78
  • M2 #38
    Szerintem relatív bukás lesz ez a hatos széria és az óra. Az iPhone 5S-ből többet fognak eladni, mint az újakból együttvéve, főleg hogy a specifikációban is csak apró előrelépések vannak.

    A forma botrányos, ha ezt egy kínai Csingcsung gyártmánynál látnák az emberek, hányingerrel küzdenének - így majd páran lenyomják saját torkukon, mert Apple.
  • Tikal #37
    ez miért is fontos? androidon nem fut reccenés mentesen vagy mi? :)
  • Tikal #36
    Nem lehet minden évben robbantani ez sehol sem megy, és egyébként is elég nehéz... Autoiparban szintén... elektromos auto is van már jo ideje, Tesla nem azzal robbantott hogy feltalálta az elektromos autot, hanem azzal hogy eladhatóvá tette azzal hogy gyönyörűen becsomagolta és megcélozta a gazdagokat vele. Lassan jön tőlük egy SUV amit szintén a lóvésok fognak tudni megvenni, aztán majd idővel leszivárognak ők is a középkategoria felé..

  • Linkout
    #35
    Olyan fura, hogy a legtöbb iphone topicban az iphone tulajok vagy kedvelők nem azzal indítanak, hogy fikázzák a droidot. ellenben minden hasonló témájú fórumon szinte mindig van gyűlölködés a másik rész felől.

    Reagálva a nagyon magas színvonalú hozzászólásokra:

    Nem nagyobb pénisznövelő, mint a samsung konkurens megoldásai
    Nem azért veszi az ember, mert szórja a pénzt, hanem azért, mert nem akarja olyan eszközre pazarolni a sok forintot, amin android fut.
    A facebook, instagramm és snapchat jól megy rajta.

  • MaRee
    #34
    Oszt megy rajta jól a fészbuksz? Meg az insta? Meg a sznepcset?
  • Laza
    #33
    Végülis azoknak is kell valamit gyártani, akik már nem tudják mire szórják el a pénzüket :)
    Mondjuk ezek után fura a sok csóringert meg iskolás gyereket almás készülékkel rohangálni :)
  • SlayR
    #32
    Egene biztos....az iphone meg nem csak egy telefon hanem pénisznagyobbító cucc is :v
  • Papichulo
    #31
    Így lehet, hogy még egy munkanapot sem bír ki.

    Valoszinuleg egy napot azert kibir, de ejszakankent tolteni kell.
  • Linkout
    #30
    A bemutatón nem beszéltek az óra üzemidejéről. Felteszem, ha kibírna egy hetet, azzal dicsekedtek volna... Így lehet, hogy még egy munkanapot sem bír ki.
  • NEXUS6
    #29
    Azért várjuk ki a végét, hogy mennyire lesz befutó az Almás csuklófon. Vagy 30 éve létezik ez a műfaj, de áttörésről nem nagyon beszélhettünk eddig sem. Kijelző kicsi, kezelés nehézkesebb, mint pl. a mobilé, a kissebb méret miatt viszont drágább, mint egy azonos tudású más készülék. Ezért aztán jó lenne tovább hordani, de ugye pont ezért gyorsabban elavul, mert nem lehet olyan technikát belerakni. Amikor egy nagypofájú 5"-os teló folyamatos baxtatás mellett bírja pár órát, akkor ha csak ugyan ezt tudja az okosóra az már gáz, de valszeg kevesebbet. Technikailag szerintem még nem vagyunk ott, hogy ezzel szórakozzunk.

    Az új ájfon is láthatólag kezd lecsúszni a sznobfon kategóriából, ami egy szűk, de biztos piacról történő kihátrálást jelent. A dizájn nekem olyan átlagosnak tűnik. A Sharp keret nélküli kijelzője tök pofás, ez ahhoz képest uncsi, olyan HTC-s. Beltartalom inkább csak átlagos, ha a csúcs kaegóriát nézzük. iOS azért még valszeg OK, végül is jó, hogy csak 1 hw-re kell optimalizálni. Szal az Apple ezzel a termékcsaláddal elindult az elnokiásodás útján, csak annak a cégnek még ott van a butafon piac azért, az Apple-nek meg semmmise.

    Szerintem.
  • cateran
    #28
    Te irtad, hogy miota az Apple megszelloztette az otletet) nyomatjak az okosorakat..hat persze minden olyasmibol, amit az Apple akar vagy tervez, van mindenkinek hatul a spajzban es ilyen esetekben csak elohuzzak a feneketlen zsakot es kuldik ki belole a dolgokat..szo sincs arrol, hogy ilyesmit azert meg kell tervezni, gyart(at)ni, promocionalni...farol szuretelik a vizonteladok boltjai mellol.
    A Fossil (meg a tobbi amit irtam) mutatja, hogy mar x ideje vannak ilyen marhasagok, altalaban a kor technikai szintjen es ahogy most sincs sok ertelmuk, akkor sem volt, ezert nem terjedtek el.
    Utoljára szerkesztette: cateran, 2014.09.10. 09:52:16
  • Linkout
    #27
    Igazat adok!

    iphone, ipad, allpewatch (megszellőztetés nélkül) nem készült volna el az android (fényképezőgépekhez szánt OS volt eredetileg, de gyorsan kellett átírniuk, miután az iphone sikeres lett), az összes modern érintős telefon és tablet, valamint okosóra sem. A samsung profitált a legjobban az Apple termékek sikerességéből.

    A samsung sehol nem volt mobil gyártásban (igazából mindenki kullogott a nokia után)
  • Papichulo
    #26
    Az 1GB ramról a szifon.com adott megerősítést.

    Erdekes, mert "komolyabb" oldalakon meg nem olvastam ilyesmit.

    Év végén tervezek beruházni egy macbook airbe

    Azt iden aprilisban - 5 honapja - frissitettek, szoval iden mar biztos nem lesz uj valtozat. Talan jovo tavasszal.
  • Linkout
    #25
    Ugyehogyugye? :D

    Nekem is etalon volt... Aztán lehet meg fogunk lepődni és annyira pörgős, nagyszerű eszköz lesz az i6/plus, hogy ihajj. nem tudom. Látni kell személyesen. Tény, hogy nem érzem a feelinget, amit eddig mindig.
  • Dynamic
    #24
    Marhára nem érdekel a Fossil, nem is értem hogy jön ide. Egy szóval nem állítottam, hogy az Apple találta fel az okosórát ("okos", na azért ez is túlzás az általad említettekre nézve), azt mondtam, piacot teremtett. Aki nem látja, hogy azóta kezdte el fosni magából a többi cég a hasonló terméket, mióta az Apple megszellőztette, hogy mire készül, az nyilvánvalóan vak.
    Most ez ugyanaz a vergődés, mint anno az iPhone-nál ment, hogy "dehát nem is ők találták fel az érintőkijelzős telefont". Nem is mondta senki. Csak éppen véletlenül azóta gyárt mindenki más a világon, mióta az Apple.
  • karajjj
    #23
    ezzel számomra az almás cég megugrotta a cápát, eddig etalon volt számomra az iphone, de ez abszolút nem jön be, tényleg beálltak a sorba vele
  • Linkout
    #22
    tudom, nem dőlök be a számháborúnak, iphone 4 tulaj vagyok, sok jó alkalmazást használok fotózáshoz és imádom, szerintem nagyon szép fotókat készít az 5MP kamerája. Biztos vagyok benne, hogy szuper képeket lehet lőni az új készülékkel majd. Egyszerűen attól tartok, hogy aki nem így gondolkozik, az elkezdni jól fikázni. (van egy 8MP droidos telefonom, de elbújhat a képminősége a régi iphoneomhoz képest)

    Az 1GB ramról a szifon.com adott megerősítést. Mondjuk ez jelentheti azt is, hogy az iphone 5s támogatása kitolódik akár ios10-hez is, hiszen a memóriába bele kell férnie majd.

    Év végén tervezek beruházni egy macbook airbe, talán emiatt várom annyira, hiszen ha azonos árért jobb konstrukciót kaphatok, akkor nem veszem meg a mostanit.
  • Papichulo
    #21
    nem számít annyira a mp, de akkor is, az elv. 2014 van...)

    Akkor is ha adott MP mellett javult a kepminoseg? Nem kell bedolni a felesleges szamhaborunak! :)

    számítottam volna a 2GB ram-ra.

    Van mar barmifele megerosites, hogy 1GB RAM van benne?

    Számítottam továbbá iphonetól független újításokra (mackbook air, macmini frissítés)

    Azokat altalaban kulon eventen szoktak bejelenteni, sot neha csak silent launch van, ahogy iden is mar volt.
  • Linkout
    #20
    Visszatérve én, mint "iphone buzi" azért is fanyalgok, mert vártam volna 12mp hátsó kamerát és 3mp front kamerát (sokat fotózok iphone-al, tudom, hogy nem számít annyira a mp, de akkor is, az elv. 2014 van...)

    Titkon reméltem, hogy lesz egy 4" modell, ami talán kicsit olcsóbb is lehetne, de jobb, mint az iphone 5s így lenne választása azoknak, akik nem kívánnak nagyobbat venni.

    számítottam volna a 2GB ram-ra. Igen elég mindenre jelenleg az 1gb agy iphone esetében, de magamból kiindulva én nem a következő generációig veszek ilyen drága készüléket, hanem akár 3-4 évig is használnám az adott modellt.

    Számítottam továbbá iphonetól független újításokra (mackbook air, macmini frissítés)
  • Linkout
    #19
    Ami érdekes lehet, az talán az energia menedzsment. 2,5x jobb akku időt ígérnek. Nos, ha ez annyit jelent, hogy 1,5-2x jobb lesz, akkor már igen jó dolog lenne.
  • Papichulo
    #18
    Nem igazan tetszik egyik sem, de foleg az ora nem. Bar azt is be kell vallani, hogy eddig volt par olyan sikertermeke az Apple-nek, melyet a bemutato utan fanyalgas kisert, amig ki nem probaltak az emberek a gyakorlatban is... szoval...

    Mindenesetre szerintem a 4.7" az tul nagy es az sem tul szerencses, hogy az oraval lemaradnak a karacsonyi szezonrol, plusz azt sem ertem, hogy az 1080p-t hogyan gondoltak... viszont erdekelne, hogy mire ment el az A8-nal a dupla tranzisztorszam es mit tud az S1.

    edit: typo
    Utoljára szerkesztette: Papichulo, 2014.09.10. 08:53:56
  • Linkout
    #17
    Hát, nem igazán tetszik. Ha valaha váltanék is, i5s lenne a nyerő. 2 oka van:

    - nagy (nekem)
    - ronda (nem is ronda, egyszerűen annyira kommersz lett, hogy az hihetetlen. szappantartó)

    viszont az ios miatt nem térnék át droidra. (ez egyéni véleményem). Az óra meg nem tudom, hogy mire hasznos. Jó meg minden, de mire kell használni? Mondjuk én eljárok tárgyalni, üzletet kötök. Nem fitnesszelek, nem edzek meg semmi ilyesmi. Nekem mit tud nyújtani ez az óra? Ha már divat, akkor inkább egy márkás hagyományos karóra, ami esztétikus és lehet vele flancolni az üzletembernek.

    Erről a digitális cuccról meg egy középkorú üzleti partner csak annyit tudna, hogy valami olcsó fos. (ha már órák, akkor igen, ez olcsó fos az üzleti szférában)
  • MasterMason
    #16
    Még véletlenül sem.
  • Zoliz
    #15
    Úgy látszik Nők vagy homokosok a legnagyobb IPhone vevők a prezentált virág miatt a képenyőn. Nemcsoda, hogy aránytalanul drága termék, mert nem éppen eszes vásárlők veszik. Ilyen a pijac. A nők pilyaca.
  • vision5
    #14
    Ezt már megcsinálták iPhonehoz is, igaz nem hivatalosan.
  • vision5
    #13
    Az iOS nagyságrendekkel jobb mint az Android, ezt tapasztalatból tudom felhasználói és fejlesztői oldalról is.
  • vision5
    #12
    Ezek az akksi idők egyszerűen nem igazak, állandóan töltenem kell...
  • SlayR
    #11
    Ne is szépítsük ez egy szép nagy rakás szt*r....kivéve az epöl zombiknak azoknak minden fos tetszik amit ont magából ez a kamu "világmegváltó" cég :D
  • cateran
    #10
    Esetleg nezz utana a Fossilnak vagy a SPOT-nak (bar lathatoan rendithetetlen hittel vallod, hogy az Apple fingta a passzatszelet)
    Pedig terveztem, hogy valtok iPhonera, de mind az 5-os sorozat, mindpedig ez, 1 nagy nulla a 4-hez kepest. Pedig a tundrabugyim tele van mar az Android faszsagaival, de lathatoan az Apple is lesullyedt a 12-egytucat szintre.

    Szerk.: A szavazasra meg: Sem ez nem tetszik, sem az Androidos cuccok....Nagy valoszinuseggel a jovoben a beleposzintnel kicsit feljebb levo telefont fogok csak venni, de hogy milyen op. rendszerrel az rejtely meg nekem is :D (MS is kilove..sirva menekultem vissza az Androidhoz..)
    Utoljára szerkesztette: cateran, 2014.09.10. 00:56:20
  • Blasta
    #9
    "Istenem, megint ugyanaz a közhely. Aki feltalálta az autót az szerinted minden évben mást fog feltalálni? Komolyan nem értem"

    Pedig egyszeru. Igen, akik az autobizniszben vannak, évrol-évre feltalálnak ezt-azt, fejlesztik a technologiat, alacsonyabb fogyasztast, jobb motorokat, jobb belso funkciokat és egyebeket talalnak ki es teszik hasznalhatova az uj modellekben.
    Vajon miert van ott a Mercedes ahol van már annyi ideje? Mert diktálják a piacot es nem kovetik? Vajon miért akkora szám manapság a Tesla? Vagy mitol olyan meno az uj "i" BMW? Mert olyasmivel állnak elo amivel kb. senki ebben az idoben az iparban.

    Hogy mit várnak az apple-tol? Ugyan ezt. Mivel a nagy Steve ebben a szellemben alkotott, ebben látta és valositotta meg a cég sikerét.
    Es ez az a dolog amiben az apple gyakorlatilag Steve halála óta NULLA dolgot muvelt, eloszor lekicsinyitették az iPad-et (mert a konkurencia a kis meretu táblákkal aratott akkor), majd megcsinálták a rém gagyi es nem tul sikeres muanyag iPhone-t (mert a konkurencia muanyag telefonjai remekul fogytak) és most beálltak huszonnegyediknek a sorba a tepsi méretu uj iPhone-okkal és ezzel a parasztvakítás órájukkal.
    Ez nem a Mercedes, pláne nem a Tesla. Az apple egy huszadrangú IT céggé silányult, koveti a divatot ráadásul eléggé lemaradva.
  • MasterMason
    #8
    Azért Samsung legalább egy komplett saját oculust csináltatott a telójához...



  • who am I 7
    #7
    Külsőre nem rosszak ezek, bár kitalálhatnának valami újabb formát..viszont, az UI az vérciki...ugyanaz, mint az első iOS-nél :D Ez olyan, mintha a legújabb F30-as bömös a régi E30 belsejét kapná (minden másra F30 fejlesztés), rohadtgáz.
    Az órára nincs nagyon kommentem, nem hordok, nem is érdekel, talán annyi, h az már designra is gagyi.
  • CairoJack
    #6
    Közhelynek közhely, mint ahogy az is, hogy "Az ég kék, a víz nedves! A nők hazudnak!" Ettől még igaz.
    Nincs már bennük kellő innováció.

    Más. Én óra hordó ember vagyok, és bár ha olyan a szitu, felveszek egy G-shockot is, azért szerintem egy óra ott kezdődik, hogy Swiss made, autómata, és még az unokáim karján is óra lesz, ellenben ezek az okoscuccok 1-2 nagyon max. 3 év múlva a kukában végzik végleges elavulás végett. Ezek nem órák. A szememben még a fent említett 30 rugós G-shockoknak is milliószor több becsületük van. Legalább bírják a strapát...
    (és 10-15 évet még azok is lazán kihúznak).
    Biztos lesz, aki megveszi, de igazából szerintem ez most csak egy divathullám, ami jelenlegi formájában nem túl életképes. ATM nem fogják megváltani a világot, és még ettől függetlenül is, a jelenlegi típusok közül pont, hogy az Apple órája a leggyengébb. Dizájnra biztosan. Sokkal többet vártam tőlük ennél.
    Utoljára szerkesztette: CairoJack, 2014.09.09. 22:25:39
  • culas25hc
    #5
    Függetlenül attól, hogy ki milyen trendet követ, még jól néz ki az új iPhone. Viszont ez az óra rettentően gáz. Mióta megláttam a motorola 360-at, azóta azt tartom az etalonnak, még akkor is ha amúgy nekem sem kéne okos óra. De az legalább szép, nem is kicsit.
  • Dynamic
    #4
    Na jó, azt már most tisztázni kéne - mert szerintem mindenki ugyanezzel az értetlenséggel közelíti meg a kérdést -, hogy elsősorban azoknak lehet alternatíva, akik órát hordanak, vagy akarnak hordani, hogy válasszák ezt.
    Felesleges azon erőlködni, hogy te, aki amúgy sem is viselsz órát, hogy vajon mire tudnád használni.
  • Chris05
    #3
    Szerintem ez az óra meg fog bukni. Konkrétan nem látom semmi értelmét (iPhone tulajként).
  • Dynamic
    #2
    "Már nem teremtik a piacot, hanem követik. "
    Istenem, megint ugyanaz a közhely. Aki feltalálta az autót az szerinted minden évben mást fog feltalálni? Komolyan nem értem, miért kell ezt minden évben megállapítani. Másrészt, ha szigorúan vesszük mégiscsak piacot teremtett az Apple az iWatch-csal, hiszen azóta kezdte el a többi cég is gyártani, mióta pár éve megszellőztették, hogy okos órát akarnak készíteni :P
  • CairoJack
    #1
    Szerintem az iWatch nagyon csúnya, értelmét se nagyon látom, igaz egyik okos órának sem (marginális hasznosságú kiegészítők, amikkel csak a vesződség van).
    Szifonoknál nem tetszik a méret növekedés. A 8MS-s kamera, akár milyen jó képeket is csinál, szvsz már halál ciki. Részemről csalódás volt a mai Keynote. Nem mintha egy nagy iFan lennék, de még így is alulmúlták a várakozásomat. Már nem teremtik a piacot, hanem követik. Igaz, azt legalább stílusosan. Sok gyártó vehetne róluk példát (pl anyaghasználat, stb).
    Utoljára szerkesztette: CairoJack, 2014.09.09. 21:22:23