657
Segítsük egymást
Ha háttérnek képet akarsz beilleszteni: link (ami alatta van normál betűtípussal, Code-ban lévő szöveg le lett vágva!)
Ha háttér színét akarod megváltoztatni: body{background:orange!important;} /link
Ha ki szeretnéd emelni a bannerban a linkeket: link
Ha a 'fehér csík' helyett más színt szeretnél: link

Kicsit hosszabb leírás link

MerlinW által összegyűjtött scriptek
TOPIC DESIGN KÉSZÍTŐ by Sg modcsapat!
SG TOOLS
  • j0nNyKa
    #535
    és javascript?
  • RoboKutya78
    #534

    Akkor majdnem jól csináltam:)
    Nagyon kezdő vagyok css és java téren:)
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.13. 12:21:46
  • Jim Morrison
    #533
    engedelmeddel megcsináltam, csak ennyi kellett (mivál már maga a js script be volt írva az off gomb miatt):

    newButton('script', 'spoiler', 'bb', ['[code=js]','[/code]']);

    (és tettem szóközt is)
  • RoboKutya78
    #532
    hova kell beírnom bevallom az off szöveget is véletlen találtam el látszik is rajta mert nincs szóköz a két gomb közt:)
  • RoboKutya78
    #531
    igen
  • Jim Morrison
    #530
    Olyasmire gondolsz mint amit az 523 as hsz ben hasznaltam?

    [ code=javascript]
    [/code ]

    Szokozok nelkul.
  • RoboKutya78
    #529
    Skacok lenne még egy kérésem
    Be tudnátok szúrni az oldalamra egy gombot amivel script linket lehet küldeni?
    Valószínű sokat használnánk mert enginer scriptet osztanának meg az oldalon ami valószínű sérül ha simán belinkeli az ember. "EngineerCod beszúrás" neve lehetne a gombnak

    Köszi.
    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.12. 22:50:23
  • Hont
    #528
    Én is köszönöm szépen!
    Már kezdem érteni!
  • RoboKutya78
    #527
    Köszi a megoldást:)
  • Hont
    #526
    Kezdem kapizsgálni!
    Nagyon köszönöm a segítséged! Ez nekem elég űrtechnika, de csak bele jövök...:D
  • Jim Morrison
    #525
    CSS szekcióba nem megy semmi. második illetve harmadik ablak alatt mit értesz pontosan?

    Arra figyelsz, hogyha mondjuk azt akarod, hogy rákattintva bejöjjön mondjuk a hozzászólás akkor, a-tag közé kell tenned, úgy lesz belőle hivatkozás! Most átírtam a topikban, de hogy tudjad:
    Így nézett ki, csak sima szöveg:
    #959
    de így már hivatkozás, megnyitha egy új lapon a hozzászólást:
    <a rel="nofollow" href="https://sg.hu/forum/uzenet/1385833696/959" target="_blank">#959</a>
  • Hont
    #524
    Szia!
    Köszi a segítséget!!!
    Odáig eljutottam, hogy kész a gomb, ill működik a váz!
    A kérdésem az lenne, hogy a második, ill harmadik ablak tartalma a CSS szekcióba megy?
    Inkább kérdezek, mert nem akarom össze barmolni, azt ami már meg van...
    Prepar3D topik
  • Jim Morrison
    #523
    Szia!
    Jelenleg itt találsz rá példát (banneban nyomd meg a GYIK gombot).

    Nagyon egyszerű a működése:
    Topik javascript részbe beilleszted ezt:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    $(document).ready(function(){$('<div id="faq_overlay"></div>').prependTo("body");$("#faq_overlay").css({width:"100%",height:"100%",display:"none",position:"fixed",backgroundColor:"#bbb",zIndex:500,textAlign:"left",overflow:"auto"});$("#faq_overlay").css({top:"-"+$(window).height()+"px"});$('<div id="faq_wrapper"></div>').prependTo("#faq_overlay");$("#faq_wrapper").css({width:850,margin:"0px auto",textAlign:"justify"});$('<a href="#" id="faq_close">bezárás</a>').prependTo("body");$("#faq_close").css({position:"fixed",left:10,top:10,display:"none",zIndex:501,color:"#fff",textDecoration:"none"});$("#faq_toggle").click(function(a){a.preventDefault();$("html,body").css({height:$(window).height(),overflow:"hidden"});$("#faq_overlay").css({display:"block"}).animate({top:0},500);$("#faq_close").css({display:"block"})});$("#faq_close").click(function(a){a.preventDefault();$("#faq_overlay").animate({top:"-"+$(window).height()+"px"},500,function(){$("#faq_overlay").css({display:"none"});$("#faq_close").css({display:"none"});$("html,body").css({height:"auto",overflow:"auto"})})});$('<ul id="faq_questions"></ul>').appendTo("#faq_wrapper").css({listStyleType:"square",paddingBottom:15,borderBottom:"1px solid #000"});$('<div id="faq_answers"></div>').appendTo("#faq_wrapper");$("#faq_list li h1").each(function(a){$('<li><a href="#faq_'+(a+1)+'">'+$(this).html()+"</a></li>").appendTo("#faq_questions").find("a").css({color:"#000",textDecoration:"none"})});$("#faq_list li").each(function(a){$('<a name="faq_'+(a+1)+'"></a>').appendTo("#faq_answers");$("<h1>"+$(this).find("h1").html()+"</h1>").appendTo("#faq_answers").css({font:"normal normal bold 22px/30px Arial, serif"});$("<div></div>").appendTo("#faq_answers").html($(this).find("div").html()).css({marginBottom:10})});$("#faq_list").remove()})


    Majd ahogyan az előbbi linken olvasható:

    // Készítsd el a GYIK vázát az alábbi kód alapján!

    <ul id="faq_list">
    <li>
    <h1>Kérdés</h1>
    <div>Válasz</div>
    </li>
    <li>
    <h1>Kérdés2</h1>
    <div>Válasz2</div>
    </li>
    </ul>

    // Tedd be a gombot amivel megjeleníted a GYIK-et!

    <a href="#" id="faq_toggle">Gyakran Ismételt Kérdések</a>

    ha több kérdés-választ akarsz betenni, akkor csak a li taget másold (szóval ha 3 kérdés-választ akarsz:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    <ul id="faq_list">
    <li>
    <h1>Kérdés</h1>
    <div>Válasz</div>
    </li>
    <li>
    <h1>Kérdés2</h1>
    <div>Válasz2</div>
    </li>
    <li>
    <h1>Melyik kommentben írták meg xy</h1>
    <div><a href="https://sg.hu/forum/tema/1405410824/522" target="_blank">komment hivatkozás</a></div>
    </li>
    </ul>


    Utoljára szerkesztette: Jim Morrison, 2016.02.11. 12:13:55
  • Jim Morrison
    #522
    huh, hát eléggé átszabtad, tele raktad minden vacakkal, de csak sikerült... :) Ezt rakd be a topikba: link

    Válasz blokkon belül faq script miatt nem nem lehet ul-li felsorolást csinálni, így átírtam dl-dt-re, meg kivettem rengeteg felesleges kódot :)
  • Hont
    #521
    Jó reggelt!
    Az nekem is tökéletes lenne!
    Kaphatnék róla egy linket?
    (Kerestem, de nem találom...)
    Nagyon köszönöm előre is!
  • RoboKutya78
    #520
  • Hont
    #519
    Szia!
    Köszi szépen!
    Már nézem is!
    Jó éjt!
  • Jim Morrison
    #518
    Hali! Sg tools topikban van FAQ script. Az erre pont jó. Pont robokutya speca engeneers topikjában üzemel, arra less rá.

    Robokutya: holnap ha lesz időm megnézem!
  • Hont
    #517
    Sziasztok!
    Esetleg olyat lehet csinálni, hogy egy gomb alá csinálok egy FAQ feliratot, ami egy fehér felületet nyit meg, ahol címszavak mellet HSZ-re mutató linkek vannak! Pl azt írom -OOM hiba = #234 hsz. És így a 243 hozzászólás nyílna meg! Erre tudtok tanácsot adni?
    Üdv:
    Sándor
  • RoboKutya78
    #516
    Skacok egy kis help kellene a gyik szerkesztéséhez
    Valami nem kóser a felsorolás résszel
    <ul><li>Ellenőrizd hogy jó nevet adtál e a scriptben.(ha igen)</li>
    <li>Valószínű rossz a kép felbontási mérete ügyelj hogy 512*512 legyen (ha az akkor..)</li>
    <li>Elképzelhető hogy rossz konfigurációval készítetted a dss filet figyelj arra hogy DTXT5 legyen a típusa a dss-nek.</li></ul></div>
    Ahány felsorolást készítek annyi undefined felirat lesz a felsorolás alatt nem tudom miért.
  • RoboKutya78
    #515
    köszi a segítséget :)
    Én egy Toydaria vagyok rám nem hat a yedi hókusz pókusz vagy hogy van a válasz erre:)

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.06. 22:52:45
  • Szabi #514
    biztos belehetne pozicionálni, de nincs sok értelme, te se akarod igazán.. :D
  • RoboKutya78
    #513
    Az on off gombot hanyagolom :)
    Viszont arra kéne ötlet hogyan tudom megoldani hogy a fórumba a fejlécbe linkelt videót a fejlécen található kép felett tudjam egy helyre elhelyezni.
    a kérdéses fórum
  • j0nNyKa
    #512
    #500 -ból indulj ki
  • RoboKutya78
    #511
    Skacok egy kis segítség kéne
    a fórumomba betettem a Merlin féle stíluskapcsoló programját
    A gomb megjelenik, de nem történik semmi ha rákattanok a gombra kell valami átírás még a sriptben?
    illetve le lehet valahogy dobni a gombot a többi alsó főgombsor közé

    Utoljára szerkesztette: RoboKutya78, 2016.02.05. 14:20:54
  • Hont
    #510
  • j0nNyKa
    #509
    olvassa, de ennek egyrészt nem itt a helye, másrészt van most fontosabb dolog ennél
    főoldalon frissül minden létező böngészőmben a PÜ jelzés, legyen elég
  • Hont
    #508
    Megnéztem IE-vel is! Ugyan az!
    Már többen is jelezték nekem azokban a topikokba ahova bejárok, hogy Ök sem látják a Pü-ket!
  • Jim Morrison
    #507
    Hali!
    Érdekes, hogy nálad nem jó. Lehet j0nNyKa nem olvassa a topikot, de majd holnap írok neki, hogy teszteljük már le. Ha nálunk jól működik és nálad nem, akkor valószínű valami a te oldaladon kavar be (Esetleg megpróbálnád másik böngészőből ha van feltelepítve?) és akkor azt csak a te oldaladról lehetne orvosolni. (Úgy látom reklám blokkolót se használsz meg ilyenek)
  • Hont
    #506
    Szia!
    Sajnos nálam semmi!
    Talán az üzenetek között mivel elég hosszú volt a cím így látszik, hogy egy kicsit vastagabb...
    Megnéztem másik topikokból is!
    Én ezeket így látom:


  • Jim Morrison
    #505
    most küldök neked egy PÜ-t. nézd meg, nálam főoldalon jelzi, privát üzeneteken belül pedig vastagon van szedve a nem olvasott üzenet. Topikon belül pedig úgy ahogy írtam.
  • Hont
    #504
    Sajnos nálam nem jelenik meg...
    Néztem másik topikokon keresztül is, de ott se látom!
    Sőt!
    Ha bemegyek a forumok kezdő oldalára ahol a saját menüm van, ott se látszik!
    Aztán megnyitom a bejövő üzeneteket és ott sincs se más színnel, se más karakterrel, se vastagabban szedve, mint régen volt...
    Szóval, ha nem nézem a dátumot ill nem nyitom meg, akkor egyáltalán nem tudom, hogy jött-e új üzenet!
    Végül is lehet nélküle élni, mert nem életbe vágó, csak gondoltam rákérdezek...!
    Azért köszönöm a válaszod!
  • Jim Morrison
    #503
    Nálam a főoldalon és topikokoban fent a cikk kategoriak mellett szokta jelezni. Ha esetleg atdesignolt topikokat latogatsz, lehet az a resz el van tuntetve, igy nem latod az ertesiteseket. (fent a FILM JATEK mellett)
  • Hont
    #502
    Sziasztok!
    Esetleg arra megoldás, hogy a PrivátÜzenetekről kapjunk egy +jelzést a felületen valahol...?
    Per pillanat nálam most sehol semmi visszajelzés nincs, ha PÜ-t kapok!

    Üdv:
    S.
  • mulli1986
    #501
    Nem haragszok, nem vagyok programozó, mikor csináltam, akkor az itteni dolgokból halásztam össze a dolgokat, örültem, hogy tudtam egy adott sor mit csinál, nem hogy ezek változhatnak. Amatőr vagyok, de sztem ez meg is látszik rajta.
  • j0nNyKa
    #500
    ne haragudj, de sz*r az egesz, te feltetelezted, hogy a 11. link elem a topic custom css-e, de ez kb a letezo osszes korulmeny kozott valtozhat
    en atirtam olyanra, hogy az utolso elemrol feltetelezzuk ugyanezt, de ez csak egy pici lepessel jobb
    sokkal jobb lenne maskepp megkozeliteni, pl hogy az ilyen custom dolgokra js-bol dobtok egy classt, ugy irjatok meg a csst, hogy ha az a class van, akkor legyen ilyen custom kinezet, es a gombbal pedig addclass / removeclass -t toltok
    vagyhat biztos van ennel szebb megoldas is, ez csak egy otlet
  • mulli1986
    #499
    Most meg nekem nem megy, pedig anno én csináltam a designt és működött is a gomb :/
  • Gudott
    #498
    Köszönöm :)
  • j0nNyKa
    #497
    megy
  • Gudott
    #496
    Sziasztok. Lenne egy kis problémám az egyik fórummal.
    Szóval az Old Republic fórumban (link) nem megy a stye off gomb és sok embernek nem jön be a fekete alapon sárga betű. Lehetne-e javítani a style off gombot?

    Előre is köszönöm.