1333
Total War: Attila
  • Carmang
    #813
    Support fórumra írtatok már bug jelentést, vagy csak úgy némi feedback-et? Olyan, mintha nem foglalkozna vele senki. De nem csak az én írásaimmal, hanem úgy általában másokéval sem.
  • Savaran
    #812
    Igazából már elkészültem vele. Teljesen újramodelleztem az összes egységet, kivéve a ballisztát és a csónakokat, az elit egységek a kinézethez passzoló páncél buffot kaptak. Hozzáteszem saját szubjektív igényeim figyelembevételével készítettem, szóval nem a popularitás volt a fő célom, csak saját magam szórakoztatása, meg ha valakinek tetszik, egészségére :) A gyalogos elit egységek szintén túl erősek, de ugye nem muszáj használni is a legkeményebbeket, a többibe nem nagyon nyúltam bele.

    Ha valakit érdekel: Historical Avars
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.01.10. 16:21:14
  • PrasCo
    #811
    Kíváncsi vagyok, mire jutsz vele. :)
  • Savaran
    #810
    Elkezdtem a melót :)

  • Morpeus
    #809
    Nem futottam bele. Most, hogy rájöttem mit kell csinálni így rögtön meg is csináltam. Feldobta az utolsó csatát és meg is nyertem. Bár nem sokon múlt. Ja és 395 után volt a csata.
    Utoljára szerkesztette: Morpeus, 2016.01.09. 18:36:11
  • Carmang
    #808
    Kíváncsi vagyok neked sikerül-e végigvinni a Prológust. Van benne egy bug, és nem dobja fel az utolsó csatát. Ha elértél 395-ig, de csak a hunok jönnek, akkor belefutottál a bugba.
  • Savaran
    #807
    Köszi szépen a kielégítő válaszodat! Amúgy belecsaptam a lecsóba és meg is vettem :) Nekem amolyan magyar nép pótlék-ként lesz jó az avar kampány elsősorban ez inspirált, meg a lovasíjász/nehézlovas taktikát szeretem.
    Egy szó mint száz a mellékelt moddoló progival szépen átszerkesztem még azért az avarokat és utána beleugrok a mély-vízbe :)

    Random csatában nézegettem az egységek külsejét meglepő módon a szokásos CA szint felett van jóval, egész vállalható.
    Utoljára szerkesztette: Savaran, 2016.01.09. 18:05:47
  • PrasCo
    #806
    Áá, szóval volt még küldetésed. :) Igen, a prológus erősen szkriptelt, úgyhogy nem nagyon lehet mást csinálni, mint amit a program kér, hogy csinálj.
  • PrasCo
    #805
    Azt hiszem, engem az ragadott meg az egészben, hogy - jóformán egyáltalán nem! Szinte "klasszikus" Total War-élményt ad. Úgy értem, már-már problémás, hogy mennyire nem (pl. olvasgattam a hivatalos fórumon, hogy az angolszász királysággal "probléma", hogy elég rapszodikus, jönnek-e az AI vikingek fosztogatni egyáltalán), sőt, úgy néz ki, hogy az avar kampányom lesz a negyedik a TW-történelmemben, ami teljesen végig, totális dominanciáig viszek el. (Ezt előzőleg az R1-es Brutus-okkal, aztán a BI-s ERE-vel, majd az R2-es Rómával tettem eddig meg.)
    Hiányoznak - úgy értem, nekem nem, csak a játékból! :D - a szívatós játékelemek (nukleáris tél, szárnyaló korrupció, egységesített hun halálhordák stb.), de azért vannak random és scriptelt eventek, összességében mintha emiatt a hangulatvilág jóval könnyedebb is lenne, kevésbé fekszi meg a gyomrot. A lovasság abszolút dominanciája visszafogott (nincs többé felkészült lándzsásalakzat elporlasztása frontálisan egy közepes közelharci lovasság rohamával), az íjászok pedig jobbak az alapjátékhoz képest, a multi is mintha kiegyensúlyozottabb lenne. A lovasíjászok gyönyörűen teljesítenek, kivéve a nehéz lovasíjászokat, amik továbbra is bődületesen nyomorék ár/érték arányt adnak, kb. mint az alapjátékban. A gazdaság eleinte nehezen pörög be, de kihasználva a szomszédos provinciákra is kiterjedő hatásfok-javításokat, szépen bele lehet lépni a lóvéba, csak a játék közepéig nem érdemes elit egységekkel megtömni a sereget. Habár mód lenne rá: a kiegben nagyon kevés egység van az alapjátékhoz képest és relatíve hamar meg is kapni őket. Ez számomra kissé zavaró, másnak nem feltétlenül, de túl lehet lendülni rajta.
    Túl sokat nem vittem a dánokkal az AoC-t (kis britanniai kiruccanásba kóstoltam bele), de a véleményem az, hogy a "vikingek" voltaképp jobbak is, mint az alapjátékban - na meg autentikusabbak is. :) Bár a probléma itt is az, hogy nagyon hamar megkaphatsz szinte minden egységet a kezed alá. Hja, és natív lovasság itt egyáltalán nincs.
    A dolog pozitívuma, hogy a szűk egységválasztékkal tényleg sikerült viszonylag egyedivé tenni a népeket; ámbár így a csatatéren sincs annyi választási lehetőség, mint amennyit megszoktam az alapjátékokból.

    Szubjektív, de amennyire picit mintha csalódás lett volna a TLR, annyira nem vártam sokat az AoC-tól (sőt, már-már negatívan álltam hozzá, amennyire a nyugati fórumokon mindenki a csecsein lógott, hogy "ebből csináljatok teljes játékot!!!4") és különösebben nem is érdekelt, és mégis... azt hiszem, az R2 és az Attila kampány-kiegjei közül egyértelműen ez tetszik a legjobban.
    A legközelebbi Steam-leárazásnál nyugodtan merem ajánlani.
    Utoljára szerkesztette: PrasCo, 2016.01.09. 17:07:10
  • Morpeus
    #804
    Na, megoldottam a rejtélyt :D Csak 20 óra játékidőbe telt :D
    Az volt a probléma, hogy az volt a feladat, hogy a hunokat verjem vissza. De azok meg féltek mert alig volt emberük. Addig nem jöttek a közelembe amíg nem tettem a seregem rajtaütés módba. Onnantól beindultak az események. Szóval most irány Konstantinnápoly.
  • Savaran
    #803
    Jó hogy megemlítetted, tervezem beszerezni az AoC kampányt csak még kínlódok pár napot a gétákkal addig... a kérdésem azt lenne hogy az mennyire túlélőhorror szagú? :) Mert az Avarok nagyon csábítanak a Szeged központtal OMG :)
  • PrasCo
    #802
    Igazából csupán a játékelemeket akarja megtanítani, ezért lehetséges, hogy nem is ad komoly teret önállóságra (pl. diplomáciára), de az is meglepne, ha egyáltalán lennének győzelmi feltételek ott.
    Javaslom, kezdj Grand Campaign-ba, nem éri meg sokáig szőrözni a prológussal, ha már képbe kerültél. :)
  • Morpeus
    #801
    És a prológusnak nem lesz vége ha vége a "sztori"-nak?
  • PrasCo
    #800
    Hümm. Két dolog jut eszembe.
    Az egyik, hogy valami mod kavar be.
    A másik, ami szöget ütött a fejembe - nem lehetséges, hogy Te jelenleg nem a nagykampánnyal, hanem a prológussal játszol :)

    @Savaran: Igen, számomra pár "nehezítő" fícsör már-már öncélú idegesítés-számba ment át; ezért bár úgy ültem neki az AoC-nak, hogy jóval kevésbé fog érdekelni, mint az Attila fő kampányai (szóval nagyjából annyira piszkálom meg, mint a TLR-t), végül mégis majdhogynem jobban ottragadtam. :)
  • Morpeus
    #799
    Szia!
    A játékot a vizigótokkal kezdtem. Legalábbis a mentés neve szerint :D
    Ráböktem a kampány fülön a prológusra és azzal játszom. Azt hittem tovább vezeti a dolgot.
    Első kép
    Második kép
    Mint látod, eredeti játékkal játszom.
    Utoljára szerkesztette: Morpeus, 2016.01.09. 15:46:35
  • Savaran
    #798
    Gétákkal vagyok, tetszik hogy immunisak a k_ _ _a fagyra :) Egyesítettem a vikingeket a két konkurenst lenulláztam átmentem britanniába a rómaiak ill azok maradékát kiűztem na erre jött megin a great power büntetés és a korábbi két szövetségesem a frankok és szászok is hadat üzentek a kelta törzsekkel egyetembe, na küzdhetek egymagam öttel szemben, de jó tényleg túlélő stratégia ez, mondjuk nálam már túlélő horrorba megy át :)
  • PrasCo
    #797
    Hm, abból, hogy a dimplomáciád nem működik, arra gondolnék, hogy a játékot vazallusként kezdted. Hirtelen nem is tudom, nem a lakhmidokkal játszol? Ők talán az SE bábállamaként kezdenek. Viszont az, hogy át sem tudsz menni más nép területére, ezt nem értem. Nincs valami screenshotod pl. a diplomácia-panelről?
    Illetőleg ezen a ponton rá kell kérdeznem: Eredeti játékkal játszol?

    @Carmang: Na hja, a hunok "kissé" mikró-intenzívek. :D
  • Morpeus
    #796
    Sziasztok!
    Elakadtam kicsit az alapjáték kampányában és fogalmam sincs mit kellene csinálnom. Az a helyzet, hogy nem bírok egy néppel se kapcsolatba lépni. Ha át akarok menni más nép területére, akkor a játék nem engedi. Ha a diplomácia képernyőn próbálok kapcsolatba lépni másokkal, az se megy. Nem tudok se hadat üzenni, se kereskedeni, se szövetséget kötni.
    Szerintetek mit kellene tennem vagy ez egy bug és kezdjek új játékot?
  • Carmang
    #795
    Múltkor csodálkoztam, hogy vagytok képesek csata közben képek készítésével foglalkozni. Most hunokról váltottam szászokra (vagy képzelj ide bármilyen más letelepedett népet). Hát nincs több kérdésem :)
  • Carmang
    #794
    Hát ja, csak pl a globális pénzügyi panelen így sem írja, hogy miből áll össze az adó. Meg aztán a lenti képen ha valamire az van írva, hogy Taxes, akkor azt gondolná az ember, hogy az bejövő adó. Csak így meg az Income-nak mi értelme lenne?
    Mindegy, megfejtettem a dolgot... dehátazért, na.

    Ettől függetlenül készül egy kis feedback, amit majd beírok a support fórumra.
    Ilyen apróságok vannak benne, hogy ha meghal egy ügynök, akkor nem írja ki, hogy miféle ügynök volt ő, mert a Név, életkor, rang mellé azért még jó lenne egy típust (sámán, spy, warlord) is látni, vagy még inkább a portréját.
    Meg olyan, hogy a hordáknál az Event Messages-ben nincs nagyító ikon amivel a hordára ugorhatnék, ha elkészült egy épület. Most játszom a prológot, a vizigótoknál van ilyen ikon. Pff...
  • Although
    #793
    Általában mindig megállok a kurzorral a dolgok felett és várom kiír e valamit. Mert ez a rendszer régóta ilyen.
    És úgy össze lehet rakni mi miből, hogyan.
  • Although
    #792
    Boldog új évet!
  • MarkBlade
    #791
    Én elsőnek kinyírtam őket és bár észak részt sikerült hódítanom a Brit sziget bekavart.Most a Dánokkal békébe vagyok velük és velem erősödnek. Nem szívatnak meg hátbatámadással teljes katonai szövetségben vagyok.. Egész észak a miénk kar karöltve. Így sokkal könnyebb :D
  • Carmang
    #790
    Néha komolyan agybajt kapok attól, hogy egy dolgot hányféle képpen képesek elnevezni. Vagy egy dologra nem jó szót használnak.

    Ennek a Household-nak mindhárom tulajdonsága távolsági egységre vonatkozik, de sikerült egyszer Infatry-nak, egyszer Missile Infantry-nak, és egyszer Ranged Infantry-nak elnevezni. Gratulálok.



    Aztán így 150+ óra után végre rájöttem hogyan számolja a gép a pénz bevételt. Mert a pénzügyi panelen csak egy összeget ír ki Tax címen, de hogy azt honnan kapom, az mindig talány volt. Meg azt sem tudtam, hogy a hordáknál a Building View-ban kijelzett Income mit jelent (itt az 5571), és azon belül a Taxes (2870) mit csinál:


    Fogtam szépen a számológépem, és az összes hordám Taxes-ét összeadtam, viszont a pénzügyi panelen sehol nem szerepelt olyan szám, ami kijött. Aztán poénból összeadtam az Income-ot, és kijött az a szám, ami a panelen, a bevételi oldalon Tax-ként szerepel. Pfff...
    A fenti képen a Taxes csak egy "globális adó módosító" szám, tulképp a pénzügyi panelen, a csúszkával beállított adó mértékét jelenti pénzre fordítva (minél kisebb az adó, annál nagyobb a Taxes, azaz annál több pénz marad az embereknél, és nem pedig az államkasszát gyarapítja).

    Na, bocs ha valakinek totál unalmasat mondtam, mert ő ezeket tudva született, de nekem ledobja az agyam a szíjat az ilyesmiktől :D

    És boldog új évet mindegyikőtöknek!
  • Savaran
    #789
    Vikingekkel hogy érdemes kezdeni? A másik két viking törzset gyorsan kiirtva, vagy menjek Britanniába a kelták vagy a rómaiak kárára?
  • Carmang
    #788
    Nekem nincs meg, de az értékelések szerint jó lett. Olvass el néhányat.
  • Savaran
    #787
    Most akciósak a homoki népek pakk 2,54 juróért, szerintetek megéri beruházni most rá, van a 3 kampányban valami fantázia?
  • Although
    #786
    Mondjuk általánosan ha öregszik egy vezér akkor átpakolok egy fiatalabbhoz és az öreget vissza viszem egy főbb városba.
  • Although
    #785
    Ilyen egy dark fantasy :)
  • Carmang
    #784
    Na ez érdekes lett... Elértem 450-ig, ezzel beállt a Cultural Victory, megkaptam az utolsó átvezetővideót, és... ennyi (még azért poénból viszem tovább a játékot). Miközben, ahogy említettem a Chapter V beállt rögtön az első kör végén, 0/5 bónusszal teljesítve.
    Egyértelműen valami bug van itt, majd írok a supportnak.

    A megváltozott uralkodó kiválasztás is fura lett, bár ez egyéni szocprobléma: Uldin halálakor az egyik unokája lett a vezér, elég fiatalon (ugye az említett régens helyett, amíg Attila még gyerek). Hát sikerült neki a játék végéig kihúznia, bár így a vége felé szépen kapta a kora miatt a negatív trait-eket.
    Az első fia, aki szintén örökös lett Attila mellett, csatában meghalt. Az ERE területén bohóckodtam 2 sereggel (összesen másfél seregnyi emberrel), amikor a szomszédos Sassanidák átjöttek 2 teljes sereggel, és tulajdonképp legyalultak (csöppet sok lovas, és tevés egységet hoztak magukkal).
    Attila még korábban, fiatalon meghalt, asszem 3 csillagos vezér volt, amikor jött egy ellenséges warlord a semmiből, és az első assault-ja critical success lett. Pff :)
  • Carmang
    #783
    Sikerült megcsinálnotok hunokkal a Major Victory-t? Elég dúúrva követelményei vannak.
    Meg aztán érdekesen van megcsinálva az utolsó fejezet (az ötös). Cél, hogy beállítsam az egyik Victory Condition-t ugye. Rögtön a fejezet első körének végén nyertem Minor Victory-val, úgy hogy az már elég régen beállt. Közben meg ezerrel húztam a Major felé.
  • Savaran
    #782
    Én non stop ilyen nézetben harcolok, csak akkor nem ha nehéz a kivívandó győzelem! Sokszor nézem a sok profi "olláj" harcost aki irányítja a pixelhadsereget... na az nekem nem jön be:)
  • PrasCo
    #781
    Amikor nem mikró-intenzívek az ütközetek, akkor időnként el szoktam nézelődni, akár lassított felvételben is. :) Az agresszív ló viszont szüneteltetéssel készült és teljesen véletlenül. :D A hivatalos fórumon van egy srác, akinek az alán-helyrerázó modjait tesztelgettem, az egyik ilyen állatkodás alkalmával született meg ez.
  • Carmang
    #780
    Állandóan belső nézetben tolod az egységeket, vagy mi, hogy elkapod az ilyen pillanatokat?
    :D
  • PrasCo
    #778
    Én még tologatom távolabbra az új nagykampányt, mert bár papíron összerakták az alánokat, valójában katasztrofális állapotban vannak, a távolsági fegyvereseinek a 80%-a pedig közel használhatatlan - vagy konkrétan használhatatlan.

    Ugyanakkor frissen beérkezett hír: Gazdátlan, féktelen vadlovak tépnek szét ártatlan dárdákat!
  • Carmang
    #777
    Na végre! Megcsinálták, hogy ha Uldin meghal, és Attila még gyerek, akkor a hunok nem egy régenst kapnak vezérnek, hanem a családból lesz valaki vezető. Most konkrétan Uldin egyik unokája a vezér, viszont Attila mellett az ő fia is örökös. Kíváncsi vagyok mi lesz 2 év múlva, mikor Attila felnő.
    És megcsinálták azt is, hogy az ellenséges népek, akik horda módba váltottak, rögtön menekülőre fogják, és később se sokat látom őket. Nem pedig 3 pixelre a látókörömtől követnek.
    És a jóval gyengébb népek sem keménykednek már.
  • PrasCo
    #776
    Ha beütne, arról tájékoztatást fogsz kapni egy üzenetben. :)
  • Hunor1
    #775
    ok köszi, jelenleg még nem látom a szintet, csak 20. körben vagyok még, 2 várost foglaltam eddig csak .
  • PrasCo
    #774
    Az AI viselkedését különösebben nem változtatja tudtommal, önmagában a diplomáciát sem, viszont erre a mechanizmusra tekintettel az AI elvileg hajlamosabb elfogadni a felajánlott békét.
    Hogy épp milyen állapotban vagy a "war weariness"-t illetőleg, a felső állapotsávon tudod megnézni az évszaktárcsától jobbra, de csak akkor jelenik meg az ikonja, ha egyáltalán problémaként jelentkezik ez. Ha kirámolják a városaidat, túl sok ellenséggel szemben hadakozol egyszerre, csatákat vesztesz stb. akkor a csapataid morálja és a hadsereg integritása fogja azt megszenvedni. Egyelőre az első szintjével találkoztam csak, amire nem igazán emlékszem, ezért konkrét számokat nem is tudok mondani.
  • Hunor1
    #773
    egy körrel később végre történt is valami! Szicília megtámadta a szövetségesemet ,így végre háborúba kellett lépnem az oldalán + a másik(a közelebbi) kikiáltotta a függetlenedést, és hadat üzent.

    de van itt valami amit - angol tudás hiányában - nem nagyon értek még itt az elején.
    az az új fícsör a "War Weariness"
    ez mit is jelent a kampány során? hogyan változtatja meg az AI viselkedését vagy a diplomáciát ?
    köszi.