362
  • Macropus Rufus
    #42
    állitólag sok arra felé a hélium3...
  • Macropus Rufus
    #41
    tudom. De speciel a Rambo 1 egy létező eseményt dolgozott fel. Tényleg volt egy ex-vietnami zöldsapkás aki az erdőben élet. Kutyát-macskát nem zavart ott, de a helyi serifet igen. Aztán a zöldpaskás lerendezte a rendőröket. Ez volt az alapja a Rambó filmnek + valami tisztelgés a vietnámi háború áldozatai elött, akik a háború végén nemkívánatos arcok lettek a hazájukban.

  • sirpalee
    #40
    Olvass inkább...

    http://www.moonlandinghoax.org/3.html
  • Zero 7th
    #39
    Mert a felszín fehér, és ha akkora záridővel fényképezel, hogy meglátsszanak a csillagok is, akkor beég a képen a talaj, meg igazából minden, és lesz egy szétégett szarod fénykép helyett.
  • Macropus Rufus
    #38
    minek? a NASA-nak van a világ legnagyobb vákuum kamrája. Az egész leszálló egység belefér + a környezet egy részét is fel lehet benne építeni.
    (még a Mítoszírtókbsn mutatták, amikor cáfolták a konteos összeesküvéseket)
    Szóval vákuum kamra adott. Elég ha lassabban játrsázk el a dolgot + az egész cuccos (az űhajós is) feé van függesztve egy ellensúlyra, ami a súlyukat 1/6-ra csökkkenti. Mint ezt gyorsabban veszik fel (pl. 40fps) és normál sebességen játszák le. Már is hasonló felvételt kapunk mint amikor a Hold felszínén szömszötőlnek. De ez nem jelenti azt, hogy nem voltak a Hold-on.
  • Whysper
    #37
    Én csak azt az egyet nem értem soha meg ,hogy a csillagok hova a francba tűntek el?
  • Zero 7th
    #36
    Akkor kérlek a tollas-kalapácsos dolgot is próbáld meg cáfolni, hátha sikerül valami telekinézissel, vagy kalapács nyelében elrejtett antigravitációs hajtóművel!
  • duke
    #35
    " hány milliárd dollárt költenek a holdbázisra és miért nem kórházakat építenek belőle. "

    Kompromiszumos megoldaskent, a holdra kellett volna korhazakat epiteni, ugy mindenki jol jar. A holdbazis is megvalosul, es a betegeknek is lesz korhazuk. Hogy ez miert nem jutott eddig eszuk, jo nagy hulyek ezek az amcsik.
  • duke
    #34
    " A mozgási pálya felmérése és a mozgás pontos lekövetése révén kiderült, hogy a por jóval lassabban hullott vissza a felszínre, mint ahogy az a Földön történt volna, vagyis a felvétel vákuumban készült."

    Ez nem bizonyit semmit. Aki ert hozza, az kepes leforgatni par percnyi meggyozo felvetelt. Peldaul az egeszet repulogepen csokkentett nehezsegi erovel, maketekkel forgattak le. Vagy azert hullik vissza a homok lassabban, mert nem is homok, hanem valami konnyu anyag, amit a legellenalas lassit.
  • Zero 7th
    #33
    Az meg ne is zavarjon, hogy a ma nap mint nap használt technológiáid egy jó részét azért akkor fejlesztették ki...
  • sirpalee
    #32
    Btw ez a kérdés a többieknek is szól, akik emlegették a kutatásokat. Kíváncsi vagyok mit lehetne ott csinálni amit itt nem. Pár dologban más a hold környezete, de semmi olyasmi amit itt vagy pedig a föld körül ne tudnánk megvalósítani.
  • gombabácsi
    #31
    semmilyen jelentősége nincs se az emberiségre, se az egyénre nézve, hogy volt-e holdraszállás... és ez a kijelentésem sokkal súlyosabb mint az hogy ha esetleg nem volt :)
  • sirpalee
    #30
    Szövegértelmezési problémákkal küzdesz. Azt írtam ennyi pénzért semmi.

    Amúgy meg a CERN alapkutatást végez. A holdra menve milyen kutatásokat végezhetnénk, amit a földön nem?
  • sanyicks
    #29
    #1 bemutatta az egyik oldalt, én meg a másik oldallak kiegészítettem.

    Nincs félnivalóm igaz, de simán megfigyelhetnek, ugyanis a botrány épp erről szólt, hogy nem csak tenorista gyanús személyeket monitoroznak, hanem akit akarnak, köztük szövetségeseket. Azt hogy az ellenségeiket figyelik az nem új mindenki tudta hogy így van rég óta.

    És a dolgot azért hoztam fel, mert az usa fanatikusok erre is hangoztatták hogy ilyen nincs az egy "hülye konteo" aztán kiderült hogy nagyon is valós.
    Ezt próbálom a picike begyepesedett fanatikus agyacskátokba ültetni.

    @uwu420: akkor olvasgassad még át párszor, hátha...
  • uwu420
    #28
    Azt gondoltam hogy hülyeségeket gondolsz.
    Elolvastad mit írtam, vagy csak láttad hogy jött válasz és íráskényszered lett tőle?
  • sanyicks
    #27
    Én nem kiabálok, te kiabálsz. De még mindig nem hallottam hogy milyen az a "hozzám hasonló"?

    "Mellesleg az USA eddig kevesebb kárt okozott a környezetemben" tényleg? de jó neked. Csak tudod élnek ám mások is a földön.

    "Ami pedig az "ironizálásodat" illeti, nálad a szokásos duma is idióta." aha én vagyok idióta azok után amit it műveltél, és benyeltél egy egyértelmű viccet(még a szmájlik is ott vannak) komolyként, úgy hogy a többiek is célozgattak hogy rásegítsenek a megoldásra, de úgy sem sikerült.
  • Zero 7th
    #26
    Hadakozz csak a szalmabábokkal, az való neked.

    Szerinted ki a faszom állította ezt, amit most ideokádtál? Ööö, senki?

    Én azt pofáztam anno is, és ezt most is tartom, hogy NEKED mint huszadrangú ország aljadék droidjának az égvilágon semmiféle félnivalód nincs, és hogy TÉGED KONKRÉTAN biztosan nem figyel meg a naaaaagy gonosz USA, mert totálisan teljesen jelentéktelen vagy.

    Ez nem jelenti azt, hogy a naaaagy gonosz USA _SENKIT_ nem figyel meg.

    Érted a különbséget, te kretén?
  • teddybear
    #25
    Olvasd vissza a hozzászólásaid, aztán kiabálj. Veszélyes vagy a normális emberekre, főleg az ideológiád miatt. Elmebeteg kezébe meg nem adok töltött fegyvert. Mellesleg az USA eddig kevesebb kárt okozott a környezetemben, mint a hozzád hasonlók.

    Ami pedig az "ironizálásodat" illeti, nálad a szokásos duma is idióta. A fene se foglalkozik azzal, hogy mikor próbálsz "viccelődni" és mikor gondolod véresen komolyan.
  • sanyicks
    #24
    te válaszoltál a #13-ra az űrnáczykról volt szó, amit gondolm te is benéztél.
  • uwu420
    #23
    És ki a faszom beszélt erről?
    Biztos nekem akartad íri?
  • teddybear
    #22
    Filmnek elmegy. Mint ahogy a Rambó, meg a Csillagok Háborúja is. Na de a valóság más.
  • sanyicks
    #21
    Kit akarok kivégezni? Milyen jogok korlátozását helyeslem? Milyen népcsoportokat gyűlölök?
    Azért az különösen vicces, hogy pont te támogatsz mindenféle agresszív támadást, gyilkosságokat, és jogok korlátozását, az USA mindenekfelett mániádból adódóan.

    "Ami pedig a náci holdbázisokat illeti, ha olyan szintű technikai háttere lett volna Hitlernek, akkor annak nyom maradt volna."

    Ez uwu420-nak is szól: ti tényleg ennyire hülyék vagytok? Pedig már előttetek is leírta más, hogy ez a náczy holdbázis téma ironizálás volt(és az űrbinláden is egyébként). Azért nem hittem volna hogy akár 1 ember is lesz aki komolyan veszi, de hogy kettő :D
  • torreadorz
    #20
    "Később azonban az üzemeltetése olcsóbb is lehet, ha a holdon található anyagokat is fel tudják használni. Pl. találnak vizet, és legalább az élelmiszer és a levegő egy részét helyben meg tudják termelni. "

    De azért ehhez egy komplett nehézipart is oda kéne szállítani ráadásul a holdbéli körülményekre szabni (nincs oxigén, diesel gépek kilöve mindnek elektromosnak kéne lennie, de ilyenek még a Földön sem létezek, ki kell birniuk a +-100 fokos höingadozást, a hold finom porát ami mindent eltömít stb). A bányászgépek meg nem épp a pehelysúlyukról híresek.

    Persze nem lenne rossz dolog, mert hosszútávon profitálnánk belőle, de lássuk be, olyan nagyságrendi pénzekről beszélünk, amit senki nem fog belefeccolni, legalábbis amig csak ez a drága rakétatechnikánk van. Anyagi haszon meg nulla.
  • uwu420
    #19
    Ezek után csak arra tudok gondolni, hogy te is konteókretén vagy csak nem mered bevallani.
    Az a tippem hogy te csak a lájtosabb konteókért rajongsz. Van aki minden szart beszop, meg van aki csak mazsolázgat a kakiban :)
    Nálad hol a határ? Gyíkemberek? Világkormány? Free energy? WTC? Gonosz bankok? Gonosz tudósok? Gonosz NASA?
  • Macropus Rufus
    #18
    "Ami pedig a náci holdbázisokat illeti, az merő badarság, és mindig is az volt."
    és az IronSky? :D az neked smafu?
  • teddybear
    #17
    Te akarsz másokat kivégezni, te utálsz másokat. Te helyesled mások jogának korlátozását, ha nem is tett semmit. Te gyűlölsz egész népcsoportokat. Éppen ezért vagy veszélyes a többiekre.

    Ami pedig a náci holdbázisokat illeti, ha olyan szintű technikai háttere lett volna Hitlernek, akkor annak nyom maradt volna. Pláne, hogy a győztesek mindenre rátették a kezüket, amire tudták.
  • sanyicks
    #16
    tudományos kutatások, későbbi távolabbra induló küldetéseknek kilövőállás biztosítása, ugyanis a Hold felszínét sokkal könnyebb elhagyni mint a földét. Vannak dolgok amit alacsony gravitáció mellett jobban lehet gyártani, lehetnek a Holdon nyersanyagok is. Na meg azért is mert csak.
  • Macropus Rufus
    #15
    véleményem szerint egy hodbázisnak azért több értelme lenne. Olyan anyagokat találhatunk a hold felszíne alatt amit lehet még nem is ismerünk. (peresze én is olvastam a Hold keletkezésének az elméletét. De az elmélet. Az, hogy találtak ott a Földön is fellehető ásványokat, kőzeteket igazából semmit nem jelent ui. a Marson is találtak a földihez hasonló anyagokat.) Egy emberes expedició azért komolyabb vizsgálatokat tud elvégezni mint egy robot. A Holdig eljuttatni valamit olcsóbb mint a Marsra, ezért lehetne egy kikötő a Holdon, onnan indúlna a Mars expedíció. Az eszközök egy részét akár a Holdon is elő lehetne állítani, és a kilővés csak hatod annyi energiát emésztene fel mint ha a Földről direktbe a Marsra indítanánk. Vagy 6x nagyobb űrhajót indíthatnánk annyi energiával mint ami a Földről a Marsra menő űrhajónak kellene. Gondolj bele: feldezték amerikát. Aztán létrehoztak volna egy mesterséges szigetet a parttól 40-50km-re. Mármint az európai partoktól. És utánna soha senki nem ment volna az újvilágba, mert drága az út. Röhejes lenne nem? 60 éve van lehetőségünk az űrbe menni, még is csak akkor történt komolyabb előlrelépés a Hold terén, amikor a szovjetek bekapcsolódtak. Elindult a verseny. (megjegyzem: sztem már az űrbe jutás is a verseny része volt. ) Ezek szerint az emberi faj, csak a versen hevében tud komoly lépéseket tenni valaminek az elérése céljából? Igazad van, dög sok pénz. De valamit valamiért. Ha mindenre azt mondjuk, hogy nincs rá pénz, akkor soha sehová nem fog eljutni az emberi faj. Mert biztos, hogy mindenre azt lehet mondani, hogy drága. Az ISS-be beleőlt pénzt már akár egy Hodbázisra is fordíthatták volna. Vagy: az ISS-t viszem el a Holdig, és ott lesz állandó űrállomása az emberiségnek. Ott is tudnak kísérletezni, és még a Holdra is letudnának alkalomattán szálni, ha arra lenne szükség.
  • teddybear
    #14
    "Mi értelme lenne, mazsonka? Annyi pénzért, amibe az kerülne kb semmi. Az ISS fenntartása is iszonyú összeg, egy holdbázisé pedig legalább egy-két nagyságrenddel több lenne... "

    Egyrészt olyan tudományos kutatásokat lehetne végezni ott, amiről most még csak halvány fogalmunk lehet.
    Ami pedig a fenntartást illeti a megépítése természetesen drágább lenne. Az építéshez először oda kéne szállítani az össze anyagot, eszközt, munkásokat, ami kell. Ez természetesen sokkal többe van, mint modulonként LEO-pályára fellőni az űrállomást, és ott összeszerelni.
    Később azonban az üzemeltetése olcsóbb is lehet, ha a holdon található anyagokat is fel tudják használni. Pl. találnak vizet, és legalább az élelmiszer és a levegő egy részét helyben meg tudják termelni.

    Igazán gazdaságos akkor lesz üzleti szempontból, ha valami olyasmit tudnak előállítani olcsón, amit itt a földön nem, vagy csak horribilis összegért.
  • sanyicks
    #13
    A hozzám hasonlókat? Na milyen vagyok én, csak hogy tudjam hogy ki a "hozzám hasonló" :)

    "Ami pedig a náci holdbázisokat illeti, az merő badarság, és mindig is az volt."

    Nemmondod, tényleg? És erre mennyi idő alat sikerült rájönnöd? :D
  • MasterMason
    #12
    Egyébként ezt a náci holdbázist, ugye amit az Iron Sky-ban láttunk, az irónia volt és valódi jelentéstartalma is van. :D

    Nácik a holdon! :D Ugye az amcsik voltak a holdon, és véletlen Amerikában találtak egy horogkereszt alakú tengerészgyalogos bázist ami a mai napig is áll. :D Ez volt film egyik alap üzenete. :)

  • teddybear
    #11
    Ami azt illeti, én is megfigyelném a hozzád hasonlókat. Túl veszélyesek vagytok a tisztességes emberekre.
    Mellesleg neked csak az a gonosz, ami rád is vonatkozik. Törvények betartása, a másik véleményének tiszteletben tartása, és az, hogy nem rabolhatod el a másét, és hogy nem parancsolgathatsz mindenkinek.

    Viszont ha te kényszerítesz, megfigyelsz másokat, illetve parancsolgatsz nekik, az szerinted teljesen normális.
  • MasterMason
    #10
    Ezzel az erővel mi értelme van a cern-nek? Hogy az elméleti fizikát igazolják? Miféle gyakorlati haszna van annak egy kutatóállomáshoz képest?

    No nembaj, majd Kína megépíti az első állandó holdbázist.
  • teddybear
    #9
    A kettő között hihetőség szempontjából ég és föld a különbség. Irak diktátora vegyi fegyvereket vetett be mind az irániak, mind pedig a kurdok ellen. Ez bizonyított tény. Az, hogy amikor az amerikaiak végleg eltakarították, akkor nem találtak, az meg másik tény. De volt ott vegyi fegyver, és még talán lehet is. Nagy a sivatag.

    Ami pedig a náci holdbázisokat illeti, az merő badarság, és mindig is az volt.
  • sirpalee
    #8
    Mi értelme lenne, mazsonka? Annyi pénzért, amibe az kerülne kb semmi. Az ISS fenntartása is iszonyú összeg, egy holdbázisé pedig legalább egy-két nagyságrenddel több lenne...
  • Lacee86
    #7
    Az emberiség nagy tetteit mindig is voltak, akik megkérdőjelezték. És mindig is lesznek... Őket meg hiába is győzködi bárki. Rögeszme ez, semmi más.
  • sanyicks
    #6
    ha vegyifegyver "volt" irakban, akkor a holdon miért nem lehetnek mondjuk űrnáczyk és űrbinládenek? :DD
  • sanyicks
    #5
    mondjuk a racionális érvekkel a konteo tagadók is hadilábon állnak, hiszen ők is mesevilágban élnek, csak egy másikban.
    ugye "az USA nem figyel meg senkit, csak terroristákat, nem is lehet, ilyen csak a hülye konteohívők fejében van", aztán hopp előbújt egy NSA botrány :)

    Aki gondolkodás nélkül elutasít valamit az hülye, tökmindegy hogy konteo hívő vagy gyűlölő. Próbáltam beszélni már mind2 fajtával, és ugyan olyanok, ha elmondod a tényeket a holdraszállás megtörténtéről és egyszerű ellenőrizhetőségéről, agresszívvá válik, ahogy a konteo tagadó is elkezd örjöngeni és terelni ha elkezdem neki sorolni az olyan konteokat ami már nem "teo" hanem tény ;)
  • torreadorz
    #4
    Mert drága és mert nehéz beadni a lakosságnak, nehéz őket a projekt mögé állítani.

    Választáskor kb. az ellenfél ultimate érve az lenne hogy hány milliárd dollárt költenek a holdbázisra és miért nem kórházakat építenek belőle.
    És a Holdon se olaj, se tenoristák akik ellen "megelőző" háborúkat lehetne folytatni.
  • MasterMason
    #3
    Tényleg nem tudják mit kéne csinálni?

    Nincs kétségem afelől, hogy járhattak a holdon, de nem értem miért nem építenek minimum kísérleti jelleggel állandó bázist, pár emberrel. Hol kéne kísérletezgetni ezzel, ha nem a legközelebbi égitesten?