6754
  • piamania
    #6431
    Ilyen
    Ezek a beállításaim. A frissítés okozhatta azt,hogy nem kapcsol ki a megadott idők után?Csak a képernyő elfeketül,de maga a gép nem kapcsol ki.
  • MerlinW
    #6430
    Itt tudod állítani: Control Panel\Hardware and Sound\Power Options
  • piamania
    #6429
    Legutóbbi frissítés után a képernyő nem kapcsol ki 10 perc tétlenség után, illetve 15 perc után kikapcsolás sem. Ez okozhatta a frissítés?Előtte minden jól működött illetve most is jól van beállítva.Köszi
  • MerlinW
    #6428
    Task manager pontosan megmutatja mi a helyzet.
  • Synchronous
    #6427
    Felfrissített a gépem automatán a 2004-re. Jó sokáig tartott, nem mondom. És amit észrevettem, hogy üresjáratban 2,2 GB ramot eszik a rendszer, míg a funkciófrissítés előtt csak 2,0 GB volt a foglalt mennyiség. Gondolom bekapcsolt egy csomó szar szolgáltatást, amire nincs is szükségem. Nézhetem át az egészet megint.
  • gergely1991
    #6426
    Vagy nem minden gépen okoz kellemetlenséget az adott update.
  • TomBond
    #6425
    Feltettem pár napja, nekem semmi bajom nincs vele. Csak a szokásos hangulatkeltés! :-(
  • lalakov
    #6424
    Olvastam, hogy megint baj van az aktuális frissítéssel. Van infótok róla?
  • Bal0924
    #6423
    Köszi.
  • MerlinW
    #6422
    Kis csomag volt, pár percig tartott SSD-n.
  • Bal0924
    #6421
    Mennyi ideig tartott a 20h2 frissítése?
    Egy szokványos havi frissítési idő vagy hosszú percek/órák-ig tartott?
  • Szabi #6420
    win10 hdd-vel halott dolog, mindegy milyen vasba van.. :-/
  • RelakS
    #6419
    Az előfordulhat, hogy egy Dell Inspiron 15 laptopot (valami i3 processzor, 4GB memória) padlóra küld a windows update?
    Mellé még egy firefox facebookkal, és a HDD 100%-on pörög.
    Utoljára szerkesztette: RelakS, 2020.10.14. 19:43:37
  • strepsils
    #6418
    pont azért volt különös mert nem is megy semmi más folyamat igazából . De közben rájöttem hogy lehet csak az erősítő nincs bemelegedve mert kis idő után elindul a hang előszőr csak a jobb oldalt , vagy ha megtekerem a hangerőt akkor is felébred szegény. Nyilván amikor váltogattam a pc n a kimeneteket akkor az egy lökésszerű jelet adott az erősítőnek és csak azért lett hang , ezt értettem félre mintha a probléma a számítógépből jönne.
  • MerlinW
    #6417
    Nemtom, de tiltsd le azokat az eszközöket, amiket nem használsz :)
  • strepsils
    #6416
    Pár napja ha bekapcsolom a gépet nincs hangja. A hangpanelen ha elkezdem váltogatni a kimeneti eszközöket csak utána jön meg. Ez mi lehet?
  • Zsombor99
    #6415
    Nekem korábban egy USB mikroszkóppal szívatott meg a Win10: drivert felraktam, erre következő rendszer indításnál a hülye Windows lecserélte a drivert a sajátjára, amivel persze nem tudott teljes értékűen működni az eszköz. Amíg lehet, addig a fő gépemen marad a Windows 8.1, én köszönöm, de nem kérek a Win10 hülyeségeiből.
  • Lantee
    #6414
    Sziasztok! Adott egy HP EliteBook (8 éves) laptop, Windows 10 Home, Adobe és Autodesk alkalmazások, a nagyrésze természetesen törött.
    Chrome volt az alapértelmezett böngésző, ami folyamatosan magától nyitogatta az újabb és újabb ablakokat. Nem reklámoldalak, csak sima kezdőoldalát. Gondoltam, hátha csak megbolondult, ezért leszedtem. DE! Ekkor ugyanezt folytatta az Edge, mint alapértelmezett böngésző. Miután elvégeztem néhány alap ellenőrzést, feltúrtam a netet is, de továbbra sincs meg a probléma forrása. Amikre eddig jutottam:

    - Malware, vírus nincs
    - Felesleges/gyanúgy programok és fájlok eltávolítva
    - Windows frissítések lefuttatva
    - Csökkentett módban hálózat nélkül NEM jön elő a probléma
    - Csökkentett módban hálózattal viszont IGEN

    A billentyűzetet is átnéztem, hátha egy gomb van beragadva, de mivel hálózat nélküli csökkentett módban nem produkálja, ezért ezt kizárnám.

    Van valakinek bármi ötlete, hogy újratelepítés nélkül hogyan tudnám kiküszöbölni a hibát?
    Köszi!
  • Clidey
    #6413
    No, tegnap éjjel kettőre sikerült felülkerekedni a problémán, egy nem winózos hanem gyártói driver sokadszori újratelepítésével...
    De ami érdekesség - és egyben roppant bosszantó - volt, a hardverek frissítésének letiltása után a kíndóz ugyanolyan vidáman szedegette le a videó- hang- és egyéb hardverek neki tetsző drivereit, mint a letiltásuk előtt...
    Volt olyan is, hogy kétszeri restart után is volt hang, a harmadszorira meg már nem...mindezt úgy, hogy semmihez sem nyúltam, csak bebútolt a gép, start menü, és restart...
    Szóval kalandos volt az éjszakám, és nem a dolgok jobbik értelmében... és még korán sem biztos, hogy a jelenlegi állapot egyszercsak nem lesz megint a múlté, és kezdhetem az egészet elölről...
    windóze rulez....
  • [HUN]FaTaL
    #6412
    Igenis értettem.
  • Clidey
    #6410
    Szégyelldmagad!
  • [HUN]FaTaL
    #6409
    Nincs X-planem
  • Clidey
    #6408
    Ó, köszi szépen, megpróbálom! ;)
    Felraktad már a 11.50r3-at? Nálam +30fps-t hozott...
  • [HUN]FaTaL
    #6407
    Control Panel -> System -> Advanced System Settings -> Hardware fül -> Device Installation Settings és tedd Nora. Elvileg ez kikapcsolja, nem csak az ikonokat, hanem a drivereket is.

    Ezenkívül még group policyból lehet szabályozni.
  • zebrock
    #6406
    Köszönöm, hogy megnézted. Annyi eszem nem volt, hogy a lemezkezelést megnézzem. Bocs mindenkitől, 500 MB a helyreállítasi, pedig telepítéskor 100%, hogy csak 100 MB- ot adott neki. ...csak keveselltem.

    @Clidey:

    Nekem volt hasonló amikor a W10 azonnal elkezdte a driverelést és a leesésvédelemhez (ami azonnal leállítja a merevlemezeket) valami rosszat pakolt fel. A Dell oldalán egy másik gépről leszedtem a hozzá valókat és offline megcsináltam. Amit a Win felrakott, törölhetetlen volt, úgyhogy újraraktam a rendszert. Így az elején 10 perc se a W10 reinstall. Majd jönnek mások, bíztos van jobb megoldás is, nekem így sikerült.
  • Clidey
    #6405
    Srácok van köztetek olyasvalaki aki mélyebben tud turkálni a Win10 lelkivilágában? Lett egy problémám, amit nem tudok igazán megoldani...

    Adott egy Asus laptop, vadi nyú. Letúrtam róla a free linuksz izét, kapott egy format cé kettőspontot, majd raktam rá egy Win10-et. Eddig okés is volt minden, de ahogy kijutott a netre, egyből kezdte lecibálgatni a frissítéseket. De nem csak a vindóz hanem ugye a hardverekét is. Namármost ezzel odaáig fajult hogy elqrta a hangkártyát - semmi hang nem lett ezután. Hibakeresésnél kiirja hogy hibát talált, de nem javítja ki. Bravó M$...
    Gyári drivereket is végigpróbálgattam mint (Asus honlapjáról letöltve) a legújabbtól a legrégebbiig, de azok se működnek. :-O
    Driver rollback se működik, ugyan oda érek vissza vele mint voltam. Magyarán a frissített drivert hagyja fent (gondolom, mert hang így se lesz)
    Próbáltam a teljes rendszer visszaállítást is, amivel csak annyit értem el, hogy kb 2x annyi ideig tartott (kb 1 óra, pure Win10-nél!!) mint egy sima Win10 install, ellenben megintcsak oda jutottam vele hogy nem lett hang.

    A Win Update-nél sajnos nem találtam olyan lehetőséget, hogy bizonyos dolgokat soha ne frissítsen...pedig talán ez volna az egyedüli megoldás...
    Nem tudtok esetleg valami huszárvágást, amivel átverhető ez az idióta Win10?
  • MerlinW
    #6404
    Lehet hülyeség, de nem a buffer tárhelyet / hibás blokkokat pakolja oda? Nekem is van a Windows 100MB-ja mellett egy 518MB recovery partició és egy 450MB-os unallocated. 91%-os az SSD.
  • zebrock
    #6403
    Üdv. Urak, W10 telepítéssel kapcsolatba kérdeznék. Nem vagyok PC guru, csak kicsit fura, hogy régen telepítésnél amikor formáztam létrehoz egy (bocsánat) semmilyen területet. A kezdetekben ez 100 MB volt. (Van egy 250-es SSD csak W10-nek. ) Kezdéskor mindig letöröltem minden ilyesmit. Idővel ez kb. 300 MB-ra nőtte ki magát az újabb telepítőkkel, majd pár éve 500 MB. A múlt héten új gép állt a házhoz, leszedtem a 2004-es legújabb W10 x64 telepítőt, törlések után 100 MB helyet csinált csak a rendszernek fentartott bla bla helynek. Gondolom az idő múlásával nem véletlen hogy növelték ezt a méretet. Csak furcsállom, hogy most újra elég 100 Mb? Estleg rossz telepítőt használtam? A gép tökéletesen működik, nem panaszkodom csak érdekel. Másoknak is újra 100 Mb? Köszi, üdv. Z
  • suba53
    #6402
    Sziasztok.
    Rendszeres időközönként megjelenik "Az eszköz beállításainak befejezése" ablak bekapcsoláskor. Ezt rendszeresen elutasítom, de elég makacs a lelkem. Mindenféle MS szolgáltatást akar tukmálni, de nem kérek belőle.
    Van mód ennek végleges letiltására?
  • lalakov
    #6401
    Ha leszedtem egy frissítést, ami galibát okozott(video converter crash, pdf-et nem tudtam megnyitni), akkor az a következő havi frissítéseknél újra fog próbálkozni? Illetve azt meg tudom nézni így utólag, hogy melyiket szedtem le?
    Utoljára szerkesztette: lalakov, 2020.09.02. 17:33:48
  • kirol
    #6400
    Igen, áprilisban pasztáztam, most jelentkezett a képhiba....
    Szétszedtem pénteken, mindent jól raktam össze. Így rendeltem egy kijelzőt a laptopalkatresz.hu -ról, potom 37ezer volt.
    Ma meg is jött, de amikor beletettem.... hát kiderült, hogy valóban a kijelző vezérlője romlott el, így az új kijelzővel már nem volt csík, tökre örültem meg minden, csak az a baj, hogy azonnal láttam, hogy pixelhibás a kijelző, pont középen. :(

    Így vissza akarom küldeni cserére. Remélem kicserélik egy jóra!
  • Dency
    #6399
    Mármint paszta? :) Azt viszont nem említetted hogy te szétszedted előtte és az után keletkezett a probléma.
  • wantonly
    #6398
    A kábel/csatlakozó esélyesebb a kép alapján. Viszont a kijelzővel nagyon óvatosan kell bánni, ha szereled.
  • kirol
    #6397
    Bevittem szervizbe, hogy ránézzenek. Azt mondták ott is, hogy lehet elmozdult a kábel, vagy a kijelző romlott el. Na ezt eddig is tudtam... :)

    Viszont csak a munkadij 7000-15000 forint lesz. :Y

    Öööö.... akkor szétszedem én újra.
    Lehet, hogy amikor pásztáztam, nem jól raktam vissza a kijelző kábelt
  • MerlinW
    #6396
    Kapcsoljátok ki az overlay-t.

  • bajgunar
    #6395
    Sorry. De nem. Magyar a win. A bill meg angol (G910, de csak Y, Z van felcserélve, meg ékezetesek nincsenek de ezt már vakon írom, mert melóhelyen meg magyar, így ékezeteseket is megtalálom). Ezt a képet csak ott a fórumon találtam. Onnan toltam ide, hogy nekem is iyen a mail alkalmazás. :/ Hogy előugrik experience, próbálja kiírni fps-t, de ilyen kriksz-krakszok jelennek meg, kitakarva egyes feliratokat.
    Kicsit zavaró. S nem jövök rá, hol lehetne kikapcsolni.
  • zebrock
    #6394
    Köszi megvan. Sajnos ezzel függ össze a Word helyesírás korrekció. Ha a magyar bill van akkor az office átáll magyarra és nem is engedi átkapcsolni. Ha a német a bill akkor működik a német korrekció. A laptop bill magyar kiosztású, csak használjuk németként is. Köszi minden segítséget, már tudjuk simán így használni 2 nyelven.

    @Bajgunar: Látom te pont német Wint használsz és szépen ékezettel írsz magyarul. Gondolom magyar bill kiosztást használsz. Nálad a MS Word helyesen csinálja a német korrekciót? Nekem belekavarodik ha a magyarra van állítva. Ha óra mellett átváltom DE-re, akkor a Word is német és csinálja is helyesen. Na ja, ez legyen a legnagyobb problémám az életbe ;) simán tudjuk többen is így használni a gépet.
  • MerlinW
    #6393
    Ott a prefered language alatt a "choose an input method to always use as default". Egyébként alt+shift-el tudsz váltogatni a kiosztások között.
  • bajgunar
    #6392
    Ha elindítom "Posta" (Mail) alkalmazást, miért indul el az Experience? Hogy lehet letiltani, hogy EZ ne használja? Vagy mi itt a baja?
    Nem is az, hogy elindul, hanem hogy ilyen kriksz-kraksz "árnyékok", hieroglifák jelennek meg.
    Ugyan ez van nekem is, mint it egy régebbi nvidia fórumos postban.
    Gép, vga, minden patent, stabil, hibátlan. ~2 hónapos gép (csak vga nem), tiszta, szűz, eredeti win. Semmi mók, semmi elállítás.
    Ötlet?


    Utoljára szerkesztette: bajgunar, 2020.08.23. 22:46:50
  • zebrock
    #6391
    Minden tiszteletem, köszönöm :) Azt lehet valahogy fixálni, hogy a német profilba belépéskor ne német bill kiosztás legyen, hanem magyar? Óra mellett egyszerűen át lehet ugyan, de jobb lenne ha ez autómatikusan magyaron maradna. Zavaró tud lenni, mert a fricc kiosztás más. Illetve nem igazán ide illő, de hátha tudja valaki a megoldást. MS Word helyesírás ellenőrző nem csinál semmit németül. Átállítottam alul németre a nyelvi pakk után, német is az egész, csak nem segít. Sokszor úgy csaltam régen, hogy volt egy full német Office és a der die das ragozás nagyon nehéz, ezért a német leveleket abban írtam. Mindig kijavította a bénaságaimat. Ez egy magyar 2016-os most németesítve, de tojik felajánlani és javítani. Köszi a 2 nyelvű profilt mégegyszer.