122
  • Csaba161
    #122
    Nos, valójában ez történt (á la Terry Pratchett):

    A Király ki akarja vágatni az Erdőt, amitől is a parasztok már teljesen kiakadtak és az Erdő védelmében éppen kaszát, kapát boronát akarnak ragadni hogy felkoncolják a Királyt, amikor is jön a Bolond:
    - Frigyeljen felséged, csak tán nem hisz a Szavak erejében
    - Mi van? Tán bolond vagy?
    - Igen, de az mellékes. A Szavak mindent megoldanak.
    - Mégis hogyan, ha már a Nép a kapukat ostromolja.
    - Frigyeljen, fenségetek belefog egy messzeágazó és nagy horderejű
    tervbe az agráripar fellendítésére, ami hosszútávú
    munkalehetőséget nyújt a fűrészmalmokban, új földek
    területfejlesztését teszi lehetővé a parasztoknak, s egyben csökkenti a
    banditizmus elterjedtségét a búvóhely hiánya miatt.
    - És mégis hogy csináljam ezt???????
    - Hát az Erdő kivágásával...
  • ManoNegra
    #121
    Mi ez a sztárklikk? Komoly kis lap lehet az, ami kapásból egy hoaxal indít...
  • Frank99
    #120
    olvaastok el, mi is történik...
  • Frank99
    #119
    lenyűgöző?

    szójjál a főnöknek, hogy szóljon már az uniónak, hogy nem akarunk tagok lenni, de szóljon a NATO-nak (USA-nak is egyúttal) hogy kilépünk.

    DE nem, megy a homoerotikus pávatánc, amíg ömlik a pénz az EU-ból, letérkövezünk mindent, oszt jó napot.

    Ha ezt nem érted, nagyon sajnállak. Ha mérnök vagy, akkor meg magamat sajnálom.
  • Frank99
    #118
    hatalmas! gratula oroszbérenc.
  • Although
    #117
    Neked kb egysejtű szint jutott szóval nem erőltetném.
  • Frank99
    #116
    ennek mondhatod. fideszbérenc, vagy buta...
  • Tetsuo
    #115
    De tényekről volt szó, csak te vagy az, akinek kényszerképzetei vannak meg elmaradt gyógyszere.
  • Tetsuo
    #114
    Amikor valaki atomhatalom, akkor kb mindegy, hogy hanyadik a sorban, feltéve, ha van kapacitása használni is a "bombát".
    A listák amúgyis többféleképpen állíthatóak össze. Úgy támadni viszont- sikerrel, hogy a nemzetközi közvélemény nagyon ne háborogjon, nem igazán lehet. Az inkább függ a média tulajdonosaitól, alkalmazott cenzúrától stb. mintsem a rangsortól.
  • Papichulo
    #113
    Nem fogok keresgélni semmit, nézd meg te, ha nem hiszed

    Akkor most mar nem is fontosak a tenyek? Na igen, azokkal Szaniszlonak is komoly gondjai vannak :)
  • Papichulo
    #112
    Nem is beszéltem csúcstechnikáról

    Szerinted az AEGIS rendszer "teljes meghulyitese" nem igenyel csucstechnikat? :)

    De tudod mit ért a német csodatechnika az orosz egyszerűség ellen

    Stalin szerint: "Quantity has a quality all its own.". Egy zerg rush szeru tamadassal a legkorszerubb rendszert is tul tudod terhelni. Ahogy a WW2-ben az oroszok egyszeruen tul sokan voltak a nemet csucstechnikanak, ugy ma is konnyu - ha mar temanal vagyunk - egy CSG vedelmet szaturalni. Te viszont nem ilyesmirol beszeltel, hanem egy olyan szintu ECM tevekenysegrol, melyhez iszonyatos felkeszultseg kell, nem pedig eros gyartokapacitas.

    De számomra lenyűgöző mennyit fejlődtek 25 év alatt.

    Volt honnan fejlodniuk. Ennek ellenere a NATO-hoz kepest erosen le vannak maradva.
  • Tetsuo
    #111
    Nem fogok keresgélni semmit, nézd meg te, ha nem hiszed. De az tényleg durva, hogy állítólag érdekel a téma és meégsem hallottál róla (tényszerűen). De az a te bajod.
  • Although
    #110
    Nem is erre célzok. Oké na még amatör szinten se vagyok hozzád képest akkor :D De tudod mit ért a német csodatechnika az orosz egyszerűség ellen :) Nem is beszéltem csúcstechnikáról :) Mérnök vagyok én is és hát amibe jók az a mechanika főleg. De számomra lenyűgöző mennyit fejlődtek 25 év alatt. Gondolj bele mi mit értünk el ennyi idő alatt :) Most meg arról beszélünk készül az V. generációs vadász. Hihetetlen teljesítmény. Mi meg baszki még a kommunista rendszert is alulmúljuk sok téren :D
  • Papichulo
    #109
    Szerintem olvasd el az oldalt amit betettem.

    A htka oldalt? Jopar eve olvasom es kommentelek is ott ;)

    Az a baj nektek, még mindig a 90-es évek oroszországa meg a részeges Jelcin ami képetek van róluk.

    Van par terulet, ahol vilagszinten vannak az oroszok. Az altalad emlitett rendszerek nem azok. Ezt nem csak en mondom, hanem a szakmaban is ez a konszenzus. Raadasul mindezt a demonstralt kepessegek sem cafoljak. Az orosz haditechnika high-tech vonalon az elmult evtizedekben mindig csunyan leszerepelt... ezzel szemben szavakban erosek, a propaganda az fekszik nekik :)
  • Although
    #108
    Szerintem olvasd el az oldalt amit betettem. A ruszkik előnye mindig az egyszerűségükben volt. Ha tényleg képesek egy ilyen egyszerű de ötletes megoldással előrukkolni ami tulkép semmi más mint sima zaj akkor az ami radar semmit nem fog észlelni a repülőből vagyis pontosabban nem lesz képes bemérni.
    Túlzol. Az a baj nektek, még mindig a 90-es évek oroszországa meg a részeges Jelcin ami képetek van róluk.
    Igen vadászbombázó nem vadász. :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.11.01. 18:27:24
  • Papichulo
    #107
    Te akartal a "tenyeknel maradni".

    Hát, akkor hamarosan lesz

    Tenyszeruen az IAF-nek jelen pillanatban nincs 5. generacios gepe.

    A megállapodás pedig szóbeli volt, ha jól tudom. Te még nem hallottál arról, hogy Ororszország és USA között megállapodás jött létre a NATO terjeszkedését illetően?

    Nos, akkor lassuk a tenyeket, ne a pletykakat es a homalyos emlekeidet!
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2014.11.01. 18:15:35
  • Papichulo
    #106
    De komoly oldalon még keresem nyomát. Az ilyen HIDFO.hu szerű oldalak már áradoznak róla

    Es te komolyan erre alapozva mondtad, hogy "Valamint kurva jók a zavaró rendszerekben"? :)

    Elmondom miben jok az oroszok. A propagandaban, abban! Egyelore a valos demonstralt kepesseguk alapjan - kulonosen ebben a szegmensben - evtizedes lemaradasban vannak a korszeru nyugati rendszerekhez kepest.

    btw:
    "Meg van egy pletyka a Fekete tengerről miszerint egy amerikai romboló egészen a román kikötőig szalad."
    "Nyugtass meg, hogy nem a USS Donald Cook fele orosz bullshitre gondolsz!" (#95)

    Egy orosz SU vadász a típus nem jut eszembe.
    Nem vadasz volt, hanem egy Fencer.
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2014.11.01. 18:16:43
  • Tetsuo
    #105
    Pedig igaza van. Jelenleg messze Putyinnál (mint államfőnél) és Oroszországnál (mint államnál) van az erkölcsi fölény, ezen kár vitatkozni.
    A gátlástalan cionista terjeszkedés, világuralmi törekvés és a modern rabszolgaság intézményesítése ellen lép fel Putyin, aki nem szent, de ebben az esetben tényleg a népe érdekét képviseli, nem úgy, mint a nyugati országok vezetői.
    Természetesen Putyin rendszere nem kommunizmus, hanem inkább nacionalizmus. Első dolga volt a (főleg zsidó) oligarchákat p*csán rúgni és átvenni az irányítást a különböző iparágak fölött és bevédeni azokat a nemzetközi manipulációk ellen (nagyon helyesen).
    A sajtóban villongó zsidóbarátság (szónoklatok a holokausztról stb.) csak kamu, valójában ellenük harcol most is - ő nagyobb eséllyel, mint nyugaton bárki.
  • Although
    #104
    Komolyabb oldal ez van elmentve nekem a témában.
    http://htka.hu/kozosseg/discussion/48444/orosz-eredetu-aktiv-passziv-vedelmi-rendszerek
    Igazából ez az a terület ha az oroszok tényleg képesek erre és ezen a vonalon mennek akkor az durva következményekkel járhat a légi hadviselésben. figyelembe véve a levegő-levegő rakétáik fejlettségét is.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.11.01. 18:01:02
  • Although
    #103
    El kell ismerni pletyka szint. :) Legalábbis ennek lehet venni. Az aviaton forumon volt azt hiszem egy thread róla. Meg van egy pletyka a Fekete tengerről miszerint egy amerikai romboló egészen a román kikötőig szalad. Állítólag Egy orosz SU vadász a típus nem jut eszembe. Hibinini U azt hiszem így hívják. Azt mondják a szakértők képes meghülyíteni az AEGIS-t is. De komoly oldalon még keresem nyomát. Az ilyen HIDFO.hu szerű oldalak már áradoznak róla :D
  • Tetsuo
    #102
    Hát, akkor hamarosan lesz, mert az első csoport (19db F-35) már késik (azt hittem megkapták), a második csoportról most állapodnak meg éppen (25db). Kíváncsi vagyok, mi lehet a késés oka...

    A megállapodás pedig szóbeli volt, ha jól tudom. Te még nem hallottál arról, hogy Ororszország és USA között megállapodás jött létre a NATO terjeszkedését illetően? :-O
    Te hol élsz?
    Na mindegy. Ez az ok-okozat első blikkre legalábbis.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2014.11.01. 17:57:23
  • Papichulo
    #101
    Meselj inkabb azokrol a botranyosan fejlett orosz ESM/ECM kepessegekrol! :)
  • Although
    #100
    A dolgok összefüggnek. De hagyjuk vegyük úgy hogy igazad van. Az orosz ellenség, gonosz ennyi így egyszerű.

    Ma kicsit megnéztem a számokat. Kb ami adat van az a külföldi tulajdonú bankszektor, érdemben országból kivitt nyereség 9-10e milliárdra tehető Magyarországon. Egész jó szám. Talán 5 év alatt kb. Ez kb a Magyar állam közel éves költségvetése. Erre mondják megnyerték had vigyék. :) Persze Viki miatt viszik mert ő gonosz és üldözi őket :) Pedig nem, megtehették és megtették, semmi köze a kommunista dumához ennek. Az egy működésképtelen rendszer. Ez meg működik ez így van.
  • Papichulo
    #99
    Ez mind bullshit, tovarish Although! En az inkorrekt orosz hipkoraciarol beszeltem, te meg nyomod ezt a demagog kommunista maszlagot az extraprofitrol (btw: ennek egesz pontosan mi a definicioja?), meg a kizsakmanyolo nyugati tokesekrol... hogy a fenebe jon mindez a NATO terjeszkedeshez, a kubai valsaghoz, az orosz elektronikai harcaszathoz es a tobbi zagyvasaghoz, amit eddig osszehordtal?
  • Although
    #98
    Nem ítélkezek mert felesleges, csak azt kell látni ez nem fekete fehér. Ez egy mocskos kis háború mocskos eszközökkel a kapitalizmus jelen formája csak úgy képes működni ahogy látod. Ezzel sincs baj mert ilyenek vagyunk ezt tükrözi vissza. Mocskos kis vágyak mocskos kis játékai. Nem kell úgy csinálni mintha az USA a szabadság bajnoka lenne és féltő szemét ránk vetné. Orbán azért tudja megtenni amit megtesz mert. Mindaz ami történt Magyarországon 2010-ig lehetővé teszi. Nyugati bankok adtak uzsorakamatokkal termékeket Magyarországon amiért saját hazájukban kezüket is levágták volna, nyugati multi cégek vitték ki az extraprofitot nyugati cégek is éhbérért dolgoztattak itt. Nyugati cégek vették meg kilóra a baloldalt azért, hogy nevével ellentétben nem baloldali hanem ultraliberális szabadságot kapjanak olyat amiről nyugaton nem is álmodhatnak. A végére az ország elérte azt az államadósság szintet ami messze meghaladja ennek a gyenge országnak a lehetőségeit. Ahogy a conanos haverom mondta aki saját bőrén élte át a bankhitel sztorit. Nincs mit visszasírni Viktor előttről. És most ukrajna jön. A végén még a tetves oroszokat is vissza fogják sírni ez a vicc.
  • Papichulo
    #97
    Nato támaszpontok vannak már a balit államokban is.

    Miert ne lehetne? Ha jol tudom ezek fuggetlen orszagok. Amugy is csak iden kertek a balti allamok, hogy telepitsen oda permanensen csapatokat a NATO, eleddig ilyenek nem voltak. Szoval bullshit magyarazat.

    Ahogy USA nem tűrte el a kubai támaszpontot így érthető az orosz hasonló reakció.

    Az USA csak azutan mondot alljt az oroszoknak, hogy azok elkezdtem SS-4/SS-5 nuklearis raketakat telepiteni. Szovjet tamaszpontok ez elott es ez utan is voltak Kubaban...
  • Although
    #96
    Akármelyiket megnézheted nem fogok linket betenni vannak szak oldalak. Néz rá.
  • Papichulo
    #95
    Egyébként meg tudhatnád a világranglistán az USa army után a Ruszki jön

    Milyen lista szerint?

    Valamint kurva jók a zavaró rendszerekben.

    Miert gondolod, hogy egy olyan teruleten, ahol az elektronikan van a fo hangsuly jobb lenne Oroszorszag, mint a temaban mindig is vezeto NATO? Nyugtass meg, hogy nem a USS Donald Cook fele orosz bullshitre gondolsz!
  • Although
    #94
    1. Nato támaszpontok vannak már a balit államokban is.
    2. Ahogy USA nem tűrte el a kubai támaszpontot így érthető az orosz hasonló reakció.
    A többire nem válaszolok. Láttam a liberálias piacgazdaságot Magyarországon. Valóban a lefejlődőképesebb technikailag ennyi.
    Az intézményesített korrupció 2008 óta létezik. Orbán semmi mást nem csinál mint kihasználja az előző banda által adott lehetőségeket okosan. De szerintem hagyjuk a kampány szöveget te írod nem én :) Szerintem nézd meg, a kapitalizmus működését kelet európában, nézd meg hol tart Olaszország, mi történik Franciaországban nézd meg hogyan segített Románián és Görögországon az IMF. Vagy figyeld a ragyogó forgatókönyvet ahogy a még éppen megszülető szabad Ukrajna még meg sem született állampolgárai is már adósságcsapdában születnek majd. Egy ponton rájössz nincs nagy különbség ahogy az orosz nem foglalkozott vele mi történik az ukránokal a bábkormány alatt most az usa-t sem érdekli, hogy gyakorlatilag Ukrajna totálisan tönkrement ország lett és igazi vesztese ennek a konfliktusnak.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.11.01. 16:03:19
  • cylonflatus
    #93
    Az országot első sorban belülről húzzák le, amit Orbánék nemhogy gátolni próbáltak volna, hanem egyenesen intézményesítették, törvényes keretek közé illesztették a lopást- a maffiaállam nagyon találó kifejezés. A liberális kapitalizmust /ami pedig a legélhetőbb rendszer, ahol a tőkés réteg mellett más is jól érzi magát/ ne keverjük már ez egyebekkel, úgymint pl az imperialista kapitalista modell, vagy amit nálunk Orbán épít az oligarchikus kapitalizmus, amit az óriási korrupció és a társadalmi rétegek közötti hatalmas különbségek jellemeznek. Ha Orbán marad, 5 év és olyan állapotok lesznek mint Ukrajnában a balhé előtt. Csodálatos kilátások... Neked fogalmad sincs mi a kapitalizmus, amit idehánysz a tipikus kommunista, ostoba hsz-ek formájában az tökéletesen bizonyítja ezt. Olvasni, tanulni kellene, aztán gondolkodni. Erkölcsi fölény? Az oroszoknál? Putyinnál? Hol? Mikor? A NATO terjeszkedik? lol...
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2014.11.01. 15:53:29
  • Although
    #92
    Szerintem merülj el a témában. Spec engem a technika érdekel és a repülés az egyik kedvenc területem. Egyébként meg tudhatnád a világranglistán az USa army után a Ruszki jön az európai natonak az usa nélkül esélye sincs. Az oroszoknak is van V. generációs prototípusa a T50. Valamint kurva jók a zavaró rendszerekben.
    Ha meg tekintetbe vesszük a a hadra alkalmas népességet akkor még az usa is alig előzi meg az oroszt holott 2.5 annyian vannak. Európa szintén szarul áll emberanyagban. Elpuhult fogyasztói társadalom vagyunk a nélkülözés semmilyen formáját nem tudnánk elviselni. Itt bukott bele Merkel is ebbe, hogy bolond modon beszállt az amerikai játszmában. Majd az orosz gyorsan összecsuklik ha megnyomjuk őket. Nem így történt.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.11.01. 15:49:19
  • Papichulo
    #91
    Mivel a NATO felrúgta a megállapodást, lépnie kellett a ruszkiknak is

    Milyen megallapodast rugott fel? Mikor es hol kotottek?

    De amugy is mennyiben van koze Oroszorszagnak fuggetlen europai orszagok dontesehez, hogy mely szervezetekhez kivannak tartozni?
  • Papichulo
    #90
    Az IAF-nek pillanatnyilag egyetlen 5. generacios gepe sincs. Az USA-tol egyebkent MO is kap katonai segelyt, nem csak Izrael ;)
  • Tetsuo
    #89
    Mivel a NATO felrúgta a megállapodást, lépnie kellett a ruszkiknak is, méghozzá egy másik megállapodás felrúgásával. Ne keverd össze az ok-okozatot, ahogy szoktad, most próbálj a tényeknél maradni. ;)
  • Tetsuo
    #88
    Hát igen és most már IsraHellnek is van jópár 5. generációs, köszönhetően az évi 3 mrd dollárnak, amit USA-tól kap ajándékba fegyverkezésre.
  • Tetsuo
    #87
    Úgy látszik, valaki mégsincs tisztában vele. ;-)
  • Papichulo
    #86
    Halványan rémlik, nagyon régen mintha megígérték volna az oroszoknak nem terjeszkednek kelet felé a natoval meg békén hagyják az övezetüket.

    Az oroszok meg alairtak egy Budapest Agreementet, amiben az ukran nuklearis fegyverek leszereleseert csereben elismertek, hogy semmilyen teruleti kovetelesuk sincs Ukrajnaval szemben... ezekutan nezzuk meg mi tortent a Krimmel!

    Ezzel szemben az NATO/EU semmilyen olyan szerzodest nem irt ala, hogy az onkent jelentkezo uj NATO/EU tagokat nem fogja integralni ezekbe a szervezetekbe. Hol is van akkor ez az erkolcsi foleny?
  • Papichulo
    #85
    A ruszkiknak több száz IV. generációs vadászuk van valamint egy nem ismert zavaró rendszerük ami teljesen meghülyíti az elektromos rendszereket.

    Az USA-nak tobb szaz V. generacios vadaszgepe van, de enelkul is katonailag az RF egy vicc a NATO-hoz kepest... ezt a masodik hulyeseget meg gondolom valami orosz propagandacikkben olvastad.
  • Although
    #84
    Halványan rémlik, nagyon régen mintha megígérték volna az oroszoknak nem terjeszkednek kelet felé a natoval meg békén hagyják az övezetüket. Ha valaki megszegte itt az ígéretét akkor az sajnos mi voltunk. Úgy néz ki a ruszkik most erkölcsi fölényben vannak. Egész vicces ez is. Csak hát mindig kell valaki akit le lehet húzni. 2010-ig minket húztak le, most mennek tovább. Ilyen az öröké éhes kapitalista :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2014.11.01. 13:48:48
  • Willenbrock
    #83
    Megint ez van,hogy két lehetőség elé állítják Közép-Európát,kelettel,vagy nyugattal akar-e lenni,aztán a végén azoké leszünk,aki előbb megszáll minket.Egyáltalán az sem értehető mi ez a nagy kelet-nyugat ellentét itt hirtelen,mikor pár éve is a minden ellentétet feloldó nagy megváltó globalizmusról papoltak.Szerintem Ukrajnát gazdaságilag fel kellett volna osztani egy keleti és egy nyugati befolyási övezetre,nagyjából az etnikai határok mentén,és nem lenne nagy probléma.A gond azzal kezdődött,mikor a nyugat megpuccsolta a törvényesen választott oroszbarát kormányt.Ne tudom miért nem lehetett Ukrajnát békén hagyni?