • culas25hc
    #19
    Te viszont éppen 27 perccel később reagáltál rá (december 27-én). Amihez ha hozzáadjuk wraithlord nevének betűinek a számát, az pont 37. Ráadásul te vagy a 17. hozzászóló, márpedig ha az 1337-ből ha kivesszük a középső két egyforma számot, az 17. Nem tagadhatod, hogy összejátszatok
  • Archenemy
    #18
    Biztosan minden ufó grammban mér, mert az a kilogramm ezredrésze, tehát jól adja magát a mérésekhez.
    Legközelebb majd azzal fogsz jönni, hogy mi van, ha nem tízes számrendszert használnak, ha-ha!
  • Archenemy
    #17
    Ezt az üzenetet 13:37-kor küldted. Na most ez több szempontból is érdekes:
    a 1337 bizonyos körökben komoly jelentéssel bír, lásd pl.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Leet
    Ezen kívül 1+3+3=7 . Véletlen? Aligha. Maradjunk annyiban, hogy így akarsz üzenni az ufóknak, de lebuktattalak.
  • wraithLord
    #16
    Miért? 2+3=5, 2+9=11.
    Az 5 10-nek pontosan a fele, a 11 meg 2 db azonos számjegyet tartalmaz, amelyek megegyeznek 10 első számjegyével. Szóval ha 23 vagy 29 többszörösei lennének ezek a molekuláris tömegek, az sem lenne véletlen, csak akkor transzdimenzionális lények küldtek volna minket a Földre, és nem csak simán más bolygóról származó idegenek.
    Utoljára szerkesztette: wraithLord, 2014.12.27. 13:39:00
  • PrasCo
    #15
    Az alapvetően nem akkora kaland, hogy az élet legalapvetőbb építőköveit elég nehéz kinyírni; tudtommal a Voyagereken is egy tehervagonra való mikroorganizmus mereng azon már egy jóideje, hogy mennyire szívás a semmiben úszni egy elcseszett parabolaantennán.
    Viszont ez, hogy... "Például mind a 20 aminosavnál megtalálható molekuláris "mag" tömege 74" - ez most mi? Mi az a "molekuláris mag tömege"? Mi a mérőszám? A móltömegről beszélünk, tehát 74 gramm per mól? Ejha! Ez igazán fasza, de mi van akkor, ha nem grammban mérünk, hanem mondjuk görényekben? Vagy mondjuk nem az Avogadro-számmal osztunk? Vagy mondjuk "total mm of side chains", komolyan, baszki, E.T.-ék SI-vel dolgoztak?
    ...és ezt a kutatást támogatják is valahol?
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2014.12.27. 13:35:58
  • Meridian
    #14
    ha viszont megnézzük a hindu vallást, abban az áll, hogy brahman(?) a világegyetem létrehozása után olyan élőlényeket(?) alkotott, amelyek képesek az űrben utazni, és ezek bolygóról bolygóra utazva elterjesztették az életet az egész világegyetemben, így a Földön is...
    nahát...
  • culas25hc
    #13
    Csak engem nem hoz lázba ez a pánspermia elmélet? Persze, nagyon érdekes lenne ha kiderülne, hogy egy másik bolygóról származunk, de ugyan úgy nem lenne magyarázat a létünkre. Annyi történne, hogy helyileg máshol kellene keresni az élet eredetét, de magyarázatot nem kapnánk rá.

    Egyébként semmi bizonyíték nincs rá, hogy a világegyetem nincs tele élettel, de a SETI-t én idiótaságnak vélem. Egyrészt hiába vizsgáljuk az űrből érkező jeleket, egy növényszerű élettel rendelkező bolygó nem fog nekünk elektromágneses hullámot küldeni, és nyilván több ilyen van, mint fejlett civilizáció. Másrészt, akár a tejútrendszeren belül is lehet több száz fejlett civilizáció, akkor is még sok száz évre lehet szükség, hogy megkapják a jelünket.

    Amúgy meg, a világegyetem korához képest nem sokat kellett várni a földi életre. Nem gondolnám, hogy az ősrobbanás után már egyből megjelent valahol az élet, a szingularitáson keresztül meg nem sok DNS jöhetett át egy előző világból. Szerintem mi simán az elsők között vagyunk.

    Persze ettől még lehet, hogy máshonnan származunk, volt pár milliárd év rá, hogy elődeink kifejlődjenek, de ettől még alapvetően ugyan úgy a "puszta véletlen" szülöttei vagyunk, csak az őseinken keresztül.
    Utoljára szerkesztette: culas25hc, 2014.12.27. 09:15:27
  • formax
    #12
    Egyértelmű,hogy van valami a dologban, hiszen a 37 olyan prímszám, aminek a számjegyeinek összege 10, ami ugye nem mondható el mondjuk a 23-ról, vagy a 29-ről! A 42 jól hangzik áltudományos körökben, de lássuk be: nem prímszám, így esélye sincs.
    Az élet ilye jellegű földönkívüli eredeztetésének, már csak egy aprócska problémát kell megoldani: honnan származnak ők, de ez legyen az ő tudósainak a gondja, nekik is meg kell élni valamiből.
  • NEXUS6
    #11
    Hát nem azért mondom, de a Nasca-vonalak, meg egyéb paleoasztronautikai leletek kicsit hihetőbbek, meg az is lehet, hogy kevesebb erőfeszítést követelnének, mint hogy ET prímszámot rejtsen az ember GM tervezett kromoszómáiba.

    LOL
  • wraithLord
    #10
    Nem azt írták, hogy mindkét érték egy prímszám és a 37 többszöröse, hanem, hogy mindkét érték a 37 többszöröse - a 37 pedig egy prímszám.
  • Dzsega #9
    "Mindkét érték egy prímszám, a 37 többszöröse.."
    He?
    A prímszám csak 1-el és önmagával osztható, tehát nem lehet a 37 többszöröse.
  • sempronius18
    #8
    Évek munkája, de csak sikerül elérni a blikk szintjét grat.
  • wraithLord
    #7
    Biztos 72 másodperces volt a "Wow!" jel, és biztos '77-ben észlelték? :D
  • NEXUS6
    #6
    Ááááá ez egy régi hír, még tavasszal olvastam, asszem 04. 01-én.

    XD
  • Tarathiel2
    #5
    Kicsit félreszámolt az ürge, köztudott hogy a válasz az életre, a világmindenségre és mindenre 42.
  • Fbn Lx
    #4
    az atomi tömegegység nem megállapodás szerint lett meghatározva?
    itt arra gondolok, hogy ha önkényesen nem 1-nek vennénk a hidrogén molekulatömegét, hanem azt mondanánk rá, hogy az lesz az 1,4, akkor meg nem lenne osztható 37-tel a magtömeg, nem?
    és a hidrogén tömege nem pont 1 elvileg, hanem megközelítőleg annyi, és a molekula magjának a tömege sem tökéletesen kereken 74. Vagy kerekítést kell alkalmazni az elmélethez, esetleg a földönkívüliek eltekintettek a tizedesektől?
  • Renegade
    #3
    :D
  • DecenS
    #2
    szép gesztus ezt így karácsonykor bedobni - még ha az sg olvasótáborának nagy részét kitevő konzumidiótáknak nyilván nem jelent mindez semmi különöset :)

    ugyanakkor lehet valami a dologban, az én születésnapom is pl. 37-ére esik
  • Zero7th
    #1
    Mindig szomorú, amikor egy értelmes ember megőrül...