933
Új, dél-koreai ARPG a Diablo nyomdokain.
  • JonasSandor
    #249
    Steamen el se indultak a szerverek.
  • Gorgot666
    #248
    Nyugodt vagyok.Reggel meg másnapos leszek nyugodtan
  • TomStorm
    #247
    Nyugi.Hol van még a reggel:D
  • Gorgot666
    #246
    Örökké nem süthet.....asszem sör tcsapda oszt jócakát.
  • PiszkosFred
    #245
    Twitter is megadta magát, ez egy ilyen nap :)
  • PiszkosFred
    #244
    Pont erre gondoltam én is, FB-n fel is vetettem az ötletet, ki kellene használni ezt a piaci rést :)

    "steamen az elmúlt 2-3 évben istentelen mennyiségű "simulator" jelent meg, de tényleg nem tudsz olyan szakmát mondani, aminek ne lenne egy unity motoros - néha rém gagyi - szimulátora. Egyet kivéve: még nincs "mmo premier/0day simulator", pedig azt hiszem az egyik legegyszerűbb "meló" lenne összehozni, hiánypótló példány lenne... (és a gaming frissen csatlakozott tagjai tudnának gyakorolni is)"
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.02.11. 18:56:06
  • Gorgot666
    #243
    Egyenlőre belépni se enged a steam.Én már akkor is boldog leszek ha sorba kell állnom.De egyenlőre az alkalmazás nem jelent meg üzenet virít a képernyőn.Szerintem nekem ez felejtős lessz
  • TomStorm
    #242
    Én Antares-t célzom meg
  • TomStorm
    #241
    Steam szerint új szerverek:
    NA West
    Shandi

    NA East
    Sasha
    Adrinne
    Aldebaran
    Zosma
    Vykas
    Danube

    Central Europe
    Inanna
    Thaemine
    Sirius
    Antares
    Brelshaza
    Nineveh

    South America
    Gienah
    Arcturus
  • plutoka
    #240
    serverek indulnak vmikor, de mennyi idő lesz bejutni? :D character is vmi random serveren van, épp ahol volt hely, ez 3 napja. most rászabadul még jo sok nép, nehéz lesz bejutni.
    esetleg inditanak uj servereket hogy ne legyen lázadás?

    amugy normál mmo start feeling, 1 hét és már biztos nem lesz vele gond :P
  • ToxiMaxi
    #239
    "Matter of hours"
    "The team is working on it now and has a plan in place"
    Mi lenne ha nem lenne tervük :D :D :D

    Ez ma sorban állás szimulátor lesz.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2022.02.11. 18:39:17
  • Running
    #238
    Látom sikerült jól kezelni az indulást....na akkor majd hétvégén teszteljük a csatasorba állított új P3-as szervereket.
  • TomStorm
    #237
    Látom Dlc-vel adták a Koreai hangot.Az tuti hogy úgy fogom játszani!
  • plutoka
    #236
    pöppet bosszantó, melót pont sikerült lerakni h péntek esti maraton leveling legyen, erre megint login problémák, pfff :(
  • PiszkosFred
    #235
    csusznak, lesz ebbol 7-8 is, mire bejut az ember, 10-11
  • BEAST #234
    Igen, az Amazon a kiadó, de ők felelősek a szerverekért is. Én még mindig nem értem, hogy sikerült ennyire elbarmolni egy rajtot.

    Tudták, hogy nagyjából 1,5 millió Founder's Pack-et adtak el, arról nem is beszélve, hogy szóba állhattak volna a Smilegate-tel mert a koreai Lost Ark peak player countja is 500 ezer felett volt és amennyire utána tudtam olvasni nem voltak sor gondjaik. Erre kitalálta az Amazon, hogy nekik kb 250-300 ezer fős kapacitás tuti elég lesz Európára, Észak és Dél Amerikára... már miért lenne nagyobb érdeklődés 3 teljes régióban, mint egyetlen országban. :)
    Utoljára szerkesztette: BEAST, 2022.02.11. 16:42:35
  • ToxiMaxi
    #233
    6-tól indul a "móka"
  • SzirmosSzisza
    #232
    Amazon csak kiadó, nem a fejlesztő nem? Amúgy leírták, hogy nem tudnak csak több channelt hozzáadni és jónapot, szóval gondolom nem lehet több fizikai/virtuális vassal megoldani a problémát és inkább indítanak új szervereket. Bár így elég nagy szopás, mert kvázi sikerült fizetős szervereket meg ingyeneseket csinálni most :D
  • Gorgot666
    #231
    Sziasztok.letöltöttem a játékot csütörtökön de még mindig nem enged belépni mert a játék nem jelent meg,vagyis ezt írja ki.Ha jól tudom ma már tudnom kéne játszanom vele.Igaz se bronz silver stb csomagra nem fizettem elő esetleg ez lehet a probléma?
  • ToxiMaxi
    #230
    kb. 6-ig állnak a szerverek egy hotfix miatt. Sorban állásra felkészülni. Na, ez egy nagy butaság, de stress testnek végül is jó, hogy az összes headstartost és a free népeket ráengedni péntek estére a szerverekre.....

    Greetings, adventurers!

    The Lost Ark servers will be coming down Today 2:00 PM for a hotfix. Downtime is estimated to last up to 4 hours.

    Issues being addressed in this hotfix include the following:
    Fixed area chat, which now will allow all players to talk to other players in a given area.
    Fusion Material rewards from the Welcome Challenge have been increased to better support player progression.
    Mari’s Secret Store will now display the regional server time instead of UTC.
    Fixed quest dialog UI to avoid text overlap on certain 4K resolutions.
    Player names will no longer be shown as “Unknown Player” in Voice Chat UI.
    The words “Royal Crystals” and “Crystalline Aura” are now displaying in non-English languages in the Steam overlay when finalizing a transaction.
    Fixed the title “Nightmare” which was displaying as blank.
    World bosses now drop the proper gear for the Martial Artist classes.
    Added an option for Voice Over on the Character Selection screen.
    Sorceress audio now plays when playing in a non-English language.
    All classes now have audio when using voices 2, 3, or 4 in a non-English language.
    VO is now present in the “Stronghold Ceremony” quest cinematic.
    VO has been added for Kazeros in the “With Gratitude” quest cinematic.
    Thank you for your patience, and we’ll see you back in Arkesia soon!
  • BEAST #229
    A 2 szerveres mizéria szintén az Amazon sara, ha nem a community-re hagyták volna, hogy melyik servert milyen nyelvű játékosoknak szánják, akkor a kezdeti 10 serverből nem csak 2 angol/nemzetközi lett volna, hisz spanyol/francia/német többségű szerverre kb senki másnak nincs kedve menni.
  • N3mus
    #228
    MenekülésHa valaki esetleg menekülne.
  • PiszkosFred
    #227
    Ezt nem tudtam, valahogy elkerülte a figyelmem az ide vonatkozó hír :) Bár, megmondom őszintén én 3 nappal ezelőttig azt sem tudtam, hogy ezt a játékot eszik vagy isszák, hamarabb mondtam volna egy ARK mapnek, mint egy régi/új mmonak. Headstart előtt egy nappal ajánlotta valaki PoE globálon, megnéztem fextra egyik videóját, aztán vettem egy silvert, nem tudtam, hogy ez ennyire várt játék.

    A steam nálam is nehezebb frissített aznap, de másnap már láttam a híreket, hogy mekkora tömeg ugrott neki, onnantól már nyilvánvaló volt, hogy aki nem vesz vmilyen packet, az ma este már pórul jár, pont a New World féle kezdeti szarcunami miatt.

    NW-nél is már furcsa volt, hogy pont az Amazon, a világ leggazdagabb cége (de a vezetője mindenképpen az), plusz aki ki tudja szolgálni a Netflixet meg a saját streaming közösségét, pont az kínlódik és szarakodik a szerverekkel és az alulbecsült kapacitásokkal :) De hát mindig a cipésznek lyukas a cipője ugyebár...
  • Nomad90Hun
    #226
    Hali, mi is haverral vègül arra mentünk ami első volt. Most nem ugrik be a neve vmi p betűs volt. Scrapper ès Bersi kombót tolunk, enyèm a scrapper, de gondolkozom 1 deathblade-en is.
  • ToxiMaxi
    #225
    Biztos nem azért szórakoznak a sorokkal, mert épp ilyen napjuk van, tutira kell lennie egy felső határnak, amennyi embert még stabilan ki tud szolgálni a szerver. Nem tudom arról van-e infó, hogy a community listhez képest mennyi volt a tényleges mennyiség, aki jött. De ha a másik oldalát nézzük, akkor rengeteg MMO veterán játszik a játékkal, ehhez képest mindenki ugyanarra a 2 szerverre akart menni. Mint az aranyhalak, elfelejtik mi volt az előző MMO-ban.
    Mai napra 6 új EU szerverrel készülnek, ha jól olvastam.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2022.02.11. 08:30:40
  • Running
    #224
    Az a véleményem hogy az Amazon mint szolgáltató egy buta semmirekellő szar cég. Az NW-vel 3x szívták be ugyanazzal a problémával, most megcsinálják újra. Szánalmas, hogy ennyi ésszel egyáltalán még létezhet ez a részlegük.
  • BEAST #223
    A fene se gondolta, amikor még ők is menőztek azzal, hogy 1 millió felett vásároltak az emberek founder's packet? :) Persze, minden mmo játék kezdetekor ilyen sorok vannak, de azt ne mond nekem, hogy egy Amazon kaliberű óriásnak 1 millió feletti játékosszámra nagyjából 250 ezres kapacitást sikerült csak előkészítenie.

    Nem tudom mennyire megbízható a steamcharts, de valamelyik nap direkt megnéztem, már délután 3-kor 8 ezres sor várt és a steamcharts szerint nagyjából 280 ezer játékos játszott a Lost Ark-kal. Nem értek a szerverekhez így nem tudom, hogy miért jobb nekik sorokkal kínozni a játékosokat és megvárni, hogy pár hét alatt a játékosok egy része inkább lelépjen, mint, hogy normálisan felkészüljenek a rohamra. Ha mást nem is szervereket pont az Amazonnak könnyű lenne szereznie.
  • ChipHazard
    #222
    Persze, Persze Bár az kérdéses hogy nem lehetett előre látni hogy rácuppan a nép. , DE azé még is ezt nekik látniuk kellet volna előre, szerintem legalábbis. Azért csak volt egy adatuk arról hogy hányan vásárolták meg a különböző Packokat, lehetett volna már valami halovány elképzelésük hogyha pusztán azok akik "előrendeltek" enyi torlodást okoznak, akkor mi lesz itt majd amikor full free-be megy a dolog. Szal talán nem az utolsó napra kellet volna hagyni. Én is ezt a zimmervale-t néztem ki hogy akkor ot lesem meg aztán hátha belefutok honfitársakba, De ebböl most igy nem lessz semmi XD. És én solo vagyok, most azok akik mondjuk tényleg a csapatukkal akartak volna együt játszani kissé beszívták.
    Szal nah, ez az ő saruk. Sőt valami olyasmit is olvastam, hogy bejelntés nélkül löték be a szerver karbantartást, és ez bebaszot egy Fü küldetésnek.
    De jah, majd normalizálódik.
  • PiszkosFred
    #221
    Varhato volt, ugyanaz mint minden mas elostartos mmo eseteben, sot, mar az NW-nel is ezt alkalmaztak. Majd normalizalodik a helyzet, a fene sem gondolta, hogy ennyire raugrik a nep.
  • ChipHazard
    #220
    wow, oké XD.
    mondjuk nem egy népszerü döntés igy utolos pillanatban, kapják is az ivet a twitteren, szerintem joggal, mer igy emberek nem tudnak csatlakozni a barátaikhoz. Minimu, késöbb szerver összevonás, vagy inygenes stransfer kel adni a játékosoknak.
    https://forums.playlostark.com/t/character-creation-limits-and-additional-servers/61597
    Utoljára szerkesztette: ChipHazard, 2022.02.10. 23:37:03
  • yesname #219
    Tnx. Mentem Kadanra, de ami queue van...
  • Daermon
    #218
    Meg a Neria.
  • hitman1028
    #217
    kadan meg zimmervale
  • yesname #216
    Lehet jelenleg tudni melyik szerveren van a legtöbb magyar (elméletben)?
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2022.02.10. 16:42:31
  • 0Fritz
    #215
    Térképek:

    https://lostarkmap.com

    https://lostark-es.com/map/

    https://lostarkdatabase.com/map

    https://papunika.com/map/?z=overworld&l=us
  • PiszkosFred
    #214
    innen ered az en problemam is :D
  • SzirmosSzisza
    #213
    Ja értem, nekem igazából még az egész egerészkedés fura, folyamatosan WASD-dal próbálok mozogni ...
  • plutoka
    #212
    kösz, sejtettem hogy van jobb megoldás, csak még sok mindent ki kell tapasztalni uj játékban
  • PiszkosFred
    #211
    De, ez amit irtam, hogy ez van, de ez csak egy "félmegoldás" arra a problémára, amit meg szeretnék oldani :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2022.02.09. 17:25:18
  • SzirmosSzisza
    #210
    Én kiraktam 9-esre, az pont olyan, hogy messze van, szóval lóra pont jó.

    #205: nincs előttem a játék, de https://old.reddit.com/r/lostarkgame/comments/snovv5/50_tips_for_new_players/ itt a 13-asnál nem lehet olyat beállítani ami kell? (vagy itt csak azt lehet h egyenesen/egeret kövesse?)