62
  • Papichulo
    #22
    Ha szerinted egy bombat robbantanak egy hindu/kereszteny/iszlam/stb templomban csak azert, hogy annak a kozossegnek a tagjait gyilkoljak, azt politika motivalta? Vagy ha egy bizonyos nepcsoport tagjait gyilkoljak nemzetisegi alapon? Esetleg ha valaki azt mondja, hogy addig szabotal vonatokat/buszokat/stb amig nem fizetnek neki X osszeget azt is politika szulte?

    Csak mert en ezek egyiket sem tartom annak.

  • ManoNegra
    #21
    Szerintem pedig csak az. Persze ahhoz hogy közös nevezőre jussunk, először pontosan definiálni kellene, hogy mit értünk terrorizmus alatt.
  • Papichulo
    #20
    Nincs értelme egy terrorcselekménynek, ha az abból adódó politikai előnyöket nem aknázzák ki.

    Egy terrorcselekmeny nem csak politikai motivaltsagu tud lenni.
  • ManoNegra
    #19
    Ez nem csupán az én logikám, hanem a terrorizmus logikája. Nincs értelme egy terrorcselekménynek, ha az abból adódó politikai előnyöket nem aknázzák ki.
  • Papichulo
    #18
    Tálibokról beszéltünk, nem?

    Igen, es ezt irtam en is: "Az akkor afghan kormany [...] sem volt hajlando kiadni Bin Ladent, mivel hosnek tartottak"

    Szoval meg mindig nem ertem a hozzaszolasod ezen reszet.

    Ez pedig elég vérszegény elismerés, mert konkrétan sehol nem mondja, hogy ő volt.

    A reszletek ismerete es a sajat szemszogu narracio az mire utal szerinted? Arra, hogy semmi koze nem volt hozza?
    Meg persze, mint mar korabban is emlitettem, ez csak az elso beismerese volt, kesobb ezt tobbszor megerositette, mint peldaul a 2004-es uzeneteben:
    "I say to you, Allah knows that it had never occurred to us to strike the towers. But after it became unbearable and we witnessed the oppression and tyranny of the American/Israeli coalition against our people in Palestine and Lebanon, it came to my mind." (forras)
  • ostoros
    #17
    Korábbi videóban tagadta. Ez pedig elég vérszegény elismerés, mert konkrétan sehol nem mondja, hogy ő volt. Egy szóval sem.
  • ostoros
    #16
    Tálibokról beszéltünk, nem?
  • Papichulo
    #15
    de azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy terrorista, aki kitervel, egy ilyen nagyszabású akciót, az a sikeres végrehajtás után letagadja hogy köze lenne hozzá? Ez valahogy olyan életszerűtlen, nem gondolod?

    Ha stilusos akarnek lenni, akkor azt mondanbam, hogy "Allah utjai kifurkeszhetetlenek"... :)
    Viszont ha a te gondolatmenetedbol indulunk ki, hogy a terroristak nem tagadnanak le ilyen nagyszabasu akciot, akkor kerdezehetnem, hogy miert nem jelentkezett senki mas? Megis letagadta valaki? Mindazonaltal Bin Ladennek ez csak az elso beismerese volt, kesobb mar nem tagadta. Hogy legeloszor miert is? Talan nem szamitott ekkora sikerre. Talan nem szamitott ennyi aldozatra. Talan nem szamitott ilyen eros reakciora. Csak talalgatok, de a tenyek azt bizonyitjak, hogy igenis koze volt hozza... persze a talibannak ez sem volt eleg.
  • ManoNegra
    #14
    Responsibility for the September 11 attacks

    Immediately after September 11, 2001, bin Laden praised the attacks,[59] but denied responsibility for them.[60] On September 16, 2001, an Al Jazeera news presenter read a message purportedly signed by Osama bin Laden, in which the following words were stated: "I stress that I have not carried out this act, which appears to have been carried out by individuals with their own motivation."[60][61]

    In an interview with bin Laden, published in the Pakistani newspaper Ummat Karachi on September 28, 2001, he stated: "I have already said that I am not involved in the September 11 attacks in the United States. As a Muslim, I try my best to avoid telling a lie. I had no knowledge of these attacks, nor do I consider the killing of innocent women, children and other humans as an appreciable act."[62] There was reportedly no way to prove the e-mail published in Pakistan came from bin Laden. The Taliban denied he had access to any communications.[63][64]


    Ezek után előkerül ez a kazetta, amin elismeri. Hogy mi az igazság, azt én nem tudom, de azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy terrorista, aki kitervel, egy ilyen nagyszabású akciót, az a sikeres végrehajtás után letagadja hogy köze lenne hozzá? Ez valahogy olyan életszerűtlen, nem gondolod?
  • Papichulo
    #13
    Nos hős is volt, hiszen korábban harcolt a szovjetek ellen

    Kinek a szemeben volt hos?

    De azért a korábbi érdemei miatt elismerték.

    Ki ismerte el az "erdemei miatt"?
  • Papichulo
    #12
    Oszama tagadta, hogy ő követte volna el a merényletet.

    Meg video is van rola, hogy elismeri:
  • AgentKis
    #11
    Nem lehet, mert az már bűncselekmény!
  • AgentKis
    #10
    A globális vadkapitalizmus önmagát falja fel ezeken a szép vívmányokon keresztül. Én már csak 1 KV-t kérek... ;-)
    Utoljára szerkesztette: AgentKis, 2014.11.05. 14:09:54
  • ostoros
    #9
    Nos hős is volt, hiszen korábban harcolt a szovjetek ellen. Más kérdés, hogy utána már nem volt az. De azért a korábbi érdemei miatt elismerték.
  • ManoNegra
    #8
    Oszama tagadta, hogy ő követte volna el a merényletet. A talibán azt kérte, hogy mutassanak bizonyítékot, ami alátámasztja a bűnösségét.
  • Papichulo
    #7
    A drága amerika miért nem hajlandó katonákat küldeni a "terrorizmusnak fészket adó" Iszlám Állam területére?

    Ha kuldene, akkor meg az lenne a baj...

    A 911-es állítólagos gépeltérítők között nem volt afgán, Bush mégis Afganisztánt támadta meg, mert hogy ott képzik ki a terroristákat...

    Az akkor afghan kormany a nemzetkozi nyomasra sem volt hajlando kiadni Bin Ladent, mivel hosnek tartottak, vedelmeztek. Ezert indult az invazio es a taliban eluzeset a lakossag donto tobbsege tamogatta is... utana csusztak csak felre a dolgok.

    Áhh, persze-persze, Irak "demokratizálása" befejeződött...200.000 emberi élet árán

    Persze annak a 200k aldozatnak a nagyobb resze nem kozvetlenul az USA csapatok, hanem az iraki ellanallok lelken szarad, raadasul nagyon sokkal a honfitarsaik bombai vegeztek.
  • BladeW
    #6
    Hagyd a burkolt zsidózást... Mondd ki nyiltan mire gondolsz!
  • Slinky Cyle
    #5
    Utolsó bizalmam kínába helyezem.. talán ők sikerrel fogják lerombolni a modern kor babilonját.
    Ha sikerül gazdaságilag, technikailag utolérni az usát.. ami most hirtelen nagyon is reálisnak látszik..
    akkor már csak a tömegek és a nukleáris megatonnák fognak számítani... akár milliárdan a néhány száz millióval szemben.

    Ha most egy kicsit rosszabra fordul a helyzet az usában, és sikerül egy kicsit lazítani az "idegen" befolyáson, nyomáson.. akkor a közel keleten borul a bili szerintem, és szintén vagy egy milliárdan fognak neki ugrani izraelnek.. :)
    de remélem nem ide fog menekülni a maradék mert akkor megette az egészet a fene..
    szegény országunk ..
  • Slinky Cyle
    #4
    Én azért adok hálát, hogy szép lassan lehull a lepel az usáról.
    Most már tisztán látszik az usa birodalom építő világstratégiája.. és örülök neki, hogy a világ egyre jobban usa ellenessé válik.
    Álszent, harácsoló, más népeket kirabló, megpuccsoló, függőségben tartó nép ez az usa..
    nem tudom pontosan kik irányíthatják azokat a naív usa állampolgárokat, de nagyon hasonlít valamire, valakikre..amit régebben megpróbáltak sikertelenül kiírtani. :(
    Szerencsétlen emberiség.
  • Slinky Cyle
    #3
    A CIA meg a többi titkos usa terrorszervezet is nagy erőkkel használja sajnos =(
    Még itt magyarországon is gőzerővel toboroznak különféle politikai civil szervezetekbe, meg tüntetésekre.
  • Amergin
    #2
    A drága amerika miért nem hajlandó katonákat küldeni a "terrorizmusnak fészket adó" Iszlám Állam területére? A 911-es állítólagos gépeltérítők között nem volt afgán, Bush mégis Afganisztánt támadta meg, mert hogy ott képzik ki a terroristákat...
    Mi változott? Obamaki is ugyanúgy bábja azoknak, akik pénzelték az újraválasztását, mint Bush volt. Kezd elfogyni a pénz, kedves amerika? Vagy a terrorizmus elleni harc már nem is olyan fontos?
    Áhh, persze-persze, Irak "demokratizálása" befejeződött...200.000 emberi élet árán
    Utólag már látható, Szaddam kispályás volt az iraki emberek irtásában ahhoz képest, ami utána következett -hála amerikának, hogy ezt lehetővé tette
  • Attilawap
    #1
    Nem csak a terrorszervezetek, hanem a kormányok is merítenek a közösségi oldalakról.
    Utoljára szerkesztette: Attilawap, 2014.11.04. 19:17:47