78
  • M2 #78
    Kevered az Androiddal. Ott pont ez a helyzet.
  • asysoft
    #77
    De miért lennének 32 bitesek? A rendszer zöme eleve 64 bites, és az iOS7-re átírt alkalmazások is jó eséllyel azok. Itt egyébként nem a 64 bitességen van a hangsúly (persze azt promótálta az Apple a felhasználók felé, hisz ARMv8 kevésbé csengett volna jól), hanem az ezzel járó új utasításkészleten, amely jelentős gyorsulást képes eredményezni egy egyszerű újrafordítás esetén is.
  • Vol Jin
    #76
    " (apple vezette be elsőként a 64bites procikat a mobil szegmensben), "

    Ha az OS és a programok 32-bitesek, akkor ennek mi jelentősége van?
  • Vol Jin
    #75
    Ez baszod nem mobiltelefon, hanem asztali.
  • Tikal #74
  • Svlad Cjelli
    #73
    Jaj mar megint a sok idiota! FIUK, LANYOK: Minden evben meg fog jelenni egy uj iPhone! Ti meg minden evben ugyanarrol fogtok vitatkozni!

    SZEP ELETET
  • Macropus Rufus
    #72
    "Nem, de akinek ájfon-galakszi-akármi van a kezében, 99%-ban csak azt látni rajta, hogy ül, és nyomja a FÉSZT. "
    amiért te csak ilyeneket láttál az semmit nem jelent. Max. azt, hogy a környezetedbe kerülő emberek csak erre használják, ebből messzemenő következtetést levonni, enyhén szólva is vitzes. :) Nekem az egyik munkaeszközöm egy BB Bold a másik egy Galaxy Tab3 Lite.
    Az elöbbi a Lotus szervereinkkel van szinkronban az utóbbi meg a távoli elérések miatt kell, 7"-on jobban látom az infókat. Távoli elérés: i7 szerver távoli felügyelete (admin szinten), citrix rendszerek felügyelete, vnc a nyomtató szervereink miatt, 5250-es emluáció azért, hogy ha a userek elakadnának, akkor én is láthassam azt amit ők, gy.k. ez is egy i7 eérés, csak inkáb user szinten. Természetesen az itt generált listák kinyomtatása, stb... ja igen: és a környezetemben csak ilyen arcok rohangálnak, tehát akkor levonhatom a következtetést: aki galaxy vagy ipad/iphone használó az 99%-ban munkára használja. ;)

  • Macropus Rufus
    #71
    jogos, nem voltam egyértelmű: mobil telefonokkal.
    (csak így zárójelben: egy mobilokkal folgalkozó topicban, nem kanócos telóra gondolnak az emberek. ;) )
  • asgh
    #70
    "Pedig egyszeru. Igen, akik az autobizniszben vannak, évrol-évre feltalálnak ezt-azt, fejlesztik a technologiat, alacsonyabb fogyasztast, jobb motorokat, jobb belso funkciokat és egyebeket talalnak ki es teszik hasznalhatova az uj modellekben... Hogy mit várnak az apple-tol? Ugyan ezt."

    jobb motor: erősebb processzor (apple vezette be elsőként a 64bites procikat a mobil szegmensben),
    alacsonyabb fogyasztás: alacsonyabb fogyasztás
    jobb belső funkciók és egyebek: mobil fizetési rendszer, ujjlenyomat azonosítás, lehet sorolni

    A lényeg: az apple pontosan ugyanazt teszi, mint a Mercedes: folyamatosan fejleszti az termékeit. Az sem igaz, hogy Steve halála óta nem álltak elő semmi újjal, az új macpro-hoz pl. már köze sem volt Steve-nek, mégis forradalmi újításokat tartalmaz és sikeres.
    Egyszerűen arról van szó, hogy van egy nagy adag "elemző", újságíró, blogger, stb. amik az apple sikerének farvizén élnek. Ezek a magukat hozzáértőnek mondó emberek minden évben előre bemondják, hogy mivel áll majd elő az apple.
    Aztán ha bejön, akkor azon vergődnek, hogy semmi meglepetés nem történt, ha meg nem, akkor "az apple alulmúlta a várakozásainkat".
    Pontosan emlékszem, hogy Jobs bemutatói után is mindig ugyanez a nyálverés ment, most csak annyit változott a mantra, hogy "Steve idejében bezzeg".
  • Tikal #69
    Nem kell megvenni! De ha valaki akarja, akkor hadd vegye már meg, mit fáj az neked? Nem kell az ilyenekkel foglalkozni, legalább van valaki aki pörgeti a gazdaságot :) Nekem 3 éves a telefonom most, vehetek újat, vagy várjak még vele mert sznobnak fogsz gondolni? :)
  • M2 #68
    A cél a boldogság hormon termelődése, a mobil/kocsi/ékszer...stb. csak ennek eszközei. A megszerzés után megint ugyanúgy felkel a nap és kell valami új cél, régen ez a Farskasölő törzstársnál lévő pávatoll volt, ma meg a csúcsteló (vagy más).

    Ha téged ez az emberi vonás bosszankodásra késztet, akkor nem leszel hosszú életű.
  • MaRee
    #67
    "Ezt mire alapozod, az osztalytarsaidra? :) "

    "Ja ertem, akkor te csak maradj a 3210esednel, es ne foglalkozz a többiekkel, a te szegénységi bizonItvanyod ha csak Azt latod hogy Facebookra lehet hasznalni egy ilyen telefont.. "

    Nem, de akinek ájfon-galakszi-akármi van a kezében, 99%-ban csak azt látni rajta, hogy ül, és nyomja a FÉSZT.

    Nekem nem 3210-esem van, van egy nyomógombos okos telefonom és egy érintőképernyős, de mivel az érintős lemerül 2 nap alatt, nem erőltetem. Egyik sem apple, de az is volt már kettő (első verzió és 4-es, túl zárt a rendszer számomra és nekem mind a kettő elromlott). Nem az iphone ellen kardoskodom.

    Az ellen, hogy minden évben ha kijön egy új csúcsszuper apple/samsung termék, akkor MEG KELL venni 2-300ezer forintért, mert csodálatosan innovatív, és milyen jó. Aztán megveszik és letöltik a fészbukot meg a sznepcsetet, és nyomkodják míg le nem jár a futamidő. Utána jövőre kijön az új ami egy centivel nagyobb és 4k felbontásban lehet nézni a 12 centis kijelzőn (jobb esetben még befér a zsebedbe), hogy Kovács Pista kedvelte a fényképed, lehet érte megint remegni.

    Aztán megy itt a parttalan vita, hogy ez szar, meg az szar, de afelett elsiklik az emberek nagy része, hogy az orránál fogva van vezetve, és olyanokért ad ki több százezer forintot, aminek igazából semmi értelme. Persze nem az én tisztem eldönteni, ki mire bassza el a pénzét.

    "Wow én 4 éve használok Szifont, 2 fagyásom volt, míg a HTC desiren heti 2-3 fagyás. "

    Az az idétlen indok amúgy az androidos telefonok ellen, hogy gyakorin a 12évesek miről tesznek fel kérdést, hát tényleg ne hasonlítsunk egy 30-40 ezer forintos okos telefont egy iphone-hoz, mert értelmetlen. A HTC desire lefagy? Igen, mert 40 ezer forint. Az iphone meg 200.

    "Androidra mikor lesz akár a nexusra 4 év szoftver támogatás?
    Androidra mikor lesz olyan progi, amivel egy kattintással elintézem a backupot az egész telefonnak (telefonszámok, híváslisták, sms-ek, programok mentései, fotók stb) Mindezt gyári programmal. "

    Miért, nem jön ki állandóan új szoftverfrissítés? Nekem a 2011-es telómra még mindig van.
    Backupot meg annyira nem lehet csinálni, hogy szoftverfrissítés után ez volt az első kérdés, hogy csináljon-e a telefon, a google-fiókomra.

    Egyébként meg majd ha az iphone-ra lehet bármit szinkronizálni úgy, hogy bedugom a telót és bele húzom a mappába a fájlkezelővel (itunes-os balfaszkodás nem éri), majd a telón minden további probléma (konvertálgatás, akármilyen app) nélkül meg tudom nyitni, akkor fogok venni egyet.

    Az okos órát inkább nem is kommentálom. Akinek túl sok a pénze, vegyen. Vagy ennyiért vehet egy normális órát is akár.


    Egyébként mi a jobb, az Audi, vagy a BMW? Szőkék vagy barnák?
    Utoljára szerkesztette: MaRee, 2014.09.11. 10:47:57
  • M2 #66
    Az egész csak marketing szövegezés kérdése, például ha azt mondom: "Ez az eddigi legjobb felbontású készülékem és a világ első 319PPI sűrűségű kijelzője!" (Azaz eddig csak szar felbonásokat gyártottam és bár van 318 és 320 és 420 PPI-s készülék is, de pont 319 még nincs)

    Egy picit se hazudtam, de a trükk miatt az emberek fejében az rakódik le, hogy az első és legjobb vagyok. Mágia vagy illúzió? :-)
  • M2 #65
    A Samsung is ilyen ronda?
  • asysoft
    #64
    Régi-jó Nexus 4:) Így képről iPhone 6 ívelt üvegéről egyből ez ugrott be, kérdés, ez is olyan sérülékeny lesz-e, mint az LG készüléke volt. Volt Nexus 4-em, de végül mérete, és sok hülyesége (pl bugos Wifi driver, vagy hogy néha nem engedte felvenni a hívást (korrektség megkívánja, hogy megjegyezzem, ezt azért utolsó éveiben iPhone 4-em is eljátszotta), egyik app (valami LED-es értesítő volt a gyanúsított) merevre tudta fagyasztani), néha fülhallgató rész cicergett) inkább downgradeltem vissza iPhone 4-re.
    Új iPhone-ok nem hoztak lázba (semmi váratlan újdonság, már ha azt nem számítom annak, hogy végre beadták a derekukat NFC ügyben), sajnálom, hogy nincs 4" modell, de talán majd pár év múlva, mikorra esedékessé válik az 5s-em cseréje, bemutatják az új iPhone mini-t, forradalmi 4 colos kijelzővel.
  • Tikal #63
    Lol, mondtam en valahol hogy az apple találta ki az okostelefont? Kérlek idézz:)£

    Csak azon nevettem ahogy levezette az egeszet, holnap majd az lesz hogy mar 92-ben a budin ülve kitalálta valaki az androidot, csak vArtak a bemutatassal addig amig az apple bemutatta a sajátját... Miert is egyebkent?:)
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2014.09.10. 22:13:33
  • asysoft
    #62
    Vagy Ericsson R380-nak, ezt Smartphone-ként is hirdették. De ha még visszább megyünk, IBM Simon az igazi első.
  • Papichulo
    #61
    Az Apple meg csak nem is foglalkozott telefonokkal abban az idoben.

    Khm...

    Apple Snow White 3 Macphone (1984)
  • asysoft
    #60
    Nem az Apple találta ki a smartphone-t (még az ő állításuk szerint sem), de kétségtelen, hogy mai formáját ennek köszönhetjük. Igen, előtte is voltak okostelefonok, igen, előtte is voltak érintőképernyős okostelefonok, mégis az első iPhone bemutatása után került fókuszba a felhasználóbarát érintőkijelzős interfész kérdése mindegyik gyártónál. Pont az általad említett Androidnál lehet jól megfigyelni ezt: kezdeti verziói keyboard-first kezelési elvet követtek (1.6-ig tán nem is volt virtuális billentyűzet támogatása); ha még emlékszel, fejlesztői portál is tele volt azzal, hogyan tegyük D-paddel vezérelhetővé az appok kezelőfelületét, merthogy érintőkijelzőt nem tartalmazó eszközökre is szánták.
    Dangeres eszmefuttatásod pedig igazán nem tudom hová tenni, azon kívül, hogy logikailag sem helyes (Danger!=Android Inc, csak egy alapítójuk egyezik; no meg Androidot ugye kamerákra szánták először...:)), lett volna bármi értelme "bemutatni", hogy korábban kezdték fejleszteni az Androidot?
    Szerk.: Dangerek egyébként - legjobb tudomásom szerint - nem is érintőkijelzősek.
    Utoljára szerkesztette: asysoft, 2014.09.10. 22:11:56
  • Macropus Rufus
    #59
    Az elso okos telok egyiket Nokia Communkatornak hivtak. Az Apple meg csak nem is foglalkozott telefonokkal abban az idoben. Az Apple nagyon jo a marketingben, erre te vagy a legjobb pelad
    Az Andriod sem csucs, de nem is istenitik annyira mint az Apple cuccokat. Bar reszemrok teljesen mind1 ki mit hasznal, ez izles dolga.

    ps.: bocs az ekezett hiany miatt, BB-rol irok, mceras elohozni a magyar betuket.
  • Tikal #58
    LOL, mesélj még...
  • kvp
    #57
    Ez nagyon jo es kb. igaz is. Az android 2000 ota letezik (es 2003 ota android a neve), amikor az apple meg sehol nem volt az iphone-nal. http://en.wikipedia.org/wiki/Danger_Hiptop Ezert is van az, hogy mar az eredeti verzoban is egyszerre volt fizikai billentyuzet es erintokepernyo tamogatas. Az android a danger os tovabbfejlesztett valtozata. Vicces, de a danger inc elso mernokei volt apple-os mernokok voltak, akik eloalltak egy jo otlettel (intelligens mobiltelefon gui-val) erre kirugtak oket, mert erre soha nem lesz piac. Amikor mar latszott, hogy az android eletkepes irany, akkor allt neki az apple a fejlesztesnek. Meglepo, de az egyik elso ceg aki modern 'okos' telefont adott ki az a t-mobile volt, danger sidekick neven 2002-ben. A google 2005-ben vette meg az android-ot, es veletlenul pont ebben az evben kezdodott az iphone fejlesztese. Amikor az elso iphone megjelent, mar 5 eve hasznaltak az emberek a teljesen ismeretlen t-mobile nevu ceg termeket, amin egy teljesen ismeretlen os futott, amit ma android neven ismerunk. (hogy a t-mobile-lal mi lett azt nem tudni) Szoval vicces az apple, de ugy talaltak fel a okosorat es az okostelefont mint ahogy a pc-t. (lasd: http://en.wikipedia.org/wiki/Xerox_Alto) Az apple mindig is abban volt jo, hogy fogtak egy letezo es kiprobalt otletet es el tudtak adni ugy, hogy az emberek csak arra emlekezzenek, hogy ok talaltak ki. Az utolso olyan apple-os mernok aki teljesen sajat fejlesztesu otletekkel jarult hozza az apple termekeihez Wozniak volt, azota csak masolnak, viszont az tehetsegesen.

    ps: A lenti kep alapjan: Hogy lehet hogy az iphone nem utes es vizallo? Meg az en jopar eves sony-m is az...
  • pixx
    #56
    Wow én 4 éve használok Szifont, 2 fagyásom volt, míg a HTC desiren heti 2-3 fagyás.
    Nekem tetszik, végre egy nagyobb iphone.
    Az óra értelmetlen és csúnya is. Számomra jelentéktelen is.

    Androidra mikor lesz akár a nexusra 4 év szoftver támogatás?
    Androidra mikor lesz olyan progi, amivel egy kattintással elintézem a backupot az egész telefonnak (telefonszámok, híváslisták, sms-ek, programok mentései, fotók stb) Mindezt gyári programmal.

    Gyakorikérdések.hu-t nézzétek meg a mobil részleget minden 2.-3. kérdés ez "Mi baja a telefonomnak a samsung vagy htc, motorola, sony telefonomnak.
    Tanulságos.

    Én nem utálom az androidot, de én nem megyek az android fórumra és oltom őket. Volt androidos telóm, nekem elég volt belőle, mert nem elégítette ki az igényeimet. Akkor még egy pdf file megnyitás is csak sírva ment a droidnak, bár ahogy tavaly hallottam a Note 3 még mindig szenvedett ebben a hibában ha egy 30 oldalnál nagyobb pdf file kellett megnyitni.

    Én ki tudom használni a telefonom, és szeretem is. Hogy ki mire használja, nem érdekel.
    Hogy kinek mennyire jó a telefonja, az se. A lényeg, hogy az enyém tudja, azt, amit kell.
    És, amint lehet meg is veszem az újat :D

    Utoljára szerkesztette: pixx, 2014.09.10. 20:33:27
  • Tikal #55
    Rohanok venni egy Nexust..
  • MasterMason
    #54
  • Gladiator
    #53
    Ha valaha is vettem volna iPhone-t, akkor az a kinezete miatt lett volna (bar ez a 16:9 keparany szerintem a vilag legnagyobb hulyesege). Viszont szerintem is kinai kinezetu az uj.

    Az oranak semmi ertelmet nem latom igy, de nem is az ora a lenyeg, hanem az alkalmazasok. Szerintem mar most tucatnyi ember fejeben van olyan alkalmazas otlet, ami miatt erdemes lehet majd ilyen orat venni. Meg egy 3-5 ev, hogy a Siri kicsit jobban kiforrjon, es utana az angol anyanyelvuek mar egy rakat mindenre tudjak majd konnyeden hasznalni sima hangvezerlessel. Szvsz.

    Anno az iPadet is mindenki szapulta, hogy semmi ertelme, hogy lehet ilyen faszsagot kitalalni, aztan latjuk mi lett belole. En se lattam ertelmet, de azert vettem egy Surfacet. Bar teny, hogy az elso heti lelkesedes ota egyszer nem hasznaltam:D
  • Vol Jin
    #52
    Azé baromira nem. A galaxy S1 azért lett basztava, hogy ifonkoppintás. Átvariálták a dizájnt samuék, eljutottak valahova úgy, hogy egy hülye is megkülönböztet elsőre egy ifont a samugalaxistől, erre az ifon kihoz egy olyat, hogy tökre nyúlja az új galaxisokat.
  • Vol Jin
    #51
    A galaxy s telómra rábasztam a kocsiajtót mindenféle szándékosság nélkül, csak éppen oda esett suttyomban, én meg a körülmények ismerete nélkül megkíséreltem becsukni az ajtót. Egy jézus faszom el is hagyta a számat, amikor ez az esemény tudatosult bennem.

    De, ha belegondolok, telefonáláson kívül semmi másra nem használtam. Úgyhogy a fiókból előkerült az ősnokia. Egyébként jogos az észrevétel, hogy fészbúkozáson kívűl nem használják másra jellemzően az emberek. Csak most elne kezdjenek hőbörögni néhányan, hogy ők kvantuumfizikai szimulációt futtatnak rajta, meg gyógyszerkísérletek adatait elemzik, meg mitomén milyen fontos dologra használják.

    Telefonálás, üzenetek, aztán kakukk, ha az ember nem fészbúkfüggő, és nincs rászorulva, hogy valami weblapot skubizzon miniatűrben.

    Mondhatnám a GPS-t is hasznos funkciónak, ha nem követelne netkapcsolatot, ami egy külföldi tartózkodásnál kurva anyádat kategória.

    Persze feltehet az ember térképszoftvert, de amit próbáltam az fos volt. Percekig molyolt a blahán, hogy hol a faszba vagyok, azt betett a rákóczira. Na mondom, ezt hogy hoztad össze vazzeg....
  • alyr2
    #50
    nah mar tud mindent amit egy közepkategorias androidos amsina 3 evvel ezelott..
  • MerlinW
    #49
    Az jó. 2007-ben az első Iphone is Samut koppintotta? Csak mert az i6 az i1 vékony kivitelben.
  • Vol Jin
    #48
    Határozottan állítom, hogy az új forma és dizájn a samsungot nyúlja le.
  • Tikal #47
    Ja ertem, akkor te csak maradj a 3210esednel, es ne foglalkozz a többiekkel, a te szegénységi bizonItvanyod ha csak Azt latod hogy Facebookra lehet hasznalni egy ilyen telefont..
  • Linkout
    #46
    Én sem értem mire alapozod. Aki facebookra vesz csúcs telefonot akár droid akár alma, az nem gondolja át megfelelően az egészet.
  • MaRee
    #45
    Azokat ugyan annyi értelme van megvenni minden évben 200ezerért. Fészbukozó.
  • Tikal #44
    uncsi... gondolom az Androidos júzerek meg CAD-et futtatnak rajta, mi? ...
  • Papichulo
    #43
    Mert erre használja a nagy többség úgyis

    Ezt mire alapozod, az osztalytarsaidra? :)
  • MaRee
    #42
    Mert erre használja a nagy többség úgyis
  • Tikal #41
    Egy dolog miatt kellett nekik az a sok új ember: Watch.
  • M2 #40
    Én is pont így látom.

    A nagy CEO begyűjtés is két dolgot jelenthet:
    - nagyon tudják merre kell haladni és a gyors fejlődéshez kell a sok jó ember, hogy nagyot előzzenek a piacon,
    - fogalmuk sincs merre kellene haladni és attól várják a megoldást, hogy sok profi vezetőt begyűjtenek, hátha majd azok megszülik.

    Sajnos az utóbbi tűnik valósnak.
  • Tikal #39
    ezt már hallottuk párszor :)