95
  • NEXUS6
    #95
    OFF
    Őööö, hát azon kívül, hogy a klingon-föderációs ellentétben gyak az USA-SZU hidegháborút modellezték a filmekben (kifejezetten a mozifilmekre gondolok) nem sok mélyebb tartalmat látok. Az utópisztikus társadalom bemutatása gyak kimerül annyiban, hogy minden faj minden másik fajjal kamatyol. Kisarkítva.
    A klasszikus, meg az NG mozifilmek filozófiája is kb annyi, hogy nem avatkozunk be a primitív társadalmaknál, de hogy miért is nem az eléggé rejtve is marad. Rossznyelvek szerint azért jött ez a filmbe, mert szintén a hidegháborús időszakban az amcsi társadalom a vietnami-háború miatt elhatárolódott a 3. világ "megsegítésétől".
    Hát pl ennek ad is egy pofont JJ a darkness nyitó jelenetében. Ami után viszont Pike admirális, Kirk, meg Spock között egy olyan életszagú zaftos főnök-beo lebaszást látunk, ami egyedülálló az ST kimért, íztelen-szagtalan univerzumában.
    Mert a JJ részekben, nem csak bunyó van ám, hanem viszonylag reális érzelmek és nem csak a világ/világegyetem nagy kérdéseiről elmélkednek az emberkék.
    Én ezért tartom többre bármelyik ST mozifilmnél.

    A sorozatok mások, mert ott van idő egy-egy apróbb témán elmerengeni. A klasszikus mozifilmek viszont kb kimerülnek annyiban, hogy Shattner, meg Nimoy végre nagyköltségvetésű jelmezekben és díszletek között nyomhatja folyamatosan az önfényező poénjaikat. Az NG mozifilmek meg ugyan így nagyköltségvetésű díszletek között nyomnak egy-egy epizódot, ami nem igazán több bármelyik tv-résznél.
    Szerintem.
    ON
  • TokraFan
    #94
    OFF
    Ócska történet, buta akciófilmes 1sec/15cut-os rendezés, a film végig akció és lövöldözés, röcid csík lézerek (lásd: SW), soroljam még? Az űrhajó design kivételével szinte semmi nem maradt a Star Trek érzésből, és Roddenberry utópisztikus világából. Egy ócska űr-akció lett. Abban meg semmi meglepő nincs, hogy a mai tini korosztálynak azonnal rozsdás lesz egy film, ha 2 percnél tovább mellőzik az akciót és az űrcsatákat...
    ON
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2014.12.01. 21:23:40
  • valamit
    #93
    No meg az, hogy a fegyverzete megvan ahhoz, hogy adott esetben a rakétákat használja el kis gépek ellen, a nagyobbakat megpuhítsa ionnal aztán felnyissa az ágyúival.
  • valamit
    #92
    A B-wing tempóját és fegyverzetét tekintve is jobb, mint az Y. Mivel a Defender az kb. a felkelő gépek top értékeinek keresztezése ezé egyszerű paraméter összevetésben rosszul jönnek ki. De amíg bírja rakétával a B-wing addig a Defenderek is veszélyben vannak. Egyébként a B-be ez a jó a csatákba, teli van rakétával, aztán messziről szedegeti le őket. A Defenderekbe persze több kell. Az Y-nál meg minden tekintetben jobb a B, tempóját és fegyverzetét is.
  • NEXUS6
    #91
    Nesztek vazze!
    Lúcas edísön!

  • NEXUS6
    #90
    Vazze olyanok vagytok, mint Szalacsi Sanyibá, vazze:
    Az ojjektum az egy hülyeség, mert aztat nem ismerem! Hogyan lehetmá 3 ága egy fénykarnak he, amikorannak csak egy lehet Na!? Nem? Hát de! Vagy ketttő, esetleg! Makszima!

  • Zenszkij
    #89
    hatalmas film lesz, mivel lehet a vezér meghalt Sidius és Vader de majd jön más.........
  • Cat #88
  • Zenszkij
    #87
    kár nektek Star Warst csinálni, J. J.-nek igaza van, én direkt olyan baromságokat tettem volna a trailerbe, hogy a sok "fan" agyfrászt kapott volna tőle, istenem lovagolni ezen a fénykard témán, meg megmagyarázni, mintha valami komoly fizikai vagy matematkikai tétel lenne, ez egy mese ba'meg
    Utoljára szerkesztette: Zenszkij, 2014.12.01. 15:32:50
  • WoodrowWilson
    #86
    Egy értelmesebb elképzelés.
  • AlucardHuN
    #85
    Ezer köszönet hogy elmagyaráztad helyettem. Merthogy a "hőbörgők" nem azért hőbörögnek mert tudatlanok. Lehet 100-szor is az ember képébe nyomni a wikipédia linket, csak ott a bibi hogy még ott is olyan a kialakítása hogy ne a használóra legyen veszélyes. Általában ez az egy link a legfőbb fegyvere a: "ádefaszatisztaközépkorikardáááannyiracool" embereknek.

    De csak hogy ne legyen flamewar: majd meglátjuk.

    Amúgy ez meg játékdroid kivételével ebből teljesen jó dolog is kisüllhet akár. (csak rohamosztagos páncél lenne komolyabb, a sisak nem gáz de a többi rész olyan cosplayes...)
  • Macropus Rufus
    #84
    tény, hogy kereszt szabja, de azért nézd meg jobban.
    A videón keresztalakot formál a fő penge és a két mellék penge, addig a linkbe szereplő kardnak csak egy mellék ága van ami 45 fokos szöget zár be a fő pengével.
    A linkben lévő kard mellék sugara pici de határozott formája van, addig filmben lévő kardé inkább valami lángra emlékeztet.
  • pignoris
    #83
    Ez így igaz, és ez az össztűzből is látszik, de a probléma az hogy "tudatlanságból" reflexszerűen kezd el mindenki hőbörögni, ha bármi olyat lát ami szerinte nem is odavaló.
    Én sem ismertem, sosem láttam még ezt a fénykardot ez tény, de ettől még nem károgok, nem akadok fenn rajta, sokkal inkább érdeklődést szült bennem a dolog.
  • WoodrowWilson
    #82
    Jó, azért attól, hogy egy jedit össze lehet szedni, akivel összesen két darab képregényben lehetett találkozni, még nem lesz általánosan ismert vagy elfogadott a cucc.
  • pignoris
    #81
    Ez tök jó hogy mindenki a kardon rágódik, és egyre több cikket lehet olvasni hogy így meg úgy fel vannak háborodva az emberek miatta... így a dizni úgy a JJ szétbassza az SW-t.
    A pojácáknak egy kis infó a kard létezéséről a "StarWars univerzumban" http://starwars.wikia.com/wiki/Crossguard_lightsaber

    Azért jó lenne ha az emberek károgás helyett utána néznének a dolognak. Mert szerintem pont az ellenkezője zajlik... nem megcsúfolás zajlik hanem próbálnak hűek maradni a StarWars univerzumhoz. Ezt jelzik az ezer éves sólyom az X szárnyúak űrlények stb. modelljei, továbbá a régi színészgárda. Nembeszélve arról hogy JJ elég provokatív figura, ha emlékszünk még a korábbi forgatós videókra és az azokban rejlő utalásokra... úgyh sztm nem véletlen egy ilyen trailer sem.

  • Dynamic
    #80
    Az gondolom még nem tűnt fel, hogy a legtöbb amcsi filmben van néger(az eredeti és a későbbi trilogiában is, hoppá) És nem feltétlenül a PC paranoiád miatt, hanem azon egyszerű okból, hogy 40 millió feka él ott.
    Ha meg tudott bugyuta SW-t csinálni, akkor nem tudom mitől fosol. Ezek szerint tud SW-t csinálni.
  • NEXUS6
    #79
    Ja, hazavágta. Kb mint, amikor egy lerobbant, öreg tragacsba végre olajat, meg normális üzemanyagot töltenek. Már nem az az érzés, mint előtte, ugye?
    Csak mert akkor mondj egy olyan ST mozifilmet JJ alkotásain kívül, amit a trekkiken kívül bármilyen jóérzésű (gyak nem HC retromániás) ember képes megnézni anélkül, hogy azt mondaná, hogy a SF műfaj úgyláccik nem az ő asztala?! És akkor még finoman fogalmaztam.
  • TokraFan
    #78
    J.J. Abrams a Star Trek sorozatot már hazavágta, csinált belőle bugyuta Star Warst, most vajon ezzel mit fog csinálni?

    A nigger pedig a PC korrektség jegyében kell gondolom...
  • NEXUS6
    #77
    Szerintem is ez egy level55 rakata produkt lesz.
    XD
  • Tikal #76

    tényleg semmi változás..
  • Dynamic
    #75
    Azért nem semmi, hogy egyesek, pár másodpercnyi jelenet után egyből lemondanak a filmről, okoskodnak, hogy mi miért faszság, miközben semmit nem tudni a filmről. A néger rohamosztagos lehet, hogy nem is rohamosztagos, hanem egy lázadó álruhában (meg ha tényleg rohamosztagos, akkor mi van) vagy bármi. Arról, már senki nem tehet, hogy szűklátókörű vagy és semmi fantáziád nincs. Neked amit odaraknak az pontosan az, aminek látszik.
    Azt már meg sem merem említeni, hogy mi van ha esetleg direkt voltak benne ilyen provokatív, "sokkoló" jelenetek, hogy hetek múlva is erről pofázzon mindenki.
    Utoljára szerkesztette: Dynamic, 2014.11.30. 15:48:45
  • Ender Wiggin #74
    jujj zetor, megint megcsináltad! megmondtad a tutit! ha egy produkciónál ezerszer átrágják a dizájnt és átbeszélik, hogy mit miért, akkor sosem születik óriósi f..ság. bravó, ez így van! persze. álmaidban. ez is cuki.
  • zetortraktor
    #73
    " Meg az az agyatlan "keresztvas" kialakítása, kb több veszélyt jelent önnmagára a fickó. "

    nyilván nem rágták meg ezerszer a dizájnt, és beszélték át, hogy mit hogy miért. te meg egy snittből azt hiszed, hogy mindent tudsz. cuki.
  • SirBubu
    #72
    a kardról: attól a két nyúlványtól +5-ös lett a kard

    boccccsss
  • WoodrowWilson
    #71
    A kard első pillantásra valóban elég hülyén néz ki. Ettől mondjuk még nem lesz szar a film.
  • Hedgehunter #70
    Gondolod ilyen hibat csinalnak..? :)
  • AlucardHuN
    #69
    Van feje a csávónak de az hogy mór az nem baj. Az viszont baj hogy sokan amúgy azt hiszik hogy a rohamosztagosok azok klónok...

    Meg az az agyatlan "keresztvas" kialakítása, kb több veszélyt jelent önnmagára a fickó.

    De legalább a gépek jól néznek ki. Apropó: ha az x wingek fejlődtek akkor hol vannak az új fejlesztett TIE gépek? Mint pl Vaderé meg a többi modernebb vas. Vicces ha Apple iA RMOR-ra volt pénz de új vadászókra nem.
  • Netmániás
    #68
    Addig volt meg a STAR WARS érzés, amíg fel nem tűnt a odakozmált, bamba rohamosztagos néger... :(
  • SirBubu
    #67
    "A B-Winget meg egy Defenderrel összehozni már pofa kell,..."

    hát bocsánatot kérek, de nem én hívtam őket.

    ők úgy maguktól jöttek (vagy valaki küldte őket), és meg is kapták, ami járt

    most ezért is én vagyok a hibás, vagy mi?
  • benőmenő
    #66
    Hmm, hát akkor erről ennyit :D
  • AlucardHuN
    #65
    A bibi ott van hogy a "gonosz" az szigorú értelembe véve nem sith. Hanem inkvizítor, vagy ahogy még írták "jedi hunter". A kettő szabálya miatt ugye csak két sith lehetett de ugye alkalmaztak pár erőhasználót, egykori, áttérített jediket vagy saját felfedezetteket. Elméletileg a Birodalom idején volt egy szervezet az "Inquisitors" akiknek az volt a feladata hogy levadássza a még meglévő jediket, vagy ha van rá lehetőség akkor áttérítsék őket. A képzésüket nem vitték túlzásba, nem kellettek riválisok a sitheknek, csak kiszolgáló személyzet. Valószínűleg ez a faszi is egy inkvizítor, ergó az ő kardja nem lehet valami összekukázott valami.

    Amúgy nem tudom hogy az Old Republic most része e a canon-nak, mert akkoriban (kettő szabálya előtt vagyunk) az inkvizítorok is a Sith rend teljes körű tagjai voltak, és főleg az erő központú technikákat alkalmaztak. Elméletileg közülük képezték az assassinokat is (nem ugyan azok mint a KOTORBAN).
  • valamit
    #64
    Azt ugye nem tudjuk, lehet, hogy ott csak takarja a sugarat a fém, ahogy a pisztolycsőnek is van mélysége.
    Utoljára szerkesztette: valamit, 2014.11.29. 17:11:16
  • Dobronski
    #63
    SW fan alert.
  • Ender Wiggin #62
    "Chubi is meg hal még azelőtt , hogy 40+-osak lettek volna",

    Ez főleg Csubi-ra igaz, aki van vagy 200 éves már a Han Solo-s partnerkapcsolat idején is...
  • NandorHUN
    #61
    Én is, többet is, de olyan Star Wars könyv nincs amiben pl. Luke már ilyen öreg fószer lenne... arról nem beszélve, hogy Lea is meg Chubi is meg hal még azelőtt , hogy 40+-osak lettek volna ....
  • benőmenő
    #60
    Lehet azért van, mert csak úgy összetákolta a kardot a Sith és nem tökéletes.
    A Jedi tanok már az Új reményben is csak estimese szinten éltek, a két Sith pedig elpusztul a 6-ban (upsz spoiler :D).
    Simán lehet, hogy azért vibrál furcsán, mert nem tökéletes és a "keresztvasnak" meg egyfajta "kipufogó" szerepe van.
    De ez csak a személyes képzelgésem. Nálam ez moziban nézős lesz, amint adják itthon, ellenben a Jurrasic World trailerével, ami inkább csak elriasztott a filmtől.
  • Ender Wiggin #59
    ne felejtsd el, hogy a wi-fi meg az USB a jelen találmánya, az SW meg "réges rég egy távoli galaxisban" játszódik :-)

    egyébként ez így a tréler alapján olyan sovány, hogy visszasírom jar-jart. abrams egy dilettáns fanboj.
  • NEXUS6
    #58
    Múltkor néztem az oridzsi SW filmet, az már milyen retro, amikor a végén letöltik Artúrról a tervrajzokat. Wifi, USB ugyanmár! Rányomnak valami ipari áramra méretezett kábelköteget és letöltik az 50KB-os vektorgrafikás fájlt.
    XD
  • NEXUS6
    #57
    Aha, szóval te voltál az a kis komisz aki ellopta a Hácsé tervrajzát!
    :)
  • cylonflatus
    #56
    Az X-Wing egy baromi jó vadászgép volt, pajzs, hyperdrive, 4 turbó lézer, protonrakétákkal. A Tie-Defender tényleg erősebb volt, a baj csak az, hogy egy kis számban létező kísérleti gép volt, ellenben az X-Winggel, ami a Szövetségi flotta vadászainak gerincét adta. Ugyanezt birodalmi oldalon ezzel szemben voltak a pajzs nélküli Tie-Fighterek, és a valamivel gyorsab, erősebb Interceptor, amik ugyanúgy széthullottak egy karcolástól pajzs hiányában... még a következő evolúciós lépcső az Interceptor után, Defender előtt volt a Tie Advenced, csak az a gáz, hogy a yavini csatában egy Halálcsillag méretű támaszponton egyetlen egy volt mutatóba, az egyik prototípus amit Vader repült. Az A-Winget meg nem lenézni, brutál gyors, iszonyú manőverezhető, igaz kisebb tűzerővel, de a megfelelő kezekben egy ász pilótával halálos. A B-Winget meg egy Defenderrel összehozni már pofa kell, nyilván nem dogfightra van kitalálva, az egy bombázó, egy repülő tank gyakorlatilag, mint a Tie-Bomber a másik oldalon, csak annál bikább, telerakva rakétákkal, erős pajzsokkal és a Bomberhez képest több funkciós. Plusz ezek ugye mindig alaposan megtervezve, a feladatra szabottan, a célnak megfelelően összeválogatva és egymást támogatva repültek. A rendszeresített gépekben sokkal jobb a Szövetséges fölhozatal, a Birodalom viszont a rombolókkal állja a sarat, sőt. Vadászok terén meg igaz gyöngébbek, de a mennyiséggel ellensúlyoznak. A Defendert meg az Advencedet amúgy pont azért kezdte el fejleszteni a Birodalom, mert látták, hogy a Szövetség gépei mennyivel jobbak. Csak hát ugye a birodalmi high-tech vadászok kicsit elkéstek, még az endori csatáig sem lettek rendszeresítve. Az Y-Wing tényleg egy hulladék (bár pajzsai azért erősek voltak, ha jól emlékszem), viszont azokat is a célnak megfelelően és vadász fedezet mellett küldték bevetésre, elsősorban amikor fontos volt a célpont sérülésmentes elfogása, Y-Wingeknek általában a célpont harcképtelenné tétele volt a feladatuk az ion ágyújukkal. Esetleg még ha valamit rakétákkal kellett megszórni. De utáltam vele repülni, alig fordult és lassú volt, még akkor is alig ment amikor a fegyverek és a pajzsok energiáját is a hajtóműhöz irányítottam.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2014.11.29. 13:55:19