1465
A méltán híres Heroes of Might & Magic sorozat legújabb tagja.
  • Kanett990
    #993
    Sziasztok!
    Olyan problémám lenne, hogy bekapcsolom a játékot játszok vele valamennyit és újraindul a gépem. Mi lehet ennek az oka?
    Meg valamilyen Direct X 9 nem válaszolt dob fel az elején, de aztán elindul.

    Dx12-m van itt vannak a gépem paraméterei:
    Processzor: OctalCore AMD FX- 8350 4119 Mhz.
    Alaplap: Gigabyte GA-990 FXAUD3
    Videókártya: AMD SAPPHIRE RADEON R9 270X
    Memória: G-SKILL TRIDENT 2*4 GB

  • Pio
    #992
    cikk az 1.4-ről és ami utána jön

    Érdemes belenézni, mert átalakul eléggé a grafika, van pár tutorial videó, egy sample, hogy mennyit gyorsul a töltés és mennyit csökken a memóriahasználat.
  • JackOneill7
    #991
    Ma belépve megjelentek az online játék lehetőségek. Pedig nem állítottam semmit a routeren. De akkor most működik.
  • Andrews2007
    #990
    Mi próbáltunk Duelezni online, de nem sikerült. Mindig deszinkronizációs hiba van kivéve, ha nem 999-es a késleltetés ping szám az adott servernél. Akkor sikerül belépni, de a többségnél nem. Pl magyar magyarra nem tud 95%-ban csatlakozni.... Csak 1-2 külföldire. Ugyanígy a 1v1 é 2v2 nél online is.
  • JackOneill7
    #989
    Értem. Köszi :) Igen, amúgy van router, gondolom akkor valahol belül kellene azt aktiválni?
  • Shiwo
    #988
    próbáltátok ugyanazzal ?

    btw melyik frakció melyiket üti ? esetleg frakciótól függetlenül might üti magicet ? vagy fordítva ? készíthetnétek statisztikát (:
  • Coradiel
    #987
    Ha routerhez van csatlakoztatva a géped, akkor lehet, hogy a routeren nincs engedélyezve az a port, és ezért nem látsz játékokat.
  • GLADSUM
    #986
    Ez engem is erdekelne, mely frakcio paros balance-os. :)
  • vorosjo80
    #985
    Hello,
    már több hot-seat pályát végigjátszottunk a haverral, de még nem sikerült kiegyenlített csatát játszanunk. Mindegy melyik frakciókat választjuk, az egyikünk mindig sokkal erősebb lesz, mint a másikunk. Van ilyenfajta tapasztalatotok? Az 5. és a 6. résszel szoktunk még játszani, ott ilyen probléma nincs, kiegyenlítetten tudjuk végigjátszani a pályákat.
  • JackOneill7
    #984
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget kérnék. Tegnap megnéztem, milyen a multis része a játéknak, Indításkor kidob valami üzenetet egy bizonyos port megnyitásáról. Értem, hogy ennek nyitva kell lennie, hiszen maga a tűzfal elvileg automatán engedélyezi is. A játék elindult, csak éppen játékosokat nem találtam. Létezhet, hogy még sincs megnyitva az a bizonyos port? Máshogy kérdezek. Akkor el sem indult volna a térképválasztó rész,ha nincs megnyitva a port? Vagyis ez csak automata rendszerüzenet?
    Utoljára szerkesztette: JackOneill7, 2015.11.03. 12:35:50
  • Jacktor
    #983
    Köszönjük!
  • Vologya Mester
    #982
    Üdv Bátor Harcosok!

    Igen, lehet jelentkezni az új H7 DUEL tornára ezen a héten vasárnap éjfélig. Itt a link: Heroes7 DUEL torna verseny Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!

    A főoldali híreket tessék elolvasni! Ott le van írva, hogy folyamatosan a mai naptól indulva megy a jelszókiküldés. Mivel közel 3000 felhasználó kap e-mailt, el fog tartani egy darabig. Ezért aki a régi fórumon regisztrálva volt, az fog kapni az új fórumhoz jelszót a régi fórumon regisztrált e-mail címére. Addig is elérhető a régi fórum (ameddig szükséges) az Archív oldalon a bal oldali menü Fórum menüpontjára kattintva. Ott a régi felhasználónév/jelszó páros működik. Ha gondotok lenne, keressetek bátran, naponta olvasom a fórumot itt illetve kereshettek a publikus e-mail elérhetőségeim bármelyikén.

    Remélem tetszik az új oldalunk. Bármilyen kérdésre is szívesen válaszolok, ha tudok.

    Baráti üdv!

    Vologya Mester
  • Jacktor
    #981
    Nem jó a link.

    Amúgy valakinek sikerült már bejelentkeznie az új hommm.hu-n? Láttam hogy elvileg ma küldenek majd emailt új jelszóval, de a kézi jelszóváltás és regisztráció sem működött még nálam.
    Utoljára szerkesztette: Jacktor, 2015.11.02. 10:51:00
  • Andrews2007
    #980
    Ja láttátok a hivatalos új magyar DUEL H7 verseny meghirdetését az új H7 magyar oldalon?
    hommm.hu

    Helyzetjelentés 115. - Unokahúgom első lépései a Heroes 7-ben! Cukifactorság 2.0!
    Unokahúgom hot seat Heroes 7
    Utoljára szerkesztette: Andrews2007, 2015.11.02. 10:33:00
  • survivor
    #979
    Sziasztok! Most láttam, hogy 8 ezerért már hozzá lehet jutni 13 helyett az egyik -kicsivel több, mint fél MB-os- boltban. :)
  • SLICK
    #978
    köszi az infót :)
  • pjboy091
    #977
    Nyilván eladástól függ, hogy lesz-e hozzá kiegészítő.
    Ami a játékot illeti, az alapok teljesen jók. Gyakorlatilag összegyűjtöttek minden jó ötletet az előző részekből és beépítették a játékba.

    Itt egy összefoglaló videó, szerintem érdemes megnézni:
    https://www.youtube.com/watch?v=8RB_cV1Ufmo

    Ami negatívum, az az indokolatlanul magas gépigény. Sokan írják még, hogy nagyon sok bug van a játékban, köztük olyanok is amiktől kifagy a játék. Lehet, hogy szerencsém volt eddig, de én egyszer sem találkoztam ilyennel.

    Ami a kampányt illeti, nekem az is tetszik. Szerkezetét tekintve a heroes 4-re hajaz, vagy is a kampányok közt nincsen történetbeli összefüggés, mindegyik egy-egy különálló sztori. A viaszbábú átvezetők viszont tényleg elég gagyik.

  • Lokker
    #976
    Azt kell mondjam SZERINTEM akkor érdemes megvenni mikor kap egy komoly leárazást, addig semmikép. A kampány hatalmas csalódás, főleg a menürésze. Rettenet buta az AI így csak hardon van értelme belekezdeni a kampányba ha akarsz egy kis kihívást. A történet iszonyat zavaros, nehéz követni. Sok RAM-ot eszik és egy gyengébb gépen a tényleges játékig eljutni indítástól olyan 10 perc. Szóval karácsonyig mindenképp érdemes várni vele hátha kap egy nagyobb leárazást a program. Annyi biztos teljes árat kiadni balgaság lenne jelenleg.

    Hangsúlyozom, hogy ez SAJÁT vélemény!
    Utoljára szerkesztette: Lokker, 2015.10.31. 14:10:19
  • SLICK
    #975
    Lesz(nek) kiegészítő(k) a játékhoz a későbbiekben?
    Szeretem a Heroes sorozatot, bár csak a 2., 3. és az 5. résszel játszottam eddig, a többi nem jött be. Ebben a részben látnék fantáziát, igaz van pár dolog ami számomra elég zavaró, de ahogy olvasgatom bugos, meg vannak egyéb hibák a játékban és így nem akarom megvenni, csak ha már kiforrott lesz, addig is megvagyok a többi résszel.
  • GLADSUM
    #974
    No mar a 1.3.1 patchnel tartnak. Dolgoznak a sracok. :) (mondjuk ez kis javitas volt)
  • aggeus
    #973
    Megvan...tényleg belekerült :)
  • JackOneill7
    #972
    Nekem az első verziónál is működött a page up és down gombokkal. Viszont most a jobb egérgomb nyomva hagyásával is megy.
  • Jacktor
    #971
    Kommentben viszont írják hogy belekerült.
  • aggeus
    #970
    Reménykedtem,..de mégsem találom benne az egeres térképforgatást :(
  • Jacktor
    #969
    Mondjuk ebben az egeres térképforgatást pont nem találom
  • Dzsini
    #968
    fent van a hivatalos oldalon a "Show Patch Note" gomb alatt :)
  • Lpmike6
    #967
    Ha valakinek van ideje és türelme is, tényleg megköszönnénk páran, ha leírnák mit javítottak a jelenlegi patchben. :)

    Amúgy másnál is az van, hogy minden új patchnél, egyre több az angol felirat a játékban? az új, javított dolgokat már nem fordítják le magyarra?
  • aggeus
    #966
    Komoly ?...alig várom,hogy lejöjjön. :)
  • JackOneill7
    #965
    Már egérrel is lehet forgatni a kamerát.
  • aggeus
    #964
    Ami eléggé vaskos lett ismét ,ha jól látom több mint 3 gb? -Egy jó angolos esetleg lefordíthatná mi is került kijavításra.
    Utoljára szerkesztette: aggeus, 2015.10.27. 20:01:03
  • Andrews2007
    #963
    .3 patch már elérhető! Heroes 7-hez. Készül az 1.4 is legalább gyorsan dolgoznak.
  • Andrews2007
    #962
    Az azért más indie fejlesztők indie Ubi Art motorral, kis kevés pénzből és marketinggel. Ha csak erre a vonalra nem áll rá 100%-ra Ubi, itt nem lesz változás sajnos. :(
  • Twist3r
    #961
    Egyetértek! :-)
  • Pio
    #960
    Ebben mondjuk van igazság... :(

    Viszont a Ubi hoz ki igazán különleges (és jó!) játékokat is, például Valiant Hearts, Child of Light, vagy a Rayman reboot, szóval azért én egy picit szeretem is őket a sok hibájuk ellenére.
  • Shiwo
    #959
    " minden Ubis HoMM játék bugosan jött ki félkész/kivágott feature-ökkel."

    hát, amennyire én észrevettem, ez speciel nem HoMM feature, hanem szinte minden Ubis játékkal előfordul, még a tripla A-s címekkel is...
  • e98ff
    #958
    "csak kb az év játéka változattal jók addig kijön 20 patch"
    Pontosan akkor fogok én is erre pénzt kiadni, ha kijön a GOTY verzió. Addig nem vagyok hajlandó pénzelni, amíg minőséget nem tesznek le az asztalra :)
  • Andrews2007
    #957
    S mindenhol azt mondják a fejlesztők és kiadók, hogy ma már mindenki 3D-ben dolgozik s gyakorlatozik, ma már 2D-ben drágább és nehezebb a munka ez azért mondjuk durva. :D Ezért dolgoznak a 3D-vel még gyorsabb is. Ez kb olyan mint a filmeknél a CGI. Ma már olcsóbb és gyorsabb vele dolgozni, de akkor se azt az érzést adja. Ezen kéne változtatni.
  • Andrews2007
    #956
    Sajnos ma minden játéknál ez van kivétel Blizzard és CdProjekt kb. Nézd az EA játékokat a Warner Bros játékokat (Arkham Knight khmm bolt visszahívásai, Ubisoft új játékai, Bethesda játékok (Skyrim, Oblivion stb) is csak kb az év játéka változattal jók addig kijön 20 patch)), Az a trend, hogy minél gyorsabban hozzunk ki játékokat minél gyorsabb nagy pénzszerzéssel.

    Szóval én annyira nem csodálkoztam. S néha még többet is kérnek mint 12e ft ezekért. Én a játék alap játékmechanikáját viszont jónak tartom még ha technikailag bugos is . S ne felejtsük el itt van először random map generator az alap játék esetén az egész sorozatban! Mod és pályaszerkesztő mely jobb és részletesebb a H5 és a H6 -nál. Ezek a tények ez már nem vélemény. Már ki is jöttek az új mapek hivatalos oldalon is meg a map4heroes oldalon is. Sokaknak a 3D -s térképpel van bajuk, én is jobban örülnék egy jól megalkotott akár a h3 vagy h4 féle 2D-s grafikának, de a h5 óta 9 éve már félig meddig megszoktam a 3D-t lehet csak azért látom át jobban mint mondjuk 6-7 éve.
    Amiben viszont változtatnia kéne mindenképp az Ubinak a grafikai stílus legyen sötétebb ala H3 féle ne ilyen csili vilis. Tehát én az alapokkal vagyok megelégedve ami a H6 ban nem volt teljesen jó. A technikai kérdés javítható csak várni kell rá sajnos, a héten jön az 1.3 patch már pl. H3 -ra is kellett 4 darab patch és 1-2 mod pl WT.
    Utoljára szerkesztette: Andrews2007, 2015.10.26. 13:36:36
  • GLADSUM
    #955
    Szerencsemre en rendkivul turelmes vagyok. Megvettem a jatekot s igy nekem teljesen megfelel h. javitgatjak. Talan 1 ev mulva tokeletes lesz s johetnek hozza a tovabbi kiegek. stb. Most ugyan nem jatszok vele annyit. (elobb befejeztem a 6. resz questjeit) s most kis aktivitassal ismerkedem vele. Lesz majd egy nagyobb szunet (starcraft 2 - protoss idejeiben), de akkor is bizom benne h. jo lesz ez meg. :)
    index lehuzas ide, heroes 3 istenites oda, lesz ez meg tokeletesebb. :)
  • Pio
    #954
    Épp az a baj, hogy nem adja oda jó fejlesztőcsapatnak és nem szán rá elég büdzsét.

    Nézzük kik csinálták a Ubi-s játékokat:

    Nival (HoMM 5) - na ez volt az egyetlen közepesnél jobbnak mondható fejlesztőcsapat a projekten, orosz indie fejlesztők, egész jó dolgokat tettek le korábban az asztalra (Rage of Mages, Etherlords, stb...), de azért nem egy AAA fejlesztő, túl nagy projekt volt nekik a HoMM 5 és ez a megjelenéskor nagyonis meglátszott, később azért kkupálták

    Blackhole (HoMM 6) - nem túl tapasztalt fejlesztőcsapat, összesen 2 közepes minőségű játékuk volt a HoMM előtt, igaz mindkettő stratégia. Azt pedig tudjuk, mi lett a sorsuk a projekt végére...

    Limbic (HoMM 7) - nekik érdemi játékuk ez előtt csak a Might&Magic X volt (kivéve persze ha idesorolod a Pferd und Pony - Das Große Pferde Quizt :D).

    Tehát a fejlesztőcsapatok sose voltak AAA csapatok, költségvetési/idő oldalról pedig tudjuk, hogy minden Ubis HoMM játék bugosan jött ki félkész/kivágott feature-ökkel.

    Az a baj, hogy ha így is megéri tolni tovább a szériát, akkor így fogják tolni tovább, ha pedig nem fogja már megérni, akkor vagy nem jön új rész (ala Prince of Persia) vagy eladják az egészet úgy, ahogy van és akkor reménykedhetünk abban, hogy jó kezekbe kerül.