2146
nv
  • hunbalee
    #1865
    ASUS confirms ROG STRIX GeForce RTX 3080 Ti graphics card with 20GB memory
  • Borg
    #1864
    3070-ből is mutattak már be blowerest, szerintem lesz 3060ti-ből is majd. Erre a szintre már jó a blower, tud halkan is működni.
  • Zsoltee_a_bator
    #1863
    Ugy tunik nem nepszeru a kifujos design a gyartoknal.. az FE jonak tunt, nem olyan, mint a regi hajszarito kartyak, de sehol nem lehet kapni, ahol vagyok. Jo lenne, ha nem kene rafujnom a forro levegot a cpu-ra.

    A zotacnak van racs a hatuljan es jo iranyba allnak a bordak, talan az csinal ilyet reszlegesen.
  • hunbalee
    #1862
    Én nem értek hozzá ,de ez hátha segít:

    RTX 3060 Ti Aftermarket Card List – 14 AIB Models Compared
  • Zsoltee_a_bator
    #1861
    3060 ti-bol van olyan valtozat, ami kifujja a hazbol a ho nagy reszet? (az FE -n kivul?)
  • hunbalee
    #1860
    Most is lenne (alza) ha lenne..az ára kint van (vagyis volt már nem látom ott egyiknél sem) 194k ,de kapni kb fél év múlva talán Szóval 1000% hogy lesznek majd 200k alatt
    De a 200k is elég jó ár már érte főleg hogy a 2080supert veri ami drágább illetve már nem is igen kapni max használtan.
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2020.12.19. 16:53:21
  • Dynamic
    #1859
    Miért ne menne? 225-ért nemrég 3070-est (Palit) árultak az Alzán.
  • cylonflatus
    #1858
    Szerintem lesznek majd. 200 alatt a legolcsóbb verziókra gondoltam, a "noname" ill kevésbé ismert márkák, és két ventis ill. a méretkompromisszummal készült mini, egy ventilátoros változatokra.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2020.12.19. 16:35:22
  • MerlinW
    #1857
    200 alá nem hiszem. ~180k az MSRP + ÁFA. Kereskedelmi adóval 200-220 köré lőném be. Hacsak nem javul a forint.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.18. 14:21:19
  • cylonflatus
    #1856
    Optimistán azt mondanám idővel 200 alá fog menni rendesen. Valamivel drágább lesz mint a 2060, én azt mondom olyan 160-240-ig, típustól, gyártótól függően. Szerintem 160-180 körül már hozzá lehet majd jutni, a jobb építésűek, az ilyen Rog Strix meg 220-240 max, de majd csak ha rendeződik a piac, lecseng az újdonság miatti hype, lesz belőle elég, etc. Kb olyasmi ára lesz, mint a 2070-eknek volt. De hogy mikor...
  • bakkerman
    #1855
    Rtx 3060ti ára korulbelul meddig fog lemenni szerintetek? Apron van jópár eladó,új,garis,200-220 kozott gyartotol fuggoen (Palit peldaul van 199-ert)
  • Borg
    #1854
    Cyberpunkban én még nem merültem el, várok néhány patchet meg drivert :)
  • MerlinW
    #1853
    Eltévedtem a topikok között, nem figyeltem :D Egyébként Cyberpunk:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.18. 12:26:20
  • Borg
    #1852
    A mi?
  • MerlinW
    #1851
    3080-on, 1440p, Ultra, RTX, DLSS Quality 55-70 között mozog nálam a nexusos Ryzen patch-el.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.18. 11:28:36
  • SzirmosSzisza
    #1850
    Ha ez megnyugtat MSRP-ért sehol se tudsz most kártyát venni.
  • Atisz #1849
    RTX nélkül tök korrekt a teljesítmény. A 20xx kártyák átmenetet képeznek, ha valaki érdemben szeretné használni a RT-et, akkor mindenképp 30xx-re érdemes majd beinvesztálni.
  • Atisz #1848
    Ha annyira arcátlanok lennének (még néhány hét elteltével is, amikor kijönnek a nevesebb gyártók kártyái is) az árak tekintetében, akkor még mindig ott az angol (esetleg a német) amazon és helló.
  • Borg
    #1847
    Persze, a legtöbb játékban meg lehet fektetni őket RTX ON esetén. Értsd: beejteni 60fps alá. De leginkább azért, mert a legtöbb ember nem kapcsol hozzá DLSS-t, valamiféle képminőség romlástól tartva, holott ilyen általában nincs.
    Én azt tapasztalom a 3080 FTW3 Ultrával, hogy RTX On minden más ultrán: FHD-ben a 60 fps mindig tartható. Ahhoz nem kell DLSS sem. 1440p esetén már határeset, hátmég ha valaki 144fps-re vadászik, akkor kell a DLSS is. 4K-ban meg kötelező a DLSS, ha valaki RTX-ezni IS akar, máshogy sosem lesz meg a 60 fps. Persze játéka is válogatja, hiszen az RTX-nek is vannak fokozatai, meg a DLSS-nek is. Plusz sok játékban vannak feleslegesen zabáló featureök, amiket lejjebb lehet venni észrevehető képminőség romlás nélkül, és akkor bőven a játszható fps kategóriába kúszik.
    A legtöbb gond szerintem abból van, hogy ugye ezeket már valódi 4K kártyának nevezzük, ami így is van, de nem RTX meg minden max, meg 100+fps-re kell gondolni. Alap ultra beállítások mellett, rtx off, dlss off, megvan a 60fps általában minden játékban. Ezért 4K kártyák. Ha kell RTX is, akkor meg menni kell a DLSS-re is. Azért van.
  • Zsoltee_a_bator
    #1846
    Kivancsisagkepp: mi az amit nem visz jol a jelenlegi csucs? A raytracing fekteti meg oket valamiben?

    Ugyanez volt anno a HDR-el.. majd kinovik :)

    Ha 5 evig huzzak a konzolok, akkor ezek a kartyak is nagyjabol jok lesznek addig.


  • Borg
    #1845
    Várni kell. A 3080 árak pl már lassan leszállnak a földre, így 3 hónap után. Én is tudtam MSRP-n venni, de egyre több a 300-350e közötti ajánlat idehaza is. Persze gyorsan el is viszik őket.
    De kb ez vár minden másra is. 1-2 hónap aztán lesz 3070/3060 meg radeonok is normálisabb áron.
  • hunbalee
    #1844
    Ez van ez sajnos ilyen. Pedig anno mennyivel más volt minden. Megvettük a jó kis 8800Gt-t és 5 évig vígan vitt mindent maxon. Most meg a jelen gen csúcsai se tudják ezt MOST nem hogy 5 év múlva.
  • cylonflatus
    #1843
    Ja, csak majd mennyiért lesz kirakva. Most ha fölmész a PCX-re, a 3060Ti 330rugó? A 390dodós kártya 330000Ft? Menjenek a picsába. Ha kirakná mondjuk 200-ért azt mondom oké, de igazából még az is sok. A listaára még a mocsokszar Forinttal számolva is 120. Mennyi lesz a 3050? Majd az lesz 200? És akkor ilyen ilyen címmel írnak a 3060Ti-ról, hogy "Ez lesz az új népkártya?" Az lehet, csak nem nálunk. Nagyon, de nagyon elgondolkoztam most, hogy szarok az egészbe, veszek egy seriesX-et, azt' jó napot.
  • hunbalee
    #1842
    Szinte minden területre érkeznek új GeForce-ok jövőre
  • MerlinW
    #1841
    Konzolokon szar a teljesítmény, PC-n teljesen jó, gyengébb vasakon is.
  • cylonflatus
    #1840
    Ne érts félre, én tök jól elvagyok most is. Szidják mint a bokrot (CP2077), hogy a teljesítmény milyen fos. Nálam abszolút játszható kis kompromisszummal. Minden high-on, az árnyékok vannak lejjebb csavarva, de még csak nem is low-ra, hanem mediumon. Nem szalad ki a világból, az fps kb 40-es átlagot mutat. Viszont amin megborultam, hogy egyáltalán nincs akadás, nem laggol, nincs drop - ahogy tetszik. És ez egy olyan gépen, ami most már a középkategóriának is lassan az alja lesz(i7 7700, 16GB, a.strix 1060 6GB (10%-al húzva), sata m2-re telepítve).
    Csak hát érted, amikor egy éve kuporgat az ember türelemmel, egy éve nézegeted a teszteket, a kártyákat, akkor ez elég szar érzés. Elhárult az akadály, hopp, dobtak eléd egy másikat :) Már novemberben meg tudtam volna venni a 2070-et, de akkor úgy voltam vele, hogy várjuk meg az amperet. Viszont az elég gusztustalan, hogy az "olcsó" gpu-s kártya mennyibe fáj valójában. Mármint itt, Magyarországon. A legolcsóbb 3070 amit most néztem 10 perce 400 rugó... olyan, mint ha a teljesítmény alapján árazták volna be. Mármint értem ezalatt, hogy hozza azt a teljesítményt, sőt jobb, mint a 2080Ti - ok, akkor 400-450, mert ezért a teljesítményért eddig ennyit kellett csengetni. Akárhogy is nézem, a 3070 az a 2070 utódja, az az osztály, kaszt, ahogy tetszik. Azt pedig 180-240 között mozgott, de a 3070 dollárban megadott ára is, még a szar Forinttal számolva is 160-180. Mármint a jobb építésűek. Egy jobb 3060-at nem fogsz kapni 300 alatt. Lehet, hogy az '50 is szép teljesítményre lesz képest, de akkor is...
  • Zsoltee_a_bator
    #1839
    A cpunal automatikusan megugrott a turbo orajel (2300->2800 cinebenchben). A gpunal kellett egy kicsit bohockodni a feszultseg/frekvencia matrixon az afterburnerben.

    Extra fogyasztas/ho nelkul erdekes opcio sztem.. Csak erdekelt volna, hogy az uj generacion is megy-e, vagy azok mar gyarilag ki vannak centizve.. Nekem nincs, szoval nem tudom kiprobalni.
  • MerlinW
    #1838
    Hát nézd szoftveresen tudsz vele bohóckodni kockázat nélkül. Mondjuk Afterburner-el nem tudtam a feszültséghez nyúlni (valszeg mert nem OC kártyám van és voltage lock van ill. nem is akartam), de a gyártók szoftvereiben mintha lenne rá lehetőség. Szóval nyugodtan próbáld lejebb venni a feszkót és látni fogod az órejelen hogy marad-e vagy csökken-e. 10 perces kísérlet.
  • Zsoltee_a_bator
    #1837
    A dinamikus freki miatt nem annyira egyszeru a szitu, mint regen..

    Egy mobil 1650-est tweakelgettem nemreg. Ott ugye a hutes limitalt.. A turbo core freki annyira tud felmenni terheles alatt, amennyit a max TDP megenged. Viszont a kartya siman megy stabilan sokkal alacsonyabb feszultsegen is, igy ugyanannyi TDP-be magasabb freki fer -> gyorsabb lett a kartya. Kb 10% emelkedes lett a core frekvencian ugyanakkora hotermeles mellett.

    Intel procikon meg nagyobbat lehet engedni a feszkobol, ott kb +15-20% sikerult (i7-9750h)

  • MerlinW
    #1836
    Másodjára is az:) Minél magasabb a feszkó, annál magasabb lehet az órajel, több számításra képes a proci. Minél alacsonyabb a feszkó, annál alacsonyabb az órajel = lassabb a matek. Mert hát ezek a cuccok árammal mennek ugye:)

    Amit lent írtam az gyakorlatilag a referencia tartalék a kártyákon. Lehet rajta húzni 20+%-ot is, ha megküldöd árammal és persze ha megbírkózol az ezzel járó hővel.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.11. 23:45:57
  • Zsoltee_a_bator
    #1835
    Elsore hulyenek tunhet a kerdes, de feszultsegcsokkentessel lehet belole tobbet kihozni?
  • MerlinW
    #1834
    3080 MSI Afterburner, 5% ingyen teljesítmény fesz. emelés nélkül:

    Power Limiter: 109%
    Clock + 40MHz
    Mem clock +500

    Ez kb mindenhol +4-5 FPS 4K-ban.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.12.11. 20:12:57
  • Zsoltee_a_bator
    #1833
    Az ilyen hozzaallas esszeru es koltseghatekony, de nem hajtja a gazdasagot.. :)
  • Atisz #1832
    "Az" nem fog eltűnni a piacról, sőt talán bele tudsz futni az első komolyabb leárazásba is. De tényleg, annyi jó játék van, minek feltétlenül a megjelenés napján játszani valamivel?
    Komolyan, az RTX 3050 baromi jó áron fog jönni, megéri várni rá.
  • AmpereRyzen
    #1831
    Se a 3070 se a 3060 ti nem éri meg az árát 28x be tudtam 6800 xt-t venni. Van 3080-am is ugy irom ezt.
  • cylonflatus
    #1830
    Hát, honnan nézzük, ugye. Mert ha azt veszem, hogy 240-ért kaptál volna olyan teljesítményt, amiért eddig jóval 400 fölött kellett csengetni, akkor nagyon megéri. Ha meg azt, hogy kevesebb pénzért is megkapod ezt a teljesítményt kétszer annyi memóriával az Ati-tól, akkor ja, nem ér annyit. Mindegy, egyikhez sem lehet nagyon hozzájutni, vagy csak aranyáron. Ma néztem egyébként, nem mindenkinek számít a pénz, mert az összes 3060Ti eltűnt. Az "összes" gondolom kemény kettő darabot jelentett, amihez a bolt véletlenül hozzájutott. Még azt is el tudom képzelni, hogy promóciós cuccok voltak, amit simán kiraktak a kirakatba :D
  • hunbalee
    #1829
    Alzás árak elég jók de ott se igen kapni. 185któl vannak... Ha nem lesz hiány akkor kb mindenhol ennyi vagy ez alatt lesz
  • nxs
    #1828
    Már sajnálom,hogy nem vettem meg a 3070et 240-ért. Ja mégsem,rohadtul nem ér annyit és a 3060ti 300+os ára elég betegesnek tűnik.
  • cylonflatus
    #1827
    Még alá is becsültem. Tegnap nézegettem, találtam is 3060-at is szép számmal, de pl ma már nem találom, gondolom eladták rohadt gyorsan. pedig az ára... amit írtam, hogy egy jobb építésűért mennyit fognak elkérni minimum, de ennyire azért nem számítottam. Egy jobb Gigabyte, tehát 3 ventis windforce hűtés, stb, - 350000,- Ft :O.... akkor a Rog Strix mennyiért lesz kirakva, 400-ért? Nevetséges, még akkor is, ha még korán van. A 3060-ak hivatalosan 390dodótól indulnak, 400körül van az átlag és a jobb konstrukciók is max 450$. Na mindegy. Tudom, hogy készlethiány van, meg primőr, és majd olcsóbb lesz. De akkor is olyan szar nézni. Mire összespóroltam nagy nehezen szűk 200-at, minden eltűnt ebből az árkategóriából. Vannak az 1660Ti-k 100-120-ért, aztán egy nagy ugrás és 250 fölött folytatódik. A 120-220 sávból eltűnt minden. Na mindegy, mást nem tehetünk, várunk.
  • MerlinW
    #1826
    DarkSector használja, kérdeztem tőle, ő azt mondta hogy neki okés. Persze kompetitív játékokkal nem felhőben kell játszani :)